Opvoedbureau begint zijn werk PZC Voor een peuter is eendenkroos gras Scholieren strijden om Zeeuwse voetbaltitel Eén loket voor werk en uitkering op Walcheren Enquête over dienstregeling van Connexxion i;raagbaak voor ouders in gemeente Reimerswaal agenda STREEKACTIVITEITEN 13 Scholieren op het spoor Stroper krijgt boete Molenvlietsestraat Tholen dicht Autokraker krijgt 16 maanden cel Drankrijder krijgt rijverbod Zierikzeeënaar bestraft voor poging tot zware mishandeling M^amMers niSSlNGEN - Connexxion cn 'u L„;a Zeeland gaan on- donderdag 15 mei 2003 je provincie «ken wat de passagiers j, nieuwe dienstregeling J,, tandehand van de uit- Bieten van de enquête wordt üiken of verbeteringen kun- p,«rden doorgevoerd. Van dinsdag 20 tot zaterdag 24 mei kunnen busreizigers in Vlis- singen, Middelburg en Koude- kerke te maken krijgen met enquêteurs van de vervoers maatschappij en de provincie. Passagiers kunnen op een vra genlijst aangeven hoe zij de nieuwe dienstregeling, die 15 maart is ingegaan, ervaren. De passagiers krijgen ook de gele genheid om te melden dat zij la ter teruggebeld willen worden om dieper op de problematiek in te gaan. Passagiers die door de nieuwe dienstregeling geen ge bruik meer maken van het open baar vervoer, wordt gevraagd zelf telefonisch contact op te ne men met de provincie. Verschillende scholen en Wal- cherse zorginstellingen hebben al gezegd dat de nieuwe dienst regeling een verslechtering is. De Middelburgse scholenge meenschap Nehalennia heeft geconstateerd dat de verbin ding vanuit de dorpen naar yjnhPaardekam f «SSWEERT - Na bijna een i van voorbereiding wordt jLode maand in Hansweert H opvoedbureau voor de ge bote Reimerswaal geopend, fedcrs van kinderen tot acht- jai jaar kunnen daar terecht «Iallerlei vragen over de op- - «ding. h fo; mensen die zich beroeps- scfc ««J met kinderen bezighou- aj» fckunnen bij het opvoedbu- gu terecht. Het moet een zeer v« fedrempelige voorziening ieat r^en die gratis kortdurende est- biedt j fttisde bedoeling dat er geen achtlijsten ontstaan. Het op- dtjl '^bureau fungeert als een xï Concert in Goes 5SGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, ttW-16.00 uur. Torenbeklimming; 'lCO-16.30uur: Bezichtiging monumen- ï":Markiezenhof, 20.00 uur: Franciscuö <«ri; KES-Oosterscheldeziekenhuis, 10.00- '200uur Inloopochtend voor whiplash- ftónten; Sportpunt Zeeland, 13.00- ||35uur Line Dance door Country Club ^Southern Riders; Monument Grote Ifett 18,30uur. Bijeenkomst Stilte voor 't Vrede Raad van Kerken; Wijkgebouw j ■kïbgthart, 19.00 uur: Technika 10 voor "»|e$van10t/m 12jaar; WELLE Zwembad. 9.00-10.00 uur: &<t en spel 55-plussers. 12.00-13.00 Bewegen voor carapatiénten; ÜUTN1NGEN - Ons Dorpshuis. 13 00- ''Muur. Biljartcompetitie senioren; WAARDE Dorpshuis, 19.00 uur: Start «ndvierdaagse; ®SEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 Rondvaart Oosterschelde REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 *460 AA GOES Tel: (0113) 273000 fax (0113) 273030 Email: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrïd Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 jax: (0118) 470102 Email; redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl schakel tussen de basisvoorzie ningen in de gemeente en de jeugdzorg. Als de 'gewone' zorg, zoals huisarts of consultatiebu reau, geen hulp meer kan bie den, is de stap naar bijvoorbeeld Emergis vaak te groot Het opvoedbureau moet dat gat opvullen. Bovendien kan onno dige instroom in de jeugdzorg op deze manier worden voorko men. Spreekuur In eerste instantie wilde de stichting Jeugdzorg spreekuren houden in Kruiningen en Hans- weert, maar uiteindelijk is er voor gekozen om alleen in dat laatste dorp te beginnen. Elke maandag- en donderdagoch tend tussen half tien en half twaalf houdt een pedagogisch adviseur spreekuur in brede school De Kolk. Doorgaans zul len een paar gesprekken vol doende zijn om tot een oplossing van een probleem te komen. Als dat riiet het geval is, kan de ad viseur cliënten doorverwijzen. De eerste drie jaar neemt de pro vincie Zeeland de kosten voor het opvoedbureau voor haar re kening. Daarna volgt een evalu atie en moet de gemeente Rei merswaal beslissen of ze de Demonstraties liulpdiensten in Heinkenszand rif. HEINKENSZAND - De politie, landweer en de ambulance post houden zaterdag 17 mei «nopen dag op het parkeerter- itin achter het politiebureau iadeStenevate in Heinkens- and. De open dag ging eerder niet <door vanwege het overlijden alt von prins Claus. Van 10.00 tot 'ft- 15.00 uur kan iedereen die dat lil komen kijken naar de spul- in die politie en brandweer ge- Jnaken. ka to 11,00 en om 14.00 uur ko len de ambulances om samen iet politie en brandweer een demonstratie te geven van hoe ie hulpverlening in zijn werk i p. ifr GOES-Muziekvereniging Eup- bonia en zangeres Marjon van 'i kaarden geven zaterdag om 20.00 uur in Sportpunt Zeeland iiGoes een swingend concert. Tijdens het concert worden tt' summers ten gehore gebracht ec- an de Blues Brothers, Stevie Tonder, Frank Sinatra en Las lte" 'ütchup. Tijdens de manifestatie Plons in Heinkenszand kunnen ouders onder meer zien hoe zwemlessen voor baby's en peuters in hun werk gaan. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - In een laagje water van vier centime ter kan een baby of een peuter verdrinken. Verdrinking is doodsoorzaak nummer 1 als het gaat om kinderen tussen nul en vier jaar. In zwembad Stelleplas in Heinkenszand wordt het evenement Plons ge houden, dat bedoeld is om ou ders bewust te maken van het gevaar van water. Elk jaar wordt bij 24 kleintjes verdrinking als oorzaak van het overlijden geregistreerd en 130 kinderen moeten voor bij- na-verdrinking in het zieken huis worden behandeld. De stichting Consument en Veilig heid vermoedt zelfs dat de cij fers in werkelijkheid met tien moeten worden vermenigvul digd. Aansluitend op de reclame campagne die Consument en Veiligheid voor de preventie van verdrinkingsongelukken is begonnen, houdt de stichting samen met de Neder landse Vereniging van Zwem baden een landelijk evenement om vooral de groep jonge ou ders bewust te maken van de gevaren. Dat gebeurt zondag in 250 Nederlandse zwemba den. Het zwembad Stelleplas in Heinkenszand neemt voor Zeeland de honneurs waar on der de naam Plons. Glijbanen Behalve interessant en leer zaam moet het evenement na tuurlijk ook leuk zijn. Dat is niet zo moeilijk in een buiten bad met gl ijbanen en speelwei den. De zweminstructeurs laten zien hoe baby- en peuter zwemlessen in hun werk gaan en de ouders kunnen er met hun kinderen aan deelnemen. Daarnaast zijn er realistische risicosituaties nagebootst, aan de hand waarvan ouders kun nen leren waar ze op moeten letten. Een badkuip met een klein laagje water kan onge vaarlijk lijken, maar een klein kind kan erin verdrinken. Bovendien worden kinderen aangetrokken door zaken die volwassenen hebben leren mij den. Het troebele, bruine water van een tuinvijver kan een on weerstaanbare aantx-ekkings- kracht hebben op een kind, een sloot met kroos is in kinder ogen een mooi paadje en een boomstronk over een stuk open water loop je als peuter maar moeilijk voorbij. Ook bij harde wind zijn kinderen in de buurt van water niet veilig en zelfs op flauwe taluds kunnen kinde ren bij een val al snel in het wa ter rollen. Tijdens Plons kun nen de ouders ook oefeningen leren die ze met hun kinderen thuis of in het zwembad kun nen doen. De oefeningen zijn een voorbereiding op het zwemonderwijs, maar leren de kleintjes ook omgaan met wa ter. Het evenement Plons begint in Stelleplas om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. door Mieke van der Jagt KLOETINGE - Na regen komt zonneschijn, maar dat geldt he laas ook andersom. De finales van het schoolvoetbaltoernooi werden gisteren geplaagd door buien en af en toe opgevrolijkt door het zonnetje. Op de velden van Voetbalver eniging Kloetinge in het Wes- selopark speelden de jongste voetballers uit het basisonder wijs met zeven tegen zeven. Al leen de zeven teams die uit de voorronden als de besten naar voren waren gekomen, mochten uitkomen in de finale. De Oos- terburgt uit Oosterland mag zich komend jaar Zeeuws kam pioen noemen. Vooral de strijd om de tweede plaats was erg spannend. Die speelde zich af tussen Raven stein uit Vlissingen en de Ko ningin Beatrixschool uit Arne- muiden. Ravenstein werd tweede. Beide teams hadden evenveel punten en een even hoog doelsaldo, maar omdat Ravenstein de meeste wedstrij den had gewonnen, ging het er met de tweede plaats vandoor. De overige uitslagen bij de ze ventallen luidden: 4. Bisschop Ernstschool.Goes; 5. de Oostvo gel, Lamswaarde; 6. Dolphijn- burgh, Middelburg; 7. De Een dracht, Hansweert De negen top-schoolelftallen - jongens uit de hoogste klassen van het basisonderwijs - voet- De keeper van De Oosterburgt uit Oosterland had een goede dag: zijn ploeg won bij de zeventallen. balden bij Voetbalvereniging Nieuwdorp om het Zeeuwse kampioenschap. Winnaar werd de Zuidlandschool uit Terneu- zen. Die mag Zeeland vertegen woordigen in de volgende ronde die op 31 mei in Hendnk-Ido- Ambacht wordt gespeeld Wie daar wint mag het bij de finale voor het Nederlands kampioen schap gaan proberen. De uitsla gen luiden als volgt: 2. De Cy- pressenhof, Middelburg", 3. De Kirreweie, Haamstede; 4. Zuid westhoek, Goes; 5. Theo foto Willem Mieras Thijssenschool, Vlissingen; 6. Ingehelosenbergschool, Sint Jansteen; 7. 't Vierschip, Arne- muiden; 8. Het Kompas, Hulst; 9. Basisschool Breskens. Middelburg ronduit slecht is. Een leerling uit Oostkapelle bij voorbeeld is met de bus meer dan een uur onderweg naar de school. Ook de aansluiting van het NS- station naar de scholen in mini- busjes verloopt niet soepel. De school roept ouders op hun klachten via e-mail te melden. KAPELLE - De politie heeft gisterochtend zeven scholieren bekeurd, toen zij bij rood licht een spoorwegovergang over staken. De agenten controleerden tussen half acht en half ne gen bij de spoorwegovergangen Biezelingsestraat Dijkwel- sestraat Noordweg in Kapelle. voorziening wil voortzetten en wellicht uitbreiden. In dat geval moet Reimerswaal de kosten zelf gaan dragen Het opvoedbureau opent zijn deuren op maandag 2 juni. Dne dagen later vindt in het gemeen tehuis in Kruiningen de officiële openingshandeling plaats. KATS - Een 28-jarige man uit de gemeente Goes heeft woens dagmiddag op de Zeedijk bij Kats een proces-verbaal gekre gen wegens visstroperij. De man werd aanvankelijk gezien toen hij in in duikersuitrusting in het water verdween. Onge veer een uur later kwam hij met een net met daarin vijf kreef ten weer naar boven. Hij werd aangehouden en de kreeften werden na inbeslagname teruggezet in de Oosterschelde. THOLEN - De Molenvlietsestraat in Tholen is van aanstaan de maandag tot en met volgende week vrijdag afgesloten in verband met werkzaamheden. De omleiding wordt met bor den aangegeven en het verkeer dat uit de Kerkstraat komt kan het centrum via de Markt of Oudelandsestraat verlaten. Het bevoorradingsverkeer naar het centrum van Tholen maakt gebruik van de Molenvlietsestraat. het probleem is echter dat de straat een slappe veengrond als ondergrond heeft. Dat betekent in praktijk dat er ongeveer om de drie maanden reparatiewerkzaamheden moeten plaatsvinden aan de zogenoemde punaises die er liggen. Dat is een bestra ting die iets hoger ligt dan de overige bestrating. Dat geeft een remmende werking, maar de punaise heeft ook vooral een at- tentieverhogende functie voor het verkeer De slechte ondergrond zorgt er voor dat de bestrating van de punaise omhoog komt. Daarnaast functioneert in praktijk de snelheidsremmende werking ook niet. De punaises blijven nu wel liggen, maar worden op gelijke hoogte gebracht met de rest van de straat. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 30-jarige man uit Terneuzen voor het plegen van dertien autokraken, twee woninginbraken en een bedrijfsinbraak zestien maanden gevangenisstraf opgelegd. De man was zelf niet op de zitting verschenen. Een 31 -jarige inwoner van Terneuzen werd voor zijn aandeel veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf en 100 uur werkstraf. Een 22-jarige inwoner van Alk maar werd bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. De 31-jarige man reed zijn 30-jarige vriend in zijn auto naai de autokraken. Hij besloot de politie in te schakelen, toen hij merkte dat zijn vrouw er met zijn kompaan tussenuit was ge trokken. De 31-jarige wees een politieman de plaatsen aan waar de autokraken waren gepleegd. Hij hoopte daardoor zijn vrouw terug te krijgen, maar de politie slaagde er niet in om het duo te traceren. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een 45-jarige automobilist uit de gemeente Middelburg heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een rijverbod van vijf uur gekregen. De man werd tegen één uur 's nachts aangehouden op de Tweede Weg in Nieuw- en Sint Joosland omdat hij met een aanhangwagen zonder achterverlichting reed. Bij controle bleek dat hij ruim twee keer te veel had gedronken. uitkering. In de toekomst is het niet meer nodig om heen en weer te pendelen. ,,We richten ons er op dat het aantal klantcontac ten minimaal is en dat mensen zo weinig mogelijk terug moe ten naar Vlissingen", zegt Kou- wer. ,,Dat geldt met name voor de groep werklozen die moeilijk te bemiddelen is." Hij zegt ove rigens niet uit te sluiten dat de sociale diensten van de drie ge meenten in de toekomst samen gaan. Binnenkort wordt begonnen met een pilot. Medewerkers van de gemeente trekken dan ai in bij het CWI Het is nog niet be kend op welke plaats het nieuwe kantoor, dat in ambtelijke ter- mén het bedrijfsverzamelge bouw heet, komt Het was eerst de bedoeling dat het gevestigd zou worden in de gebouwen van de gemeente aan de Stadhuis straat. Die komen volgend jaar vrij. Nu wordt ook overwogen om één van de torens van het nieuwe stadskantoor te gebrui ken. De gemeente gaat maar drie van de vier torens zelf ge bruiken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Werklozen op Walcheren kunnen vanaf vol gend jaar in één gebouw terecht voor werk of een uitkering. De drie gemeenten, het CWI en het UWV gaan dan een kantoor in Middelburg delen. Volgens berekeningen kan die samenwerking een tijdwinst opleveren van twee tot drie maanden, doordat er op deze manier wordt ondervangen dat de verschillende instellin gen hetzelfde werk dubbel doen. De gemeenten, het CWI (het voormalige arbeidsbureau) en het UWV (de uitvoeringsinstel lingen van de werknemersver zekeringen) gaan niet alleen bij elkaar in een gebouw zittenHet is de bedoeling dat er wordt sa mengewerkt. Klanten krijgen voortaan te maken met één persoon Die bekijkt wat de mo gelijkheden voor werk zijn en beoordeelt of de klant in aan merking komt voor een uitke ring Het is uiteindelijk de be doeling dat er ook andere instanties, zoals uitzendbu reaus en reïntegratiebednjven, mee gaan doen. Vraag „Het uitgangspunt is dat een aanvraag voor inkomen wordt uitgelegd als een vraag naar werk", zegt projectleider J. Kouwer. Daarom is het be langrijk dat er ook een uitzend bureau meedoet. Het is de be doeling dat vraag en aanbod op de arbeidsmarkt beter op elkaar worden afgestemd. Bedrijven zitten met onvervulbare vaca tures, terwijl er nog veel mensen werkloos zijn. Als er niet direct werk gevonden kan worden, moeten de klanten actief gehou den worden. „Uit onderzoek is gebleken dat mensen al na zes tot acht weken hun vaste structuur kwijtraken. We moe ten voorkomen dat mensen in die sfeer terecht komen. Pendelen We moeten ze iets kunnen bie den." Op dit moment moeten klanten uit Vlissingen eerst naar Mid delburg naar het CWI. Vervol gens moeten ze naar de sociale dienst in Vlissingen voor een MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Zie- rikzee voor poging tot zware mishandeling veroordeeld tot 170 uur werkstraf, 30 uur leerstraf en drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf. De man verkeerde 12 oktober vorig jaar in zijn woonplaats onder invloed van alcohol toen hij na een caféruzie een toevalli ge voorbijganger met een mes probeerde te verwonden. Ook had hij tijdens de Zierik- zeese kermis een veertienjarige jongen mishandeld en bedreigd. Voor beide delicten heeft hij 47 dagen in voorarrest gezeten. De Zierikzeeënaar moet zich vanwege zijn alcoholprobleem houden aan de voorwaarden van het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35