Vlissingen gulst voor minima PZC Sterke line-up Klomppop Veel te doen rond verjaardag Annie M.G. Schmidt Brainpower sluit festival Sas af Pleidooi voor camera's in Oostburgs winkelgebied kunst Bijstand lezers schrijven Commissaris VIII Commissaris IX Plezierjacht AEL-SGP Reizen Reizen II Routekaart II donderdag 15 mei 2003 OOSTBURG - De ondernemers in Oostburg pleiten voor came ratoezicht in hel winkelgebied. In de afgelopen anderhalve maand werden vier forse inbra ken gepleegd. Volgens voorzit ter P. Ton van Ondernemend Oostburg is het nu hoog tijd dat er iets gaat gebeuren. In cle nacht van maandag op dinsdag werd de toegang tot fo tozaak Verschoore aan de Burchtstraat door ramkrakers geforceerd, waarna kostbare apparatuur werd gestolen. Vori ge week werd juwelier Fliers (Raadhuisplein) leeggeroofd en anderhalve maand geleden sloegen dieven hun slag bij de opticiens Eye Wish Groeneveld (Burchtstraat) en De Cock Op tiek (Raadhuisplein). „Je kunt er bijna vanuit gaan dat hier sprake is van een professionele opzet. In Oostburg zijn in de af gelopen twee jaar maar liefst vijftien winkelinbraken ge pleegd. Wij hebben het pro bleem voorgelegd aan de gemeente Sluis en een aantal opties aangedragen aldus Ton Eén van die opties is videobe waking op het Raadhuisplein, in de Burchtstraat en Brouwe- rijstraat. „Want in laatstge noemde straat is anderhalf jaar geleden ook een fotozaak leeg geroofd. Te denken valt ook aan meer 'blokken' op de straat, om ramkraken te voorkomen. En meer politiesurveillance is ook een mogelijkheid", zegt Ton. Niet eenvoudig Burgemeester E. Brommet van de gemeente Sluis is het met Ton eens dat er iets moet gebeuren, maar benadrukt dat het plaat sen van camera's geen eenvou dig karwei is. „Dat is echt niet zo simpel als het lijkt. Er moet een verordening aan te pas komen, een raadsbesluit over worden genomen en het vraagt ook om duidelijke afspraken over bij voorbeeld het gebruik van de beelden. Cameratoezicht is dus niet haalbaar op heel korte ter mijn. De politie geeft op dit mo ment prioriteit aan het opspo ren van de daders, maar daarnaast kijken we gezamen lijk naar snel realiseerbare pre ventieve maatregelen." door Jeffrey Kutterink Zeeuwse gemeenten bezuinigen steeds vaker op de hoogte van de bijstandsuitkering. Toch doen ze het landelijk gezien nog niet erg slecht. Ge middeld gaven ze in 2001 319 euro per huishouden uit aan bijstandsbeleid. Vlissingen is een topper. Die trok meer dan 750 euro uit en hoort daarbij tot de top 25 van Nederland. Kapclle is de hekkensluiter, want gaf minder dan 250 euro per huishouden uit. Al is die op de goede weg om dat te verbeteren. De FNV schrijft dat op basis van de re sultaten uit het onderzoek 'Gemeente wees minimaal sociaal'. De bond heeft 225 van de 489 gemeenten langs de soci ale lat gelegd. In Zeeland deden 12 van de dertien gemeenten mee. Noord-Be veland liet bij het onderzoek verstek gaan omdat de gemeente technisch de gegevens niet kon aanleveren. De vakbond is over het algemeen be zorgd over het minimabeleid dat ge meenten voeren. Gemeenten korten namelijk op de uitkeringen of op aan vullende regelingen. „Ze nemen daar mee een voorschot op de nieuwe bij standswet", zegt E. Westdijk van de FNV regiowerk Zuidwest Nederland. „Gemeenten krijgen dan van het Rijk een budget en worden 100 procent ver antwoordelijk voor het minimabeleid. Nu is het Rijk nog voor driekwart van het budget verantwoordelijk. Uit dat nieuwe budget moeten gemeenten niet alleen de uitkeringen, maar ook andere aanvullende regelingen betalen. We vrezen dat gemeenten zich nog kariger gaan opstellen en dat in een tijd dat al les al veel duurder is geworden." De Zeeuwse gemeenten blijven over het algemeen steken in de middenmoot, als het gaat om minimabeleid. De FNV heeft onder andere gekeken naar hoe veel geld gemeenten in 2001 per huis houden hebben besteed aan minimabe leid. Borsele, Goes, Hulst, Veere, Tholen en Reimerswaal besteden tus sen de 250 en 500 euro per huishouden. Ze scoren twee van de vier sterren en eindigen daarmee in de middenmoot. Van Schouwen Duiveland, Terneuzen, Middelburg en Oostburg zijn niet alle cijfers bekend, waardoor ze geen eind cijfer hebben gekregen. Opvallend is dat geen enkele Zeeuwse gemeente drie sterren heeft gehaald. De topper is Vlissingen. Die scoort vier sterren, omdat ze in 2001 meer dan 750 euro per huishouden besteedde. Vlis singen treedt daarmee volgens de FNV toe tot de top 25 van meest sociale ge- De balie van de sociale dienst in Vlissingen. meenten van Nederland. Kapelle valt op in negatieve zin, omdat die minder dan 250 euro per huishouden uittrekt voor minimabeleid. De uitkomst van het onderzoek is enigszins geflatteerd geeft Westdijk aan. „Kapelle doet de laatste anderhalf jaar hard zijn best om het minimabeleid te verbeteren. Dat komt in het onder zoek nog niet goed tot uiting, omdat de cijfers slaan op 2001. Bovendien scoort Kapelle slecht omdat ze minima heel lang niet wist te bereiken. Veel mensen schamen zich ervoor dat ze een mini muminkomen hebben en willen uit zichzelf geen gebruik maken van rege lingen. Kijk je naar Noord-Brabant, dan scoren heel veel gemeenten slechts één ster." Wethouder L. Niewenhuijse (sociale zaken) van Kapelle is verbaasd over de uitkomsten van het onderzoek. „Ka pelle staat bekend om het ruimhartige minimabeleid." Daarom is hij gisteren direct in het rapport gedoken en heeft de cijfers bestudeerd. „Een aantal cijfers die in de beoorde ling zwaar meetelt, hebben we niet kunnen aanleveren. Zo hebben we geen cijfers over het aantal kwijtscheldin gen en zijn de cijfers over de categoriale bijstand verwerkt in de 'normale' cij fers' van de bijstand. Dat maakt dat het beeld negatiever uitpakt dan het beleid in werkelijkheid is. Ik herken me ook niet in dat beeld dat de FNV schetst en vindt de cijfers ook niet reëel. We gaan dan ook nog met de FNV daarover i n ge sprek." Beeld Voorzitter V. Janszen van de cliënten raad Kapelle/Reimerswaal herkent zich ook niet in het beeld dat uit het rapport naar voren komt. „Ik geloof he lemaal niet dat er sprake is van slecht beleid. Natuurlijk zijn er wel eens op merkingen, maar daar wordt met enige regelmaat ook met de gemeenten over foto Ruben Oreel gesproken. De gemeenten trekken er hard aan om het beter te doen. De resul taten van het FNV-onderzoek zijn denk ik een aanleiding om ons een spiegel voor te houden en te zien waar het beter kan." De afdeling sociale zaken in Vlissingen ziet in de goede resultaten van het FNV- rapport een bewijs dat het juiste beleid is gevoerd. „We voeren niet alleen de bijstandswet uit, maar proberen ook een sociaal gezicht te tonen", zegt M. Snijder, hoofd afdeling sociale zaken. „Dat betekent dat we mensen regelin gen bieden om bijvoorbeeld toch lid te kunnen worden van een sportvereni ging." Snijder denkt dat de goede resultaten ook komen doordat de gemeente op een andere manier dan voorheen omgaat met minima. „We willen niet dat men sen drie keer hoeven te bellen om iets geregeld te krijgen. Samenwerking tus sen gemeentelijke afdelingen is dus een vereiste. We hebben de organisatie daartoe anders ingericht en extra per soneel aangesteld om te zorgen dat mensen ook echt worden geholpen. Dat team van personeel zoekt zaken uit en door de samenwerking tussen de afde lingen kunnen zaken snel worden gere- geld." Brainpower sloot dit jaar het Bevrijdingsfestival in Vlissingen af. foto Ruben Oreel door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Brainpower en Green Lizard zijn de acts die het popfestival Rock Around The Bridge in Sas van Gent dit jaar afsluiten. Hardco re DJ lady Lana tekent voor de afsluiting van Dance Around The Bridge. De organisatie van het dubbelfestival, vrijdag 20 (dance) en zaterdag 21 juni (rock)in de open lucht nabij het zwembad in Sas van Gent heeft de pro grammering van de twaalfde editie geheel rond. Op de affiche voor de tweede uitgave van Dance Around The Bridge staan JRD (18.45-19.45), Floor Control DJ Team (19.45 - 21.45), G-Spott (21.45-23,45), en DJ Lady Lana (23.45-01.45). Het publiek wordt van 17.00 uur tot 18.45 uur in de stemming gebracht door de DJ Masterparty. De Zeeuwse band Bliss bijt zaterdag om 17.00 uur het spits af voor de twaalfde editie van Rock Around The Bridge. Daarna opnieuw muziek van eigen bodem met de Middelburgse viermansfor matie Rebba the Loon (17.50 uur), Flavour (18.50 uur)en DeXter 1950 uur)Vals Licht (2110 uur) Green Lizard (22.35 uur) en Brainpower (0.05 uur) zijn de laatste drie acts die op het podium nabij de brug van Sas van Gent hun opwachting maken. Uitgebreide informatie over de beide evenemen ten en de kaartverkoopadressen is te vinden op rockaroundthebridge.nl. door Patrick de Block OVEZANDE - Klomppop be wijs dit jaar wederom een van de beste festivals van Zeeland te zijn. De organisatie kan trots zijn op de line-up. Enkele bands die hun opwachting maken zijn: Racoon, Mo'Jones, Dinner-Ti me, Danny Vera en Tino Gonza les. De aftrap van het festival is om elf uur met de band Dinner-Ti me. De bandleden Martijn, Vik en Jap uit Nisse waren voorheen altijd vroeg te vinden op het fes tival: als bezoekers weltever staan. De jongens vinden het dan ook geweldig dat ze nu de openings- act van het festival zijn. Met hun postpuberale punkrock, waar de energie vanaf spat, weten ze zich al verzekerd van een trou we schare fans. Om 11.30 uur gaat podium 1 open. De eerste groep die daar de bühne op zijn grondvesten laat beven is Reach. Deze Zeeuwse rockband heeft ge deeltelijk Amerikaanse en Ierse roots en is zeer getalenteerd. Zanger Dan Boehm heeft een grungeverleden achter de rug in de Amerikaanse stad Seattle en de twee gitaristen zijn talent volle muzikanten. Hun muziek is het best te beschrijven als een mix van Nirvana, J. Buckley en Dinosaur Jr. Andere groepen die op het eerste podium hun opwachting maken zijn: Hatred met brute death- metal, de Belgische groep Sen- gir met gotic-metal en The Ri- plets met rock 'n roll beats. Een van de absolute topacts is Mo'Jones. Deze groep, afkom stig uit Sittard, heeft zich een jaar geleden teruggetrokken in een ldooster om erachter te ko men welk materiaal ze gingen gebruiken voor hun nieuwe al bum. Deze afzondering heeft de groep geen windeieren gelegd. Hun single: Where the sun stop ped shining schopte het een heel eind in de Nederlandse hitlijs ten. De muziek die de Limbur gers brengen is een internatio nale mengelmoes van funk, groove-soul, swing-latin en lounge. Racoon De band Racoon is een ander muzikaal hoogtepunt. Klomp pop was de plaats waar de groep in 1998 werd ontdekt. Sinds dien proberen ze ieder jaar bij het festival aanwezig te zijn. Ze vinden het leuk om nog enkele festivals in de thuisprovincie mee te makenDe Zeeuwse band treedt dit jaar voor de vierde keer op in Ovezande. Aan toppers geen gebrek. De volgende in de rij is de Ameri kaanse gitaarvirtuoos Tino Gonzales. De gitarist speelt zijn muziek dwars door latin, jazz en Tino Gonzales door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - De verjaardag van Annie M.G. Schmidt (1911- 1995) wordt dit jaar in Zeeland uitgebreider gevierd dan ooit. Aanleiding is het feit dat een halve eeuw geleden haar gees teskinderen Jip en Janneke het levenslicht zagen. De jeugd- en muziekafdeling van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg heeft twee Annie Schmidt-quizzen gemaakt, voor kinderen tot en met 14 jaar en voor volwassenen en jonge ren vanaf 15 jaar. Ze zijn van 12 tot en met 27 mei te vinden op de website van de bibliotheek, www.zeeuwsebibliotheek.nl, bij de pagina's 'activiteiten jeugd' en 'activiteiten muziek'. Onder de goede inzendingen wordt een dvd verloot van Ja zuster, Nee zuster. -Annejet van der Zijl, schrijfster van Annie M.G. Schmidts bio grafie 'Anna', is zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur in de Vlis- singse bibliotheek 't Spui. Ze signeert en vertelt over haar boek. Het Middelburgse Thea ter houdt er een openbare repe titie van liedjes uit de musical Ja zuster, nee Zuster. Maandag 19 mei wordt tussen 10.30 en 11.30 uur de tentoon stelling Vijftig jaar Jip en Jan neke geopend door tientallen Vlissingse kleuters. Woensdag 21 mei is van 14.00 uur 16.00 uur een voorleesmarathon. Kinde ren vanaf 4 jaar zijn welkom. Zaterdag 24 mei worden enkele films vertoond. Om 11.00 Ja zuster, nee zuster, om 13.00 uur Abeltje en om 15.00 uur Minoes. In Goes zijn de prenten in de openbare bibliotheek te zien. Ook worden een paar exempla ren in de etalages van de Gast huisstraat en de Oostwal ten toongesteld. De opening wordt maandag verricht door wethou der Linssen van de gemeente Goes om 14.00 uur in de openba re bibliotheek. Ook De Drukkerij in Middel burg heeft een tentoonstelling ingericht rond Jip en Janneke. Van 19 tot en met 25 mei zijn vijftig prenten van Jip en Janne ke te zien, getekend door Fiep Westendorp. Maandag opent burgemeester Schouwenaar van Middelburg de tentoonstel ling met een toespraak en lek kers voor alle kinderen en ande re liefhebbers van Schmidts verhalen. Ze krijgen ook een boekenlegger uit de museum- drukkerij mee. Woensdag 21 mei wordt in De Drukkerij voorgelezen uit werk van Annie M.G. Schmidt. Wie wil, kan verkleed als iemand uit de boeken van de schrijfster ko men en wordt op de foto gezet. In de bibliotheek in haar ge boorteplaats Kapelle is een ten toonstelling ingericht met boe ken, informatie en foto's (vanaf dinsdag 20 mei). Kinderen en volwassenen kunnen meedoen aan een onderzoekje: de biblio theek wil graag weten welk boek de lezers het meeste aan spreekt. Er wordt een prijswin naar uitgeloot. Tenslotte is er nog een voorstel ling van poppentheater Rijn en Trijn, 'Jip en Janneke' in het fruitteeltmuseum in Kapelle, op 24 mei. De voorstelling begint om 13.30 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZCvs nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reaci beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nietdiil redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingenvL niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden ttL dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Ovsr weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. blues. Andere bands die optre den zijn: Het Schouwse For the Alliance. Zij zijn de winnaar ge worden van de live-popprijs. De Zeeuws-Vlaamse rockgroep Dallas, de groep Tapharheejl, Artefact, The Spades en Danny Vera. De groep Dr. Reverb sluit om 23.50 uur de avond af met gi taarmuziek, geïnspireerd door The Treble Spankers en The Shadows. De organisatie laat pendelbus sen rijden vanaf het NS-station in Goes. Vanaf 12.00 uur rijden de bussen om het uur naar Ovezande. Terug rijden de pen deldiensten ieder half uur. Het straatfestival wordt een dag later gehouden. Op zondag 1 ju ni treden diverse straatartiesten op in de twee tenten op het sportpark en in de straten in het centrum. Enkele artiesten zijn: de Wazige Mannen, Arthur Pi- renne, Hoogmoed, de Wereld band en clown Frankel. Het straatfestival begint om 11.00 Luctor et Emergo, de heren Van Gelder en Verduit blijven maar worstelen met hun eerdere uit latingen over het niveau van de Zeeuwse provincieambtenaren. Met al dit geworstel dreigen ze niet boven te komen. Bloeme tjes, ook al zijn die uit eigen zak betaald en fiscaal niet aftrek baar, zullen daarbij echt niet helpen. Toch zeker niet als de bloemetjes worden gezien als 'afkoopsom' zonder echt de hand in eigen boezem te steken. De commissaris maakt in de PZC van 12 mei een vergelijking tussen de kwaliteit van de voet ballers van Ajax en Hoek. Nog afgezien van het aantal spelers, is het appels met peren vergelij ken. Het gebruik maken van de wet van de grote getallen is voor de hand liggend, het vergelijken van appels met peren cq profs met amateurs is sowieso dom, toch zeker omdat indirect de Zeeuwse ambtenaren amateurs worden genoemd. Wat een ge klungel is dit toch allemaalMet een commissaris, die zich niet bepaald gedraagt als een pri mus inter pares en die in het blad B&G wordt omschreven als iemand met een volstrekt ge brek aan (Zeeuws) chauvinisme is het voor de de Zeeuwen en in bijzonder voor de provincie ambtenaren moeilijk een 'intel lectueel kameraadschap' aan te gaan. De Zeelandpromotie maakt met al dit 'gehannes' zware tijden mee. Robert Ferket M. Nijhofflaan 116 Kloetinge Als aanvulling op 'Commissaris VI' van mevrouw Blom, waar mee ik het overigens geheel eens ben, het volgende. De boeken- reeks waar zij op doelt, is uitge geven van 1949-1951 en be stond uit vier delen. Drie van oud-commissaris H. Voorde wind, te weten De Commissaris vertelt, De Commissaris vertelt verder en De Commissaris ver telt door. Het vierde boek is van de schrijver Willem van Iepen- daal en is getiteld De Commis saris kan me nog meer vertellen, dus als zodanig volledig van toepassing op dit item. H. P. van Oostrum Larixweg 3, Haamstede Ik heb tien jaar gewerkt als on bezoldigd opsporingsambte naar bij de AID (Algemene Inspectiedienst) Jacht- en Na tuurwet. Ik ben verbaasd over het bericht over de honderd jaar jachtopziener. Er zijn groepe ringen zoals de 'plezierjacht' die beweren dat de natuur in Ne derland in hoge mate kunstma tig is en dat dus de plezierjager voortdurend moet ingrijpen om te verhinderen dat alles uit de hand loopt. Ik vind het onaan vaardbaar dat de plezierjacht zo met de in het wild levende dieren omgaat. In de gezond heids- en welzijnswet voor die ren van 1992 komen we voor het eerst het begrip intrinsieke waarde van dieren tegen en de criteria van natuurlijkheid; dit zijn vrijheid van beweging, van voedselvergaring en van voort planting en populatieopbouw. Voorts: de mogelijkheid dat elk dier en elke soort naar zijn aard kan leven en deel kan nemen aan de natuurlijke kringlopen. De afwezigheid van benutting, bestrijding en verstoring door de mens is tevens vastgelegdNa 25 jaar kijken achter de scher men van de plezierjacht blijft voor mij de conclusie: honderd jaar jachtopziener is voor mij 'honderd jaar dierenkwelling, honderd jaar ecologische waan zin, honderd jaar ethisch en mo reel niet te verantwoorden'. Volledig stoppen met deze ple zierjacht en laat wildbiologen de resten van onze Nederlandse natuur beheren. A. H. Meuffels Bonedijkestraat 29, Vlissingen In de PZC van 6 mei beweren vier politicologen dat de AEL een democratische emancipa tiebeweging is die vergelijkbaar is met die van de katholieken van ongeveer 100 jaar geleden en lijkt op de huidige SGP. Deze geleerden schijnen enkele belangrijke punten over het hoofd te hebben gezien. Ik daag hen uit een voorbeeld te geven waaruit blijkt dat er een vrucht bare uitwisseling tussen islam en democratie mogelijk is. Waar halen zij het vertrouwen van daan dat dit nu wel kan? Blijkt hieruit niet hun gebrek aan ken nis van andere culturen? Van der Heijden suggereert zelfs dat Marokkanen achtergestfjffl den zijn. Ook daar zou ik r eens een voorbeeld van wflfe zien. Alleen al de hogeimnuï tiecijfers van dez.g.n.achiere-, stelden laten het tegendeel- De emancipatie van de kafc lieken kwam tot uiting m wens om zelf iets aan deachte gestelde maatschappelijke^, atie te doen zonder dat mg zichzelf zielig vond. De Al' vindt zijn achterban wel ziel en eist op hoge toon dat andere hun positie verbeteren, Vang- gen inspanningen is nogweié te merken. Ook de verhoud® tot maatschappelijk onaangt- past gedrag maakt beide gi^. pen onvergelijkbaar. Tot stak weert Gerrit Voerman zelfs d- een radicale AEL even macht loos zal blijven als de SGP. We hij niet dat er in de islamitisch wereld voorbeelden genoegsj: waaruit blijkt dat het zeervi mogelijk is dat radicalisme^ invloed heeft? Ik adviseerde heren de maatschappelijke!»:- wikkelingen op een ot manier te bekijken. DrsM.C.EvmA Coxstraat 62, KaptÜi In tegenstelling tot wat ia artikel van 10 mei staat kam® bij de gemeenten nog wel to een spoedbehandeling tereek Men kan bij de gemeenten e spoedaanvraag voor reisdocu menten doen en als dieopmaa:- dag tot donderdag aangevrasj: zijn, kan men die de volgende dag komen afhalen. Echter es spoeddocument aang op vrijdag kan pas op de daar opvolgende werkdag afgehaald worden. Wel dient menaanaii: voorwaarden te voldoen, matie bij alle gemeenten. P.M.J.vanBè afdeling Burgerzak Gemeente Gas Twee weken achter elkaar, nip op reis met de juiste documen ten. Ik denk dat mevroui M. Leijser niet goed haarhuis- werk heeft gedaan, Ik denk,es ik weet het wel zeker. Als me geen geldig reisdocument heer. en men kan zich wel identifice ren, krijgt men geen noodpas- poort. Wat men nodig heeft een uittreksel van het bevol kingsregister, voor naar Duit land, Mexico enzovoort enzo voort. Als men overdag aanee grens staat en het gemeentekas toor in de woonplaats is ope kan de marechaussee bellens vragen of de gemeent naar dit wil faxen. Staat mens 's nachts dan is er een problee. men moet terug met all van dien. Dit schrijf ik na ee zeer vervelende ervaring, gebeurd. Deze regels zijn sine vorig jaar van toepassing. A.M.Pm Gerbrandyhofl, to Dat Piet van Wijck (PZC 10-: nog steeds de geschiedenis va* het Midden-Oosten niet keü laat hij steeds weer blijken.D; staat Israël in Palestina? Van: 1948 bestaat er geen Pales® meer, omdat toen Israël wer. gesticht door Ben Goerion Trouwens, er heeft nog nooitfö staat Palestina bestaan! Pais tina was een provincie of ge biedsdeel benoemd door kei# Hadrianus in 135 na Christus De werkelijke Palestijnen wa ren de Joden als de oorsprong lijke bewoners. Voorts woonda er Romeinen, Perzen, Druzej- Arabieren en Turken enz. L naam Palestina komt zelfsin» in de Bijbel voor. Dan hee U! het nog over het terugtrek® van de bezettende macht mAf schillende landen en dat dit» einde betekende van het ge weld. Leest hij dan geen to ten? Er is nog nooit zoveel ge weld als tegenwoordig juist i die landen. Dat hij onze verzets strijders vergelijkt met Arato ren die onschuldig kinderen- schoolbussen opblazen is to ook niet te pruimen. Zo lal** ren onze verzetsstrijders n-c- Weet Van Wijck trouwens dat - Judea en Samaria al me®r0^ 100.000 christen-Arabist» burgers zijn gevlucht? tos zaam raken Bethlehem en ue-- Jala en vele andere pWJ® door de Palesteinse terreu 'christenrein'. Christenen zto lijdzaam en zonder protes te kijken hoe hun broedersin-- lamitische staten worden volgd en vermoord. Zelfs in gen land worden kerkgang* lastig gevallen en beledigd j wordt tijd dat de regenngjj gespuis naar hun thwslto terugstuurt. Dat Van Wijck J ter de denkbeelden van de staat zegt genoeg. J.C.CSoto Westerzicht 527, Vlissi"S(

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 52