Strijd in nacompetitie barst los Corn Boys pakt titel vijfde klasse leeuws-Vlaamse clubs staan voor een moeilijk karwei agenda z23 Zeeuwse biljartwereld sterk vertegenwoordigd uitslagen Zwemstrijd in buitenbad van Sas van Gent vrijdag 16 mei 2003 wan der Hooft ^NEUZEN - De voetbal competitie mag dan ten einde jjjn, bet seizoen is dat nog niet. De nacompetitie vraagt deze fffken nadrukkelijk de aan dacht. De eerste wedstrijden ajninmiddels gespeeld en krij gen dit weekeinde een vervolg. Op het programma staan onder meer HSC'28-Aardenburg, Di- ,0-Uzendijke en Cadzand- DFS. terwijl Sluiskil zondag in (Ctiekomt tegen Koewacht. iade wedstrijden van dit week- gude weten ook Zaamslag en jW'24 van welke tegenstan ders zij zich volgende week moeten ontdoen om de kans op lijfsbehoud in eigen hand te hóuden. lardenburg Aardenburg speelt zondag in Heerle de return van de twee strijd met HSC'28 om een plaats in de tweede ronde van de na- competitie De ploeg van trainer Robbie de Muijnck heeft na de 3-2-zege van vorige week vol doende aan een gelijkspel, maar staat nog voor een zware opga ve. Het offensief dat HSC'28 in het eerste duel in de slotfase ontketende doet in elk geval veronderstellen dat de strijd rog niet gestreden is. We hebben het onszelf zondag onnodig moeilijk gemaakt", zegt aanvoerder Remco Dhont, meteen verwijzing naar de eer ste confrontatie. „De tweede te- jengoal kwam tot stand na een stedepass door onze verdedi- Ztng. die voorkomen had kun nen worden. Maar verder heb ben we goed gespeeld. Volgens onze supporters was het een van onze beste wedstrijden van dit seizoen En als je weet hoe kri tisch die over het algemeen zijn, moet het wel waar zijn." In Heerle mist Aardenburg zon dag in elk geval nog Ronnie Tire some en Martin van Vooren. De eerste kampt met een kniebles sure, de laatste is uitgeschakeld vanwege een sleutelbeenbreuk. Desondanks is Dhont optimis tisch gestemd: „We gingen er vooraf van uit dat HSC'28 een HAS wint vierde wedstrijd van de sterrenritten AXEL - Toerclub HAS uit Sluiskil heeft de vierde wed strijd van de sterrenritcompeti- tie gewonnen. RTC Delta uit Terneuzen werd tweede, voor TC Axel, de organisator van de vierde rit. De wedstrijd kende door slechte weersomstandigheden een te genvallende belangstelling. Van dein totaal 760 trimfietsers die zich voor deze competitie heb ben aangemeld, kwamen er slechts 171 een stempel opha len De leider van het algemeen klassement, TC Graauw, reik te niet verder dan de vierde plaats. In de strijd om de eers te plaats is Delta de ploeg uit Graauw nu tot op twee pun ten genaderd. Graauw heeft 333,33 punten en Delta staat op $1,25. De derde plaats wordt ingenomen door TC HAS met 328,39 punten. De volgende ploegen. De volgende wedstrijd wordt komende woensdag gehouden. Dan is het clublokaal van WTC Huis Kanne, café De Witte Zwaan m het Belgische Water vliet, stempelplaats. stevige ploeg zou zijn, maar dat bleek niet juist. HSC probeerde te voetballen en daardoor kre gen wij meer ruimte dan we ver wacht hadden. Hopelijk is dat ook zondag weer het geval." IJzendijke IJzendijke kwam vorige week op eigen veld niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Divo en moet zondag dus per se winnen om zicht te houden op een plaats in de derde klasse. Aanvaller Thijs Musson verwacht hoe dan ook een moeilijke wedstrijd, omdat Divo vorige week veel sterker was. „Op zich was het knap dat we nog terugkwamen tot 2-2", zegt Musson. „Maar als Divo alle mogelijkheden had benut waren we bij voorbaat kansloos geweest." Voor de jonge spits staat vast dat IJzendijke alleen kans op een succesvol vervolg van de na- competitie heeft als alle regis ters opengetrokken worden. „We zullen er zondag keihard voor moeten knokken, want voetballend gezien komen we tekort bij Divo." Een prettige bijkomstigheid voor de Zeeuws-Vlamingen is dat ze zondag over een ruimere selectie dan vorige week kun nen beschikken. Zo is Martijn Rijckaert na een schorsing weer speelgerechtigd en is ook Frank van de Vijver (die vorige week moest werken) weer inzetbaar. Cadzand Cadzand, dat dinsdagavond Nieuwland (uit) op een 3-3-ge- lijkspel hield, komt morgen (za terdag) op eigen veld in actie tegen DFS. Anders dan Aarden burg en IJzendijke speelt Cad zand een halve competitie, met het zogeheten 'klasseperiode- kampioenschap' als inzet. De winnaar daarvan komt vervol gens uit in een poule met vier teams, die gezamenlijk strijden om in totaal twee promotie plaatsen. Omdat DFS eerder met 1-0 van Nieuwland won, is Cadzand al leen gebaat bij een zege. Ieder ander resultaat betekent uit schakeling. Op eigen veld verlo ren de Zeeuws-Vlamingen eer der dit seizoen nog met 1-6, maar voor die nederlaag werd een maand geleden in Burgh- Haamstede met 3-1 revanche genomen „Het zal heel moeilijk worden, omdat DFS een toch wel lepe ploeg is", zegt middenvelder Pe ter Nieskens Hij ziet echter wel degelijk kansen voor Cadzand „Qua voetbal zijn we niet min der", zegt hij. „Als we compleet zijn moeten we ver kunnen ko men." De twijfelgevallen bij Cadzand zijn Jean-Pierre Vercouteren, Angelo Martlé en Jurgen de Jonge. Sluiskil Sluiskil begint zondag op eigen veld als eerste periodekampioen in de vijfde klasse A aan de na- competitie tegen Koewacht. Trainer Rolf Mobach verwacht voor dat duel niet alleen com pleet, maar ook klaar te zijn. „Ik merk dat we op de training toch weer een stukje scherper zijn dan de laatste maanden het geval was", zegt hijDat is nodig ook, omdat Sluiskil na de voort varende eerste helft van de com petitie na de winterstop ver weggezakt is en de titel ver speelde in de confrontaties met de lager geklasseerde teams. Omdat de nummers één en twee van de nacompetitie recht streeks promoveren acht Mo bach de kans groot dat Sluiskil volgend seizoen weer vierde klasser is. „Maar eerst zullen we toch met een van onze con currenten moeten afrekenen", waarschuwt hij wel. „We zul len héél scherp moeten zijn. want de anderen zullen dat ook zijn. Het zou voor mij een grote teleurstelling zijn als we het op dat punt zouden afleg gen." Het kampioensteam van Corn Boys viert de overwinning op het veld van Axel. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren AXEL - Vreugde en verdriet la gen gisteren in Axel slechts een paar meter van elkaar. Waar de spelers van Koewacht ontgoo cheld en muisstil in de kleedka mer zaten, vierde Corn Boys na de 2-1-zege in het beslissings duel op neutraal terrein het kampioenschap van de vijfde klasse A uitbundig. De oranje hemden speelden ruim een uur lang met tien man, maar gaven nauwelijks kansen weg. Bloemen werden uitgedeeld, het mooie Sasse clublied klonk uit volle borst en de champagne vloeide rijkelijk. Trainer Jean- Pierre Hubregsen genoot met een grote sigaar van de zege, waarmee Corn Boys een ijzer- sterke eindsprint van het sei zoen bekroonde. De Sasse formatie won de laatste zeven wedstrijden op rij en dichtte daardoor een kloof van vijf pun ten met Koewacht. „We hebben heel de competitie achter Koe wacht gestaan, maar kregen door die sterke reeks steeds meer vertrouwen", glunderde hij. Het verklaarde wellicht ook de flitsende start in het beslis singsduel. Corn Boys kwam agressief uit de startblokken en verraste Koewacht met razend snel uitgevoerde aanvallen. „We hebben veel te angstig ge speeld", keek Koewacht-trai ner Carlo van Grimberghe te rug. „Dat is inherent aan een jonge ploeg. We speelden vaak iets te traag. Ik had nog zo ge waarschuwd om niet tegen een achterstand aan te lopen, omdat Corn Boys het achterin heel goed dicht kan houden. Ik vind het geen goed voetballende ploeg, maar moet ze wel een compliment geven. Ze hebben heel goed verdedigd." De snel uitgevoerde Sasse te genstoten leidden in het eerste kwartier tot een reeks goede mogelijkheden Nadat Martijn Marcelis met een omhaal een eerste waarschuwing had gege ven, mikte Stefan Burbach al in de vijfde minuut raak De spits ontsnapte op rechts, bleef koel bloedig en schoof de bal be heerst binnen: 1-0. Daarna wa ren Xavier Herman (twee keer) en opnieuw Burbach dicht bij een treffer. Jean-Pierre Hubreg sen: „Als het bij de rust 2 of 3-0 was, had Koewacht niks te zeg gen gehad." Met vier gele en één rode kaart (voor Marcelis na een elleboog stoot) binnen een half uur liet ook scheidsrechter Wim Broek hoven zich nadrukkelijk gelden. Maar ook met elf tegen tien kon Koewacht nauwelijks impone ren. De geel-rode formatie was pas op slag van rust voor het eerst gevaarlijk (Sander van Re- mortele nam een mooi aange sneden voorzet van Jeroen Hiele in één keer op de slof) en had vooral na rust wel een groot veldo verwicht. Het was echter Corn Boys dat bij één van de spaarzame uitvallen scoorde. Mario Bogaert kopte uit een hoekschop 2-0 binnen. Koewacht drong daarna wel aan, maar strandde met stereo tiep opgezette aanvallen veelal in het drukbevolkte centrum. Pas drie minuten voor het ver strijken van de officiële speel- —vrijdag ll Atletiek fyortpunt Zeelandloop. Aanvang: 19 30 jw.Afstand wedstrijd: 10 km. Trimloop: ««n,5km, 7 5km of 10km. Inschrijven: Spofipunt Zeeland Goes ll Basketbal bouwen. Promotiedivisie: BV Lely- Aandslake Lions, Quo Vadis-Orca's. Der- «oivisie- Springfield-Barons 2. Beker: blVlissingen 2-Marathon (20,00 uur). Wnnen Tweede klasse. Volharding 2- Vnssingen 2 (20.00 uur), Dynamo'70- ;°orvvaarts (19.45 uur). Beker: Mevo'80- Smokkelhoek (20.15 u u r) II Tafeltennis ^'kenberg Cup. Halve finales poule 1 Aanvang, 19.30 uur. Locatie tafel- "hereniging Arnemuiden ll Voetbal FC Utrecht-Roda JC. ^«edivisie Cambuur L.-Emmen, ADO Haag-Veendam, Sparta-Dordrecht, ^mvogels/Telstar GA Eagles, Eind- **"wDen Bosch, Fortuna S. - VW. He- «es voiendam, TOP-Helmond Sport, JW-Haadem. r**d>aPpelijk: Breskens-Zaamslag. -mg 19.30 uur. Locatie sportpark ^W-dein Breskens. --zaterdag ll Atletiek Inkel triatlon Tweede wedstrijd net Ironman wetsuit triatloncircuit «eerste wedstrijd voor het landelijke Masters-circuit. Programma: 9.00 uur: triatlon, 10.10 uur: halve triatlon, 11.20 uur kwart triatlon, 12.05 uur: achtste tri atlon. Locatie: camping Den Inkel Krui- ningen. H Badminton Grand Prixtoernooi jeugd. Aanvang: 10.00 uur. Om 12.00 uur: demonstratie olympisch badmintonteam met Chris Bruil, Lotte Jonathans, Eric Pang en Yao Jie Organisatie: badmintonvereniging Netwerk uit Kapelle Locatie: Sportpunt Zeeland Goes. Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: JRC Boxtel Black Eagles, The Jumpers-Cangeroes, Rotterdam-J ugglers, Akrides-BC Vlissin- gen (Ijmuiden, 15.00 uur). Mannen. Tweede klasse: Scheldesport 2-Dynamo'70 (18.00 uur). Jongenskadetten. Volharding-Virtus (16.00 uur). Biljarten Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C2: De Toekomst en Avontuur. Loca tie sporthal van Duyvenvoorde, Oost Souburg Aanvang: 10.00 uur. Motorcross Derde clubwedstrijd. Mc de Sproeier, Wemeldinge. 8 00 uur: rennerskwartier geopend 9 00 uur inschrijven 11.00 uur aanvang trainingen 12.30 uur aan vang wedstrijden Klassen 50cc, 65cc, 85cc. 125cc. 250/500CC. Locatie- Oude Polderweg te Wemeldinge. H Paardensport Concours hippique LR en PC De Schouw- se Ruiters. Dressuur 8 30 uur pony'sZI 9.00 uur paarden Z1 Rabo Topcompeti- tie Regio Zeeland 9.30 uur: paarden Z1 11.45 uur: afdelingsdressur 12 00 uur: paarden klasse Z2 12.00 uur: paarden Z2. 12.30 uur: bestgaande rijpony. 12 30 uur: paarden Z2 RaboTopcompetitie Re gio Zeeland. 13.00 uur. paarden B, L en M. Springen klassiek met barrage. 8.30 uur: springen pony's B, met aansluitend L, M en Z 11 30 uur: paarden B. 13.30 uur. paarden L 16.00 uur: paarden M, met aansluiten Z en ZZ. Locatie: manege Hof stede Grol te Renesse. ■H Schaken ZSB-bekerfinale: Middelburg-Zierikzee. Locatie: Schaakklub Souburg, De Dec- kerestraat 1 te Oost-Souburg. Aanvang: 12.30 uur Zeeuws kampioenschap Rapidschaken Locatie: Ontmoetingscentrum Dau- wendaele. Vrijlandstraat 65 te Middel burg Aanvang: 12.30 uur. H Tennis Districtscompetitie. Mannen. Hoofd klasse Sluiskil-Smash, Westerschou- wen Kapelle. Zierikzee-Kruiningen, De Schelde-Dnve. Hoofdklasse 35+: Sluiskil-SJEF, Tiola-MLTC, 't Halve Maantje-Animo. De Schelde-Tennisse. Veldkorfbal Overgangsklasse B Avanti-KCC, Antilo pen-Vr'schaar H., Fortis-TOP S (16.00), SDO-GKV. Eerste klasse F: Kinderdijk Tjoba (15 30), Maassluis-Pernix. ODO- VEO. HKC-Albatros. Eerste klasse G. Bol nes-Nieuwerkerk. Dijkvogels-Snel, RWA-Oranje Wit, Koag-TOP A (16 00) Tweede klasse G: Swift-ADO (16.00). Vi tesse-Rust Roest, Or.Zwart-Vios W. Mer- wede-Sagitta. Derde klasse A: DVS- ACKC, Olymp.a S-BKC (15.30), All Ready- Spirit (16.00), De Voltreffers-Vr'schaar B Derde klasse B: Ondo-Korbis (16.00), Oranje Nassau-Good Luck, Stormvo- gels-Reeuwijk (17 00), NIO-DSO. Vierde klasse A Olympia W-Thor (16.00), Seol- to-Vios N (16.00). Korbatjo-Volharding (16.00), Zevenbergen-Luctor (15.00). Vierde klasse B: Atlas-Togo (16.00), Ar genlo-Blauw Wit (15.30), Gemini- Zaamslag (16.00), 't Capproen-Nikantes. Reserve overgangsklasse B. KVS 3-Tjo ba 2 (15.30), Fortis 2-Or.Wit 2 (14.15). Jeugd. Overgangsklasse D: Swift-Vites se (11.30). Voetbal Eredivisie. RBC-NEC, FC Zwolle-Heeren- veen, Willem ll-Excelsior, Vitesse-FC Twente. Zaterdagvoetbal Nacompetitie Eerste klasse C: GJS- Oranje Wit Tweede klassen E/F: Tricht- Arnemuiden. De Zwerver-'s-Heer Arendskerke en Seolto-Woudrichem. Derde klassen A/D Alblas-GPC Vlissin gen. Drechtstreek-De Meeuwen. Veere- s Gravendeel Vierde klasse A: Cadzand- DFS. Aanvang: 14.30 uur ■■I Volleybal Mannen Regionale bekerfinale: Morres- /Hulst-Fusion Locatie: Vokohal, Ooster hout. Aanvang: 15.30 uur. Zeilen Scheldemondraces Organisatie water sportvereniging Breskens. Start' Wielin gen noord en haven Breskens Aanvang- 9.25 uur. Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen Locatie: Openluchtbad Sas van Gent Aanvang- 10 30 uur Organisatie Z&PC De Schelde. zondag_ Biljarten Atletiek KNAU seniorencompetitie. Tweede wedstrijd Locatie: sportpark Bannink, Zierikzee. Deelname van negentien man nen- en twaalf vrouwenteams uit de re gio's Dordrecht, Westelijk Noord-Bra bant en Zeeland. Organisatie: AV Delta Sport. Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C3: HIO en Witte van Haemstede Lo catie: HCR v.d. Weijde, Noordgouwe Aanvang: 10.00 uur Gewestelijk kampioenschap teams Li bre C4. VEGABV. Locatie Café Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 10 00 uur H Hockey Vrouwen. Derde klasse D: Rapide-Til burg (sportpark Grote Kreekweg Hulsti. DDHC-Vlissingen Aanvang 12 45 uur Mannen. Vierde klasse D Rapide-DDHC (sportpark Grote Kreekweg Hulst). Aan vang: 14.30 uur Hl Tennis Landelijke competitie Vrouwen. Eerste klasse: Zandlight Zierikzee. Mannen. Tweede klasse. Tilburg 2-'t Hal ve Maantje. Tweede klasse: Zierikzee- Roomburg 2 Vierde klasse: Ouden- bosch-Duiveland. Voetbal door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - De Zeeuwse biljartwereld is sterk vertegen woordigd tijdens de gewestelij ke kampioenschappen voor teams die dit weekeinde worden gehouden in diverse spelsoorten en -klassen. Zeeuws-Vlaande- ren steekt met één team bleekjes af tegen Schouwen-Duiveland (drie teams) en Walcheren/de Bevelanden (acht teams). Het biljartseizoen komt lang zaam ten einde, maar het slot akkoord blijft niet onopge merkt. Dit weekeinde staan op diverse plaatsen gewestelijke teamkampioenschappen op de agenda. Voor Schouwen-Duiveland komt in de C3-klasse libre het tweede team van Witte van Haemstede in actie. Die ploeg speelt in HCR Van der Weijde in Noordgouwe onder meer tegen HIO uit Heinkenszand. In de C5-klasse, in café de Kroon in Bergen op Zoom, ontmoet De Graanbeurs onder meer VE GABV 9, de kampioen in die klasse van Walcheren/de Beve- landen.BV Zierikzee gaat in de klasse BI van het driebanden in BC Amorti in Zevenbergen de strijd aan met VEGABV 2. De club uit Oost-Souburg is met Arjen Oostdijk naar SSV'65 TERNEUZEN - Arjen Oostdijk speelt met ingang van komend voetbalseizoen voor SSV'65. De negentienjarige aanvaller maakte vorig seizoen de over stap van Zaamslag naar Hoek. maar kwam daar weinig aan spelen toe. Oostdijk stond ook in de belang stelling van Zaamslag en Ter- neuzense Boys en werd even eens gepolst door Kloetinge. „Maar daar heb ik niets meer van gehoord"zegt de Terneuze- naar „Ik hoop bij SSV'65 meer aan spelen toe te komen dan dit seizoen bij Hoek. De eerste klas se is een mooi niveau en SSV is toch op de derde plaats geëin digd. Ze hebben een goede mix van jonge en oude spelers en ik heb er een goed gevoel bij." tijd liet Diego de Vliegher uit een strafschop de hoop in de Koewacht-gelederen opleven. „Maar die goal viel veel te laat", wist Van Grimberghe. Koewacht ontmoet in de na competitie om een plaats in de vierde klasse zondag eerst Sluiskil en daarna Philippine „Ik heb gezegd dat ze de teleur stelling snel van zich af moeten gooien", zei Carlo van Grim berghe. ,,We moeten er zondag in Sluiskil voetballend weer bo venop zijn." Corn Boys-Koewacht 2-1 (1-0). 5 Stefan Burbach 1-0, 59. Mario Bogaert 2-0, 87. Diego de Vliegher (strafschop) 2-1 Scheidsrechter W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Van de Boom, Burbach (Corn Boys), Aerts, Van Grimberghe (Koe wacht) Rode kaart: 27. Marcelis (Corn Boys) Aantal toeschouwers 800. Gemengd. Tweede klasse: Be Quick-De Schelde Derde klasse: Dash 2-Souburg Vierde klasse 37 De Schelde 2-Lobbe- Iaer5. De Zoom 2-MLTC1, Halsteren-Tio- la 2, 't Halve Maantje-Game'78 Vierde klasse MLTC 2 Halfweg4,Tiola-Binnen- maas. Vijfde klasse: Souburg 2-Ludo el Emergo, De Schelde 3-DOS 2. Halsteren 3-Animo 1 Vijfde klasse Hulster Am bacht-Oud Beijerland 4. Animo 2-Ouden- bosch 2, United Service-Roosendaal 3, DOS-MLTC 3. Veldhandbal Vrouwen. Tweede klasse: Olympus-Sa- turnus 2 Locatie: verhard sportveld aan de Irislaan in Middelburg Aanvang: 13.00 uur New York NBA. play-offs, best-of-7 Eas tern Conference: Detroit Pistons - Philadel phia 76-ers 78-77. Stand in play-off: 3-2. Lamswaarde Paren clubcompetitie. Derde zitting. A-lijn. 1 Camiel de Schri|ver-Lenie van Waterschoot 58.93%, 2 Mien Bies- broeck Etienne Schauwaert 56.70. 3. Geor ge de Vijlder-Luc Allaerts 54,02. B-lijn: 1 Justine Franken-Rie Smulders 60,12%, 2. Patrick Droesbeke-Hugo de la Ruelle 57.74 3. Lilian van der Ha-Nelly Kerckhaert 55,36. C-lijn. 1. Bea van Kruyssen-Fons Neve 62,86%, 2. Jos de Kort-Maria Voet 58,57,3 Els Neve-Louise Heiszier 55,00. Zwartsluis WK mannen. Twaalfde ronde: Erdenebileg (Mon)-Sijbrands (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus)-Thijssen (Ned) 1-1, Heusdens (Ned)-Jansen (Ned) 0-2, Tsjizjov (Rus)-Clerc (Ned) 1-1, Ndjofang (Kam)- Gantwarg (WRu) 0-2, Georgiev (Rus)-Andall (Gre) 2 0, Milsjin (Rus)-Ba (Sen) 1-1, Veyts- man (VSt) Valneris (Let) 0-2, Getmanski (Rus)-Koyfman (Isr) 1-1, Boezinski (Lit)- Samb(Sen) 1-1 Stand: 1. Georgiev 18 pun ten, 2. Tsjizjov 16,3. Ba, Clerc, Jansen, Thijs- sen, Valneris 14, 8. Getmanski, Heusdens, Koyfman, Sijbrands 13, 12. Milsin, Ndjo fang, Samb, Schwarzman 12,16 Gantwarg 11,17. Boezinski 10,18. Erdenebileg, Veyts- man 7,20 Andall 1. Alveslohe. Deutsche Bank - SAP Open. Eu ropese Tour. 2,7 miljoen euro. Stand na 1e ronde: 1 Harrington (Ier), Goosen IZAf) 65 slagen (-7). 3 Clarke (Nie), Lawrie (Ier), Ba ker (Eng) 67,15. Woods (VSt) 69.28. Derksen (Ned) 70,109. Lafeber(Ned) 74 Herkenbosch Muermans Vastgoed Cup. Nederlandse Tour, 40 000 euro Stand na 2e ronde 1 Steenkamer (Haarlem 139 slagen (-5). 2. Kraay (Zeist), Van der Velde (Voorhout) 140,4 MuntzlBrasschaatl 141,5. Morley (Eist) 144 Vitoria Spaans Challenge Open. Challenge Tour, 135 000 euro Stand na 1e ronde: 1 Erlandsson (Zwe) 64 slagen (-8). 2 Soffietty (Ita) 67. 3 Gardiner (Aus). Otto (ZAf) 68.146. Van der Valk (Nedl 78.151 Boerdonk (Ned) 79. Florence Italiaans Open. Europese vrou wentour, 190 000 euro Stand na 1e ronde 1. Brooky (NZe), Lunn (Aus), Dassu (Ita) 69 slagen (-4), 4 Taylor (Eng), Sandolo (Ita) 70, 65 Nijenhuis (Ned), Zelsmann (Ned) 77.82. Hageman(Ned)78 Sportprijsvragen Eredivisie. Feyenoord-PSV, Ajax-De Graafschap, Groningen-AZ, RKC-NAC. Zondagvoetbal Nacompetitie Derde klassen A/D: Berk dijk-Patrijzen, Madese Boys-Zeelandia Middelburg, Dosko-TSC Vierde klassen A/H: Divo-IJzendijke, HSC'28-Aarden burg, Vlissingen-MOC'17 Vijfde klasse A Sluiskil Koewacht Vijfde klasse B: Luctor'88-FC Bergen Aanvang: 14.30 uur. Zeilen Scheldemondraces. Organisatie water sportvereniging Breskens. Start: Wielin gen-noord en haven Breskens. Aanvang 9.25 uur. Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen. Locatie: Openluchtbad Sas van Gent. Aanvang. 10.30 uur. Lucky Day 3099 4 9 14 16.18.19 21.24.27.28 29 40 41.53.56. 61.68.71 74 78 (onder voorbehoud) Hamburg. Mannen, 2,45 miljoen euro. Der de ronde. Coria Arg/12) - Youzhny (Rus) 6-3 Oefenwedstrijden van eilandelijke selectieteams SINT JANSTEEN - In Sint Jan- steen wordt vanavond een oe fenduel gespeeld tussen de plaatselijke club Steen en een Oost-Zeeuwsvlaamse seletie. Het duel begint om 19.00 uur. Volgende week woensdag spe len de Oost-Zeeuwsvlaamse en West-Zeeuwsvlaamse selectie een onderling duel. Die wed strijd wordt op het terrein van Terneuzense Boys gespeeld. Aanvang: 19.15 uur. vier teams opvallend ruim ver tegenwoordigd. Naast de al eer der genoemde teams komt VE GABV nog in Tilburg in de Cl- klasseuit. In de C4-klassespeelt het achtste team in café Reseda in Sas van Gent. Het tweede team van Onda is in de B2-klas- se onder andere ingedeeld met Dc Kastanje uit Kloosterzande. de enige ploeg uit het district Zeeuws-Vlaanderen. VLISSINGEN - In het zwem bad te Sas van Gent worden dit weekeinde de Zeeuwse zwem- kampioenschappen gehouden. De zwem- en poloclub De Schelde uit Terneuzen heeft de organisatie in handen en moet hopen op een goede bui van de weergoden. De wedstrijden worden namelijk in het buiten bad van Sas van Gent gehou den. Vrijwel de volledige Zeeuwse zwemtop komt in Sas van Gent aan de start. Zo komen Eelco van Gemert, Cees van Houwe- lingen, Ellen van de Velde en Ryan Verplanke in actie. Verder geven Stefan de Die, Stephanie Rombout, Carmen en Niek de Ridder, Kevin Hondsmerk, Ma- nnka Bil. Rick Visser, Naomi Smits. Nikita Kruis. Robbert van de Linden. Shanyra van Bambost, Yaïr Klazen, Sander van Nieuwenhuyzen en Manon Minneboo acte de présence. Naast individuele prestaties staan er ook ploegbelangen op het spel De Zeeuwse zwem- competitie heeft in de hoogste afdeling geen puntentelling en aan de hand van de resultaten op de Zeeuwse kampioenschap pen wordt de Zeeuws clubkam pioen bepaald. De vier beste verenigingen komen volgend seizoen uit in de hoofdklasse. De zwemmers komen morgen, zondag en volgende weekeinde aan de start. Na het tweede weekeinde zijn er dinsdag 27 en woensdag 28 mei nog avondses sies, die in het teken staan van de lange afstanden 6-3, Olivier Rochus (Bel) - Henman (GBr) 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) Kuerten (Bra/11) 7-66-4, Gonzales (Chl/15) - Hewitl (Aus/1) 6-1 3-6 6- 0, Calleri (Arg) Zabaleta (Arg) 6-3 6 0, Nal- bandian (Arg) Schüttler (Dut) 7-6 6-2, Gau- dio (Arg) - Nadal (Spa) 6-2 6-2. Rome. Vrouwen, 1,3 miljoen euro. Derde ronde Martinez (Spa) - Hantuchova (Slw/7) 6-3 6 3, Sugiyama (Jap) Schnyder (Zwi)6-26-1, Myskina (Rus/8) - Koeznetsova (Rus) 6-47-5, Chisters (Bel/2) - Black IZ.m) 6- 0 6-3, Capriati (VSt/5) - Petrova iRus) 7-5 6-3, Pisnik (Slv) - Loit (Fra) 2-66-4 6-1. Mauresmo (Fra/4) - Pistolesi (Isr/16) 6-0 6-3 Kosice Challenger mannen, 25 000 euro Eerste ronde. Van Lottum (Ned/1- De Voest (ZAf) 6-33-66-2 Kosice (Slw) Challenger mannen, 25 000 dollar Eerste ronde Van Lottum (Ned/1 )-De Voest (ZAf) 6-3 3 6 6-2 Tweede ronde: Van Lottum-Svarc (Slw) 7-6 6-4. Fergana (Oez) Challenger mannen. 25.000 dollar Kwartfinale: Ketola (Fin/3)-Hemmes (Ned) 3-6 6-4 6-3. Mandal. EK-kwalificatie Vrouwen. Noor wegen - Nederland 2-0 (2-0). Doelpunten. Rapp. Hoofklasse kampioenschap HSC '21-Tur kiyemspor 1 -1 Naumburg. Vredeskoers. Zevende etappe, Lübben - Naumburg. 1. Huzarski (Pol) 213 km in 5.28.25, 2. Hondo (Dui) 5.10,3. Degano (Ita). 4. Wrolich (Oos), 5. Lewand0wski(Pol),6. Roodhooft(Bel) Al gemeen klassement 1 Wesemann (DuO 30.28.45. 2. Sosenka (Tsj) 0.10,3. Poitschke (Dui) 7.11, 4 Piatek (Pol) 7.16, 5. Konecny (Tsj) 7 19,6. Sern (Ita) Aviles. Ronde van Asturië Derde etappe. Gijon-Aviles: 1 Valdes (Spa) 166 km in 4.33 44 (36,139 km/u), 2 Torrent (Spa) 1 26. 3 Edo (Spa). 4. Fagnini (Ita). 5. Gutierrez (Spa), 6. De Sarraga (Spai Algemeen klas sement 1 Torrent 12 04 08,2 Maestre(Spa I, 3. Edo 0 02. 4 Moos (Zwil 0.03, 5. Arrieta (Spa) 0 08,6. Nozal(Spa) Goes Eerste wedstrijd zomera vondcompe- tite A-categorie 1 Dick van de Berg, 2. Tjit te van de Buijs, 3. Dirk van Dam. 4. Rico Kruijt, 5. John van de Vreede B-categorie 1 Jan Meijers, 2 PeterTol. 3. Evert Eckhardt.4. Jacky van der Horst, 5 Kees Hoogerland. Vrouwen: 1Suzan Lavooy, 2. Margot Baai; ens, 3. Annelies Israel Jeugd, categorie 1 t/m 3: 1. Johan Eversdijk, 2 George van Koeveringe. 3 Veronique Tolleman. Cate gorie 4/5 1 Nick Eversdi|k, 2. Paul Hoor. dert, 3. Birgit Lavrijssen Categorie 6/7 1 Bart Maas. 2 Casper Oppeneer, 3 Anne Eversdijk. NTTB kan Vriesekoop niet betalen AMSTERDAM - Bettine Vriesekoop treedt voorlopig niet in dienst van de NTTB. De voormalige toptafeltennisster (41) uit Amsterdam was bereid om één dag per week bij te springen als trainer van de vrouwenselectie, maar de bond kan haar niet betalen. De NTTB sloot vorig boekjaar af met een tekort van 180.000 euro. De NTTB denkt dat pas na de Olympische Spelen van ko mend jaar de kans bestaat dat er wel geld beschikbaar is. Vriesekoop zegt daarop niet te kunnen wachten.Ik kan nu tijd reserveren, of dat volgend jaar nog zo is betwijfel ik. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49