De Nooijer moet Kezman bewaken Groot G-voetbaltoernooi in Zierikzee Terugkeer Mido steeds onwaarschijnlijker Dubbelslag van Gérard Jansen Turnschool Zeeland maakt nieuwe start 19 Verdediger van Feyenoord is fit voor topduel met PSV Fertoute snelt naar overwinning uitslagen zaterdag 17 mei 2003 ^STERDAM - De kans dat de Egyptenaar Mido na dit seizoen terugkeert bij Ajax wordt klei neren kleiner. De spits, in Am- verdam op een zijspoor gezet en verhuurd aan Celta de Vigo, haalde deze week in een sport- jaoazine hard uit naar zijn ^-trainer Ronald Koeman. Tja. het wordt er zo voor hem niet makkelijker op", reageerde de oefenmeester gisteren. Mido werd eind februari voor de der de keer dit seizoen uit de A-se- lectie van Ajax gezet, ditmaal tot het einde van het seizoen. De Egyptenaar werd een gebrek aan discipline en professiona lisme verweten. In Spanje deed hij de laatste weken weer van zich spreken, waarna in Am sterdam de deur voor hem weer op een kier werd gezet. Die toegang lijkt Mido zelf nu met een smak te hebben dicht gegooid. In Sportweek zei hij deze week onder meer dat hij nog altijd vindt dat hij bij Ajax niets fout heeft gedaan, dat meerdere spelers moeite hebben met de aanpak van Koeman en dat de oefenmeester goed be schouwd ook nog maar onerva ren is. In het interview sluit Mi do een terugkeer in de Arena niet uit, maar hij voegt er wel aan toe dat het moeilijk zal wor den. „Om de relatie met Koe man te repareren zal er heel wat moeten gebeuren." Koeman reageerde gisteren ta melijk luchtig op de uitspraken van het enfant terrible. De trai ner liet de jongste weken door schemeren dat Mido mag terug komen als hij verandert. Dat lijkt bepaald niet het geval. „Het zijn drie pagina's, alleen maar over de trainer. Met op merkingen die gewoon niet door Jan Dagevos en i^hem Lippmann VLISSINGEN - Gérard de Nooijer is fit voor de topper van morgen tegen PSV. De verdedi- »er \an Feyenoord ondervindt hinder meer van de ham- ■inngblessure, die hij twee we- fcn geleden in de uitwedstrijd legen FC Utrecht opliep. De Souburger is de afgelopen reken intensief behandeld en .ramde gisteren voor het eerst zeer volop mee met de selectie. Dat verliep goed. Vandaag j-erkt hij een laatste test af. De Nooijer verwacht echter geen problemen meer en gaat ervan mt dat hi] morgen zijn rentree maakt. Het duel van morgen is voor zo wel PSV als Feyenoord van cru ciaal belang. Bij winst in De Kuip is de Eindhovense forma tie officieus kampioen. Bij een misstap van Ajax, dat in de Are- aa tegen De Graafschap speelt, kan fëv voor de derde keer in vier jaar kampioen van Neder land worden Het verschil met ichtervolger Ajax is nu zes pun- is, Feyenoord staat op zeven punten. Na morgen resteren er aogtwee competitieduels. Bekerfinale Ook Feyenoord is gebaat bij winst. Wil de Rotterdamse equi pe de race met Ajax voor een plaats in de voorronde van de Champions League volhouden, Iseen overwinning op PSV bit tere noodzaak. „Bij puntverlies is het over", weet De Nooijer. Dan blijft alleen de bekerfina le nog over. Er staat ons tegen PSV maar één ding te doen en dat is winnen. Gelukkig lukt dat sinds de winterstop aardig." Feyenoord boekte twaalf over winningen op rij en is al zestien duels op rij ongeslagen. Na de winterstop leverden de Rotter dammers alleen punten in tij dens de uitwedstrijd tegen Ajax (1-1). „Het is zondag eigenlijk een heel speciale wedstrijd", zegt De Nooijer. „Want als wij van PSV winnen en Ajax wint ook gewoon z'n wedstrijd, kan de competitie nog wel eens span nend worden. Het verschil is dan nog maar drie punten." De verdediger van Feyenoord wordt morgen waarschijnlijk gekoppeld aan topschutter Ma- teja Kezman (33 treffers). „Ik heb nog niet zo vaak tegen hem gespeeld", zegt De Nooijer. „Volgens mij heb ik hem één keer met Heerenveen getroffen. Hij is heel beweeglijk en loopt vaak vanuit je rug weg. Hij is een lastige spitsdie weinig kan sen nodig heeft. Ik zal 90 minu ten lang super geconcentreerd moeten zijn. maar ik sta er na tuurlijk niet alleen voor. We hebben meer verdedigers. Daarnaast is het ook belangrijk dat onze middenvelders het goed doen. Die moeten zorgen dat Van Bommel die beslissende pass niet kan geven. We zullen gewoon het middenveld in han den moeten krijgen." Voor Feyenoord is het snelle herstel van Gérard de Nooijer een lichtpuntje. Voor Shinji Ono komt het duel met de koploper zo goed als zeker te vroeg. De chronisch vermoeide Japanner is opnieuw ziek. Op advies van de clubleiding ontbreekt ook Robin van Persie. Met het oog op de bekerfinale accepteerde hij een schorsing van twee duels. Ook PSV beleefde een meeval ler. De lange tijd geblesseerde Kasper Bögelund kan weer als rechtsback fungeren. Andre Ooijer verhuist daardoor naar het centrum van de defensie. Hij krijgt steun van Jurgen Dirkx of Johann Vogel. Guus Hiddink wilde nog niet zeggen of hij de snelle Dennis Rommedahl of het nog steeds niet ontluikende ta lent Leandro aan linksback Pa trick Paauwe koppelt. In de al weken uitverkochte Kuip kan PSV niet beschikken over de verdedigers Hofland, Faber en Bouma. Ook de doel mannen Ronald Waterreus en Frank Kooiman ontbreken. Daardoor mag de twintigjarige Yves Lennaerts, bij aanvang van het seizoen nog vijfde doelman, opnieuw onder de lat plaatsne men. „Keeperstrainer Joop Hie- le heeft met hem over voetballen bi] Feyenoord gesproken. Ook heeft hij met hem doorgenomen hoe je een muurtje van verdedi gers opzet. Van Hooijdonk is na tuurlijk de specialist in het ne men van vrije trappen. Al heeft hij tegen mij nooit gescoord. Dat terwijl Bruggink voor mij wel vaak heeft gescoord", aldus een van onze sportredactie ZWARTSLUIS - Gérard Jansen is op het WK dammen opge klommen naar de derde plaats. Dc 38-jarige grootmeester uit Huissen behaalde gisteren in Zwartsluis zijn vierde overwin ning. Met de zege op de Litou wer Edvard Boezinski voltooide hij in de dertiende ronde de dub belslag. Een dag eerder versloeg hij Ron Heusdens. Koploper Georgiev kwam met wart tegen Rob Clerc niet in ge vaar Met de remise behield hij tweepunten voorsprong op zijn Hussische landgenoot Tsjizjov. ietegen de Letse oud-wereld- ampioen Valneris eveneens de pinten deelde. Georgiev staat 8a dertien ronden op plus zes, Tsjizjov op plus vier. Gérard .'ansen als beste Nederlander op plusdne. Met Jansen kwam ook Ron Heusdens tot winst. De 40-jari- §e Schiedammer schoof met wart hekkensluiter Andall van het bord. Door de zege kwam hij "■et 15 punten langszij bij Clerc en Thijssen. Ton Sijbrands speelde voor de tweede opeen volgende dag voluit op de winst, ^abijnazevenuurslaagdehij er M wit tegen de Rus Milsjin net "iet in het eindspel tot winst te voeren. hem een sterke voorpost op veld 22 opleverde. De Litouwer nam zijn toevlucht in allerlei krom me zetten om op de been te blij ven. Na 43 zetten moest hij toch opgeven. ANP Gérard de Nooijer probeert de bal bij Mateja Kezman weg te halen. In dienst van Heerenveen verloor De Nooijer op 1 april 2002 met 4-1 van PSV. Kezman scoorde toen echter niet. fotoToussaint Kluiters/ANP was de man die Gé- Jansen in de zesde ronde moerde. De Huissenaar opende 2e'WK met de verrassende zege ^clubgenoot Valneris. Een be- ^tgrijke overwinning die ga- rant ^nd voor een hoge eind- tassenng op zijn vierde WK. •Hi] debuteerde in 1986 in Gro ten en eindigde daar als vijf- -e -Daar had ik tweede moeten woraen", herinnerde hij zich „maar ik benutte de Jjjnswi niet." In Paramaribo •88 werd hij negende, in Tou- ^92 tiende. aartussendoor werd hij in 8' °P 23-jarige leeftijd Euro pa kampioen. „Op het EK sooorik altijd hoog. Ik werd een m n r tweec'e en vorig jaar 2 Domburg derde." Met die assenng verdiende hij een jpbewijs voor Zwartsluis, aar was de medewerker van -«1 en vader van twee piep je kinderen geruisloos bezig sterk toernooi. Met de ^t0P Andall werd hij lid van rapgroep. verlies tegen Sijbrands ver- _c-*tehi) met een serie remises '"fn Boezinski koos hij met VOor een afwikkeling die door Evelyn Pokorni ZIERIKZEE - Het doet denken aan Domino Day wanneer toer- nooicommissielid Theo van Hekke zegt: „In oktober vorig jaar zijn we al begonnen met de organisatie. Zo gauw zaterdag het fluitsignaal klinkt moet het gaan lopen." Maar in plaats van de domino stenen zijn het doelpunten die vandaag moeten gaan vallen. Voetbalvereniging Mevo uit Zierikzee ontvangt zo'n 350 G- voetballers in het kader van het jaarlijkse toernooi van het dis trict KNVB Zuid 1. Voor het eerst in de negenjarige geschie denis van dit G-toernooi is een Zeeuwse club met de grootscha lige organisatie 'belast'. Volgens Mevo-bestuurslid Van Hekke is in de afgelopen maan den tijdens de voorbereidingen gebleken wat er allemaal bij een dergelijk toernooi komt kijken: „Er moet bijvoorbeeld, naast een ehbo-post een arts aanwe zig zijn, dat is verplicht. Op Schouwen-Duiveland is dat erg moeilijk, maar gelukkig hebben we een arts, die stage loopt in een ziekenhuis in Bergen op Zoom, bereid gevonden om de hele dag aanwezig te zijn Omdat de kantine en kleed ruimtes aan de Lange Blokweg te weinig ruimte bieden aan zó veel voetballers tegelijk moest ook daarvoor een oplossing worden gezocht. Bij hoge uit zondering heeft de luchtmacht basis in Woensdrecht een acht tal legertenten ter beschikking gesteld. In verband met de oor log in Irak was dat echter een toezegging onder voorbehoud. „Als er nog oorlog is, krijg je ze niet", zo liet men de organisatie weten. Om alle deelnemers na de inspanningen te kunnen la ten douchen, zullen er pendel busjes naar sportpark Bannink rijden. Voorspelers en publiek is er de mogelijkheid om op een 'gatenbord' te schieten, en bij een snelheidskanon genaamd Dikke Bertha kunnen doelscho- ten worden gemeten. Vijfender tig teams van 25 verschillende verenigingen uit onder meer Dordrecht, Rosmalen, Breda, Terneuzen en Tiel maken hun opwachting op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. De deelnemers in de leeftijd van 16 tot 60 jaar, waaronder ook een klein aantal vrouwen, zijn voet ballers die door een lichamelij ke of verstandelijke handicap belemmerd zijn in hun bewe gingsmogelijkheden. Wat ver der opvalt bij het G-voetbal is dat het veld en de doelen kleiner zijn dan anders en de teams uit acht in plaats van elf spelers be staan. Tijdens het toernooi worden wedstrijden van twintig minu ten gespeeld. Om 10.00 uur ver richten burgemeester mr. J.J.P.M, Asselbergs en wethou der J. van Felius van de gemeen te Schouwen-Duiveland de opening van het voetbalspekta kel dat tot 15.00 uur zal duren. Om half vier is de aanvang van een feestje met live muziek waarna aansluitend de prijsuit reiking zal plaatsvinden. door Sjaak Sinke GOES - Zonder noemens waardige tegenstand heeft Fouad Fertoute uit Oud-Beij- erland gisteravond de Sport- punt Zeelandloop over tien kilometer op zijn naam ge schreven. Een goede tweede was veteraan Ruud Woord (Thor) en op de derde plaats kwam een andere veteraan: VVilco de Vos van het organise rende AV'56. Na de eerste ronde van 2 .5 ki lometer lag het duo Fouad Fertoute en Ruud Woord al een flink stuk voor op de zeventig achtervolgers, waar Wilco de Vos en de winnaar van vorig jaar Flons Jan Koole de scha de nog beperkt konden hou den Halverwege de wedstrijd had Fertoute de zege al in de zak, omdat hij veteraan Ruud Woord een kleine tien secon den had losgelopen. De Vos keek al tegen een achterstand van meer dan een minuut aan, terwij 1 Koole zich had laten te rugzakken naar een groepje met Rens Bostelaar en Sjaak Brouwer. Bij het ingaan van de laatste ronde had Fertoute zijn voorsprong nog verder uitge bouwd, terwijl Woord zijn tweede plaats gemakkelijk consolideerde Na 32 minuten en 13 seconden klonk het applaus van de toe schouwers voor Fertoute. die ondank zijn aanstaande hu welijksreis toch zal proberen aan het PZC-stratenloop deel Direct na de start werd het deelnemersveld van de Sportpunt Zeelandloop al snel uit elkaar gesla gen. Het voorste trio wordt hier gevormd door de Dynamica-atleten Ronald de Rijke (926), Jacky Smits (927) en Kees Marcusse(936). foto Dirk-Jan Gjeltema te nemen, die op 3 juli start in Zoutelande. Ruud Woord had vijftien tellen langer nodig voor de tweede plaats en was daar best tevreden mee. Wilco de Vos komt sterk terug na een knie-operatie en werd tweede veteraan op de derde plaats overall Foud Fertoute was eigenlijk op familiebezoek bij zijn broer en pakte meteen de tien kilo meter lange Sportpunt Zee landloop mee. Fertoute vorig jaar al actief in een paar wed strijden van het PZC-straten- loopcircuit, won afgelopen seizoen het Van Buuren-run- ningcircuit op de Zuidhal- lendse eilanden, door allezes wedstrijden op zijn naam te schrijven. Een opmerkelijk deelnemer in Goes was Edwin de Leeuw, die na drie jaar afwezigheid weer eens zin had in een wedstrijd je. „Ik heb nog wel twee keer per week getraind, maar nadat ik getrouwd was, moest ik aan mijn huis werken en dat ging voor", verklaarde de man. die uitstekende prestaties afwis selde met flinke zeperds en ook dikwijls had af te rekenen met blessures. Hij liep de wedstrijd zonder problemen uit in een tijd van 39 minuten. Bij de vrouwen had Christel Verbeek aanvankelijk nog eni ge tegenstand van Edith Ge- rards, maar die hield het na twee rondjes voor gezien. Net binnen de veertig minuten was de zege bij de vrouwen voor Verbeek een feit. Sjaan Maar- tense was de tweede vrouw die de finish passeerde, ruim een minuut na Verbeek. waar zijn." Hij zei het niet met zoveel woorden, maar het lijkt steeds minder aannemelijk dat Mido en Koeman bij Ajax ooit nog zullen samenwerken. „Ik weet niet of hij dit bewust zegt om een vertrek te forceren", zei de trainer. „Maar het is niet het spel Koeman-Mido. Het is het spel van een coach die de lijnen uitzet. En als je daar niet in mee wil, is er geen plek voor je. Sim pel." GPD ontspannen ogende Hiddink Hij gaf eerlijk toe dat de inmid dels bij Feyenoord tot eerste doelman uitgegroeide Patrick Lodewijks wat hem betreft best bij PSV had mogen blijven. Voor de verandering besteedde trai ner Bert van Marwijk niet veel woorden aan de felle strijd met de concurrent om de tweede plaats. „Dit soort toppers willen we altijd winnen." door Jan Dagevos VLISSINGEN" - De stichting Turnschool Zeeland maakt een nieuwe start. Jarenlang was Middelburg de thuisbasis van het instituut, maar sinds begin mei is het Scheldekwartier in Vlissingen het nieuwe onderko men. De turnhal aan de Van Dis- hoeckstraat wordt vandaag of ficieel geopend. „We willen het turnen zoveel mogelijk promo ten", zegt voorzitter Lia Visser. De Turnschool heeft een roerige tijd achter de rug. De stichting raakte in juli 2001 de landelijke steunpunterkenning kwijt, om dat de turnbond niet tevreden was over de technische presta ties van de turnsters. Daarnaast strookte de visie van de bond niet meer met die van de Turn school Het gevolg was dat de fi nanciële bijdrage van zo'n 5400 euro werd stopgezet Vervolgens wilde de Middel burgse Turn Vereniging (MTV'69), de club waar de Turn school aan gelieerd was, de sa menwerking verbreken. Het be stuur van de club was bang dat de Turnschool na de intrekking van de steun niet meer aan de fi nanciële verplichtingen kon voldoen Even dreigde een kort geding, maar uiteindelijk besloten bei de partijen de huurovereen komst na te leven en werd er een huurbedrag afgesproken. De Turnschool mocht vervolgens in de Zandkuil, de hal die eigen dom is van MTV, blijven trai nen. Huurbescherming Toen de huurovereenkomst af liep, stapte de Turnschool in no vember 2002 naar de rechtbank en vroeg om huurbescherming Bij deze rechtszitting werd be sloten dat de Turnschool op 1 maart 2003 uit de Zandkuil diende te vertrekken. Tevens werd het huurbedrag vastge steld. De Turnschool kon vol gens MTV echter nimmer aan de verplichtingen voldoen. „De termijnen zijn nooit gehaald, af en toe werd er eens wat overge maakt", stelt voorzitter Rina Jakobsen van MTV. De schuld liep uiteindelijk op tot 2347,37 euro. „Dat lijkt geen Goes. Sportpunt Zeelandloop 10 km Man nen 1 Fouad Fertoute (Spirit) 32.14,2 Sjaak Brouwer (Dynamica) 35 22, 3 Floris Jan Koole (Dynamica) 36 33.4. Mare Augusteijn (AV'56) 36 37, 5. Rene Vader (Delta Sportl 36 41.6. Gerard Posthuma (AV'56) 36.45.7. Ron Ie Roy (Dynamica) 36 49,8. Fran Wiebes (Enschede) 37 39, 9 Manfred Meulmeester (Dynamica) 38.05,10. Erik Kok (Goes) H40 1 Ruud Woord (Thor)32.37,2. Wilko de Vos (AV'56) 35 00,3 Rens Bostelaar (Dynamica) 35 24,4. Tonny Lauret (Scheldesport) 36.39, 5. Peter Vader (Delta Sport) 37.10. H50. 1. Kees van den Pol (AV'56) 38.15,2. Theo den Herder (AV'56) 38.55,3. John Overweel (Dy namica) 39.23,4. Wim Roosse (AV'56) 39.34, 5. Jos Boogaard (Dynamica) 40.01 H60: 1 Rob Mol (Veteranen Nederland) 40.56, 2 Adri Noordijke (Veteranen Nederland) 43.41,3. Rein Swint (Veteranen Nederland) 46.37. Vrouwen: 1 Christel Verbeek (Dynamica) 39 50 D35 1 Sjaan Maartense (AV'56) 41 15. 2 Hannie de Jager (AV'56) 45.54, 3. Nellie Goetheer (Veteranen Nederland) 46 37,4 Silvana Ciarelli (AV'56) 50 15. Spielberg Grand Prix Oostenrijk, WK for mule 1 Vrije training: 1 Michael Schuma cher (Dui) Ferrari 1 07,908, 2. Barrichello (Bra) Ferrari 1 08.187, 3 Webber (Aus) Ja guar 1.08,512, 4 Villeneuve (Can) BAR 1 08.680. 5 Button (GBr) BAR 1.08.831. 6. Montoya (Col) Williams 1 08,839, 7 Coul thard (GBr) McLaren 1.08,947,8. Raikkonen (Fin) McLaren 1.08,978,9. Pizzonia (Bra) Ja guar 1.09,024. 10. Fisichella (Ita) Jordan 1 09,281, 17 Verstappen (Ned) Minardi 1.10,894,18 Wilson (GBr) Minardi 1.11,056. Biljarten Waalwijk. NK driebanden, playoffs Halve fi nales. Crystal Kelly Twentevisie 6-2. Caud- ron - Zanetti 50-26/19 beunen, Burgman Tasdemir 50-27/24, Ceulemans - Koorevaar 50-34/32, Van Kuyk - Velthuis 44-50/36, Zwartsluis. WK mannen Dertiende ronde. Andall (Gre) - Heusdens (Ned) 0-2, Sijbrands (Ned) Milsjin (Rus) 11, Jansen (Ned) - Boe zinski (Lit) 2-0, Clerc (Ned) - Georgiev (Rus) 1-1, Thijssen (Ned) - Veytsman (VSt) 1-1, Koyfman (Isr) - Ndjofang (Kam) 11, Samb (Sen) - Erdenebileg (Mon) 0-2, Gantwarg IWRu) Schwarzman (Rus) 0-2, Ba (Sen) Getmanski (Rus) 1-1Valneris (Let- Tsjizjov (Rus) 1-1 Stand 1 Georgiev 19 punten, 2 Tsjizjov 17,3. Jansen 16,4. Clerc, Heusdens, Thijssen, Ba, Valneris 15.9 Sijbrands, Get manski, Koyfman. Schwarzman 14,13. Nd jofang. Milsjin 13, 15. Samb 12, 16 Gant warg 11,17. Boezinski 10.18. Erdenebileg 9. 19. Veytsman 8,20. Andall 1 Mannen -60 kg. eerste ronde: Houkes (Ned) wint van Radojcic (Joe), tweede ronde: Na zaryan (Arm) wint van Houkes. Herkansing: Houkes bye. Paischer (Oos) wint van Hou kes Eindstand: 1 Khergian (Geo), 2. Fallon (GBr), 3. Paischer en Nazaryan, 7. Houkes. -66 kg, eerste ronde: Van Dijk (Ned) wint van Georgery (Bel), tweede ronde: Mijalkovic (Joe) wint van Van Dijk. Eindstand: 1Darbe let (Fra), 2. Margoshvili (Geo), 3. Georgiev (Bul) en Ozkan(Tur). Open klasse, eerste ronde. Dennis van der Geest bye, tweede ronde. Van der Geest wint van Sjosjisvili (Geo), halve finale: Van der Geest wint van Papaioannou (Gri), fina le. Michailin (Rus) wint van Van der Geest Eindstand 1 Michaihn, 2. Van der Geest. 3. Tolzner (Dui) en Sjosjisvili (Geo) Vrouwen. -48 kg. eerste ronde Klopstra (Ned) wint van Trivic (Joel, tweede ronde: Broeletova (Rus) wint van Klopstra Herkan sing. Klopstra wint van Perge (Hon). Moskvi na (WRu) wint van Klopstra Eindstand: 1 Broeletova. 2 Macri (lta),3 Moskvina en Si mons(Bel), 7 Klopstra. -52 kg, eerste ronde: Van Gurp (Ned) wint van Swaczynova (Tsj), tweede ronde: Eura- nie iFra) wint van Van Gurp. Herkansing: Van Gurp wint van Carrascosa (Spa), Tael- groot bedrag, maar voor MTV is het wel een essentieel bedrag", aldus Jakobsen. Een tweede rechtszaak volgde, deze keer aangespannen door MTV'69. Diediendeop 14 april. DeTum- school werd hierbij bij verstek veroordeeld en verplicht de vol ledige schuld met onmiddellijke ingang te betalen. Inmiddels is het grootste ge deelte overgemaakt en gaan MTV en de Turnschool ieder hun weg. MTV werkt nu samen met de Turncombinatie Zuidwest- Nederland, terwijl de Turn school naar Vlissingen is ver kast. „We willen een streep on der het verleden zetten", zegt Lia Visser, die al sinds de op richting van de Turnschool in 1998 voorzitter is. „Ik heb afge lopen week begrepen dat er nog een bedrag open staat We zul len met MTV alles keurig afhan delen Het bestuur van de Turnschool zegt uiteindelijk weinig hinder te hebben ondervonden van alle perikelen. Bij het instituut staan volgens Lia Visser nog al tijd zo'n 40 turnsters ingeschre ven. Koos Hamels is de hoofd trainer. Het budget op jaarbasis bedraagt 30.000 euro ..We heb ben veel aan de gemeente Vlis singen te danken", zegt Visser. „De nieuwe hal is ons in bruik leen gegeven door de Schelde en de gemeente. We hoeven nauwe lijks huur te betalen. Hetzijn al leen de energiekosten Verder hebben we een 1 ening afgesloten om de toestellen aan te schaf fen." De Turnschool heeft op dit mo ment alleen turnsters die actief zijn op het wedstrijdsportni veau (NWS). Toch heeft het in stituut de topsport nog geen vaarwel gezegd Visser: „We hebben doordat de bond des tijds de steun introk het aantal trainingsuren moeten inkrim pen, maar we willen nu toch weer proberen het turnen op alle niveaus te promoten, op wed strijdsportniveau maar ook op topsportniveau. Die mogelijk heid moet je een talent altijd bieden." Vandaag wordt de nieuwe hal officieel geopend. De turnsters van de Turnschool geven een de monstratie. Vanaf 15.30 uur is er een open huis. man (Bell wint van Van Gurp Eindstand l Euranie, 2 Nareks (Slv), 3 Singleton (GBr) en Bukowska (Pol). 7. Van Gurp Open klasse, eerste ronde Bozjilova (Bul) wint van Van der Spil (Ned) Herkansing: Bisseni (Fra) wint van Van der Spil. Eind stand 1 Beinroth (Dui), 2 Rodina (Rus). 3 Bozjilova en Polauder (Slv). 7. Van der Spil Lucky Day: 1 2-3-4-5 11-14-21 24 26-31 40- 43 46 48 49-52-53-59-67 (onder voorbe houd) Hamburg. Mannen. 2,45 miljoen euro. Kwartfinales: Nalbandian (Arg/8) - Gonzalez (Chl/15) 5-7 6-4 6-4, Coria (Arg/12) Philip poussis (Aus) 6-2 6-0, Calleri (Arg) - Ferreira (ZAf) 7-5 6-2, Gaudio (Arg) - Olivier Rochus (Bel) 6-1 6-1. Rome. Vrouwen, 1,3 miljoen euro Kwartfi nales- Mauresmo (Fra/4) Capriati (VSt/5) 6- 3 7-6 (10), Serena Williams (VSt/1Martinez (Spa) 7-5 6-2, Sugiyama (Jap/13) Pisnik (Slo) 6-1 6-3, Clijsters (Bel/2) Miskina (Rus/8z)6-2 6-2. Casale (Italië). ITF-toernooi vrouwen, 10 000 euro Eerste ronde Tamaela (Ned) Mens (Ned'1) 6-1 6-1. tweede ronde: Ta maela Fodor (Hon) 7-5 6-2 Holland Casino eredivisie: FC Utrecht - Roda JC 4-4 Stand aan kop: PSV 31 25 5 1 80 84-17 Ajax 31 23 5 3 74 84-30 Feyenoord 31 23 4 4 73 82 36 Roda JC 32 13 8 11 47 56-51 RKC 31 14 4 13 46 42 46 NEC 31 12 8 11 44 38-40 FC Utrecht 32 11 11 10 44 46 45 Gouden Gids divisie: MVV Haarlem 4-1. Cambuur L. - Emmen 1-2, ADO Den Haag Veendam 0-0, Sparta - Dordrecht 3 - 0, Stormv. GAEagles0-1, Eindhoven - Den Bosch 0-0, Fortuna S. VVV 2-3, Heracles Volendam 2-2, TOP - Helmond Sport 2 3. ADO Den Haag 32 24 5 3 77 69-19 Emmen 32 22 5 5 71 63-33 Helmond Sp 32 18 6 8 60 70-43 Den Bosch 32 17 6 9 57 57-35 Volendam 32 17 6 9 57 58-41 GAEagles 32 16 7 9 55 63-51 Heracles 32 16 6 10 54 69-51 TOP 32 13 5 14 44 47-62 Sparta 32 12 6 14 42 56-59 Eindhoven 32 10 8 14 38 3846 Cambuur L 32 11 4 17 37 52 67 Haarlem 32 9 8 15 35 30-58 WV 32 9 7 16 34 40-56 MW 32 8 8 16 32 33-47 Stormv 32 9 5 18 32 29-45 Veendam 32 8 8 16 32 37 56 Fortuna S 32 6 8 18 26 39 51 Dordrecht 32 6 6 20 24 30-60 Turkije, competitie: Trabzon-Gaziantep 2-1 Stand aar kop' Besiktas 31-76, Gala tasaray 31-71, Genclerb 31-65, Ga2ian- tep 32-54, Trabzon 32-50 Ronde van Italië. Zesde etappe. Maddaloni - Avezzano 1 Petacchi (Ita) 222 km in 5.11.52 (42,71 km/uur), 2. Galvez (Spa), 3. Svorada (Tsj), 4, Velo (Ita). 5. Garzelli (Ita), 6. Cipollini (Ita), 7. Lombardi (Ita), 8. Gasparre (Ita) 0.03, 9. Brown (Aus), 10. Bennati (Ita): 42. Moe renhout 0.08, 165. en laatste Vierhouten 9.35 Algemeen klassement: 1. Petacchi 27.43.16,2. Garzelli 1 09,3. Casagrande (Ita) 1 27,4 Pellizotti (Ita) 1.32,5. Simoni (Ita), 6. Veto (Ita) 1.36, 7. Lunghi (Ita) 1.39. 8. Ham burger (Den), 9. Noé (Ita), 10 Sabaliauskas (Lit), 76. Moerenhout 7.33, 164. Vierhouten 43.05 Vredeskoers Achtste etappe. Freiburg - Klingenthal. 1 Knecny (Tsj) 187 km m 4.46.19, 2. Julich (VSt) 0.08, 3. Wesemann (Duii 0.44. 4. Piil (Den). 5 Calventa (Spa) 0.56, 6 Poitschke (Du 1 Algemeen klasse ment 1 Wesemann 35.15 44. 2 Sosenka (Tsj) 0 26.3. Knecny 6 29,4. Piil 7.19,5. Poit schke 7.27.6. Piatek (Pol) 7.32. Ronde van de Aude, vrouwen. Proloog 1 Rossner (D-ii) 3 km in 4 11, 2 Arndt (Dui) 4 12,3. Meichers(Ned)4 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19