Missie in Macedonië is kritiek Morres/Hulst verliest van Woerden Geen prijs voor echte topscorer Rinus van de Ven wil met titel afscheid nemen van de 85cc Volleybalbondscoach Goedkoop heeft vertrouwen in goede afloop Volleyballers verliezen ■Si ■■■■■■■■■■Hl s23 Axel-Zeeland Sport in Biervliet Scheldeloop in Terneuzen Zwemwedstrijden in Oostburg G-voetbaltoernooi in Zierikzee Go Ahead toch tegen ADO uitslagen Atlete Elana Meyer geschorst agenda HYDRO AGRI SLUISKIL donderdag 8 mei 2003 Jnnr Peter van Kouteren WOERDEN - De start was veel belovend, maar uiteindelijk stonden dc volleyballers van Horres/Hulsl gisteravond met Wc handen. De Zeeuws- Vlaamse formatie won in de eer ste wedstrijd van de nacompeti- tic om een plaats in de tweede divisie in en tegen Woerden de eerste set nog wel. Daarna was er voor Morres/Hulst echter geen houden meer aan. Woerden versloeg de Zeeuwen in een marathonpartij met 3-1 en bezorgde de ploeg van Guido de Beule een fikse kater. „Dit is natuurlijk ook een grote dom per", zei trainer Guido de Beule. Morres/Hulst nam brutaal het initiatief en profiteerde van de onrust in de Woerden-gelede ren. „De druk lag bij hen. Dat was in het begin heel goed te merken", vond De Beule. „Dat hebben we in de eerste set ook goed uitgebuit." De ploeg verzekerde zich in de slotfase van een krappe zege (23-25) en had ook in de tweede set lang uitzicht op een over winning. Beide teams deden in nauwelijks voor elkaar onder. De thuisploeg koesterde in een periode met van beide kanten goed side-out spel tot in de slot fase een vlot verkregen nipte voorsprong. Woerden maakte er 25-23 van en en trok de stand daarmee in evenwicht. Die tegenslag miste zijn uitwer king op de Hulster formatie niet. Morres speelde geforceerd. Woerden rook winst en profi teerde van fouten van Hulst. Dat vertaalde zich in een afgete kende zege voor de thuisclub: 25-16. Woerden wees Morres- /Hulst in de vierde set met 25-21 terug en is afhankelijk van het resultaat in het laatste duel van de driekamp. Spivo, dat in de eerste confrontatie Woerden met 3-2 versloeg, is zaterdag om 17.00 uur in Hulst te gast. rinorCilva vanderKooy BREE - De opdracht is niet een voudig. Toch begint Bert Goed koop morgen met vertrouwen aan de missie in Macedonië. De bondscoach moet de Neder landse volleyballers in Strumi- ca naar het EK en de daaraan verbonden olympische kwalifi catietoernooien zien te leiden. „Dit toernooi kan ons seizoen maken of breken", beseft Goed koop. „Het zal zeker niet mak kelijk worden, maar we horen er bij de grote evenementen ge woon bij te zijn." Door de nederlaag tegen Spanje in de eerste fase van het EK- kwalificatietoernooi vorig jaar in Rotterdam, heeft Nederland de strijd om de eerste plaats in de poule niet meer in eigen hand. De bondscoach richt zich daarom op de tweede plek. De twee beste landen op deze posi tie van de in totaal vier poules mogen in september ook naar Duitsland. „Het is zaak dat we in de eerste twee wedstrijden tegen Slove nië en Macedonië geen sets verspelen. Met het rallypoint- systeem is dat geen makkelijke VILVOORDE - Het Nederlands mannenvolleybalteam heeft gisteren de laatste oefenwed strijd voor het EK-kwalif icatie- toernooi verloren in en tegen België. In Vilvoorde werd het 3-1 voor de Belgen: 25-21 19-25 '25-2125-20. ANP opgave, maar dan zit je vrijwel zeker bij de beste twee. We kun nen ook nog eerste worden als Spanje een beetje meewerkt. Maar hoe we ons plaatsen is ook niet interessant, als we het maar halen." Deelname aan het EK is dit jaar van extra groot belang omdat daar toegangsbewijzen voor de eerste twee olympische kwalifi catietoernooien kunnen worden afgedwongen. Als dat niet lukt, hangt het af van de wereldrang lijst of Nederland aan het derde en laatste evenement mag mee doen. „We zijn nog niet bezig met rekenen, maar voor de con tinuïteit is het belangrijk dat we er in Athene ook bij zijn. Al zul len we daar waarschijnlijk niet om de prijzen kunnen mee doen." Moeilijke jaren Ondanks de olympische titel van 1996 is Goedkoop van me ning dat Nederland zich be- scheiden moet opstellen. Na een moeizame periode rond het fail lissement van Top Volleybal Ne derland vindt hij dat Nederland eerst weer moet waarmaken dat het als team en organisatie mee kan in de top. „We hebben moei lijke jaren gehad en proberen de zaak nu weer op te bouwen. Met Pro Volley is een goede start ge maakt, maar we zijn er nog lang niet. Gelukkig is in tegenstel ling tot eind jaren negentig de opvolging er wel. De opleiding heeft zich al bewezen, want steeds meer jongens van het ta lentteam stromen door naar Oranje en de top van de eredivi sie. Maar het is afwachten hoe de spelers zich verder ontwik kelen." Goedkoop, die in de voorberei ding met zijn team oefende te gen Brazilië en België, leunt in Macedonië nog op de ervaren krachten als Richard Schuil, Guido Görtzen en Reinder Nummerdor. De aanvoerder is na de uitschakeling met zijn team Treviso in de Italiaanse competitie toch beschikbaar. „Het draait het komend week einde vooral om de individuele kwaliteiten. Normaal werk je de hele zomer naar een doel en gaat dan pieken. Nu moet je er in het begin al staan. De spelers die in vorm zijn, mogen het laten zien. Daar stellen we ons op in. Het doet me daarom ook goed dat Görtzen en Schuil fris uit Italië zijn terugkomen. Dat geeft ver trouwen. Ook Nummerdor brengt veel ervaring in het team ."ANP Bert Goedkoop: „Hoe we ons plaatsen is ook niet interessant, als we het maar halen." foto Koen Suyk/ANP VLISSINGEN - De beslissingswedstrijd om de nacompetitie te ontlopen tussen de zondag vierdeklassers Axel en Zeeland Sport wordt zondag op het terrein van Biervliet gespeeld. De winnaar van het duel blijft in de vierde klasse. De verliezer moet nog nacompetitie spelen om ook volgend seizoen in de vierde klasse te spelen. Is de eindstand gelijk, dan volgt een verlenging van tweemaal vijftien minuten. Is de stand dan nog gelijk, blijft Zeeland Sport zeker in de vierde klasse. Die beslissing valt op basis van het betere doelsaldo dat de Walcherse ploeg in de regulie re competitie heeft gehaald. TERNEUZEN - Jogging Club Dow en atletiekvereniging Scheldesport organiseren zaterdag samen voor de eerste keer de 25 km Scheldeloop, de vroegere Halve Marathon van Ter- neuzen. De loop wordt georganiseerd vanwege het tekort aan langere trimlopen. De 25 km Scheldeloop start zaterdag om 14.00 uur bij Scheldorado in Terneuzen. Naast de 25 km-loop staan er een zeemijl (1853 meter voor de jeugd) en een 6- en 12-kilometer- loop op het programma. I-Jet parkoers loopt volledig buiten dijks over de Scheldedijk TERNEUZEN - Het zwembad De Eenhoorn in Oostburg staat zondag in het teken van de Zeeuwse sprint wedstrijden. Tij dens deze wedstrijd komen de snelste Zeeuwse sprinters aan de start. De zwemmers van de Schelde uit Terneuzen ontbreken. Zij doen mee aan een sprint en wisselslagfestijn in Spijkenisse. Zowel de wedstrijd in Oostburg als het sprinttoernooi in Spij kenisse is voor de deelnemers de laatste mogelijkheid om li.- mieten te behalen voor de Nederlandse sprintkampioen schappen die 21 en 22 juni in Amsterdam worden gehouden. De wedstrijd in Oostburg begint om 14.30 uur. ZIERIKZEE - Het jaarlijkse G-voetbaltoernooi van het KNVB-district Zuid I is toegewezen aan Zierikzee. In totaal 33 teams op B- en C-niveau treffen elkaar op zaterdag 17 mei op sportpark Den Hogen Blok. Het toernooi, georganiseerd door Mevo, wordt om 10 00 uur officieel geopend door burge meester Asselbergs van de gemeente Schouwen-Duiveland. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens het slotfeest. DEN HAAG - De eerste-divisiewedstrijd Go Ahead Eagles- ADO Den Haag, die gepland staat voor komende zondag, gaat gewoon door. Na uitgebreid overleg tussen de gemeente De venter, politie, justitie, KNVB en de clubs is daar gistermor gen toe besloten. Het duel was eerder al bestempeld als risicowedstrijd. Omdat ADO Den Haag dit weekeinde kampioen kan wordenvreesde de burgemeester van Deventer voor ongeregeldheden met Haagse supporters. Er gelden wel enkele bijzonder voorwaarden. ADO mag maximaal vierhonderd fans 'meenemen'. Er geldt een combi regeling, vervoer per bus is dus verplicht. Haagse fans die per auto naar Deventer komen, zullen - voorzover ze als zodanig herkenbaar zijn - uit de stad worden geweerd. Bovendien is de kaartverkoop voor het duel stopgezet door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Motorcrosser Rinus van de Ven is gisteren ver trokken naar Milaan, waar hij komend weekeinde het Euro pees kampioenschap rijdt. De vijftienjarige Vlissinger pro beert daar zijn prestatie van vo rig jaar te verbeteren. Toen werd hij zestiende. „Voor Rinus in oktober afscheid neemt van zijn 85cc motor, wil- Zeeuws-Vlaamse driebandentop op Driewegen-Cup TERNEUZEN - Hij werd vorig jaar winnaar van de eerste uit gave. De mondiale subtopper Jean-Paul de Bruijn is ook nu de trekpleister in het driebanden- toernooi om de Driewegen-Cup, dat vandaag in café Driewegen aan de Oudelandseweg in Ter- neuzen van start gaat. Organisator Johan de Witte heeft voor zijn tweede toernooi een keur aan biljarters bijeen gebracht. Het selecte gezel schap vormt in feite de Zeeuws- Vlaamse top bij het driebanden. Oe tweede Driewegen-Cup brengt met Theo Platjouw, Bar ry, Meerten en Barry Dallinga, EritsBakker, Dion Bergmans en Etienne van Damme de beste spelers uit de regio aan de start. De deelnemers zullen er waar schijnlijk niet in slagen De Bruijn van de zege af te houden, maar de elitegroep staat wel ga rant voor een toernooi van uit zonderlijk hoog niveau. „Gelet op het feit dat, met uitzondering van De Bruijn, het deelnemers veld ongeveer van gelijke kwa- hteit is", verwacht De Witte, „hanteren we geen handicap, iedereen gaat naar vijftig pun- en. Dat garandeert bijna zeker een aantal spannende partijen." De manier waarop Jean-Paul de oruijn zich op het toernooi oorbereidt (een serie van 23 op e kleine tafel), geeft aan dat hij veer voor de overwinning gaat. et is aan de besten van de rest uit Zeeuws-Vlaanderen om dat te verhinderen. Indeling Poule 1: Jean-Paul de K9". Uis Dallin9", Meerten lp y lTt?a' 'er"ie van Damme. Pou- HnrJntiBakker- Theo Platjouw, uarry Dallinga, Dion Bergmans. len we het EK en WK nog win nen", zei vader Giel van de Ven vlak voor hun vertrek. „Maar", zo zei hij een zin later, „we we ten absoluut niet waar hij op dit moment internationaal staat. Ze zeggen dat hij goed rijdt. De bondscoach is ook enthousiast, maar wij gaan pas rekenen als hij door de kwalificaties heen is gekomen." Zaterdag heeft Rinus van de Ven eerst twee vrije trainingen en daarna volgen die kwalificaties. Deze worden verreden in meer dere series. „Wij hopen dat Ri nus in de laatste serie zit. Dan is de baan al goed ingereden. Ik denk dat Rinus wel een be schermde status heeft bij de lo ting. Hij was vorig jaar immers zestiende op het EK." Maar ook al zit Van de Ven in de laatste ploeg, dan nog is het een hele opgave voor hem om zich te plaatsen. Giel van de Ven: „Alle Europese landen mochten acht coureurs afvaardigen naar Mi laan. Van hen gaan er maar veertig naar de finale. Het zou ook heel goed kunnen zijn dat het toernooi er zaterdagavond voor ons op zit, maar daar gaan we niet vanuit." De finale op zondag is, als Van de Ven hem haalt, ook een stuk zwaarder dan de Vlissinger van uit Nederland gewend is. „Hier rijd je twee manches van elk twaalf minuten plus één extra ronde. Maar in Milaan zijn er drie manches van twintig minu ten plus twee extra ronden. Dat is echt heel erg zwaar. En dan zit er steeds maar heel kort rust tussen. De eerste manche is om 13.30 uur, de volgende om 14.30 uur en de laatste weer een uur later. Maar dat maakt Rinus al lemaal niet uit. Fysiek zit hij goed." Las Vegas Mocht Rinus van de Ven in Mi laan en later op het WK in het Italiaanse Asti niet passend af scheid hebben genomen van zijn 85cc motor, dan kan hij dat als nog doen in Las Vegas. Giel van de Ven: ,,De AMA (American Motorcross Association) heeft hem uitgenodigd om op 10 okto ber zijn laatste race op deze mo tor in Las Vegas te komen rijden. Die Amerikanen hebben hem al een paar keer zien rijden en zijn helemaal weg van hem. En dus nodigden ze hem uit... Maar eerst wil Rinus nog een titel pakken in de 85cc." door Jaap van Essen DEN HAAG - Roy Makaay en Ruud van Nistelrooij voeren de ranglijst van de Gouden Schoen aan. Het zou voor het eerst sinds 1986 (Marco van Basten) zijn dat de prijs voor de beste schutter van de Euro pese velden naar een Neder lander gaat. Het zal echter een prijs met een smetje zijn, de enige echte Europese top schutter is namelijk een totaal onbekende voetballer. Er gaat momenteel geen dag voorbijof Andrei Krolov heeft een moment van somberheid. Zijn leven lang speelt de nu dertigjarige spits in de nogal obscure nationale competitie van Estland. Hij kwam uit voor diverse clubjes en was een handvol jaren geleden ook in ternational. Uitzicht op enige internatio naal aanzien, laat staan op een echte prijs had hij nooit. Tot hij ruim twee jaar geleden over stapte naar FC TVMK Tallinn. Geen club die ooit de Cham pions League zal winnen, maar wel een topclub in eigen land, een club waar zijn kwali teiten als doelpuntenmaker eindelijk tot volle ontplooiing konden komen. De perschef van TVMK wordt bijna lyrisch wanneer hij over de aanvaller vertelt. „Hij ïseen echte spits. Altijd op de goede plek en hij schiet ze er zowel met links als rechts in. Boven dien is hij ook nog kopsterk, hoewel hij maar 1 meter 77 lang is." De hoogste divisie in Estland telt maar acht clubs, die elkaar vier keer per seizoen ontmoe ten. In totaal speelt iedere club dus maar 28 duels, en daarin scoorde Krolov maar liefst 37 doelpunten. Een onwaar schijnlijk aantal. Niemand in Europa scoort meer dan Andrei Krolov, maar de Est zal de Gouden Schoen niet krijgen. De eeuwige roem is voor hem niet weggelegd. Simpel en alleen omdat hij nu eenmaal een Est is. Simpele formule En daar baalt Krolov stevig van. Kan hij eindelijk eens echt naam maken, hebben ze in het Westen weer iets be dacht om hem in de anonimi teit te houden. Vroeger, toen was het allemaal simpel Europees topschutter was degene die in de hoogste divisie van een bij de Uefa aangesloten bond de meeste doelpunten maakte Het blad France Football bedacht het klassement nu 35 jaar geleden en de eerste Gouden Schoen ging in 1968 naar de Portugees Eusebio (42 goals) van Benfi- ca. Natuurlijk werd er in de loop der jaren wel eens een wenk brauwtje gefronst. Bijvoor beeld wanneer er weer eens een Roemeen de prijs won. Dat gebeurde in 1975, 1977, 1987 en 1989. Telkens ging het om een aanvaller van Dinamo Boekarest en dat was nu net de club van de familie Ceausescu, de dictatoriale clan van machtshebbers in het voorma lige communistische bolwerk. Zeker in de laatste jaren werd duidelijk dat er volop gerom meld werd om de zeer gewaar deerde topscorersprijs in de wacht te slepen. Met name achter het IJzeren Gordijn Pas 1996 werd besloten de competitie opnieuw in te stel len, ditmaal door een aantal samenwerkende sportbladen De Portugees Eusebio (links) was in 1968 de eerste voetballer die de Gouden Schoen won. Rechts Zilveren Schoen winnaar Antal Dunai H. en de Uefa. Om te voorkomen dat alleen maar spitsen uit zeer zwakke competitie de prijs nog zouden winnen, werd een nieuwe puntentelling in gesteld. Doelpunten gescoord in sterkste landen (aangewe zen via de zogenaamde coëffi- cientenranglijst van de Uefa) telden voortaan dubbel. Factor Het systeem werkte bij de eer ste de beste gelegenheid uit stekend. Ronaldo, toen nog van Barcelona, werd in 1997 winnaar van de Gouden Schoen De puntentelling werd twee jaar geleden nog eens gewijzigd. Nu tellen doel punten alleen in de vijf beste landen dubbel, een aantal an dere landen (zoals Nederland) heeft een vermenigvuldigings factor van 1,5. Het lijkt allemaal misschien wat eerlijker (scoren is een zware competitie is nu een maal moeilijker), maar tege lijk is het systeem zeer oneven wichtig. In Duitsland en Italië spelen de club bijvoorbeeld 34 duels. In Engeland, Spanje en Frank rijk 38. Makaay en Van Nistel rooij hebben vier duels meer om hun totaal op te vijzelen- Bovendien kan niemand ob jectief beoordelen of het inderdaad moeilijker is om je doelpunten in Engeland, Ne derland of pakweg Zwitser land te maken. Zijn de verde digers van Charlton Athletic beter dan die van FC Gronin gen? Als je de ranglijsten en doelsaldo's van verschillende landen bekijkt blijkt dat ner gens uit. Wel is zeker dat de organisato ren van de Gouden Schoen met hun puntentelling hebben ge zorgd dat ze veel vaker een commercieel aantrekkelijke winnaar van de Gouden Schoen krijgen. Zeker dit jaar. Met Van Nistelrooij of Makaay kun je op een grootse uitrei king nu eenmaal beter aanko men dan met ene Andrei Kro lov. GPD Tussenklassement Gouden Schoen 2003: 1 Roy Makaay (De- portivo) 27 goals, 54 punten; 2. Ruud van Nistelrooij (United) 24 goals, 48 punten; 3. Christian Viert (Inter) 24 goals, 48 punten; 4. Ma te ja Kezman (PSV) 31 goals, 46,5 punten; 5. James Beattie (Sout hampton) 23 goals, 46 punten; 6. Thierry Henry (Arsenal) 23 goals, 46 punten; 12. Andrei Krolov (FC TVMK) 37 goals, 37 punten. Zwartsluis WK mannen Vijfde ronde" Sijbrands (Ned)-Clerc (Ned) 1-1, Jansen (Ned)-Gantwarg (WRu) 1-1, Koyfman (Isr)- Thijssen (Ned) 1-1, Tsjizjov (Rus)-Heusdens (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus)-Erdenebileg (Mon) 2-0, Milsjin (Rus)-Ndjofang (Kam) 1-1 Getmanski (Rus)-Georgiev (Rus) 1-1, Boe- zinski (Lit)-Veytsman (VSt) 1-1, Andall (Gre)- Samb (Sen) 0-2, Valneris (Let)-Ba (Sen) 1-1 Stand 1. Heusdens, Georgiev 7 punten, 3. Sijbrands, Clerc, Jansen, Tsjizjov, Gant- warg, Schwarzman, Samb, Koyfman 6, 11. Thijssen, Ndjofang, Ba, Getmanski 5, 15. Milsjin, Valneris, Boezinski 4,18. Veytsman, Erdenebileg 3,20. Andall 0. Sportprijsvragen Lucky Day. 1-4-5-11-13-20-21 -29-39-41-42-45-46-49-61 - 63-64-72-75-80 (onder voorbehoud) Rome Masters-Series, mannen, 2,2 miljoen euro. Tweede ronde: Verkerk (Ned) - Rod dick (VSt/5) 6-7 6-3 6-4, Volandri (Ita) - Sluiter (Ned) 6-17-5, Ferrero (Spa/2) - Corretja (Spa) 6-4 6-4, Costa (Spa/7) - Clément (Fra) 6-7 6-2 6-4, Federer (Zwi/4) - Zabaleta (Arg) 7-6 6-2, Novak (Tsj/8) - Hrbaty (Slw) 6-1 6-4, Coria (Arg/15) - Hanescu (Roe) 6-1 7-6, Schüttler (Dui/12) - Ferreira (ZAf) 7-6 6-2, Robredo (Spa) - Chela (Arg) 6-2 6-0, Kafelnikov (Rus) - JOHANNESBURG - De Zuid- Afrikaaanse atletiekbond heeft atlete Elana Meyer voorlopig geschorst hangende een onder zoek naar een positieve doping controle. Bij Meyer, winnares van olym pisch zilver op de tien kilometer tijdens de Spelen in Barcelona (1992), is tijdens een test een ex treem hoog gehalte cafeïne aan getroffen. RTR Galimberti (Ita) 7-5 6-1, Nieminen (Fin) - Da- videnko (Rus) 7-54-6 6-1, Gaudio (Arg) - Cal leri (Arg) 6-4 6-1, Ljubicic (Kro) - Ferrer (Spa) 6-2 6-3, Stepanek (Tsj) - Martin (Spa) 6-4 6-3, Mantilla (Spa) - Fish (VSt) 6-4 6-3. Berlijn. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1) - Loit (Fra) 6-4 6-2, Capriati (VSt/4) - Schiavone (Ita) 6-4 6-4, Mauresmo (Fra/5) - Kostanic (Kro) 6-1 6-4, Dokic (SMo/8) - Weingartner (Dui) 7-6 6- 4, Daniilidou (Gri/12) - Petrova (Rus) 1-6 6-2 6-2, Zuluaga (Col) - Shaughnessy (VSt/14) 3- 6 6-4 6-1, Pistolesi (lsr/16) - Barna (Dui) 6-3 6-2, Dechy (Fra/17) - Matevzic (Slv) 6-4 6-2, Zvonareva (Rus) - Myskina (Rus) 6-1 6-2, Mi- kaelian (Zwi) - Ruano Pascual (Spa) 6-7 6-2 6-1, likhovtseva (Rus) - Chladkova (Tsj) 5-7 6-4 6-4, Toeljaganova (Oez) - Safina (Rus) 6-3 3-66-4. Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe. Duinkerken - Roost-Warendin: 1 Finot (Fra) 189 km in 4 35.34, 2 Berges (Fra), 3 Steels (Bel) 2 05, 4. Metloesjenko (Oek), 5. Bro- chard (Fra), 6. Vanlandschoot (Bel), 12. Pronk, 16 Kemna, 19. Sentjens, 20. Schmitz, 24. Blijlevens, 39. Den Bakker, 61. Hiemstra, 62. Voskamp, 63. Knaven, 82. Hoffman, 95, Mutsaars, 109. Traksel, 125. Van der Ven 4.37. Opgave: o.a. Vries (Ned). IJshockey Helsinki. WK A-landen. Kwartfinales: Canada - Duitsland 3-2 na ver lenging (1-01-0 0-2), Slowakije - Zwitserland 3-1 (0-1 2-01-0). Biljarten Driewegen-Cup driebanden. Locatie- Ca fé Driewegen in Terneuzen. Partijen: 14.00 uur, Theo Platjouw-Frits Bakker, 16.00 uur Meerten Dallinga-Louis Dallin ga, 18.00 uur Dion Bergmans-Barry Dal linga, 20.00 uur Etienne van Damme Jean Paul de Bruijn, 22.00 uur Frits Bak ker-Dion Bergmans. Voetbal Vriendschappelijk. Kapelle-Kloetinge Aanvang. 19.30 uur. Locatie: sportpark Groene Woud Kapelle Advertentie Ten behoeve van een geplande 5-jaarlijkse grote revisiestop zal een van onze ammoniak- fabrieken vanaf donderdagmorgen 8 mei uit bedrijf worden genomen. Het kan gebeuren dat de omgeving hierdoor de eerstkomende 2 dagen te maken krijgt met een verhoogd geluidsniveau. Wij vragen hiervoor uw begrip. Tijdens deze onderhoudsbeurt zal ook de geluiddemper op de 40 bar stoomafblaas vervangen worden door een type met een nog grotere dempingcapaciteit. Naar verwachting zal de installatie vanaf zater dag 24 mei weer in bedrijf genomen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57