P Meer service aan gebruikers bieb Oiltanking hoeft met gesplitste vergunning plannen niet te staken DIESEL k JB r. Meer vrije tijd voor Jeanine Vanhecke Extra borden moeten trucks uit Hoek weren Volksdansers vieren jubileum I Presentatie boek De vier Ambachten later dan gepland 4 PZC ,15 Stalker psychiatrisch onderzocht LPF snapt niets van kritiek Zieke vrouw uit woning getakeld Hoogste eer voor EHBO'er mgxx Speeltuin open Bedankt! 0 0800 - 0231 231 (gratis) j. Voorzitter werkgroep benadrukt noodzaak van fusie Z-Vlaamse uitleencentra vrijdag 16 mei 2003 MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Terneuzen wordt ervan beschuldigd een officier van justitie van het ar rondissement Middelburg en een reclasseringsambtenaar ne gen maanden te hebben gestalkt. Ook wordt de man verweten hen met de dood te hebben bedreigd. Verder is de Terneuze- naar poging doodslag tenlastegelegd, omdat hij op 27 augus tus 2001 in Terneuzen een bijl naar het hoofd van de reclasse- ringsmedewerker zou hebben gegooid. De strafzaak tegen de Terneuzenaar werd gisteren in Middel burg aangehouden in verband met een psychiatrisch onder zoek in het Pieter Baan Centrum, waarvoor verdachte toe stemming heeft gegeven De rechtbank acht een onderzoek naar zijn geestesgesteldheid van belang. De verdachte zou zich onbegrepen hebben gevoeld. Hij was in zijn ogen als een stuk vuil behandeld door de officier en de reclasseringsamb tenaar. De man zit sinds februari in de gevangenis.Raadsman A. Sol vroeg om schorsing van de voorlopige hechtenis, maar de rechtbank wees het verzoek af. De strafzaak is voor onbe paalde tijd aangehouden TERNEUZEN - LPF-raadslid C. Freeke snapt niet dat andere fracties zijn gevallen over zijn voorstel om in Terneuzen een bijzondere raadscommissie voor het ouderenbeleid in te stel len. Met name WD-fractievoorzitter P, Broekhuysen en frac tievoorzitter P. Clijsen van GroenLinks hebben het voorstel meteen afgeschoten. Freeke noemt de reactie van de WD 'volstrekt onbegrijpelijk'. Toen in de verkiezingstijd werd ge opperd een seniorenraad te formeren met zes vertegenwoor digers van de ouderenbonden en vijf raadsleden waren alle partijen, inclusief de WD, het daar volgens Freeke 'volledig en hartgrondig' mee eens. De kritiek van GroenLinks raakt volgens Freeke 'kant noch wal' omdat die niet gaat over de in houd van het voorstel. GOES - De Goese brandweer is gisteravond met een ladder wagen uitgerukt om een vrouw uit haar woning op de eerste verdieping van een appartementencomplex te halen. De ambulance was even daarvoor besteld omdat de vrouw, die kortgeleden was bevallen, plotseling ziek was geworden Hel ambulancepersoneel besloot dat ze horizontaal moest worden vervoerd om het risico op complicaties te beperken. De brandweer kon haar met de ladderwagen van het balkon naar de ambulance tillen, waarna ze naar het Oosterschelde- ziekenhuis werd gebracht. KOEWACHT - Theo de Winne uit Westdorpe is gisteravond geëerd met de hoogste onderscheiding die een EHBO'er kan ontvangen; het bondskruis le klasse van de nationale bond. Het insigne werd hem opgespeld na afloop van de algemene vergadering in gemeenschapscentrum De Vlaschaard in Koe wacht. De Winne heeft zowel het bronzen, zilveren als gouden bondsinsigne opgespeld gekregen en ook het bondskruis 3e klasse werd hem toegekend. Vanwege zijn bijzondere ver diensten voorde EHBO werd besloten het bondskruis 2e klas se maar over te slaan. De Winne is 45 jaar lid van EHBO West dorpe, waarvan 35 als bestuurslid. Daarnaast is hij 25 jaar bestuurslid van de Nationale Bond, district Zeeland en was hij enige tijd voorzitter. Ook had hij 21 jaar zitting in de bondsraad. Deze twee laatste functies legt De Winne neer, maar hij zal zich zo lang als mogelijk blijven inzetten voor de EHBO-vereniging in Westdorpe door René Hoonhorst TERNEUZEN - Voor Oil tanking Gent (OTG) een termi nal en een tweede steiger in de Braakmanhaven aanlegt, moet het bedrijf laten uitzoeken wat de gevolgen zijn voor het nabij gelegen Paulinaschor. Zo moet zeker zijn dat door aan leg van de nieuwe voorzienin gen veranderende stromingen niet voor afkalving van de kust zorgen, adviseert de commissie voor de milieu-effectrapporta ge (MER). Daarnaast mogen ook flora en fauna niet te veel lijden onder de bedrijfsontwikkelin gen in de Braakmanhaven en op de Mosselbanken. OTG hoopt voor het eind van het jaar in een aanvullend milieu-effectrap port aan te tonen dat de plannen van het bedrijf aan alle voor waarden voldoen. Oiltanking Gent kan overigens gewoon doorgaan met de voor bereidingen voor de eerste fase van de nieuwe bedrijfsvesti ging, stelt projectleider Mossel- banken, M. van de Merlen. Het bedrijf wilde in één keer een mi lieuvergunning aanvragen voor het hele door haar in te richten gebied van zestien hectare. De MER-commissie raadde het be drijf al aan om de vergunning in tweeën te splitsen om door te kunnen gaan met de eerste fase. Van de Merlen hoopt dat het be drijf in het najaar kan beginnen aan de inrichting van de eerste bedrijfsterreinen De bedrijfs vloeren voor 23 opslagtanks en de aan- en afvoerwegen op het terrein moeten in dik een jaar kunnen worden aangelegd, zo dat OTG eind 2004, begin 2005 van start kan gaan. ,,Dat is iets later dan gepland, maar we heb ben goede afspraken met Dow en andere zakenpartners aldus Van de Merlen. Ook de Terneuzense wethouder A. van Waes gaat ervan uit dat Oiltanking gewoon door kan gaan met de ontwikkeling van de bedrijfsterreinen. De provincie moet weliswaar de milieuvergunningen verstrek ken. maar de gemeente is nauw bij het overleg betrokken ,,Het blijft moeilijk om te voorspellen hoe lang het duurt voor de wet telijke procedures zijn doorlo pen. Maar het ziet er naar uit dat de eerste vergunningen voor het najaar binnen zijn Van de Merlen verwacht dat tegen die tijd ook de aanvraag voor de ter minal en de steiger, met een on derbouwd onderzoeksrapport, naar de provincie kan. (Advertentie) shoes Bij aankoop van een paar schoenen van neven staande merken t.w.v. minimaal 6 70,- krijgt u 6 10,- extra korting bij inlevering van deze advertentie. ,er j^rRgné Hoonhorst C iXEL - De Terneuzense wet- jjouder J. Luijcks moest gisteren verstek laten gaan in het stads- kantoor van Axel. Zijn handte- t kening ontbreekt nog op de off i- Qfie intentieverklaring tot fu- pl' vif van de vijf Zeeuws-Vlaamse bibliotheken. „Maar Luijcks kjeft al beloofd ook te zullen te- knen. Het voornemen om per 1 uniiari 2004 één Zeeuws- Vlaamse bibliotheek te vormen, I- «ordt dus niet bedreigd door jet ontbreken van die signa- aur'verzekerde voorzitter M. Roy van de clusterwerkgroep m Ztfuvvs-Vlaanderen. Le Roy zette gisteren voor de wethouders L. Wille (Sluis) en F. van Driessche (Hulst) en be stuurders van de bestaande vijf bibliotheekstichtingen nog eens uiteen waarom fusie van de uit leencentra noodzakelijk is. De bibliotheken kunnen gezamen lijk beter inspelen op informa tie- en communicatietechnolo gische ontwikkelingen. Ze krijgen meer armslag om des kundigheid op te bouwen voor bijvoorbeeld leesbevordering, specifieke informatieverstrek king aan verschillende doel groepen en het bestrijden van onderwijsachterstanden Daar naast biedt samengaan de kans om de collectie (boeken, video's, dvd's, tijdschriften) verder uit te bouwen en de verschillende fili alen vaker te gebruiken als po dium voorlezingen, voorstellin gen en tentoonstellingen. Goed overleg met de drie ge meenten moet ertoe leiden dat de bibliotheken de knooppun ten worden in de lokale culture le, educatieve en maatschappe lijke infrastructuur, betoogde Le Roy. Eén bibliotheek met één bestuur kan makkelijker als aanspreekpunt voor gemeente lijke én commerciële opdracht gevers fungeren. Samen met de gemeenten moet het nieuwe bi- bliotheekbestuur overleg voe ren over het kerntakenpakket van de bibliotheken. Duidelijk heid over de kerntaken en het verdwijnen van organisatori sche verschillen tussen de ver schillende uitleencentra schept ook mogelijkheden om het per soneel een uitdagender baan te bieden, verwacht de cluster werkgroep. Professionalisering en kwaliteitsverhoging van de dienstverlening en de verande ring van een aanbodgerichte naar een vraaggerichte organi satie moet het bereik van de bi bliotheek ook sterk vergroten. Het ontwikkelen van gerichte producten voor specifieke doel groepen en het vaker gebruiken van de filialen als podium voor cultuuruitingen zal meer men sen naar de uitleencentra lok ken. Voor het eind van het jaar hoopt de clusterwerkgroep een plan van aanpak te presenteren, waarin de weg naar vorming van een basisbibliotheek pre cies is uitgestippeld De circa 65 personeelsleden van de vijf Zeeuws-Vlaamse biblio theken worden op dinsdag 27 mei bijgepraat over de plannen. De clusterwerkgroep houdt dan een informatie-avond in het Westdorpse centrum De Baec- kermat. doorEugène Verstraeten HOEK - Op verzoek van de ge- neente Terneuzen verbetert de provincie de bewegwijzering richting Dow Benelux. Dit van wege klachten vanuit Hoek over verkeerd rijdende vrachtwa genchauffeurs, die midden in Iwdorp terechtkomen. Het'gaat voorlopig om een proef Inwoners van Hoek kun nen hun bevindingen over de aanpassingen melden bij de provincie of de gemeente. Langs de Hoekseweg ter hoogte van de Koudepolderstraat, Al- tenastraa Grootte weg en tweemaal op de aansluiting N682/N252 worden extra bor den geplaatst richting DowOp de borden worden Dow en de iiavenbewegwijzering aangege ven. In het dorp Hoek leiden verkeerd rijdende vrachtwa gens regelmatig tot overlast. Het blijkt dat bestuurders vaak deafslag naar Dow en de havens Essen, vervolgens een verkeer de afslag nemen en in het dorp '•erechtkomen. Volgens woord- REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 10115) 645769 Pax; (0115) 645742 E-mail; redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 *560 AB HULST Jet (0114) 372776 fax: (0114) 372771 Email; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer JBNTRALE REDACTIE Postbus 18 4380AAVLISSINGEN Tel. 10118) 484000 fax: 10118) 470102 Email; redactie@pzc.nl •NTERNET J^w-pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voerder D. Timmers van de ge meente Terneuzen neem het aantal klachten de laatste tijd sterk toe. Dat is opmerkelijk, omdat er aan de verkeerssitua tie de laatste jaren weinig of niets is veranderd. „Er is geen duidelijke oorzaak aan te wijzen voor deze grote stijging van het aantal klachten zegt Timmers. „Misschien heeft het te maken met een toename van het internationaal vervoer, misschien staat de afslag wel verkeerd op een of andere route planner. Maar het kan natuur lijk ook zo zijn dat er niet meer vrachtwagens verkeerd rijden, maar dat de inwoners van Hoek meer gespitst zijn op het pro bleem dan vroeger. Dat ze klachten over overlast sneller doorgeven." Aan de inwoners van Hoek wordt gevraagd de komende tijd in de gaten te hou den of de situatie verbetert. „Als blijkt dat de aanpassingen niet voldoende zijn, dan moeten in grijpender maatregelen worden genomen", zegt Timmers. ..Maar die zullen dan weer ten koste gaan van de bereikbaar heid van Hoek. Dus we hopen dat het probleem met de extra borden opgelost is." De Sinterklaaskleren lagen vanwege haar vertrek niet klaar, vandaar dat Jeanine Vanhecke van Stichting Tragel in Clinge bij Zwar te Klaas en Sinte Piet op schoot moest. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke CLINGE - Consulente Vrije Tijd, Jeanine Vanhecke, heeft na 32 jaar trouwe dienst bij Stichting Tragel in Clinge afscheid ge nomen. Ze was daar onder andere verant woordelijk voor de (mede) organisatie van tal van activiteiten voor de verstandelijk gehandicapte cliënten. De Truekroll, de Tragelboottocht, carnaval, diverse (sport)clubs voor de cliënten en tal van andere zaken kwamen mede dankzij haar tot stand. Vanhecke (60) las 32 jaar geleden in 'De Standaard' dat De Sterre, toen nog in Sluiskil, een begeleidster zocht voor ver standelijk gehandicapten ter voorberei ding op ZMLK-onderwijs. „Ik ging toen op sollicitatiegesprek en later hoorde ik tijdens een opera-uitvoering in Gent van de secretaresse dat ik was aangenomen." In 1976 kreeg de Belgische de functie hoofd Recreatie en Ontspanning aange boden, waarvoor ze vijf jaar aan het Ho ger Pedagogisch Instituut te Gent had ge studeerd. „Na verloop van tijd ben ik begonnen in vulling te geven aan de vrije tijd van de cliënten. Dat was de geboorte van de af deling Vrije Tijd Meestal kwamen de ideeen voor activiteiten van mezelf en soms kwamen ze van de cliënt, de begelei ders of de ouders." Vanhecke heeft in al die jaren zoveel mooie dingen meegemaakt, dat ze niet kan zeggen wat nou het mooiste is. „Het enthousiasme en de blijheid die je ziet bij de cliënten als je iets organiseert heeft me al die jaren op dreef gehouden. Het plezier dat je ze ermee bezorgt zal me voor altijd bijblijven." De Belgische heeft ook een enorm net werk aan vrijwilligers opgebouwd die al lemaal hun steentje bijdragen aan de ple zierbeleving van de cliënten. „Op dit mo ment zijn er ongeveer 260 vrijwilligers ac tief binnen Tragel, voornamelijk in de vrije-tijdssfeer. De coördinatie ervan was in mijn handen en dat was een fiks karwei dat ik met veel plezier heb gedaan en ze ker zal gaan missen Ze zegt wel blij te zij n dat ze in Gent woont en met in de buurt van Clinge. „Ik ben al die jaren zo betrokken geweest bij alles, dat het makkelijker zal zijn afstand te ne men, omdat je niet snel iemand van het werk zal tegenkomen. De wond zal daar door wel sneller genezen, denk ik." Bang voor het zwarte gat zegt ze niet te zijn. Ze wandelt en fietst veel, bezoekt graag steden en concerten en houdt ook van toneelspelen Daar wil ze zich nu meer mee gaan bezighouden. Vanhecke: „Als ik 32 jaar in staat ben geweest om de vrije tijd van al de cliënten tot volle tevreden heid en zonder problemen in te vullen, dan moet dat zeker lukken met die van me zelf." KOEWACHT - De nieuwe speeltuin bij het zwembad in Koewacht wordt morgen offici eel in gebruik genomen. Die dag wordt ook het zwembadseizoen geopend. Voor de officiële inge bruikname van de nieuwe speeltuigen, die gepland is om 14.00 uur. is ook een vertegen woordiging van het gemeente bestuur uitgenodigd Advertentie De jaarlijkse INFORMATIEMARKT van Goes afgelopen woensdag was een succes. Dankzij een record aantal deel nemers van ruim 50 verenigingen, organisaties en clubs hebben de (nieuwe) inwoners een goede indruk gekregen van het brede aanbod binnen onze gemeente. Een compliment en een bedankje van burgemeester en wethouders van Goes aan al deze organisaties is hiervoor zeker op zijn plaats. Ook de bezoekers bedanken wij natuurlijk voor hun komst. Jubilerende volkdansers van Heikant (met bloem), dansen samen met de genodigden in gemeenschaps- Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen centrum 't Heike. door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - Op de klanken van onder andere Jody Bernal en Julio Iglesias vierde Volksdansgroep Heikant gisteren zijn 25-jarig jubileum in ge meenschapscentrum 't Heike in Heikant. Onder het motto hoe meer zielen hoe meer vreugd, waren ook de volksdansgroepen uit Zaamslag, Koe wacht. Sint Jansteen, Vogelwaarde en Hulst uit genodigd om het feest mee te vieren. Voor de gelegenheid waren de foyer en de zaal feestelijk versierd met slingers van crêpepapieren foto Camile Schelstraete vlaggetjes. Kaarsjes brachten extra sfeer De jubi larissen zelf hadden hun kostuum opgesierd met een corsage van een roze roos. Zo'n tachtig dan sers en danseressen waren op de viering afgeko men en lieten zien wat ze in huis hadden Vele dan sen passeerden de revue, van Spaanse tot Israëli sche en Russische dansen. Volksdansgroep Heikant is een hechte club. Al sinds de oprichting is er geen officieel bestuur. „Wij regelen de zaakjes gezellig onder elkaar", zegt A. Kind. Op een latere datum. 5 juni, komen de Heikantse léden nogmaals bij elkaar om het ju bileumfeest in kleine kring nog eens over te doen. al HULST - Het jubileumboek over de geschiedenis van Oost- Zeeuws-Vlaanderen in de ne- jtnliende eeuw wordt waar schijnlijk op 13 september gepresenteerd. Dat gebeurt tij dens de academische zitting van oudheidkundige kring De Vier Ambachten in de Hulster basi liek. Deknng bestaat 75 jaar. In het loek staat onder meer een over- cchtvan het werk van schilder Johannes Haak. Deze kunste- narisin 1826 geboren in Hulst aheeft in zijn leven veel por- tëtten geschilderd van Oost- Zeeuws-Vlamingen. De kring heeft inmiddels 120 schilderijen van Haak gevonden, die alle maal op dia zijn gezet. Het boek zou oorspronkelijk wrden gepresenteerd tijdens 'de ietentoonstelling over het werk van Haak, half augustus in het 's Landshuis in Hulst. De restau- m. ratie van dit monument aan de Steenstraat duurt echter langer was verwacht, zodat de ex- ■door Frank van Cooten positie is uitgesteld tot begin volgend jaar. „Het is uiteraard jammer dat we de tentoonstel ling moeten uitstellen maar het 's Landshuis is de beste plek voor de expositie", zegt voorzit ter W. Gielen. „Daarom is beslo ten het boek te presenteren tij dens de academische zitting op 13 september. Een dag later is in het kader van ons jubileum to neel en muziek op straat." Gielen heeft inmiddels ontdekt dat Haak niet alleen actief is ge weest in Hulst. „Hij heeft ook portretten geschilderd van mensen uit onder meer Clinge, Nieuw-Namen, Ossenisse, Lamswaarde, Sint Jansteen, Zaamslag en zelfs van mensen uit Waterlandkerkje en IJzen- dijke. Bijna alle schilderijen zijn in particulier bezit. Dat maakt het voor ons makkelijker ze op dia te zetten. De oud heidkundige kring zoekt nog naar de identiteit van twee por tretten. „We hebben wel een vermoeden maar dat weten we niet zeker. Het is wel een kop pelschilderij. Stadse mensen en wellicht een echtpaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 47