Thriller in Tricht met happy end Opnieuw hoofdrol Goedegebure PZC Patrijzen overleeft ruw spel Berkdijk 15 limemuiden treft in volgende ronde nacompetitie Groote Lindt Van Aerde naar Goes Middelburgse nsieclub wordt afgeschoten: 8-1 De Meeuwen is ronde verder Seizoen GPC Vlissingen voorbij Huizen opent met een gelijkspel Tweede nederlaag SV Meerssen J maandag 19 mei 2003 [RICHT - Wim Davidse is zo agzamerhand een vaste klant jde nacompetitie. Voor de •(r()e keer in vijf seizoenen jjet de trainer een gooi naar jromotie via deze omweg. Bij jp0||o'69 en De Meeuwen (2x) keuvelde hij metz'n team in de Jjlste wedstrijd; bij Arnemui den, eveneens voor de vierde keer in vijf seizoenen in de na- competitie, moet het dit keer aiders aflopen. De eerste horde werd zaterdag I «nomen. Arnemuiden had aan '1 «et 1-1-gelijkspel in en tegen L Iricht voldoende om de tweede snde te bereiken. Een week #rder had de Walcherse twee- thji ieklasser de thuiswedstrijd al fet 1-0 gewonnen door een be- •süe strafschop van Jacky de GEN - Romeo van Aerde (35) speelt komend sei- oor zondag-derdeklasser De voormalig profvoet- uit 's-Gravenpolder, die ji december opstapte bij FC Dordrecht, had ook aanbiedin gen van Terneuzen en Halsteren opzak. sg. Jiadat Van Aerde na zijn vertrek jij Dordrecht had aangegeven rer te willen gaan voetballen, zich als één van de «rsteclubs. „Ik heb alles op een enk njtjegezet en ben tot de conclu- je gekomen dat ik bij Goes ander tijd kwijt ben dan bij ijYoorbeeld Terneuzen of Hal sierenzegt Van Aerde, die ook ininer is van zaterdag-derde- jijl. ÜasserTholense Boys. sjlijiikheb Goes nu een paar keer vij ren spelen en met Marco Groe it eveld hebben ze een nieuwe ïamer, die heel enthousiast is. hm PI» ervaring hoop ik over te ,ij tinnen brengen op de jongere ij jelers en in mijn ogen heeft kt*, bes best potentie om wat leuks jaa eerte zetten." ÏIISSINGEN - Het seizoen van Zeelandia Middelburg werd asteren bruut afgebroken. Te- genstander Madese Boys kegel- Ie de fusieclub ongenadig hard sit de strijd om promotie naar ie tweede klasse: 8-1. Jlladese Boys - Zeelandia Mid- Mburg 8-1: De Middelburgers |ag[degonnen aan de wedstrijd in de -etenschap dat het na de 4-3- ederlaag van vorige week een wdijk karwei zou worden. !óe moeilijk bleek al snel toen itjj ^thuisploeg binnen een kwar- «jj ter een 2-0-voorsprong had ge- somen. Het trio aanvallers van '"dese Boys, de broers Hein en at Neefs geassisteerd door stJanse, di-aaide de Middel- vee. torgsedefensie horendol. Na de til) peningstreffer van Gerrit K tefs in de tiende minuut, ver- j,;f (Kibbelde Joost Janse deze voor- egs ^ne minuten later. Toen jjjj s' vijf minuten voor rust ook log 3-0 werd door het tweede oelpunt van Gerrit Neefs, was blrijdgestreden. In de tweede «ft liepen de Brabanders uit s'een ruime 8-1-zege via doel- 1 P®'en van Hein Neefs, Joost (2x) en Wesley van Aren- j (bnk Pas bij een 5-0-stand tl coor^e Marcel Lourens tegen namens Zeelandia Middelburg. cis sportredactie Postbus 18 J380 AA VLISSINGEN Jol: (0118)484454 ax: (0118) 470102 E-mail; sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) föls Bakker (coördinator zuid) ha)| 'ai bi- J (coördinator noord) ^venRemijnsen Roeland van Vliet Sarryvan der Hooft centrale redactie vostsouburgseweg 10 Postbus 18 J380AAVLISSINGEN Je|: (0118) 484000 If [ax: 10118) 470102 J E'mail: redactie@pzc.nl bi) (nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Smit. In de tweede ronde wacht nu een dubbele confrontatie met Groote Lindt, de nummer tien van de eerste klasse C. De ontmoeting met Groote Lindt kwam zaterdag in Tricht geheel onnodig nog in gevaar. Arnemuiden had de wedstrijd in de tweede helft in de broekzak. De ploeg van Davidse leidde op nieuw met 1-0 en was voetbal lend veruit de betere, maar een wanhoopsoffensief van Tricht en een lucky goal brachten 'Er- remuu' toch nog aan het wan kelen. „Dat hoort erbij in de na competitie", vond coach David se. „Zulke wedstrijden zijn meestal thrillers." Hitchcock en Stephen King hadden samen geen beter scena rio kunnen verzinnen. Of toch? Zij hadden er misschien nog een sausje drama overheen gegoten met Tricht-aanvaller Silvester van de Kerkhof in de hoofdrol. Deze invaller solliciteerde vier minuten voor tijd naar een rode kaart, toen hij de enkel van Cor- né van Belzen torpedeerde. Hij kreeg slechts geel. In een echte thriller had diezelfde Van de Kerkhof vervolgens zijn twee dotten van kansen verzilverd, maar in de werkelijkheid faalde hij tweemaal. Opluchting De opluchting was groot bij Ar nemuiden en zijn hartstochte lijke meelevende aanhang, die in twee volle bussen de 165 kilo meter naar Tricht had afgelegd. De ploeg was beide duels klas sen beter dan Tricht, maar maakte het zichzelf uiteindelijk moeilijk. Een week eerder hielp het de fraaiste kansen om zeep en in Tricht speelde hetzelfde euvel op. „Met name na de 1-0 was elke aanval van ons gevaar lijk", constateerde Davidse, „maar we scoorden wéér niet. Na die toevalsgoal van Tricht kwam we toch nog in de proble men." In de eerste helft speelde Arne muiden het beste voetbal, maar Tricht kreeg de kansen. Julian van Dijken kreeg in de beginfa se twee grote kansen, maar zijn schot ging naast en zijn kopbal over. Arnemuiden miste venijn Leon van Belzen is in een fel duel verwikkeld met Tricht-speler Ardy Voorneveld (links). in zijn aanvallenEen wissel van Davidse in de rust verrichtte echter wonderen. Patrick Siere- veld ruimde het veld voor Mari- nus Baas, die in de spits ging spelen en Leon van Belzen zakte naar het middenveld. Een meesterzet. Naast Jacky de Smit had Arnemuiden in Baas opeens een tweede bliksemaf leider in de spits. Vijf minuten na rust werd dat bekroond met een juweel van een doelpunt. Een aanval over vele schijven kwam via Corné van Belzen bij de opkomende verdediger Peter Bil. Diens voorzet kwam - na een subliem overstapje van De Smit - bij aanvoerder John Crucq die probleemloos scoor de: 0-1. Vijf minuten later volgden de mooiste acties van de wedstrijd. Uitblinker Corjan Marijs gaf een afgemeten dieptepass over veertig meter op De Smit. In één beweging nam de clubtopscorer de bal aan op zijn borst en pas seerde tegelijkertijd zijn tegen stander. De bekroning van het hoogstandje bleef uit, want De Smit lobde de bal over het doel. Na deze lust voor het oog kreeg Arnemuiden het echter moeilij ker en moeilijker. Het slotoffensief van Tricht was keihard (vier gele kaarten, in clusief die van Van de Kerkhof). Na de gelijkmaker van invaller Jan Huigen met een van richting veranderd schot gierden de ze nuwen door de kelen bij Arne muiden. Zeker toen scheids rechter Van der Werff ook nog eens acht minuten blessuretijd toevoegde. Arnemuiden kraak te in zijn voegen, maar hield uit eindelijk stand. Maar Arnemuiden kwam niet ongeschonden uit de strijd. De gele kaart van Corjan Marijs le vert hem een schorsing op voor het eerste duel met Groote Lindt. Jos Poortvliet doet van wege een blessure sowieso niet mee en visser Leon van Belzen moet komend weekeinde op zee fotoRiaslmmink werken. „We zullen onze klau wen vol hebben aan Groote Lindt", voorspelde Davidse. Tricht - Arnemuiden 1-1 (0-0). 50 John Crucq 0-1, 74. Jan Huigen 1-1. Scheidsrechter: R. van der Werff (Drunen)Gele kaart: Sjaak Huigen Herman Hol, Jan Huigen, Silvester van de Kerkhof, Rachid. Bouaziz (Tricht), Corné van Belzen, Corjan Marijs ArnemuidenAantal toe schouwers: 500. Arnemuiden: Joan van BelzenWal ter Crucq, Jaco Moerdijk, Corjan Marijs, Peter Bil; Cor Schroevers (86. Remy Meerman), Corné van Belzen, John Crucq, Patrick Siere- veld (46. Marinus Baas); Jacky de Smit, Leon van Belzen 's-Heer Arendskerke uitgeschakeld na strafschoppen door Pieter van Klinken KINDERDIJK - Het seizoen van 's-Heer Arendskerke is voorbij. De Bevelandse ploeg werd zaterdag in de nacompeti tie door De Zwerver uitgescha keld na strafschoppen, nadat de wedstrijd in 1-0 voor de Zuid- Hollanders eindigde. „Vorige week was hij de man, vandaag de schlemiel", zei inte rim-trainer Jack Schipper van 's-Heer Arendskerke. Hij had het over Marco Goedegebure. Vorige week maakte hij twee doelpunten, gaf perfecte passes en speelde hij heel goed. Zater dag was hij vrijwel onzichtbaar, zoals eigenlijk iedereen van zijn team. Maar het dieptepunt van de dag kwam na de negentig mi nuten. Tijdens de straf schop penserie. Het stond 3-3 en Goedegebure mocht aanleggen voor de laatste en beslissende strafschop in de reguliere serie van vijf. Scoorde hij, was 's-Heer Arendskerke door naar de volgende ronde. Een zekerheidje Vrijwel nooit miste hij een strafschop. Op zijn dooie akkertje liep Goedegebu re naar de strafschopstip. Doel bewust pakte hij de bal tussen linker- en rechterhand en legde hem precies neer zoals hij wilde. Niets mocht aan het toeval wor den overgelaten De Zwerver-keeper Gert Hak- steeg stond op z'n lijn, al een tijdje. Hij sprong nog wat heen en weer, voordat hij stokstijf stil ging staan op zijn doellijn. Mar co Goedegebure liep terug, rich ting zestienmeterlijn. Rustig, met dezelfde zekerheid waar mee hij wist dat na zaterdag zondag kwam. De aanloop. Vastberaden. Hij haalde ferm uit, een harde trap. Haksteeg bleef staan, dook niet eens. De bal ging rechts naast de paal. Naast? Dat kon toch niet, Marco miste vrijwel nooit. Uitstel Maar nu wel en het was fataal voor 's-Heer Arendskerke. Dat in de volgende serie strafschop pen Wijbrand Boonstra en Ri chard de Jager wel binnenscho ten, voordat Frank Davidse echt de laatste (de achtste) miste, was niet belangrijk meer. Het was uitstel van executie. Als Goedegebure al miste, wie moest het dan wel doen? Ja, Jan van der Klooster of Dennis op 't Hof, maar die hadden al een pe nalty genomen. Een aanvaller van 's-Heer Arendskerke probeert tussen twee verdedigers van De Zwerver door te komen Teleurstelling was er bij ieder een van 's-Heer Arendskerke. Het was zo'n mooi toetje van de competitie. En met een paar van die schoten vanaf elf meter was het voorbij.. Aanvoerder Ard Eversdijk, die zelf ook een straf schop miste, begon ook direct over de strafschop van Goede gebure: „Tsjonge jonge, zeg. Marco mist nooit. En nu? Nu wel, Nou ja. We hebben ons best gedaan. Niemand had van ons überhaupt verwacht dat we de nacompetitie zouden halen We hebben veel inzet getoond van daag, maar helaas." Inzet, dat was ook het enige dat mogelijk was op het veld van De Zwerver. Een boer zou er nog niet eens zijn koeien op durven laten lopenBang dat ze hun be nen zouden breken. Een voet balwedstrijd kon wel. Mooi voetbal was er alleen niet op mogelijk. De bal rolde niet. De bal hobbelde, haalde curieuze fratsen uit en de voetballers konden er niet mee uit de voe ten. De Zwerver-trainer Peter de Haan: „Loop maar eens een rondje mee over dit veld Daar is geen goed spel op mogelijk." Toch leek de thuisploeg er nog het beste mee uit de voeten te kunnen. De Zwerver was het meest in de aanval, kreeg ook de meeste kansen. Al in de zevende minuut leverde het een doelpunt op. Een schitterende vrije trap van Juli us de Folter belandde op het hoofd van Wesley Kassels, die al even perfect in de rechterhoek kopte. 's-Heer Arendskerke- doelman Boonstra raakte de bal nog net, maar het was onvol doende. Geen kansen De eerste helft leverde vervol gens niets, maar dan ook hele maal niets meer op. Geen kan sen, niet eens mogelijkheden. De voorzetten van De Zwerver aanvoerder Istvan Takats wa ren allemaal te hoog of te scherp. Met de twee voorzetten van Wout de Kort gebeurde het zelfde. Na twee levensgrote kansen voor de Zwerver in de eerste twee minuten na de pauze (Tom van der Linden en Wesley Kas sels kwamen beiden oog in oog met Boonstra, maar die redde) begonnen de Zeeuwen meer aan te vallen. Het leverde een kleine kans op voor Marco Goedege bure en een gevaarlijk schot van Mare Nieuwpoort. Verder haal de de aanvalsdrift niet veel uit. De Zwerver was zeven minuten voor tijd nog het gevaarlijkst. Een schot van Kassels werd schitterend gered door de enige uitblinker van 's-Heer Arends kerke: doelman Boonstra. Uit de hoekschop die volgde, be landde de bal op de onderkant van de lat, stuiterde op de doel lijn, werd door Kassels weer in geschoten, maar kon nog net op tijd gered worden door de ver foto Rob Kamminga dediging van 's-Heer Arends kerke. Daarna viel er opnieuw weinig te beleven. Op de straf- schoppenserie na dan. De Zwerver - 's-IIeer Arendskerke 1-0 (1-0), De Zwerver wint na straf schoppen. 7. Wesley Kassels 1-0. Scheidsrechter: A Boonman (Ter- neuzen). Gele kaart: Jim Mudde, Ist van Takats (beiden De Zwerver). Aantal toeschouwers: 400. Straf- schoppenserie: Istvan Takats mist, Ard Eversdijk mist, Cristiaan Snel mist, Wouter van Gilst 0-1, Arie Tuy- tel 1-1, Dennis op't Hof 1-2, Tom van der Linde 2-2, Jan van der Klooster 2-3, Edu van der Werf 3-3, Marco Goedegebure mist, Jacco Siereveld 4-3, Wijbrand Boonstra 4-4, Alexan der Jonker 5-4, Richa rd de Jager 5-5, Wesley Kassels 6-5, Frank Davidse mist. 's-Heer Arendskerke: Wijbrand BoonstraDennis op 't Hof, Wouter de Kort, Richard de Jager, Stefan van de Velde; Mare Nieuwpoort (77 Wouter van Gilst), Jan van der Klooster, Ard Eversdijk, Marco Goedegebure, Frank Davidse, Jarno van de Klooster. PAPENDRECHT - De Meeuwen blijft in de race voor een plaats in de tweede klasse. De ploeg uit Zoutelande plaatste zich met grote overmacht voor de tweede ronde van de na competitie In Papendrecht won de ploeg met 1-5 van Drecht- streek en treft nu 's-Gravendeel. Al in de eerste minuut werd Arnold Krijger vrij voor doelman Peute gecombineerd, maar zijn lob mislukte volledig. On danks het betere veldspel en het overwicht van Meeuwen opende Drechtstreek na een klein kwartier via een van hun weinige uitblinkers Remi Spier toch de score. Hij strafte slap ingrijpen in de Meeuwen-verdediging bekwaam af. De vlot combinerende bezoekers drongen daarna nog meer aan en na dat goede kansen voor Patrick Koppejan, Arnold Krijger en Jan Peter de Vries niet de verdiende gelijkmaker opleverden, was dat wel het geval met een corner van Martijn Hengst, die door doelman Peute werd gemist en door Rocky Sinke knap werd binnengekopt. In de slotminuut van de eerst helft schoot Koppejan ook nog eens tegen de lat. Vijf minuten na rust had De Meeuwen voor de enige keer in deze wedstrijd zijn doelman echt nodig bij een knappe volley van Laurens Malipaard De redding van De Vries was min stens zo knap als het schot van de Papendrechtse rechtsach ter. Het was meteen het laatste wapenfeit van de thuisclub, die twee minuten later op 1 -2 werd gezet door Patrick Koppe jan. Hij strafte van dichtbij een fout van doelman Peute af Drechtstreek was geklopt en in het resterende tijd creëerde De Meeuwen voldoende kansen om de dubbele cijfers op het sco rebord te schieten. Omdat vooral Arnold Krijger een aantal fraaie mogelijkheden niet wist te verzilveren, bleef het aantal treffers beperkt tot drie. Martijn Hengst maakte 1-3, invaller Ewout Maas 1-4 en vlak voor tijd Jan Pieter de Vries 1-5. ALBLASSERDAM - GPC Vlissingen probeerde zaterdag te gen De Alblas met een zeer aanvallend concept de 6-1-ne derlaag van een week eerder te corrigeren. Na een vroege te- gengoal kon GPC een stunt echter al op zijn buik schrijven, verloor met 3-1 en speelt volgend seizoen gewoon weer in de derde klasse. Al na vier minuten werd het 1-0 door Lakerveld Vijf minuten later tekende Björn Ronde wel voor de gelijkma ker, maar ondanks het overwicht van GPC bleef die score een uur gehandhaafd. Het counterende Alblas tekende toen via spits Oostenrijk voor 2-1Dat vijf minuten voor tijd Verhoe ven uit een strafschop ook nog voor 3-1 zorgde, was niet meer van belang. HUIZEN - Huizen heeft zijn eerste wedstrijd in de strijd om de titel bij de zaterdagamateurs met 2-2 gelijkgespeeld tegen Harkemase Boys Na de ongeregeldheden een week eerder bij het openingsduel Harkemase Boys - Quick Boys was er in Huizen een grote politiemacht op de been gebracht. Het duel verliep zonder problemen. Harkemase Boys kwam tweemaal op voorsprong via Tony Alberda (0-1) en Theo Los (1-2), maar Amoud van Toor en Frank Aboikoni maakten gelijk MEERSSEN - De strijd om de zondagtitel bij de zondagama teurs lijkt zich toe te spitsen op HSC'21 en Türkiyemspor. De derde gegadigde, SV Meerssen, moest tegen beide ploegen een nederlaag slikken. Vorige week was Türkiyemspor met 1-0 te sterk en gisteren verloor SV Meerssen met 3-4 van HSC'21, dat nu samen met Türkiyemspor aan de leiding gaat in de titelstrijd. door Eugène de Kok KAATSHEUVEL - Patrijzen- trainer Kees van der Sluijs ver heugde zich gisteren al op de ko mende wedstrijden tegen HVV'24. „Dat is een meer voet ballende ploeg", voorspelde hij na de 2-2 tegen de rouwdouwers van Berkdijk. Het gelijkspel was voldoende voor een plaats in de tweede ronde van de na competitie. Vorige week won nen de Zeeuwen in eigen huis met 2-0. „Dit heb ik nog nooit meege maakt in mijn carrière", zei Van der Sluijs na afloop. „En voor de leiding neem ik mijn petje af", voegde hij er snel aan toe. De Zeeuwse oefenmeester had tot zijn verbazing scheidsrechter Van Leeuwen negen keer naar zijn borstzakje zien grijpen Slechts één keer was de aanlei ding een overtreding van een speler van Patrijzen (Joffrey Geldof). De overige acht keer (zeven keer geel, één keer rood) waren de Brabanders de boos doeners. Door het ruwe spel van Berkdijk kwam Patrijzen nauwelijks aan voetballen toe. Veel spelers wa ren continu bedacht op de vaak onbezonnen tackles van de Bra banders en probeerden die zo veel mogelijk te ontwijken Ar jan Verburg was het na zeventig minuten zo beu dat hij er liever mee wilde stoppen. „Dit slaat nergens op", riep hij naar zijn trainer in de dug-out. „Joffrey Geldof kreeg bij een corner een tik op zijn achterhoofd van een speler van Berkdijk. Toen was ik het beu en zei ik dat ik er mee wilde kappen", zei Verburg na afloop. Gelukkig kon Van der Sluijs hem overtuigen in het veld te blijven, want tien minuten later scoorde Verburg de 1-2. Na een pass van Mario Mulder kon Ver burg alleen door op doelman Christiaan Netten. De aanvaller van Patrijzen aarzelde niet en speelde de doelman mooi door de benen. Netten stond pas tien minuten in het veld toen hij de bal uit zijn doel moest halen. Hij was ingevallen voor zijn neef (en eerste doelman) Dennis Netten die een rode kaart kreeg nadat ook hij een klap had uitgedeeld aan Joffrey Geldof. Voor Verburg was het doelpunt zijn tweede van de middag. In de elfde minuut van de eerste helft maakte de blonde aanvaller zijn eerste na een mooi uitgespeelde aanval met Wilfred van den Dries. Na die vroege goal mocht Berkdijk het spel maken van de Zeeuwen. Naarmate de eerste helft vorderde, leunde Patrijzen af en toe iets te comfortabel ach terover: enkele slordigheidjes in de achterhoede waren het ge volg. Vlak voor rust resulteerde die onachtzaamheid in de ge lijkmaker voor Berkdijk. Rob Cauwberg werd geen strobreed in de weg gelegd na een goede uittrap van zijn doelman en pas seerde met een hard schot Sjim- mie Kikkert. Na rust waren de verdedigers van Patrijzen alerter en lieten veel minder gaatjes vallen. De Brabantse derdeklasser zocht zijn heil in steeds ruwer spel in de jacht op de gelijkmaker, maar kreeg nauwelijks nog kan sen. Camiel Rentmeester werd slachtoffer van de aanvalsdrift van Berkdijk, zij het onbedoeld. Rentmeester hield een flinke snee in zijn hoofd over aan een kopduel met een speler van Berkdijk Noodgedwongen moest hij vervangen worden door Wesley Rokven. Vlak voor het laatste fluitsig naal viel de 2-2 (kopbal van Ronnie van Boxtel). Van belang was de treffer niet meer, omdat Patrijzen toen al zeker was van een plaats in de volgende ronde. „Laten we aan deze wedstrijd maar niet al te veel woorden vuil maken", zei Peter de Jong, die ondanks diverse aanbiedingen (van SSV'65 en Goes) ook vol gend seizoen voor Patrijzen speelt. „Ik kwam vandaag echt niet aan voetballen toe", zei de verdediger. Ook Joffrey Geldof stond in de belangstelling van een aantal clubs, maar zal net zoals De Jong volgend seizoen weer in het oranje shirt van Pa trijzen verschijnen Berkdijk - Patrijzen 2-2 (1-1). 11. Arjan Verburg 0-1, 40. Rob Cauwbe rg 1-1, 86. Arjan Verburg 1-2, 95. Ronnie van Boxtel 2-2. Scheids rechter- A.M.M. van Leeuwen (Et- ten-LeurRode kaart: Dennis Net ten (Berkdijk) Gele kaart- Joffrey Geldof (Patrijzen), Andretv Boutier. Joost Netten, Dennis Netten, Rob Cauwberg, Patrick van Wanrooij, Tonnie van Wanrooij en Zijlmans (Berkdijk). Aantal toeschouwers: 250. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Joffrey Geldof, André Smulder, Peter de Jong, William Sallet; Niels Mulder, Guido Moison, Marc van Haneghem (33. Mario Mulder), Camiel Rent meester (70. Wesley Rokven); Arjan Verburg en Wilfred van den Dries (81. Patrick Oosthoek)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15