Overzicht van activiteiten nodig PZC Het potje vet van Schouwen-Duiveland Voorzitter jaloers op mannenkoor Bruse Deestraat voor een dag veilig Gemeente koopt nog net boom in Bos van Toekomst Organisaties op gebied van toerisme willen nauwer samenwerken Mercedes-rally Veteranen Club voor regio West 15 Snorfiets gestolen Diefstal uit kluisje Bromfietssters botsen Celstraf geëist voor dealen Sieraden gestolen uit winkel Aanhouding na snelkraak m Bedankt! J41 0800 - 0231 231 (GRATIS) isifl) Het ontbreekt het activiteiten voor het toeristen- da: seizoen momenteel aan een dui - en staart, vindt de aangetreden VW-di- ■giK recteur J. Klapwijk. Dat euvel inst wordt verholpen met een offici- der: «le aftrap op 28 juni, waarvoor iile initiatiefnemers van uit- Ai «nlopende activiteiten worden uitgenodigd. Aansluitend wrdt vanaf 6 juli in de kerkring nn Renesse iedere zondag een iormatiemarkt gehouden, Taarop een zo compleet moge- Ijk overzicht wordt geboden •ar. alles wat er op het eiland te inp- coen is. De nadrukkelijke be its teling daarbijaldus Klap wij k «r.J Roose van Schouwenland •ventures, is dat die presentatie wordt aangekleed met figuran- m- ten of attributen die hoi'en bij de lei&j evenementen. Klapwijk: „Wanneer wordt ge- j: a wezen op een paardenkeuring, )eerf idan willen we daar ook iets doen ;eni 'netpaarden, zodat je gelijk laat n» zien wat dat voorstelt. Hetzelf- vrijdag 16 mei 2003 SCHUDDEBKURS - De ge meente Schouwen-Duiveland heeft op de valreep een boom ge serveerd in het Bos van de Toekomst in Schuddebeurs. Bij hel zoeken naar een passende boodschap wordt de hulp van de inwoners ingeroepen. Zij kun nen via de gemeentelijke websi- lesuggesties aandragen. Dit na- jaar worden de laatste twintig bomen geplant. De tekst waarmee de gemeente op haar website burgers oproept een tekst voor de gemeente boom te leveren, is verwarrend. De indruk wordt gewekt dat de aanplant van het Bos van de Toekomst nog moet beginnen en dat er nog bomen beschikbaar zijn, maar de werkelijkheid is dat het bos inmiddels vol is. De gemeente heeft één van de laatste nog beschikbare bo men gekocht. De afdeling com municatie van de gemeente heeft inmiddels een nieuwe - duidelijker - tekst geprodu ceerd. De gemeente probeert zoveel mogelijk mensen te betrekken bij het zoeken naar een tekst voor bij de gemeenteboom. Er verschenen advertenties in lo kale bladen en op de website is sinds vandaag een digitaal deel nameformulier te vinden. De gemeente wil op die manier het contact met de bevolking bevor deren. Van de Velde: „Het past prima in onze plannen voor uit breiding van de mogelijkheden van de website." De tekst mag maximaal tweehonderd woor den tellen. linnrMarcel Modde lENTSSE - De evenmentenor- sanisatie Schouwenland Even- luiïs en de VW Schouwen- Duiveland gaan nauwer met el kaar samenwerken. Het streven jsde diverse toeristische activi sten ineer dan nu op elkaar af te stemmen en een doorlopend overzicht te presenteren van nat er in de regio allemaal is te doen. Dat laatste denken ze on der meer te bereiken door het organiseren van een wekelijkse, 'levende' informatiemarkt in Renesse. ;hs H redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300ABZIERIKZEE ros j Jel: (0111)454647 ibS [ax: (0111) 454657 igfi i ^'ma'l: fedzzee@pzc.nl oor- Oercel Modde (chef) lil ,1* Pamke van Loon AH Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale REDACTIE °°stsouburgseweg 10 Postbus 18 1380 AA VLISSINGEN Te' (0118)484000 Ja*: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet *ww.pzcnl E-mail: web@pzc.nl die de moeite van een bezoek ze ker waard zijn. Een plaatje praatje idee." Schouwenland Eventures fungeert daarnaast als trekker voor de informatie markt met een 'bruisende at tractie' voor de jeugd. Het merendeel van de toeristi sche activiteiten blijft gecon centreerd op het kustgebied. „Daar komt in dit verband ook het meest geld vandaan", legt Roose uit. De VW gaat die aan trekkingskracht gebruiken als platform om te verwijzen naar het achterland. „Want dat er geen elkweervoorziening op Schouwen-Duiveland is, is ei genlijk onzin", aldus Klapwijk .Wanneer je hier veertien dagen op vakantie bent, moet je echt veel moeite doen om alles te kunnen bezoeken. Alleen door de veelheid mis ik een duidelijk overzicht De kunst is die parel tjes aan elkaar te rijgen." Gedurende acht weken trak teert Schouwenland Eventures bezoekers en inwoners op een Caribische sfeer in de Westhoek. Daarmee wordt afgezien van een wekelijkse wisselend the ma, wat ook plaatselijke onder nemers meer in de gelegenheid stelt daar serieus op in te spelen, aldus Roose en er dus een aan trekkelijker ambiance kan ont staan. Ook de activiteiten op het strand worden uitgebreid in omvang en locatie, zodat er ko mende zomer (afhankelijk van het weer) vrijwel dagelijks iets is te doen bij acht strandpavil joens verspreid van Westen- degeldt voor de vlasdag en al die andere bezienswaardigheden BURGH-HAAMSTEDE - De afdeling regio West van de Mer- «des-Benz Veteranen Club Ne derland houdt zondag 25 mei icï 'ten toerrally op Schouwen- zn Duiveland. Het is de eerste activiteit van re- ira f.o West. Voorheen was er alleen rce sprake van grote landelijke eve nementen. Sinds kort worden ook kleinschaliger activiteiten georganiseerd. Clubleden heb ben zo de mogelijkheid elkaar V'ifl beter te leren kennen. In totaal kunnen er vijftig deelnemers meedoen. Zi] starten hun toerrally om tien uur bij Mercedes-dealer P. Lou- werse in Burgh-Haamstede. 'Marching Schouwen-Duive- :and verzorgt de muziek, er kunnen auto's worden bekeken fier is wat te eten. Uiterlijk '2 30 uur vertrekken de deelne- V i-■- mers voor een tocht van zo'n 7 5 kilometer Er kan tussendoor aa® een bezoek worden gebracht ®a| aan het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. De rally wordt om ld 00 uur afgesloten met een etentje. Het gemengd koor Nu met Hope uit Burgh-Haamstede zoekt mannen. Ervaring is handig, maar niet noodzakelijk. door Inge Heuff BURGH-HAAMSTEDE - Gemengd koor Nu met Hope uit Burgh-Haamste de zit omhoog. Er is dringend behoefte aan bassen en tenoren. Mannen dus. Zo zeer zelfs dat deelname aan de zangma nifestatie in Goes is afgezegd. Dus is het koor een campagne begonnen voor nieuwe krachten. Ervaring is handig, maar niet noodzakelijk, aldus voorzit ter Bert Klapwijk. Gemengd koor Nu met Hope uit Burgh- Haamstede raakt langzaam weer een beetje op sterkte. Twee jaar geleden was er een wisseling van dirigent en kwam Wim Boer voor het koor te staan. Zo'n wisseling kan gepaard gaan met het vertrek van enkele leden die niet kunnen wennen aan een andere werk wijze, zeker als de vorige dirigent ja renlang het koor heeft aangevoerd. Voor Nu met Hope kwam daar bij dat het mannenkoor, dat ingebed zat in het gemengde koor, zich losmaakte en een eigen weg insloeg onder de naam De Westhoekzangers. Daarmee verdween een flink aantal mannenstemmen en in enkele gevallen ook hun echtgenotes uit het koor. Lag het ledental eind jaren negentig nog tegen de zeventig aan, nu zijn er goed veertig. „Het heeft even geduurd voordat er weer rust onder de leden was", stelt Klapwijk vast. „Nu geloof ik dat we weer een aardig homogeen koor worden dat zich optimaal inzet voor een mooie prestatie. We krijgen er ook weer wat leden bij, enkelen zijn zelfs teruggeko men Klapwijk heeft vrijwel zijn hele leven gezongen en volgde zo'n zeven tien jaar zangles. Hij kan het zich eigen lijk niet voorstellen, maar neemt aan dat mannen zingen niet stoer vinden. „Er zal blijkbaar enige schroom zijn om te zingen." Jaloezie De voorzitter kan met enige jaloezie kijken naar het Duivelands Mannen koor. „Het kan dus wel, alleen ben ik er nog niet achter hoe.Opheffing is nooit aan de orde geweest, maar graag wil de voorzitter met een mooi koor over twee jaar het honderdjarig bestaan vieren. „We vergrijzen. De gemiddelde leeftijd ligt boven de 55 jaar. Maar er moet jong bloed bij om te kunnen blijven be staan." Nu met Hope is, hoewel de naam anders suggereert, niet gebonden aan welke kerk dan ook Wel werkt het koor regel- foto Marijke Folkertsma matig mee aan kerstdiensten en ook het bijna traditionele zomeravondconcert wordt in de kerk van Burgh gehouden Klapwijk: „Ons koor is in 1905 opge richt door een aantal enthousiaste zan gers. Toen de oprichting een feit was, zei iemand: Nu maar hopen dat het goed gaat. Zo is de naam ontstaan. Er is wel eens overwogen de naam te veran deren, maar dat is een wel erg grote stap." Het koor heeft vooral een we reldlijk en breed repertoire, musical liedjes, werk uit operettes, volksliedjes, de leden draaien er hun hand niet voor om. Het komende zomeravondconcert, dat op 26 juni wordt gehouden, gaat be staan uit een selectie uit de musicals Cats en Fiddler on the Roof, Engelse volksliedjes en enkele Duitse liederen. De begeleiding is in handen van pianis te Iryna Zhynkina. De achterstanden zijn flink ingelopen, maar het werk stapelt zich opnieuw op. Na ruim twee jaar ploeteren is de puinhoop op de gemeentelijke afde ling ruimtelijke ordening nog altijd niet opgeruimd. Het lied van de alles-op- klarende inhaalslag is met frisse moed weer ingezet. En dreigt het potje vet van Schouwen-Duiveland te worden. Het derde couplet kost bijna zeven ton. door Famke van Loon ZIERIKZEE - 'De tweede im puls' heet de laatste zet van het college om orde op zaken te stel len op de ruimtelijke afdeling Bouw- en Woningtoezicht heeft extra hulp nodig. Moeilijk te vervullen vacatures moeten tij delijk opgelost worden met hulptroepen van buitenaf. En de werkprocessen gestroom lijnd. Het college heeft hiervoor (tot en met 2004) 682 duizend euro nodig. Een flink bedrag er kent ook wethouder Lenny Geluk - Poortvliet. Maar nood zakelijk. „Wordt nu niet door gepakt met een tweede impuls dan dreigt de winst van de in spanningen van het vorige jaar te verdwijnen." Het is niet de eerste keer dat de gemeente de puinhoop op de ruimtelijke afdeling te lijf gaat. In 2000 kondigt toenmalig wet houder Kees Veerhoek aan, dat de gemeenteraad zal moeten in vesteren om achterstanden weg te werken. En de raad doet dat ook: om de 140 - grotendeels verouderde - bestemmingsplan nen bij de tijd te brengen wordt drie miljoen gulden voor tien jaar uitgetrokken. Daarnaast wordt voor 2001 de tering naar de nering gezet in een inhaals- slag: zestig ruimtelijke plannen krijgen voorrang. De rest moet wachten. Jammer maar helaas De kosten om en nabij de 600.000 gulden. Centrale plaats Dat de raad dit geld hiervoor wil uittrekken, is niet vreemd. Ruimtelijke ordening neemt een belangrijke, centrale plaats in binnen de gemeente. Onderne mers, bewoners en politici, van culturele tot economische pro jecten. Allemaal hebben ze er mee te maken: planologisch moeten hun plannen mogelijk gemaakt worden. Kan de be stemming op een stuk grond van een benzinestation niet omgezet worden naar woondoeleinden, dan moet Zeeuwland wachten met de bouw van het woonzorg complex. De afdeling volks huisvesting komt dan in de knel, omdat er niet voldoende huizen voor senioren gebouwd worden. Relatief goedkope hui- analyse zen voor jongeren komen daar door niet vrij, die hierdoor naar elders trekken voor wonen én werk. Alle goede bedoelingen en inzet ten spijt, mislukt de inhaalslag van 2001 Begin 2002 luiden Veerhoek en gemeentesecretaris Sjaak de Vos de noodklok. Er zijn 'onorthodoxe maatregelen' nodig om deze afdeling uit het slop te trekken. De kern van het probleem is de aanwezige man kracht: daar waar er jaarlijks werk is voor vijftien ambtena ren. bewaken nu vijf dapperen dit fort. Het devies is: vacatures invullen en vier extra ambtena ren voor de afdeling. Daarnaast is externe hulp nodig om de ach terstanden weg te werken. De kosten van deze reddingsopera tie worden geschat op tenminste 890 duizend euro. Schoon schip Gekoppeld aan deze noodklok wordt onder de kersverse wet houder Geluk het plan voor de tweede inhaalslag geschreven: 'Alles uit de kast'. Hierin gaat de eerste aandacht uit naar de Re giovisie Schouwen-West, de nieuwbouwwijken Noorderpol der en Poortambacht 11 in Zie- rikzee, het aanpassen van de Structuurvisie Schouwen-Dui veland en het wegwerken van de 338 wachtende bouwplannen. Eind juni belooft de wethouder wat betreft deze bouwplannen in één jaar schoon schip te ma ken. De gemeenteraad heeft vertrouwen in het plan en reser veert 145 000 euro op de begro ting voor 2003 om extra perso neel in huis te halen Uit 'De peilstok in RO', die het college deze week heeft gepre- De eerste bomen in het Bos van de Toekomst, op het terrein bij Mon Plaisir bij Schuddebeurs. werden in maart 2000 geplant. Boswachter D. Fluijt sprak toen de verwachting uit dat het zo'n vijf jaar zou duren eer het bos compleet zou zijn. Het Bos van de Toekomst bleek echter zo po pulair dat nu al, drie jaar na de start, 'nee' verkocht moet wor den. MIDDELBURG - Uit een achtertuin van een woning aan de Gortstraat te Middelburg werd gistermiddag een niet afge sloten snorfiets weggenomen. Het betreft een rode Tomos. De waarde van de snorfiets is onbekend. schouwen tot en met de Brou- wersdam. In de dorpen worden in het hoogseizoen over de gehe le dag genomen diverse attrac ties voor kinderen, de oudere jeugd en hun ouders georga niseerd. Eén van de succes nummers die volgens Roose ze ker terugkeert, is het kinder- meeleeftheater in hartje Renes- VLISSINGEN - Uit een kluisje in een bedrijf aan de Sloeweg in Vlissingen werd gisteren een portemonnee van een twintig jarige Middelburger weggenomen. Hij mist een bedrag van enkele tientallen euro's, een identiteitskaart en (bank)pasjes. OOST-SOUBURG - Twee bromfietssters zijn gisteren licht gewond geraakt bij een botsing bij de spoorwegovergang op het Draaibrugpad in Oost-Souburg. Een zestienjarig meisje uit Vlissingen reed over het Draaibrugpad komende uit de richting van het Vlissings Jaagpad en gaande in de richting van de Kanaalstraat. Doordat zij niet zoveel mogelijk rechts hield kwam zij in botsing met een zeventienjarig meisje uit Oost-Souburg De Vlissingse hield aan de botsing een flinke buil op haar hoofd over en de zeventienjarige had twee ge kneusde vingers. Beide bromfietsen raakten beschadigd. MIDDELBURG - Tegen een 51-jarige inwoner van Bergen op Zoom is gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor het dea len in harddrugs en het treffen van voorbereidingshandelin gen voor invoer van cocaïne twee jaar gevangenisstraf geëist De Brabander ontkende tussen augustus vorig jaar en 12 maart dit jaar in Vlissingen coke te hebben verkocht aan een tussenpersoon. Ook de getuigenverklaringen dat ze bij hem langs kwamen om drugs te kopen legde hij naast zich neer. A De politie kwam bij de Brabander terecht naar aanleiding van een onderzoek bij een Vlissingse dealer ,,U gold als de leve rancier en kwam naar Vlissingen om bolletjes coke af te leve ren", zei officier van Justitie G. Oosterveld. Ook achtte hij de man schuldig aan het treffen van voorbereidingshandelingen voor de invoer van harddrugs. Strafpleitster C. Kouijzer stel de dat de verklanngen van de junks niet serieus moesten wor den genomen. Ze vond dat haar cliënt diende te worden vrij gesproken. De strafzaak tegen de 49-jarige Vlissinger werd gisteren aangehouden in verband met het horen van getuigen De rechtbank doet 28 mei uitspraak. GOES - Uit een winkel aan de Lange Vorststraat in Goes is tussen woensdagavond en gisterochtend ingebroken. Uit het pand werden sieraden met een waarde van ruim tweeduizend euro weggenomen. De toegang tot het pand werd geforceerd. GOES - Op parkeerplaats Sloedam langs de A58 te Arnemui- den zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee Mid delburgers van zeventien en twintig jaar aangehouden nadat ze een snelkraak hadden gepleegd in een winkel te Goes. Hier namen ze een gitaar mee die later in de auto werd aangetrof fen. De auto, een rode Opel Kadett, bleek tussen woensdag 22.30 uur en donderdag 02.00 uur te zijn gestolen in de Ver- sluijsstraat te Vlissingen. Beiden zijn aangehouden en inver- zekering gesteld. (Advertentie De jaarlijkse INFORMATIEMARKT van Goes afgelopen woensdag was een succes. Dankzij een record aantal deel nemers van ruim 50 verenigingen, organisaties en clubs hebben de (nieuwe) inwoners een goede indruk gekregen van het brede aanbod binnen onze gemeente. Een compliment en een bedankje van burgemeester en wethouders van Goes aan al deze organisaties is hiervoor zeker op zijn plaats. Ook de bezoekers bedanken wij natuurlijk voor hun komst. senteerd, blijkt echter dat het lek nog altijd niet boven is. Er is het afgelopen jaar flink wat werk weggewerkt, dat wel Maar vorige maand had Bouw en Woningtoezicht nog 184 za ken op zijn bordje liggen. En er komt nog altijd meer binnen dan verwerkt kan worden, zo dat het werk zich weer opsta pelt. Om de puinhoop echt op te ruimen wil het college de 'twee de impuls' geven aan de red dingsoperatie. Onduidelijk is hoeveel Schou wen-Duiveland precies in de in haalslagen heeft gestoken. Dat het een flinke schep geld is, is wel duidelijk. En er moet nu nog eens bijna zeven ton bij. De ge meenteraad zal weinig anders resten dan opnieuw instemmen. Want de ruimtelijke puinhoop moet opgeruimd. De schade loopt anders alleen maar op: sinds 1997 belooft de gemeente het bestemmingsplan buitenge bied op korte termijn op te stel len Volgens de laatste planning is dat nu half 2004 klaar Tot die tijd blijft het gebied voor nieu we plannen op slot. Als dit potje vet van Schouwen-Duiveland tenminste geen vierde couplet krijgt door Piet Kleemans BRUINISSE - Het is niet best gesteld inet de verkeersveilig heid op de Deestraat in Bruinis- se. Het speeltuintje in de straat is een echte trekpleister, maar volgens omwonenden is het veel te gevaarlijk om kinderen er zonder begeleiding naar toe te laten gaan. Daarom heeft het Bruse comité straatspeeldag de Deestraat uitgekozen voor de straatspeeldag op woensdag 4 juni. Een van de dingen die kinderen het liefste doen. stellen Eline Aamoudse en Ineke Giljam van het Comité straatspeeldag, is buiten spelen. Helaas, zeggen ze er in één adem achteraan, kun nen ouders in Bruinisse hun kin deren niet met gerust hart naar het speeltuintje laten gaan. In de Deestraat wordt volgens hen veel te hard gereden. De straat maakt deel uit van een doorgaande route, is behoorlijk breed, begin met een helling naar beneden en kent slechts één flauwe bocht. „Snelheid verzekerd. Men heeft het gevoel een mooi stuk van een rally-par- cours te rijdenDoor middel van de straatspeeldag willen wij een signaal geven aan de automobi listen dat ze rekening moeten houden met de jongste wegge bruikers Het comité straatspeeldag is vast van plan zijn zorgen over de verkeersonveiligheid ook ken baar te maken aan de gemeente. Want dat er iets moet gebeuren om de straat veiliger te maken staat voor Giljam en Aamoudse als een paal boven water. Liefst zouden zij snelheidremmers als een wegversmalling gereali seerd zien Een oversteekplaats ter hoogte van het speeltuintje zien zij ook als goede optie. Tijdens de straatspeeldag is de Deestraat in ieder geval voor één dag veilig. Tussen 14 00 en 17.00 uur wordt de straat afge sloten voor alle verkeer. Voor de kinderen staan allerlei spelle tjes opgesteld, waaronder een springkussen, een blikken- gooikraam en een wandelend zebrapad. Ook kunnen kinde ren zich laten schminken. Het comité straatspeeldag heeft een aantal ouders bereid gevonden toezicht te houden en te helpen bij de spelletjes. i Advertentie Lezersservice bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39