Magere vertoning Arnemuiden PZC HVV moet accu weer opladen GPC is uitgespeeld na dikke nederlaag Geboorte zoon geeft Goedegebure vleugels Reorganisatie bij Feyenoord-jeugd Oostkapelle sluit af met verlies Vechten bij zaterdagamateurs Ward op jacht naar Zeeuwse titels Valchenaren laten bij begin nacompetitie tal van kansen onbenut: 1-0 ffiorWim Broekhoven VLISSINGEN - Na de 6-1 -ne derlaag tegen De Alblas is GPC Vlissingen zo goed als uitge schakeld voor een plaats in de tweede klasse. Veere, dat met 1-0 van 's-Gravendeel verloor en De Meeuwen, dat met 2-1 Drechtstreek versloeg, hebben de promotie echter nog in eigen hand. GPC Vlissingen - De Alblas 1-6: De bezoekers kwamen na acht minuten goedkoop op voor sprong door een blunder van doelman Kramer, die een vrije trap in eigen doel sloeg. Twee j minuten later tilden de bezoe kers de stand al naar 0-2. maar die treffer vond door een vooraf gaande overtreding terecht geen genade in de ogen van de correct leidende arbiter Daems I Beide teams hielden elkaar daarna in de eerste helft in even - Wicht. Direct na rust was GPC iets sterker. De bezoekers schoten in i die fase weliswaar tegen de lat, maar Rian Peene en Jimmy Pinas hadden voor 1-1 moeten 5 zorgen. Met een mislukte voor zet van de gevaarlijke spits Oos- sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 «80 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax. (0118) 470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.p^.r!! -'Mail: web@pzc.nl teni'ijk werd het na een klein uur echter 0-2 en twee minuten later tekende diezelfde spits ook voor 0-3. Sven de Ronde maakte met een fraai eigen doelpunt vier minuten later de ellende voor de thuisclub nog groter. Daarna werd het eerst nog 0-6 door Slagboom en opnieuw Oosten rijk, voordat in blessuretijd Danny Bömer de GPC-eer kon redden. De Meeuwen - Drechtstreek 2-1: Drechtstreek kwam na een kwartier op voorsprong door Maliepaard. De thuisploeg, die het betere veldspel liet zien, kwam tien minuten voor de rust op gelijke hoogte door Patrick Koppejan, die een voorzet van Michiel Brouwer simpel kon binnenlopen. Ook in de tweede helft was de thuisploeg beter, maar de op portunistisch spelende bezoe kers moesten een kwartier voor tijd door een sublieme redding van doelman De Vries van een nieuwe voorsprong worden af gehouden. Twee minuten voor tijd besliste Patrick Koppejan met een vrije trap van dik twin tig meter de wedstrijd verdiend in het voordeel van De Meeu wen. 's-Gravendeel - Veere 1-0: De Dordtse formatie was alleen in het eerste kwartier beter. Veere had bij rust met 1-0 kunnen lei den. maar zowel arbiter Harold van de Ketterij als zijn neutrale assistent kon niet constateren, dat een kopbal van René Michel Gerritsen achter de doellijn door de keeper werd gestopt Twintig minuten voor tijd kwam de thuisploeg op 1-0 via Fontuin. Vlak voor tijd kreeg Veere een ideale kans op de ver diende gelijkmaker, maar Jac ques Blijlevens zag geen kans een strafschop (Jason Blom- maert werd onderuitgehaald) te benutten. ROTTERDAM - Feyenoord zet vaart achter de grootscheepse reorganisatie van zijn jeugdop leiding. De Stadionclub maakte dit weekeinde bekend dat Geert Meijer, André Stafleu en Marcel Bout na dit seizoen kunnen ver trekken. Opmerkelijk is dat zij de coaches zijn met de hoogste papieren in het hele opleidings instituut op Varkenoord. GPD SASSENHEIM - In de afsluitende wedstrijd van het seizoen tegen de reserves van Ter Leede zijn de voetbalsters van Oost kapelle er niet in geslaagd alsnog de tweede plaats te pakken. De ploeg van trainer Adrie Franke verloor in Sassenheim met 1-0 Voor rust had Oostkapelle via Thea de Blaey voorsprong moe ten nemen, maar ze miste. Na de pauze was de thuisclub de iets betere ploeg. Na een uur spelen leverde een foutje van keepster Lenny Ja- cobse 1-0 op, waarna Oostkapelle ondanks de nodige inzet niet in staat bleek het foutje weg te poetsen. HARKEMA/WEZEP - Na twee voetbalwedstrijden in het hoofklassevoetbal zijn zaterdag massale vechtpartijen uitge broken. In Harkema gingen na afloop van de wedstrijd tussen Harkemase Boys en Quick Boys uit Katwijk vijftig tot zeven tig supporters op de vuist. Na de wedstrijd in het Gelderse We- zep tussen Huizen en Spakenburg gingen supporters elkaar ook te lijf. In Harkema, waar de eerste wedstrijd in de nacompetitie om het landskampioenschap in het zaterdagvoetbal werd ge speeld, vielen volgens de politie acht gewonden, die ter plaat se zijn behandeld. De politie had op het moment van de mel ding niet genoeg politiemensen beschikbaar om in te kunnen grijpen. Toen de eenheden even later klaar stonden, was het weer rustig op het veld De politie besloot niet meer op te tre den om escalatie te voorkomen. Quick Boys won het duel overigens met 1-3 dankzij twee goals van Remco Torken en één van Hendrik van Beelen. Sander Hartman scoorde voor Harkemase Boys. In de strijd om de za- terdagtitel speelt Huizen morgenavond een thuiswedstrijd tegen Harkemase Boys. In Wezep, waar Huizen en Spakenburg een beslissingswed strijd om het kampioenschap van de hoofdklasse B speelden, moesten zes agenten en de nodige stewards na het eindsignaal de vechtende supporters van beide verenigingen uit elkaar trekken. Hier werden evenmin aanhoudingen verricht. Er vielen geen slachtoffers en ook is er geen aangifte gedaan. Huizen won het beslissingsduel met 2-1. Turkiyemspor opende de strijd om de zondagtitel in het ama teurvoetbal gisteren met een 1-O-overwinning op SV Meers- sen. Morgenavond vervolgt de titelstrijd met het duel tussen HSC'21 en Turkiyemspor. ANP ZIERIKZEE - Daniel Ward, de topspnnter van RKHAV, is in Zierikzee zonder twijfel de niet te kloppen man op de Zeeuw se kampioenschappen 100 meter en 200 meter. De snelste A- juniorvan Nederland is zeker van twee titels wanneer hij ten minste geen blessure oploopt, een probleem dat hem hem nog al eens parten speelt. Behalve de sprintnummers wordt er nog gestreden om de titel op de 3000 meter waarvoor bij de mannen onder meer Wilko de Vos (AV'56), Rien de Wilde (AV'56) en Eddy Smit (Delta Sport) aan de start staan. Op de drie kilometer vrouwen zijn er nog slechts twee inschrijvingen: Chantal Maat (Dynamica) en Greet je Smit (Delta Sport). Tot nu zijn er zo'n tachtig atleten ingeschreven voor de eerste wedstrijd die meetelt voor hetavondbaancircuitdatdit jaar is uitgebreid met twee wedstrijden in Zeeuws-Vlaanderen, waar in Hulst en Oostburg nieuwe kunststof banen in gebruik zijn genomen. De finale wordt gehouden in Vlissingen op 4 ju li en niet zoals gebruikelijk in Middelburg. Vandalen hebben de baan in Middelburg vrijwel volledig gesloopt, waardoor deze niet meer geschikt is voor wedstrijden. door Pieter van Klinken 'S-HEER ARENDSKERKE - Vorige week zondag kreeg Mar co Goedegebure een zoon. Za terdag sloot de 's-Heer Arends- kerkenaar de week af met een overwinning en twee doelpun ten van zijn voet tegen De Zwer ver. 's-Heer Arcndskerke won het eerste nacompetitieduel om promotie naar de eerste klasse met 2-1. „Fantastisch", reageerde de 33- jarige Marco Goedegebure „Zondag heb ik een zoon gekre gen en nu winnen we Ik had ge dacht dat ik niet goed uitgerust zou zijn voor de wedstrijd, maar ik voelde me als een vis in het water." Met twee doelpunten werd Goedegebure de man van de wedstrijd. In de eerste helft maakte hij zijn eerste doelpunt, een minuut na de openingstref fer van De Zwerver. Zijn tweede goal viel in de laatste minuut van de officiële speeltijd. Het eerste doelpunt was, zoals ze het in 's-Heer Arendskerke noemen, een 'Goedegebure- doelpunt'. Marco scoorde na een schitterende voorzet van zijn broer Frank vanaf de midden lijn. De doelpuntenmaker speelde eerst nog één man uit voordat hij de gelijkmaker bin nenschoof. „Ik voelde het precies goed aan was zijn com mentaar. ,,Ik weet het altijd di rect als mijn broer op de goede plek staat of wanneer er een goede voorzet komt." Het laatste doelpunt was al net zo mooi. Deze viel uit een vrije schop. Al twee keer had de ploeg zo'n mogelijkheid gekregen aan de linkerkant van het zestien metergebied. Even vaak ging de bal richting een vrije man links van de muur. Toch hield doel man Mark den Boef de eerste paal onbeschermd. De muur dekte alleen de verre hoek. Den Boef ging echter zelf ook in die verre hoek staan. Goedegebure. „Tsja. ik zag de keeper bij de tweede paal staan en het gat dat de muur overhield. Ik dacht: laat ik eens gek doen." Die gekte werd beloond met een doelpunt en daarmee de overwinning voor 's-Heer Arendskerke: 2-1. Winst Zo vanzelfsprekend was de overwinning van de Bevelan ders overigens niet. Tegenstan der De Zwerver kreeg meer uit gespeelde kansen. Het was al in de tweede minuut bijna raak voor de ploeg uit Kinderdijk. Op dat moment kwam Wesley Kas- sels alleen voor de goal, nadat Richard de Jager de bal met zijn handen richting doelman Wij- brand Boonstra probeerde te tikken. De uitstekend leidende scheidsrechter Makkelie gaf goed voordeel. Boonstra plukte de bal in de tweekamp echter voor de goal weg. Boonstra redde zijn team twin tig minuten later weer van een achterstand. Opnieuw in een man-tegen-manduel. Deze keer kwam Jacco Siereveld alleen voor de goalie. Boonstra zette zijn voet tegen de bal, waardoor het geen 0-1 werd, maar er slechts een hoekschop volgde. „Het is mijn werk", vond Boon stra bescheiden. Maar de winst was ook niet al leen opmerkelijk door die twee grote kansen van De Zwerver. In de 42e minuut van de eerste helft kreeg Walter de Kok zijn tweede gele kaart voor een gro ve tackle op Wesley Kassels. De eerste kreeg hij eerder omdat hij Istvan Takats aan zijn broek trok. De hele tweede helft speel de 's-Heer Arendskerke dus met tien man. De ploeg begon daarom verde digend na de pauze Met meer man achter de bal dan in de eer ste helft. 's-Heer Arendskerke maakte vervolgens gebruik van de ruimte achter de linies van De Zwerver om met snelle uit braken naar het Kinderdijkse goal op te stomen. Plots kreeg de ploeg ook kansen. Die had het in de eerste 45 minuten namelijk niet gehad. Kleine kansen ont stonden voor Marco Goedege bure (hard schot naast) en Frank Davidse (net voorlangs). Daar na kwam de grootste kans van de wedstrijd. Frank Goedege bure schopte echter volledig naast de bal op een meter of zes van de goal, na een voorzet van Ard Eversdijk. 's-Heer Arendskerke - De Zwerver 2-1 (1-1). 37. Jacco Siereveld 0-1,38. Marco Goedegebure 1-1, 90. Marco Goedegebure 2-1 Scheidsrechter: D.DMakkelie DordrechtRode kaart (2.r geel): Walter de Kok ('s-Heer Arendskerke) Gele kaart Richard de Jager ('s-Heer Arends kerke), Edu van der Werf (De Zwer ver). Aantal toeschouwers: 150. 's-Heer Arendskerke: Wijbrand Boonstra; Richard de Jager, Walter de KokDennis op 't Hof, Stefan van de Velde; Mare Nieuwpoort (46. Wouter de Kort), Jan van der Kloos ter, Ard Eversdijk; Marco Goedege bure, Frank Davidse (90 Woutervan Gilst), Frank Goedegebure (75. Jar- no van de Kreeke) maandag 12 mei 2003 Roeland van Vliet iRNEMLIDEN - Slechts twee keer kreeg Arnemuiden de handen van het publiek op elkaar tegen Tricht. Eerst klapten de toeschouwers voor Jack de qui! die een strafschop benutte, later oor doelman Joan van Belzen die zeer (raaieen bal uit de kruising pakte. Ver der had het eerste duel in de eerste ron de van de nacompetitie van de tweede klasse weinig om het lijf: 1-0. Dat het daarbij bleef, lag zeker niet aan hei aantal kansen dat Arnemuiden kreeg. Maar om onverklaarbare rede nen gingen de kansen er niet in. Of het moet het sterke optreden van Tricht- doelman Rian Drost zijn geweest. ,.We hadden wel onze dag wat het aantal kansen betreft", zei Joan van Belzen. i „Normaal krijgen we een stuk of drie j uitgespeelde kansen per wedstrijd, nu irarendaterecht veel meer Maardeaf- I «rking is met het sterkste punt van j Arnemuiden. Dat is al een aantal jaren i v>. Maar hoe dat komt? Ik weet het niet." Nu heeft Arnemuiden ook een spitsen- probleem. Niet voor niets vond de num ber twee van de tweede klasse E in de reguliere competitie maar veertig keer het doel Dat is beduidend minder dan kampioen Rillandia (53). nummer drie Kapelle (49) en nummer vier Seolto (53) eneven veel als nummer zeven Terneu- zense Boys. Opvallend was ook dat de doelpunten van elf mensen moesten komen. Alleen Jack de Smit stak er bo- •renuit met elf treffers. Maar hij is vol gens trainer Wim Davidse dan ook een Rhtespits. „Maar ik heb eigenlijk nie mand om naast hem te zetten", zei de oefenmeester. „Nu staat Leon van Bel- zen ook in de spits, maar hij is meer een middenvelder." Dat Davidse in de slot fase Mario de Nooijer in het veld bracht, zei eigenlijk ook al genoeg. De F Nooijer is namelijk een B-junior. Het een benutte strafschop haalde Ar- 'nemuiden in de 53e minuut toch de 0-0 van het bord. Scheidsrechter Hofman Kees resoluut naar de penaltystip toen Ihcht-doelman Rian Drost Corné van Belzen aan zijn shirt vasthield. Zo pro beerde Drost zijn enige foutje van de wedstrijd goed te maken en Van Belzen scoren te beletten. Dat lukte ook maar de scheidsrechter zag het ook „Ik probeerde nog met een sliding bal binnen te schieten, maar kon er nauwelijks meer bij. Doordat ik werd vastgehouden, was al mijn voordeel Arnemuiden-spits Jack de Smit (links) heeft het enige doelpunt van de wedstrijd tegen De Zwerver gemaakt uit een strafschop. foto Lex de Meester weg", verklaarde Van Belzen Jack de Smit, die in de competitiewedstrijd te gen Dinteloord nog van elf meter miste, schoot de penalty binnen: 1-0. Snoeihard De voorsprong was verdiend. Arne muiden had namelijk al de hele tijd ge domineerd. Goede kansen waren er in de eerste helft geweest voor Leon van Belzen (2x), Patrick Siereveld, Peter Bil en Jack de Smit (2x). En vlak na rust had Corné van Belzen een goede actie, maar zijn schot was niet venijnig ge noeg. Tot aan aan de 53e minuut was Tricht echter pas één keer gevaarlijk geweest. Ardij Voorneveld haalde van af de rand van het strafschopgebied snoeihard uit, maar Arnemuiden-doel- man Joan van Belzen reageerde alert. Corné van Belzen:,Wat betreft positie spel zijn we negen van de tien keer be ter dan onze tegenstander, maar als het om kansen afmaken gaat, zijn we niet meer dan een middenmoter. Dat was vandaag ook weer heel duidelijk te zien." In het laatste ha 1 f uur was de thuisploeg nog steeds het betere elftal, maar lang zaamaan kreeg Tricht wel meer greep op de wedstrijd. Niet dat de Gelderlan ders zo veel beter speelden, maar Arne muiden verslapte. Wim Davidse: „We hadden in de rust afgesproken dat als we op 1-0 zouden komen, dat we dan niet achterover zouden leunen. Tricht had namelijk af en toe best gevaarlijke uitbraken. Maar na die strafschop ge beurde. het toch dat we wat meer ach teruit gingen voetballen." Tricht, dat een periodetitel overnam van kampioen LRC en tot de halve fina le van de districtsbeker reikte, was in de zeventigste minuut het dichtst bij de gelijkmaker. Tricht-aanvaller Ardij Voorneveld krulde een vrije trap voor treffelijk over de vijfmansmuur van Arnemuiden. De bal vloog richting de kruising, maar Joan van Belzen voor kwam met een sierlijke duik dat de bal. er inging. Daarmee bekroonde hij te vens zijn goede rentree in het eerste van Arnemuiden. Doelman Van Belzen was namelijk lange tijd uit de roulatie van wege een hernia. Zaterdag zat hij weer voor het eerst bij de selectie en het was niet de bedoeling dat hij zou spelen. Maar toen Lennard Meulmeester in de warming-up geblesseerd raakte, moest Wim Davidse toch een beroep op hem doen. Na de magere 1-0 is Davidse nog niet gerust op de return van komende zater dag. „Tricht is geen wonderploeg, maar heeft wel iets. Ze zijn, net als wij, rede lijk onverzettelijk. Het zal dus niet makkelijk worden om deze voorsprong te verdedigen." Corné van Belzen zag het iets positiever; „Als we zo spelen als in de eerste zeventig minuten is er, denk ik, niets aan de hand. Onze verde diging zit al het hele seizoen goed in elkaar. Maar als het gaat zoals in de laatste twintig minuten, wordt het moeilijk." Arnemuiden-Tricht 1-0 (0-0). 53. Jack de Smit 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: H, Hofman (Deil). Aantal toeschouwers: 600. Arnemuiden: Joan van BelzenWalter Crucq (77. Adrie van Belzen), Jaco Moerdijk, Jos Poortvliet, Peter Bil; Cor Schroevers (62. KoenDijke), Patrick Siereveld (76. Mario de Nooijer), John Crucq, Corné van Belzen; Jack de Smit, Leon van Belzen. door Peter van Kouteren NISPEN - De schouderklopjes waren be moedigend, maar niet meer dan een schrale troost. HVV'24 verloor gisteren in Nispen met 2-0 van SC Gastel en incas seerde daarmee een nieuwe domper. Twee uiterst schlemielige doelpunten bezorg den de formatie uit Hulst wederom een kater en leidden tot een nieuwe ontsnap pingsroute, om degradatie uit de tweede klasse te ontlopen. HW'24 mag de accu nog eens opladen voor minimaal twee en maximaal drie wedstrijden om zich van lijfsbehoud te verzekeren. De Zeeuws-Vlamingen spe len op 25 en 29 mei tegen de winnaar van de ontmoetingen tussen Patrijzen en Berkdijk. „Ik had gehoopt van de druk af te zijn, maar het wordt nu wel een heel lang seizoen", stelde trainer Eddy van der Hooft somber vast. „Ik hoop natuurlijk zelfs tot 1 juni", waarmee hij verwees naar de datum van de finale tussen de poule winnaars van de nacompetitie. De win naar daarvan speelt volgend seizoen in de tweede klasse. In het Hulst-kamp wordt met gemengde gevoelens naar de komende confrontaties uitgekeken. Kieran O'Shea blijft nog twee duels geschorst aan de kant. Maarten Scheerders viel in het beslissingsduel na een pegel op de lat opnieuw geblesseerd uit en het is de vraag of Harald Verschue- ren in de nacompetitie kan spelen. De centrale verdediger, die kampt met een achillespeesblessure en het advies heeft gekregen voorlopig vier weken niet te voetballen, haakte al in de eerste helft af. „Nou neem ik eerst maar eens rust", zei hij kort na de nederlaag tegen SC Gastel. „Ik kan wel risico's blijven nemen." Flater HW'24 begon goed aan de ontmoeting met SC Gastel en was gedurende de eerste twintig minuten meer in balbezit Tot veel kansen leidde dat lichte overwicht echter niet. Johnny Lensen schoot in kansrijke positie recht in de handen van doelman Bernard van Agtmaal en Hans van Damme kon een kopbal net te weinig richting geven om de keeper te verontrusten. De sporadische tegenstoten van de Bra banders leidden in die fase tot meer ge vaar. Edwin Brouwers tikte van dichtbij op de paal en Richard Mol kopte buiten bereik van doelman Jean-Pierre de Keij- zer eveneens op de paal. Nadat Maarten Scheerders met een knap pe volley op de lat had geschoten, mikte SC Gastel wel raak Turan Karadis profi teerde na een kwartier in de tweede helft van een flater van doelman De Keijzer. De Hulst-aanvoerder kon wel door de grond zakken, nadat hij een vrije trap van ruim twintig meter door zijn handen had laten glippen en via de binnenkant van de paal achter zich zag rollen. „Ik dacht dat ik hem makkelijk kon pakken Het was ge woon een blunder", besefte hij. Van der Kopduel tussen HW'er Hans van Damme (links) en Turan Karadis van SC Gastel. foto Con Clasquin Hooft: „Dat was natuurlijk een enorme domper." HVV'24, dat moest winnen omdat bij een gelijkspel (na verlenging) het doelsaldo van de competitie in het voordeel van SC Gastel was, was daarna helemaal van slag. De ploeg wilde wel, maar leed in de opbouw tegen een ver terugplooiende te genstander veel balverlies. De lange bal len op de kleine spitsen Tristan van Acker en Johnny Lensen waren vrijwel steeds een prooi voor de fysiek veel sterkere Bra banders. SC Gastel was met uitvallen gevaarlijker en veroordeelde vier minuten voor tijd HVV'24 definitief tot de nacompetitie. Middenvelder Pascal van Caam legde de bal van de achterlijn terug en trok jui chend zijn shirt uit, nadat de bal via het lichaam van de onfortuinlijke Kees Dui- temeijer achter doelman De Keijzer was beland. HVV'24-SC Gastel 0-2 (0-0). 59 Turan Karadis 0-1, 86. Kees Duitemeijer 0-2 eigen doelpunt) Scheidsrechter: A. Schellens (Valkenswaard) Aantal toeschouwers: 400. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer, Davy van den Bergh (70. Kana Bernardo da Rosa), Harald Verschueren (37. Kees Duitemeijer), Norbert Baart, Hans Goethals; Percy Verlinden, Maar ten Scheerders (82. Evert van Damme), Dimitri Verlinde, Hans van Damme; Tristan van Acker, Hans van Damme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33