Human is onmisbaar voor Hoek I I I I I I Van Hooijdonk houdt ploeg in de race 15 CE INTERNATIONAL BV Combiregeling ippyiü Victor Sikora geeft Ajax weer vleugels 16 17 21 21 23 24 \anvaller leidt zijn ploeg naar finale Amstel Cup Van Lare pakt haar dertiende wereldtitel Ernstig ongeval Van der Kooij Van Bommel op schot voor PSV Arnemuiden heeft spitsenprobleem HVV'24 wacht nog een zwaar slot maandag 12 mei 2003 Korfballers Tjoba zijn de weg kwijt Morres grijpt naast promotie Volleyballers mogen naar EK HWP opnieuw in de Meesterklasse hoek - Hij sleurt, passeert en ttt zijn medespelers keer op Ita vrij voor het doel. Arjan Human is van onschatbare «arde voor Hoek, maar de aanvaller heeft dit seizoen één probleem: scoren. In de halve fi nale van de Amstel Cup tegen aswh verscheen Human tot jrie keer toe oog-in-oog met keeper Willem-Jan Barendregt, maar hij kreeg de bal niet tegen it netten. Human leverde ech ter ook twee haarfijne voorzet ten af, die voldoende bleken voorde winst (2-1) en een plek in de finale tegen UNA. [nde competitie scoorde Arjan Human slechts zes keer. De Mid delburger compenseerde dat ge- brek aan scorend vermogen échter met een karrevracht aan assists en was één van de be- iangrijkste schakels binnen het elftal van Hoek. Ook tegen AS WH maakte hij in het eerste uur weer het verschil met slimme sieekpassjes, afgemeten voor zetten en sublieme acties. „In de eerste helft was het alles, maar 'jrust was ik niet sterk genoeg user", zei Human na afloop, in het is klote dat ik er zelf niet éeninheb geschoten." Voor veel aanvallers is scoren net belangrijkste dat er bestaat enookHuman kan genieten van een doelpunt. Maar de voorma lige prof weet ook heel goed dat het met alleen om goals draait. „Kijkalleen maar naar het aan tel assists dat ik dit seizoen heb gegeven. Ik zou tien keer op doel kunnen schieten en dan gaan er misschien acht in. Maar ik kan de bal ook tien keer breedleg- gen, zodat het tien keer een doelpunt is. Scoren heeft ook met vertrouwen te maken, je moet het gevoel hebben. Ik ben 'n best als ik in de spits VLISSINGEN - Triatlete Térèse van Lare is gisteren op Ibiza we reldkampioene geworden in de ittftijdscategorie 50-54 jaar. Voor de inwoonster van Sluis sas dit haar achtste wereldtitel op het onderdeel long distance en de dertiende in totaal. Van Lare, in januari 54 jaar ge sorden, was in de kustplaats Eivissa veruit de snelste over 4 kilometer zwemmen, 120 kilo meter fietsen en 30 kilometer lo pen. Na 7 uur 43 minuten en 36 seconden kwam de Zeeuws- Vlaamse over de meet. Daarmee kwam ze ruim een halfuur eerder aan dan de Ame rikaanse Vanessa Cooney, die 8.14.48 klokte. De laatste podi umplaats was voor de Canadese Nancy Cole-Hryciw. Zij finishte m 8.15.05. Van Lare maakte met name het verschil op de fiets. Na het zwemmen - niet haar favoriete onderdeel - lag ze anderhalve minuut voor op de concurrentie, na het fietsen was dat al meer dan twintig minuten. Op het looponderdeel consolideerde ze tenslotte haar voorsprong. DEN HAAG - Vincent van der Kooij rijdt dit seizoen zo goed alszekergeen wedstrijden meer. De 23-jarige beroepsrenner uit de BankGiroLoterij-formatie kwam zaterdag in Zoeterwoude z«aar ten val na een aanrijding met een vrachtwagen. Aanvankelijk werd, gezien de verwondingen aan met name zijn linkerarm, zelfs gevreesd voor zijn carrière. Na een be zoek aan het ziekenhuis was zijn vader gistermiddag echter al- fteer wat optimistischer. De mnner. die ook een hersen schudding heeft, kan zich niets van het voorval herinneren. \an der Kooij was op weg van ajn woonplaats Bergen op Zoom naar het ouderlijk huis in Leiderdorp, toen hij in Zoeter woude het slachtoffer werd van een bizar ongeluk. Op een smal- le polderweg bleef Van der Kooij met zijn arm haken achter de sPiegel van een tegemoetko mende vrachtauto e verwondingen bleken na ankomst in het ziekenhuis zeer ernstig. Een operatie van de ge- n eLUebooS was noodzake- J üe Dreuk is verholpen door ^ee schroeven in te brengen. speel. Dit seizoen heb ik vaak op 'tien' gespeeld en dit was pas de tweede keer achter elkaar dat ik als spits speelde." Evenals een week eerder tegen Kloetinge vormde Human tegen ASWH weer samen met Rieno van Oost de voorhoede. Na een kwartier stuurde Thomas Ragut Human de diepte in en koos Van Oost positie bij de eerste paal. De instormende Mare Minnaert kon de voorzet van Human ver volgens koel binnenplaatsen (1-0). In die fase was Hoek veel sterker dan ASWH, toch de nummer drie van de hoofdklas se B. Björn Langeveld schoot na een steekpass van Human op de voeten van doelman Barendregt en de aanvaller kreeg de bal even later zelf ook niet langs de keeper. ASWH wist in de eerste helft slechts sporadisch een moge lijkheid te creëren en de kansen- verhouding' (zes tegen één) zei genoeg over de verhoudingen op het veld. Direct na rust sloegen de Zuid-Hollanders echter plot seling toe. Onno Doeland (ex- Hoek), die verder te weinig in het spel voorkwam, zette Robert Visser alleen voor Jürgen Bel- paire, die kansloos was op de in zet van de aanvaller: 1-1 Het antwoord van de thuisploeg liet niet lang op zich wachten. Een pass van achteruit van Jo- han Mücher belandde bij de vrijstaande Human, die niet zelfzuchtig was en Rieno van Oost 2-1 liet scoren. Daarna zakte Hoek echter te ver in, waardoor ASWH het initiatief kon nemen. Dat leidde tot één levensgrote kans. Robert Visser mocht op de rand van buiten spel doorgaan, had de 2-2 op zijn schoen, maar koos ervoor de bal breed te leggen op Izaak Ver hoeven. Een vlagsignaal bleef uit, maar scheidsrechter Stange floot voor buitenspel. De beste kans in de resterende tijd was opnieuw voor Human, maar zijn schot strandde op de paal. ASWH-trainer Jack van den Berg keek na afloop met een chagrijnige blik voor zich uit. „Dat de scheidsrechter zo'n goal afkeurt, daar snap ik hele maal niets van. De grensrechter vlagde niet en hij stond er zelf tien meter vandaan. De mensen van ons die wél op één lijn ston den, spraken er net schande van. Het was toch beslissend voor de wedstrijd en daar baal ik van. Het is frustrerend om in de halve finale te worden uitgescha keld." Voor zijn collega Cees Houtepen hield de overwinning op ASWH in dat zijn verblijf bij Hoek met twee weken is verlengd. Houte pen was een tevreden trainer. „We hebben veel gegeven en hadden het veel eerder moeten afmaken. De gedrevenheid Arjan Human (rechts) ontfutselt een speler van ASWH de bal. foto Camile Schelstraete door Jochem Lippmann ROTTERDAM - Na een week waarin De Kuip het toneel was van twee con certen van Bruce Springsteen onder streepte Pierre van Hooijdonk gisteren nog maar eens wie bij Feyenoord 'The Boss' is. De vrijdag in hoger beroep vrij gesproken spits wees zijn ploeg in het gewonnen thuisduel met RKC (2-1) via een benutte vrije trap opnieuw de weg in de bizarre race om de tweede plaats. Smetje op de alweer twaalfde opeen volgende zege was de uitslag van het duel tussen NEC en Ajax, waarin de Amsterdammers in de tweede helft een achterstand ongedaan maakten (1-2). Drie wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Feyenoord nog steeds een punt minder dan de rivaal uit de hoofdstad. Ajax moet het nog opnemen tegen De Graafschap (thuis), Twente (uit) en Heerenveen (thuis). Feyenoord treft kampioenskandidaat PSV (thuis), Willem II (uit) en Roda JC (thuis). In navolging van overwinningen na de winterstop tegen NEC, NAC, De Graaf schap, RBC, Vitesse en FC Utrecht hield Feyenoord zijn fans weer lang in span ning. Bij afwezigheid van de gebles seerde Gérard de Nooijer en zijn eerste vervanger Loovens promoveerde trai ner Bert van Marwijk wisselspeler Gy- an als centrale verdediger. De weinig gelukkige keuze van de oefenmeester bleef op soms miraculeuze wijze zonder gevolgen. Klassejustitie Na een gelijke ruststand (1-1), doel punten van Van Diemen (5e) en Kalou, verscheen Hoogendorp tot drie keer toe alleen voor doelman Lodewijks. Ook Janssen mocht helemaal vrij vanaf vijf meter proberen raak te schieten. Beide spitsen bleven falen. De vorig jaar nog als tweede doelman van PSV acterende Lodewijks hield zijn nieuwe werkgever overeind en gaf Van Hooijdonk de gele genheid het duel in de 77e minuut als nog vanuit een vrije trap te beslissen. Trainer Martin Jol van RKC had het zich nog zo voorgenomen. Maar bij het horen van de naam van Van Hooijdonk kon hij toch niet meer op zijn tong bij ten. „Goede voetballer hoor, die Van Hooijdonk. Volgens mij is hij ook te recht vrijgesproken. Maar waar ik me aan stoor is dat niemand het over Peter van den Berg heeft." „Dat terwijl de zaak van Van den Berg veel overeenkomsten kent met de zaak Van Hooijdonk. De scheidsrechter zegt in beide gevallen dat ze schuldig zijn. De televisiebeelden wijzen niets uit. Maar Van den Berg wordt wel ge schorst. Dat terwijl Henk Vos van RBC nog heeft verklaard dat Peter niets heeft gedaan. Ja, dan spreek ik over klassejustitie. Al neemt niet weg dat we hier met 3-6 hadden moeten winnen. Hoogendorp is onze topscorer. Zoals hij hier afrondde, kan ik het echter nu nog. En dan was ik vroeger nog verdediger." Trainer Van Marwijk had begrip voor de woede van Jol. Als trainer van For- tuna Sittard bespeurde hij ook wel eens een verschil tussen de benadering van de topdrie en de rest. „Van den Berg had volgens mij ook wel vrijgesproken kun nen worden", aldus de oefenmeester van Feyenoord, die opnieuw tijdens een wedstrijd een paar jaar ouder werd. „Wat een wedstrijd weer en wat een ontknoping. Dit is niet goed voor het hart, maar we leven nog. Blijven hopen op een misstap van Ajax dus." ANP Pierre van Hooijdonk is uitgelaten nadat hij Feyenoord op 2-1 heeft gebracht in het duel met RKC. foto Robert Vos/ANP straalde er vanaf en de eerste helft was top. Ik heb vandaag weer genoten en nu gaan we over twee weken proberen die beker te pakken." Hoek-ASWH 2-1 (1-0). 15. Mare Minnaert 1-0, 46. Robert Visser 1-1, 54. Rieno van Oost 2-1. Scheids rechter: J.A.M. Stange (Zevenber gen). Gele kaart: Franky Standaert (Hoek) en Koen Scheurwater (AS WH). Aantal toeschouwers: 650. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Franky Standaert, Frank de Wispelaere, Bart Poppe (86. Sunny Nwachuk- wu), Djamel Buyse, Björn Lange veld, Mare Minnaert; Rieno van Oost (80. Leon van den Ouden) en Arjan Human. 771 r waren problemen rond Hj de kaartverkoop voor het duel van NEC met Ajax, om dat Ajax de kaarten wilde verkopen buiten de combi regeling om. De burgemees ter van Nijmegen ging daar niet mee akkoord en daarom zaten er gisteren geen Ajax- supporters op de tribune in Nijmegen. Ook de wedstrijd van de A-junior en van NEC tegen Ajax Al werd zaterdag afgelast, want er bestonden vermoedens dat een grote groep Ajax-supporters zich dan al in de stad zou ophou den. De verantwoordelijke men sen hadden namelijk op internet ge lezen dat veel suppor ters van Ajax al op zater dag naar Nij megen zou den afreizen. Ze zouden in de stad blijven en dan probe ren om de volgende dag het stadion in Nijmegen binnen te komen. Als je dus tegen woordig zo'n bericht op het internet zet, is iedereen me teen in paniek. En volgens mij is er het hele weekeinde niets gebeurd. De supporters van Ajax die wel naar Nijme gen kwamen zijn allemaal zonder problemen terugge stuurd door de politie. Die combi-regeling is overi gens wel heel vervelend. Dat heb ik vorig jaar gemerkt toen een vriend van mij uit Heerenveen, die supporter is van NEC, naar de wedstrijd Groningen-NEC wilde. Hij moest eerst van Heerenveen naar Nijmegen, daar moest- ie een kaartje kopen en dan mocht hij met het georgani seerde vervoer van Nijmegen naar Groningen. Van Gro ningen moest hij na de wed- „n.s Pi M strijd weer terug naar Nijme gen en pas dan kon hij terug naar zijn huis in Heerenveen. Ik heb toen maar een kaartje voor hem geregeld, want dat is natuurlijk belachelijk. Het kost enorm veel geld Dat probleem heb je bij Ajax na tuurlijk nog vaker. Die club heeft supporters door het he le land zitten, maar die moe ten dan eerst allemaal naar Amsterdam en van daaruit mogen ze pas naar een uit wedstrijd. De supporters van ADO Den Haag hebben ook niet zo'n heel fijn weekeinde achter de rug. Hun club kon kampioen worden bij Go Ahead Eagles, maar ADO kreeg veel te weinig kaarten. Terwijl het duel niet eens was uitverkocht! Maak dan een groot vak voor de ADO-sup- porters, zodat het stadion tot de nok toe vol zit, en je hebt een fantastische sfeer. Nu was er op de wegen rich ting Deventer alleen maar gedonder en daardoor krijgt ADO Den Haag weer direct het stempel van het verleden opgedrukt. Een hele tijd heb je er helemaal niets over ge hoord, maar nu is iedereen weer bang dat er volgend sei zoen in de eredivisie 34 risi cowedstrijden bij komen. De afgelopen jaren heeft de club behoorlijk wat goodwill ge kweekt, dat nu weer afbrok kelt. Kijk, daar heb je ADO weer, zegt iedereen nu. Het wordt allemaal negatief ont vangen en dat is jammer voor de mensen van de club. Want het gaat waarschijnlijk maar om een kleine groep suppor ters. Dennis de Nooijer door André Hoogeboom NIJMEGEN - Het was tot giste ren niet zijn seizoen, maar in Nijmegen kreeg Ajacied Victor Sikora enige sportieve genoeg doening. Twee van zijn voorzet ten werden door achtereenvol gens Jari Litmanen en Maxwell verzilverd, waardoor Ajax bij NEC een 1-0-achterstand wist om te zetten in een 2-1-overwin ning. Met nog drie ronden te gaan houdt de ploeg van Ronald Koeman de kansen op een her nieuwde deelname aan de Champions League in eigen hand. „Hoe zeer de andere partij ook geholpen wordt", sneerde de trainer van Ajax na de moeiza me middag in De Goffert nog even richting de voetbalbond en de tuchtcommissie van de KNVB. Dat uitgerekend Pierre van Hooijdonk, de in hoger be roep vrijgesproken Feyenoor- der, de winnende treffer voor zijn club maakte tegen RKC, was ook Koeman niet ontgaan. Bij die ene opmerking bleef het. „We moeten het accepteren en overgaan tot de orde van dag." Revanche Dat betrof vooral opluchting aan de kant van Ajax, dat weer een uitwedstrijd met moeite won. Vooral dankzij Victor Si kora. De vleugelspits kende een moeilijke tijd bij Ajax en be schouwde zijn bijdrage tegen NEC als een gedeeltelijke re vanche. In twee opzichten. Een sportieve genoegdoening voor zichzelf en een duidelijk daad richting het Nijmeegse publiek. Want zijn sterke optreden was ook een duidelijk antwoord aan de toeschouwers in de Goffert, die de invalbeurt met spreekko ren en fluitconcerten begeleid den. Het maakte de aanvaller juist sterker. „Ze scholden mij en vooral mijn moeder uit op een verschrikkelijke manier. Je kent dat wel: de ergste ziektes wor den naar je hoofd geslingerd Dat moet je bij mij nu net niet doen en zeker niet op moeder dag. Ik was daardoor dubbel ge motiveerd, tweehonderd pro cent. En als het dan nog lukt allemaal ook, is dat wel kicken. Moeizame start Victor Sikora werd deze zomer door Ajax en Ronald Koeman naar Amsterdam gehaald. „Een speler die ook voor de bal durft te spelen. Daar hebben we er bij Ajax te weinig van," sprak de trainer destijds. Tot gisteren was zijn optreden in het Ajax- shirt geen succes. Een moeizame start, gevolgd door een serie blessures beperkten de inbreng van de nieuweling. Hij werd be stempeld als een miskoop, uit gefloten in de Arena, beschimpt door pers en supporters. „Ik had het moeilijk in het begin", er kent hij. „Dat was geen wonder Ik had een groot deel van de voorbereiding gemist, ik was aan het beachvolleyballen, toen Ajax al aan de voorbereiding was begonnen." Dieptepunt Toen hij uiteindelijk naar de Arena kwam, waren de ver wachtingen hooggespannen, maar die kwamen niet uit. Siko ra kwam niet op gang, met als dieptepunt een dramatisch op treden tegen uitgerekend NEC, in de eerste helft van de compe titie. Na een halfuur werd hij door Koeman uit zijn lijden in de Arena verlost. Een blessure periode volgde. Hij scheurde z'n kniebanden en kwetste zijn kuit. Het was een lijdensweg, die gisteren abrupt ten einde kwam Ajax stond met 1-0 ach ter en bijna zelfs met 2-0, maar Dennis de Nooijer miste de prachtige kans voor de Nij meegse ploeg. Sikora kwam er na rust in als vervanger van Hatem Trabelsi. NEC had met de fanatieke start het meeste kruit al verschoten en Ajax, zonder het geschorste duo Christian Chivu en Zlatan Ibrahimovic, had de loomheid van zich afgeschud. De duels werden nu wel gewonnen, NEC kwam nauwelijks meer over de middenlijn. Wesley Sneijder en Steven Pienaar namen de ploeg op het middenveld op sleep touw, Sikora onderscheidde zich aan de linkerkant. Z'n eer ste balcontact was al goed en dat bleef zo. „Ik had zelf nog kunnen scoren", mokte hij nog na afloop. „Dat was helemaal mooi geweest." Zijn de twijfels nu weg? „Ik heb nooit twijfels gehad. Ik weet wat ik kan, maar heb dat alleen door omstandigheden nog niet kunnen laten zien. Ik zit nu op ongeveer 65 procent van mijn top, dus ik ben er nog lang niet. Dat komt pas volgend seizoen Ronald Koeman keek tevreden toe. Nu Victor Sikora erbij is, kan Ajax eindelijk ook weer met twee vleugelspitsen spelen. En dat is soms wel handig, zo bleek gisteren in stadion De Goffert. GPD i iT-é

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15