Axel daalt af naar de vijfde klasse IJzendijke komt laat langszij Corn Boys dwingt beslissingsduel af iardenburg houdt i HSC'28 in de race leeland Sport wijst Zeeuws-Vlamingen in beslissingsduel met 2-1 terug 19 Hoek 2 begint met verlies HVV'24 BI wint bekerfinale Vierde plaats Fausto Dhanis Rammelaere wint in Tilburg Karter Hamelink op negende stek Veerkracht Jong Ambon maandag 12 mei 2003 «run IET - Eric Elenbaas Sgisteren op het voetbal- *|t, van Biervliet als enige Karten feestje. De doelman ,,3 Zeeland Sport wist zich na [.winst in de beslissings- t nitnid lege" Axe' "i" verzekerd van het behoud •de vierde klasse. „Het iszon- u voor Axel. maar ik ben blij ,oor Zeeland Sport", was de jepie react ie van de voormalige uwer van Axel. - Elenbaas is een verhaal - «it De 36-jarige doelman nrodit jaar als keeper van het - elftal bij Zeeland Sport i kans Toen de eerste doel- pBRalf Evërsdijk weer fit was at. ;Kf Elenbaas het vertrouwen gouden van interim-trainer ir!Vergouwen. Gedurende acht jaar speelde Elenbaas anoniem in het derde Ktalvan Axel. Tot drie jaar ge- Ifden bleef hij van zijn woon plaats Vlissingen heen en weer naar Zeeuws-Vlaande- besloot uiteindelijk voor Zeeland Sport te kiezen: keepen ju het vierde elftal, puur voor tplezier. Maar gisteren was er Biervliet onverwachts het rtnnen met de Axelse routi ers Fonny Verstraeten, Erik yekaert. Job Zwegers en doel- cir. Carlo de Deckere, die hij c. kende van zijn Axel-perio- jj iElenbaas keepte een degelij- ji. wedstrijd. „Ik heb geen moei- q nerk gehad. Alleen enkele ie. DOizetten moeten plukken", zide hij nuchter vast. teleurstelling eschnl was het contrast met pi collega Carlo de Deckere. 10 Ie Axelse doelman keepte een ütloze partij, maar zag zijn me- y- spelers falen. De Deckere, een js eftijdsgenoot van Elenbaas, ïidzijn ploeg in de wedstrijd, aar het mocht niet baten, iakbij de kleedkamers verbeet ij ij zijn teleurstelling. „Beslis- ingswedstrijden zijn niet aan lij besteed, Zestien jaar gele- verloor ik met HW'24 de [slissingswedstrijd om het kampioenschap in de vierde klasse tegen Axel. En nu dit. Ik dacht nog: dat zit wel goed met Axel, maar Zeeland Sport ver diende het om vandaag te win nen." Job Zwegers (die twintig minu ten voor tijd uitviel met een hamstringblessure) en De Dec kere zijn volgend jaar de routi niers in een sterk verj ongd Axel „De vijfde klasse. Op zo'n laag niveau heb ik nog nooit ge speeld. Dat zal wennen zijn", slaakte hij een zucht. Job Zwe gers had het wel zien aankomen „Eerlijk is eerlijk: we komen kwaliteit tekort. Dat hebben we nu weer gezien tegen Zeeland Sport. Het zat er niet meer in." Pijnlijk was het afscheid voor trainer Henk Michels. „Ik ben meer dan dertig jaar lid van Ax el. Nu speel ik volgend seizoen met Vogelwaarde tegen Axel, maar dit heb ik niet gewild.Ri- nus Verhelst, een Axelaar in hart en nieren, had het halver wege het seizoen zien aanko men Hij werd gepolst om elftal leider te worden, maar haakte af toen er plannen waren om te fu seren met AZVV. „Tja, dit doet vreselijk pijn." Initiatief De wedstrijd begon op de goed- bespeelbare grasmat in Bier vliet twintig minuten te laat, omdat een van de assistent- scheidsrechters niet aanwezig was. Henk Siersema uit Hoek werd bereid gevonden om zijn plaats in te nemen. Vanaf het be gin nam Zeeland Sport, dat met drie spitsen speelde, het initia tief. „Het was onbegrijpelijk. We hadden een man over op het middenveld, maar we kwamen daar telkens tekort zei Michels later. Al in de beginfase hadden de Vlissingers op voorsprong moeten staan, maar de inzet van uitblinker Davy van Geersdaele ging voorlangs. De handige aanvaller bleek een plaag voor de trage Axelse verdediging. Het wachten was op een doel punt. Daarvoor had Zeeland Sport de hulp nodig van Erik Rijckaert (volgend jaar trainer van Axel), die een voorzet van Van Geersdaele zomaar in eigen oorFred Rabout URDENBURG - Het wordt p zes dagen nog een warme andag voor Aardenburg in het fat-Brabantse Heerle. Het wite duel in de nacompetitie een promotieplaats naar de We klasse leverde gisteren «en 3-2-zege op voor de groen- martc formatie van trainer lobbie de Muijnck. In de slotfa- temoest de thuisploeg echter al- k uit de kast halen om de stormloop van de West-Braban- ders te overleven. ft Halverwege leek Aardenburg de «inst simpel te pakken. Het |ing met een riante 2-0-voor- rusten door treffers die ip een belangrijke momenten fferden gemaakt. In de achtste ijl minuut gaf aanvoerder Remco toont zijn ploeg een flinke s steun in de rug. De middenvel- öer profiteerde handig van fou- iê te in de Heerlese defensie en kalde de bal voorbij doelman Peter Schepers. Patrijzen wint van Bergdijk VUSSINGEN - Zeelandia Mid delburg gaf gisteren in de na- oompetitie van de derde klasse 3-1-voorsprong uit handen •^?en Madese Boys en verloor 3-4. Patrijzen deed het met een 2-0-overwinning °P Berkdijk. Nnjzen - Berkdijk 2-0: De spelers van Berkdijk richtten i vooral op de benen van de spelers van Patrijzen. Vijf gele «arten en één rode waren het gevolg. De Zeeuwen reageerden niet op de vele provocaties van 1111 Brabantse tegenstanders en jonnen door twee benutte strafschoppen van Peter de Jong: 2-0. Zeelandia Middelburg - Madese Vs 3-4: Aan het begin van de [veede helft leidde de Middel- Jtgse fusieclub comfortabel 8 3-1. Joost Jansen opende Mhenvege de eerste helft de «ore namens Madese Bovs, ;;aar Marcel Lourens (2x) en Al - -^oConde Morgado bogen die terstand om in een 3-1 - voor- rong. Madese Boys ging daar- pj*» nemen en maakte via .eterDudok (54e minuut), We- rlvan Arendonk (75e minuut) ein Neefs (79e minuut) het Drama compleet: 3-4. De spelers van Zeeland Sport vieren feest na de 2-1 -zege op Axel. doel schoot: 1-0. Axel probeerde daarna met de moed der wan hoop iets te forceren en kwam zowaar aan de gelijkmaker door Randy Zandstra, die gestuntel in de Vlissingse verdediging af strafte: 1-1. Zeeland Sport bleef onder aan voering van Robert Ayal en Van Geersdaele de betere ploeg. De Vlissingers combineerden vlot ter, creëerden een aantal kan sen, maar vonden telkens De Deckere op hun weg. De doel man werd één keer geklopt door Joris Beilo, maar Mike van de Bergen haalde bal van de doel- lijn. Na een klein halfuur kreeg de meest aanvallende ploeg waar het recht op had. Een vrije trap werd door Martij n Fincke ver lengd, waarna Van Geersdaele in één keer uithaalde: 2-1 In de tweede helft probeerde het fy siek sterkere Axel nog wel druk te zetten op de verdediging van Zeeland Sport. Zo schoot Joep van den Broeke eerst tegen het lichaam van doelman Elenbaas en daarna uit een moeilijke po sitie over. Zeeland Sport had moeite om de bal in de ploeg houden, maar bleef overeind. „Het was de spanning. In de rust zaten ze er al als dode vogeltjes bij, maar wat wil je: deze groep is gemid deld twintig jaar", beschermde Vergouwen zijn ploeg. „Ze kun nen goed voetballen. Ik wil nog wel kwijt dat ze dat te danken hebben aan mijn voorganger Abdoe ben Khedda. Alleen heb ik tactisch wat wijzigingen aan gebracht." Zeeland Sport kreeg in de slot fase de beste kansen, maar de attente De Deckere kwam in één-tegen-éénsituaties tegen invaller Richard de Wit, Ayal en Van Geersdaele telkens als win naar uit de strijd. Uiteindelijk was de Axelse doelman toch de verliezer, nadat scheidsrechter P. Tirions na acht minuten bles suretijd voor het eindsignaal blies. De Axelse supporters, die veruit in de meerderheid waren, bleven met een kater achter. foto Camile Schelstraete Zeeland Sport-Axel 2-1 (2-1). 21. Eric Rijckaert 1-0 (eigen doelpunt), 27 Randy Zandstra 1-1, 34. Davy van Geersdaele 2-1. Scheidsrechter P. Tirions (Roosen daal). Rode kaart; Nathalie Dierick (verzorgster Axel) na commentaar op de leiding. Gele kaart. Dennis Bootsgezel (Zeeland Sport), Carlo de Deckere, Joep van den Broeke, Fonny Verstraeten, Job Zwegers (al len Axel) Aantal toeschouwers: 350. Axel: Carlo de Deckere; Stefan de Ruijter, Job Zwegers (73. Jordy Bol- leman), Erik Rijckaert, Jochem de Dijeker (66. Meivin Rijckaert): Mike van den Bergen, Rik Wouterse (36. Angelo Plasschaert), Randy Zandstra, Jelmer de Pooter; Fonny Verstraeten en Joep van den Broeke. De bezoekers hadden ruim een kwartier nodig om van deze klap te bekomen. Een goed com binerend Aardenburg was tot dan heer en meester. Naar mate de wedstrijd vorderde, herstel de de ploeg uit Heerle zich. Na dat Niek van Sprundel op aan geven van Arjan Quaak nog keeper Schepers op zijn weg had gevonden, hield de uitstekend keepende Arjan Worst Aarden burg overeind. Een aanval van HSC'28 begon bij Remco Fran ken, die Remco den Brok de rechterhoek instuurde. Diens voorzet bereikte Barry Perk, die direct uithaalde, maar Worst liet zich niet verslaan. Twee mi nuten voor rust rondde Gerrie Blaakman een één-tweetje met Niek van Sprundel doeltreffend af: 2-0. HSC'28 was verre van gebro ken, zo bleek in de tweede helft. Tien minuten na rust knalde Pa trick Dekkers de aansluitings- treffer voorbij Worst. Aarden burg had het antwoord vlug klaar, want Martin Dieleman begon op rechts aan één van zijn avontuurtjes en knalde de bal van 25 meter diagonaal in het dak van het doel (3-1)- De buit leek binnen voor de thuisploeg, maar de Brabanders dachten daar anders over. Vijf minuten later zorgde Remco den Brok voor 3-2. Het was de inleiding voor een groot slotof- fensief van de Heerlese ploeg. Een vrije trap van John Luysterburg belandde op de lat, waarna Sezayi Celik (ingeval len voor Remco Franken) de re bound miste. Er kwamen nog meer kansen voor HSC'28, maar Gerrie Blaakman, die de verde diging voortreffelijk leidde, en zijn manschappen hielden stand. Aardenburg kreeg zelfs bij een uitval nog een uitsteken de mogelijkheid, toen Niek van Sprundel uithaalde. Hij pas seerde wel doelman Schepers, maar Sezayi Celik haalde de bal van de lijn. Aardenburg-HSC"28 3-2 (2-0). 8 Remco Dhont 1-0, 43. Gerrie Blaak man 2-0, 55. Patrick Dekkers 2-1, 60. Martin Dieleman 3-1, 65. Remco den Brok 3-2. Scheidsrechter: W. Timmers (Kaatsheuvel). Gele kaart Toon Bogers (HSC'28). Aantal toe schouwers: 150. Aardenburg: Arjen Worst; Gerrie Blaakman, Ronald de Cock (65 Ri chard Reyniers), Hylke Stroo, Mark van Iwaarden; Martin Dieleman, Jurgen Hooreweghe (85. Steve van Hulle), Marco de Croock, Remco Dhont; Niek van Sprundel en Arjan Quaak. door Wim de Vos IJZENDIJKE - De strijd tussen IJzendijke en Divo was gisteren niet alleen een treffen in de na- competitie, maar ook een duel tussen de topscorers van Zee land en West-Brabant: Adri van Hanegem en David van der Kolk. I)e aantrekkelijke wed strijd eindigde niet alleen in een gelijkspel (2-2), ook Van Hane gem en Van der Kolk hielden el kaar in evenwicht. Beide spit sen scoorden elk één keer. Met de gelijke stand, na negen tig minuten vooral aanvallend voetbal, mocht IJzendijke het meest tevreden zijn. Divo was voetballend gezien beter dan de Zeeuws-Vlamingen, had ook veel meer voetbalintelligentie in huis en creëerde vooral veel mogelijkheden. „Ik denk dat we met het gelijkspel zeer tevreden mogen zijn Divo voetbalde be ter dan wij, dat mag ik niet ont kennen. We hebben het be nauwd en vooral ook geluk gehad", oordeelde IJzendijke- trainer Rob Liplijn na afloop niet geheel onterecht. Want als het aantal echte kan sen tegen elkaar afgewogen werd was IJzendijke behoorlijk in de minderheid. Maar het vi zier van David van der Kolk (topscorer in West-Brabant met 26 doelpunten) stond niet ge heel op scherp en de aanvaller had ook enkele malen pech. Zo als op slag van rust, toen zijn kopbal van de binnenkant van de paal terug in het veld sprong. Op dat moment had Divo echter al ruimschoots op voorsprong moeten staan, maar het was IJ zendijke dat dankzij een treffer van Thijs Musson halverwege de eerste helft met 1-0 leidde. Bin nen vijf minuten had IJzendijke al tweemaal geluk gehad toen eerst Robert van Opdorp (de achttienjarige uitblinker van de ploeg uit Dinteloord) de bal door Joël van Overloop van de lijn zag gehaald en David van der Kolk op de paal schoot. Liplijn: „We wisten weinig van de ploeg af. Alleen dat de West- Brabantse topscorer er speelde. En omdat het over twee wed strijden gaat heb ik ervoor ge kozen om ons niet geheel bloot te geven. Maar nogmaals: ik moet toegeven dat het een goede ploeg is. We zullen het volgende week erg benauwd krijgen, want ik ga er vanuit dat het dan niet veel anders zal zijn." Ook in de tweede helft probeer den beide ploegen zo ver moge lijk van het eigen doel te blijven spelen. Daar slaagde Divo het beste in, want ook in dat deel van de wedstrijd bleven de Bra banders hevige druk uitoefenen op het doel van IJzendijke. Dat leverde al snel de verdiende ge lijkmaker op. Robert van Op- dorp ging goed door op rechts, gaf een puntgave voorzet op Da vid van der Kolk en ditmaal had HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek begonnen de na- competitie zaterdag met een nederlaag tegen WGZ 2. In Hoek werd het 0-2. „Terecht", vond trainer Arie Dekker. „Los van het feit dat we gehavend aan de start verschenen, hebben we geen moment echt in de wedstrijd gezeten. We hebben voor de rust twee kansen gekregen, maar dat was alles." De bezoekers namen na een halfuur een 1-0-voorsprong en bepaalden daarna het spelbeeld. Halverwege de tweede helft werd het 2-0 voor WGZ 2 en werd het duidelijk dat Hoek een verloren wedstrijd speelde. De Zeeuws-Vlamingen komen zaterdag voor de tweede keer in actie, dit keer tegen Groote Lindt2. Omdat die dag echter een uitstapje naar Limburg op het pro gramma staat, bestaat de mogelijkheid dat het duel naar don derdag verplaatst wordt. VLISSINGEN - HW'24 BI toonde zich de sterkste in de be kerfinale voor standaardteams bij de jeugd van de sector 1 van het district Zuid 1. De Hulster formatie versloeg op het sportpark in Vlissingen tegenstander Kloetinge BI met 2-0. Terneuzen Al moest duidelijk zijn meerdere erkennen in RBC Al (0-6). Axel Cl verloor nipt met 1-2 van Dosko Cl en bij de D-pupilIen was RBC D1 een maatje te groot voor Arnemuiden Dl: 9-1. Bij de reserveteams verloor FC Dauwendaele A2 met 3-2 van BSC A2. Het was toch een goede dag voor BSC, want het B2- team won met 6-1 de finale van plaatsgenoot RBC B2. Terneu zen C2 zorgde voor Zeeu ws-Vlaams succes door FC Bergen C2 in een doelpuntrijk treffen met 4-3 te verslaan. RCS D2 was de mindere van RBC D2:1-8. ASSEN - Fausto Dhanis uit Terneuzen heeft in Assen tijdens de tweede wedstrijd om de KNMV-cup een prima prestatie neergezet. Na in de trainingen zijn persoonlijke record scher per te hebben gesteld, kreeg hij door zijn tijd van anderhalve minuut de vijfde startplaats toegewezen. In de race eindigde Dhanis met zijn Yamaha in de klasse mo toren met een cilinderinhoud van meer dan 600cc als vierde. Zijn maatje Hubert de Nijs uit Schoondijke stuurde zijn Du- cati als 51e over de finishlijn. TILBURG - Carla Rammelaere heeft in Tilburg een judotoer nooi gewonnen. De inwoonster van Eede, die uitkwam in de klasse tot 63 kilogram, won achtereenvolgens van An Pesses, Evelien Pasman en Mirthe van Os. Marijntje Bastiaansen uit Groede werd in hetzelfde toernooi derde. Zij kwam uit in de groep tot 70 kilogram. VOGELWAARDE - Kartcoureur Jean-Pierre Hamelink uit Vogelwaarde presteerde opnieuw verdienstelijk tijdens een wedstrijd in de Formule A. Op het plaatselijke circuit van het Belgische Genk werd hij negende in een internationaal deel nemersveld van twintig personen. Vanuit elfde startpositie schoof Jean-Pierre Hamelink in de eerste manche op naar de tiende plaats. In de tweede reeks deed hij het nog iets beter en eindigde als negende. Dat lever de Hamelink tenslotte de negende plaats op in het dagklasse ment. IJzendijke-aanvoerder Adri van Hanegem ontsnapt aan de verdediging van Divo, maar zal niet tot scoren komen. foto Camile Schelstraete Adri van Hanegem bezorgt zijn ploeg gelijkspel tegen Divo: 2-2 doelman Tazelaar geen ant woord op de inzet van de Bra bantse spits, En toen later Robert van Opdorp Divo op voorsprong zette leek het ge daan met de kansen van de Zeeuws-Vlamingen. Kort voor het eindsignaal kwam de gelijk maker echter alsnog letterlijk uit de lucht vallen. Adri van Ha negem kreeg een bal verkeerd op zijn schoen, doelman Henk den Breejen stond enkele meters voor zijn clocl en zag de bal tot zijn ontzetting in het doel plof fen: 2-2. Uzendijke-Divo 2-2 (1-0). 23. Thijs Musson 1-0, 48. David van der Kolk 1-1, 63 Robert van Opdorp 1-2, 88. Adn van Hanegem 2-2. Scheids rechter: P van Geel (Nieuw-Vosse- meer). Aantal toeschouwers: 150. IJzendijke: Sander Tazelaar; Joël van Overloop, Paul de Putter, Bas Lievens. Kevin de Jonge; Luuk van Waes, Paul Verhaegen, Michel de Ruijsscher, Randal de Jaeger; Adri van Hanegem en Thijs Musson van onze sportredactie TERNEUZEN - Tijdens de laat ste competitieronde in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal stond alleen voor Corn Boys nog iets op het spel. De ploeg uit Sas van Gent won met 8-0 van Ter hole en dwong daardoor een be slissingswedstrijd af tegen Koe wacht om het kampioenschap. De kandidaten voor de nacom petitie zijn reeds bekend. Zeker van deelname zijn Sluiskil, Phi lippine en de verliezer van het beslissingsduel tussen Koe wacht en Corn Boys. Corn Boys-Terhole 8-0 (3-0): De thuisploeg had geen enkele moeite met Terhole en stelde door de ruime overwinning een beslissingsduel met Koewacht veilig. Stefan Burbach, Mark Maes en Xavier Herman be paalden de ruststand op 3-0 en de rust liep de ploeg van trainer Jean-Pierre Hubregsen via Xa vier Herman (2x), Stefan Bur bach, Martijn Marcelis en Clau- dio Scherpenisse uit naar een 8-0-overwinning. Hoofdplaat-Vogelwaarde 5-3 (2-1): Hoofdplaat was over het algemeen wat slagvaardiger en trok daardoor de winst naar zich toe. Michel Nieuwelink zorgde voor 0-1 en Pascal Pijcke voor rust voor 1-1 en 2-1. Na rust kwam de 2-2 op naam van Robin Oppeneer, maar Bart de Smit maakte er weer 3-2 van. Michel Nieuwelink zorgde voor 3-3, waarna Hoofdplaat de winst pakte via Alf Waatjes en Johan van den Ameele: 5-3. Sluis-Schoondijke 4-4 (0-0): Een wedstrijd met vooral na rust een levendig en attractief duel. Sluis zag een voorsprong van 4-2 nog teniet gedaan wor den. Het scoreverloop was als volgt: Jacco Seen 0-1, Peter Slits 1-1, Barry Haerens 1-2, Ranco Bogaard 2-2, Peter Slits 3-2, Nico de Bree 4-2, Barry Haerens 4-3, Martin Vinjé 4-4. Groede-Biervliet 0-5 (0-3): De uitslag was wat geflatteerd om dat verschillende doelpunten vielen door aarzelingen in de defensie van Groede. Voor rust scoorden achtereenvolgens Wil liam Faes, Rens Gielleit en Ger- ton Teerink. Na de pauze zorgde Theo de Schepper met twee tref fers, beide keren op aangeven van Jimmy Coone, voor 0-5. SDO'63-Philippine 1-2 (1-2): In de eerste twintig minuten was Philippine veel sterker en druk te dat uit in 0-2 door doelpunten van Maarten de Groene en Jim de Jongh (afstandsschot). Vijf minuten voor de pauze kreeg SDO'63 aansluiting via een doelpunt van Marco Baart. Na de rust een evenwichtig spel beeld met nog enkele goede kan sen voor de thuisploeg. Sluiskil-Graauw 2-0 (0-0): Het duel begon bijna een irur later, omdat de scheidsrechter niet op kwam dagen. Tenslotte vond men Wies van Kerckhoven uit Kloosterzande bereid het duel te leiden, De wedstrijd was van een matig niveau. Na rust stelde de thuisploeg de winst veilig door twee doelpunten van Arno Verlinde. De tweede werd ge scoord uit een strafschop. VLISSINGEN - Vlissingen ver loor in de nacompetitie van de vierde klasse met 2-1 van MOC' 17. Jong Ambon toonde in de vijfde klasse veerkracht te gen Luctor'88. Na een 2-0-ach- terstand wonnen de Middelbur gers, die vorige week de titel op de laatste speeldag vergooiden, alsnog met 4-2. MOC'17 - Vlissingen 2-1: Voor rust waren de ploegen aan el kaar gewaagd, maar de thuis ploeg sloeg tweemaal toe. Eerst was het in de 22e minuut Esmir Kustura die de score opende, waarna Matty den Ridder op slag van rust zelfs 2-0 maakte. In de tweede helft nam Vlissin gen het middenveld in handen. De bezoekers kregen de nodige kansen en uit één hiervan schoot Lunven Vermeer in de 67e mi nuut de aansluitingstreffer bin nen: 2-1. Jong Ambon - Luctor'88 4-2: Jong Ambon zette een 2-0-ach- terstand op Luctor'88 om in een overwinning. Luctor'88 nam halverwege de eerste helft een voorsprong via twee treffers van Arne Honingh. Kort na het be gin van de tweede helft bracht Marsal Ririhena weer hoop in de harten van de Middelburgers: 1- 2. Na de gelijkmaker van Martin Waisapy in de 65e minuut liep de thuisploeg binnen tien minu ten ook nog uit naar 4-2 door El- dridge Pentury en Paulo da Sil- va Gomes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43