De sportverenigingen zijn heilig Schouws elftal is te licht Leonard van Putten troeft Arjan Beije af Hoogerland wel, Slabbekoorn niet in Olympia's Tour >21 Zeeuwse biljarters zijn sterk vertegenwoordigd uitslagen donderdag 15 mei 2003 leeuw se Sportraad heet voortaan SportZeeland BDDELBL RG - De naam dekt lading niet meer en dus is het a 14 jaartijd voor verandering. [K Zeeuwse Sportraad krijgt „nnieuwe titel. Het provinci al instituut op het gebied van ooit en bewegen heet vanaf p^en officieel SportZeeland. Jet bekt wel lekker", vindt di- tfeurTon Kienhuis. „Raad als aam werd ook een beetje ou- wllig." De belangrijkste reden voor de aamswijziging ligt echter in de jtbreiding van de activiteiten. D^nge tijd was de Sportraad •iter en alleen een adviesor- m, maar tegenwoordig beho- ja sportservice en -promotie ook tot de hoofdtaken van het Instituut. De organisatie, waar achttien mensen werken, is an- -0 2003 op velerlei gebied ac- fei. Er worden beleidsnotities kot gemeenten vervaardigd, er rritvoorlichting over verant- rord alcoholgebruik in sport- sntines gegeven, verenigingen jnjgen advies over vrijwilli- jasbeleiden privatisering en er rordensportprojecten voor ou- ieren, jongeren en allochtonen xfezet. D-araaast maakt men deel uit ra het comité dat de Tour de fuice naar Zeeland moet ha aien wordt jaarlijks een sport gala voor de Zeeuwse (top)spor- orsgeorganiseerd. „We zijn een aedrijf geworden", stelt de 54- jarige Kienhuis. „We hebben ia soort makelaarsfunctie. »at op ons pad komt, doen We zijn van alle markten _s" Hel vervelende is alleen dat dat Kg niet tot iedereen is doorge drongen, zoals bij tal van sport bonden. Kienhuis: „De bonden noeten zich bezighouden met kn kerntaken, dus zorgen dat •/competitie goed verloopt, dat cafzaken worden behandeld ndat de technische mensen een opleiding krijgen. De andere zaken moeten ze aan or ganen zoals wij overlaten. Nu allen veel bonden nog ac countmanagers aan en die rei- het hele land door om ver enigingen te ondersteunen en te adviseren. Dat is een geweldig verlies van kapitaal." „We hebben het meegemaakt dat er voorlichting gegeven moest worden over verant woord alcoholbeleid in sport kantines. Wij hebben daar in Terneuzen een bijeenkomst over belegd. Bij ons zat de zaal stampvol terwijl de KNVB een deurtje verder hetzelfde deed voor maar tien mensen. Dat is dus verspilling van tijd, geld en energie. Wij kunnen op één loca tie de korfballers, voetballers, tennissers in één keer bedienen. We hebben inmiddels 4000 men sen opgeleid. Daarom zeg ik te gen de bonden: besteed dat soort dingen uit en wij zorgen vervol gens dat het gebeurt, waarbij de vereniging natuurlijk voorop staat. De clubs zijn heilig. Daar doen we alles voor." Gestoord Het is in een periode dat de ver eniging steeds meer onder druk komt te staan. Het aantal vrij willigers loopt terug, de kosten rijzen de pan uit en daarnaast krijgen de clubs te maken met steeds strengere regelgeving. „Er zijn in Nederland 37 wetten die op de sport van toepassing zijn", weet Kienhuis. „Van de milieu- tot de tabakswet. Je wordt gestoord van al die regels, maar je hebt er wel mee te ma ken en dus moeten we de clubs hierbij zoveel mogelijk helpen. Op den duur zullen we zelfs naar betaalde vrijwilligers toe moe ten. Als je met al die regels te maken krijgt, heb je gewoon professionals nodig." Kienhuis: „Wat de vrijwilligers betreft zie ik het nog niet zo somber in, hoor. Er zijn er nog zat. Voorwaarde is wel dat je ze goed inzet. Soms moet je de boel ook opdelen en herstructureren. Ik heb wel eens met een vereni ging om de tafel gezeten, die op instorten stond omdat er vier vacatures in het bestuur waren. Die moesten opgevuld worden, omdat er in de statuten stond dat er in totaal elf bestuursleden moesten zijn. Nou, bij die club zijn dus uiteindelijk de statuten aangepast en de taken herver- doorSjaak Sinke ZIERIKZEE - Naast de uitste kende sprintprestaties van Da- iiel Ward van RKHAV werden erop de eerste wedstrijd voor irt Avondbaancircuit nog meer «edstrijden om de Zeeuwse ti tels afgewerkt. Vooral de 3000 meier bij de mannen kende een behoorlijke bezetting. Meteen na de start vormde zich mi kopgroep van vier man met Arjan Beije (Delta Sport), Leo- rard van Putten (Delta Sport), Edwin Stolk (Flakkee) en Pieter Fioole (Delta Sport). Deze kopgroep werkte voortreffelijk samen en waren bereid beurte de kop te nemen. Fioole noest de kopgroep als eerste la ten gaan en hij werd enkele ron- d«i later gevolgd door Stolk. In óe laatste ronden wist Leonard fan Putten een gaatje te slaan en na 9 minuten en 4,9 seconden nam hij de Zeeuwse titel over fan Niels Koole, die zich niet nad ingeschreven. Arjan Beije pakte de tweede plaats op |*r seconden achterstand, brons was voor Edwin Stolk E® drietal vrouwen liep de Directeur Ton Kienhuis van SportZeeland: „We zijn de enige provincie in Nederland waar alle gemeenten een breedtesportbeleid hebben of dat in de komende jaren gaan ontwikkelen." foto Lex de Meester deeld. Soms zijn de oplossingen echt heel simpel." „Een andere manier om het ge brek aan kader het hoofd te bie den is massa maken, fuseren dus. Dat brengt emoties met zich mee, maar in deze tijden moet je naar de efficiency kij ken. De verenigingen zullen zich hierbij ook breder moeten openstellen. Ik pleit voor de multivereniging met verschil lende takken van sport. Je kunt niet meer alleen volstaan met handbal of voetbal. We leven in de zapcultuur, mensen wensen zich niet meer te bindenZe wil len sporten wanneer het hen uit komt, dus dan eens drie maan den voetballen en dan weer drie maanden tennissen. De vereni gingen zullen daar op moeten inspelen. Wij proberen de clubs daarbij te helpen, de clubs moe ten anders gaan denken." Stokpaardje Het stokpaardje van SportZee land is op dit moment de breed tesport, het nieuwe landelijke sportbeleid van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). „De gemeenten in Zeeland hadden in veel gevallen wel een accommoda- tiebeleid, maar geen actueel al gemeen sportbeleid", legt Kien huis uit .Als gemeenten nu een breedtesportbeleid gaan uit voeren, ontvangen ze voor elke euro die ze zelf inleggen eenzelf de bedrag van het ministerie. Het is dus voor de gemeenten aantrekkelijk om het sportbe leid te actualiseren of op te stel len. We helpen vrijwel alle ge meenten bij het opstellen en later ook uitvoeren van het breedtesportbeleid. Bij de breedtesport gaat het er voorna melijk om dat er voor alle groe peringen in de samenleving een goed en verantwoord sportaan- bod is. Voor de jeugd en voor de ouderen bijvoorbeeld, maar bij de breedtesport wordt ook de gebruikelijke sportbeoefening bij de verenigingen en andere organisaties ondersteund. Breedtesport biedt ook een kans voor gymnastiekonderwijs op de basisscholen. In de gemeente Borsele is er bijvoorbeeld een consulent bewegingsonderwijs aangesteld die de groepsleer krachten helpt bij het geven van verantwoorde gymnastiekles sen en daarnaast ook zorgt voor relaties met de sportverenigin gen." Dan met gepaste trots: „We zijn de enige provincie in Nederland waar alle gemeenten een breed tesportbeleid hebben of dat in de komende jaren gaan ontwik kelen." 3000 meter, waarvan Karin Bastian (Dynamica) de sterkste was in 10 minuten en 43 secon den. Chantal Maat (Dynamica) en Ingrid van Linden (Spirit) fi nishten als tweede en derde. Margot de Nijs (RKHAV) liep een eenzame 800 meter en nam ook nog de Zeeuwse titel bij het discuswerpen mee naar huis. Korte afstand De 800 meter bij de mannen le verde geen snelle tijden op, maar wel een aardige strijd tus sen vier man, waarvan Patric van Remortel (RKHAV) de snel ste was in 2 minuten en 13,6 se conden. Stefan de Block (RKH AV), Jos den Hollander (AV'56) en Rinie van Dijke (Delta Sport) volgden op korte afstand. Op het kogelstoten en discus werpen heerste Bert de Jonge van AV'56. De werptrainer liet zien dat de juiste techniek ga rant staat voor een goede pres tatie. Op de discus liet De Jonge een beste afstand van 39 meter en 64 centimeter opmeten en bij het kogelstoten bleef hij met 12 meter en 49 centimeter de concurrentie een halve meter voor. door jgQ£yanden Oudenhoven WASSINGEN - De Zeeuwse "Ujartwereld is sterk vertegen- *°ordigd tijdens de gewestelij- l( kampioenschappen voor Itïm.s die zaterdag en zondag "«men gehouden in diverse ■poorten en klassen. Zeeuws- «anderen steekt met één team eekjes af tegen Schouwen- thuveland (drie teams) en Wal- pen/de Bevelanden (acht teams). 1 de strijd om de vrouwenbe- «staat op de agenda in Etten- Jf'Waarbij het districtsteam iwv,k ren/de Bevelanden gaat L?® om de vorig jaar ver- plaats in de nationale fi- te herhalen. Van de vijf Wmm zouden deelnemen taeld oekladies zich afge- kÜl Schouwen-Duiveland ïm de C3-klasse libre het w,ü:e. t.eam van Witte van le in actie. Zij spelen in HCR Van der Weijde in Noord- gouwe onder andere tegen HIO uit Heinkenszand. In de C5- klasse, die in Café de Kroon in Bergen op Zoom wordt ge speeld, ontmoet De Graanbeurs onder andere VEGABV 9, de kampioen in die klasse van Wal cheren/de Bevelanden. BV Zierikzee gaat in de klasse BI van het driebanden in BC Amorti in Zevenbergen de strijd aan met VEGABV 2. De club uit Oost-Souburg is toch opvallend ruim vertegenwoordigd. Met liefst vier teams is het succes al niet meer weg te cijferen. Naast de al eerder genoemde teams komt VEGABV nog in Tilburg in de Cl-klasse uit. In de C4-klasse speelt het team van VEGABV 8 in café Reseda in Sas van Gent. Het tweede team van Onda is in de B2-klasse onder andere inge deeld met De Kastanje uit Kloosterzande. In de C2-klasse heeft het district Walcheren/de Bevelanden twee finalisten: De Toekomst en Avontuur 2. Excelsior Al wint met 1-5 in Zierikzee door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De A-junioren van Excelsior waren gister avond duidelijk een maatje te groot voor de Schouwen-Dui- velandse voetbalselectie on der 23 jaar. Vorigjaarop6mei, op de avond van de moord op Pim Fortuyn, bleef het eilan- delijk elftal in Rotterdam met een 2-1-nederlaag nog aardig in het spoor. Gisteravond in Zierikzee was het verschil gro ter: 1-5. Het instituut 'Schouws team' zit de laatste maanden in zwaar weer. Iedereen is het er over eens, dat het eilandelijke selectieteam moet voortbe staan, maar met name bij het seniorenteam krijgen de keu zeheren regelmatig te kampen met personele problemen. Het komt zelfs voor dat van de twintig uitnodigingen de helft van de spelers afzegt Met der gelijke problemen kampt het Schouwse belofteteam stuk ken minder. Zeker met een aansprekende tegenstander als Excelsior is de animo onder de spelers groot. Eind 1997 werd de Schouwen- Duivelandse selectie nieuw le ven ingeblazen, na een lange periode van stilte. Tijdens de oprichtingsvergadering in de kantine van Bruse Boys werd - onder impuls van good old Ja cob van den Berge - besloten behalve een seniorenteam ook een belofteteam in het leven te roepen. Het lijkt ruim vijf jaar na dato raadzaam beide selec ties in stand te houden, want er zit ondanks de tegenwind wel degelijk toekomst in het idee. Twee jaar geleden kopieerde het eiland TTiolen het idee al en vorige maand lanceerde Sou burger Ton Uitterhoeve een Walcherse variant, die evenals op Schouwen-Duiveland met twee teams (onder en boven 23 jaar) vier wedstrijden per jaar zal spelen Aangezien Rei- merswaal al jaren zijn eigen regioselectie heeft en Oost- en West-Zeeuws-Vlaanderen ook vrij regelmatig wedstrijden spelen, lijkt de stap naar een Zeeuws kampioenschap met regioteams nog maar klein. Intermezzo Zo'n Zeeuws kampioenschap zou een fraaie afsluiting van het seizoen zijn. Bovendien Fred van de Helm, één van de drie Schouwse spelers die de volledige negentig minuten speelden, in duel met een speler van Excelsior. Dennie le Comte (links) snelt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema zouden de oefenwedstrijden, zoals die gisteren bijvoorbeeld werd gespeeld, een nieuwe di mensie krijgen. Behalve een leuk intermezzo voor de spe lers tijdens het drukke seizoen, zou zo'n oefenwedstrijd even eens als warming-up fungeren voor het Zeeuws kampioen schap. Een duel zoals gisteren zou perfect in de voorberei ding passen. Het krachtsverschil was ech ter groot tussen Excelsior Al en de Schouwse elf. De Rotter dammers waren gretig op de bal en vonden elkaar makke lijk. Doordat enkele spelers van het Schouws elftal niet op dezelfde plaats speelden als bij hun club, glipte er ook nog al eens onverwacht een bal letje door de defensie. De eerste goal kwam daardoor na ruim een kwartier op het bord en vlak voor rust luidde een slippertje van doelman Leander Rouw de 0-2 in. De DFS-goalie liet een dieptepass onder zich doorgaan, waarna Ben Verwest de inzet van Ex celsior met de hand uit het doel hield. Verwest werd met een rode kaart streng bestraft door scheidsrechter Van IJsseldijk en de strafschop betekende 0- 2Excelsior stond er overigens op dat er een vervanger voor Verwest in het veld kwam, zo dat de wedstrijd met elf tegen elf vervolgd werd. Gevaar De wisselingen in de rust bij het Schouws team wierpen vervolgens hun vruchten af. De entree van de lange man nen Lex Zwang en George Ge luk in de voorhoede bracht ge vaar voor de Rotterdamse goal. Zwang maakte al na drie minuten de aansluitingstref fer, nadat hij de aanval zelf had opgezet. Geluk schoot vijf minuten later net langs de kruising en weer vijf minuten later zette Zwang Dominique van Doorn voor de keeper, maar de speler van WIK'57 (volgend jaar Fios) miste. Na dat sterke openingskwar tier nam Excelsior de touwtjes echter weer in handen. De ploeg maakte vlot 1-3 en 1-4 en toen was de wedstrijd ge speeld- De vijfde Rotterdamse treffer vlak voor tijd was puur voor de statistieken. Schouwen-Duiveland onder 23 jaar: Leander Rouw (46. Leon Weeda); Collin van Oeveren (46. John Berrevoets, 86 Collin van OeverenFred van de Helm, Maarten Padmos (46 Johan Pad mos), Ricardo de Winter (46. Do minique van Doorn); Frank Kris- talijn (46. Michtel Tamerus), Gert- Jan Tierie (46. George Geluk), Ben Verwest (32. Dennie le Comte); Barry Steenpoorte, Rutger Koo- man (46. Lex Zwang), Patrick Verhaart. door Sven Remijnsen VLISSINGEN - Voor de start van het wielerseizoen leek het duidelijk: Richard Slabbekoorn zou wel van start gaan in Olym pia's Tour, Johnny Hoogerland niet. De 51e uitgave van de etap pewedstrijd, die zaterdag be gint. telt inderdaad één Zeeuw se deelnemer: niet Slabbekoorn, maar Hoogerland. Slabbekoorn (Kapelle) is door de ploegleiding van Van Vliet- EBH uit de selectie gehouden, omdat hij nog altijd niet volle dig hersteld is van de ziekte van Pfeiffer. Olympia's Tour moet het daardoor doen zonder de re velatie van de vorige editie. Slabbekoorn won de rit in Os- sendrecht, eindigde een dag la ter als tweede en werd zesde in het eindklassement. „Op dit moment is Olympia's Tour te hoog gegrepen", zegt Slabbekoorn „Als je ook maar iets mankeert, is het een ontzet tend zware wedstrijd. Het heeft geen zin om mezelf in de vernie ling te rijden Graag had hij zich zondag aan zijn eigen publiek getoond in de eerste rit-in-lijn, die groten deels over Zuid-Beveland voert. In plaats daarvan rijdt hij de Flèche du Sud in Luxemburg. „Ik ben niet teleurgesteld", ver zekert Slabbekoorn. „Ik voelde het aankomen. Ik moet vooral niet panikeren en de tijd nemen om te herstellen. Daar trek ik een jaar voor uit." Programma Johnny Hoogerland (Yerseke) had Olympia's Tour niet in zijn oorspronkelijke wedstrijdpro gramma opgenomen Zijn stij gende vorm en zijn Nederlandse afkomst bezorgden hem een plaats in de formatie van Quick Step-Davitamon „De ploeglei ding vroeg waar ik liever een etappekoers reed: in Spanje of in Nederland. Toen dacht ik: weet je wat, ik ga lekker Olym pia's Tour rijden," Hoogerland heeft een paar goe de weken gehad. Hij won de sprinttrui in Le Ruban Grani- tier Breton, een zevendaagse rittenwedstrijd in Frankrijk. Bovendien verrichte hij veel werk voor zijn ploeggenoot Di- mitn Muravjev. die eindwin naar werd. Vervolgens hield hij ook naar behoren stand in de Ronde van Slovenië. „In twee weken tijd heb ik 2500 kilome ter gekoerst. Beter kun je jezelf niet in vorm rijden." Na zijn debuut vorig jaar, toen hij als 21e eindigde, wil Hooger land ditmaal nog beter voor de dag komen. „Ik wil een etappe winnen en proberen voor het klassement te gaan." Olympia's Tour begint zaterdag met een proloog in en om Os- sendrecht Daar is zondag ook de start en finish van de eerste etappe, waarvan het accent op Zuid-Beveland ligt LA Lakers staan op randje van uitschakeling SAN ANTONIO - Los An geles Lakers, de afgelopen drie jaar kampioen in het Amerikaanse profbasket bal (NBA), staat op de rand van uitschakeling in de NBA-play-offs van dit jaar. San Antonio Spurs bracht de Lakers een gevoelige nederlaag (96-94) toe in de halve finale playoff van de Western Conference en leidt de best-of-seven reeks nu met 3-2. De Spurs zijn dus één over winning verwijderd van de finale. In de andere halve finale play-off van de Western Conference nam Dallas Mavericks een 3-2-voor- sprong op Sacramento Kings door het vijfde duel te winnen met 112-93. RTR Zierikzee. Avondbaanwedstrijd Mannen 100 m ZK: 1. Jasper Ruinard (AV'56) 12.0.2. Glenn Hoffman (Scheldesport) 12 0,3 Hen rikWesterweele (Dynamica) 12.2 200 mZK 1 Henrik Westerweele (Dynamica) 24.5, 2 Jasper Ruinard (AV'56) 25.3, 3. Glenn Hoff man (Scheldesport) 25.5. Hoog: 1 Jeroen van Belzen (Dynamica) 1.70,2. Arjan Meijer (Delta Sport) 1.55. Discus: 1. Bert de Jonge (AV'56) 39.64, 2 Henk van den Berg (AV'56) 35.84,3. Jeroen Hage (Dynamica) 34.79. Ko gel 1. Bert de Jonge (AV'56) 12.49,2. Henk van den Berg (AV'56) 11.45,3 Jasper Ruin ard (AV'56) 10.98. 800 m 1 Patrick van Re- mortel (RKHAV) 2 13.6, 2 Stefan de Block (RKHAV) 2.14.8,3. Jos den Hollander (AV'56 2 15-1 3000 m ZK: 1. Leonard van Putten (Delta Sport) 9.04.9, 2. Arjan Beije (Delta Sport) 9 08 8, 3. Edwin Stolk (Flakkee) 9.21.8,4. Pieter Jan Fioole (Delta Sport)9.26, 5. Rens Bostelaar (Dynamica) 10.13.7. Jongens A. 100 mZK: 1. Daniel Ward (10.5), 2. Matthijs Heeres (Delta Sporl) 12 3 200 m ZK: 1. Daniel Ward (RKHAV) 21 4 Discus 1 Marin de Feyter (Wielingen) 31.59, 2. Wou ter Saman (RKHAV) 24 34 Kogel. 1. Marin de Feyter (Wielingen) 10.89, 2. Wouter Sa- man (RKHAV) 8 99 800 m: 1 Richard Reyn hout (AV'56) 2 12 6, 2. Hylke Hopmans (AV'56) 2.12.9, 3 Wouter van Caspel (Ener gie) 2.42.1 3000 m ZK: 1 Maarten de Cock (RKHAV) 10,04.1. Jongens B 100 m ZK: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 11.9,2. Ce- asar Zwolle (AV'56) 12.2. 200 m ZK: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 24 9, 2. Ceasar Zwolle (AV'56) 25.2 Discus: 1 Bart van Kra- lingen (Delta Sport) 25.90. Kogel 1. Bart van Krakngen (Delta Sport) 12 34. 800 m 1. Da- vey van de Veeken (RKHAV) 2.28.6 Jongens C. 100 m 1 Harry Lavooy (AV'56) 12 4, 2 Rinse Pieters (AV'56) 12.9, 3. Paul Kingma (Scheldesport) 13 1 150 m: 1Harry Lavooy (AV'56) 18.7,2 Rinse Pieters (AV'56) 19.5,3. Paul Kingma (Scheldesport) 19.8. Hoog. 1 Paul Kingma (Scheldesport) 1 60,2. Wesley Hemelsoet (Scheldesport) 1.40, Kogel: 1 Rinse Pieters (AV'56) 9.46, 2 Wesley He melsoet (Scheldesport) 8.47 800 m: 1. Paul Kingma (Scheldesport) 2.21.7 Jongens D. 80 m: 1 Robert Paul de Roo (Scheldesport) 10.7. 2. Danie Goulooze (AV'56) 11.0,3 Bri an Boidin (RKHAV) 11.3. Ver: 1. Robert Paul de Roo (Scheldesport) 4.58, 2. Steven Nuy- tinck (AV'56) 4.38, 3. Marti|n Fraeijenhove (Scheldesport) 4.25. Discus: 1. Danny Gou looze (AV'56) 26 19. 2. Robert Paul de Roo (Scheldesport) 2356, Quinten Volleman (Scheldesport) 16 17 Kogel. 1. Danny Gou looze (AV'56) 11.39. 2 Robert Paul de Roo (Scheldesport) 8 59, 3 Quinten Volleman (Scheldesport) 6.83. 600 m 1 Alex Zwolle (AV'56) 1.48.5, 2 Martijn Fraeijenhove (Scheldesport) 1.50.7, 3. Steven Nuytinck (AV'56) 1.51.6. Vrouwen 100 m: 1. Wilma Verdonk (Schel desport) 16 0 200 m: 1. Wilma Verdonk (Scheldesport) 33.5. Discus ZK 1 Margot de Nijs (RKHAV) 21.88, 2. Allen Aper (RKHAV) 16.54 Speer. 1 Ellen Aper (RKHAV) 18.57.2 Wilma Verdonk (Scheldesport) 17 48 3000 mZK 1 Karin Bastian (Dynamica) 10.43.5.2. Chantal Maat (Dynamica) 11 02.0, 3. Ingrid van Linden (Spirit) 11 35.7.800 m 1Margot de Nijs (RKHAV) 2 29.7. Meisjes C. 80 m: 1Lieke Dekker (Delta Sport 10 5, 2. Madeion Dekker (AV'56) 11.2, 3. Nikki van Meel (AV'56) 11 6.150 m: 1 Lieke Dekker (Delta Sport) 20.2, 2. Madeion Dek ker (AV'56) 21.6. 3 Nikki van Meel (AV'56) 22 2 Discus 1. Esther Vermeu (AV'56) 18 32,2. Yavanne van der Meer (Delta Sport) 16 25,3 Samantha van de Veer (Delta Sport 15.64. Speer 1 An.ek Aper (RKHAV) 21.92, 2. Esther Vermeu (AV'56) 20.38, 3. Saman tha van Remortel (RKHAV) 18.70. Ver: 1Es ther Vermeu (AV'56) 4.81, 2 Lieke Dekker (Delta Sport) 4.61,3 Madeion Dekker (AV'56 4 59 600 m 1 Renate de Wilde (AV'56) 1 47 3. 2. Esther Vermeu (AV'56) 1.48.1, 3. Aniek Aper (RKHAVI1.49.5 Meisjes D 60m. 1 Hanna Maassen (Delta Sport). Nicky de Looze (Delta Sport), Arlette Haak (Schelde sport) en Danielle Elferink (Delta Sport) 8 8. Ver: 1 Evianne van de Zande (Delta Sport) 4.56, 2. Danielle Elferink (Delta Sport) 4.26, 3. Arlette Haak (Scheldesport) 4.07. Discus 1 Evianne van de Zande (Delta Sport) 21.79, 2. Danielle Elferink (Delta Sport) 16.78, 3. Willianne Schot (Delta Sport) 16.43. Speer: 1. Evianne van de Zande (Delta Sport) 27 32, 2. Willianne Schot (Delta Sport) 24.27,3. Da nielle Elferink (Delta Sport) 24.27. 600 m 1. Hanna Maassen (Delta Sport) 1.56.2. 2. Ar lette Haak (Scheldesport) 1.59.7,3. Nikky de Looze (Delta Sport) 2.00.2 New York NBA, halve finales play-offs (best-of-seven). Western Conference: Dallas Mavericks Sa cramento Kings 112-93. Stand: 3-2. San An tonio Spurs Los Angeles Lakers 96-94. Stand. 3-2 Zwartsluis WK mannen. Elfde ronde: Clerc (Ned)-Ndjofang (Kam) 1- 1Sijbrands (Ned)-Georgiev (Rus) 0-2, Thijs- sen (Ned)-Milsjin (Rus) 1-1, Ba (Sen)-Heus- dens (Ned) 1-1, Jansen (Ned)-Veytsrnan (VSt) 1-1, Gantwarg (WRu)-Erdenebileg (Mon) 1-1, Andall (Gre)-Schwarzman (Rus) 1-1, Valneris (Let)-Getmanski (Rus) 1-1, Koyfman(lsr)-Boezinski(Lit) 1-1. SamblSen )-Tsjizjov (Rus) 0-2 Stand: 1. Georgiev 16 punten, 2. Tsjizjov 15, 3. Clerc, Heusdens, Thijssen, Ba 13, 7. Sijbrands, Jansen, Get- manski, Koyfman, Ndjofang, Valneris 12, 13. Milsin, Schwarzman, Samb 11,16. Boe- zinski, Gantwarg 10,18. Veytsman 7,19 Er- denebileg 6,20. Andall 1. Sportprijsvragen Lucky Day. 2-3 4-8-13-14-15-17 18-20-25- 29-31-40-45-47-52-70-77-78 (onder voorbehoud). Hamburg. Mannen, 2,45 miljoen euro. Tweede ronde: Ferreira (ZAf) - Lopez (Spa) 6-16-2, Coria (Arg/12) - Nieminen (Fin) 6 3 6 4, Kuerten (Bra) Davidenko (Rus) 7-5 6-0, Zabaleta (Arg) - Robredo (Spa/14) 3-6 6 3 6- 1, Joesim (Rus) Beek (Slw) 6-7 6-4 6-2. Schüttler (Dui/9) Burgsmuller (Dui) 6-4 4 6 6-4, Gaudio (Arg) - David Sanchez (Spa) 6-7 6-3 6-1, Philippoussis (Aus) - Malisse (Bel) 6- 3 7-6, Gonzales (Chl) - Mantilla (Spa) 6-2 6-1, Nalbandian (Arg/8) - Dupuis (Fra) 5-7 6-2 6-3, Henman (GBr) - Grosjean (Fra/10) 6 0 3-6 6- 2, Olivier Rochus (Bel) - Costa (Spa/5) 3-66-3 7-6, Hewitt (Aus/1- Clement (Fra) 6-7 6-4 7- 6. Federer (Zwi/3) - Sargsian (Arm) 6-1 6-1 Ronde van Italië Vijfde etappe. Messina - Catania- 1. Petacchi (Ita) 176 km in 4.54.43 (35,831 km/uur), 2. Cipollin. (Ita), 3 Eisel (Oos), 4. Moreni (Ita), 5. McEwen (Aus), 23. Vierhouten, 92. Moerenhout Algemeen klassement: 1 Petacchi 22.31.44,2. Garzelli 0.49, 3. Casagrande 0.59, 4. Pellizotti (Ita) 1.04, 5. Simoni, 76. Moerenhout 7.05, 100 Cipollim 12.52,158 Vierhouten 33.10. Vredeskoers. Zesde etappe Krosno Odr zanski - Frankfurt a/d Oder: 1 Moletta (Ita) 146 km in 3 20.41 (43.65 km/uur). 2. Bau- mann (Out) 0.09,3 Haselbacher (Oos) 0.15. Algemeen klassement: 1 Wesemann (Dui) 24.55.10, 2 Soseni (Tsj) 0.10, 3 Poitschke (Dui) 7.11 Johan van Rumst naar Oostende VLISSINGEN - Johan van Rumst speelt met ingang van komend seizoen voor het Belgi sche KV Oostende, dat uitkomt in de tweede klasse nationaal. De ex-speler van Beveren speel de dit seizoen voor Terneuzen, maar vertrok daar in december. Aan het eind van de competitie keerde Van Rumst nog een aan tal wedstrijden terug bij Ter neuzen. De Belgische midden velder tekende een tweejarig contract bij Oostende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49