Tennissers MLTC oppermachtig Verplanke heerst nog altijd Souburg en De Schelde overwinning rijker Zeeuwse titelstrijd zwemmen recordrijk Atletiekwedstrijd levert spektakel op 19 'tHalve Maantje verslaat Game'78 met 5-3 in Zeeuwse derby Blessure velt judoka Rammelaere Seizoen is voorbij voor Sranang John Bakker toont zijn klasse Franky Beljaars beste Nederlander Detroit verder ten koste van 76ers Jeffrey Telussa zet kroon op zijn turnseizoen maandag 19 mei 2003 jnfTrWillyvan Leeuwen UZENDIJKE - Zowel Souburg aljDeSchelde heeft in de lande- lijkecompetitie goede zaken ge daan. De Schelde versloeg Be üuickniet 5-3 in de tweede klas je terwijl Souburg een 6-2- 4rtnvinning behaalde in de „rare uitwedstrijd tegen Dash ÜeSchelde had in Be Quick een moeilijke tegenstander, maar het team van captain Mare Feli- us stond op scherp. Silvana Bauer had in haar enkelpartij drie sets nodig om zich Nicole Keizer van het lijf te houden- 6-3 1-6 6-1 Jeantien van den Dries kreeg tegen Steffi Wete- rings weinig kansen en moest dan ook met tweemaal 2-6 het onderspit delven. Vincent Kle verlaan rolde Wouter van Dijk op met 6-1 en 6-4, terwijl Mare Felius de mouwen moest opstro pen om Sander Kap te verslaan: 6-4 3-6 6-1 In de dubbelpartijen werden de punten gedeeld. Bauer/Van den Dries won in een driesetter van Keizer/Weterings, de Vlissing- se mannen verloren met 6-3 en 6-4. Ook in het gemengd dubbel boekten beide teams een zege, zodat de wedstrijd in het voordeel van de Schelde: 5-3. Souburg won verdienstelijk met 6-2 bij Dash 2. Lucienne van den Broek zette Monique Klaver aan de kant: 6-2 6-1. Kim Dijk stra verloor met tweemaal 2-6 van Mooijweer. Raymond Bar- ten zegevierde over Overbeek met twee keer 6-2, Gareth Lau was met 6-3 en 7-6 de baas over Vlielander Van den Broek en Emerance van Wingen toonden hun kwaliteiten in het vrouwen- dubbel en wonnen met 6-3 en 6- 0. Met tweemaal 6-4 veroverde ook het mannendubbel een punt. In het gemengd dubbel kwa men Lucienne en Ronald van den Broek na een echte thril ler tegen Klaver/Van Vliet als winnaars uit de strijd: 7-6 4-6 7-6. Dijkstra/Lau bleef met le ge handen tegen Passchier/Rot- te. AyvWillwan Leeuwen UZENDIJKE - Frank van Hoof, df begeleider van het gemengde ;eam van MLTC, kan de cham pagne alvast koud zetten. De Middelburgse equipe is in de nerdeklasse 37 van de landelij ke tennisconipetitie heer en meesteren geeft alle tegenstan ders een pak slaag. Gisteren 'ixj moestDe Zoom 2 eraan geloven. DeBergenaren werden op een 8- j-nederlaag getracteerd, waar door de titel voor MLTC 1 bin ten handbereik komt. 't Halve li Maantje won de Zeeuwse derby |t legen Game'78 met 5—3. MLTC toonde ook tegen De Zoom 2 veel te sterk te zijn voor de vierde klasse Dankzij de 8- 'i-zege is het kampioenschap nog maar een kwestie van tijd. Thijs Slagboom speelde een sterke wedstrijd tegen Filius en nonmet6-2 en 7-5. Dimitri van Hoof knalde met tweemaal 6-0 over Den Houting heen. Corine Davidse begon zwak tegen ga Schellinger, maar herstelde ach op tijd: 6-7 6-2 6-1Saskia Oranje was een maat te groot voor Molnar. Ook in alle dubbel partijen werd De Zoom 2 veelal kansloos naar de slachtbank ge leid Iïola 2 reisde naar Halsteren om daar aan te treden tegen de ge lijknamige ploeg. Vorige week verloren de IJzendijkenaren met 0-8, maar nu hadden ze meer in de pap te brokkelen. Sharon de Witte moest in haar enkelpartij buigen voor Inge borg Kox: 6-3 3-6 1-6. Anneke Riemens trok de stand weer in evenwicht door met 7-5 6-3 te winnen van Kym de Klerk. Youri Loonstijn moest tegen Yoram Hilkhuvzen bij een 7-5 2- 0-achterstand met een knie blessure opgeven. Naast de zege van Anneke Riemens werd ook het gemengd dubbel gewonnen door Sharon de Witte en Ralf Vervaet: 7-6 7-6. Tiola verloor uiteindelijk met 2-6. In Goes stonden 't Halve Maan tje en Game'78 tegenover el kaar. Serge Eude wist Tom Huis te verrassen: 4-6 6-3 6-0. Pascal van Poecke versloeg Rikkert van der Wel in drie sets. De thuisploeg kwam terug door een zege in het vrouwenenkel. Anouk van Straaten won van Mirella van Broeck met 6-2 6-4. Jeanine Hollestelle deed goede zaken door Helen van Hartings- veldt het nakijken te geven: 7-5 6-3. De thuisploeg was in de dubbels veel sterker, maar door een zege van Marisa Adriaan- sens en Robin de Witte in het tweede gemengd dubbel eindig de deze derby in een 5-3-zege voor de Goesenaren. De Schelde 2 moest zonder Tom Felius aantreden tegen Lobbe- laer 5. De Vlissingers wonnen met 6-2. Voor de thuisploeg werden de punten verdiend door Kim van der Steen en Pim Felius in hun enkelpartij. Daar na werd de zege verder uitge bouwd dankzij overwinningen in de dubbels en het gemengd dubbel. In de vierde klasse 38 verloor MLTC 2 zijn thuiswedstrijd te gen koploper Halfweg 4 met 3-5. De thuisploeg deed het erg goed. Annemarie Ketting won haar enkelpartij tegen Sharon Vitalis met 6-3 6-0. Michiel van boor Jeroen Dellebeke SAS VAN GENT - Ook de twee- Je dag van de Zeeuwse Zomer Zwemkampioenschappen le verde een regen aan jaargangre cords en NK-limieten op. liet waren gisteren in Sas van Gent vooral de masterrecords die het moesten ontgelden. Ryan Ver- planke van Scheldestroom en fees van Houwelingen van de organiserende vereniging De Schelde zwommen beiden twee jaargangrecords. Verplanke deed dat in de cate gorie 25-29 jaar op de 400 meter rije slag met een tijd van 508.23. Ook op de 100 meter vlinderslag was ze met te stop pon Haar recordrace hield ein digde na 1.07,50. Cees van Hou welingen is sinds gisteren recordhouder bij de 40-44-jari- p op zowel de 100 als 200 me- schoolslag. De 100 meter wist hij winnend af te leggen in 114.46. Voor de dubbele af pand komt hij nog trainingsar- ^id tekort, maar zijn tijd van - 00.66 was wel genoeg voor een Zeeuws jaargangrecord Sander van Nieuwenhuyzen •an De Stormvogel was van gro te klasse in zijn leeftijdsgroep Gloren 6 en jonger. Zowel de 100 meter schoolslag als de 50 ®eter vlinderslag won hij. Van Meuwenhuyzen kwam op de 100 meler schoolslag tot een nieuw Zeeuws jaargangrecord •wr twaalfjarigen, 1.25,67, en stapte daarmee het zes jaar <wde record van Ruud Pieterse •anZCKoewacht van de lijsten. J] de meisjes junioren waren nomi Smits van de Bruinvis en T<!ta ^ruis van De Stormvo- v' yan grote klasse Smits won «thuiswedstrijd over 100 me- ■er nigslag met grote overtui- en bleef met 1.16.53 maar ••«tiende boven de NK-limiet ,,00r junioren in Drachten. Ni- r1 Kruis haalde de limiet wel -rde 100 meter vrije slag won het goud in 1.06,03 en bleef jjnarmee zevenhonderdste on anie vereiste tijd. De nummers -ne, vier en vijf van die wed- ïy. bleven ook onder een li- •Whjd. Shanyra van Bambost e Schelde) clubgenote Josje l "ouwelingen en Naomi 7mits zwommen de limiet voor Qetien jarigen. Schoolslag werd deze dag c. j> gedomineerd door u e'J de Maeijer van ZC Koe- "t. Zowel op de 100 meter Overtuiging Charles Potin van Luctor et Emergo won gisteren de 100 me ter schoolslag met grote over tuiging. Bij de mannen senioren 2 tikte hij aan in een tijd van 1.17,20 en bleef daarmee Sven Schieman van De Schelde en René van Oudenaarde van Zee- landia ruim voor. Potin kan de gouden medaille toevoegen aan zijn verzameling, die dit kampi oenschap nog flink zal worden vergroot Hij komt namelijk uit op zeventien onderdelen; alle individuele starts én alle esta fettes. Maartje van Keulen van De Stormvogel komt eveneens zeventien keer aan de start. Gis teren zwom ze op de 400 meter vrije slag de winnende tijd van 4.50,28. Bij de vrouwen was het gisteren de 4x 100 meter wisselslag die op het programma stond en daar was Scheldestroom de snelste Bij de mannen was na de vrije slag van Stefan de Die al duide lijk dat de winst naar de ploeg uit Terneuzen ging Met een in drukwekkende 0.57,00 ging hij van start. Serge Ende (links) en Jeroen Krapels in opperste concentratie namens '1 Halve Maantje. Kuijk was in vorm tegen De Jong: 2-6 6-3 6-1. Bram de Nijs en Michiel van Kuijk zorgden voor het derde punt door Van Dijk/De Jong: 7-6 4-6 6-2. Tiola speelde gelijk tegen Bin nenmaas. Vooral de vrouwen waren op dreef. Isabel Leenhou wers speelde zeer sterk tegen Van de Giesen. Ze won de eerste set met 6-2maar viel even terug in de tweede set. Net op tijd kreeg ze weer vat op het spel van haar tegenstandster, die dan ook met 6-4 werd geklopt. Tanja van den Dikkenberg kwam niet in de problemen tegen In 't Veld en won gemakkelijk met 6-2 en 6-0. Dominique Asselman won de eerste set tegen Van de Wulp met 6-1, maar verloor toch nog door de volgende sets met 2-6 en 0-6 te verliezen. Paul Hendrikse werd door heel snel spel van foto Dirk-Jan Gjeltema Maasdam afgetroefd met 4-6 en 1-6 Patrick Marteyn won sa men met Dominique Asselman met tweemaal 6-4 van Van de Wulp/Kolkman. Met Isabel Leenhouwers pakte Marteyn met 6-3, 4-6 en 10-8 in de su pertiebreak het vierde punt. schoolslag bij de jongens jeugd als de 200 meter all in wist hij in een winnende tijd af te leggen. Op de 100 meter kwam hij tot 1.14,78 en zette daarmee de tweede toernooitijd neer. Op de dubbele afstand kwam hij tot 2.47,09 en bleef daarmee ach tervolgers Michiel Soolsma (Stormvogel) en Charles Potin (Luctor et Emergo) drie secon den voor. Bij de jongens junioren 3 en 4 waren Kevin Hondsmerk (de Schelde), Niek de Ridder (ZC Koewacht) en Jurjen Pater (Scheldestroom) de zwemmers die zich het meest in de kijkers zwommen. Kevin Hondsmerk kwam op de 100 meter vrije slag uit op 0.58,48 en verbeterde daarmee het twee jaar oude re cord van clubgenoot Stefan de Die met 0,01 seconde. De tijd was eveneens goed voor een startbewijs in Drachten. Ook Niek de Ridder wist die grens te halen en kwam met 0.58,93 als tweede uit het water op de 100 meter vrije slag. De schoolslag bij de jongens junioren wordt tegenwoordig gedomineerd door Jurjen Pater van Scheldes troom. Pater maakte vorige week tijdens het Spnnttoernooi van zijn vereniging al furore op de 50 meter. Ook nu wist hij de 100 meter naar zijn hand te zet ten in een NK-limiettijd van 1.16,09. je 4 Selena van Hoek komt boven tijdens haar 200 ineter schoolslag. Selena van Hoek klopt aan de poort foto Peter Nicolai door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Acht Zeeuwse jaargangrecords werden er ge zwommen tijdens de eerste dag van de Zeeuwse Zomer Zwem- kampioenschappen in Sas van Gent. Daarnaast werden zater dag zes limieten voor de natio nale Juniorenkampioenschap pen in Drachten gehaald. Bij de vrouwen zit Ryan Ver planke (Scheldestroom) nog steeds op de troon, maar Selena van Hoek van De Stormvogel klopt aan de poort. Op zowel de 100 als 200 meter schoolslag hield ze Verplanke verrassend goed bijOp beide afstanden be naderde ze de Zeeuwse zwem- koningin tot op achttiende van een seconde. Verplanke kwam op deze afstanden tot nieuwe Zeeuwse Jaargangrecords. Bij de junioren werden zes NK- limieten gezwommen Daniel Kunne van De Schelde haalde er twee: op de 100 meter rugslag én de 100 meter vrije slag Op de rugslag behaalde hij dc zilveren medaille, achter clubgenoot Niek Kampman en voor de t itel - favoriet Robbert van de Linden Op de vrije slag moest Kunne een drietal voor zich laten, waardoor hij het podium miste. De titel ging hier wederom naar Niek Kampman Hij was in een zeer spannende strijd verwik keld met Stormvogel-zwemmer Yair Klazen, die eveneens een NK-limiet zwom in 1.03.26. Maartje van Keulen van De Stormvogel won het openings nummer, de 200 meter rugslag vrouwen all in, in een tijd van 2.40,89. Ze moest daarvoor wel erg diep gaan, want directe con currente Linda Vink kwam nog sterk opzetten. Vink finishte vlak achter haar en kwam tot een nieuw Zeeuws jaargangre cord bij de meisjes 19 jaar, 2.41,41 Ryan Verplanke werd derde en vestigde bij de vrou wen 25 tot 29 jaar een nieuw jaargangrecord met 2.44,19 Niek de Ridder van Koewacht won de 400 meter vrije slag in een NK-limiettijd van 4.37,36, tevens een nieuw Zeeuws jaar gangrecord voor vijftienjari gen. Charles Potin van Luctor et Emergo ging aanvankelijk nog aan de leiding, maar moest deze in het tweede gedeelte van de race uit handen geven aan De Ridder. De andere drie jaargan grecords kwamen op naam van Millie Victor (Zeelandia) op de 100 meter schoolslag voor vrou wen 30-34 jaar (1.33,24) en Cees van Houwelingen Van Houwe lingen (De Schelde) kwam als tweede aan in 1 10,34 op de 100 meter vlinderslag, vlak achter Eelco van Gemert van De Stormvogel, die daarmee de ti tel van vorig jaar prolongeerde Ook Jacqueline Boonman van De Bevelanders kwam met winst uit het water op de 50 me ter vlinderslag. Haar tijd van 33,72 betekende tevens een nieuw Zeeuws Jaargangrecord. Op de estafette's was de ploeg van Scheldestroom de sterkste bij de vrouwen over 4x100 me ter vrije slag. De vrouwen uit Breskens wisten de Vlissingse ploeg en het Koewachter kwar tet al snel op achterstand te zet ten. De Stormvogel werd nog maar nipt tweede, na een zeer snelle laatste 100 meter. Bij de mannen was De Schelde de win naar over 4x100 meter wissel slag. Zij bleven de ploegen uit Koewacht en Middelburg voor. EEDE - Judoka Carla Rammelaere moet het judoseizoen voortijdig staken. Tijdens een toernooi in Mierlo liep zij een blessure op aan de pezen en spieren tussen sleutelbeen en schouderblad. Rammelaere viel in haar tweede partij in de klasse tot 63 kilogram tegen Katrien Ongena ongelukkig op haar schouder. Het gevecht in de eerste rondewonzeopippon. VLISSINGEN - Voor de f utsallers van FM Sranang zit het sei zoen erop. De Goese formatie verloor de return tegen Alwako in de nacompetitie voor promotie naar de eredivisie met 5-1 en is daardoor uitgeschakeld Sranang had het eerste duel met 2-1 gewonnen. In het uitduel met Alwako speelde Sranang zonder Ramon Dahoe. Ryan de Meza en Jeróme Riverola. De Zeeuwen kwa men op een 1-O-achterstand, maar Pearl Doesburg bracht de stand voor rust weer in evenwicht. Nadat Alwako in de twee de helft een 2-1-voorsprong had genomen ging het bij Sra nang steeds minder lopen De thuisploeg maakte vervolgens 3-1 en liep in de slotfase uit naar een 5-1-overwinning ASSEN - John Bakker toonde tijdens de Ducati Clubraces in Assen opnieuw zijn grootse vorm De Terneuzense piloot had in de trainingsritten de snelste tijd neergezet en mocht daar om vanaf de eerste startplaats vertrekken. In de eerste race, waarin Bakker een goede keus maakte door voor droogweer banden te kiezen, snelde hij met ruime voorsprong op de fi nish af. Tweede in deze German Sound of Thunder (SOT) werd Gisbert van Ginhoven op 25 seconden achterstand. In de internationale German SOT nam Bakker met zijn Duca ti 998S. waarop hij vorig jaar reed, bij de eerste bocht op nieuw de leiding. Langzaam maakte hij zich uit de kopgroep los en leek opnieuw de winst bij het Lowlands team te bren gen. Tot hij pal voor het einde met een defecte versnellingsbak te maken kreeg. Van Ginhoven en de Belg Aerts maakten van deze pech gebruik door Bakker alsnog voorbij te rijden. TERHEIJDEN - Franky Beljaars van Dynamica is in het Bra bantse Terheijden als negende geëindigd op de halve mara thon Hij was met een tijd van 1 uur en 15 minuten en 20 secon den beste Nederlander achter een groep Kenianen Wim Besuyen, die eveneens uitkomt voor Dynamica, pakte de tweede plaats bij de mannen H50 in 1 uur 18 minuten en 16 se conden, voor Fons Warrens uit Axel die 1 uur 18 minuten en 40 seconden nodig had voor de ruim 21 kilometer. PHILADELPHIA - De basketballers van de Detroit Pistons hebben voor de eerste keer in twaal f jaar de finale bereikt van de Eastern Conference van de NBA. Detroit won de zesde wedstrijd in de halve finale van de play-offs en schakelde daarmee tegenstander Philadelphia 76ers definitief uit. De wedstrijd in Philadelphia eindigde na verlenging in 93-89 (81-81) voor Detroit. De Pistons staan in de finale van de Eas tern Conference tegenover de New Jersey Nets. In Dallas droeg Dirk Nowitzki de Mavericks naar de finale in de Western Conference. De Duitser was goed voor 30 punten en 19 rebounds in de allesbeslissende zevende wedstrijd tegen de Sacramento Kings: 112-99. De finale wordt een Texaanse aangelegenheid tussen Dallas en San Antonio. RTR door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De atletiekcom- petitiewedstrijd in de tweede divisie heeft een hoop spekta kel opgeleverd. Paul Jongmans evenaarde het vijftien jaar oude baanrecord hoogspringen in Zierikzee. Bovendien werd het Nederlands veteranenre- cord op discuswerpen bijna ver broken. Arnout van Koeveringen be zorgde Delta Sport een flink aantal punten, 813 om precies te zijn, door bij het hoogspringen in zijn eerste poging over 1 me ter en 95 centimeter te gaan. De wedstrijd werd echter gewon nen door Paul Jongmans van Thor met een hoogte van 2 meter en 10 centimeter. Met zijn suc cesvolle derde poging op die hoogte evenaarde hij het baan record op de kunstofbaan van sportpark Bannink. Ronald Naaktgeboren van AVR uit Rot terdam vestigde het record in 1988. Het verspringen leverde Van Koeveringen een prima af stand van 6 meter en 78 centi meter op, goed voor de derde plaats en slechts acht centime ter verwijderd van winnaar Dennis van Noort (Parthenon). Pieter Jan Fioole kwam op de 800 meter net tekort op Ruben Scheurwater (Parthenon) die een tijd liet noteren van 1 mi nuut en 58.43 seconden. Piet Meijdam (Hercules) won met overmacht het discuswer pen met een afstand van 48 me teren 54 centimeter. De 46-jari ge atleet bleef daarmee slechts een fractie verwijderd van het Nederlands veteranenrecord van 49 meter en 13 centimeter dat hij een dag eerder zelf had gevestigd. De vijf kilometer werd overtuigend gewonnen door Jan Willem Schaar (Parthenon) in 14 minuten en 50.48 seconden, ruim voor Nabil Karimi (Typhoon) en clubge noot Reij nier Burgemeester. Ar jan Beije van Delta Sport no teerde een tijd van 16 minuten en 19.80 seconden Kersvers Zeeuws kampioen op de 3000 meter Leonard van Put ten (Delta Sport) slaagde er niet in om de 1500 meter naar zijn hand te zetten. Na de eerste ron - de aan kop te hebben gesleurd, nam Jack Hopmans (Spado) de volgende twee ronden voor zijn rekening. Dat kostte kennelijk zoveel kracht dat hij in de laat ste 300 meter compleet werd wegglopen door Mark Kwa- kernaak (Parthenon), die onbe dreigd naar de zege liep in een tijd van 4.03.96. Michel van Nis pen (Sprint) hield Leonard van Putten op de derde plaats. Parthenon uit Dordrecht won de wedstrijd bij de vrouwen met 7654 punten, het organiserende Delta Sport eindigde in de ach terhoede op de achtste plaats. De mannen van Delta Sport vie len net buiten de prijzen met de vierde plaats met 8276 punten Sprint uit Breda was het sterk ste team. BORNE - Jeffrey Telussa heeft tijdens de finale turnen mannen van de KNGU de tweede plaats behaald. De turner van GV Koudekerke/TCZWN bleef met een totaalscore van 46.300 slechts vijfhonderdste van een punt verwijder van winnaar Lennard van der Heiden van O &0 Zwijndrecht. Voor Telussa. die tijdens do plaatsingswedstrijden al goed op dreef was, betekende dit een bekroning op het afgelopen turnseizoen. Met name op het onderdeel rek presteerde de tur ner van GV Koudekerke/TC ZWN, die uitkomt bij de jeugd op B-niveau, uitstekend met een score van 8.10 bij een uitgangs waarde van 8.80. Dit was de hoogste score op dit onderdeel. Hiermee is de Middelburger als eerste geklasseerd in de toestel - finales, die op 31 mei in Hoofd dorp plaatsvinden. Jeffrey Te lussa plaatste zich ook voor de toestel finales op vloer sprongen brug. Vazgen Khatchanov en Ene Bouwens van de Turncombina- tie behaalden op hetzelfde ni veau eveneens een uitstekend resultaat. Zij deelden de vierde plaats met een totaalscore van 45.800. Ze waren slechts twee- tiende punt van het brons ver wijderd. Zowel Khatchanov als Bouwens plaatste zich voor vijf toestelfinales. Boris Gorissen werd bij de Pu pillen negende met 45.650 pun ten. Gorissen haalde twee toe stelfinales. Bij de junioren haalde Joost de Wilde uit Sint Annaland een vijfde plaats met 44.950 punten en bereikte vijf van de zes toestel finales.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19