Crisis handelskamer compleet Alleen spelen is geen bal aan PZC Tunnelactie van motorrijders niet succesvol Gemeente Goes blijft pogen politiek dichter bij de burger te brengen giro 55 2000 NSGK. Elk kind speelt mee. Cactusgekken openen kassen EHBO Yerseke zegt instructeur vaarwel Lijmpoging algemeen bestuur mislukt agenda Bazaar weekenddiensten Computer voor minima gehandicapte kind vrijdag 16 mei 2003 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De crisis in het algemeen bestuur van de Kamer van Koophandel Zee land is compleet. De lijmpoging die is ondernomen door een commissie onder leiding van oud-kantonrechter H. Bruin is mislukt. De FNV voelt zich niet serieus genomen en stapt met de kwestie naar het ministerie van Economische Zaken. Het dage lijks bestuur van de Kamer komt in juni met voorstellen, want het wil de crisis nog voor de zomer bezweren. De commissie heeft haar op dracht gisteren tijdens de ver gadering van het algemeen bestuur van de Kamer terugge geven. Daarmee is de ruzie bin nen het algemeen bestuur om geslagen in een felle uitslaande brand. De ruzie gaat tussen de drie groepen waaruit het algemeen bestuur bestaat: de werknemers (FNV, CNV. de Unie), MKB Zee land en de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging. Direct na het aantreden van het bestuur, in januari 2002, werd duidelijk dat het tussen de gele dingen niet botert. Want al in de eerste vergadering ontstond on enigheid over de procedure voor het kiezen van een nieuwe voor zitter. Het vuur leek te zijn ge blust, maar sloeg in november om in een felle brand bij het in vullen van een vacature in het STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 1300- 17.00 uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining; Kanti ne Voetbalvereniging, 20.00-23.45 uur- Disco voor de jeugd van 12 t/m 22 jaar; THOLEN - Meulvliet, 19 30 uur: Lustrum feest The Small Town Dancers; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Modeshow en kledingver- koop; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oosterschelde. dagelijks bestuur. De door de vakbonden voorgestelde kandi daat werd door een meerderheid weggestemd. De FNV hield aan de kandidaat vast, maar ook bij de tweede stemming redde die het niet. De FNV schortte daar na haar werkzaamheden voor de Kamer op. De PZC meldde vorige maand dat een commissie onder leiding van Bruin probeert de dreigen de crisis te bezweren. Dat is, bleek gistermiddag, mislukt. Voorzitter Bruin toonde zich te leurgesteld. „Ik had de indruk dat er met enige souplesse een oplossing mogelijk was. Maar de FNV kon zich niet in de voor stellen vinden." Voorzitter L. van Gelder van de Kamer van Koophandel zei dat het dagelijks bestuur zich op de ontstane situatie wil beraden. „We kijken naar wat moeten doen met de vacature in het da gelijks bestuur. En we moeten zien hoe om te gaan met be stuursleden die niet op verga deringen komen. Hebben die bijvoorbeeld recht op stuk ken?" Van Gelder doet op alle leden van het algemeen bestuur een klemmend beroep bij de volgen de vergadering aanwezig te zijn „Dit moet voor de zomer zijn opgelost, want dit kan zo niet doorgaan." De FNV-geleding was gisteren niet aanwezig. „We hebben onze werkzaamheden opgeschort totdat een oplossing is gevonden", reageert FNV-re- giobestuurder J. Breen. De ver deeldheid binnen de groep van werknemers is groot, want de leden namens de Unie en het CNV waren wel aanwezig. Ze zeiden de houding van de FNV- leden af te keuren Breen is boos. „De commissie had volgens ons de opdracht de verandering van het reglement te onderzoeken en welke de rol voorzitter Van Gelder daarin heeft gespeeld. In plaats van een onderzoeks- bleek het een on derhandelingscommissie. Nie mand neemt ons serieus. We leg gen de situatie daarom voor aan het ministerie van Economische Zaken. Als er geen helderheid komt, is het klaar uit." Herman Weezepoel uit Goes, hier in zijn kas, raakte twintig jaar geleden besmet met het cactus-virus. door Rob Paardekam GOES - De cactus. Wat is daar nou zo bij zonder aan? „Dat is moeilijk uit te leg gen", aldus Herman Weezepoel. „Het is een soort ziekte. Als je het te pakken hebt, ben je voor altijd aangestoken." Weezepoel is al jaren lid van de succulenta afdeling Zeeland, zeg maar de Zeeuwse cactusvereniging. De club viert dit week end haar 35-jarig bestaan. „We hebben een leuke vereniging met zo'n veertig le den", vertelt Weezepoel. „Eens per maand komen we in Heinkenszand bijeen voor bijvoorbeeld een lezing of het bekijken van dia's. We doen ook zaaiwedstrijden en plantenkeuringen De Goesenaar raakte zo'n twintig jaar ge leden besmet met het cactus-virus. „Zo maar ineens. Ik had er één geplant en het heeft me nooit meer losgelaten." Wat de cactus nou zo bijzonder maakt, is volgens Weezepoel voor elke liefhebber anders. „Persoonlijk spreekt de grote verschei denheid mij erg aan." Die differentiatie komt tot uiting in zijn kassen en tuin, waar de Goesenaar vele tientallen cactus sen en vetplanten heeft staan. „Ik heb dit huis er speciaal voor gekocht", legt hij uit. „Ik moest gewoon een grote tuin hebben." Om het 35-jarig bestaan te vieren, stellen zeven leden van de succulenta afdeling Zeeland hun tuinen en kassen morgen en zondag open. Weezepoels cactussen zijn te bewonderen aan de Scheldestraat 97 in Goes. Liefhebbers kunnen verder terecht in de Braamstraat 34 in Oost-Souburg, de Noordweg 444 in Middelburg, de Diepe- neestraat 4 in Borssele, de Kerkhoek- straat 18 en 45 in 's-Gravenpolder en de Scheldestraat 95 in Goes. bis door Harmen van der Werf DEN HAAG - Van het kastje naar de muur. Veel meer heeft de Motorrijders Actiegroep (MAG) voorlopig niet bereikt met haar actie voor een lager tarief voor de Westerscheldetunnel voor motorrijders. MAG-woord- voerder W. Taal voelt zich in de kou gezet door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Bij de opening van de Wester scheldetunnel maakten zo'n 2500 motorrijders een pro testrit door de tunnel. Zonder resul taat: de tunneldirectie bleek niet te vermurwen. Motorrij ders moeten evenveel blijven betalen als automobilisten: vier euro voor een enkele rit zonder of drie euro met een abonne ment. Nadat dit spoor was doodgelo pen, schreef de MAG minister De Boer van Verkeer en Water staat aan. Met een simpele vraag: wordt de Tunnelwet wel goed nageleefd? Volgens de MAG en ook de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging (KNMV) is dat niet het geval. In de geest van de Tunnel- wet zou er een ander, lager ta rief moeten gelden voor motor fietsen dan voor auto's. Teleurgesteld Verkeer en Waterstaat heeft in middels geantwoord en MAG- medewerker Taal is zwaar te leurgesteld. „Ze hebben ons slechts gemeld dat ze onze brief aan de tunneldirectie hebben doorgestuurd, terwijl wij juist met die directie waren uitge praat. We hebben niet voor niets een brief aan minister De Boer gestuurd. Hij is verantwoorde lijk voor de Tunnelwet, de tun neldirectie is slechts uitvoer der," Taal geeft het nog niet op. Hij is van plan de komende tijd indi viduele Kamerleden van de Ka mercommissie Verkeer en Wa terstaat te benaderen, want de Tweede Kamer is mede-wetge ver. „Hopelijk krijgen we van die kant wel een antwoord. Da' hoeft niet het door ons gewenste antwoord te zijn, als het een inhoudelijke reactie is. D# weten we waar we aan toerir Zolang deze lobby loopt, deafa Taal er niet aan een rechtszai te beginnen over het tunnelü- rief voor motorrijders. „He; daarvoor nog te vroeg. We#i len eerst een goede uitleg ow de geest van de Tunnelwet* Taal vraagt zich af waarom® halsstarrig aan het autotaij voor motoiri j ders wordt vast» houden. Nieuwe directeur Rijkswaterstaat MIDDELBURG - J. (Sjtfi cobs treedt per 1 juni aan als jj. recteur van Rijkswaterstaat Zeeland. Hij bekleedt den functie nu bij de directie Noord zee. Jacobs is de opvolger van Broeders, die begin dit jaar Li van de hoofddirectie van Rijit- waterstaat is geworden. Voorb in 1997 de leiding kreegoverdi directie Noordzee, heeft Jacob? uiteenlopende functies bij hé ministerie van Verkeer en Wa terstaat gehad. Van 1974 to: 1988 werkte hij bij het directo raat-generaal van het Verkee i Bij de directie internationaal vervoersbeleid hield hij zichoj- i der meer bezig met zeehaven aangelegenheden en internatio nale binnenvaart. Verder wis hij adjunct-directeurPersor vervoer. Van 1988 tot werkte hij bij het directoraat generaal Scheepvaart en tieme Zaken. GOES - De Samen-op-Wegkt|j ken in Goes houden morgenen bazaar in de Grote KerkinGoes, De opbrengsten gaan naar ie actie Een ramp raakt ons allo maal, in het kader van de her denking van de watersnood ramp. De bazaar begint tc 10.00 uur. Sonet- L 1997 f door Rolf Bosboom GOES - De Goese gemeente raad lijkt er het afgelopen jaar niet in geslaagd te zijn de poli tiek dichter bij de burgers te brengen. Toch is het noodzake lijk daarnaar te blijven streven, zei burgemeester D. van der Zaag gisteravond tijdens de raadsvergadering. Sinds de verkiezingen van vorig jaar maart is in alle gemeenten het 'dualisme' van kracht ge worden. Dat komt erop neer dat het college van burgemeester en wethouders en de gemeente raad voortaan gescheiden taken en verantwoordelijkheden heb ben. Het college bestuurt en de raad zet de grote lijnen uit, con troleert het college en vertegen woordigt het volk. Een van de doelstellingen van het dualisme was de burgers meer te betrekken bij de poli tiek Dat is nog niet echt waar gemaakt, zo is de algemene op vatting een jaar na invoering. „Dan doen we het kennelijk niet goed genoeg", concludeerde Van der Zaag. „Daarbij speelt een rol dat je een burger er in de praktijk pas echt bij betrekt als je hem in zijn belang raakt. Mis schien moeten we toch proberen burgers meer te interesseren voor de politiek, want wat wij bespreken raakt hen uiteinde lijk toch." Uit de Goese evaluatie van één jaar dualisme blijkt dat raad en college nog altijd snel terugval len in oude patronen. Het begin van gewenning is er, maar er is nog een lange weg te gaan. Raadslid S. de Putter (SGP- /ChristenUnie) omschreef het als een tocht door de jungle', zij het uitgerust met kapmes en kompas. De boer op Vooral de rol van raadslid als volksvertegenwoordiger komt nog onvoldoende uit de verf. „Dat doen we te weinig", erken de F. de Kaart (PvdA). Raadsle den moeten daarom - alleen, per 16 mei 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b. Goes tel. 0900-1785 (geopend ma. l/mvr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen I Heinkenszand e. o.vrij. 17 30-ma 08.30 C T. Miermans, Clara's pad 38. Hein kenszand. tel. (0113) 561677. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: R. W de Bruin, Vermetstraat 15, 's Heer Arendskerke, tel 06-53257131 Spreekuur 10 00-11 00 uur Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: B J Boer, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren. L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756 Spreekuur zat. 9 30-10 uur. fractie of gezamenlijk - vaker de boer op De PvdA zegt het goede voorbeeld te geven door komen de week te gaan praten met mensen die ID-banen vervullen, waarover veel te doen is. S. Verheij (GroenLinks) vond dat primaals er maar iets wordt gedaan met de informatie die op die manier wordt vergaard. „Daar moet iets van zichtbaar worden in deze raad." De Putter noemde het een 'moeilijke opgave' om burgers meer bij de politiek te betrek ken, maar wel een noodzakelij ke. „Daarvoor moeten we alles uit de kast trekken." Burgemeester Van der Zaag me moreerde nog eens dat het ei genlijk niet te rijmen is dat hij voorzitter is van zowel de ge meenteraad als het college. „Dat is een weeffout in de wet." Toch valt daar voorlopig niets aan te veranderen, zolang de noodzakelijke wijziging van de grondwet niet is doorgevoerd. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland. Tholen en St Philipsland via tel (0113)249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003 Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling en A. de Putter tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philips land Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8 00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur J, Kaemmerer, Dorpsstraat 98, Halste ren, tel. 0164 686388. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuis zorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. door Mieke van der Jagt YERSEKE - De afdeling Yerse ke van de Koninklijke Neder landse Vereniging EHBO heeft gisteren afscheid genomen van Rinus Harthoorn, die al vanaf 1977 als Kaderinstructeur voor de Yersekse afdeling heeft ge werkt. Tijdens dezelfde bijeenkomst werd Jannie Vlaming gehul digd, die al sinds 1980 secreta resse is. G. Geelhoed, lid van het hoofdbestuur overhandigde Vlaming de zilveren dr C.B.Tilanus jr legpenning. Rinus Harthoor kwam al begin jaren zeventig bij het Neder landse Rode Kruis. Sinds hij zich ook ging bemoeien met de instructie in Yerseke, ging de kwaliteit van de hulpverlening in de afdeling pijlsnel omhoog. In wedstrijden heeft Yerseke de afgelopen jaren landelijk en re gionaal hoog gescoord. Ook dit jaar weer verdedigt de afdeling de Zeeuwse eer op nationaal ni veau tijdens een wedstrijd op 24 mei in Lunteren. Harthoorn besloot te stoppen vanwege zijn leeftijd, al werd hem van alle kanten verzekerd dat zijn werk nog op topniveau zat. Secretaresse Jannie Vlaming deed in 1977 bij de Yersekse af deling een EHBO-cursus maar al twee jaar later dook ze in de begeleiding van de jeugd EHBO A. Kort daarna was ze al gekwa lificeerd voor de jeugdopleiding op basisscholen. Ze leidde on der meer de kinderen van de school in Waarde op voor het EHBO-diploma. een computer met bijbehorende apparatuur en kabelaansluiting op internet krijgen tegen een ei gen bijdrage van tien euro per maand. Naar verwachting gaat het dit jaar om tachtig compu ters, wat de gemeente Goes 92.000 euro kost. De raad stemde van harte in met het voorstel. De WD vroeg zich af waarom niet is gekeken naar het openstellen van computer ruimten in bijvoorbeeld scholen en de bibliotheek. Wethouder M. 't Hart antwoordde dat die suggestie nog niet is geopperd. „Mogelijk wordt dat alsnog on derwerp van gesprek met de scholen." GOES - Kinderen uit Goese ge zinnen met een minimuminko men kunnen voortaan aan spraak maken op een computer. Na vier jaar praten stemde de gemeenteraad gisteravond ein delijk in met een regeling daar voor. Vooral de Cliëntenraad heeft daar voortdurend op aange drongen, omdat scholen er steeds vaker van uitgaan dat kinderen thuis over een compu ter kunnen beschikken. De regeling is bedoeld voor ge zinnen met schoolgaande kin deren in de leeftijd van elf tot en met zeventien jaar. Zij kunnen Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? Amsterdam www.nsgk.nl NL nederlandse stichting voor het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34