Geen redding voor Euregiotuinen PZC "In de wereld van kinderen hoort geen kanker" Boek als leeshulp bij de bijbel Oosterland en Terneuzen winnen school voetbal Verrassende Keukendag bij SieMatic Middelburg SieMatic Keukens Maritima w .jf* Geef wat vrije tij aan epilepsie Voorstel voor wanhoopsinvestering op laatste moment ingetrokken Indische avond in Het Palet Doe Dag Kaarten Maken agenda BIJ AANKOOP VAN UW KEUKEN: GRATIS MONTAGE Help de mensen in Irak! i Reumafonds »16 donderdag 15 mei 2003 door René van Stee OOST1ÏURG - Het voorstel voor het reddingsplan voor de Eure giotuinen in Oostburg is dins dag tijdens de raadsvergadering op het laatste moment terugge nomen. De fractievoorzitters van de coalitiepartijen CDA, WD-Gemeentebelangen, PvdA en burgemeester E. Brommet - voormalig be stuurslid van de Stichting Eu regiotuinen - besloten achter gesloten deuren tot deze opmer kelijke stap. Het voorstel zou het in de raad waarschijnlijk toch niet hebben gehaald. Kem van het reddingsplan is een investering van 300.000 eu ro in drie hectare van de grond buiten het toeristisch-recrea- tieve tuinencomplex door de Terneuzense projectontwikke laar N. Boussen, tot voor kort voorzitter van de Stichting Eu regiotuinen. Dit bedrag staat gelijk aan het tekort dat in de loop der jaren op de begroting is ontstaan. Dankzij de investe ring zou een garantie voor een lening van 750.000 euro door de gemeente Sluis worden veilig gesteld. De gemeenteraad zou daar dinsdag eveneens over hebben besloten. De lening moet de ontwikkeling van de Euregiotuinen garanderen. Twijfels Fractievoorzitster L. Flikweert van het CDA bevestigde giste ren dat binnen de coalitiepartij en verschillend wordt gedacht MIDDELBURG - De Indische vereniging Koempoelan houdt zaterdag een muziekavond. Tijdens deze avond brengen The Tempo Doeloe Minstrels en Trio Gold hun nummers ten gehore en kan er gedanst wor den. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehou den in wijkcentrum Het Palet in de Middelburgse Magistraat- wijk. over het reddingsplan. ,,Ook ik zelf heb grote twijfels over de haalbaarheid. Er is nog nie mand die mij ervan heeft kun nen overtuigen dat de gepresen teerde exploitatiecijfers en de verwachte bezoekersaantallen kloppen. Ook staat vast dat de Euregiotuinen de eerste jaren geen cent opbrengen. Met ande re woorden: gooien we straks als gemeente niet jarenlang grote sommen geld in een bodemloze put", aldus Flikweert. Fractievoorzitter A. Rosendaal van oppositiepartij Nieuw West gebruikte dezelfde argumenten als Flikweert om tegen het red dingsplan te stemmen. „Alle gepresenteerde cijfers zijn bo terzacht. Niemand heeft er ver trouwen in, ook de banken niet. Die zouden er anders blind in gestapt zijn", legt hij uit. Tegelijkertijd met het terugne men van het voorstel over het reddingsplan kwam ook een al ternatief plan, dat hieraan ge koppeld was, niet meer aan bod Hierin was opgenomen dat de gemeente Sluis de drie hectare grond buiten het park voor eveneens 300.000 euro zou aan kopen. Volgens ingewijden is dit voorstel geformuleerd om Bous sen voorgoed buiten de deur te houden. Hem zou hiermee de mogelijkheid worden ontnomen om via een eventuele bestem mingsplanwijziging activitei ten uit hoofde van zijn functie als projectontwikkelaar te ont plooien. Verder blijkt dat de gemeente raad van Sluis op korte termijn een besluit over een reddings plan moet nemen om subsidie in het kader van Interreg III, een Europees subsidiefonds, veilig te stellen. Dit geld is bedoeld om het bezoekerscentrum van de Euregiotuinen in te richten, waarna het deel gaat uitmaken van vijf strategisch gelegen be zoekerscentra in de streek. door Mieke van der Jagt KLOETINGE - Na regen komt zonneschijn, maar dat geldt he laas ook andersom. De finales van het schoolvoetbaltoernooi werden gisteren geplaagd door buien en af en toe opgevrolijkt door het zonnetje. Op de velden van de Voetbalver eniging Kloetinge in het Wes- selopark speelden de jongste voetballers uit het basisonder wijs met zeven tegen zeven. Al leen de zeven teams die uit de voorronden als de besten naar voren waren gekomen, mochten uitkomen in de finale. De Oos- terburgt uit Oosterland mag zich komend jaar Zeeuws kam pioen noemen. Vooral de strijd om de tweede plaats was erg spannend. Die speelde zich af tussen Raven stein uit Vlissingen en de Ko ningin Beatrixschool uit Arne- muiden. Ravenstein werd tweede. Beide teams hadden evenveel punten en een even hoog doelsaldo, maar omdat Ravenstein de meeste wedstrij den had gewonnen, ging het er met de tweede plaats van door. Uitslagen De overige uitslagen bij de ze ventallen luidden. 4. Bisschop Ernstschool,Goes; 5. de Oostvo gel, Lamswaarde; 6. Dolphijn- burgh, Middelburg; 7. De Een dracht, Hansweert. De negen top-schoolelftallen - jongens uit de hoogste klassen van het basisonderwijs - voet- De keeper van De Oosterburgt uit Oosterland had een goede dag: zijn ploeg won bij de zeventallen. balden bij Voetbalvereniging Nieuwdorp om het Zeeuwse kampioenschap. Winnaar werd de Zuidlandschool uit Terneu zen. Die mag Zeeland vertegen woordigen in de volgende ronde die op 31 mei in Hendrik-Ido- Ambacht wordt gespeeld. Wie daar wint mag het bij de finale voor het Nederlands kampioen schap gaan proberen. De uitsla gen luiden als volgt: 2. De Cy- pressenhof, Middelburg; 3. De Kirreweie, Haamstede; 4. Zuid westhoek, Goes; 5. Theo foto Willem Mieras Thijssenschool, Vlissingen; 6. Ingehelosenbergschool, Sint Jansteen; 7. 't Vierschip, Arne- muiden; 8. Het Kompas, Hulst; 9. Basisschool Breskens. door Anita Janse MIDDELBURG - Aan het Woord komen. Onder deze titel schreef Middelburger Johan Murre drie boeken. „Veel men sen hebben een bijbel in huis die staat te verstoffen op de boe kenplank. Ik hoop dat mijn werk een aanleiding is om de bijbel er weer eens bij te pak ken", aldus de schrijver. „Als de dokter een jaar geleden had gezegd dat ik nu een boek zou presenteren, dan had ik hem voor gek verklaard", zegt Mur re. Een jaar geleden werd hij ge troffen door een herseninfarct, dat hem volledig aan banden legde. „Ik was gedeeltelijk ver lamd en mijn gedachten leken wel een door elkaar geschudde legpuzzel", vertelt Murre over deze tijd. Uiteindelijk heeft zijn ziekte hem aangezet tot het schrijven van zijn boeken- reeks. Papierwerk Murre was jarenlang actief voor verschillende Samen op Weg kerken. In de loop van de tijd le verde dit een stapel theologisch papierwerk op. Dat materiaal heeft hij afgelopen jaar geor dend en gebundeld in een reeks boeken. Hij behandelt in zijn boeken korte gedeeltes uit de bijbel. De titel 'Aan het Woord komen' duidt op het feit dat mensen de bijbel letterlijk moe ten openslaan tijdens het lezen van zijn boek De reeks is be doeld als leeshulp bij de bijbel. Bovenaan elke bladzijde staat een bijbeltekst die Murre ver volgens in één bladzijde uit- legt. MIDDELBURG - Creativiteits centrum Multi Colour aan de Torenweg 4a in Middelburg houdt zaterdag een Doe dag Kaarten Maken van 10.00 tot 16.00 uur. Deelnemers kunnen niet alleen nieuwe kaarten be kijken en ideeën opdoen, maar nieuwe technieken ook zelf uit proberen. Murre heeft het boek prol», te schrijven op een maniai voor iedereen toegankelijk kerktaal heeft hi] bewust meden. Daarbij houdt kil serie het kerkelijk jaar aan Dp 1 handelt over de adventsH» Kerst In het tweede deels-': hij stil bij het lijden Het la,?: boek is bestemd voor de io» en herfsttijd. De schrijver geeft het boekuil eigen beheer. Dat wil zeggejj. Murre geen uitgever heeft ib, schakeld om zijn boek handel ie brengen. „Ik wild,, opbrengst graag beschikbar stellen voor de organisaheHjj Deze stichting leven piw voor zendings- en ontwilt lingshulp. Zij kunnen het g goed gebruiken. Een uit», zou veel geld kosten enk blijft er minder over voorat project." Murre heeft gisteren zijn bc« gepresenteerd in de Vlissii» boekhandel Bestevaer. Het boa is tevens verkrijgbaar bij j Drukkerij in Middelburg of n ivww.jamuboeken.nl STREEKACTIVITElW MELISKERKE- Ons Huis, 9.30uur:Kor-, bal; MIDDELBURG - Kerksteeg 5,14.00-15,1: uur: Tai Chi voor vijftigplussers en mt?- sen met chronische aandoeningen; Kerksteeg 5, 19.00-20.00 uur Ta voor beginners; Artemis Koudekerkseweg 133, IJ» 15.30 uur; Training voor vrouwendtt kampen hebben met hevigeemote* Trefpunt, Nassaulaan, 2000-22.00* Computerclub en wijkinternetpunt VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.Wa Carillonbespeling door stadsbei&t* Kees van Eersel; VLISSINGEN - Baskensburgple n -ï uur; avondvierdaagse; Theo van Doesburgcentrum. 1400; Ontmoetingsmiddag vijftigplussers De Oude Stad, 9.30 uur- Peutergynt*t 2.5 tot 4 jaar en 10.30 uur Peuterg>i-^ 2.5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan24's 9.30-12.00 uur: Koffie contactochte-c Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en II» 14.45 uur; Gymnastiek vijftigplusser Bachten Reede, 19.30 uur; Toneeto stelling met loterij; Theo van Doesburgcentrum, 1! Maandelijkse bijeenkomst Vlissing*5 latelisten Vereniging, Clubhuis Zeeland Sport, Baskenbc; plein, 18.30 uur: Start avondvierdaags VERRASSEND CADEAU BIJ DE AANSCHAF VAN UW KEUKEN Bovendien: Verrassende demonstratie van 11.00 - 16.00 uur van de QuantumSpeed oven van Siemens (de snelste oven van Nederland) Verrassend Individueel Oesign; zo kan uw keuken worden Verrassend Ongewoon Oesign voor de prijs van een gewone keuken Verrassende keukenoffertes: voordeel! Extra verrassing als dank voor uw bezoek: het grote SieMatic Keukenideeënboek cadeau Omdat uw keuken perfect moet zijn, maken wij veel werk van het inventariseren van uw wensen en het ontwerp dat daaruit volgt. Als u tijdens de Verrassende Keukendag een keuken aanschaft, dan presenteren wij daar niet alleen een verrassend ontwerp bij, maar ontvangt u ook de eerste apparaten voor uw nieuwe keuken cadeau: VIER PRACHTIGE OESIGN ONTBIJTAPPARATEN VAN SIEMENS! Woonstudio Middelburg DIO Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, Middelburg, telefoon 0118 - 62 95 22 Soms valt geheel onverwacht een diepduistere scha duw over je leven. Dat gebeurde bij het gezin van John en Marinca Dinkla.Eind augustus, vorig jaar, be reidde John, Marinca en kinderen Eelco (14), Matthijs (12) en Kirsten (9) zich met een avondje flink trainen voor op een weekend met zwemwedstrijden. De ochtend na de training voelde dochter Kirsten zich niet lekker. Enkele dagen later lag ze in het zieken huis. Diagnose: AML, acute myeloïde leukemie, een niet overerfelijke vorm van bloedkanker, die iedereen op elk moment totaal onverwacht kan overvallen Moeder Marinca: "Het ging me door merg en been toen ik 't mijn kleine meisje moest vertellen." Knuffie ging mee naar chemokuur Vier zware chemokuren putten Kirsten fysiek volle dig uit. Er ontstonden infecties. Het meisje belandde op de intensive care, waar ze, met troeteleend Knuffie, vocht voor haar leven. Een half jaar lang doorworstelden de Dinkla's de zware beproeving "kanker in het gezin". De broers van Kirsten veran derden sterk. John vertelt dat Eelco openhartiger en warmer is geworden, maar dat Matthijs is veranderd in een opstandige, maar toch nog steeds lief en t sociale, puber. Het KWF helpt In Nederland worden per jaar vierhonderd kinderen door kanker getroffen. "Dat zijn er vierhonderd te veel!", stelt Matthijs aan de keukentafel in Monnicken- dam. "In de wereld van kinderen hoort geen kanker! De school van Matthijs en Kirsten vroeg direct gratis leerpakketten aan bij de Nederlandse Kankerbestrij ding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). Ook ver strekt het KWF sinds kort speciale rugzakjes met in- fomaterialen aan ieder kind, dat een ouder met kan ker heeft. Dankzij de niet aflatende steun van vele gulle giftge vers kan het KWF miljoenen euro's steken in belang rijk medisch onderzoek naar het ontstaan en bestrij den van kanker. Dit onderzoek heeft ertoe geleid dat nu bijna 70% van de kinderen met kanker hun ziek te overleeft. Vijf jaar geleden was dat amper 40%. Kleine Kirsten lijkt een van de gelukkigen, haar laat ste beenmergpunctie wees uit, dat de slechte cellen uit haar bloed zijn verdwenen! Van groot belang is ook het onlangs gestarte, uitge breide psychosociale onderzoek naar de gevolgen van kanker in het gezin, dat door het KWF wordt ge financierd. Kirsten, 9 jaar Steun de kankerbestrijding Het KWF spant graag een compleet vangnet voor een ieder, kind of volwassene, die met kanker wordt geconfronteerd. Wie hulp nodig heeft of meer over het werk van het KWF wil weten kan terecht op www.kankerbestrijding.nl U steunt het belangrijke werk van het KWF door een gift over te maken op giro 26000 t.n.v het KWF, Amsterdam NEDERLANDSE KANKERBESTRIjDING JT tuincentrum 01 18 470400 Vlissingen MEMISA, MENSEN IN NOOD, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB,; I Den Haag Vakanties met het Reumafonds Sterk in beweging Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Bestel de vakantiegids 2003 en/of de brochure Groot Stokkert via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Collectanten gezocht! Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (19 tot en met 24 mei). De opbrengst van de collecte is bestemd voor weten schappelijk onderzoek, voorlichting, individuele hulp. begeleide vakanties en projecten in ontwikkelingslanden. bel: 030-63 440 63 Henny van Mourik, Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16