Herbouw Britannia dichterbij "Alles erop en eraan?" PZC Mastodont doet Vlissingen aan z-wear www.pzc.nl/adverteren Zwitserse formule met glucosamine nu overal in Nederland verkrijgbaar! Buurt ziet af van hoger beroep .14 Gemeente Goes vraagt eigen bijdrage van werkgevers ID-banen v Vrouwen leren omgaan met pc Geef om vrijheid textieldruk groothandel Reuma? En toch onbezorgd op vakantie? 1Reumafonds Soepele en veerkrachtige gewrichten met Glucon Combi® dinsdag 13 mei 2003 door Ab van der Sluis en Edith Ramakers VLISSINGEN - De weg is vrij voor herbouw van hotel Britan nia op de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Drie groepjes om wonenden gaan niet bij de Raad van State in hoger beroep tegen de bouwvergunning. Door die stap wordt de bouwvergunning onherroepelijk. De bestuursrechter in Middel burg gaf onlangs zijn goedkeu ring aan de bouwvergunning voor herbouw van het hotel Bri tannia. De gemeente Vlissingen had de bouwvergunning al afgegeven. In december 2002 oordeelde de Raad van State dat het college van burgemeester en wethou ders de bouwvergunning recht matig had verstrekt, maar de Raad van State vond dat deze nog inhoudelijk behandeld moest worden door de bestuurs rechter. Na de recente toetsing door de Middelburgse bestuursrechter konden de omwonenden van het verpauperde gebouw aan de Boulevard Evertsen in beroep bij de Raad van State. „We hebben steeds gezegd", al dus bezwaarmaker J van Son, „dat we in beroep gaan als we goede argumenten hebben. Die hebben ook we steeds gehad, maar nu niet meer, Je argumen ten worden steeds meer afge peld. Een bezwaar indienen om tijd te rekken, is nooit een optie geweest." Te groot Wat Van Son betreft blijven zijn bezwaren overeind. Het gebouw wordt volgens de Vlissinger nog steeds te groot en is ten opzichte van zes jaar geleden - toen de eerste plannen werden gepre senteerd - niet of nauwelijks veranderd. Van Son trekt zijn eigen conclu sies. Zijn huis staat te koop. „De strijd is gestreden. We hebben ons zes jaar lang verzet en verlo ren. Voor jezelf is het mentaal afgelopen Ik trek m'n eigen plan." Ook P Kraan uit de Bakkers- dorplaan is niet naar de Raad van State gestapt. ..Ik denk", licht hij toe. „dat wij te weinig kansen hebben om de bouwver gunning onderuit te halen. We hebben alles gewonnen, tot de laatste keer. Maar het blijft een onding dat ze gaan bouwen." Volgens Kraan is de gemeente Vlissingen nog niet klaar met de omwonenden ..We beginnen in ieder geval een procedure voor planschade. We hebben daar voor voldoende munitie. De ge meente is nog niet van ons af, maar dat zou ook ijdele hoop zijn." Ook buurtbewoner J. van der Haven, die de laatste groep van bezwaarmakers vertegenwoor digt, gaat niet in beroep bij de Raad van State. Sloop De ontwikkelingsmaatschappij voor de bouw van hotel Britan nia bestaat uit AW Beheer uit Middelburg, Loostad BV, de Walcherse Bouw Unie en Bouw- groep Peters. Zij bereiden zich momenteel voor op de sloop van het verpau perde complex. Daarna wil de ontwikkelaar Britannia veran deren in een vier- tot vijfster renhotel De gemeente Vlissin gen heeft de sloopvergunning voor het hotel al in 1999 ver leend. door Ron Magnée VLISSINGEN - Een gele mas todont ligt dezer dagen in Vlis- singen-Oost aangemeerd. Het is de drijvende kraan Asian Hercules II, de grootste ter we reld in zijn soort. Het gevaarte ligt in de Scaldiahaven om en kele klusjes in de buurt te ver richten. Volgende maand vaart de drijvende bok naar het Ka naal om de Tricolor uit het wa ter te hijsen. De statistieken van de Asian Hercules II zijn imponerend: de drijvende bok heeft de af metingen van een voetbalveld en de kraan kan zo'n 3200 ton uit het water tillen. Het ge vaarte heeft al een aantal ster ke staaltjes op zijn naam staan. Zo tilde de kraan al eens de grote metalen delen van de Millennium Bridge in hartje Londen op hun plaats. Toch is het aantal bemanningsleden van de Asian Hercules II be perkt: de bok vaart met niet meer dan twaalf man. De gigant ligt dezer dagen in de Scaldiahaven in Vlissin- gen-Oost om enkele klussen te verrichten. Zo moeten er voor Mammoet buizen worden ge tild. Daarna vertrekt de bok naar Rotterdam, waar hij in gereedheid wordt gebracht voor de volgende klus: het til len van het gezonken Noorse autoschip Tricolor. Vanaf vol gende maand wordt de kraan voor deze opdracht ingezet. De eigenaar van de Asian Hercu les II, Smit Salvage, verwacht drie maanden nodig te hebben om het Noorse autoschip op te ruimen. De ruim 190 meter lange Tri color ligt sinds 14 december in het Nauw van Calais, onge veer vijftig kilometer ten oos ten van het Engelse Ramsgate en dertig kilometer ten noor den van het Franse Duinker ken. Om de Tricolor boven water te krijgen, wordt het ge zonken schip eerst in zeven stukken gezaagd. Om de afge zaagde moten van elk 2500 tot 3000 ton omhoog te tillen wordt naast de Asian Hercules II ook de Rambiz van Scaldis ingezet. Samen leveren de bokken het hefvermogen van zo'n zesduizend ton. Voor de enorme kraan begint aan zijn klus in het Kanaal, wacht hem in Vlissingen nog een karwei tje. foto Lex de Meester fffi door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil de ID-banen, de vroegere Mel- kertbanen, volledig instand houden. Daarvoor is het nood zakelijk dat de instanties waar de medewerkers actief zijn, een financiële bijdrage betalen. De gemeente geeft, als een van de voornaamste werkgevers, zelf het goede voorbeeld. Het kabinet besloot vorig jaar tot forse bezuinigingen op de gesubsidieerde arbeid. Het gaat daarbij om In- en Doorstroom banen (ID-banen). Deze zijn be doeld om langdurig werldozen werkervaring te laten opdoen, met als doel dat ze uiteindelijk kunnen doorstromen naar een reguliere baan. Het Goese college van B en W wilde destijds zelf proberen de bezuinigingen, in elk geval voorlopig, ongedaan maken. Dat stuitte op weerstand van met name WD en CDA. Die vonden juist dat de gemeente zo snel mogelijk moest beginnen met het afbouwen van het aan tal banen. Dat leidde in januari na een lange discussie, tot het instellen van een vacaturestop. Voor het college speelde destijds mee dat nog onduidelijk was hoe het nieuwe landsbestuur er uit zou gaan zien. Gelet op de sa menstelling van het kabinet dat nu wordt geformeerd, is er wei nig kans dat de bezuinigingen op de ID-banen worden terug gedraaid. B en W van Goes achten het ech ter van groot belang dat het hui dige banenbestand zo veel mo gelijk overeind blijft, omdat zij vinden dat de medewerkers een wezenlijke bijdrage aan de maatschappij leveren. Er ligt daarom nu een reddingsplan op tafel waarin de werkgevers, die nu niets kwijt zijn aan een ID'er een eigen bijdrage gaan beta len. Er wordt gedacht aan een bedrag van 3000 euro per werk nemer per jaar. Daarmee kan het huidige aantal banen volle dig worden gehandhaafd. Het gemeentebestuur komt daarmee ook weer bij zichzelf terecht, want bij veertig van de in totaal 114 banen waarom het pED VffS-i jsalif *S gaat, is de gemeente flus. indirect betrokken Ij i gevallen zijn de mensen bi,i gemeente in dienst of bij onL „k saties en instellingendieffjL cieel) afhankelijk zijn vanj, gemeente, zoals welzij®»» msatie SMWO, het onderaj Slachtofferhulp en de muaei school. Kosten In principe zouden die organ;, saties de kosten binnen hune-teso gen begroting moeten oplos» £r maar de kans bestaat dat zeur- eindelijk toch bij de gemets* aankloppen. Die is dus ma*, maal 120.000 euro perjaarkni' aan de instandhouding van gesubsidieerde arbeid. In de andere 74 gevallen kor u de 3000 euro per persoon v« -d rekening van de betrokken or- bM ganisaties en instanties Hst aai gaat onder meer om gehand:- captenorganisaties. zorgcentra, 3( pysehiatrisch ziekenhuis Eek- gis en het Oosterscheldi huis. Met hen moet nog worden over- legd of zij de eigen bijdrage wil. k. len betalen. Tegelijk moet du:- delijk worden in hoeverre ds gemeenteraad bereid is het pis; te steunen. Zo snel mogêüi't daarna wil het college praté: met de direct betrokkenen, i mensen die de banen momenta bezetten. *11 HJ5 ia ZIERIKZEE - Vrouwen die zelf dS niet over een computer beschik ken of er slecht mee overweg kunnen, kunnen zich bij sociaal cultureel werk De Lichtboei ia Zierikzee vertrouwd maken mei computers. ent Elke woensdagmiddag wordec in het multimedialokaal van het MFC aan de Huijbertstraatvan 15.00 tot 17.00 uur bijeenkom- m sten gehouden. Er zijn dan twee begeleidstersm het multimedialokaal van het MFC aanwezig die bezoeksters wegwijs maken. |A kt: Support our fight for human rights 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 pak de telefoon en neem de kortste weg van idee naareindprodukt! het idee levert u: uit uw hoofd, vonof bierviltje, floppy of cd, de rest verzorgen wij, zelfs binnen een week: van tos tot jas, bedrukt of niet.l keer of 10.000 keer! HARINGVLIETPLEIN 7 ZIERIKZEE tel.: 011 1 - 450026 fax 0111 - 450031 Dat kan, want het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met zorg op maat, aangepaste voor zieningen, speciaal vervoer, rolstoel toegankelijke hotels: en dus een onbezorgde vakantie. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds zijn deze aangepaste reizen beschikbaar tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Nieuwe vakantiegids van het Reumafonds Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige natuur of gaat u liever naar een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Met speciale voorzienin gen als rolstoelservice, verharde wandelpaden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwem bad met badrolstoelen en een hel- lingbaan. Al deze aangepaste vakantiemoge lijkheden zijn bestemd voor iedereen met reuma. Meer informatie? Belangstelling voor vakanties via het Reumafonds? Bel 020-5896464 Belangstelling voor Groot Stokkert? Bel 038-4472400 Of kijk op www.reumafonds.nl Sterk in beweging Wie soepele en veerkrachtige gewrichten wil, moet zeker het volgende eens lezen. Er is nu namelijk Glucon Combi - een product met de stoffen glucosamine en chondroitine. Deze formule levert de optimale bouwstoffen en zorgt ervoor dat u uw gewrichten soepel kunt blijven bewegen! Het mense lijk lichaam kan zelf glucosamine en chondroitine aanmaken. Deze twee stoffen zijn zeer belangrijke bouwstoffen voor het kraakbeen tussen de gewrichten. Echter naarmate we ouder worden kan de lichaamseigen productie veranderen. Dit kan gevolgen hebben voor de soepelheid van de gewrichten. Glucon Combi ondersteunt kraakbeencellen gewrichten. Chondroitine is een van de belangrijkste Glucon Combi bevat de lichaamseigen werkstoffen glu- bestanddelen van kraakbeen, banden en botten. Het cosamine en chondroitine. Met Glucon Combi vult u het heeft een dubbelfunctie aangezien het de afbraak van niveau van deze lichaamseigen stoffen aan. Dit onder- kraakbeen tegengaat en tevens dient als bouwsteen voor steunt de kraakbeencellen, waardoor de gewrichten soe- nieuw kraakbeen. Bovendien bevat chondroitine een pel en veerkrachtig blijven. Volgens de nieuwste weten- aantal moleculen die enzymen blokkeren die verant- schappelijke inzichten is de verhouding van de werkstof- woordelijk zijn voor de afbraak van kraakbeen, fen, die men dagelijks inneemt van groot belang voor het resultaat. Geadviseerd wordt om dagelijks 1500 mg glu- Merkbaar verschil cosamine en 500 mg chondroitine in te nemen. Met twee Glucon Combi bevat per tablet 750 mg glucosaminesul- tabletten Glucon Combi per dag haalt u exact de dage- faat, 250 mg chondroitinesulfaat, vitamine C en E, en de lijkse geadviseerde dosering. mineralen koper, mangaan, seleen en zink. De dagdosering is 2 tabletten per dag, Hiermee neemt u De combinatie werkt de ideale dosering waardoor het verschil vaak al binnen Glucosamine is een lichaamseigen werkstof dat onmis- een aantal weken merkbaar is. Glucon Combi is verkrijg baar is voor de aanmaak en opbouw van gewrichten, baar in een 30 tabletten en 60 tabletten verpakking, banden, kapsels, nagels en huid. Het stimuleert de aan maak van kraakbeencomponenten. Glucosamine is Glucon Combi* is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande zodoende verantwoordelijk voor de aanmaak van stoffen adressen. Voor meer informatie bel 013 - 528 49 76 die onmisbaar zijn voor het goed functioneren van ofkijkopwww.gluconcombi.nl Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat f Zierikzee: DA D'Attance Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 15; Renesse: DA Drogisterij Renesse, Zoom 7 :-ö Bevat een unieke combinatie van glucosaminesulfaat, chondroitine sulfaat, vitaminen en mineralen Gunstige uitwerking op ouderdomsverschijnselen aan het bewegingsapparaat Verhoogt de vitaliteit van de gewrichten en spieren Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 30 tabletten HELEMAAL GRATIS Uw voordeel 17,95 Proef nu de SkodaFabia Creation. "Alles erop en eraan?" "Ja, doe maar. Lekker Het klinkt misschien wat plat, maar als het gaat om proeven, proberen of testen van de Skoda Fabia Creation, dan moeten we toegeven: alles zit er - inderdaad - op en aan. Hatchback, sedan of combi. Chroompakket, getint glas, zwart interieur met unieke Creation-bekleding, elektrische ramen vóór en, niet te vergeten, de halfautomatische airco en centrale vergrendeling met afstandsbediening. Ca hem gauw proeven, bij uw Skoda-dealer. Kijk voor meer informatie op www.proefskoda.nl Importeur: Pon Mobiel, Klepelhoek 4, 3833 GZ Leusden. Telefoon (033) 494 91 70, fax (033) 461 03 61. Et is al een Skoda Fabia Creation 1,2 liter 47 kW hatchback) vanaf lï 280.00 (consumentenpri)s ind. BTW/bpm. exd verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken). Brandstofverbruik gemiddeld 4,8 - 6 7 I 100 kin 1 op 14.9 -20,8). COj-emlssie 130-161 g/km. U least al een Skoda Fabia Creation bij Skolease voor 338 50 per maand (genoemde vanaf leaseprijs geldt voc full operational lease op basis van 48 maanden en 20 000 km per jaar. exd. BTW, exd. brandstof). Prijs-en specificatiewijzigingen voorbehouden. Duidelijk Skoda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34