Plan Over de Dijk gehandhaafd Afscheid van brandweer na 34 jaar PZC PZC Leerlingen proeven het verkeer Thoolse studie naar toegankelij kheid voor gehandicapten Te zien of niet te zien is de vraag bij Raad van State PvdA-pogingen tot wijzigingen bestemmingsplan Heinkenszand vergeefs Pupillentoernooi VV Kloetinge Geld voor vrede bij nader inzien 15 Bromfïetssters botsen Sieraden gestolen uit winkel Stalker psychiatrisch onderzocht Cel geëist voor dealen in Vlissingen Diefstal uit kluisje Bedankt! iii 0800 - 0231 231 (GRATIS) brandweer HEINKENSZAND - Pogingen van de Borselse PvdA-fractie om nog iets te veranderen aan de Weedeen derde fase van het be stemmingsplan Over de Dijk in Heinkenszand zijn gisteravond op niets uitgelopen. De fractie kreeg voor drie amendementen alleen de collega van Groen links mee. De PvdA-fractie vond allereerst u! er minder regels moeten gel den in het beeldkwaliteitsplan soorOver de Dijk. In de eerste fase hebben strenge regels ge- jolden, maar de bewoners hebben sterk de indruk dat pro- jectontwikkelaars andere voor schriften hadden. Over het wel- •tandsarme deel van de eerste iasezijn mensen wel tevreden, maar over de rijtjes die project- ontwikkelaars hebben gezet met Die huizen hebben al de bijnaam 'frietkotten' gekregen. De PvdA stelde voor 70 procent van236 kavels in Over de Dijk II enIII in elk geval aan particulie re bouwers te verkopen. Met de overige 30 procent kunnen dan deprojectontwikkelaars aan de vrijdag 16 mei 2003 Klinkenberg ngy HAAG - Wanneer kan een „wonende bij de bestuurs ter protesteren tegen het Dppen van bomen in zijn buurt? Het is vaste regel dat de protes- •erende burger de bomen moet ijinnen zien vanuit zijn huis; anders wordt hi j door de rechter niet als rechtstreeks belangheb bende, beschouwd. Maar de vraag hoeveel er van een boom zichtbaar moet zijn om belang hebbende te zijn is nog niet eer der door de bestuursrechter be antwoord. In Oudelande doet zich deze kwestie voor. De gemeente Bor- sele wil tien gezonde essen kap pen op verschillende plaatsen langs de Everingseweg. Volgens gemeentewoordvoerder J. Uit- terhoeve gaat het slechts om dunning van de bomenrij waar de overgebleven bomen langs de weg uiteindelijk beter van wor den. Gillis Dellebeke uit de Lin destraat is daar tegen. Hij ziet ongeveer zes van de tien bomen waar het om gaat vanuit zijn slaapkamerraam op de eerste verdieping en hij kan de toppen van drie van de bomen zien van af zijn terras. De rechtbank in Middelburg vond dat niet vol doende. In dc zomer van vorig jaar behandelde de bestuurs rechter de rechtszaak van Del lebeke, waarin hij vroeg om ver nietiging van de kapvergunning die de gemeente Borsele zichzelf verleende. De rechtbank ging echter niet inhoudelijk op de zaak in en verklaarde Dellebeke niet-ontvankelijk. Volgens de rechtbank ziet de inwoner van Oudelande de bedreigde bomen nauwelijks, omdat hij er meer dan honderd meter vandaan woont. Zicht op de kruinen, en dan nog jnnrMieke van derJagt REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES rod lb Tel: (0113) 273000 Pax (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Jel. (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 t-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; tien meter groenstrook voor. Wethouder M. Vermue-Vermue stelde echter dat dan de kavels die met de achtertuinen moeten grenzen aan de achtertuinen van Clara's Pad, te smal en on verkoopbaar worden. Meer muziek leek er even te zit ten in een voorstel om de woon torens in het open, parkachtige deel dat middenin de wijk ge projecteerd is, lager uit te voe ren. In het bestemmingsplan wordt uitgegaan van veertien meter, maar dat vinden PvdA en GroenLinks te hoog. Witkam stelde voor de hoogte te maxi meren op elf meter. Vermue re kende uit dat dat de gemeente 500.000 euro in de exploitatie zou schelen. R. Boekholt (WD) leek wel geneigd het amende ment te willen volgen als de PvdA zou aangeven waar het geld vandaan moest komen. „Zet dan maar liever vijf lagere in plaats van vier hoge torens", stelde Witkam. Maar volgens de wethouder gaat daarmee de ruimtelijke opzet van het park achtige middendeel verloren. PvdA en GroenLinks probeer- De meerderheid van de raad gingfechter akkoord met de ver klaring dat dit niet meer kan, omdat de helft van de kavels al eerder contractueel aan pro jectontwikkelaars is toegezegd. .Ook het reserveren van een buf ferzone tussen de tuinen van Clara's Pad en de nieuwe wijk geen steun van de !raadsmeerderheid. PvdA-frac- tievoorzitter A.Witkam stelde KLOETINGE - Voetbalvereni ging Kloetinge houdt vanavond ra morgen alweer voor de der tiende keer het Dick Bunt H Pupillentoernooi. Maar liefst tachtig pupillenteams uit heel Zeeland doen mee in de strijd om de Dick Bunt-cup. Vanavond om 18.30 uur begin- «en de wedstrijden voor D-pu- pillen op het Wesselopark in Kloetinge Voor de F-pupillen beginnen de wedstrijden om SOOuurendeE-pupillen treden om 13.00 uur in het strijdperk. Ook voor de hele kleintjes, kin- ceren van vijf jaar, zijn er wed strijden op zaterdagmiddag. GOES - De stichting Mother- jpj ioodzamelt morgen op de Grote 'C' Markt in Goes geld in voor de houw van twee vredesparken, in Sarajevo en Tuzla De ïnzame- :ftr lingsactie begint om 12.00 uur. :itt Het evenement Plons in zwembad Stel- ks clas te Heinkenszand begint zondag CTl2J0uurenduurttot 16.30uur. In het J™el 'Voor een peuter is eendenkroos a 9'arstond een verkeerde aanvangstijd. Met een tocht van zes kilometer oefenden 250 leerlingen gisteren in het Goese stadsverkeer. door Patrick de Block GOES - Ruim 250 leerlingen van elf ver schillende basisscholen begaven zich gisteren op de fiets door Goes. De kinde ren, die in groep 7 of 8 zitten, deden mee aan het praktisch verkeersexarnen. Het examen werd georganiseerd door de ge meente Goes. Het praktijkexamen is het logische ver volg op het landelijk schriftelijk ver keersexarnen van 3VO, dat in april werd gehouden. In totaal doen er ruim 460 leerlingen mee. Deze zijn afkomstig van zeventien scholen uit de gemeente Goes. Vanwege de grote belangstelling is het praktijkexamen over twee dagen ver deeld. Montessorischool De Basis uit Goes mocht gistermorgen het spits afbij ten. De leerlingen, gehuld in oranje vest jes, moesten eerst op het parkeerterrein van Sportpunt Zeeland deelnemen aan het onderdeel Goes-Fiets-Veilig. Hierbij moesten acht vaardigheidsoefeningen worden afgewerkt. Een rondje rijden met een hand los van het stuur, een noodstop maken, over een héél smal pad fietsen en van rijbaan wis selen bleken moeilijke oefeningen voor de kinderen. „Op deze manier willen we kijken of de leerlingen kunnen anticipe ren op bepaalde verkeerssituaties", zegt M. de Reus van de gemeente Daarna mochten de leerlingen op pad voor de fietstocht van zes kilometer. On derweg stonden zeven controleposten. Deze werden bemand door leraren, ou ders en grootouders. De controleposten hadden een controlelijst waarop de han delingen stonden die de leerling op het bewuste punt uit moesten voeren De tocht voerde langs de scholen voor voortgezet onderwijs Onderweg kwa men de kinderen nog wel eens moeilijke verkeerspunten tegen zoals spoorwegovergangen, drukke kruispun ten en f ietsoversteekplaatsen Videoband „Alle verantwoordelijkheid is voor de school en de ouders", vertelt De Reus. De leerlingen hebben enkele weken vooraf gaand aan het examen een videoband op foto Willem Mieras school bekeken Daarop stonden de las tigste punten in de route. „Zo konden de deelnemers al een beetje wennen aan het parcours." Daarnaast stelde de organisatie de eis dat de kinderen de route minimaal een keer hadden gereden. „Sommige scholen hebben eerst de hele route gewandeld, om haar daarna nog een keer te fietsen", legt De Reus uit. Een andere verplichting was het materi aal waarop werd gefietst. Dit diende tip top in orde te zijn. Voor het praktijkexa men werd gecontroleerd of de handvat ten het zadel en het stuur goed vastzaten en of de remmen goed werkten. Voldeden de rijwielen daaraan dan kregen ze een OK-sticker. door Rob Paardekam KRUININGEN - Na 34 jaar neemt commandant Adrie Dek morgen officieel afscheid van het Kruiningse brandweer korps. Hij had er nog best wat jaren aan vast willen plakken, maar de regels zijn onverbidde lijk: een brandweerman moet op zijn 55ste stoppen. Dek kwam in 1969 bij het korps van Kruiningen terecht. Dat was in de tijd dat de brandweer nog met Chevrolets reed, de vrij willigers werden opgeroepen door een sirene bij de kazerne en potentiële brandweerlieden op een wachtlijst terechtkwamen Dek heeft daar niet lang op ge staan, want na een babbeltje met de ondercommandant in het café was zijn aanstelling snel beklonkenDe maandag er op belde de commandant en een paar dagen later was hij brand weerman. „Ik kreeg mijn oplei ding nog van de commandant zelf", zegt Dek „Dat zie je van daag de dag niet meer.Niet veel later mocht hij voor het eerst uitrukken. „Een brandje in de frituur op het Veerhavenplein Negen jaar na Deks aanstelling zwaaide de toenmalige com mandant af. „Op zich stond ik niet te springen om zijn functie over te nemen", zegt Dek. „Maar ik was één van de weini- Commandant Adrie Dek neemt tegen zijn wil afscheid van het Kruiningse brandweerkorps: „Mijn con ditie is nog prima, maar op je 55ste moet je nu eenmaal stoppen." foto Willem Mieras gen die de opleiding hoofd brandwacht had voltooid. Bo vendien moest iemand het toch gaan doen." De functie van commandant is Dek altijd goed bevallen. Zo goed dat hij nog he lemaal niet had willen stoppen. De Kruininger is ervan over tuigd dat hij nog best wat jaren mee had gekund. „Mijn conditie is nog prima, maar op je 55ste moet je nu eenmaal stoppen." Binnen de brandweer leeft vol gens Dek best onvrede over deze regeling, maar tot een echte dis cussie is het nooit gekomen. Dek heeft niets op met de verha len die zeggen dat alle brand weermannen van fik houden. „Een schuur of woning die tot de grond toe afbrandt, daar is echt niets aan. Een mooie brand is een brand waarbij je als brandweer nog iets kunt red- niet eens op allemaal, is te wei nig om te kunnen procederen te gen een kapvergunning, vond de Middelburgse rechter. Dellebeke ging tegen deze uit spraak in hoger beroep bij de Raad van State in Den Haag. Gisteren diende zijn zaak. Veel vragen hadden de drie be stuursrechters niet De kwestie is simpelhet gaat slechts om het doorhakken van een knoop. Uitspraak volgt binnen zes we ken. den met de amendementen tege moet te komen aan de bezwaren van omwonenden. Die beklaag den zich tijdens het spreekrecht over de wijze waarop de ge meente met omwonenden over de bezwaren heeft gecommuni ceerd. OOST-SOUBURG - Twee bromfïetssters zijn gisteren licht gewond geraakt bij een botsing bij de spoorwegovergang op het Draaibrugpad in Oost-Souburg. Een zestienjarig meisje uit Vlissingen reed over het Draaibrugpad; doordat zij niet voldoende rechts hield kwam ze in botsing met een zeventien jarig meisje uit Oost-Souburg. De Vlissingse hield aan de bot sing een flinke buil op haar hoofd over en de zeventienjarige had twee gekneusde vingers. Beide bromfietsen raakten be schadigd. GOES - Uit een winkel aan de Lange Vorststraat in Goes is tussen woensdagavond en gisterochtend ingebroken. Uit het pand werden sieraden met een waarde van ruim tweeduizend euro weggenomen. De toegang tot het pand werd geforceerd. MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Terneuzen wordt ervan beschuldigd een officier van justitie van het ar rondissement Middelburg en een reclasseringsambtenaar ne gen maanden te hebben gestalkt. Ook wordt de man verweten hen met de dood te hebben bedreigd. Verder is de Terneuze- naar poging doodslag ten laste gelegd, omdat hij op 27 augus tus 2001 in Terneuzen een bijl naar het hoofd van de reclasse- ringsmedewerker zou hebben gegooid. De strafzaak tegen de Terneuzenaar werd gisteren in Middel burg aangehouden in verband met een psychiatrisch onder zoek in het Pieter Baan Centrum, waarvoor verdachte toe stemming heeft gegeven. De rechtbank acht een onderzoek naar zijn geestesgesteldheid van belang. De verdachte zou zich onbegrepen hebben gevoeld Hij was in zijn ogen als een stuk vuil behandeld door de officier en de reclasseringsamb tenaar. De man zit sinds februari in de gevangenis.Raadsman A. Sol vroeg om schorsing van de voorlopige hechtenis, maar de rechtbank wees het verzoek af. De strafzaak is voor onbe paalde tijd aangehouden. MIDDELBURG - Tegen een 51-jarige inwoner van Bergen op Zoom is gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor het dea len in harddrugs en het treffen van voorbereidingshandelin gen voor de invoer van cocaïne twee jaar gevangenisstraf ge- eist. De Brabander ontkende tussen augustus vorig jaar en 12 maart dit jaar in Vlissingen coke te hebben verkocht aan een tussenpersoon. Ook de getuigenverklaringen dat ze bij hem langs kwamen om drugs te kopen legde hij naast zich neer De politie kwam bij de Brabander terecht naar aanleiding van een onderzoek bij een 49-jarige Vlissingse dealer. „U gold als de leverancier en kwam naar Vlissingen om bolletjes coke af te leveren", zei officier van justitie G. Oosterveld. Ook achtte h ij de man schuldig aan het treffen van voorbereidingshande- lingen voor de invoer van harddrugs. De strafzaak tegen de 49-jarige Vlissinger werd gisteren aangehouden voor het ho ren van getuigen De rechtbank doet 28 mei uitspraak. den." Dek herinnert zich een brand in een grote schuur in Waarde Het zag er aanvanke lijk heel slecht uit, maar door goed optreden van de brand weer kon hij bijna helemaal worden gered. „Aan dat soort dingen bewaar je goede herin neringen", vertelt Dek. „De brand bij een surfplankenfa- briek in Yerseke zal ik ook niet snel vergeten. Het was toen vijf tien graden onder nul. De slan gen bevroren gewoon." Slachtofferhulp Een keerzijde vormen de dode lijke ongevallen die nog steeds in het geheugen van de brand weerman gegrift staan. „Geluk kig hebben we elkaar in die ge vallen altijd goed opgevangen", aldus Dek. ..Niemand ging me teen naar huis, maar in de ka zerne werd bij een pilsje of een bak koffie nog even nagepraat. Mede daardoor hebben we als korps nooit slachtofferhulp no dig gehad De saamhorigheid in het Kruiningse korps is vol gens Dek altijd bijzonder groot geweest. „Dat is een must. Je moet voor elkaar door het vuur gaan." Dek heeft op Koninginnedag zijn laatste dienst gedraaid. Morgen neemt hij officieel af scheid van het korps. Hans Wa terman is de nieuwe brandweer commandant van Kruiningen. VLISSINGEN - Uit een kluisje in een bedrijf aan de Sloeweg in Vlissingen is gisteren de portemonnee van een twintigjari ge Middelburger weggenomen. Hij mist een geldbedrag van enkele tientallen euro's, een identiteitskaart en (bank)pasjes. Dat gebeurt met een apart vra genformulier dat naar de orga nisaties wordt toegestuurd. Voor particulieren wordt het vragenformulier op verschil lende manieren gepubliceerd Op dinsdag 3 juni staat het afge drukt in het huis-aan-huisblad De Thoolse Bode in de gemeen telijke rubriek Tholenderwijs. Op de website van de gemeente www.tholen.nl, kan de lijst wor den ingevuld en hij is ook bij de SWGT te bestellen op het mail adres swgt@zeelandnet.nl Te lefonisch bestellen kan bij de gemeente op nummer 0166- 603342. Als de resultaten be kend zijn, wil de gemeenteraad van Tholen een plan maken om de toegankelijkheid van voor zieningen te verbeteren en actie te ondernemen als het gaat om punten waarop de gemeentelij ke overheid zelf niet direct vat heeft. Ook gaat de SWTG met de resultaten in de hand alle ker nen in de gemeente bezoeken om de knelpunten te inventarise ren. Dat gebeurt al volgende maand. door Mieke van der Jagt SINT-MAARTENSDIJK - De Stichting Werkgroep Gehandi captenbeleid Tholen (SWGT), nog inaar deze week officieel ge ïnstalleerd, gaat in opdracht van de gemeente Tholen onder zoeken hoe het staat met de toe gankelijkheid in de gemeente en wat daaraan kan worden verbe terd. Voor een dergelijk onder zoek stelde de Thoolse gemeen teraad al eerder ruim 20.000 euro beschikbaar. De belangrijkste pijler van het onderzoek wordt een enquête waarin gehandicapten, in wat voor vorm dan ook, wordt ge vraagd naar obstakels die ze zijn tegenkomen en hoe dat eventueel ten goede kan veran deren. Niet alleen gehandicap ten kunnen de vragenlijst invul len, ook hun partners, hun familie of begeleiders komen dingen tegen die hinderlijk zijn en soms gevaarlijk. Organisa ties en verenigingen wordt ook naar hun ervaringen gevraagd. Advertentie De jaarlijkse INFORMATIEMARKT van Goes afgelopen woensdag was een succes. Dankzij een record aantal deel nemers van ruim 50 verenigingen, organisaties en clubs hebben de (nieuwe) inwoners een goede indruk gekregen van het brede aanbod binnen onze gemeente. Een compliment en een bedankje van burgemeester en wethouders van Goes aan al deze organisaties is hiervoor zeker op zijn plaats. Ook de bezoekers bedanken wij natuurlijk voor hun komst. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33