Veere mist een afmaker Corn Boys pakt titel vijfde klasse 23 Theo van Tatenhove denkt dat ploeg mee kan in tweede klasse agenda Bl Voetbal Zeeuwse biljartwereld sterk vertegenwoordigd uitslagen Halve finale tafeltennis in Arnemuiden NTTB kan Vriesekoop niet betalen wb De Meeuwen ,vil goede reeks voortzetten 70UTELANDE - De 2-1-thuis- overwinning die zaterdag-der deklasser De Meeuwen afgelo- week op Drechtstreek rk,e, geeft zeker nog geen ga de voor een vervolg in de nacorapetitie. Desondanks is keeper Danny de Vries optimis tisch. „We doen er alles aan om die finale te bereiken." Set was even schrikken voor de tag uit Zoutelande in de eer- Je ontmoeting met de tegen- car.der uit Papendrecht. „We men even verdedigend niet Jherp genoeg en het was ge buid", herinnert keeper Danny a Vries zich nog glashelder. "iis je zo snel op achterstand Joint, zie je de bui eigenlijk al j^gen Gelukkig pakten we de draad snel weer op en konden te de zaak nog in ons voordeel Wissen" tiet een kleine voordelige marge Eoet het karwei morgenmiddag geklaard worden. „En dat zie ik teker wel gebeuren", zegt De Vries vol goede moed. „Zij heb ben dan wel een fysiek sterke ;;oeg, maar de bal ligt wel bij ben. Zij moeten komen en daar Üggen volgens mij onze moge- ïjkheden De ruimte, die er ze is: gaat komen, moeten wij met :cze snelle buitenspelers opti cal kunnen benutten." Via de zege op Drechtstreek gaf De Meeuwen opnieuw een ver lig aan de ijzersterke reeks ïaaraan de ploeg bezig is. „Tien overwinningen en één gelijkspel a iets dat zeker vertrouwen geeft Daarbij gaan er morgen veel supporters mee naar Pa pendrecht, die ons naar de vol gende ronde willen loodsen", vertelt Danny de Vries. De Vries ziet die goede reeks ze- kerook als een verdienste van de scheidende trainer Niek van den Houten. „Hij heeft het toch fraai opgepakt Qua persoon en Miner is Niek absoluut oké, Mar het is niet voor iedereen weggelegd om zich binnen de altuur van De Meeuwen even makkelijk staande te houden." .samen met Niek van den Hou ten en de rest van de ploeg is Dannv de Vries ondertussen aan bet aftellen. „Het zijn gewoon ■vijf finales die je speelt in zo'n ^competitie. Ik heb er alle ver- rouwen in dat we ze ook inder daad alle vijf gaan spelen." Arjen Oostdijk gaat volgend seizoen naar SSV'65 TERNEUZEN - Arjen Oostdijk speelt met in gang van het komende voetbalseizoen voor SSV'65. De negentienja rige aanvaller maakte vo rig seizoen de overstap van Zaamslag naar Hoek, maar kwam daar nauwe lijks aan spelen toe. Oostdijk stond eveneens in de belangstelling van Terneuzense Boys en Zaamslag en werd even- eensgepolst door Kloetin- ge. „Maar daar heb ik niets meer van gehoord", zegt de Terneuzenaar. „Ik hoop bij SSV'65 meer aan spelen toe te komen dan dit seizoen bij Hoek. De eerste klasse is een mooi niveau en SSV is toch op de derde plaats geëindigd. Ze hebben een goede mix van jonge en oude spe lers" vrijdag 16 mei 2003 door Ron de Waal VEERE - De reguliere competi tie bracht niet alles wat ervan verwacht werd. In de nacompe- titie gaat zaterdag-derdeklas ser Veere alsnog proberen om de stap naar de tweede klasse te maken. „Als we niet promove ren, kun je rustig stellen dat we het niet goed gedaan hebben", zegt linkerspits Theo van Taten hove. Om die doelstelling na te stre ven zal Veere morgenmiddag op het eigen veld aan de Bieweg wel eerst af moeten rekenen met 's-Gravendeel, beseft ook Theo van Tatenhove. „Die 1-0-neder- laag afgelopen zaterdag was niet nodig geweest. Zij waren in de beginfase wel iets sterker, maar daarna kwamen wij beter in ons spel en waren de beste kansen voor Veere. In de tweede helft hadden wij een veldover- wicht, maar zakten we na een gele kaart even weg. 's-Graven deel profiteerde hier optimaal van, want via een counter kwa men zij op 1-0", vertelt de spits, die al vanaf zijn zeventiende bij de eerste selectie van Veere zit. „In de slotfase dachten we via een penalty toch nog een mooi resultaat weg te slepen, maar helaas verzilverde Jack Blijle- vens die niet", voegt Van Taten hove hieraan toe. Toch dicht hij zijn ploeg volop kansen toe om de volgende ron de van de nacompetitie te berei ken. „Voorin zijn ze vrij gevaar lijk, maar verdedigend geven ze toch de nodige ruimte weg. Ik denk dat daar onze kans ligt", voorziet Van Tatenhove. Winst op 's-Gravendeel zal dus voor Veere de aanzet moeten zijn om alsnog promotie te be werkstelligen. „Gezien de kwa liteit die er in deze groep schuilt moet dat ook kunnen. Van de competitie had ik zelf ook veel meer verwacht, maar we heb ben het tegen mindere ploegen helemaal zelf laten liggen. Blijkbaar kunnen we dan niet voor de volle honderd procent gemotiveerd zijn en dan draait het als team ook voor geen me ter. Dan vraag je er zelf om als je punten verspeelt", vindt Van Tatenhove. Ook dragende spelers als Rena- to Dijkstra en Jason Blommaert hielpen Veere in deze fases niet over dode punten heen. „Mis schien hadden zij soms meer moeten brengen, maar de ver wachtingen waren wat dat be treft ook wel hoog. Als het team niet goed staat, wordt het ook voor hen moeilijker om het tij te keren", denkt Theo van Taten hove. Goaltje Waar het Veere in de competitie zeker aan heeft ontbroken, is een "killer' in het strafschopge bied. „De meeste ploegen had den wel iemand die er een stuk of vijftien in knalde. Bij ons pik te iedereen zijn goaltje wel mee, maar de echte afmaker ont breekt." Volgens Theo van Tatenhove hoeft dit per definitie nog niet meteen een nadeel te zijn „Ik ben niet bang dat dit ons nu par ten gaat spelen. Omdat iedereen ze kan maken, zijn wij niet echt op één persoon aangewezen." Morgenmiddag zal dus moeten Het kampioensteam van Corn Boys viert de overwinning op het veld van Axel. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren AXEL - Vreugde en verdriet la gen gisteren in Axel slechts een paar meter van elkaar. Waar de spelers van Koewacht ont goocheld en muisstil in de kleedkamer zaten, vierde Corn Boys na de 2-1-zege in het beslissingsduel op neutraal ter rein het kampioenschap van de vijfde klasse A uitbundig. De oranjehemden speelden ruim een uur lang met tien man, maar gaven nauwelijks kansen weg. Bloemen werden uitgedeeld, het mooie Sasse clublied klonk uit volle borst en de champagne vloeide rijkelijk. Trainer Jean- Pierre Hubregsen genoot met een grote sigaar van de zege, waarmee Corn Boys een ijzer- sterke eindsprint van het sei zoen bekroonde. De Sasse formatie won de laatste zeven wedstrijden op rij en dichtte daardoor een kloof van vijf pun ten met Koewacht. Corn Boys kwam agressief uit de startblokken en verraste Koewacht met razendsnel uit gevoerde aanvallen. „We heb ben veel te angstig gespeeld", keek Koewacht-trainer Carlo van Grimberghe terug. „Dat is inherent aan een jonge ploeg. We speelden vaak iets te traag Ik had nog zo gewaarschuwd om niet tegen een achterstand aan te lopen, omdat Corn Boys het achterin heel goed dicht kan houden." De snel uitgevoerde Sasse te genstoten leidden in het eerste kwartier tot een reeks goede mogelijkheden. Nadat Martijn Marcel is met een omhaal een eerste waarschuwing had gege ven, mikte Stefan Burbach in de vijfde minuut raak. De spits ontsnapte op rechts, bleef koel en schoof de bal beheerst bin nen: 1-0. Daarna waren Xavier Herman (twee keer) en weer Burbach dicht bij een treffer. Hubregsen: „Als het bij de rust 2 of 3-0 was, had Koewacht niks te zeggen gehad." Met vier gele en één rode kaart (voor Marcelis na een elleboog stoot) binnen een half uur liet ook scheidsrechter Wim Broek hoven zich nadrukkelijk gelden Maar ook met elf tegen tien kon Koewacht nauwelijks impone ren. De geel-rode formatie was pas op slag van rust voor het eerst gevaarlijk (Sander van Re- mortele nam een mooi aange sneden voorzet van Jeroen Hiele in één keer op de slof) en had vooral na rust wel een groot veldoverwicht. Het was echter Corn Boys dat bij één van de spaarzame uitvallen scoorde. Mario Bogaert kopte uit een hoekschop 2-0 binnen. Koewacht drong daarna wel aan, maar strandde met stereo tiep opgezette aanvallen veelal in het drukbevolkte centrum. Pas drie minuten voor het ver strijken van de officiële speel tijd liet Diego de Vliegher uit een strafschop de hoop in de Koewacht-gelederen opleven. „Maar die goal viel veel te laat", wist Van Grimberghe. Corn Boys-Koewacht 2-1 (1-0). 5 Slefan Burbach 1-0, 59. Maria Bogaert 2-0, 87 Diego de Vliegher (strafschop) 2-1 Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart Van de Boom, Burbach (Corn Boys), Aerts, Van Grimberghe (Koe wacht) Rode kaart: 27. Marcelis (Corn Boys). Aantal toeschouwers 800. II Atletiek Sportpunt Zeelandloop. Aanvang: 19.30 wr Afstand wedstrijd: 10 km. Trimloop: '5*m,5km,7.5km of 10 km. Inschrijven: Wpunt Zeeland Goes. II Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: BV Lely- Undslake Lions, Quo Vadis-Orca's. Der- de divisie: Springfield-Barons 2. Beker: jUlissingen 2-Marathon (20.00 uur). Tinnen. Tweede klasse: Volharding 2- PLVIissingen 2 (20.00 uur), Dynamo'70- ■Krwaans (19.45 uur) Beker: Mevo'80- Smokkelhoek (20.15 uur). IB Rugby ^«t-Brabantcup Oemoemenoe-Bre- Aanvang: 20.00 uur Locatie: sport- •«tvoorborch in Middelburg. Tafeltennis ^enberg Cup. Halve finales poule 1 Aanvang: 19.30 uur. Locatie: tafel- ■"orsvereniging Arnemuiden ^vlsie. FC Utrecht-Rode JC. *d,visie Cambuur L.-Emmen, ADO Haag Veendam, Sparta-Dordrecht, wrmvogeis/Telstar-GA Eagles. Eind- Ivi w n Bosch' Fo,tuna S. - VW, He- joesvolendam, TOP-Helmond Sport, —zaterdag. li kn Inkel t uur: kwart triatlon, 12.05 uur: achtste tri atlon Locatie: camping Den Inkel Krui ningen. Badminton Grand Prixtoernooi jeugd. Aanvang: 10.00 uur. Om 12.00 uur demonstratie olympisch badmintonteam met Chris Bruil, Lotte Jonathans, Eric Pang en Yao Jie. Organisatie: badmintonvereniging Netwerk uit Kapelle. Locatie: Sportpunt Zeeland Goes. Basketbal Atletiek triatlon Tweede wedstrijd rta e' "Onman wetsuit triatloncircuit i< 66,5,6 wedstrijd voor het landelijke Programma: 9,00 uur: ^on. 10,10 uur halve triatlon, 11.20 Vrouwen. Promotiedivisie- JRC Boxtel Black Eagles, The Jumpers-Cangeroes, Rotterdam-Jugglers, Akrides-BCVIissin- gen (Ijmuiden, 15.00 uur). Mannen Tweede klasse: Scheldesport 2-Dynamo'70 (18.00 uur). Jongenskadetten: Volharding-Virtus (16.00 uur). Biljarten Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C2: De Toekomst en Avontuur. Loca tie sporthal van Duyvenvoorde, Oost Souburg. Aanvang; 10.00 uur. Dammen KNDB-bekercompetitie Tweede ronde in Huissen: PWG 's-Gravenpolder - Witte van Moort 2. Motorcross Derde clubwedstrijd. Mc de Sproeier, Wemeldinge. 11,00 uur: aanvang trainin gen. 12.30 uur: aanvang wedstrijden. Klassen: 50cc, 65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc. Locatie: Oude Polderweg te Wemeldinge. Paardensport Concours hippique LR en PC De Schouw- se Ruiters. Dressuur. 8.30 uur pony's Z1 9.00 uur: paarden Z1 Rabo Topcompeli- tie Regio Zeeland 9 30 uur: paarden Z1. 11.45 uur: afdelingsdressur. 12.00 uur. paarden klasse Z2. 12.00 uur paarden Z2. 12.30 uur: bestgaande rijpony 12.30 uur: paarden Z2 Rabo Topcompetitie Re gio Zeeland. 13.00 uur: paarden B, L en M. Springen klassiek met barrage. 8.30 uur springen pony's B, met aansluitend L, M en Z. 11.30 uur: paarden B. 13.30 uur: paarden L. 16.00 uur. paarden M, met aansluiten Z en ZZ. Locatie manege Hof stede Grol te Renesse. Schaken ZSB-bekerfinale: Middelburg-Zierikzee. Locatie: Schaakklub Souburg, De Dec- kerestraat 1 te Oost-Souburg. Aanvang: 12.30 uur. Zeeuws kampioenschap Rapidschaken. Locatie: Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg. Aanvang: 12.30 Tennis Districtscompetitie. Mannen Hoofd klasse. Sluiskil-Smash, Westerschou- wen-Kapelle, Zierikzee-Kruiningen, De Schelde-Drive. Hoofdklasse 35-* Sluiskil-SJEF, Tïola-MLTC, 't Halve Maantje-Animo, De Schelde-Tennisse. Turnen Detec-MTV toernooi. Turntoernooi voor teams, in zowel voorgeschreven als keu ze oefenstof Deelnemers MTV'69, Vel- do (beide Middelburg), VTV en Oranje Nassau (beide Vlissingen). Locatie ac commodatie MTV'69 aan de Breeweg in Middelburg. Veldkorfbal Overgangsklasse B: Avanti-KCC, Antilo- pen-Vr'schaar H Fortis-TOP S (16.00), SDO-GKV. Eerste klasse F Kinderdijk Tjoba (15.30), Maassluis-Pernix. ODO- VEO, HKC-Albatros Eerste klasse G: Bol nes-Nieuwerkerk, Dijkvogels-Snel, RWA-Oranie Wit, Koag-TOP A (16.00). Tweede klasse G. Swift ADO (16.00), Vi tesse-Rust Roest, Or Zwart-Vios W, Mer- wede-Sagitta Derde klasse A: DVS- ACKC, Olympia S-BKC 15.30), All Ready- Spirit (16 00), De Voltreffers-Vr'schaar B. Derde klasse B. Ondo-Korbis (16.00), Oranje Nassau-Good Luck, Stormvo- gels-Reeuwijk (17 00), NIO-DSO. Vierde klasse A. Olympia W-Thor (16.00), Seol- to-Vios N (16.00), Korbatjo-Volharding (16.00), Zevenbergen-Luctor (15 00) Vierde klasse B: Atlas Togo (16.00), Ar gento-Blauw Wit (15.30), Gemini- Zaamslag (16 00), 't Capproen Nikantes. Reserve overgangsklasse B KVS 3-Tjo- ba 2 (15 30), Fortis 2-Or.Wit 2 (14.15). Jeugd Overgangsklasse D: Swift-Vites se (11.30) Voetbal Eredivisie RBC-NEC, FC Zwolle Heeren veen, Willem ll-Excelsior, Vitesse-FC Twente. Zaterdagvoetbal Nacompetitie Eerste klasse C: GJS- Oranje Wit. Tweede klassen E/F: Tricht- Arnemuiden, De Zwerver-'s-Heer Arendskerke en Seolto-Woudrichem. Derde klassen A/D Alblas-GPC Vlissin gen, Drechtstreek-De Meeuwen, Veere 's Gravendeel. Vierde klasse A: Cadzand- DFS. Aanvang: 14.30 uur Zeilen Scheldemondraces Organisatie water sportvereniging Breskens Start: Wielin gen-noord en haven Breskens. Aanvang 9.25 uur. Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen Locatie: Openluchtbad Sas van Gent. Aanvang. 10.30 uur. Organisatie Z&PC De Schelde. .zondag— Atletiek KNAU seniorencompetitie. Tweede wedstrijd. Locatie: sportpark Bannink, Zierikzee. Deelname van negentien man nen- en twaalf vrouwenteams uit de re gio's Dordrecht, Westelijk Noord-Bra bant en Zeeland. Organisatie: AV Delta Sport. H Biljarten Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C3 HlOen Witte van Haemstede. Lo catie. HCR v d. Weijde, Noordgouwe. Aanvang: 10.00 uur. Gewestelijk kampioenschap teams. Li bre C4: VEGABV. Locatie: Café Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 10.00 uur. Hockey Vrouwen. Derde klasse D: Rapide-Til burg (sportpark Grote Kreekweg Hulst), DDHC-Vlissingen. Aanvang. 12.45 uur. Mannen. Vierde klasse D- Rapide DDHC (sportpark Grote Kreekweg Hulst). Aan vang: 14.30 uur. Tennis Landelijke competitie Vrouwen. Eerste klasse: Zandlight Zierikzee Mannen Tweede klasse: Tilburg 2-'t Hal ve Maantie. Tweede klasse: Zierikzee- Roomburg 2 Vierde klasse: Ouden- bosch-Duiveland Gemengd. Tweede klasse' Be Quick-De Schelde Derde klasse: Dash 2 Souburg Vierde klasse 37: De Schelde 2-Lobbe laer 5, De Zoom 2-MLTC1, Halsteren-Tio- la 2, 't Halve Maantje-Game'78. Vierde klasse: MLTC 2 Halfweg 4, Tiola-Binnen maas. Vijfde klasse: Souburg 2-Ludo et Emergo, De Schelde 3-DOS 2, Halsteren 3-Animo 1. Vijfde klasse. Hulster Am bacht-Oud Beijerland 4, Animo 2-Ouden bosch 2, United Service-Roosendaal 3, DOS-MLTC3. Veldhandbal Vrouwen. Tweede klasse: Olympus-Sa- turnus 2. Locatie: verhard sportveld aan de Inslaan in Middelburg. Aanvang: 13.00 uur. Voetbal Eredivisie Feyenoord-PSV, Ajax-De Graafschap. Groningen-AZ, RKC-NAC. Zondagvoetbal Nacompetitie Derde klassen A/D: Berk dijk-Patrijzen, Madese Boys-Zeelandia Middelburg, Dosko-TSC. Vierde klassen A/H: Divo-IJzendijke, HSC'28 Aarden burg, Vlissingen-MOC'17 Vijfde klasse A Sluiskil Koewacht. Vijfde klasse B Luctor'88-FC Bergen Aanvang:14 30 uur Zeilen Scheldemondraces. Organisatie: water sportvereniging Breskens. Start' Wielin gen noord en haven Breskens Aanvang: 9.25 uur. Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen. Locatie Openluchtbad Sas van Gent. Aanvang-10 30 uur blijken of Van Tatenhove het ge lijk aan zijn zijde heeft. „Wezul- len zeker aanvallend van start gaan en zo snel mogelijk moe ten zien te scoren. We staan ten slotte wel met 1-0 achter. Blijft die treffer toch uit, zullen er de nodige risico's genomen moe ten worden om alsnog een be slissing te forceren. Als we maar negentig minuten scherp blijven, dan gaat het zeker luk ken." Volgens de spits ligt de weg naar de tweede klasse dan aardig open voor Veere. „Nacompetitie is vaak een soort loterij, waarin de gelukkigste wint. Toch schat ik 's-Gravenddel in als één van de betere ploegen, dus als we de ze horde genomen hebben, zie ik ons ver komen. Deze ronde moe ten en kunnen we zeker overle ven." door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - De Zeeuwse biljartwereld is sterk vertegen woordigd tijdens de gewestelij ke kampioenschappen voor teams die dit eekeinde worden gehouden in diverse spelsoorten en -klassen. Zeeuws-Vlaande- ren steekt niet één team bleekjes af tegen Schouwen-Duiveland (drie teams) en Walcheren/de Bevelanden (acht teams). Het biljartseizoen loopt lang zaam nchting het einde, maar het slotakkoord blijft niet onop gemerkt. Dit weekeinde staan op diverse plaatsen de geweste lijke kampioenschappen voor teams op de agenda. In Etten- Leur wordt ook de strijd om de vrouwenbeker afgewerkt, waarbij het districtsteam Wal cheren/de Bevelanden onder aanvoering van Sylvia Eckel de vorig jaar veroverde plaats in de nationale finale wil herhalen Van de vijf teams die zouden deelnemen heeft Westhoekla- dies (Schouwen-Duiveland) zich afgemeld. „Vorig jaar zijn we naar Zeeuws-Vlaanderen afgereisd om tegen vier ploegen te spe len", vertelt teamleidster Nico- lette de Ruiter. „Toen we daar aankwamen bleken we met slechts twee teams te zijn en stonden we om twaalf uur al weer buiten. Dat wilden we niet nog een keer meemaken en daarom hebben we ons afge meld." Voor Schouwen-Duiveland komt in de C3-klasse libre het tweede team van Witte van Haemstede in actie. Die ploeg speelt in HCR Van der Weijde in Noordgouwe onder meer tegen HIO uit Heinkenszand. In de C5-klasse, die in café de Kroon in Bergen op Zoom wordt ge speeld, ontmoet De Graanbeurs onder meer VEGABV 9de kam pioen in die klasse van Walche ren/de Bevelanden. Vier teams BV Zierikzee gaat in de klasse Bl van het driebanden in BC Amorti in Zevenbergen de strijd aan met VEGABV 2 De club uit Oost-Souburg is met vier teams opvallend ruim vertegenwoor- Sportprijsvragen Lucky Day 3099. 4.9.14 16.18.19.21.24.27.28.29.40.41.53 56 61.68.71.74.78 (onder voorbehoud) Hamburg. Mannen, 2,45 miljoen euro. Der de ronde: Coria (Arg/12) - Youzhny (Rus) 6-3 6 3, Olivier Rochus (Bel) Henman (GBrt 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) - Kuerten (Bra/11)7-6 6-4, Gonzales (Chl/15) Hewitt (Aus/16-1 3-6 6- 0, Calleri (Arg) - Zabaleta (Arg) 6-3 6-0, Nal digd. Naast de al eerder ge noemde teams komt VEGABV nog in Tilburg in de Cl-klasse uit. In de C4-klasse speelt het team van VEGABV 8 in café Reseda in Sas van Gent. Het tweede team van Onda is in de B2-klasse onder andere inge deeld met De Kastanje uit Kloosterzande, de enige ploeg uit het district Zeeuws-Vlaan deren. Het district Walcheren/de Beve landen heeft in de C2-klasse zelfs twee finalisten: De Toe komst en Avontuur 2. Zij moe ten met de Brabantse teams SWBB en De Zwaan afrekenen. Alle wedstnjden beginnen om 10.00 uur. De winnende teamsin de diverse klassen plaatsen zich voor het nationaal kampioen schap, dat van 20 tot en met 22 juni in Nieuwegein wordt ge houden. ARNEMUIDEN - Zestien tafeltennissers uit Zee land en Brabant strijden vandaag bij tafeltennis vereniging Arnemuiden om een plaats in de finale van de Hackenburg Cup. Van die zestien gaan er acht door naar de eind strijd op 23 mei. Er wordt vanavond ge speeld in twee poules van acht deelnemers. De beste vier van elke poule kwali ficeren zich voor de finale. Op 23 mei gaat de strijd om de opvolging van Ste fan de Groot, die ook weer meedoet, verder. Poule I: Daan Mijnsbergen, Coen Mijnsbergen. Robert Steenbeek, Arnold de Gier, Jan Zwemer, Hilair Bislip, Ronald Vale en Remco Dij kers. Poule 2: Stefan de Groot. Roald Vos, Willy de Klerk, Vincent Bliek, Wilbert Poppe, Jaap Meerman, Beni to Traas en René Lauwerijs- sen. New York. NBA, play-offs, best-of-7 Eas tern Conference: Detroit Pistons - Philadel phia 76-ers 78-77. Stand in play-off: 3-2 Zwartsluis. WK mannen. Twaalfde ronde: Erdenebileg (Mon)-Sijbrands (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus)-Thijssen (Ned) 1-1, Heusdens (Ned)-Jansen (Ned) 0-2. Tsjizjov (Rus)-Clerc (Ned) 1-1, Ndjofang (Kam)- Gantwarg (WRu) 0-2, Georgiev (Rus)-Andall (Gre) 2-0, Milsjin (Rus)-Ba (Sen) 1-1, Veyts- man (VSt)-Valneris (Let) 0-2, Getmanski (Rus)-Koyfman (Isr) 1-1. Boezinski (Lit)- Samb(Sen)1-l Stand: 1 Georgiev 18 pun ten, 2 Tsjizjov 16,3 Ba, Clerc. Jansen, Thijs- sen, Valneris 14, 8 Getmanski, Heusdens. Koyfman, Sijbrands 13, 12 Milsin, Ndjo fang, Samb. Schwarzman 12,16. Gantwarg 11,17. Boezinski 10,18 Erdenebileg. Veyts man 7,20 Andall 1. Alveslohe. Deutsche Bank - SAP Open, Eu ropese Tour, 2,7 miljoen euro. Stand na 1e ronde: 1. Harrington (Ier), Goosen (ZAf) 65 slagen (-7), 3. Clarke (Nie), Lawrie (Ier), Ba ker(Eng) 67,15 Woods (VSt) 69,28. Derksen (Ned) 70,109. Lafeber (Ned) 74. Herkenbosch. Muermans Vastgoed Cup, Nederlandse Tour, 40 000 euro Stand na 2e ronde 1 Steenkamer (Haarlem 139 slagen (-5), 2 Kraay (Zeist), Van der Velde (Voorhout) 140,4 Muntz(Brasschaat) 141,5. Morley (Eist) 144. Vitoria. Spaans Challenge Open, Challenge Tour, 135.000 euro. Stand na Ie ronde 1 Erlandsson (Zwe) 64 slagen (-8). 2, Soffietty (Ita) 67. 3. Gardiner (Ausl, Otto (ZAf) 68,146 Van der Valk Ned) 78,151. Boerdonk (Ned) 79 Florence. Italiaans Open, Europese vrou wentour. 190.000 euro Stand na 1e ronde 1 Brooky (NZe). Lunn (Aus). Dassu (Ita) 69 slagen (-4), 65. Nijenhuis (Ned), Zelsmann (Ned) 77.82 Hageman (Ned) 78 Schietingen Oudelande Ons Genoegen Wip 1 eerste hoofdvogel D. Boonman, Willem Teil; twee de hoofdvogel M Goeree, Zorgvlied; eerste zijvogel F. Oosthoek. Concordia, tweede zij vogel E. Geelhoed, Willem Teil; derde zijvo gel P. Oosthoek, Vrije Schutters, vierde zijvogel S. Raas, Victoria; eertse kal P. de Putter, Concordia, tweede kal J. de Jonge, ADLM; derde kal J Braam, Ons Genoegen; vierde kal M. de Jonge, .Soranus II. Wip 2. eerste hoofdvogel K Due, Soranus II; twee de hoofdvogel J Braam, Ons Genoegen, eerste zijvogel H Koens, Zeelandia, tweede zijvogel A. Rijk, ADLM; derde zijvogel J Ha- rink, Diana; vierde zijvogel R Klippel, Doel naar Hoger; eerste kal M van Steenbergen, Willem Teil; tweede kal P. Oosthoek, Vrije Schutters; derde kal S. Kopmels, Victoria, vierde kal loting. Supercup. Zeelandia 1 - Willem Teil 4-0, Zorgvlied 1 Vrije Schutters 2-2, Victoria 1 Zeelandia 24-0. Ons Genoegen Willem TeM 3 4-0 Standen. Poule 1: Ons Genoegen 4 6, Spes Nostra 4-6. Zeelandia 1 2-4, Victoria 2 2-2. Zorgvlied 2 2-2. Willem Tell 1 4-2, Wil lem Teil 3 6-2 Poule 2; Willem Teil 2 4 7, Zorgvlied 1 4-6, Doel naar Hoger 4-6, Victo ria 1 2-4, Vrije Schutters 4-3. ADLM 4-2, Sint Andries 2-0. Zeelandia 2 4 0 Tussenstand eerste selectiewedstrijd Euro pees kampioenschap 1 Job de Jonge 8-8; 2 P Maat9-6;3. P. Oosthoek 8 5; 4 H Franse 8 4. 5 M Joosse 6-4; 6. E. Maat 6-4; 7, B de Jonge 5-4; 8. J. Braam 4-4; 9, M„ Goeree 4-4; 10. J. Hoogstrate 4-4; 11F, Rentmeester4-4. bandian (Arg) - Schüttler (Dui) 7-6 6-2, Gau dio (Arg) - Nadal (Spa) 6-2 6-2. Rome Vrouwen, 1,3 miljoen euro Derde ronde Martinez (Spa) - Hantuchova (Slw/7) 6-36-3, Myskina (Rus/8) - Koeznetso- va (Rus) 6-47-5, Clijsters (Bel/2) - Black (Zim) 6-0 6-3. Capriati (VSt/5) - Petrova (Rus) 7-5 6- 3, Mauresmo(Fra/4) - Pistolesi (lsr/16) 6-06- Kosice Challenger mannen, 25 000 euro Eerste ronde: Van Lottum Ned/1- De Voest (ZAf) 6-33-66 2. Kosice (Slw). Challenger mannen. 25.000 dollar. Eerste ronde. Van Lottum (Ned/1 )-De Voest (ZAf) 6-3 3-6 6-2 Tweede ronde: Van Lottum-Svarc (Slw) 7-6 6-4. Mandal EK-kwalifïcatie Vrouwen Noor wegen - Nederland 2-0 (2-0). Doelpunten: Rapp. Hoofklasse kampioenschap. HSC '21-Tur kiyemspor 1-1 Goes Zomeravondcompetitie ZRTC Mid- delkamp/TMZ Eerste koers. Categorie A 1 Dick van de Berg, 2. Tjitte van de Buys, 3. Dirk van Dam Categorie B: 1. Jan Meijers, 2 Peter Tol, 3 Evert Eckhardt. Vrouwen: 1. Su zan Lavooy Jeugd Categorie 1/2/3: 1. Jo- han Eversdijk. Categorie 4/5:1. Nick Evers dijk. Categorie 6/7'1 Bart Maas. Naumburg. Vredeskoers. Zevende etappe. Lubben - Naumburg: 1 Huzarski (Pol) 213 km in 5 28.25, 2. Hondo (Dui) 5.10,3. Degano (Ita), 4. Wrolich (Oos), 5. Lewandowski(Pol).6.Roodhooft(Bel). Al gemeen klassement. 1. Wesemann (Dui) 30.28.45, 2. Sosenka (Tsj) 010,3. Poitschke (Dui) 7.11. 4 Piatek (Pol) 7.16. 5. Konecny (Tsj) 7.19.6. Serri (Ita) Aviles Ronde van Asturië. Derde etappe. Gijon-Aviles: 1. Valdes (Spa) 166 km in 4.33.44 (36,139 km/u), 2. Torrent (Spa) 1.26 3 Edo (Spa). 4 Fagmni (Ita). 5. Gutierrez (Spa). 6 De Sarraga (Spa). Algemeen klas sement. 1 Torrent 12 04 08,2. MaestrelSpa 3 Edo 0 02. 4 Moos (Zwi) 0.03, 5. Arrieta (Spa) 0 08,6 Nozal(Spa) Goes Eerste wedstrijd zomeravondcompe- tite A-categorie 1 Dick van de Berg, 2 Tjit te van de Buijs, 3 Dirk van Dam, 4. Rico Kruijt,5.John vandeVreede 8-categorie 1 Jan Meijers, 2. Peter Tol. 3 Evert Eckhardt, 4 Jacky van der Horst, 5. Kees Hoogertand Vrouwen: 1. Suzan Lavooy, 2 MargotBaaij ens, 3. Annelies Israel Jeugd, categorie 1 t/m 3; 1. Johan Eversdijk, 2 George van Koeveringe, 3. Veronique Tolleman. Cate gorie 4/5: 1. Nick Eversdijk, 2. Paul Hoon dert, 3. Birgit Lavrijssen. Categorie 6/7: 1 Bart Maas, 2. Casper Oppeneer, 3. Anne Eversdijk. AMSTERDAM - Bettine Vriesekoop treedt voorlopig niet in dienst van de NTTB. De voormalige toptafeltennisster (41) uit Amsterdam was bereid om één dag per week bij te springen als trainer van de vrouwenselectie, maar de bond kan haar niet betalen. De NTTB sloot vorig boekjaar af met een tekort van 180.000 euro. De NTTB denkt dat pas na de Olympische Spelen van ko mendjaar de kans bestaat dat er wel geld beschikbaar is. Vriesekoop zegt daarop niet te kunnen wachten. „Ik kan nu tijd reserveren, of dat volgend jaar nog zo is betwijfel ik. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23