Terneuzen heeft haast met kassen Epilepsie: soms ben je er even niet bij PZC Ouderen weten vraagbaak te vinden Goed in bijzondere vakanties Besluit GS om jacht op diersoorten toe te staan stuit op protest 0 Word donateur giro 222111 Grote belangstelling tuinders Examens politiehonden Sport en spel in Stelleplas Openbare aanbesteding de Zonnebloem- HELP HET GELUK'N HANI -ktrideifiul «O*®5*® Rechtsbuiten of buitenbeentje? NSGK. Elk kind speelt mee. 0 giro 55 2000 Adverteren doet verkopen donderdag 8 mei 2003 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil vaart zetten ach ter de plannen voor de glastuin bouw in de Koegorspolder. De belangstelling van tuinders is zo groot dat de gemeente geen tijd wil verspillen. Deze week hebben burgemees ter en wethouders een project groep in het leven geroepen die de procedures voor de bouw van de 'glazen stad' in ijltempo moet afhandelen. Wethouder A van Waes (ruimtelijke ordening) sluit niet uit dat in de zomer van 2004 de eerste tuinders er kun nen bouwen. Van Waes: „Het provinciebe stuur heeft vorige week toege zegd het streekplan te zullen wijzigen om de komst van de glastuinbouw naar de Kanaal zone mogelijk te maken. Die streekplanwijziging ligt vanaf deze week ter inzage. Voorts is onze projectgroep nu begonnen met het optuigen van een zoge- WOLPHAARTSDIJK - Op re creatiegebied De Piet aan Het Veerse Meer worden zaterdag examens afgenomen voor het certificaat Politiehond. Tijdens het ochtendprogram ma, dat om 9.00 uur begint, moeten de honden zwemmen, springen en appèl- en zoekoefe- ningen uitvoeren, Daarna be gint om 14.00 uur het middag programma, waarbij de honden in diverse situaties een boef moeten overmeesteren naamde MER-beoordelings- procedure. Daarmee zullen we zo'n drie maanden zoet zijn. Blijkt na die periode dat er geen milieueffectrapportage nodig is, GS zullen zich daar over moeten uitspreken, dan kunnen we direct verder met een artikel 19-procedure die pakweg negen maanden tijd zal vergen. Als be zwaren tegen de ontwikkelin gen uitblijven en er geen proce durefouten worden gemaakt, zouden op zijn vroegst volgend jaar zomer de eerste tuinders met bouwwerkzaamheden in de polder kunnen beginnen." Volgens Van Waes is enige haast op zijn plaats, omdat vooral de belangstelling bij tuinders in het Westland om in Zeeuws- Vlaanderen aan de slag te kun nen erg groot is. ,,We hebben contacten met een tiental grote bedrijven uit Zuid-Holland die hun oog hebben laten vallen op de Koegorspolder. Het gaat hierbij vooral om vrij grote be drijven die tussen de vijf en vijf tien hectare nodig hebben. Als alle bedrijven waar we contact mee hebben gehad die belang stelling blijven tonen, zullen we met de zeventig hectare die we straks in de aanbieding hebben al een gebrek aan gronden heb ben", zegt Van Waes. Overigens is de relatief lage grondprijs niet het belangrijk ste argument voor de tuinders om naar Zeeuws-Vlaanderen uit te wijken. „Uit bedrijfstech- nische overwegingen speelt de inzet van het nabijgelegen be- drij f Hydro Agri een veel grotere rol, Hydro Agri zou stoom en stikstof gaan leveren aan de glastuinbouwbedrijven en dat maakt dit vestigingsproject ontzettend aantrekkelijk", al dus Van Waes. Ouderenwerker J. Priem en A. Zweedijk-Cremers van de projectgroep Vraagbaak Ouderen voor Ouderen in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - De Vraagbaak Ouderen voor Ouderen in Goes bestaat nog maar sinds 2000, maar heeft haar bestaansrecht inmiddels wel bewezen. Steeds meer men sen weten de weg te vinden naar de seniorenadviseurs, die vooral helpen bij het invullen van for mulieren. De vraagbaak is een kosteloze vorm van dienstverlening. Wie vragen heeft over regelingen, voorzieningen, wetten en proce dures kan zich melden bij het centrale telefoonnummer 0113- 237095. Een ouderenwerker van welzijnsorganisatie SMWO beoordeelt de vraag. Als die bin nen het werkterrein van de vraagbaak valt, wordt een van de twaalf ouderenadviseurs in geschakeld. Deze adviseurs zijn senioren die goed thuis zijn op gebied van bijvoorbeeld zorg, wonen, fi nanciën of welzijn. Die neemt contact op met de beller, geeft de gevraagde informatie of ad vies of langskomt om te helpen bij het invullen van formulie ren. De vraagbaak heeft haar naam inmiddels gevestigd. Vo rig jaar kwamen er 152 hulpvra gen. Daarvan kon de ouderen werker er 26 zelf afhandelen: in de andere 126 gevallen werd een ouderenadviseur ingeschakeld. In de meeste kwesties (85) ging het om hulp bij het invullen van de belastingpapieren. Hulp bij kwijtschelding van gemeente lijke of waterschapsbelastingen (16 keer) of computerhulp (11) komt ook regelmatig voor. Belastingen Ouderenwerker J. Priem, die sa men met A. Zweedijk-Cremers en ouderenadviseur P. Jobsen de projectgroep vormt achter de vraagbaak, is tevreden over de gang van zaken. „Dit jaar zitten we al over de honderd aanvra gen. Het frappante is dat er steeds nieuwe aandachtsgebie den komen. Zo hebben we de be lastingen erbij gekregen en we krijgen nu veel te maken met de modernisering van de AWBZ en de komst van persoonsgebon den budgetten in de zorg." De adviseurs worden gedwon gen voortdurend hun aandacht te verleggen. „In het begin had den we veel kwijtscheldingsza ken", zegt Priem. „Maar als mensen dat hebben aange vraagd, zitten ze in het circuit. Het is dus in principe eenmalig. Vorig jaar stuurde de Belasting- dienst T-biljetten naar de lagere inkomens. Dat heeft toen enorm veel werk gegeven." Van de adviseurs wordt enige flexibiliteit verlangd. Zo moe ten zich steeds verdiepen in ver anderde regelingen en nieuwe onderwerpen. „Elk jaar hebben we wel een bijscholing", zegt Jobsen. Ook kent het werk piek periodes, vooral in het voorjaar, als de belastingpapieren moe ten worden ingevuld. De groep adviseurs is inmiddels een vaste club geworden, met nauwelijks verloop. „Iedereen doet het ook met plezier." Zelfstandigheid Volgens voorzitter Zweedijk- Cremers speelt de vraagbaak in op de trend dat ouderen steeds langer zelfstandig blijven wo nen. Daardoor ontstaat er een groeiende behoefte aan hulp diensten zoals thuiszorg en Ta- feltje-Dek-je. „Wij vervullen eveneens een brugfunctie, door ouderen de weg te wijzen naar allerlei sociaal-maatschappe lijke voorzieningen." door Patrick de Block MIDDELBURG - De stichtin gen Duif uit Vlissingen, Amive- di uit Middelburg, Rechten voor al wat leeft uit Alkmaar en de Faunabescherming uit Amstel veen hebben bezwaar tegen een besluit van Gedeputeerde Sta ten (GS) om bepaalde personen aan te wijzen die jacht mogen maken op verscheidene dier soorten. De afgelopen week mochten de stichtingen hun bezwaar ver duidelijken voor de adviescom missie bezwaarschriften. Al leen de twee Zeeuwse instanties maakten van deze mogelijkheid gebruik. GS heeft 7 januari be sloten dat bepaalde personen mogen jagen op de muskusrat, de gedomesticeerde grauwe gans, de nijlgans, de rosse ste kelstaart en wilde duiven, kat ten en nertsen. Deze dieren ver oorzaken volgens GS veel scha de aan gewassen van agrariërs. Verschil „Hoe kan een jager nu het ver schil zien tussen een wilde kat en een huiskat die op avontuur is", zegt M. Geernaert van Ami- vedi, een stichting die vermiste en gevonden huisdieren regi streert en ze terugbrengt naar hun eigenaar. „Ik ken genoeg campingbezoekers die hun kat meenemen. Die katten gaan in de buurt van de camping op jacht en verdwalen. De eigena ren komen geregeld terug om te kijken of hun dier is gevonden. HEINKENSZAND - Zwembad Stelleplas houdt woensdag 14 mei een sport- en spelinstuif. Voor kinderen van vier tot twaalf jaar zijn er allerlei acti viteiten in en rond het zwem bad. Kinderen dieniet in het be zit zijn van een abonnement betalen een entreekaartje. De middag begint om 13.30 uur. Door het besluit is het mogelii dat die beesten worden schoten." Een vertegenwoordiger van GS denkt dat de verwarring bij j* gers wel zal meevallen. „Wife katten zijn grote beesten. Dj lijken niet echt op een huiskat' Hij heeft echter wel begrip vor het standpunt van de milieüv® enigingen. De vertegenwoordiger bena drukt dat er volgens de wet ai- tijd al jacht op wilde katte heeft mogen plaatsvinden. GS heeft met het besluit alleen dj mogelijkheid gegeven om katten te vangen met behul; van bijvoorbeeld vangkooiei' „Daarna kunnen de dieren wor den gecastreerd", legt hij uit M. Drijgers van de stichting Duif is het daar niet mee eens „Jagers mogen jacht maken oj de rotsduif. Maar deze is op schotafstand niet te onderschei den van een holenduifdie vol gens de wet beschermd is. Bo vendien leidt het afschietenvai duiven niet tot afname van populatie." Uit onderzoek va: Bureau Stadsnatuur Rotterdac blijkt dat op de lange termij: het aantal duiven gelijk blijftot zelfs toeneemt. Reeën Een andere zaak die speelde was de toestemming om reeën te schieten. Dit dier behoort- Nederland tot de beschermè diersoorten. Toch heeft GS op; maart besloten om een onthef fing te verlenen, omdat des beesten schade toebrengen aat gewassen van boeren. „Gedepu teerde Staten hebben enkek plekken in Zeeland aangeweze waar groepen reeën mogen ver blijven", zegt de woordvoerde van het college. „Tholen be hoort hier niet toe." GS vind: daarom dat het geoorloofd isort reeën die schade aanrichtend te schieten. Toch moeten de boe ren proberen met alternatie» middelen te werken, Hierbij wordt gedacht aan een luchtka- non, afrastering of een hond, Het is nog niet duidelijk wan neer GS een definitieve beslis sing neemt over beide zaken. Besteknr. 03.04.KAP.021 j Bestek en voorwaarden voor Aanleg fietspad Kattendijke - Wemeldinge te Kattendijke in de ge- j meente Goes. j Aanbesteder De aanbesteder is hoofd van de afdeling planvorming van de sector waterkeringen en wegen namens het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes. Werk Het werk omvat o.a.: diverse opbreekwerkzaamheden; het verrichten van ca. 1.300 m3 grondwerk; het aanbrengen van ca. 4.800 mJ funderingslagen; het aanbrengen van ca. 820 ton asfalt; het aanbrengen van ca. 1.500 m afrastering; het uitvoeren van ca. 152 are grondbewerking; het uitvoeren van bijkomende werkzaamheden. Het werk dient uiterlijk op maandag 15 september 2003 opgeleverd te worden. Inschrijvingskosten De artikelen 42 en 43 van het UAR 2001 inzake de vergoeding van inschrijvingskosten zijn niet van toepassing. Verkoop bestek Het bestek is vanaf vrijdag 16 mei 2003 verkrijgbaar en samengesteld volgens de RAW-systematiek en kost 174,- (incl. diskette). Het is verkrijgbaar door overmaking van dit bedrag op postbanknummer 258333 t.n.v. waterschap Zeeuwse Eilanden o.v.v. het besteknummer en de volledige adressering van de aanvrager. Onvolledige of onjuiste aanvragen worden niet in behandeling genomen. Het bestek kan ook tegen contante betaling afgehaald worden bij het waterschapskantoor, Piet Heinstraat 77 te Goes (op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur). Het ligt daar ook ter inzage Inlichtingen Inlichtingen worden door het waterschap verstrekt op dinsdag 27 mei 2003 om 10:00 uur in het waterschaps kantoor te Goes. De nota van inlichtingen ligt vanaf dinsdag 3 juni 2003 ter inzage. Aanbesteding Openbare aanbesteding (volgens het UAR 2001) zal plaatsvinden op dinsdag 17 juni 2003 om 10:00 uur in het waterschapskantoor te Goes. Alternatieve aanbie dingen zijn niet toegestaan. Geschiktheidseisen De belangrijkste geschiktheidseisen zijn: kunnen aantonen dat het bedrijf niet in staat van faillissement of liquidatie verkeert, in bezit zijn van betreffend VCA-certificaat; kunnen aantonen in de periode van 5 jaar voorafgaan de aan de datum van aanbesteding van dit bestek op een vakkundige en regelmatige wijze te hebben uitge voerd en tijdig te hebben opgeleverd, verleend uitstel daarbij inbegrepen, ten minste één (1) werk op het gebied van asfaltwerken met een aannemingssom gelijk aan of groter dan 80.000,- excl. btw; kunnen aantonen in de laatste 3 boekjaren een gemiddel de jaaromzet aan werken in de GWW-sector te hebben bereikt gelijk aan of groter dan 124.000,- excl. btw. Gunningscriteria De voor de gunning van dit bestek te hanteren criteria zijn ten eerste de laagste prijs en ten tweede de econo misch meest voordelige aanbieding op grond van de uit de inschrijvingsstaat te herleiden verrekenprijzen. Algemeen de inschrijver moet een door het waterschap gere gistreerde bestekhouder zijn; de opdracht zal niet eerder worden verleend dan na ontvangst van de bankgarantie; de betaling geschiedt in vierwekelijkse termijnen; directie wordt gevoerd door medewerkers van water schap Zeeuwse Eilanden. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon 0113-241000 Fax 0113-227528 info@wze.nl www.wze.nl Ruim 6600 zieken en gehandicapten beleven dit jaar de vakantie van hun leven. Dankzij de Zonnebloem en dankzij de hulp van 6900 vrijwilligers. Door de extra voorzieningen en aan passingen die nodig zijn, kosten deze vakanties veel geld. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Postbus 2100.4800 CC Breda Tel. (076) 564 6562 E-mail info@zonnebloem nl www.zonnebloem nl Bnnkpoortstmi 32.7411 HS OevwiM-r. wl 0570 - 611 8»9. fu 0570 - 645 602 VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Plaats uw familieberichten in de PZC Amsterdam www.nsgk.nl ^S'gK gehandicapte kind nederlandse stichting voor het Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Met wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, begeleide vakanties, individuele hulp en projecten in ontwikkelingslanden. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-821 2411 (€0,10 per minuut) www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten cocotooe^l t.KiLM J-A.a.r «vets Kirsten is ziek. Leukemie. Daar is niets leuks aan. Of het moet de steeds grotere kans op genezing zijn. Tien jaar geleden was de overlevingskans met haar vorm van leukemie 30%. nu is die al 50% En Kirsten gaat het halen! In de wereld van kinderen hoort geen kanker Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000 KANWRBESTWK*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38