Woningbouw Borssele onder druk PZC "Alles erop en eraan?" PZC epilepsie Honderdste kilometer natuurvriendelijke oever reden voor feest Hospitaalschip meert aan in Zeeland Fusie tussen Vredelust en stichting Ter Weel 0 www.pzc.nl/adverteren Zwitserse formule met glucosamine nu overal in Nederland verkrijgbaar! Mogelijke nieuwbouw basisschool kan ruimte voor huizen beperken 44 Steun aan Israël Zangavond in Meliskerke Verkoping GCfif wat vrije tijd aan Collectanten gezocht! bel: 030-63 440 63 WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN VLISSINGEN, AAGTEKERKE, OOST-SOUBURG 4*' m: Soepele en veerkrachtige gewrichten met Glucon Combi® dinsdag 13 mei 2003 door Mieke van der Jagt BORSSELE - Als de gemeente raad van Borsele bij de behan deling van de Kadernota voor de komende vier jaar geld vindt voor nieuwbouw van de Ds Kerstcnsehool in Borssele, komt het programma voor woning bouw in dat dorp onder druk te staan. De beoogde locatie voor nieuw bouw van de reformatorische school, achter de kerk van de ge reformeerde gemeente aan de Oostsingel, is al eerder uitver koren om het aantal woningen SEROOSKERKE (W)- Dc Zeeuwse Slichting Steun aan Israël houdt morgen een ver koopdag van Israëlische pro ducten. Er worden onder meer wi j ntex- tiel, sieraden en cosmetica ver kocht. De opbrengst is bedoeld voor de opvang van joodse en Arabische kinderen. De verko ping wordt gehouden van 10.00 tot20.30uurbij M, vanderMeu- len, Zandput 17a in Seroosker- ke. MELISKERKE - In de Ichtus- kerk in Meliskerke wordt zater dag 24 mei een zangavond ge houden. Het kerkkoor 'Met Hart en Stem' brengt enkele num mers ten gehore. Ook andere ko ren werken mee aan de zang avond, die begint om 19.30 uur. OOST- SOUBURG - Basis school 't Mozaïek in Oost-Sou burg houdt zaterdag 17 mei een speelgoed, knuffel - en kinder boekenmarkt. De opbrengst is bedoeld voor een dorpsschool in Zuid-Afrika. De verkoop wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur in een bijzaal van 't Mozaïek in Borssele uit te breiden. Een grote nieuwe school slokt veel van de beschikbare ruimte op. Beide scholen in Borssele, de openbare Franck van Borssele- school en de reformatorische Ds Kerstenschool kampen met pro blemen. De openbare school heeft te weinig leerlingende Ds Kerstenschool te veel. Het ge ringe aantal leerlingen van de Franck van Borsseleschool noopt de gemeente ertoe om de school te verplaatsen. Als de school in het gebouw van de Ds Kerstenschool trekt, ligt die net ver genoeg van de openbare school in Nieuwdorp om als zelfstandige vestiging te kun nen voortbestaan. De sterk groeiende Ds Kerstenschool, waarvoor het huidige gebouw te klein is, moet dan wel een nieuw gebouw krijgen. Een goede plek daarvoor is ge vonden aan de Oostsingel, waar nog niet zo lang geleden een nieuwe kerk voor de gerefor meerde gemeente werd ge bouwd met een flink aantal parkeerplaatsen erbij Maar uitgerekend die plaats kwam, samen met een stukje aan de noordzijde van de Monsterweg, bovendrijven als een goede lo catie voor woningbouw. Aan de Monsterweg kunnen maar vijf nieuwe huizen worden ge bouwd. De rest van de 22 huizen die tot 2007 in Borssele mogen verrijzen, zou achter de kerk kunnen komen Een grote school met een ruim schoolplein slokt een groot deel van de ruim te op. Langgerekt Op de plaats van het huidige openbare school-gebouw aan de Trojeweg mag vanwege het geluid en de risico's van het Sloegebied niet meer worden gebouwd. Dan blijven enkele mogelijke locaties over, die de Borselse bevolking of de ge meente minder zien zitten: ten noorden of en zuiden van de be graafplaats, aan het Molenpad of ten zuiden van de Borszee- straat, waarmee het oorspron kelijk volmaakt rechthoekige Borssele een wel erg langgerek te vorm krijgt. door Ali Pankow SCHUDDEBEURS - Water schap Zeeuwse Eilanden heeft langs de Schouwse Dijk bij Schuddebeurs de mijlpaal van de honderdste kilometer na tuurvriendelijke oever bereikt. Dat is voor het waterschap aan leiding voor een feestje waarbij de provinciaal gedeputeerden T. Kramer en A. Poppelaars sa men met dijkgraaf W. Gosselaar die honderdste kilometer zullen markeren. Dat gaat gebeuren op woensdagmiddag 18 juni rond 16.45 uur. Het project waar de honderdste kilometer toe behoort, omvat het omvormen van de waterloop langs de Schouwse Dijk tussen Noordgouwe en Zierikzee Over een lengte van in totaal vij f kilo meter. Volgens het waterschap zijn natuurvriendelijke oevers belangrijk vooi" de natuurwaar den en zorgen ze voor extra wa- terbergingscapaciteit. Doordat de oever langs deze wa terloop behoorlijk steil was, konden dieren lastig uit en in het water komen. Ook kwam- slechts weinig vegetatie op(fe oever tot ontwikkeling. Met he creëren van natuurvriendelijk oevers ontstaat er een geheel je dere overgang tussen land et water. Door de oever te voorzr van een flauw talud met eer breedte van zes meter en het aanleggen van brede rietgonfe kan de natuur zich beter out wikkelen. Een goede begroer'v zorgt voor meer zuurstof m 5 water en dat komt de water, kwaliteit weer ten goede. He- waterschap koestert goedehoóo dat daardoor ook de Noordse woelmuis te zijner tijd weer in dit gebied zal terugkeren. De aanleg van de natuurvrien. delijke oever langs de Schotneg Dijk vergt 252.000 euro De helft daarvan neemt de njfe overheid voor haar rekening Een eerder project werd in jut 2001 in D rei schor gerealiseerd Daar werd in de Kievitshoek 275 meter oever omgevormd.fa datzelfde jaar volgde de aanl« van 1,2 kilometer natuurvri& delij ke oever langs de waterlos aan de Oostweg bij Ouwerkai Het gloednieuwe hospitaalschip Prins Willem-Alexander van de Stichting Varende Recreatie deed op zijn eerste vaartocht door Zeeland gisteren de haven van Bruinisse aan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow BRUINISSE - Het gloednieuwe hospitaalschip Prins Willem- Alexander van de Stichting Va rende Recreatie (SVR) doet deze week voor het eerst in zijn be staan Zeeland aan. Het schip meerde gisteren aan het begin van de avond af in de vissersha ven van Bruinisse. Aan boord zijn bewoners van een verpleeg huis van de Stichting Aneas in Breda. Het hospitaalschip doet van daag Middelburg aan, meert morgen af in Terneuzen en vaart donderdag verder naar Antwer pen om van daaruit vrijdag weer terug te keren naar Moerdijk voor de ontscheping. De afvaart gisterochtend vanuit Moerdijk liet langer op zich wachten dan gepland. Daar door arriveerde het schip ook veel later dan gehoopt in Brui nisse. De havenmeesters F. de Leeuw uit Zierikzee en M. de Voogd uit Bruinisse feliciteer den directeur Jan Tromp van de Stichting Varende Recreatie met het fraaie nieuwe schip en boden hem een mooie luchtfoto aan van Zierikzee in de jaren ze ventig. Directeur Tromp is trots op de nieuwe Prins Willem-Alexan der, die begin februari door prinses Maxima werd gedoopt. ,,Het is een verschil van dag en nacht met het oude schip", ver telt Tromp. Het nieuwe schip is 85 meter lang en heeft een zoda nige diepgang dat ook de Wad denzee en de Zeeuwse stromen bevaren kunnen worden. Verder verwijst de directeur naar de moderne veiligheidsvoorzie ningen zoals een water-mist- brandblussysteem, dat bij brand één of meerdere sprink lers opent. De hutten zijn in vergelijking met het oude schip voorzien van een betere geluidsisolatie. Dankzij een eigentijdser ver warmingssysteem is een langere vaarperiode, van maart tot no vember, mogelijk. De Prins Wil lem-Alexander is voorzien van een salon met bar en een zonne- serre op het bovendek, die met een lift bereikbaar is voor men sen in een rolstoel of een bed. Zowel de stuurhut als de zonne- serre zijn in hoogte verstelbaar, zodat ook lage bruggen geen probleem zijn. Het schip biedt plaats aan 50 gasten, 46 verzor gers en 7 bemanningsleden. De Stichting Varende Recreatie vaart al dertig jaar met bewo ners van zorgcentra en andere instellingen. De oude Prins Wil lem-Alexander had een eerder leven als de Henry Dunant, het hospitaalschip dat dertig jaar geleden werd overgenomen van het Rode Kruis. door Rob Paardekam YERSEKE - Zorgcentrum Vre delust in Yerseke en de stichting Ter Weel, die verzorgingshuizen in Goes en Krabbendijke heeft, gaan fuseren. Daar zijn de be sturen het over eens geworden. De twee stichtingen zijn al een tijdje aan elkaar verbonden. Toen Vredelust vorig jaar op zoek moest naar een nieuwe in terim-directeur werd besloten dat het de directeur van Ter Valcke of Ter Weel moest wor den. Eén van die twee moest na melijk de toekomstige partner worden. De keus viel op Ter Weel en zodoende is de directeur daarvan sinds januari ook in dienst van Vredelust. Samen werking bestaat al op het admi nistratieve en facilitaire vlak. Vandaag tekenen de raden va; toezicht een overeenkom waarin staat dat ze op meer te- reinen gaan samenwerken. D.t alles moet uiteindelijk leide tot een fusie. De wens is januari 2004 tot een volledige samenwerking te komen. D< feitelijke fusie zou in 2005 tot stand moeten komen. De sa menwerking is vooral voorVre- delust noodzakelijk, omdat te zorgcentrum het in de toekom waarschijnlijk met meer allee kan redden. Het nieuwe Vrede lust krijgt 53 intramuraleplaat- sen. Dat is wij weinig om zelf standig te blijven bestaan Bovendien krijgt het zorgcen trum 18 verpleeghuisbedden Dat maakt samenwerking een verpleeghuis noodzakelijk. Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (19 tot en met 24 mei). Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. 5i«J Wie soepele en veerkrachtige gewrichten wil, moet zeker het volgende eens lezen. Er is nu namelijk Glucon Combi - een product met de stoffen glucosamine en chondroitine. Deze formule levert de optimale bouwstoffen en zorgt ervoor dat u uw gewrichten soepel kunt blijven bewegen! Het mense lijk lichaam kan zelf glucosamine en chondroitine aanmaken. Deze twee stoffen zijn zeer belangrijke bouwstoffen voor het kraakbeen tussen de gewrichten. Echter naarmate we ouder worden kan de lichaamseigen productie veranderen. Dit kan gevolgen hebben voor de soepelheid van de gewrichten. Glucon Combi ondersteunt kraakbeencellen Glucon Combi bevat de lichaamseigen werkstoffen glu cosamine en chondroitine. Met Glucon Combi vult u het niveau van deze lichaamseigen stoffen aan. Dit onder steunt de kraakbeencellen, waardoor de gewrichten soe pel en veerkrachtig blijven. Volgens de nieuwste weten schappelijke inzichten is de verhouding van de werkstof fen, die men dagelijks inneemt van groot belang voor het resultaat. Geadviseerd wordt om dagelijks 1500 mg glu cosamine en 500 mg chondroitine in te nemen. Met twee tabletten Glucon Combi per dag haalt u exact de dage lijkse geadviseerde dosering. De combinatie werkt Glucosamine is een lichaamseigen werkstof dat onmis baar is voor de aanmaak en opbouw van gewrichten, banden, kapsels, nagels en huid. Het stimuleert de aan maak van kraakbeencomponenten. Glucosamine is zodoende verantwoordelijk voor de aanmaak van stoffen die onmisbaar zijn voor het goed functioneren van gewrichten. Chondroitine is een van de belangrijkste bestanddelen van kraakbeen, banden en botten. Het heeft een dubbelfunctie aangezien het de afbraak van kraakbeen tegengaat en tevens dient als bouwsteen voor nieuw kraakbeen. Bovendien bevat chondroitine een aantal moleculen die enzymen blokkeren die verant woordelijk zijn voor de afbraak van kraakbeen. Merkbaar verschil Glucon Combi bevat per tablet 750 mg glucosaminesul- faat, 250 mg chondroitinesulfaat, vitamine C en E, en de mineralen koper, mangaan, seleen en zink. De dagdosering is 2 tabletten per dag. Hiermee neemt u de ideale dosering waardoor het verschil vaak al binnen een aantal weken merkbaar is. Glucon Combi is verkrijg baar in een 30 tabletten en 60 tabletten verpakking. Glucon Combiis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Voor meer informatie bel: 013 - 528 49 76 of kijk op www.gluconcombi.nl Bevat een unieke combinatie van glucosaminesulfaat, chondroitine sulfaat, vitaminen en mineralen Gunstige uitwerking op ouderdomsverschijnselen aan het bewegingsapparaat Verhoogt de vitaliteit van de gewrichten en spieren Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 30 tabletten HELEMAAL GRATIS Uw voordeel 17,95 Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Drogisterij Traa, Lange Delft 64; Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Oude Markt 18 Proef nu de SkodaFabia Creation. "Alles erop en eraan?" "Ja, doe maar. Lekker." Het klinkt misschien wat plat, maar als het gaat om proeven, proberen of testen van de Skoda Fabia Creation, dan moeten we toegeven: alles zit er - inderdaad - op en aan. Hatchback, sedan of combi. Chroompakket, getint glas, zwart interieur met unieke Creation-bekleding, elektrische ramen vóór en, niet te vergeten, de halfautomatische airco en centrale vergrendeling met afstandsbediening. Ga hem gauw proeven, bij uw Skoda-dealer. Kijk voor meer informatie op www.proefskoda nl Importeur: Pon Mobiel, Klepelhoek 4, 3833 GZ Leusden. Telefoon (033) 494 91 70, fax (033) 461 03 61. Er is al een Skoda Fabia Creation (1,2 liter 47 kW hatchback) vanaf 13.280.00 (consumenlenpnjs ind BTW/bpm, extl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken). Brandstofverbruik gemiddeld 4.8-6.7 1/100 km (1 op 14,9-20,8). COj-emissic 130-161 g/km U least al een Skoda Fabia Creation bij SkoLease voor 338.50 per maand (genoemde vanaf leaseprijs geldt voor full operational lease op basis van 48 maanden en 20 000 km per jaar, exd. BTW. excL brandstof). Pri|S-en specificatiewijzigingen voorbehouden Duidelijk Skoda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14