Woningbouw Borssele onder druk PZC Leerlingen dagje te gast in politiebureau Markt Tholen krijgt nieuw gezicht Kantoren buitendienst Zeeuwse Eilanden zijn definitief dicht 13 Honderd kilometer natuurvriendelijke oevers Mogelijke nieuwbouw basisschool kan ruimte voor huizen beperken Informatiemarkt Toekomstprijs Gewonden in Kapelle Echo-apparatuur vernieuwd Hardleerse overtreder moet zitten Celstraf voor vernielen brommer Nieuwe vloeren voor De Zwaan agenda Concert Informatie over whiplash «SCDDEREUBS - Water- L_n Zeeuwse Eilanden heeft Ïde Schouwse Dijk bij Sddebeors de mijlpaal van jf honderdste kilometer na- LvriendeUjke oever bereikt. Li, voor het waterschap aan- kidins voor een feestje waarbij 1 gedeputeerden T. Kramer en HÈ. poppelaars samen met dijk- dinsdag 13 mei 2003 graaf VV. Gosselaar die honderd ste kilometer zullen markeren. Dat gebeurt op woensdagmid dag 18 juni rond kwart voor vijf. Het project waar de honderdste kilometer toe behoort, omvat het omvormen van de waterloop langs de Schouwse Dijk tussen Noordgouwe en Zierikzee over een lengte van in totaal vijf kilo meter. Volgens het waterschap zijn natuurvriendelijke oevers belangrijk voor de natuurwaar den en zorgen ze voor extra wa- terbergingscapaciteit. Doordat de oever langs deze wa terloop behoorlijk steil was, konden dieren lastig uit en in het water komen. Ook kwam er slechts weinig begroeiing tot ontwikkeling. Met het creëren van natuurvriendelijke oevers ontstaat er een geheel andere overgang tussen land en water. Door de oever te voorzien van een flauw talud met een breedte van zes meter en het aanleggen van brede rietgordels kan de na tuur zich beter ontwikkelen. Een goede begroeiing zorgt voor meer zuurstof in het water en dat komt de waterkwaliteit weer ten goede. Het waterschap hoopt dat daardoor ook de Noordse woelmuis tezijnertijd in dit gebied zal terugkeren. De aanleg van de natuurvrien delijke oever langs de Schouwse Dijk kost 252.000 euro. De rijks overheid neemt daarvan de helft voor haar rekening. Een eerder project werd in juli 2001 in Dreischor in de Kievitshoek gerealiseerd. In datzelfde jaar volgde de aanleg van 1,2 kilo meter natuurvriendelijke oever langs de waterloop aan de Oost- weg bij Ouwerkerk. BORSSELE - Als de gemeente raad van Borsele bij de behan- ijelin" van de Kademota voor de komende vier jaar geld vindt ,oor nieuwbouw van de Ds Kerstenschool in Borssele. komt programma voor woning bouw in dat dorp onder druk te ish Debeoogde locatie voor nieuw- ha touw van de reformatorische eg] school, achter de kerk van de ge reformeerde gemeente aan de Oostsingel, is al eerder uitver koren om het aantal woningen in Borssele uit te breiden. Een grote nieuwe school slokt veel van de beschikbare ruimte op. Beide scholen in Borssele, de openbare Franck van Borssele- school en de reformatorische Ds Kerstenschool kampen met pro blemen. De openbare school beeft te weinig leerlingen, de Ds Kerstenschool te veel. Het ge- nnge aantal leerlingen van de Franck van Borsseleschool noopt de gemeente ertoe om de school te verplaatsen. Als de school in het gebouw van de Ds Kerstenschool trekt, ligt die net w genoeg van de openbare school in Nieuwdorp om als zelfstandige vestiging te kun- xn voortbestaan De sterk groeiende Ds Kerstenschool, narvoor het huidige gebouw te iiein is, moet dan wel een nieuw gebouw krijgen. Een goede plek daarvoor is ge vonden aan de Oostsingel, waar nog niet zo lang geleden een nieuwe kerk voor de gerefor- aeerde gemeente werd ge bouwd met een flink aantal parkeerplaatsen erbijMaar GOES - In de Grote Kerk in Goes houdt de gemeente mor gen haar jaarlijkse informatie markt. is in eerste instantie be doeld voor mensen die pas in zijn komen wonen, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Zo'n vijftig vereni gingen en instanties zijn aanwe- om te laten zien wat zij te bieden hebben. Daarnaast zijn s optredens van de Zeeuwse Muziekschool, het recreatie- ïam van de Stichting Buurt kerk Goes-Zuid, Balletstudio Free, de Delta Swingers en The ling Ganders Gang. De )-afdeling Goes geeft een demonstratie. De kerk is vanaf 19.00 uur open. Burgemeester D van der Zaag houdt om 19.30 uur een welkomsttoespraak. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113) 273000 Pax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Ingrid Huibers Mieke vander Jagt Steffan ter Maat centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380AAVUSSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl uitgerekend die plaats kwam, samen met een stukje aan de noordzijde van de Monsterweg, bovendrijven als een goede lo catie voor woningbouw. Aan de Monsterweg kunnen maar vijf nieuwe huizen worden ge bouwd. De rest van de 22 huizen die tot 2007 in Borssele mogen verrijzen, zou achter de kerk kunnen komen. Een grote school met een ruim schoolplein slokt een groot deel van de ruim te op. Op de plaats van het huidige openbare school-gebouw aan de Trojeweg mag vanwege het geluid en de risico's van het Sloegebied niet meer worden gebouwd. Dan blijven enkele mogelijke locaties over, die de Borselse bevolking of de ge meente minder zien zitten: ten noorden of en zuiden van de be- Stratenmakers zijn druk bezig de Markt in Tholen op te knappen. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat THOLEN - In Tholen zijn stratenmakers druk bezig met de herinrichting van de Markt. Er werd vorige week begonnen met het werk, dat volgens de planning tot en met vrijdag duurt. De werknemers van aanne mer C. van Haaften denken echter morgen of over morgen al klaar te zijn. Voor de werkzaamheden is de Oudelandsestraat ge deeltelijk en de rijbaan van de Markt helemaal afge sloten. De omleidingsroute wordt met borden aange geven. Het had heel wat voeten in aarde voordat een besluit over de herinrichting van de Markt werd genomen. Uiteindelijk werden de definitieve plannen pas ge presenteerd na een inloopavond en nadat vervolgens wethouder L. van Doom nog met de omwonenden van de Markt om de tafel was gaan zitten De burgers mochten uiteindelijk een groenplan ma ken. Er moest meer groen op de Markt komen; aan dit verzoek is inmiddels al in een eerder stadium gehoor gegeven. Ook werd de oude waterpomp op de Markt gerestaureerd Bij de laatste werkzaamheden deze en vorige week worden nieuwe parkeervakken gerealiseerd, wordt een aantal betonnen palen verplaatst, wordt een in va- lideninrit bij de opticien aangelegd, komt er een 'schijninritconstructie' en wordt een verhoging ge plaatst. KORTGENE - De sociëteit Noord-Beveland houdt donder dag een discussieavond in De Korenbeurs in Kortgene. Vierpersonen die afgelopen j aar plannen hadden ingediend voor de Toekomstprijs, komen hun plannen nogmaals uitleggen. Aanwezigen kunnen hier com mentaar op geven. De bijeen komst begint om 20.00 uur. door Steffan ter Maat THOLEN - De politie in Tholen had gisteren haar deuren open voor leerlingen van groep 7 en 8 van basisscholen in de gemeente Tholen. De open dag - die ook nog vandaag plaatsheeft - wordt gehouden in het kader van het zogenoemde School Adoptie Plan (Sap). In dit plan is het de opzet dat de leerlingen in contact komen met de politie en andersom. Zo ge ven wijkagenten les op de basis scholen; hierin komen maat schappelijke problemen zoals vandalisme, discriminatie en drugs-, alcohol- en gokversla ving aan bod. Tijdens de open dagen werden de rollen omgekeerd en kwamen de leerlingen naar de politie. Het begon gisterochtend om ne gen uur; gedurende de dag - die tot half vier duurde - kwamen er tien scholen op bezoek. Bij het binnenkomen had een aantal leerlingen nog stoere verhalen. Eén kondigde bij de entree zelfs aan wel even het wapen van een van de agenten te zullen pakken en ermee vandoor te gaan. Magazijnen Bij een van de eerste onderdelen van de rondleiding die de groe pen kregen, gingen de spatjes echter gauw over. Een van de agenten van het bureau gaf uit leg over de uitrusting van de po litie Er werd nog wel gelachen toen de agent vertelde over zijn dienstpistool: ,1k heb twee ma gazijnen van elk acht patronen. Het pistool trekken we overi gens nadat we helemaal geen andere mogelijkheden meer hebben Mocht het zover komen dat ik zelfs het tweede magazijn leeg schiet, dan heb ik nog één ding om te doen, zo hard moge- lijk wegrennen!" De grap werd goed ontvangen, maar een aan tal leerlingen verging daarna het lachen wel toen ze voor een minuut of tien in de weinig com fortabele boeien mochten. Op de vraag of de boeiendragers het nog volhielden kwam ook niet veel meer dan het weinig stoer klinkende 'mmagch, gaat wel'. Ook het dragen van een zwaar kogelwerend vest maakte de meesten niet laaiend enthousi ast. Om over het lichte contact met de wapenstok nog maar te zwijgen. Buiten bi] het bureau kregen de bezoekers ook uitleg over de Mobiele Eenheid en de politie te water. Ook was het speciale ME- busje te bekijken, evenals de boot van de politie te water en de surveillancewagens en moto ren. Er was een jachtopziener die uitleg gaf over bijzondere wetten, zoals de viswet en de jachtwet. Anonimiteit ,,Het gaat er om dat we goed contact hebben met de jeugd. We halen ze daarmee uit de ano nimiteit en ze krijgen voor ons op die manier ook een naam", vertelt C. van Beek, die een van de agenten is die in het kader van het Sap les op scholen in de wijk gaf. ,,Als er een keer iets is, ken je elkaar tenminste, daarom is het contact dat we op deze manier hebben belangrijk. Met deze open dagen zijn de leerlin gen ook een keer bij ons te gast. Ze kunnen op die manier beter inzicht krijgen in wat wij doen en dat werkt wellicht weer drempelverlagend voor het con tact in de toekomst." graafplaats, aan het Molenpad of ten zuiden van de Borszee- straat, waarmee het oorspron kelijk volmaakt rechthoekige Borssele een wel erg langgerek te vorm krijgt. KAPELLE - Bij een aanrijding op de Nieuwe Vierwegen in Kapelle zijn gistermiddag drie gewonden gevallen. Rond vier uur vond daar een botsing tussen twee personenauto's plaats. Een 71-jarige automobilist uit Yerseke reed over de Spaan- weg, komende uit de richting van de Pietersweg. Op de krui sing met de Nieuwe Vierwegen verleende hij geen voorrang aan een voor hem van links komende 25-jarige automobilist uit de gemeente Borsele. De 71-jarige man, zijn inzittende, een 73-jarige vrouw uit Yerseke, en de 25-jarige automobilist werden met onbekende verwondingen per ambulance overgebracht naar het zieken huis in Goes. GOES - De afdeling Beeldvormende Technieken van de Oos- terscheldeziekenhuizen in Goes en Zierikzee beschikt vanaf deze week over vernieuwde echo-apparatuur. In Goes zijn twee nieuwe apparaten geplaatst en in Zierikzee een. De oude spullen zijn weggehaald. Vooral voormensen op Schouwen-Duiveland is de nieuwe apparatuur een hele uit komst. Voorheen moesten zij voor echo-onderzoek per se naar Goes. Nu kan de radioloog in Zierikzee op adequate wijze on derzoek verrichten. Het apparaat is geschikt om met name onderzoek van de buik te verrichten. Dit gebeurt door middel van geluidsgolven. Per jaar worden zo'n vijfduizend mensen op echografisch gebied onderzocht. De apparatuur behoort tot de modernste in haar soort. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 36-jarige inwoner van Hansweert veroordeeld tot acht weken cel en 21 maanden rijontzegging. De man be stuurde 23 augustus vorig jaar in Yerseke een auto, terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. De auto bleek ook niet verzekerd te zijn. In 2001 had verdachte zich ook al twee keer schuldig gemaakt aan het onverzekerd rijden. In de uitspraak werd ook rekening gehouden met het strafblad van verdach te. MIDDELBURG-De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 34-jarige inwoner van Vlissingen wegens vernieling veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf Omdat hij nog in zijn proeftijd zat, kreeg hij nog twee weken extra celstraf opgelegd. De man had 11 november in Vlissingen uit onvrede over de re latie met zijn vriendin haar brommer vernield. Aan het slachtoffer moet hij de schade van 450 euro vergoeden. OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Zwaan in Oost-Sou burg knjgt nieuwe vloeren. De houten vloerconstructies zijn zo vochtig dat ze zijn aangetast door schimmels. Bij de voor bereidingen voor de werkzaamheden bleek dat het vrijwel onmogelijk is de klus in delen uit te voeren. Bovendien is het voor de huurder en de gebruikers van het wijkcentrum erg lastig en hinderlijk als het werk verdeeld wordt over drie fa sen, concludeert het college van B en W. De vloeren van het he le complex worden nu in één keer vervangen door betonnen vloeren. De kosten bedragen ruim 105.000 euro. De gemeen teraad moet het voorstel nog goedkeuren. chauffeurs van de buitendienst aan. De loodsen en de werkplaats bij de kantoren in Eindewege en Grijpskerke blijven wel in ge bruik. De huur van de kantoren in Zierikzee en Sint-Maartens dijk is, respectievelijk per 1 au gustus en 1 september, opge zegd. De opzichters van Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland verhuizen dan naar een andere, nog niet nader bepaalde locatie Woekeren Door de komst van de medewer kers van de districtskantoren naar het hoofdkantoor in Goes, moet het waterschap daar woe keren met de beschikbare ruimte. Inmiddels is de grote vergaderzaal ook ingericht als kantoorruimte. Dat betekent dat het algemeen bestuur van het waterschap voortaan elders moet vergaderen. Dijkgraaf W. Gosselaar liet bij de laatste vergadering weten dat daarvoor 'wisselende loca ties' in het werkgebied worden gekozen Deze maatregel geldt tot medio volgend jaar. Dan moet het nieuwe hoofdkantoor, dat momenteel wordt gebouwd in het Stationsgebied in Mid delburg, gereed zijn. door Rolf Bosboom GOES - De kantoren van de bui tendienst van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn sinds gisteren definitief gesloten. De 25 kantoormedewerkers wer ken voortaan vanuit het hoofd kantoor in Goes. Burgers kun nen dus ook niet meer met vragen bij de districtskantoren terecht. De sluiting van de kantoren is onderdeel van de reorganisatie die het waterschap heeft door gevoerd. Die moet leiden tot kostenbesparingen, zodat de ta rieven van de waterschapsbe lastingen binnen de perken kunnen blijven. In datzelfde verband verdwijnen de komen de drie jaar, via natuurlijk ver loop, twintig arbeidsplaatsen bij Zeeuwse Eilanden. Door alle kantoorfuncties in Goes te concentreren, verwacht het waterschap efficiënter en goedkoper te werken. De pu blieksfunctie van de districts kantoren was bovendien toch al beperkt. Sinds gisteren zijn in Eindewege, Grijpskerke, Zie rikzee en Sint-Maartensdijk al leen nog de opzichters aanwe zig. Zij sturen de kantonniers en Leerlingen van de Thoolse basisscholen kregen gisteren in het politiebureau onder meer uitleg over in beslag genomen illegale wapens. foto Willem Mieras STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, 9.00-12. OOuuren 13 00-15.00 uur Verkoop kleding en meubelen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur' Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13 30 uur: Ca rillonbespeling door Sjoerd Tamminga, Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP patiënten, KAPELLE Trinnety, 9.30-11.30 uur: Computerinloopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur; Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.3016.30 uur vrouwenclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; WAARDE - Dorpshuis, 19.00 uur: Start avondvierdaagse; WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljarten;Hotel Smits. 20 00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Southern Riders; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur. Rondvaart Oosterschelde, Gymzaal Ericalaan. 9.00-10.00 uur: Conditietrai ning voor 50-plus bij Omni-sport Rei- merswaal. GOES - De Zeeuwse rockband Surrender en de coverband Over the Edge treden vrijdag avond op in café Heartbreak op de Grote Markt in Goes. Dit gebeurt ter ere van het één jarig bestaan van het café. De feestavond begint om 22.00 uur. GOES - De Whiplash Stichting Nederland houdt donderdag een informatiebijeenkomst in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Tijdens de bijeenkomst wordt ingegaan op de problemen die een whiplash met zich mee brengt. Verder is het mogelijk voor patiënten om ervaringen met elkaar uit te wisselen. De informatiebijeenkomst begint om 10.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29