Patrijzen laat zich niet provoceren Eén tegen één-spel mist weerwoord komt sterk terug Dammers PWG bekeren verder Van den Hummel Skeelerveteraan Leo Janse snelst in Breda 19 Jong Ambon toont veerkracht tegen Luctor'88 Bevelanders winnen van Berkdijk in hectisch duel: 2-0 Judoka Van de Bor tweede Maas wint mountainbikewedstrijd Zilverentant pakt vier medailles Ovaa pakt punten voor EK Brinkman vijfde op NK bandstoten wb maandag 12 mei 2003 uiDDELBURG - Jong Ambon iifieistcren in de nacompetitie- SniJom promotic naar de klasse zien overeen flin- [jfjortieveerkracht te beschik- p^ploeg "it Middelburg zette „•U-achterstand tegen Luc- tor'88 om in een 4-2-overwin- ning. Luctor'88 nam halverwege de eerste helft een voorsprong via twee treffers van Arne Honingh, waarvan één uit een strafschop. Hierdoor leek Jong Ambon op de tweede grote teleurstelling binnen een week af te stevenen. Vorige week verloor het al van FC Bergen en liep daardoor het kampioenschap in de vijfde klasse mis. Bij rust stond nog steeds de 0-2- stand op het bord, maar Luc tor'88 speelde inmiddels met tien man na twee gele kaarten voor Mark Raas. Kort na het begin van de tweede helft bracht Marsal Ririhena weer wat hoop in de harten van de Middelburgers: 1-2. On danks de ondertalsituatie kre gen de gasten kort hierna toch nog een goede kans op 1-3, maar deze bleef onbenut. Aan de an dere kant sloeg Jong Ambon wel toe. Na de gelijkmaker van Mar tin Waisapy in de 65e minuut liep de thuisploeg binnen tien minuten uit naar 4-2 door El- dridge Pentury en Paulo da Sil- va Gomes. De ploeg uit Hein- kenszand beëindigde de wedstrijd met slechts negen spelers, omdat ook Aubert Geus na een rode kaart vroegtijdig kon gaan douchen. ^Fiiaène de Kok S.HEERENHOEK - Volgens Peier de Jong brachten rust en \oetbalslimheid gisteren de oerwinning op Berkdijk m de nacompetitie van de derde klas se Patrijzen reageerde niet op ^provocaties en overtredingen tan zijn Brabantse tegenstan der cn won door twee straf- «choppen van De Jong met 2-0. De ploeg uit 's-Heerenhoek reist rtigende week dus met een 20oie voorsprong af naar Kaatsheuvel. De promotie/de- nadatiewedstrijd tegen HïV'24 ligt in het verschiet. Makkelijk zal Patrijzen het niet Lijgen in de stad van de Efte- ag De ongemeen felle ploeg uit het Brabantse dorp zinde op revanche na de nederlaag. De voetballers van Berkdijk speel den gisteren al alsof hun leven ervan afhing. Hun inzet richtte zich echter vooral op de benen vandeBevelandse spelers. Vijf je!e kaarten en één rode was na negentig minuten het gevolg. Voor Patrijzen was het vooral zaak het hoofd koel te houden, niet in te gaan op het uitdagende gedrag van de tegenstanders en zich vooral te richten op het voetbal. Door de vooruitgesnel de reputatie van Berkdijk be- jonnen de Zeeuwen enigzins ;<intimideerd aan de wedstrijd. Hierdoor volgden enkele idioonheidsfoutjes in de verde diging. Goede aanvallende combinaties werden bijna on mogelijk gemaakt door het ka- nikaze-achtige voetbal van de Brabanders, die continu kort op de spelers van Patrijzen zaten en niet aarzelden charges uit te voeren als de Zeeuwen gevaar lijkdreigden te worden. De bes Vlissingen mist scherpte in eerste duel nacompetitie VLISSINGEN - Vlissingen ver kor in de nacompetitie van de derde klasse met 2-1 van het Brabantse MOC'17 met 2-1. De ploeg kwam ondanks een over wicht in de tweede helft niet langszij. MOC'17-Vlissingen 2-1: Voor rust waren de ploegen aan el- kaar gewaagd, maar ontbrak met name bij de Zeeuwen aan scherpte in de afwerking. Waar Roepesh Bhagola en Khaled Boufrahi in kansrijke positie misten, sloeg de thuisploeg wel tweemaal toe: Esmir Kuzturah in de 22e minuut en Matty den Sidder op slag van rust. In de tweede helft nam een con ditioneel sterker Vlissingen het middenveld in handen en kwam MOC'17 niet verder meer dan schot voorlangs. De bezoe- sers kregen de nodige kansen. Lunven Vermeer schoot in de 6ïe minuut na goed voorberei dend werk van Valentino Blo- maaert de aansluitingstreffer binnen: 2-1. Ondanks diverse kansjes, waarbij de paal en de lat in de weg stonden, bleef deze stand tot het einde staan. Uzendijke-Divo 2-2: Halverwe ge de eerste helft kwam IJzen- dijke op voorsprong door een doelpunt van Thijs Musson. Met 1-0 gingen de teams ook de kleedkamer in voor de rust. Na drie minuten in de tweede helft maakte Divo gelijk door een doelpunt van David van der Kolk. Robert van Opdorp maakte een halfuur later 1-2. Zeeuws topscorer Adri van Ha- aegem maakte twee minuten voortijd nog de gelijkmaker. Aardenburg-HSC'28 3-2: Rem- co Dhont tekende in de achtste mmuut van de wedstrijd al voor de 1-0 voor de thuisclub. Twee minuten voor rust scoorde Ger- Blaakman ook nog 2-0. Pa giek Dekker bracht de bezoe kers terug jn de wedstrijd. 2-1. lartin Dieleman bracht de marge weer op twee en Remco oen Brok zette de eindstand op te kansen in de eerste helft wa ren voor Wilfred van den Dries, die zich twee keer ontworstelde aan zijn directe opponent en dicht in de buurt kwam van een doelpunt. Na rust was er bij Pa trijzen niets meer te merken van enige angst voor Berkdijk. Pa trijzen kwam feller uit de start blokken, schuwde het duel niet en zocht steeds meer de aanval. De Brabantse ploeg zocht zijn heil steeds vaker in overtredin gen. De vlam sloeg in de pan toen Marc van Haneghem door Ruud Versluijs werd neerge haald na een hoekschop van Niels Mulder. De goed leidende scheidsrechter Greppi zag er een overtreding in en legde de bal op de stip. In het rumoer dat daarop volgde, spuugde Twan Netten richting Greppi wat hem op rood kwam te staan. De pe nalty (in de linkerhoek) van de uitblinkende Peter de Jong liet doelman Netten kansloos. Hands Diezelfde Netten verloor tien minuten later zijn zelfbeheer sing toen hij hands maakte bui ten het strafschopgebied en dacht dat hij eruit gestuurd zou worden. Hij richtte zijn woede op grensrechter Lui j ken uit Bre da, werd gekalmeerd door zijn medespelers en zag niet dat de arbiter hem slechts geel gaf. De keeper stond vij f minuten la ter weer oog in oog met Peter de Jong. Arjan Verburg was even daarvoor in het strafschopge bied gehaakt door Henri Oo- men. Scheidsrechter Greppi zag het gebeuren, aarzelde niet en kende Patrijzen opnieuw een strafschop toe. De penalty van De Jong was identiek aan de eerste en hij maakte zijn tweede doelpunt van de middag. De Peter de Jong (witte broek) kopt de bal weg voor Berkdijk-aanvoerder Netten. Mark van Haneghem kijkt toe. foto Willem Mieras verdediger werd daarmee in één klap topscorer van zijn club. ,,Ik nam er alle tijd voor. Het is daar een slecht stukje veld en ik wilde geen risico's nemen", zei De Jong na afloop. De verdediger zei dat Patrijzen zich zo min mogelijk had aangetrokken van de provocaties van Berkdijk. „We probeerden gewoon de rust te bewaren en geconcentreerd te blijven voetballen. Met voetbal slimheid hebben we het gered." Trainer Kees van der Sluis was tevreden met de 2-0-winst. Hij had zijn ploeg niet aangespoord om op jacht te gaan naar een grotere voorsprongna de rode kaart van Twan Netten. „Je gaat dan geforceerd op jacht naar een doelpunt en dan laat je weer gaatjes vallen achterin. Je zou dan nog een goal tegen kunnen krijgen. Tien tegen elf is meestal geen voordeel." Patrijzen - Berkdijk 2-0 (0-0): 69 Peter de Jong 1-0 (strafschop), 82. Peter de Jong 2-0 (strafschop). Gele kaart: Patrick van Wanrooy, Ri chard Netten, Ruud Versluijs, Den nis Netten, Jan Lanos (Bergdijk). Rode kaart: Tivan Netten. Scheids rechter: M.F Greppi (Bosschen- hoofd). Aantal toeschouwers 175. Patrijzen: Sjimmy Kikkert; Joffrey Geldof, André Smulder, Peter de Jong, William Sallet; Niels Mulder, Guido Moison, Mark van Haneg hem, Camiel Rentmeester; Arjan Ver burg en Wilfred van den Dries. Zeelandia Middelburg verspeelt riante voorsprong op Madese Boys: 3-4 TILBURG - De elf jarige judoka Robbin van de Bor van sport school Geelhoed is tweede geworden op het internationaal ju dotoernooi in Tilburg. Bij de jongens tot vijftien jaar onder 42 kilogram verloor hij alleen de finale van de drie jaar oudere Ricky van Iperenburg. Van de Bor versloeg in de voorronde alle tegenstanders met vol-ippon. Zijn eerste tegenstander was Lars van Maris. Daarna volgden Kevin van der Horst en Michael Stafleu van Westland Kodokan in de halve finale. De zusjes Lotte (8) en Amy (10) Hoornick van sportschool Geelhoed behaalden eveneens een finaleplek. Lotte Hoornick kwam in de finale uit tegen Annelien Boutens van Judo Ryu Van Schaik en won met een houdgreep. Verder waren er derde plaatsen voor Geelhoed-judoka s Darryl Sandifort (10); Lisa van Belzen (10), Friedenke Baldauf (13) en Karlijn van der Li nden (15). Crum v/d Linden werd bij de mannen in de klasse -73 kg derde. REEK - Bart Maas uit Hansweert is zaterdag tijdens de eerste Topcompetitiewedstrijd mountainbiken van dit seizoen in Reek als eerste geëindigd in de categorie 13-14-jarigen. Maas reed in de wedstrijd van drie kwartier al snel met drie anderen weg uit het peloton. Een halve kilometer voor de meet sprintte de Zuid-Bevelander weg en finishte als eerste VLISSINGEN - Jark Zilverentrant uit Goes heeft dit week einde goed gepresteerd op het Nederlands kampioenschap zwemmen voor aangepaste sporters In Amersfoort won hij twee gouden en twee zilveren medailles. Zilverentant begon met de 100 meter vlinderslag in het 50- meterbad, die voor deze gelegenheid was uitgerust met elek tronische tijdwaarneming. Hij finishte in 1 20,27, goed voor goud en een persoonlijk record. De tweede gouden medaille won hij bij de 400 meter vrije slag op zaterdag. Deze verliep in een voor hem ietwat teleurstellende tijd: 5.28,35 Op de korte vrije slag-onderdelen haalde de Goesenaar twee zilveren medailles. De 50 meter legde hij af in 30,68. De dub bele afstand zwom hij in 1.09,77. CHERETSI - Motorcrosser Casper Ovaa uit Oost-Souburg heeft in het Oekraïense Cheretsi punten gepakt voor het Eu ropees kampioenschap 250cc. Hij werd in de eerste manche 25e en en de tweede zeventiende. Momenteel staat hij in de 34e op het EK. Hij is hiermee de tweede Nederlander. TERBORG - De Vlissinger Jan Brinkman van biljartvereni ging Vega is in Terborg vijfde geworden op het Nederlands kampioenschap bandstoten derde klasse. De verrassend ster ke De Blecourt uit Schoonebeek werd Nederlands kampioen. De tweede plaats ging naar Van Steenbergen uit Harderwijk Met drie overwinningen, keurig verdeeld over de drie speel dagen, eindigde Brinkman met zes punten en een algemeen gemiddelde van 1 98. Het toernooigemiddelde van maar net boven 2.000 toonde aan dat het moeilijk spelen was. De Blecourt uit Schoonebeek ondervond de minste hinder en won met twaalf punten.Brinkman tekende nog wel voor de kortste partij van het toernooi met vijftien beurten (moyenne 3.666). door Ron de Waal MIDDELBURG - Het zal voor zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg een loodzwaar kar wei worden om een ronde verder in de nacompetitie te komen. Aan het begin van de tweede helft leidde de fusieclub com fortabel met 3-1, maar liet zich daarna lelijk de kaas van het brood eten. Madese Boys trok uiteindelijk zelfs nog aan het langste eind: 3-4. Als één van de laatste spelers sjokte hij van het veld, beseffen de dat het weieens zijn laatste thuiswedstrijd voor het eerste team van Zeelandia/Middel- burg geweest zou kunnen zijn. Jan de Rijke was zwaar teleur gesteld, ook al omdat hij vol gende week in de uitwedstrijd tegen Madese Boys hoogst waarschijnlijk een schorsing uit moet zitten. „Gelukkig kunnen we volgende week weer een be roep doen op drie geschorste spelers, dus kansloos zijn we ze ker nog niet. Hopelijk kunnen we de zaken nog rechtzetten, anders is het inderdaad mijn laatste thuiswedstrijd ge weest", zei De Rijke, die op 7 ju ni samen met Piet Baan nog een afscheidswedstrijd speelt. De Rijke gaat daarna terug naar het derde team. Vooral de manier waarop zijn ploeg een 3-1-voorsprong uit handen gaf, zat de routinier ab soluut niet lekker. „Toen zij één op één gingen spelen, hadden wij totaal geen weerwoord meer. Wij kwamen steevast een man tekort en konden dat organisa torisch niet meer rechtzetten." een constante dreiging uit voor de soms onrustig ogende Mid delburgse defensie. Diezelfde Jansen kreeg prompt de bal, na ruim twintig minuten spelen, ietwat fortuinlijk op zijn hoofd na een gekraakt schot. Hij liet Edwin Overbeeke vervolgens kansloos: 0-1. De thuisploeg herstelde zich snel en stond nauwelijks tien minuten later alweer op gelijke hoogte. Vanuit een vrije trap van zo'n twintig meter schoot Lourens zeer bekeken raak: 1-1 Onder aanvoering van Marcel Lourens drukte Zeelandia/Mid- delburg door en kreeg nog voor rust de beloning. Alberto Conde Morgado stond op de juiste plaats om een afgemeten voor zet van Lourens binnen te tik ken: 2-1. Twee minuten na rust waren de rollen omgedraaid. Conde Morgado gaf de assist, en Marcel Lourens volleerde schit terend binnen: 3-1. De thuisploeg leek op rozen te zitten, maar het pakte anders uit. Madese Boys ging risico ne men, wat uitstekend uitpakte. De ploeg van Huib Meerman delfde meer en meer het onder spit in de onderlinge duels, maar had daarbij ook nog eens scheidsrechter Osmanovski niet aan haar zijde. Een zeer licht vergrijp van Victor Baars ten opzichte van Wesley van Aren- donk werd tot veler verbazing bestraft met een penalty, die aan Pieter Dudok wel besteed Fortuinlijk De thuisploeg had in de begin fase, met mogelijkheden voor Mark Roose en Marcel Lourens, de zaken nog aardig op orde. Madese Boys nam het initiatief echter al snel over. Vooral van de gevaarlijke Joost Jansen ging Marcel Lourens (gestreept shirt) probeert in het doelgebied de keeper van Madese Boys te verschalken. foto Lex de Meester was: 3-2. „Als deze man ook op niveau heeft gespeeld, moet hij deze wedstrijd aanvoelen", merkte Huib Meerman na af loop terecht op. Jan de Rijke deed daar nog een schepje bo venop. „Hij wil toch zo graag hogerop? Dat lijkt me na van middag zeer twijfelachtig." De penalty was wel het breekpunt in de wedstrijd, want Madese Boys drukte Zeelandia/Middel- burg steeds verder in de ver drukking. Een kwartier voor tijd schoot Wesley van Aren- donk met een bekeken schuiver de verdiende gelijkmaker bin nen: 3-3. Vier minuten later maakte Madese Boys het Mid delburgse leed nog groter, toen Hein Neefs via de handen van Edwin Overbeeke zijn ploeg zelfs aan de leiding bracht: 3-4. Voor de zeer matig spelende Mark Roose werd het allemaal teveel. Roose, die al een gele kaart op zak had, kon na com mentaar op de leiding vroegtij dig de kleedkamer opzoeken. Het maakte de uitgangspositie voor de return van volgende week er niet echt makkelijk op, besefte ook Huib Meerman. „We zullen dan wel pure vechtlust moeten tonen. Dat miste ik de laatste twintig minuten van middag." Zeelandia Middelburg - Madese Boys 3-4 (2-1). 23. Joost Jansen 0-1, 32. Marcel Lourens 1-1, 39. Alberto Conde Morgado 2-1,47. Marcel Lou- rens3-l, 54 Pieter Dudok 3-2 (straf schop), 75. Wesley van Arendok 3-3, 79. Hein Neefs 3-4. Scheidsrechter: C. Osmanovski (Breskens) Rode kaart: 81. Mark Roose (Zeelandia- /Middelburg 2xgeel). Gele kaart. Victor Baa rs, Edwin Overbeeke, Jan de Rijke Marcel Lourens (allen Zee landia/Middelburg). Aantal toe schouwers: 200. Zeelandia/Middelhurg: Edwin Overbeeke; Errin Yildirim (45. Vic tor Baars), Piet Baan (45 Ruud Mesu), Jan de Rijke, Ruud de Vroe; Paul Constandse, Ronnie Mesu, Marcel Lourens, Lennart Kerkhove; Mark Roose en Alberto Conde Mor gado. door Lucien Roelandt RENESSE - Diana van den Hummel maakte na lange afwe zigheid op indrukwekkende wijze haar rentree in de wed- strijdring. De amazone uit Kou- dekerke werd een jaar geleden getroffen door de ziekte van Pfeiffer. Met twee overtuigende overwinningen in de klasse Ml in de dressuurwedstrijd van de RV Renesse toonde de zeven tienjarige amazone dat ze haar ziekte weer aardig te boven is. Diana van den Hummel had zich op haar heroptreden ook goed voorbereid. Aan niets was te merken dat zij met de ruin Never Know een jaar uit de rou latie was geweest. Met 163 en 162 punten haalde zij als enige in deze klasse in beide proeven een winstpunt. Van den Hummel: „Dit had ik echt niet verwacht. Op het laatst van mijn herstel ben ik weer gaan trainen. De conditie is be slist nog niet zoals het zijn moet, maar daar wordt aan gewerkt. En dit succes is natuurlijk goed voor het zelfvertrouwen." In tegenstelling tot Van den Hummel was het niveau in de beide proeven bij veel combina ties opvallend wisselend. Veelal gaven de paarden in de ene om loop een erg frisse indruk, ter wijl ze zich in de andere omloop erg gespannen gedroegen. Am ber Muehlhaus was hiervan in de klasse Z1 een sprekend voor beeld. De voor RV Renesse uit komende amazone stuurde de in de eerste proef Onze Fleur met 189 punten naar de zege. Dit vond Onze Fleur kennelijk ge noeg van het goede. In de tweede omloop was ze niet vooruit te branden en stokte de teller voor de combinatie op 165 punten, goed voor de laatste plaats. The- rese Jansen, die in de eerste proef tweede werd, eiste nu met Lindert de eerste plaats op met een score van 195 punten. Voor Amber Muehlhaus, die met haar tweede troef Rom Rom, tweede werd met 192 punten. In de klasse Z2 werd de zege in de eerste proef een prooi voor Jennifer Nederveen. De amazo ne uit Kerkwerve stuurde Quickly naar 185 punten, twee punten meer dan Dicky Wienn- ga met Kid Ci-eool Ook in de tweede proef moest Dicky Wie- ringa genoegen nemen met de tweede stek. Ronald Aarts bleef met Navajo de amazone uit Wol- phaartsdijk drie punten voor (184 tegen 181). Lennard Bouw man toonde zich in de klasse M2 in beide proeven oppermachtig (twee keer 160 punten). doorPaafKasse putt^AM De dammers van s-Gravenpolder hebben kraag in Schiedam de eerste van de nationale damhe er overleefd. De ploeg won met *-i van Angarde Informatica 2 blburg. De Goes/Zierikzee orabinatie. die tegen het eerste eam van de Tilburgers speelde, met 8-2 uitgeschakeld. Op de! overwinning van PWG 's- Gravenpolder viel weinig af te dingen. Ko Louwerse opende aan het vierde bord de score voor zijn team door een mooie omsingelingspartij, waarin hij zijn tegenstander liet vastlopen. Toen even later Jan van de Wete- ringh zijn voordeel verzilverde was het al 6-0 en kon het niet meer misgaan voor de Zeeuwse bekerhouder, zeker omdat Daaf Kasse en Bennie Provoost in het late middenspel licht voordeel bereikt hadden. Uiteindelijk speelden beiden remise zodat de eindstand bepaald werd op 8-2. Voor de volgende ronde, die aanstaande zaterdag in het Gel derse Huissen wordt gespeeld, lootte PWG 's-Gravenpolder tegen Witte van Moort 2 uit Wes- terhaar. De Goes/Zierikzee Combinatie trof het niet met de loting. Angarde Informatica had oud-wereldkampioen Harm Wiersma weliswaar thuisgelaten, maar kwam toch met een sterk team op de prop pen. Kees Rijk kon het niet bol werken tegen de gerenommeer de Toine Brouwers en ook Jos de Wild, die tegen de vice- jeugdwereldkamjjioen Michiel Kloosterziel speelde, redde het niet. Aart Walraven stond in een klassieke partij lang onder druk, maar vocht zich toch nog naar een gelijkspel. De beste prestatie bij GZC kwam op naam van Cor Boot. Hij bereikte na schijf winst een gewonnen stand tegen de vroegere Zeeuw se kampioen Toby Hage, maar in het eindspel zijn tegenstander nog liet glippen naar remise. doorSjaakSinke BREDA - De Belgische vrouwen domineerden zaterdag in Breda de derde skeelerwedstrijd voor de Brabant-competitie 2003. Uiteindelijk was Hilde Go- vaerts uit het Belgische Zemst de sterkste in een massasprint, waar Leo Janse uit Yerseke op de zevende plaats finishte. Dat was goed voor de eerste plaats bij de veteranen. In Breda stonden ruim zestig skeeleraars en skeeleraarsters aan de start, waaronder acht Belgische vrouwen. Een aantal van hen waren vroeger al eens Europees kampioen geweest. In een harde wedstrijd met soms felle demarages en dan weer een slakkentempo konden de Zeeu wen zich redelijk handhaven. Jaap Nieuwenhuize (WEA- team) kwam ten val doordat een bout van het klapmechanisme afbrak. Hij verliet hierdoor met enkele schaafwonden de wed strijd. Zijn ploegenoten Leo Janse en Kees de Goffau pro beerden tot drie keer toe te te ontsnappen om een massasprint te ontlopen. Telkens werden ze teruggepakt door de Belgische vrouwen. In de laatste ronde kreeg Kees de Goffau de kop op gedrongen met dertig deelne mers in zijn kielzog. De diverse demarrages hadden de krach ten van de skeelergoeroe uit Ril land echter gesloopt en hij moest met de dertiende plaats (derde veteraan) genoegen ne men Leo Janse hield zich wel staande in de sprint. Hij nestel de zich achter de Belgische vrouwen op de zevende plaats, goed voor de zege bij de vetera nen. Jaap Tatenhove (20e). Jan Visser (27e) en Jos Krijger (45e) wisten in ieder geval te finishen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19