Eén foutje wordt Veere fataal Matte start nekt Vlissingen Remco Rotte is goudhaantje DFS Rinus van de Ven blijft ongeslagen rr E r i e Morres/Hulst roept arbiter uit tot zwarte schaap na bekerfinale 17 Luctor'88 is tgeschakeld na tweede verlies Walcherse derdeklasser uitgeschakeld na nemen van strafschoppen RE Biezentrappers wint beker Van der Graaff sterkste golfster Tafeltennisser Bruijnzeel wint De Wilde vijfde op NK turnen Bekerwinst De Ganze onvoldoende FC Dauwendaeie veel te sterk voor Terneuzense Boys Turnsters Veldo zegevieren op Detec-toernooi wb maandag 19 mei 2003 Ier: (XERE-Ze hadden het de afge- lopen maanden wat rustiger aan „daan met slechts één doel voorogen. In de maand mei wil de zaterdag-derdeklasser Veere pieken en het eerste obstakel in df nacompetitie heette 's-Gra- vendeel. Ha de 1-0-nederlaag van een seek eerder leek Veere zaterdag po weg naar de volgende ronde rje2-l-overwinning was echter onvoldoende, waardoor straf schoppen de beslissing moesten tongen. Veere verloor die lote- njmet9-8. ÏLISSINGEN - In de nacompe titie van de vijfde klasse verloor Luctor'88 met 2-4 van FC Ber- «en, waardoor Jong Ambon vol gde week tegen datzelfde FC nbus Bergen aan een gelijkspel ge ur# noeg heeft voor promotie naar it de le vierde klasse. Luctor'88 is ikecs uitgeschakeld, elas- •'88 - FC Bergen 2-4: De loeg kwam na een kwar- Jastj her tegen de verhouding in op m Toorsprong via Stefan van Hoe- ndcr pen, maar toen was al duidelijk idgs- jat de dreun die Jong Ambon m range week had uitgedeeld i. Df (1-2) ook nu nog een grote rol 1 speelde. Nog voor rust kwam via eensterker FC Bergen op gelijke amd hoogte via Ronald Seepers: 1-1. i ia inde tweede helft liepen de Bra- inè banders uit naar een 4-1-voor heid sprong via treffers van Sezan red Jeral en Patrick Nuijten (2x). Met deze eindstand zou FC Ber gen volgende week in de wed- i das strijd tegen Jong Ambon genoeg rar# nebben aan een gelijkspel voor zittel promotie naar de vierde klasse, usilfoen Maurice Huiskens kort ;n|l soortijd de eindstand op 2-4 be derf paalde, verlieten de spelers van Vas fCBergen ondanks de ruime ze- het veld toch met gemengde voelens. van der Hooft De nederlaag voelde verschrik kelijk zuur aan, omdat Veere de kans had gekregen als winnaar van het veld te stappen. In de strafschoppenserie werden de eerste zestien penalties benut, maar bij de zeventiende ging het mis. 's-Gravendeel-invaller Je roen van de Stel wachtte niet op het fluitsignaal van scheids rechter Koole en schoot raak. Overnemen, gebaarde Koole, die keek of de bal goed lag, zich omdraaide en wilde gaan flui ten. Van de Stel wachtte echter wederom niet op het fluitsig naal en schoot weer raak. Weer opnieuw, bepaalde de leidsman terecht. De derde poging van Van de Stel belandde op de lat, waardoor Veere het karwei kon afmaken. Martijn Brinkhuis zag zijn inzet echter gestopt, waar na 's-Gravendeel via Volker van Vuurde een nieuwe voorsprong nam. Paul Noya schoot de twin tigste strafschop naast, waar door 's-Gravendeel komende zaterdag tegen De Meeuwen mag aantreden. Counter ,,De basis voor de uitschakeling ligt bij het duel van vorige week zei Veere-trainer Kees de Rooij. ,,Toen hadden we mini maal gelijk moeten spelen of zelfs moeten winnen. Vandaag wilde ik daarom meer druk vooruit zetten en in de eerste helft leverde dat resultaat op. Tijdens de rust heb ik de tactiek omgegooid, waardoor we in de tweede helft op de counter gok ten. Dat ging redelijk, maar door één foutje maakten ze ge lijk. Iedereen heeft het maxima le gegeven en dan is het extra zuur dat je op deze manier wordt uitgeschakeld." In de openingsfase van het duel zag het er niet naar uit dat Veere veel kans zou hebben tegen de Zuid-Hollanders. 's-Graven deel opende sterk, was de fysiek en technisch sterkere ploeg, maar dat overwicht ebde na een halfuur weg. Veere kreeg meer grip op het duel en vlak voor rust scoorde de thuisploeg plot seling twee keer. Renato Dijkstra bediende Jason Blommaert met een steekpass, itiK door Ko de Ridder Li CADZAND - Hij had de hele week niet getraind vanwege zijn werk, maar was zaterdag niet- j e( lemin messcherp. Met twee grootse goals tegen Cadzand (3- 1-winst) dirigeerde Remco Rot iezijn ploeg DFS naar de twee- <Jeronde van de nacompetitie. V« In de vijfde minuut kwamde ka eerste kans voor DFS. Een goed ijs genomen vrije trap van Mariko ibe Rouw werd door Anco van der 1ste Linde over gekopt. Kort daarna lis ran goed opgepikte bal op links dei óoorRenéBrusse, maar hij zag ier zijn tal net naast gaan. Daarna is was Cadzand aan de beurt, til Vooral Mocktar Abid stichtte evaar.Een aantal corners volg- ne, maar de Zeeuws-Vlamingen i$ slaagden er niet in de score te Ir openen. In de 21e minuut werd Let eerste briljante doelpunt (i van DFS geboren. Remco Rotte F 1 ntfermde zich over de bal ach- 'êr de defensie van Cadzand en fraai doelman Thijs van de Heuvel: 0-1. is Cadzand bleef het proberen. In ita je 41e minuut veroverde -wktar Abid de bal uit een af- 3ai SK'agen aanval en haalde met a l - Rinus van de Ven ^"dhaafde gisteren zijn onge- vagen status in de voorwed- Hjdcn van het Nederlands Jotorcrosskampioenschap. In zevende wedstrijd won de lttienjarige Vlissinger op- ■wwbeide manches in de 85cc. iü\meen week na zijn knappe Jfje plaats in de eerste EK- «m J kok Van de Ven de 6 Jgen.^e üJn door. Op inmid- ice v weer 21 Jn tiende motor 1 Z™ seiz°en reed hij op de a J °chti8e baan van Ros- ,7 a ®n alleen in de eerste man- ronden niet op kop. Ni jg 1,0e,r.ewas hem toen te snel af, w f ^en bep zijn ach- Z, nd probleemloos in en *e™lgens vér weg van de 4,CUTentle- *n de tweede man- Z JS6 hij zelfs kopstart en Ütf st.^ldena drie ronden de eer- JJjders alweer 'Jde 65cc grote wielen eindig de Stefan Hage uit Borssele tweede. In de eerste manche werd de coureur zevende, de tweede manche won hij makke lijk. De tienjarige Hage had in de eerste manche de pech dat hij een laag startnummer trok. Hij kwam daardoor pas als tiende uit de start. Na drie ronden reed hij naar de tweede plek. Toen hij die wilde inhalen, tikte hij met zijn stuur tegen een paaltje van de afrastering, waardoor hij viel. Doordat even later ook zijn gas bleef hangen eindigde hij zevende. In de tweede manch ging het beter. Hij startte als vijfde en reed makkelijk naar de koppositie om die niet meer af te staan. Nicky Huiszoon, die uitkomt bij de jeugd in de 125cc, reed in Rosmalen ook een zeer sterke race. Hij werd eerste in de series. De motorcrosser had een bij zonder slechte start en ging pas als laatste weg. Huiszoon haal de echter bijna het hele veld in en eindigde als vijfde. Veere-aanvaller Paul Noya loopt juichend weg nadat hij de 2-0 heeft binnengeschoten. maar de middenvelder werd binnen het strafschopgebied onderuit gehaald. René Schreu- der benutte het buitenkansje vanaf elf meter: 1-0. Door het doelpunt viel de organisatie weg bij 's-Gravendeel. René- Michel Gerritsen kreeg een vrije doortocht, maar schoot in het zijnet en twee minuten daarna was het opnieuw raak. Dijkstra stond aan de basis, Blommaert speelde de bal in op Paul Noya, die knap wegdraaide en droog binnenschoot.: 2-0 Na rust werd het duel harder en werd Veere teruggedrongen op eigen helft. 's-Gravendeel voer de de druk op en kwam uitein delijk dertien minuten voor tijd aan de 2-1. Joachim Cornelisse liet zich te makkelijk uitkap pen, waarna Jasper Hoogwerf de bal achter keeper Wilco Heij schoot. In de slotminuut kreeg 's-Gravendeel nog een enorme kans, maar Peter Paasse legde de bal precies in de handen van Heij. In de strafschoppenserie bleek 's-Gravendeel vervolgens de gelukkigste ploeg. Promotie naar de tweede klasse zat er dit jaar dus niet in voor Veere en dat is misschien maar goed ook. Jack Blijlevens, Paul Noya en Jason Blommaert ver trekken naar Vlissingen, Randy de Dreu gaat naar Kapelle en René Schreuder stopt. Veere-'s-Gravendeel 2-1 (2-0) ('s- Gravendeel wint na strafschoppen: 8-9). 42. René Schreuder 1-0 (straf schop), 45. Paul Noya 2-0, 77. Jasper Hoogwerf 2-1. Scheidsrechter: M. Koole (Tiel). Gele kaart. Joachim Cornelisse, Theo van Tatenhove, Ja son Blommaert (allen Veere), Guilli- ano Walter, Ronald Hulsbosch en Jeroen van de Stel (allen 's-Graven- deel). Aantal toeschouwers: 200. Strafschoppenserie: Ronald Huls bosch 0-1, Renato Dijkstra 1-1, Pe- foto Ruben Oreel ter Paasse 1-2, Theo van Tatenhove 2-2, Guilliano Walter 2-3, Jack Blij levens 3-3, Arjan Fortuin 3-4Joa chim Cornelisse 4-4, Marco Nijssen 4-5, René Schreuder 5-5, Jasper Hoogwerf 5-6, Edwin van Tatenho ve 6-6, Lambert van Waardenburg 6- 7, Jason Blommaert 7-7, Arte de Vos 7-8, Randy de Dreu 8-8, Jeroen van de Stel mist, Martijn Brinkhuis mist, Volker van Vuurde 8-9, Paul Noya mist. Veere: Wilco Heij, Joachim Cornelis se, René Schreuder, Edwin van Ta tenhove, Martijn Brinkhuis; Randy de Dreu, Renato Dijkstra, Jason Blommaert, Theo van Tatenhove; René-Michel Gerritsen (46. Jack Blijlevens) en Paul Noya. links uit voor de 1-1. Een mi nuut later was de stand alweer gewijzigd. Mariko Rouw nam op de rand van de zestienmeter een vrije trap. Waar iedereen een schot op doel verwachtte, koos Rouw voor een ludiek bal letje op Anco van der Linde, die fraai afrondde en voor 1-2 zorg de. Beide ploegen kwamen onge wijzigd aan de start van de tweede helft. Het leek erop dat DFS het karwei na rust snel wil de afmaken. Dat had ook ge kund, maar in de 48e minuut werd een goede aanval via Bas Hogenstein en Anco van der Linde wegens buitenspel door scheidsrechter Wattel terugge floten en Remco Rotte zag zijn fraaie solo tot corner verwerkt. Diagonaal Maar in de 62e minuut kwam de briljant toch tevoorschijn. Een volmaakte aanval via Bas Ho genstein en Bram Nortier bracht de bal aan de rand van de zestienmeter voor de rechter voet van Remco Rotte. Snoei hard passeerde hij diagonaal de Cadzand-doelman, die de bal alleen maar gehoord kan heb ben. InMil MOC'l 7-speler Hein van Engt loopt met de bal weg na een stevig duel. foto Ruben Oreel. Walcherse vierdeklasser verliest van MOC17 en is uitgeschakeld: 1-3 door Ron de Waal VLISSINGEN - Voor Vlissingen is het nacompetitie-avontuur alweer ten einde. De zondag vierdeklasser kreeg op eigen veld tegen MOC'17 een lesje in doelgerichtheid en moest uit eindelijk een uitermate slappe start zwaar bekopen: 1-3. Uithuilen en opnieuw beginnen. Zwaar teleurgesteld verlieten de Vlissingen-spelers één voor één het veld, beseffend dat ze de uitschakeling door MOC'17 toch volledig aan zichzelf te wij - ten hadden. Met de 2-1-neder laag in de wedstrijd van vorige week op zak, was de uitgangs positie van de ploeg van trainer Ruud Pennings zeker niet hope loos. Maar na een kleine twintig minuten was het eigenlijk al over en uit voor de Vlissingers. Een veel te matte start zorgde ervoor dat Vlissingen al binnen de kortste keren tegen een 2-0- achterstand aankeek. „Niet te verklaren", zei Ruud Pennings kort na afloop ,,Of het nu over- concentratie of algehele slap heid was, het valt allemaal moeilijk te meten. De wil was er zeker en ook deze week op de training had ik niets te klagen, maar al meteen na het eerste fluitsignaal zag je al dat de scherpte er niet was", bekende Pennings. Qua kansen dolf Vlissingen ze ker het onderspit niet, maar de ploeg uit Bergen op Zoom toon de een veel grotere doelgericht heid dan de thuisploeg. Na zo'n tien minuten was het dan ook al meteen raak toen Esmir Kustu- ra de bal ontfutselde van Valen tino Blommaert. Vogelvrij ging hij op doelman Rinaldo Gilde af. De afronding in de korte boven hoek was wonderschoon: 0-1 Ruim vijf minuten later ging doelman Gilde lelijk in de fout bij een vrije trap van Matty den Ridder net buiten het straf schopgebied. De inzet van Den Ridder stuiterde over de graai ende handen van de Vlissingen- goalie in de verre hoek: 0-2. Vlissingen was aangeslagen en kreeg al snel een nieuwe tegen valler te verwerken. Valentino Blommaert moest zich gebles seerd laten vervangen door Tim van de Vlies. Gedwongen door de vroege ach terstand moest Vlissingen al snel risico's gaan nemen, maar was nauwelijks in staat om eni ge grip op de wedstrijd te krij gen. Na een halfuur spelen was de aansluitingstreffer er plotse ling bijna Een inzet van Khalid Boufrahi strandde op de vuisten van keeper Glerum van MOC'17. Roepesh Bhagola kreeg het vervolgens nog voor elkaar om de terugkaatsende bal voor een vrijwel verlaten doel over te schieten. Kort voor rust zat het VI issingen ook niet mee toen scheidsrech ter Hendriks een handsbal van Frank van Poppelen over het hoofd zag Hij onthield de thuis ploeg zodoende van een loep zuivere strafschop. Met Mansour Gader voor de fa lende Bhagola begon Vlissingen aan de tweede helft; in de hoop zo snel mogelijk de aanslui tingstreffer te kunnen produce ren. Kansen waren er genoeg, maar zowel Khalid Boufrahi als invaller gader wisten de MOC- keeper van korte afstand niet te verschalken. Voortouw Twintig minuten voor tijd lukte het Ngefu Sambi dan eindelijk wel. Een slim genomen vrije trap bracht de middenvelder vrij voor het vijandelijke doel: 1-2. De kansen voor Vlissingen bleven komen, maar de overtui ging bleef achterwege. Dragen de spelers als Christian Maas en Wilco Lievense namen ook veel te laat het voortouw om de ultie me strijd met de Brabantse te genstander aan te gaan. Uiteindelijk gooide Dennis Brouwers enkele minuten voor tijd het duel definitief op slot. Alleen voor keeper Rinaldo Gil de hield hij het hoofd koel: 1-3. „Dinsdagavond zullen we de zaak nog eens rustig evalueren. Helaas hebben we de progressie die we dit seizoen geboekt heb ben geen positief vervolg kun nen geven", vond Ruud Pen nings. Vlissingen MOC'17 1-3(0-2). 11. Es mir Kustura 0-1, 17. Matty den Rid der 0-2, 69 Ngefu Sambi 1-2, 87. Dennis Brouwers 1-3. Scheidsrech ter: T. Hendriks (Best) Gele kaart: Khalid Boufrahi en Wilco Lievense (beiden Vlissingen). Aantal toe schouwers: 150. Vlissingen: Rinaldo GildeValenti no Blommaert (21. Tim van de Vlies Wilco Lievense, Christian Maas, Jamal Bouzambou; Jurjen Mooi- broek (49. Hans ten Broecke), Ngefu Sambi, Michael Boedhoe; Roepesh Bhagola (45. Mansour Gader), Lun- ven Vermeer en Khalid Boufrahi VLISSINGEN - Biezentrappers/Gerka Sport heeft de beker van het vrouwenfutsal veroverd. In twee toernooien werd de strijd geleverd Charlie Hair werd tweede, Biezentrappers- /Gerka Sport 2 legde beslag op de derde plaats en Den Dul- laert eindigde op de vierde en laatste plaats. WEERT - Golfster Marjet van der Graaff uit Tholen heeft za terdag in Weert de voorj aars wedstrijden voor vrouwen-ama teurs gewonnen. Ze sloeg vorige week en zaterdag de vier keer achttien holes in 291 slagen (level par) uit. Ze eindigde daar mee vier slagen eerder dan Dewi-Claire Schreefsel. Na de wedstrijd van vorige week (ronde 1 en 2) stonden de twee nog gelijk. Na de derde ronde stond Van der Graaf één slag voor. De speelster van Wouwse Plantage sloeg op de laat ste twee holes nog birdies en was Schreefsel te vlug af. KAPELLE - Hubert Bruijnzeel heeft zaterdag het Midden Zeeuwse toernooi tafeltennis in Kapelle gewonnen. In de fi nale van het enkelspel bij de mannen-H won hij van Scaldina- spelerBert van der Wielen met 7-11, 3-11,13-11,11-9 en 10- 12. Bij de mannen-G was Kapellenaar Rick van Syp de sterkste Ook hij won van een Scaldina-speler. Arthur Schenk was in vijf games niet opgewassen tegen Van Syp (8-11, 9-11,12-10, 11-8 en 8-11). In het dubbelspel bij de mannen-H ging de titel naar Zierik- zeeënaren Martij van der Helm en Bert van der Wielen. Het dubbelspel bij de junioren-B werd gewonnen door Kapelle- spelers Maurice Wisse en Julian van Dorpel. BORNE - Joost de Wilde uit Sint Maartensdijk is gisteren vijf de geworden op het NK turnen in Borne. In de categorie junior B turnde hij een heel stabiele wedstrijd zonder veel uitschie ters naar boven en beneden. Op de onderdelen brug en voltige scoorde hij niet optimaal. De jury kende geen punten toe aan sommige oefeningen, om dat ze niet perfect uitgevoerd werden. De turner van SDS Rotterdam behaalde echter nog wel voldoende punten op die onderdelen om aan het NK toestelfinale op 1 juni in Hoofd dorp mee te mogen doen. Alleen op de vloer redde hij dat niet. De Wilde haalde daar een 7.80. Op voltige haalde hij 7.25, in de ringen 8 05, bij de sprong 7.70, op de brug 7.70 en aan het rek een 6.45. Zijn totaalscore was 44.95. GOES - De waterpoloërs van De Ganze uit Goes kunnen aan het zomerreces beginnen. De ploeg won in het eigen Sport- punt Zeeland na een ware thriller, waar strafworpen aan te pas moesten komen, de wedstrijd tegen Hellas/Glana Aange zien Aegir op hetzelfde tijdstip eveneens won, sneuvelde De Ganze echter in de kwartfinale van de districtsbeker. In de reguliere wedstrijd eindigde het duel op 9-9, na periode standen van: 2-4, 4-5 en 8-7. Na de eerste verlening stond het 10-9 voor De Ganze, maar in de tweede verlenging kwamen de Limburgers opnieuw langszij 10-10)De Ganze was met 4- 3 beter in de strafworpen. Het was voor De Ganze niet genoeg. Scores De Ganze: Maarten Buys 4, Chayenne van Berkel 4 en Bas van deKorput2.Strafworpenserie:ChayennevanBerkel, Jan-JorisJoos- se, Maarten Buys en Piet Schop. Guido Vermeulen miste door Peter van Kouteren OOSTERHOUT - De gezichten van de uitgetelde spelers spra ken boekdelen, trainer Guido de Beule hield kort na afloop wijselijk de kaken op elkaar en middenspeler Martin Ferket haalde nog maar eens vergeefs verhaal bij scheidsrechter Theo van Essen uit Roosendaal. De volleyballers van Morres/Hulst kookten van ingehouden woe de, nadat ze in de finale om de districtsbeker met 3-1 (35-33, 19-25, 25-17, 25-12) van het Rotterdamse Fusion hadden verloren. Wat voor iedereen een lekker toetje had moeten worden, smaakte van geen kanten. De bekerfinale, die bij Voko in Oos terhout werd gespeeld, was in alle opzichten een aanfluiting. De organisatie was een zichzelf respecterende bond onwaardig en in het veld voerde scheids rechter Van Essen ten koste van de hoofdpersonen een mis plaatste one-man-show op. Dat leidde tot een anti-climax met een winnende ploeg, die perfect aanvoelde dat het onder betere omstandigheden wel eens an ders had kunnen lopen. Voorzitter Hans Bezemer van Fusion bood nog net niet zijn excuses aan voor het verloop van de wedstrijd, maar kwam na afloop met een schrale troost voor de Hulstenaren. „Wij schrijven een brief naar de bond", beloofde hij. „Ten eerste over de wijze waarop hier de fi nale is georganiseerd." Beze mer, die zelf ook scheidsrechter is (code 2), zei verder melding te zullen maken van het niveau van fluiten. Duidelijke lijn Die vaststelling was niet aan scheidsrechter Van Essen be steed. „Ik had vanaf het begin voor beide ploegen een duidelij ke lijn", zei hij. „Alleen de spel verdeler mag de bal sturen. Een ander dan de spelverdeler moet een goede bal spelen. Morres/Hulst werd alleen al in de vierde set zes keer afgefloten voor een technische fout en eve naarde in de bekerfinale onge veer het aantal speel fouten van een hele competitie. Dat demo raliseerde de ploeg zodanig, dat halverwege de vierde set de handdoek in de ring werd ge gooid Nadat op 7-9 (en na twee verlo ren sets) nog alles mogelijk leek, was er geen kruid gewassen te gen de arbitrale dwalingen. Het geroutineerde Fusion profiteer de dankbaar, at bij de scheids rechter uit de hand, lag dubbel van de pret en liep in een mum van tijd naar 10-24. Beide teams waren in de eerste drie sets aan elkaar gewaagd en vochten aanvankelijk een eer lijk gevecht uit. Ondanks de er gernis over de vele fouten in het bijhouden van de stand (er was slechts één teller) bestookten de ploegen elkaar met prima vol leybal. In een zinderend slot van de eer ste set slaagde Morres/Hulst er niet in om zes matchpunten te verzilveren. Na 29 minuten won Fusion met 35-33. NIEUWDORP - De vrouwen van FC Dauwendaeie promove ren naar de derde klasse. In een beslissingsduel won het team uit Middelburg met 9-3 van Ter neuzense Boys. FC Dauwendaeie nam al snel de leiding en in het slotkwartier van de eerste helft liep die ploeg uit naar een beslissende 4-0- voorsprong. Pas bij een 8-0- achterstand wist Terneuzense Boys tegen te scoren. Inge van Houten, Monica van Vooren en Jessica Bril scoorden voor de ploeg uit Terneuzen. MIDDELBURG - Turnvereni ging Veldo heeft zaterdag het Detec-MTV-toernooi in Mid delburg gewonnen bij de keuze oefenstof. De ploeg was net iets sterker dan het organiserende MTV, dat tweede werd. VTV uit Vlissingen scoorde uit stekend op het toernooi. In de categorieën pupil 1 en 2 werd VTV 1 eerste en VTV 2 tweede bij het landelijk oefenstof sys teem 9 en 10. In de combinatie 10 wonnen de Vlissingers. MTV werd tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17