Veere inventariseert ergernissen PZC PZC Buitenplaats in oude glorie hersteld )r Vierdaagse met regen en zonneschijn Gevangenisstraffen geëist voor bedreigen chauffeur rolstoeltaxi 15 Lm 'S 8isteren bii dt' rctht" Brabander ontkent aandeel in Vlissingse drugshandel 1kei is makkelijk op te lossen, beveiliging moet overlast op strand matigen .eerzame ipruimactie voor strand Nieuwe directeur Rijkswaterstaat 0800 - 0231 231 (GRATIS) Snorfiets gestolen Diefstal uit kluisje Bromfietssters botsen Sieraden gestolen uit winkel Aanhouding na snelkraak Stalker psychiatrisch onderzocht Bedankt! i<&: bono- vrijdag 16 mei 2003 tflDDELBURG - Tegen een 51- ZLt inwoner van Bergen op «1 in Middelburg twee jaar ,ngenisstraf gecist voor Un in harddrugs en liet tref- L van voorbereidingshande- J,n voor invoer van cocaïne. -Te Brabander ontkende tussen augustus vorig jaar en 12 maart dit jaar in Vlissingen coke te hebben verkocht aan een tus senpersoon. Ook de getuigen verklaringen dat ze bij hem langs kwamen om drugs te ko pen legde hij naast zich neer Aan de telefoongesprekken, die over vlees kopen in Rotterdam gingen, zei hij part noch deel te hebben gehad. ,,Met het vlees bedoelden ze drugs" meende officier van justitie G. Ooster- veld. De politie kwam bij de Braban der terecht naar aanleiding van een onderzoek bij een Vlissingse dealer. „U gold als de leveran cier en kwam naar Vlissingen om bolletjes coke af te leveren", zei de officier. Ook achtte Oos- terveld de man schuldig aan het treffen van voorbereidingshan delingen voor de invoer van harddrugs. Zo werd hem verwe ten een schijnhuwelijk tussen twee verslaafden te hebben ge regeld, die op huwelijksreis naar de Nederlandse Antillen zouden gaan om coke te halen om dit Nederland zou binnen smokkelen. Strafpleitster C Kouijzer stelde dat de verklaringen van de junks niet serieus moesten wor den genomen. Ze vond dat haar cliënt diende te worden vrijge sproken. „Er zijn geen drugs bij hem gevonden. De reis naar de Nederlandse Antillen was hele maal niet geregeld. Ze waren toch al van plan te trouwen. Het hele dossier draait om de Vlis- singer", zei ze. De zaak tegen de 49-jarige Vlissinger werd giste ren aangehouden in verband met het horen van getuigen. Uitspraak: 28 mei. Miriam van den Broek OOMBl'RG - De meeste erger en van inwoners van de ge ënte Veere zijn eenvoudig te nemen. Dat blijkt uit een «derzoek van de gemeente •3arkleine ergernissen. Tijdens inventarisatie kreeg de ge tinte veel klachten over ver dingen en diefstal op de iiianden. Daarom komt er deze rooier als proef nachtelijke itrandbewaking op alle Veerse tonden. Mn dit jaar zijn de stads- en jsraden, de Stichting Wel- „r Ouderen, het Halt Buro en je politie benaderd voor de in- ver.tarisatie van kleine erger- De meeste irritaties die an het licht kwamen, zijn sim- pd op te lossen door de afdeling Beheer en Onderhoud van de ge vente. Bovendien past deze af- ieling sinds kort een nieuwe sanier toe om klachten over fjxptegels. overhangende tak- itn of lekke rioleringsbuizen xieren snel op te lossen. Hangplekken Slachten over bijvoorbeeld een tekort aan oversteekplaatsen, "Bankjes en vuilnisbakken wor den doorgespeeld naar de be treffende afdelingen. Op de lijst net kleine ergernissen staan 'ec,f tok problemen die betrekking hebben op de openbare orde zo- 'ils geluidsoverlast door uit- ïde jongeren of overlast bij Deze klachten len in het wekelijks overleg ;n de gemeente en de politie iroken. sommige irritaties doet de «meerite niets, omdat de aan- ié agenda ha llijl REDACTIE WALCHEREN |i3 i Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN fel (0118) 484000 Fax:10118) 470102 t-mail:redwalch@pzc nl i Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 Email: redactie@pzc.nl internet Www; pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gedragen oplossingen indruisen tegen het beleid. Zo zijn er men sen die willen dat er bij sneeuw val in alle straten zout wordt gestrooid Maar daar denkt de gemeente anders over. Uit de inventarisatie rolde een opmerkelijke ergernis die eer der in de categorie 'grote pro blemen' valt. Er wordt veel geklaagd over overlast, brand stichting, inbraak en vandalis me op de stranden. Al jaren schakelt Veere in de zomer een particulier beveiligingsbureau in dat 's nachts de boel in de ga ten houdt op de Domburgse stranden. Dat werkt prima, maar heeft alleen effect in Dom burg. Dit jaar houdt Veere een proef met nachtelijke bewaking van alle stranden in de gemeen te. Aan het einde van dit jaar evalueert ze of de proef een ver volg krijgt. Bijdrage Volgens het college van B en W is uit de ervaringen met de beveili ging in Domburg gebleken dat de strandpaviljoenhouders, de strandhuisjeshouders en de Stichting Strandexploitatie Walcheren bereid zijn mee te betalen. Voor het aanstaande seizoen wordt alle betrokkenen gevraagd een bijdrage te leve ren. Veere wil tevens dat strandbe- zoekers vaker aangifte doen van STREEKACTIVITEITEN 6IGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: lessen Inschrijving vanaf 8.45 uur; MIDDELBURG - Loskade, 11.00-21.00: ftnverleden tot heden, defensiespekta- [Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Esörmnlon voor vijftigplussers; OOSTSOUBURG Wijkcentrum De Re- flmboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; iUSSINGEN - Het Bolwerk, 14 00 uur; fambal. Voor sommige deelnemers was er, naast bloemen en een medaille, nog een extra beloning. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum houdt van een opruimactie op het strand met groep 7 van de Boaz- ïchool uit Meliskerke. Meerlingen gaan op het strand tfval verzamelen. Daarbij wordt vooral gekeken hoe het afval op het strand terechtgeko men is. Op zaterdag 24 mei wordt er nogmaals een strand- schoonmaakdag georganiseerd, dit keer voor het algemene pu bliek Hierbij is Wim Kruiswijk aanwezig die het Juttersmu- zeeum in Zandvoort runt. Deze actie begint om 15.00 uur en de deelname is gratis. door Anita Janse VLISSINGEN - Ruim duizend kinde ren liepen afgelopen week mee in de Vlissingse avondvierdaagse. De wan delaars lieten zich niet weerhouden van flinke regenbuien. In tegenstelling tot vorig jaar, toen deelnemers konden rekenen op een stralende zonhield deze vierdaagse het niet droog. Maandagavond, 12 mei, kregen deelnemers meteen de vuur doop; het regende pijpenstelen. Toch telde de wandeltocht meer deelnemers dan vorig jaar. In totaal deden 1035 mensen aan de avondvierdaagse mee. Door regen en zonneschijn liepen zij de avondvierdaagse in Vlissingen. Behal ve het verzorgen van de gebruikelijke blaren had de EHBO afdeling een mak kie Medailles Gisteren werd de tocht met een feeste lijk tintje afgesloten. Omstreeks half acht ontmoetten de wandelaars van de vijf en tien kilometer elkaar op het foto Ruben Oreel Stadhuisplein in Vlissingen. Vanaf daar werd de tocht vervolgd onder mu zikale begeleiding van de Deltaband. Via de Singel en de Bloemenlaan liepen de wandelaars naar het Baskensburg- plein, waar de felbegeerde medailles en bloemetjes in ontvangst werden geno men. Sommige doorzettertjes kregen friet en fris voor hun prestatie. MIDDELBURG - Rijkswater staat in Zeeland krijgt volgende maand een nieuwe directeur. Per 1 juni treedt J. (Sjef) Jacobs aan als hoofdingenieur-direc teur. Hij bekleedt deze functie nu bij de directie Noordzee. Jacobs is de opvolger van W. Broeders, die begin dit jaar lid van de hoofddirectie van Rijkswaterstaat is gewor den. Voor hij in 1997 de leiding kreeg over de directie Noordzee, heeft Jacobs uiteenlopende functies bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat gehad. Van 1974 tot 1988 werkte hij bij het directo raat-generaal van het Verkeer. Bij de directie internationaal vervoersbeleid hield hij zich on der meer bezig met zeehaven aangelegenheden en internatio nale binnenvaart. Verder was hij adjunct-directeur Personen vervoer. Van 1988 tot 1997 bekommerde hij bij het directoraat-generaal Scheepvaart en Maritieme onder meer om nationale en in ternationale scheepvaartpoli- tiek. door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - 't Hof Rave- stein in Grijpskerke, ooit een gerenommeerde buitenplaats uit de achttiende eeuw, is in ere hersteld. De Stichting Land schapsbeheer Zeeland heeft de twee middeleeuwse grachten opnieuw uitgegraven, de lange vijver uitgediept en bomen en hagen aangeplant. De eigenaren van de boerderij naast het nieuw aangelegde stuk grond hoorden enkele jaren geleden dat het gebied rond hun tweede woning vroeger een bui tenplaats was. Deze eigenaren (oud-burge meester van Veere G. van Mont- frans-Hartman en haar zus) vonden in het Zeeuws Archief in Middelburg een oude kaart waarop de buitenplaats com pleet met grachten en vijvers stond getekend. Daarop werd de Archeologische Werkgroep Nederland ingeschakeld. Die bevestigde aan de hand van grondboringen dat er vroeger grachten lagen. Door de ruilver kaveling kon het naastliggende Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen stuk landbouwgrond worden aangekocht. Op de plek waar nu de boerderij staat, stond vroeger het heren huis van de buitenplaats. Links daarvan, op het terrein waar nu een grote rechthoekige gracht is gegraven, stond een boerenwo ning. „Het terrein was al rond 1500 bebouwd", zegt D de Ko ning van de Archeologische Werkgroep Nederland. „In 1457 woonde Anna van Bourgondië, Vrouwe van Ravestein daar. Be gin 1700 stond er op het land goed een boerderij met boom gaarden. Het gebied reikte toen tot de Domburgse Watergang. In 1743 was het van W.E. Ferle- man, oud-burgemeester van Sluis en Axel. Er waren toen ook vijvers en een speelhof. Hij ver kocht het gebied later aan een koopman uit Middelburg. Over de periode na 1764 is weinig bekend. Zo weten we ook niet precies wanneer het heren huis gesloopt is. De laatste 150 jaar zaten er boerenbedrij ven." Gracht Het herenhuis komt niet terug De natuur is wel, voor zover dat mogelijk was, in oude staat te ruggebracht. Door allerlei voorschriften waaraan de Stichting Landschapsbeheer Zeeland zich moest houden, mocht de rechthoekige gracht naast de boerderij niet dieper worden dan een halve meter. „Hij is vooral voor het zicht aangelegd", zegt R Geus van Landschapsbeheer. „Ik ver wacht ook niet dat er vaak wa ter in zal staan. Daarvoor is die te ondiep." Langs deze gracht zijn bomen geplant zodat er een soort laan om de gracht heen ontstaat. De lange vijver is uitgegraven zo dat die weer twee meter diep is. Vóór de boerderij is ook een gracht aangebracht. Deze is dieper dan de andere. Momen- MIDDELBURG - Uit een achtertuin van een woning aan de Gortstraat te Middelburg werd gistermiddag tussen 13.30 uur en 16.15 uur een snorfiets weggenomen. Het betreft een rode Tomos voorzien van verzekeringsplaatje XRM-092. De waar de van de snorfiets is onbekend. diefstal of vernieling. In de praktijk gebeurt dat erg weinig. Vanaf nu vullen de badmannen consequent de standaard-aan gifteformulieren in als een strandbezoeker melding maakt van vernieling of schade In het overleg tussen de gemeente en de politie worden voortaan ook deze aangiften besproken VLISSINGEN - Uit een kluisje in een bedrijf aan de Sloeweg in Vlissingen werd gisteren een portemonnee van een twintig jarige Middelburger weggenomen. Hij mist een bedrag van enkele tientallen euro's, een identiteitskaart en (bank)pasjes OOST-SOUBURG - Twee bromfietssters zijn gisteren licht gewond geraakt bij een botsing bij de spoorwegovergang op het Draaibrugpad in Oost-Souburg. Een zestienjarige Vlis singse reed over het Draaibrugpad in de richting van de Ka naalstraat Doordat zij niet zoveel mogelijk rechts hield, kwam zij in botsing met een zeventienjarig meisje uit Oost- Souburg. De Vlissingse hield aan de botsing een flinke buil op haar hoofd over en de zeventienjarige had twee gekneusde vingers. Beide bromfietsen raakten beschadigd. GOES - Uit een winkel aan de Lange Vorststraat in Goes is tussen woensdagavond en gisterochtend ingebroken. Uit het pand werden sieraden met een waarde van ruim tweeduizend euro weggenomen De toegang tot het pand werd geforceerd. GOES - Op parkeerplaats Sloedam langs de A58 te Arnemui- den zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee Mid delburgers van zeventien en twintig jaar aangehouden nadat ze een snelkraak hadden gepleegd in een winkel te Goes. Hier namen ze een gitaar mee die later in de auto werd aangetrof fen De auto, een rode Opel Kadett, bleek tussen woensdag avond half elf en donderdag 2.00 uur te zijn gestolen in de Ver- sluijsstraat te Vlissingen. Beiden zijn aangehouden. MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Terneuzen wordt ervan beschuldigd een officier van justitie van het ar rondissement Middelburg en een reclasseringsambtenaar ne gen maanden te hebben gestalkt. Ook wordt de man verweten hen met de dood te hebben bedreigd. Verder is de Terneuze- naar poging doodslag tenlastegelegd, omdat hij op 27 augus tus 2001 in Terneuzen een bijl naar het hoofd van de reclasse- ringsmedewerker zou hebben gegooid. De strafzaak tegen de Terneuzenaar werd gisteren in Mid delburg aangehouden in verband met een psychiatrisch on derzoek in het Pieter Baan Centrum. De rechtbank acht een onderzoek naar zijn geestesgesteldheid van belang. De ver dachte zou zich onbegrepen hebben gevoeld. Hij was in zijn ogen als een stuk vuil behandeld door de officier en de reclas seringsambtenaar. De man zit sinds februari in de gevangenis Raadsman A. Sol vToeg om schorsing van de voorlopige hechtenis, maar de rechtbank wees het verzoek af. De strafzaak is voor onbe paalde tijd aangehouden door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie J. Groen heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen twee Middelburgse broers van 25 en 23 jaar respectievelijk veertien maanden cel en twee maanden gevangenisstraf plus 240 uur werkstraf geëist wegens een ernstige bedreiging van een taxichauffeur en de diefstal van een rolstoeltaxi. De zwaar ste rol werd toebedeeld aan de oudste verdachte. Hij was dreigend met een mes op de taxichauffeur afgelopen. Na dat het slachtoffer was wegge rend, was hij gaan rijden met de taxi. Het incident speelde zich af in de vroege ochtend van 25 janua ri dit jaar De broers, die stevig hadden gedronken, wilden met hun invalide vriend met een taxi naar Heinkenszand gaan Toen de rolstoeltaxi in Middelburg arriveerde, bleek dat er naast de rolstoel slechts één zitplaats be schikbaar was. De taxichauf feur wilde niet beide broers meenemen. Daarover ontstond een discussie. De taxichauffeur zette het op een lopen toen de oudste broer dreigend met een mes op hem afkwam. Opwelling De verdachte gaf toe dat bij hem de stoppen waren doorgeslagen en dat hij een Stanleymes vast hield. „Ik begon te flippen. Als ik gedronken heb, ben ik emo tioneel". had hij tegen de politie gezegd Hij zei in een opwelling te hebben besloten dan zelf de taxi maar te besturen. „Maar het was niet mijn bedoeling om naar Heinkenszand te rijden", zei hijNa een paar honderd me ter zou hij zijn gestopt. De sleu tels had hij weggegooid Even later werden ze thuis aangehou den. Volgens de taxichauffeur was hij door de jongste verdachte nog geslagen, maar die sprak dit tegen. „Onzin", zei hij. De vriend had zich laten ontvallen: „Wat ze bij de chauffeur hebben gedaan ga ik echt niet vertel len." Hij kon zich goed voorstel len dat de chauffeur bang was geweest. Ernstig Hoewel de officier niet kon spreken van een vooropgezet plan stond het voor hem wel vast dat het geweld erop was ge richt om de taxichauffeur te dwingen het trio naar Hein kenszand te vervoeren. Groen sprak van een ernstig delict. Hij verwees in dat verband naar de sterke toename van berovingen van taxichauffeurs, waarbij Zeeland boven het gemiddelde uitsteekt, „Dat moeten we een halt toeroepen." Raadsman W. Dingemanse vroeg vrijspraak voor zijn 25- jarige cliënt. „Hij heeft geen ge weld gebruikt. Hij heeft hooguit in een vlaag van verstandsver bijstering gereageerd Ik kan goed begrijpen dat de taxi chauffeur is weggelopen. De si tuatie was twee tegen één. Mijn cliënt heeft niet de opzet gehad om de taxi te stelen." Het taxibedrij f diende een scha declaim in van 750 euro De rechtbank doet 28 mei uit spraak. Advertentie De opnieuw gegraven gracht mocht niet zo diep worden, dus veel water zal er over het algemeen niet in staan. De watergang is dan ook meer voor het zicht gegraven. foto Lex de Meester De jaarlijkse INFORMATIEMARKT van Goes afgelopen woensdag was een succes. Dankzij een record aantal deel nemers van ruim 50 verenigingen, organisaties en clubs hebben de (nieuwe) inwoners een goede indruk gekregen van het brede aanbod binnen onze gemeente. teel ziet het geheel er nog kaal en strak uit. Geus verwacht dat er over een tijd, als alles groeit en bloeit, wel kikkers en water vleermuizen bij de vijver zullen zitten. Een compliment en een bedankje van burgemeester en wethouders van Goes aan al deze organisaties is hiervoor zeker op zijn plaats. Ook de bezoekers bedanken wij natuurlijk voor hun komst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15