Kritiek op plan voor winkels Alleen spelen is geen bal aan PZC NSGK. Elk kind speelt mee. V Zestig jaar bij Crescendo gaan vanzelf Janse wint wedstrijd ringrijden in Rilland YOUR CULT GUIDE www.cjp.nl/uitagenda Vlissinger boos op gemeente Inbraak Wielen weg De meest uitgebreide uitgaansagenda van Nederland voor alle informatie over film, theater, expo of muziek. KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN maandag 19 mei 2003 door Edith Ramakers VLISSINGEN - ..We worden in gebouwd." Die conclusie trekt T. de Vries, een van de bewoners van het appartementencomplex boven het huidige winkelcen trum Papegaaienburg in Vlis- singen. „Ik vind dal de gemeen te slordig met onze gevoelens omspringt. Ons woongenot gaat erop achteruit, maar er wordt niet naar ons geluisterd. Ik word daar bedroefd van", zei hij. Winkelcentrum Papegaaien burg staat al tientallen jaren op de nominatie om een ingrijpen de opknapbeurt te ondergaan. Het jongste programma meldt dat er een nieuwbouwcomplex komt waarin winkels, horeca en appartementen worden opge nomen. Dat complex verschijnt aan de Zuidbeekseweg. Er wordt met circa 1800 vierkante meter ruimte voor winkels reke ning gehouden. Op de winkels zijn appartementen voorzien. Ook komt er een toren van vijf woonlagen Alles bij elkaar zijn dat 43 appartementen. Tus sen het nieuwbouwcomplex en de huidige bebouwing ko men minimaal 155 parkeer plaatsen. VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen vrijdagmiddag vier uur en gisterochtend half elf ingebroken in een clubge bouw aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. Nadat ze de toegang hadden ge forceerd, hebben de dieven ge luidsapparatuur en etenswaren weggenomen. Het winkelcentrum Papegaai enburg zelf ondergaat ook een verandering. Het gedeelte waarin momenteel de Lidl is ge huisvest, wordt opgeknapt. Daarbovenop komen twee ver diepingen. ,,Nu kunnen we van uit de woonkamer en het terras vrij weg kijken. Straks kijken we tegen een gevel en een toren aan. We zien nu de bomen, horen ze ruisen. Die worden voor het nieuwe gebouw omgekapt." Wat hem steekt is dat de ge meente en DC Vastgoedontwik keling al zover zijn dat er bin nenkort een contract wordt ondertekend. Daarin zijn afspraken voor deze bouwplan nen vastgelegd en de verant woordelijkheden van de partij en opgenomen. Dat document moet door de gemeenteraad vastgesteld worden, waarna het als basis dient voor de ontwik kelingsovereenkomst We wor den maandag geïnformeerd door de gemeente. Dat is te laat. Kan het programma nog bijge steld worden nadat de partijen het contract hebben onderte kend? Maandag is het boven dien een besloten bijeenkomst, waar zelfs raadsleden niet wel kom zijn. Dat begrijp ik niet." De Vries stelde deze kwestie de ze week ook aan de orde in een commissievergadering. De raadsleden reageerden dat zij van alle bijeenkomsten waarbij bewoners betrokken zijn op de hoogte willen zijn, ook als ze niet uitgenodigd zijn. Wethou der P. van der Maden ontkende met klem dat hij niet goed zou overleggen met de bewoners. „Nu breekt mijn klomp", rea geerde hij. „We gaan juist heel zorgvuldig met Papegaaien burg om." door Edith Ramakers OOSTKAPELLE - „Je begint als jonkie achteraan in de band, want het musiceren moet je nog leren. Langzaam schuif je op naar voren, totdat je in de topjaren helemaal vooraan zit. Na een tijdje schuif je weer terug naar ach teren; je rolt bijna van het po dium. Daar ben ik bijna", zegt Lauwrens Jobse, zeg maar Lau. „Zo is het nu eenmaal. Maar ik geniet nog veel van de muziek en het samenspelen in de band." Jobse was zaterdag een van vijfjubilarissen die door Brassband Crescendo van Oostkapelle in het zonnetje werden gezet. Hij kreeg een speldje van de club omdat hij zestig jaar lid is. Tegelijkertijd werden ook Simon Wisse (50 jaar lid), A. de Rijke (40 jaar), D. Willemse (25 jaar) en J. Vis ser (12.5 jaar) geëerd. „Het gaat vanzelf", zegt Jobse. „Ik vind het eigenlijk niet zo'n verdienste. Als ik nu een hekel had aan musiceren en ik met tegenzin naar de repetities was gegaan, dan zou ik mezelf voor deze zestig jaar schouderklop jes hebben gegeven. Maar mu ziek is leuk en het zit in mijn bloed." Zolder Hij was twaalf jaar toen hi j lid werd. „Maar voor die tijd zat ik al tussen de muziek. We woonden in een heel klein huisje. Mijn vader kwam elke avond naar de zolder om zijn kinderen in slaap te spelen. We hebben een nest van dertien kinderen. Vader kreeg ons stil met de muziek. Pas daarna konden we goed slapen." De meeste kleine kernen heb ben een eigen muziekvereni ging. „Dat hoort erbij. Maar was je er een van Jobse, Rotte of Wisse bent, dan was het nog logischer dat je naar een mu ziekvereniging ging. Die na men kom je tegen bij heel wat bands op Walcheren Simon Wisse kan zijn woorden beamen. Wisse's vader was di rigent van Crescendo en 'dus werd ik ook muzikant'. „Ik was een jaar of zes, zeven toen ik lid werd. Ik vond het prach- Lau Jobse bespeelt iedere avond in de garage zijn es-bas. Als ik het niet naar mijn zin heb, dan ga ik de garage in en kom er weer vrolijk uit." foto Ruben Oreel tig. Later ging ik kijken naar Engelse brassbands, die in Middelburg optraden. Die op tredens werden door Excelsior uit Middelburg georganiseerd. De club bestaat nu niet meer. Ik was onder de indruk van die vaardigheden van die muzi kanten. Vanaf dat moment dacht ik: ik wil ook zo kunnen spelen." Het is hem gelukt, met een op treden in de Royal Albert hall in Londen als hoogtepunt. Beide jubilarissen bespelen de es-bas, een fors koper blaasin strument. Jobse: „Elke avond na het nieuws en de achter gronden ga ik naar mijn gara ge. Ik speel meer thuis dan bij de club. Als ik het niet naar mijn zin heb, dan ga ik de gara ge in en kom er weer vrolijk uit." Jobse denkt er desondanks toch aan om te stoppen bij Crescendo. „Hoe leuk ik het bij de club ook vind. Mijn gehoor is niet alles meer. Ik moet soms aan mijn buurman vragen wat de dirigent zegt. Dat is niet goed. Zeventig jaar lidmaat schap haal ik niet." door Sandra van de Vreugde RILLAND - In het sfeervolle plaatsje Ritthem reden de leden van de plaatselijke ringrijders- vereniging zaterdag een combi natiewedstrijd met de ringrij- ders uit Oost-Souburg. De wedstrijd ging tussen een aantal rijders lange tijd gelijk op, maar vanaf de twaalfde beurt kwam er een kentering in de strijd. Cees Wisse uit Ritthem en Cor Janse uit Souburg waren vanaf dat moment de enige twee rijders die nog geen enkele ring hadden gemist. Toen Wisse in de 15e beurt zijn eerste en naar la ter bleek ook enige misser liet noteren had Cor Janse het in ei gen hand. Hij miste geen enkele ring van de 27 beurten en won daarmee de wedstrijd. In de verschillende kampen moest Janse wel het onderspit delven. Zeven deelnemers kwa men voor de bekerkamp in aan merking door alle 8 bekerbeur ten in te steken. Cees Wisse, die in het dagklassement op een tweede plaats was geëindigd, won de kamp en nam de eerste beker mee naar huis. De tweede beker was voor Leo de Visser en de derde beker voor dagwin naar Cor Janse. De jeugdbeker werd gewonnen door Nimra Grootjans. Dat Ritthem over diverse sterke kampers beschikt kwam tot uit drukking in de pollepelkamp. Edwin Dellebeke troefde een aantal andere toppers af. Ook de ringrijders van Zuid-Be veland kwamen dit weekend in actie. Onder wisselende weers omstandigheden reden de 35 deelnemers 30 beurten. Net als bij de vorige wedstrijd van deze afdeling kwam Boy Vader als winnaar uit de bus. Deze keer kreeg hij de overwinning niet cadeau: concurrent Vincent Bol stak evenals Vader 28 van de 30 ringen, dus een kamp moest de beslissing brengen. Ook Peter de Vos zat er weer dicht bij. Met 27 van de 30 rin gen werd hij derde in het dag klassement, maar hij versloeg wel Henk van de Guchte en Vin cent Bol in de bekerkamp die respectievelijk de tweede en derde beker wonnen. Vincent Bol won terloops ook nog de eer ste prijs voor de koudbloedeni het versierhaaaJi1J Ad Schout en PeterTramp9 i de overige paarden was Rottier de winnaar, voorFn cien Overbeeke enllonaRom De pollepel werd ge», door Leo Wabekediezoviw het seizoen ook al in staatB om de 14 mm. nng te stake. De beker voor de zes jongs, ders was dit jaar voor Chrj Dingemanse; de beker t» zes oudste rijders ging ra.- jongste van het stel: Jan Bar Slepers brengt dobberend schip haven binnen TERNEUZEN - De Glanx» een tanker van duizendton.fc gisteravond rond negen uui hulp nodig van twee sleept om de haven van Terneuzen bereiken. In de buurt van Hansw« kreeg het schip problemen zijn motoren. Alleen de bos schroef functioneerde Door gebrek aan vermogeni het schip niet langer zelf ig manoeuvreren. Vanwege aanwezigheid van kabels in bodem kon het schip evenn voor anker gaan. Twee sleept ten zorgden ervoor dat he: se veilig in de haven kon aan gen. Brandblussers SCHERPENISSE - Tussen: dagochtend elf uur en zaterd ochtend negen uur zijn een recreatieterrein in Schs nisse vijf brandblussersvre< nomen. De poederblussen hebben een totale waarde meer dan zeshonderd euro BRUINISSE -Van een aar. Havenkade in Bruinissegep keei'd staande auto zijn nacht van vrijdag op zaten alle vier de wielen gestolen, eigenaar trof zijn voextuigopj krikt aan. De waarde van la den en velgen is niet bekend Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? giro 55 2000 m nederlandse stichting voor het Amsterdam www.nsgk.nl gfih3ndiC3ptG kind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26