Zure druiven in regeerakkoord PZC Nederlander nog gegijzeld na bevrijdingsactie leger Algerije 39f Perry's actiepakker! (dereert gaat de komende jaren in koopkracht achteruit leedorf treft Davids in finale Joline koestert meer koetje Igor EUROPATUIN OOSTBURG 17 MEI 11.00-16.00 UUR Nieuw'. Londen Wildebeast Chimarenge «OO50 Doden bij aanslag Tsjetsjenië Werknemers vrezen vergrijzing Tessa Braat exposeert Van Vollenhoven bepleit minister van Veiligheid Menem geen kandidaat meer Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- ionderdag 15 mei 2003 ^nummer 1,10 iy n»7P rfidactie binnenland ■i bi J HAAG -Het regeer- ikoord waarover CDA, r fVDenD66 maandag vier panden na de verkiezin- u overeenstemming be- .u Kikten bevat heel veel - four'. Alle Nederlanders tijgen de komende jaren linder te besteden. fcpkrachtbehoud is niet mo lm 5jk. zo valt te lezen in het ak- lU ord dat de basis moet gaan ei-, unen voor vier jaar rege- ^sbeleid. In totaal gaat het we kabinet vijftien miljard jnigen. Ondanks deze on- ende snoeiplannen zal het rolingstekort in2007nog0,5 cent bedragen. oralindesociale zekerheid en zorg wordt fors gesnoeid, arnaast krijgen mensen min- snel recht op een WW- of O-uitkering. Die laatste pot en nog beschikbaar voor ig arbeidsongeschikten Va-, .er zal veel strenger worden )nfj ieurd om het aantal nieuwe (jdi AO'ers te beperken. «onmatiging [grootste bezuinigingspost is loonmatiging, die 4 a 5 mil- )aa^ id moet opbrengen. De amb- rooj carensalarissen zullen de ko- adevier jaar met een procent jnder dan de inflatie omhoog n en de uitkeringen zullen .onder alle omstandigheden jzoveel stijgen als de lonen. Asociale partners toonden gis- l9ct tavond begrip voor de moei- 0 periode waarin Nederland nis DREN'CE - De voetballers ;ar Davids en Clarence See- Istaan voor de derde keer sa rin de finale van de Cham- is League. Davids' club Ba' fantus plaatste zich gisteren ui wrde eindstrijd door een 3-1- «nvinning op Real Madrid, 'irfwon met AC Milan eer steren al de andere halve f ina- iranlnternazionale. ;1995 stonden Davids en See- fcfsamen met Ajax in de finale a het toernooi voor lands- ipioenen. De Amsterdam 's wonnen toen met 1-0 van Milan. In 1998 stond het ui keetal tegenover elkaar in de t» Kdstnjd, Seedorf bij Real Ma id. Davids bij Juventus. De lts Hatise kampioen won toen in t Amsterdam Arena met 1-0. a nu staan de beide oud-Aja- r j tecen op 28 mei in Manchester ija 6 weer tegenover elkaar in iltaliaans onderonsje, irentus won gisteren de halve tale dooreen 3-1-zege op Real id. Het eerste halve-fina- was nog met 2-1 verloren Voor Juventus scoorden tet. Del Piero en Nedved, tal Madrid Zidane. Figo 1)miste een strafschop, pagina 19: Juve vernedert Real Madrid financieel verkeert. FNV-voor- man De Waal vindt echter dat het kabinet verkeerde keuzes maakt. Zijn CNV-collega Terp stra is 'bereid mee te denken' en MKB-Nederland noemt de maatregelen 'hard, maar nodig'. De onderhandelaars van CDA, WD en D66 hebben nog wel een half miljard euro gevonden om extra in onderwijs te steken. Verder wordt het gebruikers deel van de onroerendzaakbe- lasting geschrapt. Het Kwartje van Kok zal niet worden terug gegeven aan de pomp, maar ver dwijnt in een fonds waaruit openbaar vervoer en wegen zul len worden bekostigd. Vandaag en morgen moeten de fracties van CDA, VVD en D66 hun fiat geven aan het regeerak koord. D66 houdt vervolgens zondag een congres waar partij leider Dittrich de steun vraagt van zijn leden. Begin volgende week volgt een debat in de Tweede Kamer over het voltooide werk van de infor mateurs Hoekstra en Korthals Altes. Vervolgens kan de konin gin naar verwachting beoogd premier Balkenende aanstellen als formateur ANP pagina 3: achtergrond en overzicht door Ron Magnée VLISSINGEN - Dag en nacht vertroetel de Joline van Burgh (12) uit Vlissingen een ei dat ze in Paauwenburg had gevon den. En met succes. Deze week kwam Igor uit zijn eitje gekropen: een piepklein ineerkoetje met een rood koppie en heel grote zwemvliezen. Sinds de geboorte is het huis van Joline in rep en roer. Het jonge vogeltje eist alle aandacht op. Elk uur krijgt Igor een bal letje insectenvoer in zijn snaveltje. En om de twee uur wordt de kruik met warm water ververst. Alles is erop gericht om Igor in leven te houden. Zeker de eerste tien dagen is dat heel lastig, want in die periode is de kans op sterfte het grootst. Het begon nog geen week geleden toen Joline het eitje dicht bij haar ouderlijk huis in Paauwenburg vond. Ze bedacht zich geen moment en nam de vondst mee naar huis. Thuis hield ze het ei vaak warm tussen haar handen of stopte het in een doos met handdoeken en een warme kruik. Zonder dat haar moeder ervan wist, zette Joline 's nachts elke twee uur de wekker om het water in de kruik te verversen. Maandagavond bleken alle inspannin gen niet voor niets te zijn geweest. ,,Het was rond half tien 's avonds toen hij in eens een gaatje in de schaal pikte en be gon te piepen", herinnert haar moeder zich. „Joline was helemaal wit wegge trokken." Nog een dag wachtten Joline en haar moeder of Igor zonder hulp ter wereld kon komen, daarna hielpen ze het vogeltje uit zijn eitje te kruipen Een naam was snel gevonden. De hele fa milie had net naar Fly away home geke ken, een film waar veel vogels in voorko men „De zieligste vogel in die film heet Igor", verklaart Joline. Ze is er overigens van overtuigd dat het een jongetje is. „Ik vroeg nog: ben je een meisje? En toen knikte hij van nee." foto Ruben Oreel Advertentie u Mijn uitvaart? Geen idee... Praat er dan eens over met Yarden Vereniging YAR kDE" bel 0800 - of lulf n„ r www.yarden nl Advertentie) F GRATIS GROENADVIES i van presentator Jurgen Smit V, en ECOstyle tuin- en milieuspecialisten Het bekende tv-programma bij EuropaTuin! Praktische workshops door Wierd Puk BERLIJN - De zeventien gegij zelde Europese toeristen, die dinsdag door het Algerijnse le ger zijn bevrijd, waren in han den van een extremistische isla mitische groepering. Volgens een woordvoerder van de Algerijnse strijdkrachten gaat het om de Salafistische Groep voor Prediking en Strijd (GSPC). Deze organisatie zou banden onderhouden met het Al Qaeda terreur-net- werk. Van de Nederlandse motorrij der Arjen Hilbers (35) ontbreekt nog ieder spoor. Behalve Hilbers worden nog tien Duitsers en vier Zwitsers vermist. Over het lot van deze toeristen bestaat 'grote zorg', aldus een woordvoerder van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Een zegs man van het Algerijnse ministe rie van Binnenlandse Zaken maakte gisteren bekend dat zij allen in handen zijn van een an dere terroristische groep. Welke dat is, zei hij niet. Doden De zeventien toeristen kwamen vrij na een vuurgevecht tussen Algerijnse militairen en tien ontvoerders bij Tamanrasset, zo'n 1900 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Algiers Ne gen gijzelnemers zouden hierbij zijn gedood. Een aantal solda ten zou bij de gevechten gewond zijn geraakt. De overige vijftien toeristen zouden gevangen wor den gehouden in de bergen rond Tamelrik, 1500 kilometer zuid oostelijk van Algiers. Dit gebied staat bekend als onherberg zaam, waardoor militair ingrij pen als 'veel gevaarlijker' wordt ingeschat De autoriteiten in alle betrok ken landen zijn karig met infor- Advertentie $g«rdena Gratis leuke attenties europaTuin «wbuug. nieuveltweg 56. 0117-652279, woensdag koopavond BASIQ fi vluchten Frankrijk modern' name aan d zelf t van c in de voor ik Op WW de beschii gewenste Advertentie voordelige online vanaf I 1 basiqairjcom of 0900^737,».» luoMi upzueKen en direct moderne Boeing vliegtuigen, met Enkele reis. exnl helastinnen. wiizioinnon vnnrhehnurlen reserveren, iformatie over ^en van uw ke weetjes aar wij u en wij u ssagiers ,'werkers el 0900- voordelige Jerland en J vliegt met Nu ook in juniormaten! maten: 36-46 juniormaten: 25-35 Bij een nieuwe bomaan slag in Tsjetsjenië zijn gisteren veertien mensen om het leven gekomen Tientallen raakten ern stig gewond. Doelwit van de zelfmoordactie in het Tsjetsjeense dorp Ilaschan-Joert, 25 kilo meter ten zuiden van Grozny, was Achmad Ka- dyrov, de pro- Russische Tsje tsjeense leider. O De vergrijzing stelt Zeeuwse bedrijven in de nabije toekomst voor forse problemen. Met name op mbo-niveau zullen onder nemingen in diverse sectoren moeilijkheden ondervinden om de plekken die vrijkomen als werknemers met pensioen gaan, in te vullen Dat blijkt uit een onderzoek dat is ge daan in opdracht van de Brabants-Zeeuwse Werkge versorganisatie. Tessa Braat (76) levert als keramiste al vele jaren een belang rijke bijdrage aan het culturele klimaat op Schouwen-Duive- land. Als dank biedt het gemeentebestuur haar een expositie aan in het Stadhuismuseum in Zierikzee. De Middelburgse kunstenaars Paul en Menno de Nooijer geven in een oeuvrecatalogus een eigen visie op de keramische objecten. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; radio en televisie: 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 19,20 en 21; kunst: 23, 24, 25 en 26; uit: 29,30 en 31. door Wilko Voordouw elf inspecties en vier bijzondere opsporingsdiensten', zoals de DEN HAAG - Het Nederlandse AJD of de Fiod. veiligheidsbeleid is een rom- Van Vollenhoven vindt het tijd meltje. Dat vindt Pieter van Vol- voor een andere aanpak. GPD lenhoven. Volgens hem zijn er te veel diensten die niet van el- kaars doen en laten afweten. Het is tijd voor een minister van Veiligheid, vindt Van Vollenho ven. Hij zal vandaag tijdens een con gres in Leiden voor zo'n minis terie pleiten. Van Vollenhoven spreekt in zijn hoedanigheid als voorzitter van de Raad voor de Transportveiligheid en van de Stichting Maatschappij. Veilig heid en Politie. Op het moment dat de kabinets formatie zo goed als rond is, houdt hij opnieuw een pleidooi voor een minister die zich met veiligheid in de breedste zin be zighoudt. Volgens Van Vollen hoven is het ministerie van Bin nenlandse Zaken niet berekend voor zijn taak. Want 'het toe zicht is in handen van de politie, BUENOS AIRES - De Argen tijnse presidentskandidaat Car los Menem heeft zich gisteren uit de race om het presidents schap teruggetrokken. Volgens de peilingen zou de 72- jarige oud-president geen schijn van kans maken tegen zijn opponent Nestor Kirchner. Door het terugtreden van Me nem is zijn tegenstander auto matisch winnaar geworden van de Argentijnse presidentsver kiezingen. De twee hadden het zondag tegen elkaar op moeten nemen, nadat de eerste ronde op 27 april geen duidelijke win naar naar voren had gebracht. ANP/AFP/DPA matie omdat zij de nog vermiste Sahara-toeristen met onnodig in gevaar willen brengen. Over een mogelij ke inzet van naar Al gerije overgevlogen Duitse anti terreureenheden weigert de Duitse regering uitspraken te doen. GPD (Advertentie) lamni voorletters: straat postcode plaats: telefoon e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekenmg- l.LLLLLLLL handtekening- noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso (€55,10). iper jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1