Crisis handelskamer compleet Alleen spelen is geen bal aan Tunnelactie van motorrijders niet succesvol giro 55 2000 NSGK. Elk kind speelt mee. J Cactusgekken openen kassen Rudi Fuchs: kunst is er om dingen beter te laten zien gchêmdieêiptc kind Lijmpoging algemeen bestuur mislukt Bedreiging lezers schrijven Clubhuis Clubhuis II Theater II weekenddiensten door Harmen van der Werf DEN HAAG - Van het kastje naar de muur. Veel meerheeft de Motorrijders Actiegroep (MAG) voorlopig niet bereikt met haar actie voor een lager tarief voor de Westerscheldetunnel voor motorrijders. MAG-woord- voerder W. Taal voelt zich in de kou gezet door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Bij de opening van de Wester scheldetunnel maakten zo'n 2500 motorrijders een protestrit door de tunnel. Zonder resul taat. De tunneldirectie bleek niet te vermurwen. Motorrij ders moeten evenveel blijven betalen als automobilisten: vier euro voor een enkele rit of drie euro met een abonnement. Nadat dit spoor was doodgelo pen, schreef de MAG minister De Boer van Verkeer en Water staat aan. Met een simpel ver zoek: Wordt de Tunnelwet wel goed nageleefd? Volgens de MAG en ook de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging (KNMV) is dat niet het geval. In de geest van de Tunnel- wet zou er een ander, lager ta rief moeten gelden voor motor fietsen dan voor auto's. Uitgepraat Verkeer en Waterstaat heeft in middels geantwoord en MAG- medewerker Taal is zwaar te leurgesteld. „Ze hebben ons slechts gemeld dat ze onze brief aan de tunneldirectie hebben doorgestuurd, terwijl wij juist met die directie waren uitge praat. We hebben niet voor niets een brief aan minister De Boer gestuurd. Hij is verantwoorde lijk voor de Tunnelwet, de tun neldirectie is slechts uitvoer der." Taal geeft het nog niet op. Hij is van plan de komende tijd indi viduele Kamerleden van de Ka mercommissie Verkeer en Wa terstaat te benaderen, want de Tweede Kamer is immers mede wetgever. „Hopelijk krijgen we van die kant wel een antwoord. Dat hoeft niet het door ons ge wenste antwoord te zijn, alsk? maar een inhoudelijke reacts 1 is. Dan weten we Waar we a* toe zijn." i Zolang deze lobby loopt, derjr 1 Taal er niet aan een rechtszaak 1 te beginnen over het tunnelta- rief voor motorrijders. „Hetk daarvoor nog te vroeg. We vi len eerst een goede uitleg o\v s de geest van de Tunnelwc Taal vraagt zich af waarom t halsstarrig aan het autotantf voor motorrijders wordt vaste. houden. „Het lijkt verwordente 1 zijn tot een principekwestie want om veel geld zal het toe e niet gaan. Zoveel motoren rij. 5 den er niet dagelijks door k c Westerscheldetunnel. Bove- dien, op de veerboten gold een lager tarief voor motomi- ders." i Nieuwe directeur Rijkswaterstaat MIDDELBURG - Rijkswater staat in Zeeland krijgt volgende maand een nieuwe directeur 0 Per 1 juni treedt J. (Sjef) Jacobs aan als hoofdingenieur-diree teur. Hij bekleedt deze functie 5 nu bij de directie Noordzee f Jacobs is de opvolger va W. Broeders, die begin dit jaa: v lid van de hoofddirectie va: Rijkswaterstaat is gewoide Voor hij in 1997 de leiding kreet over de directie Noordzee, heel: Jacobs uiteenlopende functie a bij het ministerie van Verkeero Waterstaat gehad. Van 1974to: 1988 werkte hij bij het directo- raat-generaal van het Verkeer Bij de directie internationaal vervoersbeleid hield hij zich on der meer bezig met zeehaven- aangelegenheden en internatio- nale binnenvaart. Verder was hij adjunct-directeur Personen vervoer. Van 1988 tot 1997 be- kommerde hij bij het directo- raat-generaal Scheepvaart en Maritieme onder meer om na- 0 tionale en internationale scheepvaartpolitiek. Herman Weezepoel uit Goes, hier in zijn kas, raakte twintig jaar geleden besmet met het cactus-virus. foto Willem M ieras door Rob Paardekam GOES - De cactus. Wat is daar nou zo bij zonder aan? „Dat is moeilijk uit te leg gen", aldus Herman Weezepoel. „Het is een soort ziekte. Als je het te pakken hebt, ben je voor altijd aangestoken." Weezepoel is al jaren lid van de succulenta afdeling Zeeland, zeg maar de Zeeuwse cactusvereniging. De club viert dit week end haar 35-jarig jubileum. „We hebben een leuke vereniging met zo'n veertig le den", vertelt Weezepoel,Eens per maand komen we in Heinkenszand bijeen voor bijvoorbeeld een lezing of het bekijken van dia's. We doen ook zaaiwedstrijden en plantenkeuringen De Goesenaar raakte zo'n twintig jaar ge leden besmet met het cactus-virus. „Zo maar ineens. Ik had er één geplant en het heeft me nooit meer losgelaten." Wat de cactus nou zo bijzonder maakt, is volgens Weezepoel voor elke liefhebber anders. „Persoonlijk spreekt de grote verschei denheid mij erg aan." Die differentiatie komt tot uiting in zijn kassen en tuin, waar de Goesenaar vele tientallen cactus sen en vetplanten heeft staan. „Ik heb dit huis er speciaal voor gekocht", legt hij uit. „Ik moest gewoon een grote tuin hebben." Om het 35-jarige jubileum te vieren, stel len zeven leden van de succulenta afde ling Zeeland hun tuinen en kassen morgen en zondag open. Weezepoels cactussen zijn te bewonderen aan de Scheldestraat 97 in Goes. Liefhebbers kunnen verder te recht in de Braamstraat 34 in Oost-Sou burg, de Noordweg 444 in Middelburg, de Diepeneestraat 4 in Borssele, de Kerk- hoekstraat 18 en 45 in 's-Gravenpolder en de Scheldestraat 95 in Goes. vrijdag 16 mei 2003 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De crisis in het algemeen bestuur van de Kamer van Koophandel Zee land is compleet. De lijmpoging die is ondernomen door een commissie onder leiding van oud-kantonrechter H. Bruin is mislukt. De FNV voelt zich niet serieus genomen en stapt met de kwestie naar het ministerie van Economische Zaken. Het dage lijks bestuur van de Kamer komt in juni met voorstellen, want het wil de crisis nog voor de zomer bezweren. De commissie heeft haar op dracht gisteren tijdens de ver gadering van het algemeen bestuur van de Kamer terugge geven. Daarmee is de ruzie bin nen het algemeen bestuur om geslagen in een felle uitslaande brand. De ruzie gaat tussen de drie groepen waaruit het algemeen bestuur bestaat: de werknemers (FNV, CNV, de Unie), MKB Zee land en de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging. Direct na het aantreden van het bestuur, in januari 2002, werd duidelijk dat het tussen de gele dingen niet botert. Want al in de eerste vergadering ontstond on enigheid over de procedure voor het kiezen van een nieuwe voor zitter. Het vuur leek te zijn ge blust, maar sloeg in november om in een felle brand bij het in vullen van een vacature in het dagelijks bestuur. De door de vakbonden voorge stelde kandidaat werd door een meerderheid weggestemd. De FNV hield aan de kandidaat OOST-SOUBURG - De politie heeft gisterochtend een veertig jarige man zonder vast woon- of verblijfplaats aangehouden in een woning aan de Bermweg in Oost-Souburg. De man was de woning binnen gelopen, bedreigde de bewoon ster en vroeg om eten. De buren waarschuwden de politie. vast, maar ook bij de tweede stemming redde die het niet. De FNV schortte daarna haar werkzaamheden voor de Kamer op. De PZC meldde vorige maand dat een commissie onder leiding van Bruin probeert de dreigen de crisis te bezweren. Dat is, bleek gistermiddag, mislukt. Voorzitter Bruin toonde zich te leurgesteld. „Ik had de indruk dat er met enige souplesse een oplossing mogelijk was. Maar de FNV kon zich niet in de voor stellen vinden." Voorzitter L. van Gelder van de Kamer van Koophandel zei dat het dagelijks bestuur zich op de ontstane situatie wil beraden. „We kijken naar wat moeten doen met de vacature in het da gelijks bestuur. En we moeten zien hoe om te gaan met be stuursleden die niet op vergade ringen komen. Hebben die bij voorbeeld recht op stukken?" Van Gelder doet op alle leden van het algemeen bestuur een klemmend beroep bij de volgen de vergadering aanwezig te zij n „Dit moet voor de zomer zijn opgelost, want dit kan zo niet doorgaan." De FNV-geleding was gisteren niet aanwezig. „We hebben onze werkzaamheden opgeschort totdat een oplossing is gevon den", reageert FNV-regiobe- stuurder J. Breen achteraf des gevraagd. De verdeeldheid binnen de groep van werkne mers is groot, want de leden na mens de Unie en het CNV waren wel aanwezig. Ze zeiden de hou ding van de FNV-leden af te keuren. Breen is boos. „De commissie had volgens ons de opdracht de verandering van het reglement te onderzoeken en welke de rol voorzitter Van Gelder daarin heeft gespeeldIn plaats van een onderzoeks- bleek het een on derhandelingscommissie. Nie mand neemt ons serieus. We leg gen de situatie daarom voor aan het ministerie van Economische Zaken. We hebben het districts- bestuur en het federaal bestuur van de FNV over de zaak inge licht. Als er geen helderheid komt, is het klaar uit." Naar aanleiding van het artikel nieuwbouw van clubhuis-wa- tersportpand te Brouwershaven (PZC 14-5) het volgende. Onder het mom van nu of nooit wordt kennelijk een nieuw elan, een belangrijke impuls, door de nieuwbouw van een uitdagend veertien meter hoog (nokhoog- te?) gebouw met vier etages met huurappartementen en een heus penthouse, bereikt. Wel exclu sief voor clubleden en passan ten. Ook diverse activiteiten zullen worden gehouden ten ba te van de toerist. Dit past na tuurlijk helemaal niet in die om geving. Het speelterrein voor de ouders en kinderen van deze ca tegorie zal erbij betrokken wor den. Tevens zal dit geheel een jaar rond moeten draaien om kostendekkend te zijn, hetgeen niet alleen kan door de cluble den. Ook de gemeente moet op letten niet overal te pas en te onpas een artikel 19 wet RO pro cedure te starten. In het kran tenartikel staat dat het een beeldbepalende locatie is. Een precedent wordt hierbij gescha pen en getuigt bij het toestaan van een hap-snapbeleid. Ook de voorzitter van de stadsraad Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. zonder de bewoners gehoord te hebben staat positief tegenover het plan. Dit terwijl nieuwbouw voor jonge gezinnen niet is toe gestaan. Jaren geleden werd door actiecomité vader Cats, namens de bewoners, actie ge voerd tegen nieuwbouw op de haven. De bedoelde apparte menten en penthouse, met daar bij ook nog een clubhuis geven geen enkele extra's en opwaar dering. Maak een nieuw gedeel te haven op het oude voetbal veld en plaats daar dit gebouw van de watersport. Dit is beleid voor lange termijn. Kort gezegd nu of nooit. Dus nooit in deze vorm. ALM. Weezepoel Haven Noordzijde 35 Brouwershaven Het artikel over de ellende in Brouwershaven (PZC 14-5) heeft mij diep aangegrepen. Wat woon ik in een akelig gat. Ge lukkig heeft de heer Willemse de oplossing van alle problemen. Ik wil voorop stellen dat de heer Willemse en de Watersportver eniging het beste gun zowel za kelijk en als parttime sociaal werker. Mijn bezwaren zijn van andere aard. Een gebouw van vier verdiepingen in de vorm van een schip en driehoekig en maar veertien meter hoog doet mij heel erg denken aan ons ge meentehuis. Plak er wat metaal tegenaan en u weet precies hoe het eruii gaat zien. De bebou wing op deze plaats is in de oude gemeente Brouwershaven al eerder aan de orde geweest. De onrust van toen is al vergeten. Watersporters, bouw een ge bouw dat past in onze omgeving met een fraai terras. Iedereen gelukkig. Maar geen penthouse en andere toestanden. Om nog wat Engelse woorden rond te smijten Handen af van onze skyline en small is beautifull. Laat mij maar dutten in dit in geslapen gat en voert u uw to taalplaatjes maar uit. Maar geen hoogbouw in Brouwersha ven. De kerk en het stadhuis zijn voor mij blikbepalend genoeg. C. G. A. de Oude Voorburglaan 10 Brouwershaven Zwijgzaam en ingetogen, zoals alleen een monumentaal ge bouw dat kan, blijft de Nieuwe Kerk protesteren tegen haar huidige, schamele lot - lees in gezonden brief Theater in de PZC van 9-5. Zij wil geen bijge bouw worden van een reforma torische school op een ander ei land en hobbyruimte zijn van de muziekdocent. Als een echte kerk wil zij een doorsnee van de hele mensheid tussen haar mu ren. Het bericht dat was opge nomen in een krant die op ons eiland nog niet verschijnt, ver baasde me dus niet: de Nieuwe Kerk heeft zichzelf aangemeld bij de hoofddirectie van super marktketen Aldi. Jasper van der Graaff Oesterstraat 63 Zierikzee door Raymond de Frel TERNEUZEN - Waarom kijk je naar kunst zoals je doet? Dat was één van de vragen die kunsthistoricus Rudi Fuchs zichzelf en het publiek gister avond stelde tijdens een lezing over beeldende kunst in het Terneuzense jazzcafé Porgy Bess. De lezing was door de literaire stichting Prometheus om twee redenen georganiseerd: ener zijds om het tienjarig bestaan van de stichting een extra tintje te geven, anderzijds om gehoor te geven aan de vraag van de trouwe bezoekers van de lezin gen. Zij wilden kunst, dus kre gen ze dat in de persoon van Fuchs. Aanvankelijk stond de lezing voor 17 april op het pro gramma, maar toen ketste de af- spraak met de voormalig direc teur van het Stedelijk Museum in Amsterdam af vanwege een afscheidsfeestje. Datzelfde feestje werd later door burge meester Cohen van Amsterdam afgelast, vanwege de commotie rond het niet betalen van btw voor de invoer van vijf doeken van Karei Appel. Maar daar kwam Fuchs gister avond niet voor. Praten en den ken over kunst, dat was het pa rool. Klassiek werk vergelijken met moderne schilderijen. „Elk schilderij heeft een eigen op dracht De aantrekkingskracht en hartstocht van bepaalde din gen in oudere werken is niet ver schillend ten opzichte van re centere doeken", legde hij uit. Daarmee gaf hij indirect zijn aparte manier van exposeren aan: presentaties waarin kun stenaars zijn samengebracht die in eerste instantie niet met el kaar te maken hebben. Even la ter: „Schilderijen zijn ervoor om u dingen beter te laten zien Daarvoor zijn kunstenaars; om het als het eerste op te merken." En: „Kunst op zich is niets, het gaat erom hoe de beleving erom heen is. Dat is de manier waarop ik ermee ben omgegaan." Met een aantal voordrachten gaf Fuchs een indruk van de tal loze atelierbezoeken, die hij in zijn jaren bij het Van Abbemu- seum (1975-1987), Haags Ge meentemuseum (1987-1993) en Stedelijk Museum (1993-2003) aflegde. „Kijk je in een boek met een overzicht van Rembrandts werk, dan lijkt het of hij voor uitgedacht heeft gewerkt. Maar kom je in een atelier, dan zie je dat een kunstenaar van tevoren niet precies weet wat hij gaat maken. Kunst is onvoorspel baar. De gedachtengang van een kunstenaar om tot iets te ko men, bijvoorbeeld met heel sim pel, voor de hand liggend mate riaal, dat boeit mij." vrijdag 16 mei 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Voor geheel Schouwen-Duive- land: Huisartsenpost Schouwen- Duiveland Kon. Gustaafweg 2 Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen) Tandartsen: M. F. de Booij, Oudehaven 51, Zierikzee, tel (0111)412693. Spreekuur 16.30-17.30 u Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111 412906, geopend za van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterscheide Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee Amsterdam www.nsgk.nl V V? s nederlandse stichting voor het /"7 Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40