Ruzie over storing 112 bijgelegd "Alles erop en eraan?" PZC Mastodont doet Vlissingen aan Hospitaalschip meert aan in Bruinisse www.pzc.nl/adverteren Zwitserse formule met glucosamine nu overal in Nederland verkrijgbaar! Fout lag niet bij KPN Open kerk Gospelkoor viert jubileum Bijeenkomst Reuma? En toch onbezorgd op vakantie? [Reumafonds Soepele en veerkrachtige gewrichten met Glucon Combi® dinsdag 13 mei 2003 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De kou tussen KPN en de Middelburgse burge meester K. Schouwenaar is uit de lucht. De twee lagen met el kaar overhoop over de bereik baarheid van het alarmnummer 112 tijdens de nieuwjaarsnacht. „Het probleem zat niet in Zee land. maar ook niet bij KPN", aldus Schouwenaar. Het alarmnummer was tijdens de afgelopen jaarwisseling slecht bereikbaar. „Bij grote evenementen met veel mobiele bellers kan het telefoonverkeer trager verlopen", verklaart woordvoerster C. Ubachs van KPN. „De zendmasten kunnen het niet aan. Er ontstaat een be paalde piek waar niet tegenop is te werken." Omdat het netwerk overbelast raakte, moest KPN het verkeer naar 0900-nummers beperken. Daarom was het al gemene nummer van de politie in het zuiden van Nederland niet goed bereikbaar. „Je kunt KLOETINGE - De Geer- teskerk in Kloetinge gaat dit jaar weer open voor bezoekers. Kerkgidsen zijn van 16 mei tot en met 13 septem ber aanwezig voor vragen en rondleidingen. De ope ningstijden zijn: dinsdag van 13.00 uur tot 16.00 uur en op vrij dag en zater dag van 10.00 uur tot 16.00 uur. wel capaciteit bijzetten", zegt Ubachs. „Maar dan nog. Het is ook afhankelijk van hoe vaak er wordt gebeld." Volgens Ubachs is KPN niet ver antwoordelijk voor de verwer king van de noodtelefoontjes via 112. Die telefoontjes komen binnen bij een landelijke cen trale in Driebergen. Daar lijkt het werkelijke probleem te lig gen. „We gaan kijken op welke manier we technisch en organi satorisch aanbevelingen kun nen doen", zegt de woordvoer ster. KPN test om de drie minuten de bereikbaarheid van het alarmnummer. In de nieuw jaarsnacht zijn geen afwijkin gen geconstateerd. Het ministe rie van Binnenlandse Zaken, waar de centrale onder valt, wilde gisteren niet reageren op de zaak. Welles-nietes Na de storing met oud en nieuw ontstond via de media een wel- les-nietesspel tussen Schouwe naar en KPN. Een woordvoer ster van KPN zei dat de 112- centrale in Middelburg niet functioneerde. Schouwenaar vond dat het de verantwoorde- lij kheid van KPN is om ervoor te zorgen dat het telefoonverkeer goed werkt. „Er was niet veel vertrouwen over en weeraldus Schouwenaar nu. „Maar de donkere wolken zijn opge klaard. Het probleem zat niet in Zeeland en ook niet bij KPN." Schouwenaar heeft het pro bleem neergelegd bij Binnen landse Zaken. „Je kunt er wel iets aan doen", zegt hij. „Maar dat kost heel veel geld Als we meer ambulances willen, kun nen we dat ook niet zelf beslis sen. Daar gaat de rijksoverheid over." door Ron Maqnée VLISSINGEN - Een gele mas todont ligt dezer dagen in Vlis- singen-Oost aangemeerd. Het is de drijvende kraan Asian Her cules II, de grootste ter wereld in zijn soort. Het gevaarte ligt in de Scaldiahaven om enkele klusjes in de buurt te verrichten. Vol gende maand vaart de drijvende bok naar het Kanaal om de Tri color uit het water te hijsen. De statistieken van de Asian Hercules II zijn imponerend: de drijvende bok heeft de afmetin gen van een voetbalveld en de kraan kan zo'n 3200 ton uit het water tillen. Het gevaarte heeft al een aantal sterke staaltjes op zijn naam staan. Zo tilde de kraan al eens de grote metalen delen van de Millennium Bridge in hartje Londen op hun plaats. Toch is het aantal bemannings leden van de Asian Hercules II beperkt: de bok vaart met niet meer dan twaalf man. De gigant ligt dezer dagen in de Scaldiahaven in Vlissingen- Oost om enkele klussen te ver richten. Zo moeten er voor Mammoet buizen worden ge tild. Daarna vertrekt de bok naar Rotterdam, waar hij in ge reedheid wordt gebracht voor de volgende klus: het tillen van het gezonken Noorse autoschip Tricolor. Vanaf volgende maand wordt de kraan voor deze op dracht ingezet. De eigenaar van de Asian Hercules II, Smit Sal vage, verwacht drie maanden nodig te hebben om het Noorse autoschip op te ruimen. De ruim 190 meter lange Trico lor ligt sinds 14 december in het Kanaal, ongeveer vijftig kilo meter ten oosten van het Engel se Ramsgate en dertig kilometer ten noorden van het Franse DuinkerkenOm de Tricolor bo ven water te krijgen, wordt het gezonken schip eerst in zeven stukken gezaagd. Om de afge zaagde moten van elk 2500 tot 3000 ton omhoog te tillen wordt naast de Asian Hercules II ook de Rambiz van Scaldis ingezet. Samen leveren de bokken het hefvermogen van zo'n zesdui zend ton. Voor de enorme kraan begint aan zijn klus in bet Kanaal, wacht hem in Vlissingen nog een karweitje. foto Lex de Meester bl4 door Ali Pankow BRUINISSE - Het gloednieuwe hospitaalschip Prins Willem- Alexander van de Stichting Va rende Recreatie (SVR) doet deze week voor het eerst in zijn be staan Zeeland aan. Het schip meerde gisteren aan het begin van de avond af in de vissersha ven van Bruinisse. Aan boord zijn bewoners van een verpleeg huis van de Stichting Aneas in Breda. Het hospitaalschip doet van daag Middelburg aan, meert woensdag af in Terneuzen en vaart donderdag verder naar Antwerpen om van daaruit vrij dag weer terug te keren naar Moerdijk voor de ontscheping. De afvaart gisterochtend vanuit Moerdijk liet langer op zich wachten dan gepland. Daar door arriveerde het schip ook veel later dan gehoopt in Brui nisse. De havenmeesters F. de Leeuw uit Zierikzee en M. de Voogd uit Bruinisse feliciteer den directeur Jan Tromp van de Stichting Varende Recreatie met het fraaie nieuwe schip en boden hem een mooie luchtfoto aan van Zierikzee in de jaren ze ventig. Directeur Tromp is trots op de nieuwe Prins Willem-Alexan- der, die begin februari door prinses Maxima werd gedoopt. „Het is een verschil van dag en nacht met het oude schip", ver telt Tromp. Het nieuwe schip is 85 meter lang en heeft een zoda- nige diepgang dat ook de Wad denzee en de Zeeuwse stromen kunnen worden bevarenVerder verwijst de directeur naar de moderne veiligheidsvoorzie ningen zoals een water-mist- brandblussysteem,dat bij brand één of meer sprinklers opent „De brand kan dan met een film van water worden afge dekt." Zonneserre De hutten zijn in vergelijking met het oude schip voorzien van een betere geluidsisolatie. Dankzij een eigentijdser ver warmingssysteem is een langere vaarperiode mogelijk, van maart tot november. De Prins Willem-Alexander is voorzien van een salon met bar en een zonneserre op het bovendeks met een lift bereikbaar ui mensen in een rolstoel of^ bed. Zowel de stuurhut jU zonneserre zijn in hoogte- s telbaar, zodat ook onder fc bruggen kan worden mZ Het schip biedt plaats aKr, gasten. 46 verzorgers en 1 k manningsleden. De Stichting Varende Reci vaart al dertig jaar met lw ners van zorgcentra en anth instellingen. De oude Prins 1 lem-Alexander had een eerde leven als de Henry Dunant hel hospitaalschip dat dertig jaar geleden werd overgenomen vas het Rode Kruis Door d leeftijd van het schip ci» even een einde te komen aanhr. bestaan van de Stichting Varen de Recreatie. Volgens Troma was zijn stichting niet in staal op eigen kosten een nieuwscha van ruim tien miljoen euroteia'. ten bouwen. De samenwerking met deStic'. ting Centraal Fonds RWZffe. serves Voormalig Vrijwillig Ziekenfondsverzekering) bracht uitkomst. Het fonds or dersteunt projecten in de ge. zondheidszorg en richt nz vooral op zorgvernieuwing, GOES - Gospelkoor Testimom bestaat dit jaar vijf jaar. Hf. koor viert haar jubileum daar om zaterdag in de Maranatha kerk aan de Bergweg met concert. Naast Testimony treden ookte gospelkoor Laetare uit Haamstede en soliste C. Dow op. Het concert begint om 20 Of uur. GOES - Interkerkelijke vereniging Women's Ag low Goes houdt morgen een bijeenkomst aan de Bergweg 88 in Goes. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. VOORBEREIDINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 6 mei 2003 heeft verklaard, dat een wijziging van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Kapelle Kom" in voorbereiding is voor een perceel grond gelegen aan de Biezelingsestraat te Kapelle, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie B nummer 2002. Op het betreffende perceel was voorheen mechanisatiebednjf De Jager gevestigd, welk bedrijf is verplaatst naar bedrijven terrein De Smokkelhoek. Met de wijziging wordt beoogd op het perceel de bouw van een appartementengebouw mogelijk te maken. Het perceel waarop deze verklaring betrekking heeft, is aangegeven op'een bij het raadsbesluit behorende en gewaar merkte tekening. Dit besluit treedt in werking op 14 mei 2003. Met ingang van die datum ligt voornoemd raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis van Kapelle, Kerkplein 1 te Kapelle Gedurende zes weken na de dagtekening van deze publicatie kunnen belang hebbenden tegen het besluit schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Kapelle, Postbus 79 te 4420 AC Kapelle, Indien een bezwaarschrift is ingediend kan de Voorzieningenrechter van de rechtbank, Sector Bestuursrecht, postbus 8109 te 4330 EC Middelburg, tevens worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Kapelle, 13 mei 2003. Burgemeester en wethouders van Kapelle, namens deze, wethouder volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, G.J.J. Burger Dat kan, want het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma Met zorg op maat, aangepaste voor zieningen, speciaal vervoer, rolstoel toegankelijke hotels: en dus een onbezorgde vakantie. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds zijn deze aangepaste reizen beschikbaar tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Nieuwe vakantiegids van het Reumafonds Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige natuur of gaat u liever naar een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Met speciale voorzienin gen als rolstoelservice, verharde wandelpaden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwem bad met badrolstoelen en een hel- lingbaan. Al deze aangepaste vakantiemoge lijkheden zijn bestemd voor iedereen met reuma. Meer informatie? Belangstelling voor vakanties via het Reumafonds? Bel 020-5896464 Belangstelling voor Groot Stokkert? Bel 038-4472400 Of kijk op www.reumafonds.nl Sterk in beweging Wie soepele en veerkrachtige gewrichten wil, moet zeker het volgende eens lezen. Er is nu namelijk Glucon Combi - een product met de stoffen glucosamine en chondroitine. Deze formule levert de optimale bouwstoffen en zorgt ervoor dat u uw gewrichten soepel kunt blijven bewegen! Het mense lijk lichaam kan zelf glucosamine en chondroitine aanmaken. Deze twee stoffen zijn zeer belangrijke bouwstoffen voor het kraakbeen tussen de gewrichten. Echter naarmate we ouder worden kan de lichaamseigen productie veranderen. Dit kan gevolgen hebben voor de soepelheid van de gewrichten. Glucon Combi ondersteunt kraakbeencellen gewrichten. Chondroitine is een van de belangrijkste Glucon Combi bevat de lichaamseigen werkstoffen glu- bestanddelen van kraakbeen, banden en botten. Het cosamine en chondroitine. Met Glucon Combi vult u het heeft een dubbelfunctie aangezien het de afbraak van niveau van deze lichaamseigen stoffen aan. Dit onder- kraakbeen tegengaat en tevens dient als bouwsteen voor steunt de kraakbeencellen, waardoor de gewrichten soe- nieuw kraakbeen. Bovendien bevat chondroitine een pel en veerkrachtig blijven. Volgens de nieuwste weten- aantal moleculen die enzymen blokkeren die verant- schappelijke inzichten is de verhouding van de werkstof- woordelijk zijn voor de afbraak van kraakbeen, fen, die men dagelijks inneemt van groot belang voor het resultaat. Geadviseerd wordt om dagelijks 1500 mg glu- Merkbaar verschil cosamine en 500 mg chondroitine in te nemen. Met twee Glucon Combi bevat per tablet 750 mg glucosaminesul- tabletten Glucon Combi per dag haalt u exact de dage- faat, 250 mg chondroitinesulfaat, vitamine C en E, en de lijkse geadviseerde dosering. mineralen koper, mangaan, seleen en zink. De dagdosering is 2 tabletten per dag. Hiermee neemt u De combinatie werkt de ideale dosering waardoor het verschil vaak al binnen Glucosamine is een lichaamseigen werkstof dat onmis- een aantal weken merkbaar is. Glucon Combi is verkrijg baar is voor de aanmaak en opbouw van gewrichten, baar in een 30 tabletten en 60 tabletten verpakking, banden, kapsels, nagels en huid. Het stimuleert de aan maak van kraakbeencomponenten. Glucosamine is Glucon Combi* is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande zodoende verantwoordelijk voor de aanmaak van stoffen adressen. Voor meer informatie bel: 013 - 528 49 76 die onmisbaar zijn voor het goed functioneren van ofkijkopwww.gluconcombi.nl Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lom bard straat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 Bevat een unieke combinatie van glucosaminesulfaat, chondroitine sulfaat, vitaminen en mineralen Gunstige uitwerking op ouderdomsverschijnselen aan het bewegingsapparaat Verhoogt de vitaliteit van de gewrichten en spieren Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 30 tabletten HELEMAAL GRATIS Uw voordeel 17,95 Proef nu de SkodaFabia Creation. "Alles erop en eraan?" "Ja, doe maar. Lekker." Het klinkt misschien wat plat, maar als het gaat om proeven, proberen of testen van de Skoda Fabia Creation, dan moeten we toegeven: alles zit er - inderdaad - op en aan. Hatchback, sedan of combi. Chroompakket, getint glas, zwart interieur met unieke Creation-bekleding, elektrische ramen vóór en, niet te vergeten, de halfautomatische airco en centrale vergrendeling met afstandsbediening. Ga hem gauw proeven, bij uw Skoda-dealer. Kijk voor meer informatie op www.proefskoda.nl Importeur Pon Mobiel, Klepelhoek 4, 3833 GZ Leusden. Telefoon (033) 494 91 70, fax (033) 461 03 61 E> is al een Skoda Fabia Cieation <1.2 liter 47 kW hatchback) vanaf C 13.280.00 (consumentenprijs incl. BTW/bpm. exd verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken). Brandstofverbruik gemiddeld 4,8-6,71/100 km (1 op 14.9-20.8), COj-emissie 130-161 g/km. U least al een Skoda Fabia Creation bi) SkoLease voor C 338,50 per maand (genoemde vanal leaseprijs geldt voor lull operational lease op basis van 48 maanden en 20.000 km per jaar. exd. BTW. exd. brandstof). Pnjs-en specificatiewij7igingen voorbehouden Duidelijk Skoda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30