Morres vervult sportieve plicht Strijdlustigste renner wint in Wemeldinge Tjoba lijdt vierde nederlaag op het veld 21 yolleyballers blijven ondanks winst in derde divisie 19 limieten voor NK in Oostburg Rinus van de Ven derde in Milaan Familie Dieleman tweede in België Maatjes vecht goed in Denemarken Tweede plaats B-junioren AV'56 Hockeysters Vlissingen geven gelijkspel in slotminuut uit handen Rugbyers Moeliker en Den Uyl met Oranje gelijk J- maandag 12 mei 2003 LSfDe vreugde na afloop ib uitzinnig' dat het leek jjri de volleyballers van Mor- -Hulst zich van promotie bdden verzekerd. De keiharde "liteit was echter heel anders, nr formatie van Guido de Beule rvloefi weliswaar Spivo met "mö-20 21-25 25-18 12-25 .pil maar eindigde deson- tob op de laatste plaats in de «acoropetitie. ^jubelstemming in het Hul skamp stond ook nog eens in jcinl contrast met de ontgoo- eiing die op de gezichten van èspelers van Spivo was af te le- 3 De Zuid-Hollanders, die in ii dnekamp eerder Woerden -*3-2 hadden verslagen, zou- aan een 3-2 overwinning rtldoende hebben gehad om t ch opnieuw van een plaats in ^tweededivisie te verzekeren. Spiro kwam in Hulst nog wel Zeekeer terug van een achter stand en deed dat vooral in de vierde set met veelzeggende cij fers: 25-12. Maar in de vijfde set gingen de bezoekers door een hel. Morres/Hulst, dat geen enkele baat leek te hebben bij een zege, haalde alles uit de kast en be zorgde de ploeg uit Spijkenisse een fikse kater. Rob Rosman, trainer van Spivo, was zijn emo ties verbazingwekkend snel de baas. ..Winnen kan een sportief doel zijn", stelde hij gelaten vast. „Hulst heeft het gewoon afgedwongen. Maar de realiteit is ook dat we elkaar hier hebben afgemaakt." Terwijl de Zuid-Hollandse oe- fenmeester zijn spelers troostte, sprak Guido de Beule in alle complexiteit van een gemiste Brentjens wint eerste wedstrijd lopcompetitie REEK - Bart Brentjens heeft in Reekdeeerste wedstrijd voor de lopcompetitie mountainbike gewonnen. De Nederlands kam pioen reed halverwege de koers «eg bij zijn concurrenten, om mei bijna anderhalve minuut rerschil te winnen. Bas Peters eindigde als tweede. „Zaterdag had ik nog een brui- ioft.maar vandaag liep het des ondanks super", zei de voor het Duitse T-Mobile rijdende Lim burger. Bij de vrouwen ging de zege verrassend naar Elsbeth :Vink. Na een spannende wed strijd versloeg ze Corine Dor- land en Daphny van den Brand in de eindsprint. „Ik ben nog niet helemaal de oude, maar ik ben wel op de goede weg", aldus Vink. Voor wereldkampioene veldrijden Van den Brand was bet de eerste wedstrijd na een operatie aanhaar lies. ANP kans, maar ook over belangri j ke overwinning. De trainer van Morres/Hulst mikte op twee fronten op succes. Zaterdag speelt Morres/Hulst in Ooster hout de bekerfinale tegen Fusion. „Mijn prioriteit lag bij promotie en niet bij de beker", vertelde hij nog maar eens. „Maar ik hoop wel dat we die beker winnen." Twee gezichten De zege van zaterdag was in de aanloop naar het treffen met Fusion vooral in mentaal op zicht belangrijk, vond de trai ner. Dat verklaarde meteen de manier waarop de winst tegen Spivo werd begroet. „Als ze dan zo goed spelen als vandaag, komt het wel goed." Morres/Hulst-Spivo was een wedstrijd met twee gezichten. De in vergelijking met Spivo piepjonge thuisploeg wisselde sterke momenten af met fases waarin de ploeg bezweek onder de spanning. Morres/Hulst leg de het blokkerend af tegen de geroutineerde opponent en speelde in aanvallend opzicht te vaak zonder overtuiging. „Maar we hebben gedaan wat we moesten doen", vond De Beule. „We hebben gewonnen." Cruciaal was het verloop van de tweede set, waarin de gasten een vlot opgelopen achterstand (5-2) ophaalden en met veel bra voure de winst binnenhaalden. Morres/Hulst speelde in die pe riode verkrampt en vooral tegen zichzelf. De Beule: „We moesten met 3-0 winnen en dan ook nog eens gemiddeld met drie keer 25-16. Dat was eigenlijk een on mogelijke opdracht. De vierde set hebben we op een bepaald moment bewust laten lopen. We hebben die verloren, omdat we domme dingen deden. We hiel den ons niet meer aan de op dracht. Dat heeft ons in Woer den ook de nek gekost." Lach De Zeeuws-Vlamingen kwa men wel goed uit de startblok ken en leken - nadat Spivo had tegengescoord - in de derde set alle schroom van zich af te gooi en. Morres/Hulst speelde toen pas voor het eerst met veel lef en een lach op het gezicht. Die grijns keerde na een ontluiste rende nederlaag in het vierde bedrijf terug, toen in de vijfde set binnen de kortste keren een 6-1-voorsprong was genomen. Guido de Beule: „We hebben een ploeg die absoluut meekan in de tweede divisie. Je moet er alleen wel zien te geraken. Je doet er een heel seizoen je stinkende best voor. Ik wil het niet als ex cuus aanvoeren, maar het is na tuurlijk een grote smet op de na- competitie, dat je doordeweeks naar Woerden moet. Dat is toch belachelijk7 Bij ons spelen veel studenten, die overal vandaan moesten komen. Als je op zater dag de nacompetitie speelt, kan elk team zich goed voorbereiden en met de sterkste opstelling aantreden. Dan heb je ook drie keer volle bak." VUSSINGEN - De Zeeuwse sprinttop kwam gisteren goed aan de start tijdens de jaarlijkse sprintzwemwedstrijden van Scheldestroom in Oostburg. Er werden negentien NK-sprintli- mieten en acht beste jaarpresta ties gezwommen. Ryan Verplanke van Schelde stroom wist NK-limieten te be halen op de 50 meter schoolslag (35,12), 50 meter vrije slag '27,73) en de 100 meter wissel- slagfl 07,57). Clubgenote Ellen van de Velde bleef op de 100 me ter wisselslag onder de limiet- üjd van 1.08.60 (1.08,23). Bei den verbeterden op de 50 meter njgslag hun eigen Zeeuwse jaargangrecord. Verplanke bracht in de categorie 25-29-ja- ngen het record op 32,64 en Van de tfelde deed dit in de categorie 20-24 jaar (32,43). Jurjen Pater van Scheldestroom verbeterde bet Zeeuwse jaargangrecord op de 50 meter schoolslag tot 3 310 kreeg een startbewijs voor de N*K sprint. Lieselotte Koek van De Bruin- J '-is wist het startbewijs voor de N'K in Amsterdam te behalen op de50 meter schoolslag bij de 13- jangen (38,38). Naomi Smits (De Bruinvis) kwam op de 50 meter vlinderslag tot de NK li miet (32,70). Stephanie Rom- bout van ZC Koewacht finishte °pde 50 meter vlinderslag voor bet eerst onder de 30 seconden. verbeterde het Zeeuwse jaar gangrecord voor 15-jarigen en kwam onder de limiet Dat deed °°k Tamarah Loppies (De Stormvogel. 31,74). Op de 50 meter vrije slag zwom Rombout fbn honderste onder het jaar gangrecord van Carmen de Rid- Qer (28,25). Beiden behaalden «en startbewijs. Niek de Ridder wom precies de limiet op de 50 meter vrije slag (26,90). Stepha nie Rombout zwom op de 100 meter wisselslag 1 09,57 (een Zeeuws jaargangrecord voor 15 langen). Riekt isser(Stromvogel) wist de sPnntlimiet te halen op de 50 mdw vlinderslag (28,79) Cnnstel van de Guchte (Strom- vogel) behaalde de limiet op de Jö meter rugslag (32,92) en op de w meter vrije slag kwam ze tot j Mtchiel Soolsma won vier gouden medailles en wist een Zeeuws jaargangrecord te vesti gen op de 100 meter wisselslag 3.al). Op de 50 meter vrije ag voor meisjes junioren ble- ae nummers 12 en 3 onder f.v^e'ste 30,30. Winnares Ni- J (De Stormvogel) won met 29.82, voor Naomi Smits en Evi Erpelinck De kopgroep bij de nieuwelingen tijdens de Ronde van Wemeldinge. door Wim de Vos WEMELDINGE - Slechts één coureur kwam zaterdag bij de wedstrijd voor nieuwelingen in Wemeldinge in aanmerking voor de hoofdprijs. Rik Lugten- burg uit Goedereede, uitko mend voor de ZRTC Theo Mid delkamp, was vanaf de start uiterst bedrijvig, ging verschil lende malen op avontuur en won. Wedstrijden in deze categorie zijn doorgaans aantrekkelijk. Meestal gaan de jeugdige cou reurs er meteen na de start kei hard tegenaan. Zo ook in We meldinge, waar met name de jonge renners van Theo Middel kamp zich regelmatig vooraan lieten zien. Rik Lugtenburg was degene die direct het vuurtje op stookte, maar hij kwam niet weg uithetpeloton. Ook Jacob Wijn stra probeerde te ontsnappen, maar de renner uit Heinkens- zand kreeg ook geen kans op een lange solo. Zodoende duurde het vrij lang voordat er een be slissing viel in de koers. Uiteindelijk was het Rik Lug tenburg die met drie andere ren ners ontsnapte en een voor sprong opbouwde van twintig seconden. Lugtenburg bleef ook in de slotfase de situatie volle dig in de hand houden en kwam uiteindelijk als eerste man over de finishlijn. Tim Dees uit Tho- len legde beslag op de tweede plaats. Ook de wedstrijd bij de ama teurs A, die onder auspiciën van TMZ werd gehouden, kende een aantrekkelijk verloop. Vanaf het begin vielen de nodige dem arrages te noteren, waarna er uiteindelijk een kopgroep ont stond die bol stond van de kwa liteit. Daarin zaten de Zeeuwen Johnny van der Klooster, Peter Mol en Eric Vereecken en de sterke Brabander Johan Pee- men. Deze groep reed het pelo ton al snel op een onoverbrug bare achterstand Naarmate de aankomst steeds duidelijker in het gezichtsveld kwam, werd de kopgroep onrus tig. Vooral Eric Vereecken was erg nerveus; de coureur uit Hulst vertrouwde zijn sprint niet. „Ik heb dit jaar nog geen foto Willem Mieras echte spurt gedaan, waardoor ik het niet vertrouwde", vertelde Vereecken later. Op een paar ki lometer van de meet waagde de Zeeuws-Vlaming toen een sprongetje, maar hij werd vrij snel teruggehaald. De eind sprint werd uiteindelijk nipt ge wonnen door Johan Peemen, voor Johnny van der Klooster en Peter Mol. De teleurgestelde Vereecken eindigde als vierde. Hij dacht dat hij als derde was geëindigd, maar de finishfoto toonde aan van niet. Bij de veteranen werd eindigde de wedstrijd eveneens in een sprint. Ex-beroepsrenner Peter Heeren was daarin de sterkste, voor de Belg Patrick Bolssens. Kees Hoogerland won bij de re creanten. door Jan Roovers VLISSINGEN - Met nog twee wedstrij den in de landelijke competitie veld- korfbal te gaan, moet Tjoba er in de eer ste klasse F nog flink aan trekken om de degradatie te ontlopen. TOP verdwijnt na de thuisnederlaag tegen Snel bijna zeker uit de eerste klasse G en wordt mogelijk afgelost door Swift dat in de tweede klasse G voor de tweede promo tieplaats gaat. Fortis-Antilopen 18-9: „De start was zwak, zonder veel overtuiging. Er zat weinig snelheid in de ploeg en er werd gespeeld met een gebrek aan inspira tie", zei coach Leonard Debbaut. Hij gaf zijn ploeg tijdens de rust (7-6) te verstaan dat hij na de pauze iets anders wilde zien. De Souburgse overgangs- klasser pakte dat op, liep in één lange demarrage uit naar 12-6 en besliste daarmee de wedstrijd. Ondertussen werd TOP Sassenheim op eigen veld kampioen. De Zuid-Hollandse ploeg staat vijf punten voor op Fortis en is in de resterende twee duels niet meer te achterhalen. Scores Fortis: Chaim Koole, Wander Koole 5, Rob Sanderse 3, Ruth Hoogwerf, Jouri van de Broeke 2, Remi van den Broeke 1 HKC-Tjoba 14-11: Na de vierde neder laag op rij zal Tjoba er in de twee reste rende wedstrijden een eindsprint uit moeten persen. Gebeurt dat niet, dan moet worden gevreesd dat de eerste klasser uit 's-Heer Hendrikskinderen aan het einde van de rit in de eerste klasse F de tweede degradant wordt. „Kansen krijgen we genoeg, maar de afwerking hapert", weet coach Wilko Fokke.Bij 11-9 kreeg Tjoba de kansom de aansluiting te maken. Maar doordat de Bevelanders twee strafworpen niet benutten, kreeg de ploeg een mentale tik. En daardoor kwam de aansluiting niet meer totstand. Scores Tjoba: Jojanneke Fokke, Robert van Schaik, Mark de Schipper 2, Ilse Boogaard. Astrid Koole, Esther van Boven, Marcel de Dreu, Wilfred van der Meer 1 TOP-Snel 13-18: In het duel tussen de nummer laatst (Snel) en de nummer voorlaatst (TOP) in de eerste klasse kwam de Arnemuidse ploeg er niet aan te pas. „Snel heeft verdiend gewon nen", stelde trainer Gijs Hollestelle. TOP staat nu laatste met zes punten uit twaalf wedstrijden laatste. Scores TOP: Leon Kloet 7, Ad Bezemer 2, Jantine Meulmeester 2, Hannuël Kramer 1, Ramon van de Gruiter 1. Vios W-Swift 10-17: Op zoek naar de tweede promotieplaats in 2G etaleert Swift de laatste weken een voortreffe lijke vorm en instelling. Met goede en snel uitgevoerde combinaties werd de tegenstander in de eerste helft van de mat gespeeld: via 0-8 naar 2-9 bij de rust. „De rest was een verplicht num mer", vertelde coach Leo Langebeeke. Scores Swift: Paul van de Berg 5. Mabel van de Velde, Sjoerd Sanderse 3, Richard Geldof 2, Desiree Voshart, Eefje van de Berg, Mar- greet Rotte en Iwan de Pagter 1 Stormvogels-Oranje Nassau 11-11: Na een goede eerste helft (5-2) had de thuisploeg ook in het tweede part het beste van het spel. Na 9-7 begon de sco re echter te haperen, kon Oranje Nassau bij 10-10 aansluiten en dreigden de Vo gels bij 10-11 zelfs met lege handen achter te blijven. In de slotseconden schoot Jan Theune echter een straf- worperin: 11-11 Scores Stormvogels: Jan Theune, Sander Koole en Adjan Verhage2, Loura Kleinepier, Sabine Dominicus, Jacqueline Verhulst, Jos Reijniersen en Renee Groenleer I Reemvijk-Ondo 11-19: Een trainings- partij, meer kon Ondo-coach Ralph Gillissen er niet van maken. De tegen stander was zo zwak dat derdeklasser Ondo hier een monsterscore had moe ten neerzetten. „Maar scherpte ont brak", zei Gillissen Hij was 'gelukkig' met negen doelpunten van de vrouwen. Scores Ondo: Iioan de Pagter 4, Jolanda Vo gel en Sandra van de Broek 3, Mirte en Joris Hoogwerf, Wim Allaart en Bas de Pagter 2, Annelie Wisse 1 Scoren is een kunst. In de uitwedstrijd in de vierde klasse tegen Korbatjo be heerste Seolto dat onderdeel van het spel duidelijk nietWe hadden het bes te van het spel, maar verzuimden dat in de score tot uitdrukking te brengen", zei coach Wim Voorneveld. Door de 10- 7-nederlaag verspeelde Seolto de titel- kansen. Bij Volharding-Olympia W hielden twee aanvallend onmachtige ploegen elkaar tot 5-5, diep in de tweede helft, in evenwicht. De thuisploeg tilde de score in de slotfase nog naar 10-5. Tanja Wisse en Elize Quist waren met elk vier doelpunten topscorer. Kampioen Togo moest bij 't Capproen nog wel een 2-0- achterstand wegwerken, maar nam daarna het initiatief. De Goese ploeg, met vier junioren in de ploeg, won met 9-7. In de jacht op een mogelijk tweede pro motieplaats ging Blauw Wit bij Nikan- tes zwaar in de fout. „De ploeg was niet vooruit te branden, werd op agressie af getroefd en had een volslagen off-day", zei coach Kees Broerse na de 13-8-ne- derlaag. Op bezoek bij Zaamslag werk te Atlas in de eerste helft nog net een 4- 1-achterstand weg (4-5 bij de rust) en had daarna een versnelling in huis die bij 6-10 beslissend was. Eindstand 8- 13. MILAAN - Motorcrosser Rinus van de Ven is gisteren in Mi laan tijdens de eerste wedstrijd voor het Europees kampioen schap in de 85cc als derde geëindigd. De vijftienjarige Vlissin- ger behaalde dat resultaat met een tweede, een vierde en een zesde plaats in de drie manches. Vader Giel van de Ven sprak gisteravond over een 'droomstart' van het EK. Rinus van de Ven boekte in de eerste manche meteen zijn beste resultaat. Hij was als vijfde weg, maar knokte zich tijdens de race van twintig minuten naarvoren. Uiteindelijk had hij op de meet alleen nog maar een kleine achterstand op een Itali aan. In de tweede en de derde manche had de jonge Vlissinger te maken met pech. Giel van de Ven„Hij was in die tweede ra ce met twee anderen goed weg. Totdat hij vlak voor mijn ge zicht over de kop ging. Hij wilde direct verder rijden, maar ik zag hem mank naar zijn motor teruglopen." Toch eindigde Van de Ven nog als vierde. De coureur hield twee blauwe knie- en over aan zijn val, maar startte toch in de derde manche Daarin kreeg hij opnieuw tegenslag: zijn koppeling was bij de start door een ander geraakt en werkte met meer. Hij lag toen op de vijfde plek en wilde daarom niets de pits in. Het rijden werd er zonder goede koppeling niet makkelijker op, maar hij eindigde nog als zesde. Rinus van de Ven eindigde gisteren de eerste (van de vier) EK- wedstrijd met 55 punten. Alleen Christophe Pouscel en Koun- sith Vongsana staan voor hem. Uiteindelijk wordt in augustus de Europees kampioen bekend. LANGDORP - Mountainbikers Miriam en Joel Dieleman zijn in het Belgische Langdorp hoog geëindigd in een wedstrijd om de Belgium Cup. Beide Vlissingers reden de race als voor bereiding op de Europa Cup-wedstrijd in het Duitse Bad-Wil- bad. Miriam Dieleman werd bij de vrouwen elite tweede ach ter de Belgische kampioene Hilde van Deun.Joël Dieleman werd ook tweede. Bij de espoirs finishte hij achter de Belg Do- miekRanson. VLISSINGEN - Richard Maatjes is met een tevreden gevoel teruggekeerd uit Ribe, waar hij heeft gevochten op de Open Deense kampioenschappen Jiu-Jitsu. De Vlissinger ver scheen daar als lid van de Nederlandse selectie in twee cate gorieën In het fighting systeem werd hij in de eerste ronde uitgeschakeld na lang stand te hebben gehouden tegen de Deense nummer twee van de wereld Christiaan Mattle. Maat jes moest op advies van de fysiotherapeut verstek laten gaan in de verliezersronde vanwege een blessure aan zijn knie. OOSTERHOUT - De B-junioren meisjes van AV'56 hebben in de eerste competitiewedstrijd in Oosterhout ondanks dis- kwalifictie op de estafette een voortreffelijke tweede plaats behaald achter ACW uit Waalwijk, die de meisjes uit Goes 300 punten voor bleef. Er sneuvelden heel wat persoonlijke records. Arlmde Wolf liep op de 100 meter naar een pr van 12.7 en Kimberley Cats- man naar 13.3. Marieke Riemens verbeterde zich op de 400 meter naar een tijd van 60.6 secondenMarije Jansen plaatste zich met haar tijd van 14,9 seconden op de 100 meter horden op de eerste plaats van de Nedeidandse ranglijst. Marlon Dek presteerde hetzelfde maar dan met een sprong van 5 meter en 55 centimeter. Op het speerwerpen noteerden Marleen Hum- me en Kimberley Catsman hun beste prestatie tot nu toe. Ar- linde Wolf pakte op de kogel haar twee persoonlijk record. door Peter Snelders TERNEUZEN - In de derde klasse D van de hockeycompcti- tie voor vrouwen was er geen succes weggelegd voor de Zeeuwse teams. Vlissingen ver loor in de laatste minuut met 4-3 van Waalwijk. Rapide lever de een wanprestatie en ging met 4-0 onderuit bij het even eens laag geklasseerde Peli kaan. Vlissingen-Waalwijk 3-4: Vlis singen was niet vooruit te bran den in de eerste helft. Het team speelde gelaten en liep constant achter het laaggeklasseerde Waalwijk aan. Binnen een half uur liep Waalwijk uit naar 0-3. Na een pittig gesprek in de rust kwam Vlissingen als herboren uit de startblokken. Binnen een minuut werd het 1-3 door Ra chel Schoonderwoerd. Vlissin gen trok de stand daarna gelijk door treffers van Merel de Kam en Vesta Kroon. In de laatste mi nuut kreeg de thuisploeg een grote domper te verwerken toen Waalwijk uit een counter de 3-4 maakte. Pelikaan-Rapide 4-0: Binnen zeven minuten werd het 2-0. „Daarmee was in feite de wed strijd gespeeld", zei Rapide- -coach Peter Bouman „Er was bij ons sprake van collectief fa len Het was overigens allemaal zeer matig. De tegenstander was slecht, de arbitrage van een bedroevend niveau en wij waren nog slechter. Ik hoop dat ze vol gende week bij mijn afscheids- wedstrijd beter presteren." Mannen Middelburg-Teteringen 1-1: Als er een team was dat aan spraak mocht maken op de zege, dan was het Middelburg wel. volgens de woordvoerder van de thuisploeg. Middelburg kreeg in dit spannende duel in de vierde klasse D verschillende goede scoringskansen. Voor rust ver zilverde Joep Taminiau er daar één van. Na de doel wisseling verraste Teteringen vanuit een scherpe hoek de doelman Merijn Ruis en bracht daarmee de eindstand op het bord. Voor Ruis was het zijn laatste wedstrijd voor Middel burg, hij vertrekt naar Vlissin gen. DDHC-Vlissingen 1-4: Na tien minuten opende Lein Labruyè- re de score voor de gasten. Nog voor de rust liet Jurjen Schuur- mans 0-2 noteren. DDHC kwam daarna terug tot 1-2. In de twee de helft nam Vlissingen verder afstand via treffers van Joost Jiskoot en Vincent Laracker (beide uit strafcorners). Goes-Olympia 1-6: Olympia was uiteraard de betere ploeg, maar de jacht op dubbele cij fers, waarop die formatie het had voorzien, slaagde niet. Goes kreeg zelfs verschillende goede scoringskansen om de uitslag een milder aanzicht te geven. In de eerste helft liep Olympia uit naar 0-4 door doelpunten van Paul Schueler, Baiclo Pauwels (2x) en Jan-Willem Calten. Kort na rust scoorde Goes tegen via Ollie Hagers, waarna Paul Schueler en Paul van Hemert de eindstand op 1-6 brachten. Rapide-Oudenbosch 3-3: Rapi de was qua veldspel beter dan de bezoekers, maar keek kort na de rust toch tegen een achterstand aan van 0-3. Het pleit voor de veerkracht en conditie van de thuisploeg dat de Hulster ploeg nog langszij kwam De treffers van Rapide vielen allen in het slotkwartier. Jochem Beaart tekende voor 1-3, Koen Totté liet uit een strafcorner 2-3 noteren en Jo chem Beaart scoorde twee mi nuten voor het einde de gelijk maker uit een strafbal GDYNIA - De Nederlandse rug- byploeg, met de Zeeuwen Basti- aan Moeliker en Bas den Uyl, heeft zaterdag in Gdynia gelijk gespeeld tegen Polen, 13-13. Deze wedstrijd telde mee voor de Europese titelstrijd in de C- poule. Door de 13-13 delen Ne derland en Polen de derde plaats na de eerste helft van de competitie. Duitsland gaat in de C-groep aan de leiding met 11 punten uit vier wedstrijden. De returns worden in het seizoen 2003/04 gespeeld. De winnaar van de groep pro moveert naar de B-groep. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21