ZSC'62 wacht weer lange weg DFS wint zonder zelf te scoren 19 Scharendijkse ploeg verliest met 7-2 in dramatisch verlopen beslissingsduel ïén Axelaar viert feest in Biervliet Elmar Verhage naar Zierikzee ZSC'62 zit nu zonder trainer Succes op Top-6 voor Scaldina Merle sterkste senior biljarter Zeelandia Middelburg gooit eigen glazen in maandag 12 mei 2003 atf ANN ALAND - Soms is stilte alleszeggend. Waar - SC-spelers naar woorden C jochten. «aren die eigenlijk na Maanzien van het beslissings- („I mei FSV overbodig. FSV troefde ZSC'62 op alle fronten Etuurde de ploeg uit Scha- rendijke met een 7-2-nederlaag „mals vorig seizoen de lange t<i van de nacompetitie in. j' Daarin kan ZSC'62 alsnog het g. jetdeklasserschap veilig stel- len- •&ar de grote vraag is of ZSC 62 het kan opbrengen om oog drie finales voluit te gaan. ï'ant in het beslissingsduel om rechtstreekse handhaving in de derde klasse was er maar één rfoeg die er echt voor ging: FSV. iatfrim-coach Kees Kommer fcazijn ogen nauwelijks gelo- L „Ik heb vandaag geen elf séers gezien die graag voet- üCenwaren zijn eerste woor- kj Een uitspraak met een be- oorlijke lading. En met een behoorlijke kern van waarheid. ZSC'62 - FSV was eigenlijk al sa28 tellen beslist. Zonder dat ZSC'62 de bal had aangeraakt, ham de ploeg uit Fijnaart op ea 1-0-voorsprong. Vanaf de achterflank, waar ZSC niet *d ingreep, bediende Jos inbaas bij de tweede paal de romende Johan Netten: 0-1. Jiij kan beter nu vallen dan in de laatste minuut", poogde Kommer vanaf de zijlijn de kop- es bij zijn mannen omhoog te ouden. Zenuwachtig De fout die ZSC'62 daarna raakte, was dat het in de zeven- :g minuten daarna nimmer rit: echt in de eigen kansen ge- bofde Met een teleurstellende ifdstnjdinstelling liepen de reestespelers op het veld rond. .Eigenschuld", reageerde aan valler Niels van de Moezel dan ook na afloop. „Het is niet dat leniet willen, maar bij ons lijkt wereen veel te zenuwachtig, h dat snelle doelpunt werkte ituurlijk tegen ons. We hebben terecht verloren." ÜERVLIET - Eric Elenbaas vierde gisteren op het voetbal- iplex van Biervliet als enige Axelaar een feestje. De doelman isn Zeeland Sport verzekerde zich na de 2-1-winst in de be- ilissingswedstrijd tegen Axel oelzijn ploeg van het behoud in Je vierde klasse. Axel degra de. -Het is zonde voor Axelmaar ik te blij voor Zeeland Sport", ra de eerste reactie van de TOormahg inwoner van Axel. Ene Elenbaas is een verhaal toart. De 36-jarige doelman greep dit jaar als keeper van het vierde elftal bij Zeeland Sport zijn kans. Toen de eerste doel man Ralf Eversdijk weer fit as. bleef Elenbaas het vertrou- behouden van interim- trainer Karl Vergouwen. Gedurende acht jaar speelde Eienbaas anoniem in het derde elftal van Axel. Tot drie jaar ge- 'fden bleef hij van zijn woon plaats Vlissingen heen en weer rilden naar Axel. Hij besloot uiteindelijk voor Zeeland Sport k keizen: keepen in het vierde elftal, puur voor het plezier. Naar gisteren was er in Biervliet «verwacht het weerzien met de Axelse routiniers Fonny Ver basten. Erik Rijckaert, Job jaegers en doelman Carlo de teckere, die hij nog kende van zijn Zeeuws-Vlaamse periode, henbaas keepte een degelijke wedstrijd. „Ik heb geen moeilijk werk gehad. Alleen enkele voor aten moeten plukken", stelde hi] nuchter vast. Hoe schril was het contrast met g» collega Carlo de Deckere. jre Axelse doelman keepte een •pllozepartij. maar zag zijn me- "®PC'ers falen. De Deckere d Z1ln Ploeg in de wedstrijd, ®aar het mocht niet baten, 'akbij de kleedkamers verbeet ™17-ijn teleurstelling. „Beslis ts wedstrijden zijn niet aan f testeed. Zestien jaar gele- cen verloor ik met HW'24 de kshssingswedstrijd om het «hipioenschap in de vierde tegen Axel. En nu dit Ik no8: dat zit wel goed met maar Zeeland Sport ver- «vandaag te winnen." «Md Sport - Axel 2-1 (2-1). 21. p jflert (rigen doelpunt), RandyZandstra 1-1, 34. Davy onGeersdaete 2-1 Scheidsrechter: sTT!5°osendaal> Rode kaan «W* Dierick (verzorgster Axel) 'uTTntaar °P de leiding. Gele W rniS Bop,s9ezel (Zeeland «Bwi "r^° ^ec*'re- Joop van 'jeke, Fonny Verstraeten. Job 'V^rs (allen Axel) Kommer was diep teleurge steld. „Ik zal niet zeggen dat het bewust is, maar ik heb weinig spelers gezien met de instelling die nodig was. Toch was ieder een vol zelfvertrouwen uit de competitie gekomen. Die eerste twee goals nekten ons en tot aan de 5-0 hebben we geen kans gehad. We hebben het vandaag gewoon niet verdiend. En het hadden er ook tien kunnen zijn", refereerde Kommer aan het aantal mogelijkheden wat de Brabanders in totaliteit kre gen. Kommers collega Piet van Dam toonde zich verbaasd over de vrijheid die zijn spelers binnen de lijnen kregen. „Zelf had ik wat informatie ingewonnen en wij konden hun gevaarlijke mannen goed afdekken. Maar zij lieten mijn spelbepalende spelers vrij. Blijkbaar wist ZSC niks van ons." Van Dam weiger de te zeggen dat de uitslag van het duel tussen de nummers tien uit de derde klasse A (ZSC'62) en de derde klasse B typerend is voor de krachtsverschillen van de beide klassen. „Nee, ik vind de verschillen echt niet zo groot. Maar wij hebben hier onze beste wedstrijd van het seizoen ge speeld." Daartegenover speelden een aantal Scharendijkse spelers wellicht zijn slechtste wed strijd. „Ik kan me voorstellen dat je dat vanaf de kant denkt", reageerde aanvoerder Martin Kiesenberg op de stelling dat het leek alsof hij er geen zin in had. John van der Have baalde flink. De routinier, die constant zijn ploeg op sleeptouw trachtte te nemen, kon het maar moeilijk verkroppen om af te gaan. „Ik denk dat er te weinig jongens bij ons zijn, die dit soort wedstrij den gespeeld hebben." Voorlo pig kan Van der Have in dat ka der met zijn ploeggenoten nog drie duels aan de bak. Vraag is alleen met welke spelers, want zowel Wouter Fioole als Sander Vaane wacht een schorsing. Geloof Na de 0-1 scoorde Jos Elenbaas die op aangeven van Mario Son neveld, die Jaco Heijboer op de Scharendijkse linkerkant to taal overliep, 0-2. Waar FSV voor rust ZSC'62 nog spaarde, scoorde de ploeg er na rust lustig op los. Mano Sonneveld. Jos Elenbaas en Edward de Rooij voerden de score op naar 0-5. Pas toen FSV verslapte, kon ZSC'62 via goals Leon Weeda en John van der Have nog iets terug doenPlots leek de ploeg nog een beetje geloof in eigen kunnen te krijgen FSV kwam via De Rooij, waar ZSC terecht protes teerde voor buitenspel, nog aan de 2-6. De arbitrale beslissing zorgde ervoor dat Wouter Fioole en Sander Vaane zich te buiten gingen. Fioole kreeg na com mentaar op de leiding zijn twee de gele kaart en Vaane veroor zaakte een strafschop en mocht van geluk spreken dat hij geen direct rood kreeg wegens het trappen van een tegenstander. Tot overmaat van ramp voor Vaane passeerde zijn collega doelman Henk de Graaf hem vanaf de penaltystip. Maar voor Vaane werd het nog erger Na af loop kreeg hij van scheidsrech ter Sprong nog een tweede gele kaart, dus rood. ZSC'62 verloor dus niet alleen het beslissingsduel om recht streeks lijfsbehoud, maar liep ook weer tegen een aantal onno dige schorsingen op. En dat zou de ploeg nog wel eens kunnen opbreken in het vervolg van de nacompetitie. ZSC'62 - FSV 2-7 (0-2). 1. Johan Netten 0-1, 22. Jos Elenbaas 0-2, 62 Mario Sonneveld 0-3, 64. Jos Elen baas 0-4, 71. Edward de Rooij 0-5, 75. Leon Weeda 1 -5, 77. John van der Have 2-5, 86 Edward de Rooij 2-6, 94. Henk de Graaf 2-7. Scheidsrech ter: C. Sprong (Ammerzoden)Rode kaart (2x geel): 89 Wouter Fioole (ZSC'62), na afloop Sander Vaane (ZSC'62). Gele kaart: Kazimir Snoek (geel). Aantal toeschouwers: 250 ZSC'62: Sander Vaane, Leon Weeda, Werner Klaassen, Marco de Jonge (71. Thomas Petiet) en Kazimir Snoek: Martin Kiesenberg (62 Ge rard Verhoek), Jan-Willem Dorre man, Wouter Fioole en Jaco Heijboer (62 Michiel van den Hoek): John van der Have en Niels van de Moezel. Ploeg van Edwin Kriens opent nacompetitie met 1-O-overwinning door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - De overwaarde aan voetballend vermogen betaalde zich zater dag uit. Dooreen 1-0-overwin- ning op Nieuwland maakte DFS een goede start in de strijd om de klasseperiodetitel in de vierde klasse A. Dat het geen hoogstaande wedstrijd was, daar waren bei de trainers het na afloop over eens. DFS-trainer Edwin Kriens had de speelwijze van DFS veranderd. Kriens: „Me de gelet op de twee eerdere ont moetingen met Nieuwland (die beide 1-1 eindigden) heb ik ge kozen voor een speelwijze die ons van achteruit wat langer in balbezit hield. Meer rust bren gen in de opbouw en de gretig heid tot scoren beter te dose ren." Zijn collega Hans Hack van het bezoekende Nieuwland had zijn team opdracht gegeven DFS te bestrijden vanuit een gesloten defensie met counte rend voetbal. Hack: „Ik was hier graag met een punt weg gegaan, maar dat is helaas niet gelukt. Maar ik heb mijn team toch de complimenten gegeven voor de inzet en de wijze waar op ze werkelijk alles in het werk hebben gesteld, het DFS moeilijk te maken." Misverstand Direct vanaf het begin ging Nieuwland stormachtig rich ting DFS-doel. De spitsen Ed dy de Vries en Carsten Feleus zorgde voor de nodige acties binnen het strafschopgebied. Maar goed optreden van voor al DFS-doelman Leander Rouw stond verder succes in de weg. De vele corners die Nieuwland kreeg, zorgden wel voor gevaar, maar er was nie mand die uit zo n corner eens goed uithaalde De beste kans was er nog in de twintigste mi nuut, toen door een klein mis verstand in de communicatie tussen de DFS-doelman en zijn verdediging. De Nieuwland- voorwaartsen konden hier niet van profiteren. Langzaamaan begon toen DFS steeds meer grip op de wed strijd te krijgen. Het kreeg een aantal mogelijkheden met vrije trappen op de plaatsen waar Anco van der Linde en Mariko Rouw normaal wel raad mee weten. Maar van middag lukte het niet. Trainer Kriens: „Als een eerste vrije trap niet pakt, dan loopt het verder ook niet zo eenvoudig. Maar als iets niet lukt, gebeu ren er vaak onverwachte din gen. Dat was in de 25e minuut het geval. Anco van der Linde bracht vanaf links op fraaie wijze de bal voor het Nieuw- land-doel. Even fraai werd de voorzet afgewerkt, maar tot ie ders verbazing door een speler in een wit-blauwe outfit. Het was Nieuwland-aanvoerder Bart-Jan Kroes die zijn eigen doelman passeerde. Aangesla gen, maar niet verslagen pakte Nieuwland de draad weer op, maar tot de rust kwam er geen wijziging in de stand. Het tweede part (plus de negen minuten extra tijd die de goed- leidende scheidsrechter Leo van Belzen hieraan toevoegde) begon met ongewijzigde ploe gen De wedstrijd won aan spanning, meer dan aan char me. Het werd vinniger. In de zestigste minuut leek Anco van der Linde op de tweede treffer af te gaan. Een in vaktermen 'nuttige overtreding' versper de hem echter de doorgang. Nieuwland probeerde de druk op te voeren en bracht Peter van Raaij voor Jan Meulpolder. DFS bleef rustig en behield het Anco van der Linde van DFS wordt zwaar belaagd door een tegenstander van Nieuwland. foto Dirk-Jan Gjeltema overzicht. Doelman Leander Rouw groeide door. Rouw na afloop: „Voor een keeper een ideale wedstrijd. Veel werk be tekent veel actie en meer con centratie. Dan is het als sluit post genieten. Een klein foutje en een beetje domme gele kaart waren de enige vlekjes." Uitblinker In de 65e minuut was er even een tegenslag voor DFS. Bij een flinke overtreding op Ton Minnaar moest deze gebles seerd het veld verlaten. Enkele minuten speelde DFS met tien man. Vervanger René Brussé kreeg bij zijn allereerste bal contact gelijk een heel goede scoringskans, maar miste. Nieuwland ging over op het spelen van één-op-één. De ploeg bleef het proberen, maar de beste kansen kwamen voor DFS Remco Rotte zag zijn schot via de lat en de doelman Ronald Fritz slechts een corner opbrengen. DFS kreeg nog en kele mogelijkheden, maar de absolute uitblinker van deze middag Nieuwland-doelman Ronald Fritz was een niet te nemen hindernis. Er is nog mets beslist in deze nacompetitie, maar DFS heeft een goede uitgangspositie, Nieuwland speelt morgen avond thuis tegen Cadzand voor de laatste kans en DFS moet zaterdag op bezoek bij Cadzand om misschien aan het eind van de tunnel het licht te zien van de derde klasse. DFS - Nieuwland 1-0 (1-0). 25 Bart-Jan Kroes 1-0 eigen doel punt). Scheidsrechter. L P. van Belzen (Arnemuiden). Gele kaart: Leander Rouiv (DFS), Mike van Kleef, Bart-Jan Kroes, Marien Kroes (Nieuwland) Aantal toe schouwers: 110. DFS: Leander Rouw, Bram Nor- tier, Richard Kind, Anco van der Linde, Ronald Braam, Mariko Rouw, Remco Rotte, Rene van der Linde, Bas Hogenstein (65. Jeroen Grefkens) Michael Leyten.Tön Minnaar (69. René Brussé). KERKWERVE - Bij zaterdag-vierdeklasser WIK'57 is er sprake van een leegloop. Inmiddels hebben drie spelers aan gegeven om de vereniging uit Kerkwerve te verlaten. Elmar Verhage heeft besloten om volgend seizoen in het rood-zwart van Zierikzee uit te komen. Verhage is bij het ambitieuze Zie rikzee inmiddels de vijfde versterking voor het komende voetbaljaar. Ook WIK-speler Leon Hendrikse gaat terug naar Zierikzee, maar dan naar de club die op zaterdag speelt Me- vo. Hendrikse doet een stapje terug en gaat in het tweede team van Mevo voetballen Tenslotte maakt Dominique van Doorn de overstap naar FIOS, de club uit de woonplaats (Achthuizen) van zijn vrien din. Daarnaast is het nog maar de vraag of doelman Ronnie Janson nog in actie komt voor WIK'57 Hij kampt wederom met een blessure. SINT ANNALAND - Kees Kommer had bij zijn eerste ge sprekken met ZSC'62, die hij voerde toen de club uit Scharen- dijke een vervanger zocht voor de ontslagen Ton van der Spaan, al aangegeven dat hij half mei op vakantie ging. En dus heeft ZSC'62, nu het vanaf 24 mei strijdt met de klas seperiodekampioenen uit de vierde klasse A, B en C om twee plaatsen in de derde klasse, een probleem. „Dinsdag train ik nog gewoon en dan hoor ik het wel', antwoordde Kommer op de vraag hoe het nu verder gaat. „En misschien donderdag ook nog wel. Maar daarna ben ik op vakantie." ZSC-voorzitter Gerard Cobussen meldde dat zijn vereniging nog steeds zoekende is als het gaat om een opvolger voor ko mend seizoen. Én voor de drie resterende duels. „We gaan eerst het verhaal van de nacompetitie maar eens oplossen. Zorgen dat we ons eerst veilig spelen voor de derde klasse Het lijkt me niks om in de vierde klasse te moeten spelen", aldus Cobussen. ZIERIKZEE - Tafeltennisser Martijn van der Helm is eerste geworden in de Top-6 bij de zevendeklassers. Hij versloeg zijn grootste concurrent, Wim Maas van Never Despair Den Bosch, na een 7-10-achterstand in de vijfde game met 14-12. Bij de zesdeklassers pakte Mario van Popering de tweede plaats. Hij moest alleen Rudi Bruikman van MZ met 11-7,11- 6 en 11-4 voorlaten gaan. Bij de junioren eindigde de twaalf jarige Koen van Velthoven op de vierde plaats door met 11-9, 11-8 en 12-10 van Kristian Davidse van 't Zand uit Middel burg te winnen. Jan Remmers, Gerrit van den Bosch en Bert van der Wielen vielen niet in de prijzen. ZIERIKZEE - Rikus Merle van BV Zierikzee is in het Huis van Nassau seniorenkampioen biljarten geworden van het dis trict Schouwen-Duiveland Al in de poulewedstrijden toonde Merle aan in grote doen te zijn. Na twee overwinningen moest de partij tegen Faber de beslissing brengen wie om de hoogste eer mocht strijden. Merle bleek de betere biljarter en pakte de finaleplaats. In de andere poule werd De Jong winnaar, die door een remise in de beslissende partij tegen Capelle zijn plaats in de finale zeker stelde. De strijd om de derde en vierde positie ging tussen Faber en Langeweg. Faber speelde zijn beste partij van het toernooi en pakte het brons. De finale tus sen Merle en De Jong was een gevecht tegen de zenuwen. Na zes beurten was de stand nog slechts 3-1Merle kreeg zichzelf het eerst onder controle en liep uit naar 18-8. De Jong kwam niet in zijn spel en erkende zijn meerdere in Merle 35-11 van onze sportredactie VLISSINGEN - Zeelandia Mid delburg gaf gisteren in de na competitie van de derde klasse een 3-1-voorsprong uit handen tegen Madese Boys en verloor alsnog: 3-4. Patrijzen deed het beter met een 2-0-overwinning op Berkdijk. In de nacompetitie van de vierde klasse won Aardenburg, remi seerde LJzendijke en verloor Vlissingen. In de vijfde klasse toonde Jong Ambon veerkracht tegen Luctor'88. Na een 2-0- achterstand wonnen de Middel burgers, die vorige week de titel op de laatste speeldag vergooi den, alsnog met 4-2. Derde klasse A Patrijzen - Berkdijk 2-0: De spelers van Berkdijk speelden alsof hun leven ervan afhing. Hun inzet richtte zich vooral op de benen van de spelers van Pa trijzen. Vijf gele kaarten en één rode waren na negentig minuten het gevolg. De Zeeuwen rea geerden niet op de vele provoca ties van hun Brabantse tegen standers en wonnen door twee benutte strafschoppen van Pe ter de Jong: 2-0. Zeelandia Middelburg - Madese Boys 3-4: Aan het begin van de tweede helft leidde de Middel burgse fusieclub comfortabel met 3-1, maar liet zich daarna lelijk de kaas van het brood eten. Joost Jansen opende hal verwege de eerste helft de score namens Madese Boys, maar Marcel Lourens (2x) en Alberto Conde Morgado bogen die ach terstand om in een 3-1-voor sprong. De thuisploeg leek op rozen te zitten, maar het pakte anders uit. Madese Boys ging ri sico nemen en dat sorteerde ef fect Pieter Dudok maakte 3-2 uit een omstreden strafschop (54e minuut), Wesley van Aren- donk maakte met een bekeken schuiver 3-3 (75e minuut) en Hein Neefs maakte het Middel burgse drama compleet met de 3-4 (79e minuut). Vierde klasse IJzendijke - Divo 2-2: De strijd tussen IJzendijke en Divo was een treffen tussen de topscorers van Zeeland en West-Brabant: Adri van Hanegem en David van der Kolk. De aantrekkelijke wedstrijd eindigde niet alleen in een gelijkspel, ook Van Hane gem en Van der Kolk hielden el kaar in evenwicht. Beide spit sen scoorden één keer Met de gelijkestand, na negentig minu ten vooral aanvallend voetbal, mocht LJzendijke het meest te vreden zijn Divo was voetbal lend gezien beter dan de Zeeuws-Vlamingen, had ook veel meer voetbalintelligentie in huis en creëerde vooral veel mogelijkheden. Thijs Musson maakte de andere Brabantse treffer. Robert van Opdorp de andere IJzendijke-treffer Aardenburg - HSC'28 3-2: In de slotfase moest Aardenburg alles uit de kast halen om de storm loop van de West-Brabanders te overleven. Halverwege leek Aardenburg simpel de winst te pakken. Het ging met een riante 2-0-voorsprong rusten door treffers van Remco Dhont en Gerrie Blaakman Patrick Dek kers maakte kort na rust de aan sluiting (2-1), maar Martin Di- eleman bracht de marge weer op twee treffers (3-1) De 3-2 van Remco den Brok luidde een slot- offensief in, dat Aardenburg ternauwernood overleefde. MOC'17 - Vlissingen 2-1: Voor rust waren de ploegen aan el kaar gewaagd, maar ontbrak met name bij de Vlissingers de scherpte in de afwerking Waar Roepesh Bhagola en Khaled Boufrahi in kansrijke positie misten, sloeg de thuisploeg wel tweemaal toe. Eerst was het in de 22e minuut Esmir Kustura die de score opende, waarna Matty den Ridder op slag van rust zelfs 2-0 maakte. In de tweede helft nam een conditio neel sterker Vlissingen het mid denveld in handen en kwam MOC'17 niet verder meer dan een schot voorlangs. De bezoe kers daarentegen kregen de no dige kansen en uit één hiervan schoot Lunven Vermeer in de 67e minuut de aansluitingstref fer binnen. Ondanks diverse ha chelijke situaties voor het Bra bantse doel, waarbij onder meer paal en lat de gelijkmaker voor kwamen, bleef deze stand tot het einde toe gehandhaafd. Vijfde klasse A Jong Ambon - Luctor'88 4-2: Jong Ambon zette een 2-0-ach- terstand op Luctor'88 om in een overwinning. Luctor'88 nam halverwege de eerste helft een voorsprong via twee treffers van Arne Honingh. Kort na het be gin van de tweede helft bracht Marsal Ririhena weer hoop in de harten van de Middelburgers: 1-2. Na de gelijkmaker van Martin Waisapy in de 65e mi nuut liep de thuisploeg binnen tien minuten ook nog uit naar 4- 2 door Eldndge Pentury en Pau lo da Silva Gomes. FSV-spits Mario Sonneveld (midden) is ZSC'er Wouter Fioole te snel af en neemt ZSC-doelman Sander Vaane (links) onder vuur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35