HWP viert een ingetogen feestje Kleedkamergeheimen van Man United PZC msrUcsFQjpGi); Kassarollen Middelburg wordt kampioen na winst op schakers Souburi Gezondheid Eminem en U2 Hole-in-one »Tv kijken 1102 miljoen Zanardi RUGNUMMER Verkoop tickets voor Athene Schakers uit Sas van Gent promoveren na winst naar Meesterklasse door Leon ten Voorde MANCHESTER - Een kijkje in de ziel van de beroemdste club van de wereld, Man chester United, levert verrassende zaken op. Leuk zo'n persruimte, maar Manches ter United-manager Alex Ferguson is er nooit, want hij heeft een bloedhekel aan journalisten en weigert ze te woord te staan. Dan de kleedkamer van de thuis ploeg: opvallend onopvallend eigenlijk. Keeper Fabien Barthez heeft drie plaatsen. Dit is een erfenis van zijn bijgelovige voor ganger Peter Schmeichel, die altijd drie shirts naast zich neerlegde, waardoor de toenmalige reservekeeper Raimond van der Gouw naar de andere kant van de kleedkamer werd gestuurd.Peter is de meest bijgelovige speler die United ooit heeft gehad", zegt Dave Collins, die op Old Trafford de rondleidingen verzorgt. De achterhoede zit bij elkaar, net als de middenvelders en de spitsen. Ruud van Ni- stelrooij zit altijd op zijn vaste plek naast David Beckham, die het met een eenvoudi ge spiegel moet doen. Hoe krijgt hij in he melsnaam na een wedstrijd zijn haar weer in model, want nergens is een aansluiting voor een föhn te zien? Je vraagt je trouwens wel af hoe Ferguson het onlangs voor el kaar heeft gekregen om die bidon precies op het oog van Beckham te mikken, want de supervedette zit een heel eind bij hem vandaan. Een speler die een wondje of infectie heeft mag van de manager niet bij de andere spe lers in het enorme bad waar zelfs Pieter van den Hoogenband nog wel een baantje zou kunnen trekken. Voor de gekwetste speler is er een andere jacuzzi, net als voor de man die met een rode kaart uit het veld is ge stuurd en na de wedstrijd voor straf niet met zijn collega's mag poedelen. Wat tegenvalt is het spelershome waar zelfs een eerstedivisieclub in Nederland niet trots op zou zijn. Voor Posh (de vrouw van Beckham) moet de overgang van Bec- kingham Palace naar dat kille, kleine ver trek enorm zijn. Dit is nou niet bepaald de plek waar je de jetset der aarde verwacht. „Hoewel ze in dezelfde ruimte zijn worden de mannen hier strikt gescheiden gehou den van de vrouwen", zegt Collins. „Na de wedstrijd mogen de spelers niet meer dan een biertje drinken van de manager. Maar de meeste jongens doen dat niet eens, want over twee dagen wacht alweer de volgende wedstrijd." GPD Antonio Oliviera wil zijn functie als coach bij de Chinese voetbalclub Sheyang Jinde neerleggen wegens de sars- epidemie. Dat hebben Portugese kranten zaterdag gemeld. De voormalige trainer van Benfica vreest voor zijn gezondheid. Hij deed inmiddels een beroep op de juridische afdeling van de wereldvoetbalbond Fifa om te weten wel ke rechten hij in deze situatie heeft. De competitie in China is stilgelegd na de uitbraak van sars. Oliveira vertelde dat hij er niet aan moest denken in de Chinese hoofdstad te werken. „Wanneer ik in Pe king coach was, zou ik allang zijn vertrok ken. "AFP De muziek van de Amerikaanse rapper Eminem blijkt voetballers te inspire ren tot een gedreven inzet op het veld. De Engelse muziekpsycholoog Neil Todd ont dekte in een studie dat spelers zelfvertrou wen en motivatie krijgen door naar de op zwepende en doordringende ritmes van de rapper te luisteren. De Engelse krant The Guardian publiceerde vrijdag de uitkom sten van Todds onderzoek. De band U2 komt op een goede tweede plaats. Todd zegt over de rockmuziek van het Iers viertal dat het de voetballer in een positieve gemoedstoestand brengt. De an dere artiesten in de top vij f van meest inspi rerende muziek voor voetballers zijn de rapper Nelly en de bands Oasis en Red Hot Chili Peppers. RTR hartstochtelijk toe. Zanardi reed vooraf gaande aan de German 500 Cartracein Klettwitz. Zijn snelste ronde van de der tien reed hij met een gemiddelde van 313 km/u. Na het uitstappen verklaarde hij nooit meer te zullen racen. De 36-jange Zanardi werd tweemaal kampioen in de CART. Hij was ook actief in de Formulel In de hoogste raceklasse overleefde hij i£ 1993 al eens eens zwaar ongeluk. ANP Simon Khan is er zaterdag in geslai een hole-in-one te slaan op The Belfry in Sutton Coldfield. De Engelsman ver diende er een Toyota Land Cruiser mee'er waarde van 52.000 euro De dertigjarige golfer sloeg de toevalstreffer op de twaalf de hole, een par 3. Khan kwam tot zijn prestatie tijdens het Benson and Hedge- stoernooi dat meetelt voor de Europese Tour. RTR ENSCHEDE -Het regent kassarollen tijdens de wedstrijd van FC Twente tegen FC Zwolle. De Twente-fans speelden daarmee enigszins ludiek in op de ernstige financiële pro blemen van hun club. De harde supporterskern liet ook weten dat ze vanavond hun stem zullen laten horen bij het stadhuis in Enschede, als de gemeenteraad stemt over het reddingsplan voor de betaald-voetbalclub. Drie oud-bestuursleden van het supportersvak zullen de aanhang mobiliseren. „We zullen met zeker 3000 man daar staan. Want we zijn er bepaald niet gerust op dat de politiek het maatschappelijk belang van FC Twente inziet. We praten maar over een lening. Geen schenking, zoals bij andere clubs wel is gebeurd." foto Charel van Tendeloo/GPD Quarterback Daunte Culpepper is sinds dit weekeinde één van de best betaalde American footballers ter wereld. Hij te kende- een tienjarige overeenkomst met Minnesota Vikings dat hem 102 miljoen dollar opleverde. Het tekengeld bedroeg 16 miljoen dollar. Alleen Philadelphia Eagles-quarterback Donovan McNabb (115 miljoen dollar) en Buffalo Bills-quarterback Drew Bledsoe (103 miljoen) kregen meer geld voor een krabbel onder hun contract. Culpepper, vorig seizoen goed voor 27 touchdowns, was uiteraard zeer gelukkig met de overeenkomst „Ik ben blij dat het rond is", zei hij. „Met dit team kan ik het kampioenschap binnenhalen." RTR Op het Euro Speedway Circuit in het Duitse Lausitz waar hij twee jaar gele den zijn beide benen verloor, heeft oud- Formule 1-coureur Alex Zanardi gisteren afscheid genomen van de racerij. De Itali aan reed dertien ronden in een speciaal ge prepareerde racebolide Hij gaf gas met de hand en remde met zijn beenprotese. Vijf tigduizend toeschouwers juichten hem Ongeveer 3000 fans van ADO Den Haag hebben gistermiddag in het Haagse Zuiderparkstadion op een groot televisie scherm de wedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles gevolgd. Ze konden de uit wedstrijd in Deventer door veiligheids maatregelen niet bijwonen. ADO kon bij winst kampioen van de eerste divisie worden, maar verloor. Alles verliep rustig in Den Haag, aldus de politie De aanhangers keken samen met het bestuur en de directie van de club die uit protest ook niet waren afgereisd naar Deventer De burgemeester van Deventer wilde uit veiligheidsoverwegingen niet meer dar 386 supporters toelaten, hoewel achthon derd tot duizend fans mee wilden reizen. Burgemeester Deetman van Den Haag uit te vrijdag harde kritiek op de KNVB- D< voetbalbond wilde niet meewerken aanhe: verplaatsen van het duel. Voetballer Rieno van Oost maakte zaterdag in het bekerduel metASWH zijn vijftigste officiële doelpunt voor Hoek. De Belgische spits had daar voor in twee seizoenen slechts ós wedstrijden nodig. In zijn eerste sei zoen bij Hoek maakte hij zeventien competitietreffers en vijf goals inde Amstel Cup. Dit seizoen maakte hi) opnieuw zeventien competitietref fers en zaterdag maakte hi] tegen AS- WH zijn elfde treffer m de Amstel Cup. maandag 12 mei 2003 door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Middelburg zijn alsnog kampioen geworden in de derde klasse van de landelijke schaak competitie. In de derby met Souburg werd met 6-2 gewon nen en zo werd promotie naar de tweede klasse behaald. In de zelfde klasse behaalde Terneu- zen in de Zeeuwse derby met Vlissingen de volle winst. HWP Sas van Gent 2-Charlois/ Europoort 5,5-2,5: Op de laatste speeldag werd een vooir HWP niet echt overtuigend seizoen goed afgesloten. Charlois, dat door deze nederlaag gedegra deerd is, kon geen vuist maken tegen het Zeeuws-Vlaamse team, dat eindelijk eens com pleet was. Steven Geirnaert won zijn partij en ook Zeeuws kampioen Mark de Waal kon een overwinning laten noteren. De andere overwinningen kwa men van Marc Lacrosse, Marnix van der Zalm en Harry Pro voost. De Sassenaren eindigen hierdoor op een plaats in de middenmoot. Gedetailleerd: 1. S. Geirnaert-P. Batenburg 1-0, 2 M. de Waal-C. de Wit 1-0, 3. M. Lacrosse-B. Boog 1-0, 4.1. Timmermans- J. Leer remi se, 5. J. Krijgelmans-M. Middel koop 0-1, 6. H. Provoost-C. Vreden- borg 1-0, 7. M. v/d Zalm-J. Canedo 1-0, 8. F. Snijders-K. Soerjadi 0-1. Souburg-Middelburg 2-6: Sou burg had weinig in te brengen tegen de Middelburgers. René Tiggelman weerlegde een fou tief stukoffer van Marcel Boel houwer en Willem-Jan Panne- koek versloeg Roeland Alders. Toen Henrik Porte de winst te gen Martin Koolhoven greep en Tycho Burgerhoff (tegen Robin Bosters) en Johan de Wolf (tegen Collin Boelhouwer) remise speelden, was het kampioen schap een feit. Souburg, dat genoeg had aan twee bordpunten, mag ook vol gend jaar weer op landelijke ni veau meespelen. Gedetailleerd: l.J. Hekhuis-C. Jan sen 0-1, 2. M. Boelhouwer-R. Tig gelman 0-1, 3. R. Alders-W.J. Pan- nekoek 0-1,4. K. Zomer-S remise, 5. R. Bosters-T b£ remise, 6. C. Boelhouwer-i D remise, 7. C. Boogaard-B «- rikse remise, 8. M Ki Porte 0-1. Temeuzen-Vlissingen ssj, Vlissingen, dat al gedegrafc was, kwam er tegen w niet aan te pas. Al snel»», fikse achterstand ontstaaij. overwinningen voor van Ralf Gommers op Ei, van Hecke en Chris GhiiseV. Paul van Rooijen. Lijfsbeho! voor de thuisploeg werd deh tief veiliggesteld door partijen van Albert-Jan Bn' keiman (tegen Henk Mas* Jan Breukelman (tegen ps Bikker) en Matthieu Freekei» gen Gordon Rijkers). Wiss» speelt volgend jaar indeZtti se hoofdklasse. Gedetailleerd: 1. R Gomrr^ van Hecke 1-0, 2. C. Ghijsels-P* Rooijen 1-0,3. W Vleeskens-Hi ten remise, 4 A. J. Breukelmi-j Massink 1-0, 5. D. Lansay-K'k terweele 0-1, 6 J. Gernaen-E Driel 0-1, 7. J. Breukelman-P jj ker 1-0,8. M. Freeke-G Rijken' ATHENE - Vandaag stan de kaartverkoop voor d< Olympische Spelen vu 2004 in Athene. In totaal zijn 5,3 miljoen toegangs bewijzen beschikbaar. Bijna zeventig procent van de tickets kost tusse de tien en dertig euro He: duurste kaartje heeft een waarde van 300 euro. Inwoners van een land uit de Europese Unie kunnen via de website ww- w.athens2004.gr, telefo nisch of via de Griekse Alpha Bank kaarten bi stellen. Al de andere geïn teresseerden kunnen te-' recht op de site: www.athens2004.com/ti ckets. ANP door Euqène de Kok SAS VAN GENT - Voor de scha kers van Het Witte Paard uit Sas van Gent kwam het kampioen schap zaterdag niet als een ver rassing. Wageningen werd in de Roselaer gemakkelijk verslagen (7,5-2,5) en de vriendenclub promoveerde voor de derde keer in de historie naar de Meester klasse. „Ik denk dat de spelers liever promoveren dan ik", zei de 73-jarige teamleider Walter Cardon in de zon op het pleintje achter de Roselaer. Cardon, al 48 jaar voorzitter van HWP, liet zich niet van zijn stuk brengen door het kampioenschap van zijn team in de eerste klasse B van de KNSB-competitie. „Elk jaar is er wel wat", zei hij nuch ter. „Je moet niet onder de span ning gaan lijden." Zenuwen speelden zaterdag geen rol. HWP, dat aan een ge lijkspel al voldoende had voor de titel, begon aan de wedstrijd in één van de sterkste opstellin gen. Alleen Helmut Cardon (werk) en de Belg Eddy van Beers (toernooi in Finland) wa ren afwezig. Kopman Paul Mot- wani kon onverwachts wel spe len. De Schotse grootmeester had een reis geboekt naar Chi na, maar moest deze vanwege het sars-virus afzeggen. Tijdens de partijen werd al snel duidelijk dat de schakers van HWP een maatje te groot waren voor hun opponenten. Genten aar Geert van der Stricht had op het tweede bord slechts 26 zet ten nodig om het eerste punt voor HWP binnen te halen. „De snelheid waarmee ik vandaag heb gewonnen, is eigenlijk niet normaal", zei hij na zijn partij tegen Fred Jonker. „Het ging heel vlotjes, tegenspel is er ei genlijk nooit gekomen. Het gro te probleem van Jonker was dat hij geen coördinatie over zijn stukken had. Daarnaast had hij ook niet de juiste plannen en dat leidde voor hem tot een cata strofe." Binnen dertig minuten na de snelle winst van Van der Stricht breidden Bart Michiels (bord 5) Het kampioensteam van Het Witte Paard. Staand vlnr: Paul Motwani, Gunter Deleyn, Bernard de Bruycker, Johan Goormachtigh, Hans Groffen, Geert van der Stricht, Kees Nieuwelink en Koen Leenhouts. Zittend vlnr: coach Walter Cardon, Bart Michiels en Tom Picue. foto Camile Schelstraete en Tom Piceu (bord 7) de voor sprong uit naar 3-0. Ook Mi chiels had weinig problemen ge kend. „Hij speelde een opening die ik niet kende, maar daar heb ik vrij goed op gereageerd", zei de pas zestienjarige Belg over de tactiek van zijn tegenstander. „Door een paar onnauwkeurig heden van hem kwam ik steeds beter te staan en won ik uitein delijk." Terwijl de drie schakers hun partijen in een andere ruimte analyseerden, bleven de punten in de wedstrijdzaal binnenstro men voor HWP. Vrijwel tegelij kertijd eindigden de partijen van de Oostburger Koen Leen houts (winst op bord 4), Kees Nieuwelink (remise op het zesde bord), Johan Goormachtigh (bord 9, remise) en Bernard de Bruycker (winst op bord 10). Kort daarna besloten de twee grootmeesters op bord 1, Paul Motwani en Yochanan Afek, tot remise. Risico Met de resultaten waren de be nodigde vijf punten al voor vij ven binnen en was het kampi oenschap een feit. Ook Kees Nieuwelink uit Zuiddorpe rea liseerde zich dat. „Ik had het wel verwacht, gezien de mensen waarmee we op kwamen da gen." Over zijn eigen partij had hij gemengde gevoelens. „Ik had gehoopt nog één vol punt toe te voegen, maar ik heb iets teveel risico genomen en te scherp op de aanval gespeeld. Toen hij re mise aanbood, zag ik om me heen allerlei mensen winnen en heb ik het geaccepteerd." De enige verliespartij van een HWP'er kwam op naam van Hans Groffen. „Op een gegeven moment offerde ik een pion en kreeg daar een erg mooie stel ling voor terug, maar in tijds nood heb ik fouten gemaakt en de partij verspeeld.Zijn neder laag wierp voor de Vlissinger een klein smetje op de dag „Het ging er vandaag om dat we kam pioen zouden worden, maar ik heb mijn laatste twee partijen verloren. Daar ben ik niet tevre den mee." Nadat om zes uur ook de laatste partij was afgelopen (winst van Gunter Deleyn op bord 3), kon het kampioenschap worden ge vierd. Dat gebeurde kalm en in getogen. „Als je wint, moet je dat niet al te veel aan de tegen stander laten zien", zei Walter Cardon. De teamleider toonde zich wel een tevreden man. „Ge zien de resultaten is dit kampi oenschap dikverdiend." Voorzichtig werd er ook al voor- uitgeblikt op volgend seizoen. Dan zullen de Sassenaren voor de derde keer in de historie uit komen op het hoogste niveau in Nederland, de Meesterklasse. Twee keer eerder degradeerden ze binnen één jaar weer uit die klasse. De schakers hadden ech ter goede hoop dat het verblijf deze keer van langduriger aard zal zijn. Die hoop is vooral geba seerd op de vooruitgang van de twee jeugdspelers, Koen Leen houts (19) en Bart Michiels (16). Leenhouts durfde al een prog nose te geven. „De kans dat we ons volgend jaar zullen handha ven, schat ik op meer dan vijftig procent. Ook ik zal daar mijn bijdrage aan leveren." Het Witte Paard-Wageningen 7,5-2,5: P. Motwani-Y. Afek remise, G. van der Stricht-F. Jonker 1-0, G. Deleyn-D. van Eekhout 1-0, K. Leenhouts-H. Marks 1-0, B. Mi- chiels-S. van Eijk 1-0, K. Nieuwe- link-D.H. van den Dilckenberg remi se, T. Piceu-J.J.A.. Cornelisse 1-0, H. Groffen-H. van de Werken 0-1, J. Goormachtigh-B. Torn, remise, B. de Bruycker-K. Stap 1-0. [UNjCAH Hl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24