Babijn kan nog niet doorbijten Rookie verrast Van Lieren PZC Remy Vasseur is een karaktermens I Swift zeker van promotie na winst Schakers ijzersterk Rapide houdt lang stand tegen Tilburg Zierikzee in finale Triatleet grijpt naast zege in Kruiningen 16 Groffen sterkste rapidschaker Opening van zeilseizoen is desillusie voor organisatoren door SjaakSinke KRUININGEN - Veteraan Rob van Zanten is de verrassende winnaar geworden van de veer tiende editie halve triatlon in Kruiningen. De Vlaardinger klopte de favorieten Michael Krijnen uit Spanbroek en Ter- neuzenaar Ronnie Babijn. De Finse Riikka Kelja was evenals vorig jaar de sterkste bij de vrouwen. Vooraf lieten verschillende tri atleten doorschemeren dat ze slecht in hun vel zaten. Het griepvirus had toegeslagen en ook trainingsstages hadden hun sporen nagelaten. Zo ook bij Ba bijn, die de openingswedstrijd twee weken geleden in Bergen op Zoom miste door een rug blessure en een flinke griep. Om de ellende compleet te maken was de masseur van Babijn niet beschikbaar, waardoor de spie ren van de Zeeuws-Vlaming bij de start niet optimaal waren ge prepareerd. Op de 2,5 kilometer lange zwemafstand was er echter wei nig te merken van lichamelijk ongemak bij Babijndie in Krui ningen debuteerde op de halve triatlon. In een soepele stijl sneed de vroegere Zeeuws zwemkampioen door het water van zwembad Den Inkel. Vrij wel iedereen werd een of meer dere keren gedubbeld, alleen Aart Kruis uit Maastricht kon de schade beperkt houden. Na 30 minuten en 53 seconden stapte Babijn als eerste uit het water om over een loper van ze ker driehonderd meter naar de fiets te sprinten en aan de tach tig kilometer lange fietsafstand te beginnen. Aart Kruis volgde op een kleine minuut, maar moest bij het fietsen meer dan tien minuten inleveren op Ba bijn. De Limburger was daar mee meteen kansloos voor de ze ge en eindigde uiteindelijk pas op een vijftiende plaats. Babijn deed het op de fiets zelfs zo goed dat ook de voorsprong op Michael Krijnen en Rob van Zanten verder werd uitge bouwd. En die voorsprong was na het zwemmen al groot. Krij nen liep daar een achterstand van drie minuten op, Van Zan ten leverde liefs vier minuten in in het zwembad. Na iets meer dan tweeënhalf uur wedstrijd kon Babijns zegetocht op de twintig kilometer lange loopaf stand beginnen, zo dacht ieder een, want de Terneuzenaar staat bekend als een sterke loper. De griep begon echter langzaam maar zeker zijn tol te eisen. Maagkrampen en kramp in de bovenbenen verstoorden het ritme en langzaam maar zeker naderde Michael Krijnen. Net op het moment dat Babijn werd ingelopen door de atleet uit Spanbroek, ging Van Zanten met zijn korte pasjes over het tweetal heen. De veteraan had MIDDELBURG - Hans Groffen is zaterdag Zeeuws kampioen rapidschaken geworden. De schaker van Het Witte Paard stond slechts een half puntje af aan de nummer twee van de ranglijst Vlissinger Ewoud van Hecke. Er deden slechts tien mensen mee aan de Zeeuwse ti telstrijd. Titelfavoriet Hans Groffen maakte zijn aspiraties volledig waar. Ewoud van Hecke bood de HWP-speler wel tegenstand, maar verder dan een puntende- ling kwam de Vlissinger niet. Johan de Wolf had zijn dag niet. Hij viel daarom ook buiten de prijzen. Wel hield hij Ewoud van Hecke van een gede.elde eerste plaats af, door de onderlinge confrontatie te winnen. Hier door moest Van Hecke genoegen nemen met een tweede plaats. maandag 19 mei 2003 daarmee een achterstand van liefst vijf minuten op Babijn goedgemaakt. Onbedreigd maakte Van Zanten het karwei of om na 3 uur, 48 minuten en 41 seconden de zege binnen te ha len. De 46-jarige Van Zanten was verbaasd dat hij de wedstrijd had kunnen winnen Normaal kan ik Babijn niet volgen, maar nu wist ik de achterstand bij het fietsen te beperken, en werd ik eindelijk een keer eerste." Vorig jaar pakte hij ook nog de Euro pese titel op de olympische af stand bij de mannen H45. Mi chael Krijnen besloot zijn negende deelname in Kruinin gen evenals vorig jaar met de tweede plaats. Hij was ditmaal wel twee minuten sneller. ,,Ik ben misschien iets te snel be gonnen bij het lopen, maar ik ben toch tevreden Riikka Kelja, de Finse die al ja ren in Gorinchem woont, was nog niet helemaal in conditie volgens haar vriend en trainer Bert Vreeswijk. Maar met een zestiende plaats overall prolon geerde zij vrij gemakkelijk de ti tel bij de vrouwen. Yvonne van de Vlerken uit Krimpen aan de Lek hield de schade beperkt tot zes minuten, goed voor de twee de plaats. Saskia Bekhuis uit Enschede verhinderde dat Terè- se van Lare op het podium kwam bij de vrouwen overall. Na het behalen van haar der tiende wereldtitel long distance vorige week in Ibiza was Van Lare nog niet echt uitgerust. Vooral het lopen, normaal het sterkste wapen van Van Lare, ging haar nu wat minder goed af. Volgende weekend staat Van Lare aan de start op de halve tri atlon in Nieuwkoop en over twee weken doet ze mee aan het NK olympische afstand in Zun- dert. Willy de Nooyer uit Seroosker- ke hield met een derde plaats bij de vrouwen D40 in 5 uur 6 minu ten en 52 seconden de nummer foto Mechteld Jansen De deelnemers van de triatlon van Kruiningen in actie in het zwembad. één bij de mannen H60 Richard de uit Oostburg miste het podi- zijn 250e wedstrijd in de combi- Westerbeek uit Bleskensgraaf um bij de mannen H50 net, Mid- natie van duursporten na ruim net achter zich. Jan van der Lin- delburger Peter Rotte besloot zes uur. door Sjaak Sinke KRUININGEN - Remy Vasseur uit Vlissingen moest de eerste wedstrijd voor het Ironman wetsuit triatloncircuit al nood gedwongen aan zich voorbij la ten gaan, en ook in de week voorafgaand aan de wedstrijd in Kruiningen voelde hij zich nog niet fit. Maar hij zette zich schrap op de kwarttriatlon. Achter Machiel Ittman uit Hil versum werd hij knap tweede na 1500 meter zwemmen, 40 kilo meter fietsen en 10 kilometer lo pen. In het zwembad, dat meer leek op een forellenkwekerij door het gespetter van de ruim zestig deelnemers, had Vasseur als enige minder dan twintig minu ten nodig om de afstand te vol tooien. De Vlissinger werd op de voet gevolgd door zijn trai ningsmaatje Leon Jacobse en Harry Bultema uit Spijkenisse. Op de fiets bleek Ittman een maatje te groot voor Vasseur. De halve minuut achterstand, die Ittman bij het zwemmen had opgelopen, zette de atleet uit Hilversum bij het fietsen om in een voorsprong van ruim twee minuten. Ondanks een been blessure hield Ittman op de fi nish nog een marge over van an derhalve minuut op Vasseur. Cees Colijn uit Den Haag verze kerde zich op de fiets van de der de plaats, die hij bij het lopen vasthield. Leon Jacobse werd vijfde achter Jeroen Korpers- hoek uit Spijkenisse. Vermoeidheid De Rotterdamse Cindy Brussé, die alle zes de wedstrijden van het afgelopen zwemloopcircuit won, had ook vermoeidheids klachten. Ze was desondanks de sterkste bij de vrouwen in 2 uur en 16 minuten. Esther Buurman uit Krimpen aan de Lek gaf ze ven minuten toe en Sofie Ha mers uit Terheijden zelfs elf mi nuten. Bram van de Wege uit Philippi ne pakte het brons bij de man nen H40 en Middelburger Ko- bus Botman het zilver bij de mannen H50. Op de achtste tri atlon was de zege dit keer niet weggelegd voor Gerbert van den Biggelaar uit Oud Gay> Maarten van Pamelen uit was met afstand de sterkste r uur, 2 minuten en 13 second®. Claudia WinnemulleruitEn^. Leur won bij de vrouwen. BRESKENS - Capella heeft eerste zege van het region^ zeilseizoen te pakken. Tijd® het openingsweekeinde in Brtv. kens was schipper Frans Maa met dit jacht de beste in dekt se IRC 3. In de IRC klasse 1 m de winst naar Levyah met Re5 Floridor (B) aan het roer. Als het openingsweekeindehv Breskens maatgevend is voor» rest van het seizoen wordt. i> til! het er niet best uit. Slechts fö olie jachten kwamen zaterdag tucl de start en gisteren nog tra jen. minder, omdat de Belgis®, eeni deelnemers naar de stemlij M moesten. Vanwege de genrg w?< deelname gisteren besloot de le watersportvereniging Breskas ólg1 de tweede wedstrijd af te gei ten. Loet Zaterdag werden er twee wee- aai: strijden gevaren. In de klas fitf IRC 1 won in de eerste ontmee- tooi ting Levyah van Rudy Flondof pen, voor NRJ Ball van zijn landge- dat1 noot Roland Claeys. In detwee ronj de race was het andersom, ft ;i-2] eindzege ging naar NRJ Bali «pee In de klasse IRC 3 kwamen va eens boten uit. Beste was Capellams soog routinier Frans Maas aan het Inde roer. Hij won beide races in a óanc monding van de Westerschela proi en pakte op superieure wijzed leral totaalprijs. Zijn plaatsgenw Mett Roy van Aller werd met Nooni 'sn wind tweemaal tweede en da stnji ook tweede in de eindrang kbfc schikking. Achter de voorzitts pron van de WV Breskens finisilt Toen Half Moon met Bert JanssenlBj voor aan het roer twee keer alsdsit wali voor Whomper van Piet V! FOB damme (B), die in beide race >h< vierde werd. evo door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Op de voorlaat ste speeldag van de landelijke veldkorfbalcompetitic heeft eersteklasser Tjoba eindelijk een overwinning geboekt. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren won met 15-14 van Kin derdijk. Het Middelburgse Swift verzekerde zich met een 19-14-zege op ADO van de tweede plaats in de tweede klas se G en promoveert daardoor. TOP degradeerde zaterdag juist. De Arnemuidse eerste klasser verloor met ruime cijfers bij Koag: 25-9. Fortis-TOP Sassenheim 10-11: In het laatste thuisduel van coach Leonard Debbaut kwam Fortis iets tekort. Deovergangs- klasser verloor na de 2-2 even de controle over het duel en kwam daardoor met 6-2 achter. Na rust kwam de thuisploeg goed terug, maar na 9-9 speelde kam pioen TOP het goed uit. Extra smetje op het afscheid van Deb baut was de rode kaart voor Elze Blankenburgh wegens slaan. Scores Fortis: Ruth Hoogwerf, Cha- im Koole, Rob Sanderse 2. Elze Blankenburgh, Jouri van de Broeke, Wander Koole en Marieke de Rijke 1 Kinderdijk-Tjoba 14-15: Na vier verliespartijen was er ein delijk een overwinning. De Be- velandse eersteklasser kwam nog wel met 5-2 achter, maar stond bij rust alweer op gelijke hoogte: 9-9. Daarna bleef het spannend tot het eind. Bij 14-14 maakte Mark de Schipper de winnende treffer. Desondanks is de ploeg nog niet veilig. Scores Tjoba: Aslrid Koole, Wilfred van der Meer, Mark de Schipper 4. Marcel de Dreu 2, Robert van Schaik 1. Koag-TOP 25-9: De Arnemuid se eersteklasser degradeerde zaterdag. Na de grote nederlaag bij Koag kan de ploeg van Gijs Hollestelle namelijk niet meer hoger eindigen dan de zevende plaats. Scores TOP: Leon Kloet 4. Ramon van de Gruiter 2, Hannuël Kramer, Ad Bezemer, Rita Meulmeester 1. Swift-ADO 19-14: Swift speelt komend veldseizoen weer in de eerste klasse. Rust Roest, de nummer drie, verloor van kam pioen Vitesse en kan Swift daar door met meer voorbijgaan. Tot 7-7 bleef ADO nog bij, daarna stoomde Swift door naar 12-8. Maar net zo makkelijk kwam ADO ook weer terug tot 13-13. Daarna brachten Paul van de Berg (2x) en Mabel van de Velde de score op 16-13. Die klap kwam ADO niet meer te boven. Scores Swift: Paul van de Berg 6, Sjoerd Sanderse 5, Ivo de Hond 3, Margreel Rotte 2, Richard Geldof, Eefje van de Berg, Mabel van de Vel de 1 All Ready-Spirit 20-9: Na het onnodige verlies van een week eerder tegen Vriendenschaar re vancheerde All Ready zich. „We hebben de koppen bij elkaar ge stoken en elkaar eens hard de waarheid gezegd", zei coach Harm Brandt. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 7. Ronald Snoek 4, Henk de Graaf 3, Bram Bolle 2, Ma- non Torensmu, Esther Snoek, Anouk van Tiggelhoven, Ingrid Brul 1. Olympiu S-BKC 10-7: Derde klasser BKC liet in de eerste helft te veel steken vallen en kon dat in de tweede helft niet meer goedmaken. Bij rust leidde Olympia al met 7-2. Scores BKC: Karin Kolijn 3, Carlo Hamelink, Davy Hamelink, Ellen Hamelink, Jerry van Hanegem 1. Stormvogels-Reeuwijk 6-10: Stormvogels haalde, zo zei coach Jan Theune. aanvallend een dikke onvoldoende Zijn ploeg moest de hele tijd in de achtervolging, maar benutte de kansen niet tegen de nummer laatst. Scores Stormvogels: Sander Koole 3, Jos Reijniersen 2. Loura Kleine- pier 1. Ondo-Korbis 12-7: Ondo uit Sint Laurens voorkwam zater dag dat Korbis kampioen werd. Korbis had aan één punt ge noeg, maar Ondo was te sterk: 12-7. Scores Ondo: Joris Hoogwerf, Bas de Pagter 3, Wim Allaart, Iwan de Pagter. Annelie Wisse, Sa7idra van de Broek, Mirte Hoogwerf, Ilja Mos- tert 1. Vierde klasse Luctor verloor in 4A nipt van Zevenbergen. In het uitduel werd het 18-17. Het Vlissingse Seolto won wel. Thuis werd Vios opzijgezet met 9-7 Volharding leed een dikke nederlaag bij Korbatjo, dat daardoor kampi oen werd: 16-6. Olympia W had niets in te brengen tegen Thor: 4-9. In 4B maakte kampioen To go uit Goes korte metten met At las: 7-15. Argento-Blauw-Wit eindigde in een 10-6-overwin- ning' voor de ploeg uit Kloetin- ge. Zaamslag kwam bij Gemini niet verder dan een 18-10-ne- derlaag. Sonja de Fei jter was tijdens het concours in Renesse voor de Rabo Top Dressuurcompetitie Zuid goed voor een vijfde plaats in de klasse Z2. foto Marijke Folkertsma Antoinette Wiskerke zet haar tweede wedstrijd in klasse Z2 om in winst door Lucien Roelandt RENESSE - Met Antoinette Wiskerke als winnaar van de klasse Z2 heeft de Rabo Top Dressuurcompetitie Zuid een verrassende start gekregen. De achttienjarige amazone uit Ka- pelle versloeg de gedoodverfde favoriet Laurens van Lieren. Hij moest op het concours hippique van de Schouwse ruiters genoe gen nemen met de tweede plaats. In de klasse Z1 ging de zege naar de trainster van An toinette Wiskerke, jeugdinter- national Thamar Zweistra. Toen de teller voor Laurens van Lieren met Veersedam's Mana gement pas op een score van 65 procent stil bleef staan, leek de wedstrijd in de klasse Z2 al vroeg beslist. Zijn concurrenten waren vervolgens steeds niet in staat om de score van de inter national uit Schore ook maar enigszins te benaderen. Omdat op dat moment al duidelijk was dat Thamar Zweistra winnaar was geworden in de klasse Zl, had het er alle schijn van dat, net als in voorgaande edities, de eindzeges onder de profs van de Hexagon Dressuurtal van Leu- nis van Lieren uit Schore zou den worden verdeeld. Het pakte echter anders uit, want het venijn zat voor Lau rens van Lieren in de staart. Het venijn kwam bovendien uit een onverwachte hoek. Want slechts weinigen achtten Antoinette Wiskerke voor de wedstrijd in Renesse in staat om Laurens van Lieren te overtreffen. Voor de amazone was het pas haar twee de wedstrijd op dit niveau. Bo vendien staat de ruin Ortello be kend als een kruidje-roer-me- niet. Antoinette Wiskerke had zich onder leiding van Thamar Zweistra echter terdege voorbe reid. De Kapelse amazone vormde met de netjes aan het bit lopende Ortello een fraai plaatje. De ruin bleef uitste kend bij de les en van spanning, waar vooraf zo voor werd ge vreesd, was geen sprake. Ze le verde uiteindelijk een prestatie waarmee ze Laurens van Lieren met bijna twee procent voorbij streefde. Antoinette Wiskerke overtrof daarmee haar stoutste ver wachtingen: „Winnen van Lau rens van Lieren! Dit had ik ab soluut niet vernacht. Ik had mij goed op deze wedstrijd voorbe reid. Mijn paard Ortello is één bonk energie. Dat breekt mij nogal eens op in de wedstrijd. Daarom heb ik hem gisteren en vanmorgen nog flink aan hel werk gezet. Ook heb ik hem hier langer dan normaal losgereden. Daardoor was hij misschien wel wat minder fris, en werd hij in het verloop van de proef niet zo heet. Hij toonde zich ook niet kijkerig. Maar dit, nee, ik kan het nog steeds niet geloven." In de klasse Zl beantwoordde Thamar Zweistra volledig aan de verwachtingen. De jeugdin- ternational stuurde de fijn be wegende Hexagon's Roumanda met het uitstekende totaal van 65.50 procent overtuigend naai de zege. De voor'de Schouwse Ruiters uitkomende Joyce Meerdink eiste met Ramazotti met 62.00 procent de tweede plaats voor zich op. Springen Het wedstrijdverbod dat in een groot deel van Nederland geldt vanwege de vogelpest, zorgt voor een enorme belangstelling voor de Zeeuwse wedstrijden. Desondanks wisten de Zeeuwse ruiters zich weer aardig te men gen in de strijd om de prijzen- pot Ruth Jakobsen schreef de klasse B op haar naam. Als eer ste starter stuurde de amazone uit Serooskerke Stouten's Le May zowel in het basisparcours als in de barrage foutloos over de hindernissen. Een prestatie waar ruim vijftig achtervolgers zich op stukbeten. Conny Wisse scoorde qua stijl een fractie ho ger. De amazone uit Meliskerke trok met Mirenka in de barrage echter een paal naar de bodem en moest daardoor genoegen ne men met de vierde stek. door Peter Snelders HULST - Rapide heeft in de der de klasse D van de hockeycom- petitie voor vrouwen op de slotdag goed gespeeld maar ver loren. Tilburg, de nummer twee van de ranglijst, zegevierde nipt met 2-1. Vlissingen kende in ei gen huis weinig problemen met hekkensluiter DDHC: 4-1. In de vierde klasse D bij de man nen hoefde Rapide niet in actie te komen. DDHC meldde zich kort voor de wedstrijd af in verband met personele proble men. Rapide - Tilburg 1-2: Trainer- /coach Peter Bouman, die af scheid nam, was blij verrast over de prestatie van zijn team. „Het leek wel of ze een gedaan tewisseling hadden ondergaan. Vorige keer speelden ze slecht, nu leek het wel of ze alles kon den. We hebben Tilburg goed partij geboden. Het is alleen jammer dat we in de slotfase nog tegen de nederlaag aanliepen." Na tien minuten nam Tilburg de leiding uit een strafcorner. Zes tien minuten later liet Sakia Haayer op aangeven van Sonja Matena de gelijkmaker noteren. Na de doelwisseling was er *ai veel strijd. Pas vier minui: door voor het einde scoorde Tife de winnende treffer uit fa CAD standaardsituatie. In de sic «eel seconden werd het nog ew *erl spannend toen Rapide bij ee traii strafcorner massaal naar vet? jroo trok. Naast Peter Bouman stops ook Yvette Oomens en Joze de Kroon. DDHC - Vlissingen 1-4: v coach Ina de Looff washetb laatste wedstrijd na zeven het team begeleid te heb» lom Dat gold ook voor de speels Lad Chantal van Leeuwen en >a tenj ke de Looff. Het drietal b- een gepast afscheid. Al wase het begin even sprake van i valse start toen DDHC nat minuten de leiding nam Nog voor de rust boog een 2 goed combinerend Vlissica de achterstand om in een1 voorsprong door treffers Chantal van Leeuwen aangeven van Barbara Kojatf wijzer) en Rachel Schc woerd (strafcorner) Schos tös derwoord zorgde kort na Rni pauze ook voor de 1-3. opniefl Cai uit een strafcorner. Het sl koord was voor Merel de die de eindstand op 1-4 de. door Roeland Alders los OOST-SOUBURG - Zierikzee heeft verrassend de Zeeuwse schaakbeker gewonnen. Het viertal won zaterdag met 3,5- 0,5 van Middelburg. De Middelburgse teamleider Alex Jonkheer stond al snel minder tegen Richard van der Veken. Van der Veken rokeerde niet en bouwde een aanval op tegen de koning van Jonkheer. Jonkheer kon het leed niet meer voorkomen en moest zich ge wonnen geven. Op het bord ernaast speelde de Middelburgse nestor Simon Sanders tegen Bas van de Graaf. Sanders kwam beter uit de ope ning, maar echt voordeel was er niet te halen. Na een grote afruil van stukken bleek Van de Graaf de betere stelling te hebben. In een toreneindspel had hij waarschijnlijk de winst voor het grijpen, maar na verloop van tijd werd remise onvera? delijk. i.- Middelburg moest hiernaaam terugdoen om nog in de stnja «lag blijven Maarten Westen» «nj speelde tegen Arend BanfK" sot een partij met kleine katf *1 over en weer. In hevige tijd» «W verspeelde Westerweele 2/ neu kansen en gaf hij een lorenK Opgave was het gevolg «tui door Zierikzee de ZSB-* wrt voor zich opeiste. De partij tussen HansAang-- nijg brug en Wim Stange deeaa toen eigenlijk niet meer jan Aangeenburg had een PIon overd en leek simpel te w ƒ11 Stange knokte zich terug- e- had inmiddels zoveel tij B bruikt dat dat hem paden F-ja spelen. Gedetailleerd: 1dans dcrf\,,- >un( brug-Wim Stange 1-0, V Bandsma-Maarten ri 0, 3 BasvIdGraaJj-Sm remise, 4Richard v/a WK g..( Jonkheer 1-0. geva «aas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16