Een afscheid met pijn in het hart een verlenging Corn Boys pakt titel vijfde klasse PZC van het seizoen >23 Irwin Theunisse zet punt achter loopbaan bij SKNWK DFS hoopt op uitslagen Wada wil nu ook sportbonden aanpakken op dopinggebruik Zwemstrijd in buitenbad van Sas van Gent vrijdag 16 mei 2003 fonrBen van den Aarssen BENESSE - Hij maakte precies 130 doelpunten voor SKNWK. De laatste jaren was Erwin The unisse echter vooral de man die vanuit de achterste linie de lij nen uitzette. De bloei en het ver val van de vereniging maakte hij van nabij mee. Met de onlangs behaalde titel in de vierde klas se heeft de ploeg uit Nieuwer kerk opnieuw de weg omhoog ingeslagen. ï)e 32-jarigeTheunisse zal de rit niet verder meemaken, in ieder geval niet als actief speler Met wedstrijd tussen de huidige selectie en oud-SKNWK neemt de club volgende week vrijdag afscheid van zijn steunpilaar „Ik ben blij dat ik in ieder geval niet door de achterdeur wegga Op de avond van de kampioens- receptie wordt Theunisse nog eenmaal uitgebreid in het zon netje gezet. De geboorte van de nu veertien weken jonge Jeffrey, het onre gelmatige werken in de horeca, de afstand tussen zijn woon plaats Renesse en Nieuwerkerk, het zijn allemaal redenen waar om Theunisse het na zo'n vijf tien seizoenen rustiger aan wil doen. Bij de reserves van Renes se gaat hij afbouwen. Het wordt volgende week een afscheid met pijn in het hart. Ondanks zijn imposante gestalte is Theunisse vooral een gevoelsmens. „Het zal best even slikken worden. Als ik in de auto terug naar huis rijd en besef dat het de laatste keer is, zal er ongetwijfeld van alles door me heen gaan. Ik blijf zeker supporter en donateur. SKNWK heeft toch een apart plekje in m'n hart." Omschakeling Inhet seizoen 1987-1988 maak te Theunisse als een soort ver edelde B-junior zijn opwach ting in de hoofdmacht van SKNWK. Door zijn lengte en zijn neus voor doelpunten was hij in de jeugdcategorieën altijd al een opvallende speler De overstap naar de senioren, noodzakelijk omdat er destijds geen A-jeugd in Nieuwerkerk was, bleek voor de jonge The unisse een hele omschakeling. Voor zijn ontwikkeling vond hij het beter om bij buurman Zie- rikzee in de interregionale jeugd te gaan voetballen. Potjes tegen de talenten van NAC en andere aansprekende tegenstanders maakten hem beter. Ook in Zierikzee rook hij aan het eerste elftal. Door zijn werk in de horeca was tweemaal in de week trainen toen al een pro bleem. Daarom besloot The unisse in de zomer van 1990 om weer bij het toen in de tweede klasse van de afdeling uitko mende SKNWK te gaan spelen. Ook Ronnie de Bruine (Kloe- tinge) en Peter van der Cingel (Zierikzee) keerden dat seizoen terug. De rentree van de drie musketiers leidde de eerste bloeiperiode van SKNWK in, een opmars die pas in de tweede klasse van de KNVB tot stil stand kwam. We hadden een echte vrienden groep. We kwamen op eikaars verjaardagen en gingen voor el kaar door het vuur. Ook positio neel vulden we elkaar prima aan Bijna elk jaar hadden we wel een feestje, hetzij vanwege een periodetitel of een kampi oenschap. Er zijn weinig seizoe nen geweest dat ik nergens om gevoetbald heb. Er zaten ook twee degradaties in. Alles bij el kaar is het een perfecte cirkel geweest. Het enige dat ik echt heb gemist is de gezelligheid na de wedstrijd in de kantine. Van wege mijn werk moest ik er meestal snel vandoor. Aan de andere kant weet ik niet beter. Ik zit al in de horeca vanaf mijn achttiende. En mijn werkgever heeft altijd zoveel mogelijk me dewerking gegeven. Nadat een deel van de gouden generatie afhaakte, bleef The unisse zijn club trouw. Na twee mislukte nacompetities pakte SKNWK dit seizoen met over macht de titel. Vanwege een ge miste voorbereiding en een en kelblessure keerde Theunisse pas kort voor de winterstop in de basis terug. Horeca „De seizoenen in de horeca wor den steeds langer. Dat maakt het voor mij lastiger om voldoende te trainen, zeker in de aanloop naar het seizoen als je juist de basis moet leggen. Bij SKNWK hebben ze altijd wel een oogje dichtgeknepen als het om mijn trainingsbezoek gaat. Je hebt er in de jeugd gespeeld en je hebt een soort meerwaarde voor het team. Dan is het ook makkelij ker om over een gemiste trai ning heen te stappen. Ik heb het overzicht en een goede lange pass, dan ben je achterin je plek je wel waard. Ook in het coa chen van jongere spelers had ik een rol. Na een tijdje in het twee de ga je zelf toch wat anders te gen de zaken aankijken. Toen heb ik de afweging gemaakt dat het beter is om te stoppen." Ondanks zijn onmiskenbare kwaliteiten is Theunisse nooit in de verleiding gekomen om, zoals bijvoorbeeld de ook van SKNWK afkomstige Wilco de Valk, over te stappen naar een hoger spelende vereniging. Hij is simpelweg nooit gebeld „Ik denk dat clubs altijd zo links en rechts van tevoren informeren en dan horen dat ik vanwege mijn werk moeilijk zit. Zelf ben ik ook niet de type om me bij an dere clubs aan te bieden. Mis schien ben ik ook altijd wel iets te gemakzuchtig geweest om echt voor de top te gaan. Ik be schouw het absoluut niet als een gemiste kans. Daar ben ik veel te nuchter voor. Ik heb met veel plezier bij SKNWK gespeeld en altijd de waardering gevoeld Die afscheidswedstrijd is daar het mooiste voorbeeld van." Theunisse laat naar eigen zeg gen een team met perspectief achter. „Het elftal is nog jong genoeg om een aantal jaren ver der te kunnen en moet komend seizoen zeker tot een goede mid denmoter kunnen uitgroeien Voor mijn positie zijn er ook vol doende goede alternatieven. Martij n Neele of Mark den Haan kunnen daar probleemloos spe len. Het enige dat de ploeg kan opbreken is een gebrek aan scherpte voor de goal. Hoewel we op ons sloffen kampioen zijn geworden, hebben we toch te weinig gescoord. Een klasse ho ger moeten we zuiniger met de kansen omspringen en de rust op het beslissende moment meer bewaren. Als geheel is de ploeg dit seizoen volwassener gewor den. De jongens durven meer verantwoording te nemen. De toekomst ziet er voor SKNWK goed uit." Arjen Oostdijk gaat volgend seizoen naar SSV'65 TERNEUZEN - Arjen Oostdijk speelt met in gang van het komende voetbalseizoen voor SSV'65. De negentien jarige aanvaller maakte vorig seizoen de over stap van Zaamslag naar Hoek, maar kwam daar nauwelijks aan spelen toe. Oostdijk stond ook in de belangstelling van Zaamslag en Temeuzense Boys en werd eveneens ge polst door Kloetinge. „Maar daar heb ik niets meer van gehoord", zegt deTemeuzenaar. „Ik hoop bij SSV'65 meer aan spe len toe te komen dan dit seizoen bij Hoek. De eer ste klasse is een mooi ni veau en SSV is toch op de derde plaats geëindigd. Ze hebben een goede mix van jonge en oude spelers en ik heb er een goed ge voel bij." Het kampioensteam van Corn Boys viert de overwinning op het veld van Axel. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren AXEL - Vreugde en verdriet la gen gisteren in Axel slechts een paar meter van elkaar. Waar de spelers van Koewacht ont goocheld en muisstil in de kleedkamer zaten, vierde Corn Boys na de 2-1-zege in het beslissingsduel op neutraal ter rein het kampioenschap van de vijfde klasse A uitbundig. De oranjehemden speelden ruim een uur lang met tien man, maar gaven nauwelijks kansen weg. Bloemen werden uitgedeeld, het mooie Sasse clublied klonk uit volle borst en de champagne vloeide rijkelijk. Trainer Jean- Pierre Hubregsen genoot met een grote sigaar van de zege, waarmee Corn Boys een ijzer- sterke eindsprint van het sei zoen bekroonde. De Sasse formatie won de laatste zeven wedstrijden op rij en dichtte daardoor een kloof van vijf pun ten met Koewacht. Corn Boys kwam agressief uit de startblokken en verraste Koewacht met razendsnel uit gevoerde aanvallen. „We heb ben veel te angstig gespeeld", keek Koewacht-trainer Carlo van Grimberghe terug. „Dat is inherent aan een jonge ploeg. We speelden vaak iets te traag. Ik had nog zo gewaarschuwd om niet tegen een achterstand aan te lopen, omdat Com Boys het achterin heel goed dicht kan houden." De snel uitgevoerde Sasse te genstoten leidden in het eerste kwartier tot een reeks goede mogelijkheden. Nadat Martijn Marcelis met een omhaal een eerste waarschuwing had gege ven, mikte Stefan Burbach in de vijfde minuut raak. De spits ontsnapte op rechts, bleef koel en schoof de bal beheerst bin nen: 1-0. Daarna waren Xavier Herman (twee keer) en weer Burbach dicht bij een treffer Hubregsen: „Als het bij de rust 2 of 3-0 was, had Koewacht niks te zeggen gehad." Met vier gele en één rode kaart (voor Marcelis na een elleboog stoot) binnen een half uur liet ook scheidsrechter Wim Broek hoven zich nadrukkelijk gelden Maar ook met elf tegen tien kon Koewacht nauwelijks impone ren. De geel-rode formatie was pas op slag van rust voor het eerst gevaarlijk (Sander van Re- mortele nam een mooi aange sneden voorzet van Jeroen Hiele in één keer op de slof) en had vooral na rust wel een groot veldoverwicht. Het was echter Com Boys dat bij één van de spaarzame uitvallen scoorde Mario Bogaert kopte uit een hoekschop 2-0 binnen. Koewacht drong daarna wel agenda -vrijdag 11 Atletiek Spoitpunt Zeelandloop. Aanvang: 19.30 uur Afstand wedstrijd: 10 km. Trimloop: «km,5km,7.5km of 10 km. Inschrijven, sportpunt Zeeland Goes. II Basketbal V'ouwen. Promotiedivisie: BV Lely- undslake Lions, Quo Vadis-Orca's. Der- .«d vifie; Springfield-Barons 2. Beker: pcVlissingen 2-Marathon (20.00 uur), wannen Tweede klasse: Volharding 2- BcVliasingen 2 (20.00 uur), Dynamo'70- •oonvaarts (19.45 uur). Beker: Mevo'80- Smokkelhoek (20.15 uur). II Tafeltennis ^ackenberg Cup Halve finales poule 1 «w Aanvang: 19,30 uur. Locatie: tafel- nnisvereniging Arnemuiden. l! Voetbal t-edivisie FC Utrecht-Roda JC. «e divisie. Cambuur L.-Emmen, ADO Haag-Veendam, Sparta-Dordrecht, -fmvogels/Telstar-GA Eagles, Eind- ■,en; Den Bosch, Fortuna S. - VVV, He- Vo|endam TOP-Helmond Sport, '''V-Haarlem "wdschappelijk. Breskens-Zaamslag 'sng 19 3o uur Locatie: sportpark 'wsande in Breskens. zaterdag Atletiek Masters-circuit. Programma. 9.00 uur: triatlon, 10.10 uur halve triatlon. 11.20 uur kwart triatlon, 12.05 uur: achtste tri atlon Locatie: camping Den Inkel Krui- ningen Badminton Grand Prixtoernooi jeugd. Aanvang 10.00 uur Om 12.00 uur: demonstratie olympisch badmintonteam met Chris Bruil, Lotte Jonathans, Eric Pang en Yao Jie. Organisatie: badmintonvereniging Netwerk uit Kapelle. Locatie: Sportpunt Zeeland Goes. Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: JRC Boxtel- Black Eagles, The Jumpers-Cangeroes, Rotterdam-Jugglers, Akrides-BCVIissin- gen (Ijmuiden, 15.00 uur). Mannen. Tweede klasse: Scheldesport 2-Dynamo'70 (18.00 uur). Jongenskadetten: Volharding-Virtus (16.00 uur). Biljarten kn Inkel triatlon Tweede wedstrijd i «vccuc ncuaui|u «rn- "onftian wetsuit triatloncircuit wrste wedstrijd voor het landelijke Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C2: De Toekomst en Avontuur. Loca tie: sporthal van Duyvenvoorde. Oost Souburg. Aanvang; 10.00 uur Motorcross Derde clubwedstrijd. Mc de Sproeiet, Wemeldinge 8 00 uur- rennerskwartier geopend. 9.00 uur: inschrijven. 11.00 uur: aanvang trainingen. 12.30 uur: aan vang wedstrijden. Klassen: 50cc, 65cc. 85cc, 125cc, 250/500cc. Locatie: Oude Polderweg te Wemeldinge. Paardensport Concours hippique LR en PC De Schouw- se Ruiters Dressuur. 8.30 uur: pony's Z1 9.00 uur: paarden Z1 Rabo Topcompeti- tie Regio Zeeland. 9.30 uur: paarden Z1 11.45 uur: afdeltngsdressur. 12.00 uur. paarden klasse Z2. 12.00 uur: paarden Z2 12 30 uur. bestgaande rijpony. 12.30 uur paarden Z2 Rabo Topcompetitie Re gio Zeeland 13.00 uur: paarden B, L en M. Springen klassiek met barrage. 8.30 uur springen pony's B, met aansluitend L, M en Z. 11.30 uur paarden B 13.30 uur paarden L. 16.00 uur: paarden M, met aansluiten Z en ZZ. Locatie manege Hof stede Grol te Renesse. Schaken ZSB-bekerfinale: Middelburg-Zierikzee Locatie: Schaakklub Souburg, De Dec- kerestraat 1 te Oost-Souburg. Aanvang: 12.30 uur. Zeeuws kampioenschap Rapidschaken. Locatie- Ontmoetingscentrum Dau- wendaele. Vrijlandstraat 65 te Middel burg. Aanvang 12.30 uur. Tennis Districtscompetitie Mannen. Hoofd klasse Sluiskil-Smash. Westerschou- wen Kapelle, Zierikzee-Kruiningen. De Schelde-Drive. Hoofdklasse 35+ Sluiskil-SJEF, Tiola-MLTC, 't Halve Maantje-Animo, De Schelde-Tennisse. Veldkorfbal Overgangsklasse B: Avanti-KCC. Antilo- pen-Vr'schaar H„ Fortis-TOP S (16 00), SDO-GKV Eerste klasse F: Kinderdijk Tjoba (15.30), Maassluis-Permx, ODO- VEO, HKC-Albatros Eerste klasse G: Bol nes-Nieuwerkerk. Dijkvogels-Snel, RWA-Oranje Wit, Koag-TOP A (16.00) Tweede klasse G: Swift-ADO (16.00), Vi- tesse-Rust Roest, Or Zwart-Vios W, Mer- wede-Sagitta Derde klasse A- DVS- ACKC, Olympia S-BKC 15 30). All Ready- Spirit (16 00), De Voltreffers-Vr'schaar B. Derde klasse B: Ondo-Korbis (16.00), Oranje Nassau-Good Luck, Stormvo gels Reeuwijk (17.00), NIO-DSO Vierde klasse A: Olympia W-Thor (16.00), Seol- to-Vios N (16.00), Korbatjo-Volharding (16,00), Zevenbergen-Luctor (15.00). Vierde klasse B. Atlas-Togo (16.00), Ar gento-Blauw Wit (15.30), Gemini- Zaamslag (16.00), 't Capproen-Nikantes. Reserve overgangsklasse B: KVS 3-Tjo- ba 2 (15.30), Fortis 2-Or.Wit 2 (14.15). Jeugd. Overgangsklasse D: Swift-Vites- se (11.30). Voetbal Eredivisie. RBC-NEC, FC Zwolle-Heeren- veen, Willem ll-Excelsior, Vitesse-FC Twente. Zaterdagvoetbal Nacompetitie. Eerste klasse C: GJS- Oranje Wit. Tweede klassen E/F: Tricht- Arnemuiden, De Zwerver-'s-Heer Arendskerke en Seolto-Woudrichem. Derde klassen A/D Alblas-GPC Vlissm- gen. Drechtstreek-De Meeuwen, Veere 's Gravendeel Vierde klasse A. Cadzand- DFS. Aanvang: 14.30 uur Volleybal Mannen Regionale bekerfinale: Morres- /Hulst-Fusion Locatie Vokohal. Ooster hout Aanvang-15 30 uur. Zeilen Scheldemondraces. Organisatie: water sportvereniging Breskens Start. Wielin gen-noorden haven Breskens. Aanvang: 9.25 uur Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen Locatie: Openluchtbad Sas van Gent. Aanvang 10.30 uur Organisatie: Z&PC De Schelde. zondag Atletiek KNAU seniorencompetitie. Tweede wedstrijd. Locatie: sportpark Bannink, Zierikzee. Deelname van negentien man nen- en twaalf vrouwenteams uit de re gio's Dordrecht, Westelijk Noord-Bra bant en Zeeland. Organisatie: AV Delta Sport. Biljarten Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C3: HIO en Witte van Haemstede. Lo catie: HCR v.d. Weijde, Noordgouwe. Aanvang- 10 00 uur Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C4 VEGABV Locatie: Café Reseda. Sas van Gent Aanvang-10 00 uur Hockey Vrouwen. Derde klasse D: Rapide-Til- burg (sportpark Grote Kreekweg Hulst), DDHC Vlissingen Aanvang 12 45 uur Mannen Vierde klasse D: Rapide-DDHC (sportpark Grote Kreekweg Hulst). Aan vang: 14.30 uur. Tennis Landelijke competitie Vrouwen. Eerste klasse: Zandhght-Zierikzee Mannen Tweede klasse: Tilburg 2-'t Hal ve Maantje. Tweede klasse: Zierikzee- Roomburg 2 Vierde klasse: Ouden bosch-Duiveland. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - DFS speelt morgenmiddag de uit wedstrijd tegen Cadzand. Beide ploegen moeten onderling uit maken wie zich klasseperiode kampioen van de vierde klasse A mag noemen. De formatie van trainer Edwin Kriens heeft aan een gelijkspel genoeg om door te dringen tot de volgende ronde van de nacompetitie. DFS won vorige week in het eer ste duel tussen de winnaars van de eerste en tweede periode met 1-0 van Nieuwland. Doordat dinsdag Nieuwland thuis niet verder kwam dan een 3-3-ge- lijkspel tegen Cadzand moet die ploeg winnen om DFS uit te schakelen. Voor Edwin Kriens en DFS is het te hopen dat ze lering ge trokken hebben uit de eerdere confrontaties met de Zeeuws- -Vlaamse tegenstander. In Cad zand won DFS ruim met 6-1, maar enkele weken geleden kreeg DFS op Schouwse bodem met 3-1 klop. „Daar hebben we zeker van geleerd", aldus Kriens „Het is een counter- ploeg die ontzettend scherp in de afronding is." Na de thuisne derlaag tegen Cadzand bracht Kriens als trainer wat meer ver dedigende accenten in zijn team „Als je dat tegen dit soort ploegen niet doet, krijg je het deksel op de neus." Bij winst wacht DFS in de vol gende ronde een ontmoeting met ZSC'62. Dat is een duel dat enorm leeft. Kriens waakt voor een te optimistische stemming. Onderschatting is er volgens hem zeker niet. „Normaal ge sproken zijn wij kwalitatief be ter, maar wat de beschikbaar heid van de spelers betreft, is het bij ons een beetje een drama. Ton Minnaar speelt zeker niet, Ronald Braam is op huwelijks reis en Michael Leijten is ziek. En natuurlijk hebben we Huib Nortier al een tijdje niet. De laatste weken heb ik steeds met dezelfde spelers kunnen aan, maar strandde met stereo tiep opgezette aanvallen veelal in het drukbevolkte centrum. Pas drie minuten voor het ver strijken van de officiële speel tijd liet Diego de Vliegher uit een strafschop de hoop in de Koewacht-gelederen opleven. „Maar die goal viel veel te laat", wist Van Grimberghe. Corn Boys-Koewacht 2-1 (1-0). 5. Stefan Burbach 1-0, 59. Mario Bogaert 2-0, 87. Diego de Vliegher (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: H' Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Van de Boom, Burbach (Corn Boys), Aerts, Van Grimberghe (Koe wacht) Rode kaart: 27 Marcelis (Corn Boys). Aantal toeschouwers 800. Zwijndrecht. Verkerkloop. Categorie 8-jari- gen l Tommy Staal (Zierikzee) Tot16jaar: 3 Tommy Slaal New York. NBA. play-offs, best-of-7 Eas tern Conference: Detroit Pistons - Philadel phia 76-ers 78-77. Stand in play-off: 3-2. Zwartsluis WK mannen Twaalfde ronde: Erdenebileg (Mon)-Sijbrands (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus)-Thijssen (Ned) 1-1, Heusdens (Ned)-Jansen (Nedl 0-2, Tsjizjov (Rus)Clerc (Ned) 1-1, Ndjofang (Kam)- Gantwarg (WRu) 0-2, Georgiev (Rus)-Andall (Gre) 2 0. Milsjin (Rus)-Ba (Sen) 1-1, Veyts- man (VSt)-Valneris (Let) 0-2, Getmanski (Rus)-Koyfman (Isr) 1-1, Boezinski (Lit)- Samb(Sen) 1-1 Stand. 1. Georgiev 18 pun ten, 2. Tsjizjov 16,3. Ba, Clerc, Jansen, Thijs- sen, Valnens 14, 8. Getmanski, Heusdens. Koyfman. Sijbrands 13, 12 Milsin, Ndjo fang, Samb, Schwarzman 12,16. Gantwarg 11,17 Boezinski 10,18. Erdenebileg, Veyts- man7,20. Andall 1. Alveslohe Deutsche Bank - SAP Open, Eu ropese Tour, 2,7 miljoen euro. Stand na 1e ronde. 1 Harrington (Ier), Goosen (ZAf) 65 slagen (-7). 3. Clarke (Nie), Lawrie (Ier), Ba ker (Eng) 67,1 5. Woods (VSt) 69,28. Derksen (Ned) 70.109. Lafeber(Ned) 74. Herkenbosch Muermans Vastgoed Cup, Nederlandse Tour, 40.000 euro. Stand na 2e ronde: 1 Steenkamer (Haar lem) 139 slagen (-5), 2. Kraay (Zeist), Van der Velde (Voorhout) 140,4 Muntz (Brasschaat) 141,5 Morley (Eist) 144 Vitoria Spaans Challenge Open, Challenge Tour, 135.000 euro Stand na 1e ronde 1 Erlandsson (Zwe) 64 slagen (-8). 146 Van der Valk (Ned) 78,151 Boerdonk(Ned)79 Florence. Italiaans Open, Europese vrou wentour. 190 000 euro. Stand na 1e ronde: 1 Brooky (NZe). Lunn (Aus), Dassu (Ita) 69 slagen 4), 4 Taylor (Eng), Sandolo (ha) 70, 65. Nijenhuis (Ned), Zelsmann (Nedl 77.82. Hageman(Ned)78. Gemengd. Tweede klasse Be Quick-De Schelde Derde klasse: Dash 2-Souburg Vierde klasse 37: De Schelde 2-Lobbe laer 5. De Zoom 2-MLTC1Halsteren-Tio- la 2, 't Halve Maant|e-Game'78. Vierde klasse. MLTC 2 Halfweg 4,Tiola-Binnen maas Vijfde klasse. Souburg 2-Ludo et Emergo, De Schelde 3-DOS 2, Halsteren 3-Animo 1 Vijfde klasse. Hulster Am bacht-Oud Beijerland 4, Animo 2-Ouden- bosch 2, United Service-Roosendaal 3, DOS-MLTC3. ■S Veldhandbal Vrouwen. Tweede klasse: Olympus-Sa turnus 2. Locatie verhard sportveld aan de Irislaan in Middelburg. Aanvang. 13.00 uur Voetbal Eredivisie. Feyenoord-PSV, Ajax De Graafschap, Groningen-AZ, RKC-NAC. Zondagvoetbal Nacompetitie Derde klassen A/D: Berk dijk Patrijzen. Madese Boys-Zeelandia Middelburg, Dosko-TSC Vierde klassen A/H Divo-IJzendijke, HSC'28-Aarden- burg, Vlissingen-MOC'17 Vijfde klasse A: Sluiskil Koewacht Vijfde klasse B: Luctor"88-FC Bergen Aanvang: 14.30 uur. Zeilen Scheldemondraces Organisatie: water sportvereniging Breskens Start: Wielm- gen-noord en haven Breskens Aanvang: 9.25 uur. Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen. Locatie: Openluchtbad Sas van Gent. Aanvang 10 30 uur. Sportprijsvragen Lucky Day 3099 4.9 14 16.18 19.21 24 27 28 29.40.41.53.56. 61 68 71 74 78 (onder voorbehoud) Hamburg Mannen, 2,45 miljoen euro. Der de ronde: Coria (Arg/12) - Youzhny (Rus) 6-3 6-3, Olivier Rochus (Bel) - Henman (GBr) 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) - Kuerten (Bra/11) 7-6 6-4, Gonzales (Chl/15) - Hewitt (Aus/1) 6-1 3-6 6- 0, Calleri (Arg) - Zabaleta (Arg) 6-3 6-0, Nal- bandian (Arg) - Schüttler (Dui) 7-6 6-2, Gau- dio (Arg) Nadal (Spa) 6-2 6-2. Rome. Vrouwen, 1,3 miljoen euro Derde ronde- Martinet (Spa) - Hantuchova (Slw/7) 6-3 6-3, Sugiyama (Jap) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-1Myskina (Rus/8) - Koeznetsova (Rus) 6-4 7-5, Clijsters (Bel/2) - Black (Zim) 6- 0 6-3, Capriati (VSt/5) - Petrova (Rus) 7-5 6-3, Pisnik (Slv) - Loit (Fra) 2-6 6-4 6-1, Mauresmo (Fra/4) - Pistolesi (lsr/16) 6-0 6-3. Kosice. Challenger mannen, 25.000 euro. Eerste ronde. Van Lottum (Ned/1- De Voest (ZAf) 6-3 3-66-2 Kosice ISlw). Challenger mannen. 25 000 dollar Eerste ronde Van Lottum (Ned/1 )-De Voest (ZAf) 6-3 3-6 6-2 Tweede ronde: Van Lottum-Svarc (Slw) 7-6 6-4 Fergana (Oez) Challenger mannen, 25 000 dollar Kwartfinale' Ketola (Fin/3)-Hemmes (Ned) 3-6 6-4 6-3 Mandal EK-kwalïficatie. Vrouwen. Noor wegen - Nederland 2-0 (2-0). Doelpunten Rapp Hoofklasse kampioenschap. HSC '21-Tur- kiyemspor 1 -1. Naumburg. Vredeskoers. Zevende etappe. Lubben - Naumburg: spelen maar dat wordt nu an ders. Kriens blijft hoopvol en ziet het als een voordeel dat DFS bij Cad zand speelt. Dit seizoen werd zijn ploeg alleen op eigen terrein verslagen. „Thuis verloren we drie keer. Uit spelen we altijd beter dan thuis. Thuis voelt de ploeg meer druk van buitenaf, uit ligt de druk wat meer bij de tegenpartij." Voorlopig heeft Knens één specifieke doelstel ling: „Minimaal een gelijkspel halen. Als we dat niet halen be tekent het einde seizoen." OSLO - Het mondiale anti-do- pingbureau (Wada) wil nationa le sportbonden gaan aanpakken als hun atleten worden betrapt op het gebruik van verboden prestatiebevorderende midde len. De Noor Rune Andersen, bij WADA belast met de 'standaar disering en harmonisering', onthulde dat plan gisteren in een radio-interview. „We denken dat de desbetref fende federaties hun verant woordelijkheid moeten nemen. Als het gaat om meer dan één atleet, een stuk of vier bijvoor beeld die de regels hebben over treden, is er iets mis met het sys teem. In dat geval moet ook de bond een straf tegemoet kunnen zien", zei Andersen Als deze nieuwe regel al van toe passing was geweest bij de WK noordse disciplines in Lahti in 2001, was de Finse skifederatie in nog veel grotere problemen gekomen. Zes langlaufers van naam werden destijds positief bevonden. Dat zou een boete van 50.000 dollar per persoon en een schorsing van twee jaar voor hun trainers én bondsbestuurs- leden hebben opgeleverd. AFP Huzarski (Pol) 213 km in 5.28 25. 2 Hondo (Dui) 5.10,3. Degano (Ita). 4. Wrolich (Oos). 5. Lewandowski (Pol), 6 Roodhooft(Bel) Al gemeen klassement: 1 Wesemann (Dui) 30.28.45. 2, Sosenka (Tsj) 0 10,3. Poitschke (Dui) 7,11, 4. Piatek (Pol) 7 16, 5, Konecny (Tsj) 7 19,6. Serri (Ita) Aviles Ronde van Asturie Derde etappe. Gijon-Aviles 1. Valdes (Spa) 166 km in 4 33.44 (36.139 km/u), 2. Torrent (Spa) 1.26, 3. Edo (Spa). 4 Fagnim (Ita), 5. Gutierrez (Spa), 6 De Sarraga (Spa) Algemeen klas sement 1 Torrent 12 04.08,2 Maestre(Spa 3 Edo 0.02,4. Moos (Zwi) 0.03, 5. Arrieta (Spa) 0 08.6. Nozal(Spa). Goes. Eerste wedstrijd zomeravondcompe- tite A-categorie 1Dick van de Berg, 2. Tjit te van de Buijs, 3 Dirk van Dam, 4. Rico Kruijt, 5. John van de Vreede. B-categorie: 1 Jan Meijers, 2. Peter Tol, 3. Evert Eckhardt, 4 Jacky van der Horst, 5. Kees Hoogerland. Vrouwen. 1. Suzan Lavooy, 2. Margot Baaij ens, 3. Annelies Israel. Jeugd, categorie 1 t/m 3. 1 Johan Eversdi|k, 2. George van Koevermge. 3. Veronique Tolleman. Cate gorie 4/5. 1. Nick Eversdijk, 2. Paul Hoon dert, 3. Birgit Lavrijssen. Categorie 6/7: 1 Bart Maas, 2 Casper Oppeneer, 3 Anne Eversdijk VLISSINGEN - In het zwem bad te Sas van Gent worden dit weekeinde de Zeeuwse zwem- kampioenschappen gehouden. De zwem- en poloclub De Schelde uit Temeuzen heeft de organisatie in handen en moet hopen op een goede bui van de weergoden. De wedstrijden worden namelijk in het buiten bad van Sas van Gent gehou den. Vrijwel de volledige Zeeuwse zwemtop komt in Sas van Gent aan de start. Zo komen Eelco van Gemert, Cees van Hou we lingen, Ellen van de Velde en Ryan Verplanke in actie. Verder geven Stefan de Die, Stephanie Rombout, Carmen en Niek de Ridder, Kevin Hondsmerk, Ma- nnka Bil, Rick Visser, Naomi Smits, Nikita Kruis, Robbert van de Linden, Shanyra van Bambost, Yaïr Klazen, San- der van Nieuwenhuyzen en Manon Minneboo acte de pre sence. Naast individuele prestaties staan er ook ploegbelangen op het spel. De Zeeuwse zwem- competitie heeft in de hoogste afdeling geen puntentelling en aan de hand van de resultaten op de Zeeuwse kampioenschap pen wordt de Zeeuws clubkam pioen bepaald De vier beste verenigingen komen volgend seizoen uit in de hoofdklasse. De zwemmers komen morgen, zondag en volgende weekeinde aan de start Na het tweede weekeinde zijn er dinsdag 27 en woensdag 28 mei nog avondses sies, die in het teken staan van de lange afstanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41