PZC F Nieuwe locatie voor brandweer WEA 13 Aaiiu Nisse duikt opnieuw in de Middeleeuwen Lepelaar voelt zich thuis Gedeputeerde zegt aanleg rest fietspad bij Drieweg Nisse toe Communicatie faalt bij rampoefening Oud-PSD'ers mogen gedenkboek zelf komen halen Krabbendijkse kazerne verhuist wellicht naar de Oude Rijksweg Dus U wilt geld verdienen? energie Kat vergiftigd Actiedag voor Stichting Henk zeeuwse almanak Overkant BEVELANDEN/THOLEN donderdag 8 mei 2003 SCHORE - Een aantal oud- medewerkers van de Provinci ale Stoomboot Diensten (PSD) is boos op stafafdeling Afbouw PSD, de organisatie die de op heffing van de dienst verzorgt. Ze moeten hun exemplaar van het gedenkboek De Provinciale Boot, geschreven door W. Boot en onlangs aangeboden aan de laatste 'vlootvoogd' J. Hen- nekeij. zelf in Vlissingen opha len. P. Kootstra, uit Schore, voert de groep gebelgde PSD'ers aan: „Niet iedereen, maar toch een aantal van mijn collega's heeft een nieuwe baan gevon den. Ze moeten een vrije dag nemen om in Vlissingen het boek op te halen. Het zou toch, na alles wat we hebben meege maakt, wel netjes zijn als de stafafdeling er een postzegel op zou plakken." Kootstra is zo mogelijk nog bo zer over het feit dat sommige oud-collega's - de uitzend krachten die een lange periode aan het einde van de dienst hebben meegemaakt - geen af- haalbewijs voor een boek in de bus hebben gekregen. De brief met de mededeling dat er een exemplaar klaarligt tussen maandag 28 april en vrijdag 16 mei, af te halen tussen negen en twaalf, dient ook als afhaalbe- wijs. Volgens Kootstra heeft een aantal uitzendkrachten - het gaat om mensen die soms wel vijf jaar op en om de boot hebben gewerkt - de brief niet gekregen. „Door de onzekere toestand vanaf het moment dat de opheffing van de veren in beeld kwam, zijn uitsluitend nog uitzendkrachten inge huurd." H. Thomaes, hoofd van de staf afdeling Afbouw PSD, is ver baasd over de actie. „Ik heb er helemaal niets over gehoord. Als de betrokken mensen mij erover hadden gebeld had ik daarvoor een oplossing gevon den." Dat uitzendkrachten misdeeld zouden zijn, bestrijdt Thomaes evenzeer „Het is af hankelijk van de aard en de duur van het dienstverband of oud-medewerkers een boek kunnen afhalen." Volgens Kootstra hebben som mige van zijn collega's wel de gelijk geklaagd over de gang van zaken toen ze het boek op haalden. Kootstra. „Er zullen wel boeken blijven liggen in Vlissingen. Een paar collega's hebben werk gevonden in het noorden van Nederland Ze zijn daarheen verhuisd. Als ze al vrij kunnen nemen om een boek te halen, kunnen ze het niet eens voor twaalven halen HnorRob Paardekam KRABBENDIJKE - De nieuwe brandweerkazerne van Krab- bendijke wordt wellicht geves tigd aan de Oude Rijksweg. Het zou deel uit kunnen maken van de herinrichting van een terrein ten oosten van fruitgroothandel Vogelaar. Opdat terrein staan momenteel twee vervallen loodsen, die nau welijks meer worden gebruikt. Projectontwikkelaar Werven- hoveuit Serooskerke wil ze slo pen om vervolgens nieuwe be- drijfsunits en opslagloodsen terug te bouwen. Ook het stukje landbouwgrond tussen Voge laar en de oude loodsen zou daarbij betrokken kunnen wor den. Wervenhove zegt ook voor een brandweerkazerne te kunnen zorgen, Via een andere markt partij zou een goede en betaal bare aanbieding voorgelegd kunnen worden. De projectont wikkelaar stelt daar echter wel een eis tegenover: een voor keursrecht voor een stuk grond van 1400 vierkante meter in de tweede fase van nieuwbouw wijk Rozeboom. Burgemeester en wethouders van Reimerswaal staan niet onwelwillend tegenover het voorstel van de ontwikkelaar. Krabbendijke heeft nauwelijks bedrijventerrein meer beschik baar en bovendien zou de loca tie uitermate geschikt zijn voor een brandweerkazerne. Gezien de beperkte financiële middelen van de gemeente zou het ook goed uitkomen als de project ontwikkelaar deze voor een lage prijs zou kunnen bouwen. Alleen maar voordelen, zou je denken. Toch zit het college in haar maag met de eis voor een voorkeursrecht op een perceel in de wijk Rozeboom. Het verle nen van zo'n voorkeurspositie is in strijd met het gronduitgifte- beleid van Reimerswaal. Om de deal toch mogelijk te maken, moet de gemeente dus een uit zondering maken of het beleid aanpassen. Een derde optie is natuurlijk het niet ingaan op de eis van de ontwikkelaar. In dat geval lijkt een goedkope brand weergarage aan de neus van de gemeente voorbij te gaan. Het is aan de raad om een beslissing te nemen. Om de meningen van de politieke partijen te peilen, wordt het plan vanavond be sproken in de raadscommissie wonen en milieu. Deze vergade ring begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. Advertentie Wéken van het reisboek t/m'27 mei Cadeau bij aankoop van 12,50 aan Nederlandstalige boeken Weg in de wereld leestips bij 100 bestemmingen vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu asperges, (naar keuze vegetarisch) 11,50 9,00) zaterdag 10 mei 15.00-16.30 uur De Middeleeuwse modeshow was vorig jaar een groot succes. foto Willem Mieras Sarika Goth schilderijen en collages door Mieke van der Jagt NISSE - In Nisse hebben ze de smaak van de Middeleeuwen goed te pakken. Ook dit jaar weer zijn de inwoners van het dorp van plan zich tijdens het Schaapscheerdersfeest uit te dossen in de kleren die de mensen bij het ontstaan van hun dorp droegen. Was de middeleeuwse modeshow vorig jaar een grandioos succes, dit jaar wor den de bezoekers warm gemaakt met een drietal tableaux vivants. Dat ge beurt op vrijdagavond 16 mei in de wandelkerk in Nisse. Wimmie van den Berge is met een klein groepje dorpsge noten al weken bezig met de voorberei dingen. „In Nisse kun je zoiets doen, want iedereen doet mee. We hebben ruim dertig acteurs die de tableaux wil len uitbeelden en Addie Nijsse uit 's Heer Abtskerke zorgt dat het allemaal zo authentiek mogelijk gebeurt. Er zijn zelfs een harpiste, Marloes Kuiper en een hele brave hond gestrikt om de scè nes compleet te maken." Van den Berghe onderstreept dat de bij eenkomst bedoeld is om zoveel moge lijk bezoekers van het Schaapscheer dersfeest, dat op 21 juni wordt gehou den, in het middeleeuwse goed te krij gen. „Daarom is er in de wandelkerk ook een kledingverhuurbedrijf aanwe zig, dat de acteurs heeft aangekleed. Ook zijn er patroontjes en tips voor het zelf maken van een pak. Die variëren van makkelijk tot moeilijk te maken." De levende tableaus duren allemaal een kwartier. Om 19.15 uur gaat de kerk open en om 19.30 uur begint de eerste voorstelling. Die heet Slot Ter Nisse. De acteurs zijn aangekleed zoals de adel lijke bewoners van het vroegere kasteel er moeten hebben uitgezien. Daarna is er om 20.00 uur een Bourgondische maaltijd: het gewone volk in het dage lijkse goed aan de dis. Mochten bezoe kers daarvan honger krijgen, er is don ker brood met kaas te koop. De op brengst wordt gebruikt om de onkosten te dekken. Tegen negen uur is het laat ste tableau: monnikenleven. Daarin la ten de acteurs zien hoe de clerus zich in vroeger tijd kleedde en gedroeg. De groep die het kledingspektakel voorbereidt geeft ook telefonisch ad viezen. Wimmie van den Berge is te be reiken op telefoonnummer 0113- 649721. door Marcel Modde BROUWERSHAVEN - Hij lijkt te dagdromen, loom voor zich uit te staren. Maar schijn be driegt bij de lepelaar. Deze typi sche zoetwatervogel verliest nimmer zijn aandacht voor een hapje stekelbaars, die zich langs de kant of tussen het riet in slo ten en vaarten verschanst. Was de lepelaar nog niet zo lang geleden rond deze tijd een zeld zame verschijning, sinds enkele jaren heeft de vogel het hier he lemaal naar de zin, aangemoe digd door de inrichting van natuurvriendelijke oevers en grote plassen zoet water. Trokken ze vroeger terug naar de noordelijke meren, tegen woordig blijft de lepelaar ook zomers over in Zeeland en zijn er diverse broedplaatsen. Een duidelijke indicatie dat de vogel zich thuisvoelt, aldus boswachter D. Fluijt van Staatsbosbeheer. De aanwezig heid van de Iepelaar in polders, zoals hier bij Brouwershaven, duidt ook op zuiver water waar voldoende leven in zit. „Al met al voldoende reden voor dat beestje om te blij ven." foto Marijke Folkertsma Advertentie Nu tot 10% korting op een meerjarencontract! ENECO Energie begrijpt dat u als onder nemer graag de touwtjes in handen heeft. Bel gratis onze Klantendesk Zakelijk 0800 - 1555 voor de actievoorwaarden ENECO En ergie. Mijn energie. ENECO door Steffan ter Maat NISSE - De Drieweg bij Nisse krijgt een fietspad. Nadat Ge deputeerde Staten onlangs een plan uitwerkte voor een fiets pad langs de Drieweg tussen de Heinkenszandseweg en de Ger- bernesseweg, gaf gedeputeerde T. Poppelaars gisterochtend in een gesprek met de gemeente Borsele aan dat GS de intentie heeft ook het overige deel van de Drieweg van een fietspad te voorzien. Vorige week woensdag kwam een negentienjarige inwoner van 's-Gravenpolder bij een on geluk op de Drieweg om het le ven Het slachtoffer fietste 's avonds om 10.00 uur op de Drie weg toen door een automobilist werd aangereden. Afgelopen dinsdag werd het slachtoffer be graven. Op dezelfde dag waren er ook inwoners van Nisse die zwarte vlaggen aan de Drieweg plaats ten Ook zetten de inwoners - die zich Comité Drieweg noemen - borden op de kruising Dneweg - Gerbensseweg met de tekst 'Vei lig niet praten maar doen!' ,De aanleg van een fietspad valt onder de verantwoordelijkheid van de provincie, maar wij kun nen hier als gemeentebestuur natuurlijk wel op aandringen bij GS en in zoverre steunen wij ook de actie van het comité", reageerde wethouder M. Ver- mue-Vermue, die Verkeer en Vervoer in haar portefeuille heeft en gisteren het gesprek met Poppelaars voerde. ,Het gesprek stond al eerder ge pland en is wat dat betreft niet afgesproken naar aanleiding van het ongeluk of de actie van de dorpsbewoners", verklaart Vermue-Vermue. „Het is na tuurlijk al langer bekend dat de Drieweg gevaarlijk is. Daarom zijn we ook blij met het plan dat de afgelopen maanden is opge steld - en dat ook dit jaar nog wordt uitgevoerd - en met de toezegging van de gedeputeerde om ook het andere deel van de Drieweg te gaan bekijken. Dat is namelijk meer resultaat dan dat we in de afgelopen tien jaar hebben bereikt." Voorlopig is er afgesproken dat op ambtelijk niveau plannen worden gemaakt voor de aanleg van het tweede deel van het fietspad naast de Drieweg. On dertussen kijkt de gemeente Borsele ook nog naar andere si tuaties binnen de gemeente die voor verbetering vatbaar zijn. Vermue-Vermue heeft daar naast voor morgen ook nog een afspraak met het comité ge maakt. „Ik denk dat het goed is dat we met het Comité Drieweg van ge dachten wisselen Misschien blijkt dan wel dat we elkaar kunnen steunen in onze vraag om betere verkeersveiligheid", licht de wethouder toe Ook de dorpsraad wordt door de gemeente Borsele op de hoogte gehouden van de ontwikkelin gen. Deze raad heeft zich ook al meerdere malen met een vraag voor verbetering van de ver keersveiligheid bij de provincie vervoegd De provincie was overigens niet erg blij met de borden van het comité en haalde ze gistermid dag al weer weg. De comitéle den konden hun materiaal bij een opslag in 's-Heer Arends- kerke weer ophalen. Dit deden ze aan het einde van de middag en daarna moesten ze nog over wegen of en hoe ze alles weer te rug konden zetten. POORTVLIET - In de omgeving van het Zuidplantsoen-School straat in Poortvliet is dinsdag een kat vergiftigd. Het beestje is gisteren aan de gevolgen daar van overleden. Enkele dagen geleden werd in dezelfde omgeving eveneens een kat vergiftigd; ook deze heeft de vergiftiging niet over leefd. COLIJNSPLAAT - In dorpshuis De Brug in Colijnsplaat is zater dag een actiedag. De opbrengst van deze dag komt geheel ten goede aan de stichting HENK uit Rilland. Deze stichting geeft hulp en nazorg aan kinderen die slachtoffer zijn van de kern ramp van Tsjernobyl. Er worden twee sponsorlopen gehouden en er zijn de spullen te koop. De opbrengst van deze dag besteedt HENK aan het re noveren van de keuken in het kindertehuis van Vileyka, een plaats op 135 kilometer van de Wit-Russische hoofdstad Minsk. De stichting heeft nog 30.000 euro nodig voor de reno vatie. Met het geld wordt in het Oostblokland materialen ge kocht. De actie begint om!0.15uur. door Mieke van der Jagt GOES - Informatievoorziening tussen de teams onderling vormde gisteren het grootste probleem tijdens een 'papieren' rampenoefening in Goes. Om dat de voorzitters van het ge meentelijke team en het opera tionele team telkens op en neer moesten lopen tussen hun eigen club en het beleidsteam, misten ze zelf soms het zicht op de ont wikkeling. De ramp speelde zich af in het Marconigebied. Een goederentrein liep ter hoog te van de Stoomtrein Goes-Bor- sele uit het spoor en twee wa gons kantelden. In een ervan, geladen met vloeibare fosfor, kwam een lek, waardoor een wolk van fosfor de directe om geving bedreigde. Van de men sen die in de omgeving van het station waren, werden er vijftig gewond, waarvan vijf zwaarge wond. Fosfor veroorzaakt irri tatie aan ogen, huid en luchtwe gen. Bij diepe inademing kan het de longen beschadigen. Het beleidsteam, onder voorzit terschap van burgemeester D van der Zaag, moest van alles tegelijk regelen. Sirenes moes ten afgaan, er moest een bood schap. 'binnen blijven, ramen dicht' op Omroep Zeeland, er moesten wegafsluitingen ko men om de mensen uit het ge bied te houden, een bedrijf moest aan de slag om de lekken te dichten en de gewonden moesten naar het ziekenhuis. Ook moest er een plek worden gevonden waar mensen konden worden opgevangen. Dat ge beurde allemaal in een goede or de, maar met de informatie voorzieningen ging het wat minder. Het zijn maar kleine dingen die fout gaan en juist daarvan moeten de organisaties leren. Zo waren er bijvoorbeeld alleen maar toeristische kaart jes van Goes voorhanden, waar voor je perfecte ogen moet heb ben. Via het digitale systeem hadden makkelijk grote kaar ten kunnen worden afgedrukt. Ook was niet iedereen die achter de computer voor de onderlinge informatievoorziening kroop, geoefend in het gebruik ervan en op sommige momenten werd vooruitgelopen op de situatie- Van der Zaag over de vraag hoe zo'n ongeluk in de toekomst kan worden voorkomen: „Het spoor verleggen." Het seizoen van de toeristen is weer aangebroken. En, zo als eerder gemeld, die vakan tiegangers hebben nog wel eens moeite met het idee dat de PSD hen niet langer naar de overzijde van de Wester- schelde brengt. Zo kwam er onlangs een Vlaams gezin in een snackbar nabij de afvaart richting Breskens informeren of de veerboot nog beschikbaar was om hun automobiel over te zetten. Nee, kregen de Bel gische bezoekers te horen, het autoveer verlaat de Vlis- singse kade niet meer. „Aha", zo begon de volgende vraag, „maar vaart hij nog wel vanaf de andere kant?" Advertentie ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND WEA Zeeland, vestiging Goes, gaat verhuizen naar De Stadspoort te Goes. Hierdoor is bovengenoemde vestiging op donderdag 8 en vrijdag 9 mei a.s. niet bereikbaar. Wii vragen hiervoor uw begrip. Maandag 12 mei a.s. zijn wij u weer van dienst vanaf ons nieuwe adres. Piet Heinstraat 114461 LK Goes (postbusnummer ongewijzigd) Telefoon: 0113-25 63 00 Fax: 0113-25 63 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33