Zwaluwen landen in Bruinisse PZC Schouwse tennissers zitten toppers dwars Moeizame zege voor tennissters Zierikzee Duiveland handhaaft plaats in de subtop Tegenvaller voor tennissers Zierikzee i Geslaagde rentree Van den Hummel 1 Gezonde maatjes voetballen voor gehandicapte kameraadjes Dammers GZC liggen uit beker Zege AH Stars Afscheid competitieleiders badminton uitslagen maandag 12 mei 2003 door Ben Hameeteman BRUINISSE - Zo'n vierhonderd eilandelijke pupillen vertoon den zaterdag in Bruinisse hun kunsten tijdens het Zwaluwen Jeugdvoetbaltoernooi. Na veer tig jaar streek het landelijke evenement voor de eerste keer neer op Schouwen-Duiveland. Naast de sportieve uitdaging staat het jaarlijks te organiseren toernooi tevens in het teken van het goede doel. De opbrengst, 750 euro, gaat naar het Prinses Beatrixfonds en wordt aange wend voor kinderen met een spierziekte. Uitnodigend ligt de bal op de penaltystip. De aanloop, het schot, de goal. Het nog jonge Bruse spelertje is door het dolle heen na zijn treffer. Trots zoekt hij de zijlijn op en wijst met zijn kleine duimpjes net als zijn gro te voorbeeld Kezman naar de achterkant van zijn, overigens naamloze, shirt. Zijn actie sym boliseert de leergierigheid van de gemiddelde D-pupil. Alles kopiëren ze. Het is één van him manieren om het voetballen on der de knie te krijgen. Trainer/coach Alex de Jong, van tegenstander Zonnemaire, wordt niet koud of warm van het inmiddels vijfde tegendoelpunt. Verliezen is niet belangrijk. Wij hebben nu eenmaal geen spits. Ik zeg altijd tegen de jon gens, dat winnen komt wel. Hun instelling moet goed zijn, daar hecht ik veel waarde aan. Ik heb zelf ook bij Zonnemaire gevoet bald en heel veel verloren. Dus ik weet wat het is." Het is zijn eerste jaar bij de D's van Zonne maire, die overigens aangevuld worden met leeftijdgenoten uit Brouwershaven. Beide vereni gingen hebben zelf te weinig manschappen om een volledig eigen ploeg te formeren. De Jong vindt het overigens niet altijd even eenvoudig om met dit D-team te werken. „Het is soms niet gemakkelijk om met deze gastjes te trainen. Onlangs heb ik zelfs een training moeten stoppen, omdat ze zo vervelend waren. Maar ik vind het gewoon leuk om te doen, voetbal is een Voor de eerste keer was er zaterdag op Schouwen-Duiveland een Zwaluwen Jeugdvoetbaltoernooi. hobby van mij. En er wordt ook gezegd dat ik goed met kinderen kan omgaan. Dus dan blijf je je er gewoon voor inzetten", legt De Jong uit. Problemen Op het hoofdveld van Bruse Boys heeft collega Rob Wijnste kers hele andere 'problemen'. Naast het eigen doel reageert de Duiveland-trainer fel op het feit dat zojuist een 2-0-voorsprong tegen DFS in zijn ogen is wegge geven. Zijn D-pupillen zijn zichtbaar verder in hun ontwikkeling. „Je mag dan ook wat verwachten van deze jongens. Ze willen toch winnen? Nu spelen we gelijk, omdat er achterin zoveel fouten gemaakt worden Dat moet en mag je ze dan ook best laten we ten", vindt de oud-Duiveland- 1-speler die nu nog zijn weke lijkse potje speelt in het vierde. Het volgende partijtje van de Oosterlanders is tegen Zierik- zee. Opnieuw pakken ze een 2-0-voorsprong. Een hoofdrol deze keer voor de handig en nu reeds technisch begaafde Ma- soud Osmanie, amper elf jaar. Na goed doorjagen pikt hij de bal op en scoort 1-0 met een meer dan fraai lobje. Even later is hij er als de kippen bij wan neer de keeper van Zierikzee een vrije trap van voorstopper Robbert de Bruine niet klem- vast heeft: 2-0. Wijnstekers toont zich tevreden en compli menteert zijn spelers. „In deze groep zitten vier tot vi j f spelers met potentie. Dat zijn gewoon toekomstige eerste-elf- talspelers. Wie dat zijn? Nou na tuurlijk die spits Masoud en de voorstopper Robbert de Bruine. Maar ook Erik Duffner en mijn zoon Björn hebben het in zich", aldus Wijnstekers. „Dit is wel een moeilijk jaar voor ze. Ze spelen voor het eerst op een groot veld, hebben nu allemaal een positie en krijgen met bui tenspel te maken. Maar het kruipt er allemaal al aardig in bij ze." Doelsaldo De D-pupillen van Duiveland wonnen zaterdag uiteindelijk het toernooi in hun klasse. Hoe wel ze evenveel punten hadden als opponent Bruse Boys bleek het doelsaldo doorslaggevend. Bij de E'tjes kwamen de bekers in het bezit van DFS, Zierikzee en opnieuw Duiveland. De eer ste prijzen voor de F-pupillen werden door mede-organisator Leo van Galen uitgereikt aan DFS. ZSC'62 en Bruse Boys. Van Galen keek tevreden terug op het toernooi. „Het is altijd veel werk, maar er zijn uiteinde lijk altijd maar twee dingen be langrijk. Is het mooi weer en kan er op tijd en volgens het schema gespeeld worden. En dat is van daag allebei gelukt." Ook Ellen van der Bijl, van het organisatiecomité, straalde. „Vanochtend met de E'tjes en de F'jes was het best wel hectisch, maar het ging goed. Ook de spel letjes, zoals schminken en door Willy van Leeuwen VLISSINGEN - De tennissers van Zierikzee en Westerschou- wen bewezen Schelde een goede dienst in de districts-hoofd- klasse. De Schouwse tennissers snoepten de toppers Drive en Sinash twee punten af, waar door Schelde aan de leiding kon komen. Westerschouwen is ze ker van lijfsbehoud, Zierikzee moet komende zaterdag op de laatste speeldag Kruiningen en Kapelle achter zien te houden. Westerschouwen kreeg zater dag Smash op bezoek en haalde alles uit de kast om de bezoekers één of meer punten af te snoe pen. Wim Dettingmeijer was in zijn enkelpartij niet opgewas sen tegen Smash-speler Ronald van Remortel en ging met 4-6 2- 6 onderuit. Ook Robert Kort kon zijn team niet aan een punt hel pen en moest buigen met 0-6 2-6 voor Alexander Bauwens. Het was Michel de Vlieger die de thuisploeg een punt bezorgde door Patrick Vervaet af te troe- SCHIEDAM - De dammers van GZC sneuvelden zaterdag in de eerste ronde van de nationale bekerstrijd. De Goes/Zierikzee Combinatie verloor met 8-2 van Angarde Informatica uit Til- burg. GZC had het niet getroffen met de loting. Angarde Informatica had oud-wereldkampioen Harm Wiersma weliswaar thuisgelaten, maar kwam toch met een sterk team op de prop pen. Kees Rijk kon het niet bol werken tegen de gerenommeer de Toine Brouwers en ook Jos de Wild, die tegen de vice-jeugd- wereidkampioen Michiel Kloosterziel speelde, redde het niet. Aart Walraven stond in een klassieke partij lang onder druk, maar vocht zich naar een gelijkspel. De beste prestatie bij GZC kwam op naam van Cor Boot, die tegen de vroegere Zeeuwse kampioen Tobv Hage na schijfwinst een gewonnen stand bereikte, maar in het eindspel zijn tegenstander nog liet glippen. De andere Zeeuwse deelnemer, PWG 's-Gravenpolder, won met 8-2 van het tweede team van Angarde Informatica. ven met tweemaal 6-3. Patrick Meuldijk had weinig kansen te gen Richard Bral. Bral won overtuigend met 6-2 6-1. Toch kreeg de thuisploeg nog een tweede punt. Het dubbel Det- tingmeijer/De Vlieger speelde een spannende partij tegen Van Remortel/Vervaet en won zelfs met 6-4 7-6. Smash won uitein delijk met 4-2 door een zege van het duo Bauwens/Bral op Ge- leijnse/Meuldijk met 6-3 en 6-3. Drive uit Sas van Gent zit nog volop in de titelstrijd en moest tegen Zierikzee de mouwen op stropen om tot een overwinning te komen. Sascha Saey speelde zijn enkelpartij na een korte nachtrust in verband met een nachtdienst en daar kon een uit stekende spelende Johan van Urk van profiteren. In de eerste set kwam Van Urk na een 3-2- voorsprong voor Saey terug tot een 6-3-setwinst en ook in de tweede set moest Saey in de slotfase zijn meerdere erkennen in de goed spelende Van Urk, die vooral met zijn backhand goed op dreef was: 6-4. Kim Langer- aert speelde vrijwel foutloos te gen Eric van Schaik en toverde overtuigend tweemaal een 6-0- score op het bord. Paul Cortviendt stond in zijn enkelspel tegenover René Fond- se. Fondse beheerste de eerste set en won verdiend met 6-2. Toch krabbelde Cortvriendt op en pakte de tweede set met 6-3, waardoor de derde set de beslis sing moest brengen. Bij 1-0 in die derde set in het voordeel van de Drive-speler ging Fondse door zijn enkel en moest opge ven. Tony Seen zorgde ook voor succes door Robert Praet terug te wijzen met 7-5 6-3. De inzet van de bezoekers werd in de tweede dubbel toch nog be loond. Van Urk en Praet sleep ten nog een punt uit het vuur door tegen Langeraert/Seen met 7-5 6-2 te zegevieren. BURGH-HAAMSTEDE - De Schouwse All Stars hebben za terdag het duel niet de vetera nen van Oostkapelle met 4-1 ge wonnen. De wedstrijd werd gespeeld voorafgaand aan het nacompe- titieduel in de vierde klasse A tussen DFS en Nieuwland (1-0). De All Stars gaven het goede voorbeeld dankzij treffers van Willem Boogert, Marco Jonker en Marco van Oeveren. De winnaars van de recreatieve badmintoncompetitie op Schouwen-Duiveland. door Evelyn Pokorni NOORDGOUWE - In het dorpshuis van Noordgouwe namen de eilandelijke recrea tieve badmintonteams afscheid van Caroli ne van Riet en Kees Quik. Na de prijsuitreiking ter afsluiting van het badmintonseizoen ontving competitieleid ster Van Riet uit Burgh-Haamstede bloe men en een attentie als waardering voor de organisatorische werkzaamheden die zij acht jaar lang heeft verricht. „Het wordt tijd dat het roer wordt overgenomen Niet dat ik het vervelend vind om de badminton competitie te organiseren, maar het kost veel energie en tijd. Ik kan het niet meer combineren met mijn eigen werkzaamhe den," lichtte van Riet haar vertrek toe. De oud-speelster van badmintonclub door Willy van Leeuwen 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Het vrouwenteam van Zierikzee heeft in de eerste klas se vrouwen van de landelijke tenniscompetitie een moeizame 4-2-overwinning behaald op De Puye. Zierikzee blijft hierdoor kansrijk voor de titel Alleen Martine Verschoore kwam gemakkelijk tot een over winning. Zowel in haar enkel als dubbelspel speelde Ver schoore een prima wedstrijd, die tweemaal een zege oplever de. Verschoore startte tegen haar tegenstandster Kole met veel aanvalsspel en daardoor kwam de speelster van de thuis- ploeg niet tot scoren. Met 6-0 6- 1 zette Verschoore de toon voor een puike zege. Bianca den Ouden speelde een echte thriller tegen Verhage. In de eerste set duurde het tot de tiebreak voordat de beslissing in het voordeel van Den Ouden viel: 7-6. Verhage knokte zich dapper terug in de wedstrijd door de tweede set met 6-3 op zak te steken Hierdoor moest een enerverende derde set de be slissing brengen. Dan weer Ver hage, dan weer Den Ouden als mogelijke winnares, maar uit eindelijk was het toch de speel ster van de thuisploeg, die met 7-5 de zege veiligstelde en De Puye een punt bezorgde. Ook de andere enkelpartijen tussen Schog en Marleen de Vlieger en Van Westen tegen Si- mone Pawlowski waren erg spannend. Marleen de Vlieger sleepte er na een pittige drieset ter een nipte zege uit met 6-7 6-4 6-4. Simone Pawlowski moest ook tot het uiterste gaan om Van Westen op de knieën te krijgen, maar haar inspanningen lever den niet het beoogde resultaat op met 3-6 6-4 7-6. Zierikzee kwam toch tot een 4-2 overwinning, doordat ook de dubbelpartijen werden gewon nen. Verschoore/De Vlieger had geen kind aan Van Westen/Ver- hage en won simpel met twee maal 6-1. Den Ouden/Pawlow- ski haalde alles uit de kast met 5-7 6-4 6-4 tegen Kole/Schog. Zierikzee blijft door deze zege meedoen voor de topposities. „We waren flink aan elkaar ge waagd en ik ben dan ook zeer te vreden met de vier punten", was het commentaar van Zierikzee- captain Marleen de Vlieger. door Willy van Leeuwen KAPELLE - De mannen van Kapelle en Duiveland kwamen in een gelijk opgaande wed strijd in de vierde klasse van de landelijke tenniscompetitie tot een puntendeling: 3-3. Daar door handhaafde Duiveland zich in de subtop. Francis Jansen deed het prima vanaf de tweede set tegen Hans Jan Goedegebure. Jansen moest in de eerste set nog de winst aan zijn tegenstander laten met 3-6, maar daarna kwam hij pas goed op gang en gaf Goedegebure geen kansen meer. Hierdoor won Jansen met tweemaal 6-1. Martijn Hendriksen sleepte de tiebreak binnen in zijn eerste set tegen Rene van Dijke. Toch werd Van Dijke de winnaar, want hij won de tweede set 3-6 en drukte in de derde* doornaar 1-6. Roy van Hartingsveldt le*~> een prima prestatie door X* Passchier af te troeven métj 7-5, maar Peter Vrij brachtD-*" veland weer op gelijke hov door zijn enkelspel tegen Bins van de thuisploeg te nen: 6-4 7-5. In de dubbelpartijen kwan* de teams beiden weer aan et- punt, waardoor de wedstrijd een gelijkspel eindigde. Van Dijke/Vrij verloor met 6-' en 6-1 van Van Hartingsveldt Jansen en Passchier/Goede^ bure zagen kans een 7-5-verÜe in de eerste set tege Kole/Paauwe nog om te buigen in een overwinning (2-6 en 4-«i in het voordeel van de bezo». kers. foto Dirk-Jan Gjeltema muurschieten verliepen leuk. En de blessures vielen gelukkig mee." De opbrengst van het toernooi, bijeengebracht door alle spelers die één euro inlegde plus tien procent van de kantineomzet, wordt één dezer dagen over gemaakt aan het Prinses Bea trixfonds. Onder het motto 'Gezonde maatjes voetballen voor gehan dicapte kameraadjes' komt het geld ten goede aan kinderen met spierziektes. Het is de bedoeling dat het Zwa luwen Jeugdvoetbaltoernooi volgend jaar opnieuw op Schouwen-Duiveland gehou den wordt. Dan zal een andere eilandelijke vereniging evenwel als gastheer optreden. door Willy van Leeuwen VLISSINGEN - In de tweede klasse stelden de tennissers van Zierikzee gisteren teleur. In hun thuiswedstrijd tegen Bennebroek liepen ze tegen een 4-2-nederlaag aan. Daardoor blijft Zierikzee ge vaarlijk in de onderste regio nen staan. Jacco de Looff begon goed in zijn enkelspel tegen Manook Zorab en pakte de eerste set met 6 -1Zorab herstelde zich prima in de tweede set en greep de tweede set winst met 6-4. Hierdoor moesten ze in de derde set beiden nog eens flink aan de slag. De Looff ging goed door en won met 6-2. Marcel Verwei verdiende het tweede punt voor zijn team. In de eerste set won hij nipt met 7-5 van René van de Vlugt, maar toen was de wedstrijd ook ge speeld. Van de Vlugt kreeg last van een oude blessure en moest opgeven, waardoor Verwei ietwat fortuinlijk aan zijn zege kwam. Dennis Stevense zat dichtbij een overwinning tegen Paui Kortleve. Stevense won de eerste set met 6-4 en zag de zege in de tiebreak van de tweede set aan zijn neus voorbijgaan: 6-7. Ook de tweede tiebreak in de derde set kon Stevense niet win nend afsluiten, waardoor Kortleve de 7-6-zege op zak stak. Peter Godrie kon hei niet redden tegen Marlijn Colett en verloor met 2-64-6 Lege handen Hoewel Zierikzee er in de dubbelpartijen alles aan deed om meer punten te pak ken, bleef het team met lege handen achter. De Looff/Ver- wei en Folmer/Godrie gre pen met 4-6 4-6 en 4-6 2-6 naast de zege. „We hadden op 3-3 of 4-2 gerekend, maar hel pakte toch wel anders uit," aldus Peter Godrie van Zie rikzee na de verloren wed strijd. B Recreatieve competitie Schouwen-Duive land. Eindstanden. Eerste klasse: De Krïekel 12-59, DFS 12-49, De Kriekel 2 12-47, Zierik zee 2 12-31, Zierikzee 12-28, DFS 2 12-24, Space Shuttle 12-14. Tweede klasse: Smash Kerkwerve 8-30, Noordgouwe 8-26, Space Shuttle 3 8-26, Space Shuttle 4 8-25, Space Shuttle 2 8-16. Biljarten Zierikzee. Eindstand senioren toernooi dis trict Schouwen Duiveland: 1 H. Merle; 2. L de Jong, 3. B. Faber; 4. D. Langeweg; 5. J. Capelle; 6. C. Hendrikse; 7. C. Korteweg;8.T. Kik. Schiedam. KNDB-bekercompetitie. Eerste ronde: Angarde Informatica 2-PWG 's-Gra venpolder 2-8. Gedetailleerd: 1. A. van Til- borg-D. Kasse 1-12. W. Maas-B. Provoost 1 - 1;3. A. Smulders-J van de Weteringh 0-3,4. L. Langerak-J. louwerse 0-3. Angarde Infor- matica-Goes/Zierikzee Combinatie8-2. Ge detailleerd: 1. M. Kloosterziel-J de Wild 3-0; 2. A.Brouwers-C.Rijk3-0; 3 T. Hage-C Boot 1-1; 4. E.Haagh-M.Walraven 1 -1 Districtscompetitie. Mannen. Hoofdklasse: Westerschouwen-Smash 2-4 (Wim Det- tingmeijer-Ronald van Remortel 4-6 2-6, Robert Kort-Alexander Bauwens 0-6 2-: Michiel de Vlieger-Patrick Vervaet6-36-5 Patrick Meuldijk-Richard Bral 2-61-6,Dc- tingmeijer/De Vlieger-Van Bëmortel% vaet 6-4 7-6, Geleijnse/Meuldijk-Bauws /Bral 3-6 3-6), Drive-Zierikzee 4-2 (Sasd« Saey-Johan van Urk 3-64-6. Kim Lapje aert-Eric van Schaik 6-0 6-0, Paul to vriendt-Rene Fondse 2-6 6-3 1-OopjM Fondse, Tony Seen-Robert Praet 7-5 6-3 Cortvriendt/Saey-Fondse/van Schair Langeraert/Seen-Van Urk/Praet 5-7 2-fc overige uitslagen: Kapelle-SluiskiiO-i Schelde-Kruiningen 6-0. Eerste klasse2 Animo-Yerseke 3-3, Zierikzee-SJEF H (SJEF kampioen), Zierikzee-de B 3-3,deBoskreek-Game'784-2,D0S-D^ burg 2-4, DOS-Animo 1-5 Eersteklasser Souburg-Vogelvlucht 1-5, De BongM-i SOC 4-2, de Schelde 2-Jac. Van Beer 0-6. Hoofdklasse 35+- Tiola-SJEF5-1 nisse-'t Halve Maantie 0-6, MLïC-SLs 4-2, de Schelde-Animo 6-0. StandercM» nen: Hoofdklasse: De Schelde 6-27. "r' 6-26, Smash 6-25, Sluiskil 6-21, W schouwen 6-17, Zierikzee 6-12, Krurw? n< 6-8, Kapelle 6-8, Eerste klasse 2 Sf 6-35(kampioen), Domburg 6-22. Yenee 6-21, Animo 6-19, De Boskreei t-'i Game'78 6-16, Zienkzee 2 6-11. OOSi-t Eerste klasse 3: Vogelvlucht 5-26 Jac Beieren 6-26. De Bongerd 6-18, de 2 6-18, ASOC 6-17, Souburg 6-U. B\» j 4-10, DOS 2 5-3. Hoofdklasse 35+. Maantje 6-24, MLTC 6-22, SJEF6-2I.T«i »S 6-21, de Schelde 6-21, Sluis 6-16. Ar--; 6-11,Tennisse 6-8, foto Dirk-Jan Gjeltema Noordgouwe kreeg de afgelopen vier jaar de enthousiaste medewerking - bij onder meer de indeling van de teams - van Kees Quik, die zich meer met voetbal bezig gaat hou den. Andrea Lemsom van BC DFS en Folkert Kasemier van BC Zierikzee zullen met in gang van het nieuwe badmintonseizoen de organisatie van de recreatieve competitie op zich nemen. door Lucien Roelandt RENESSE - Na lange afwezig heid maakte Diana van den Hummel op indrukwekkende wijze haar entree in de wedstrij - dring. De amazone uit Koude- kerke werd een jaar geleden getroffen door de ziekte van Pfeiffer. Met twee overtuigende overwinningen in de klasse Ml in de dressuurwedstrijd van de RV Renesse toonde de zeven tienjarige amazone dat ze haar ziekte aardig te boven is. Diana van den Hummel bleek zich op haar heroptreden ook uitstekend te hebben voorbe reid. Aan niets was te merken dat de zij met de ruin Never Know een jaar uit de roulatie was geweest. In beide proeven stelde Van den Hummel de Einstein-zoon net jes voor. Met respectievelijk 163 en 162 punten zag zij als enige in deze klasse in beide proeven het erelint vergezeld gaan van een winstpunt. In tegenstelling tot Van den Hummel was het verschil tussen de beide proeven van veel com binaties opvallend groot. Veelal gaven de paarden in de ene om loop een erg frisse indruk, ter wijl ze zich in de andere omloop erg gespannen gedroegen. Am ber Muelhlhaus was hier in de klasse Z1 een sprekend voor beeld van. De voor de RV Renes se uitkomende amazonestuunii de in de eerste proef fijn bewe gende Onze Fleur met 189 pui ten naar de zege. Dit vond 0® Fleur kennelijk genoeg vanbS goede. In de tweede omloopws ze niet vooruit te branden e stokte de teller voor de combi natie op 165 punten. Goed vod de laatste plaats De indeeeis proef als tweede geëindig» Therese Jansen eiste nu ntf Lindert met een score van 18 punten de eerste plaats v«f zich op. Vóór Amber Muelhl haus, die haar tweede troef Rom naar het goede totaal ws 192 punten stuurde. In de klasse Z2 werd de zegt eerste proef een prooi voor!®- nifer Nederveen. De amazes uit Kerkwerve stuurde de gtë bewegende Quickly naar punten Twee punten niwr^- Dicky Wieringa met KidCre^- Ook in de tweede proef uk* Dicky Wieringa genoegen men met de tweede stek bleef Ronald Aarts met NOT de amazone uit WolphaaïWJ drie punten voor (184 teg 181>- j Lennard Bouwman t°onQ^ in de klasse M2 in beidepfl*» oppermachtig. De voor <- thuisclub uitkomende ni> stuurde do vea! uitstraling, nende merrie Romania i& 5 proeven naar 160 punten. A)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34