Onvrede over huurprijzen Clavis Bloemen vouwen voor jarig Hoofdplaat Carillon begint later en speelt korte liedjes z 13 Bewoonster stoort zich aan ongelijke tarieven flats Geen vertegenwoordiger oppositie Politie in Hulst houdt open huis Windlust laat op zich wachten D66 tegen divers tarief afvalstoffen Verrassend. ..C&A J woensdag 7 mei 2003 Hnnr Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Bewoners van de flat van woningbouwvereni ging Clavis aan de Berliozhof in Iterneuzen blijven ontevreden over de hoogte van de huur, on danks de huurverlaging die de corporatie per 1 juli invoert. Volgens flatbewoonster Emmy Fieret blijft er een grote mate van ongelijkheid in de huurprij zen bestaan, terwijl de woon ruimten niet afwijken in grootte en comfort. Fieret - die drie euro en acht cent huurverlaging krijgt - zegt dat ze in een appar tement woont waarvoor zij en haar man zestig euro in de maand meer betalen dan bewo ners van vergelijkbare apparte menten in het flatgebouw. Het complex telt in totaal 56 se niorenappartementen, waarvan volgens Fieret de helft van de bewoners moeite heeft met de huurverschillen. Ook de pun tentelling waarop Clavis de hoogte van de huur baseert, deugt niet, zegt de Terneuzense. „Onze puntentelling is plotse ling van 124 naar 142 punten ge gaan, terwijl er niets is veran derd. Het blijkt dat we opeens meer punten krijgen omdat er dubbel glas in de flat zit, maar dat is al jarenlang aanwezig. Ze kaartte de huurverschillen zo'n jaar of vijf geleden al eens aan bij de woningcorporatie. „Toen was het verschil nog maar vijfentwintig gulden en hebben we ons neergelegd bij de verkla ring van de woningbouwvereni ging dat het niet mogelijk was de huren in de flat gelijk te trek ken. Maar vorig jaar viel mijn oog op een advertentie voor een appartement dat in deze flat te huur stond en dat was bijna vijf tig euro goedkoper." Fieret maakte de kwestie op nieuw aanhangig, maar ving nog overal bot. Ze kreeg nul op het rekest bij de bewonersraad, decorporatie zelf en de landelij ke huurcommissie. „Ik kan me er niet bij neerleggen en andere bewoners ook niet. Bij zo'n groot huurverschil is het toch logisch dat de bewoners in opstand komen. Ik voel me ge- HULST - De politie Hulst houdt zaterdag 17 mei open huis. Het bureau aan de Van der Maelste- deweg is geopend van 10.00 tot 16.30 uur. In de diverse kamers stellen de verschillende diensten zich voor, zoals de recherche, het keurmerk veilig wonen, de mi lieudienst en de meldkamer in Middelburg. Rond het politie bureau staan alle voertuigen REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4520 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl discrimineerd, en andere bewo ners ook. Sommige mensen wonen hier dertig jaar, in een flat waarvan de keuken en de badkamer al die tijd niet gere noveerd is. En die betalen bijna net zoveel als mensen die in een flat wonen waarvan de keuken en de badkamer wel zijn ver nieuwd", zegt Fieret, die bijna negen jaar aan de Berliozhof woont. Directeur E. van Exter van Clavis wil in eerste instantie niet reageren op de kritiek. „Ik heb die mevrouw al tig keer uit gelegd hoe het in elkaar zit." Maar dan verwijst hij naar de uitleg die hij eerder op een be wonersbijeenkomst gaf over de oorzaak van de huurverschillen. Die hebben voor het belangrijk ste deel te maken met de invoe ring van een nieuw systeem om de huurprijzen vast te stellen, enkele jaren geleden. Dat sys teem leidt tot lagere huren, waardoor verschillen ontstaan. Daaraan komt pas een eind als alle woningen een keer van huurder zijn gewisseld. Twee avonden vouwt een ploeg vrouwen papieren bloemen. Voor het feest zijn er tienduizend nodig. foto Peter Nicolai door Wilma Valk HOOFDPLAAT - 'Luctor sed Submer geIk worstel, maar toch verdrink ik. Deze tekst hoort te staan onder het wa pen van Hoofdplaat, daterend van 15 de cember 1819. Op 20, 21 en 22 juni 2003 viert dit jongste dorp van West-Zeeuws- Vlaanderen zijn 225-jarig bestaan. Hoofdplaat is er nog steeds, ondanks het zinkende schip in het wapen. Het begon allemaal in het voorjaar van 2002. De toenmalige voorzitter van de dorpsraad, Adri Voogdt, opperde het idee het jubileum te vieren. „We wilden iets doen aan de uitstraling van Hoofdplaat, maar feesten in 2003 be tekende wel subsidie aanvragen vóór april 2002. Toen was er ineens geen weg meer terug en al voor de vakantie hadden we 25 personen die wilden meehelpen. We bepaalden wat wel en wat niet mogelijk was en uiteindelijk beschikten we over 55 vrijwilligers die allemaal hun eigen taak hebben." Er is een pr-team, een aantal personen houdt zich bezig met tentoonstellingen, de verkoop van de promotieartikelen, de spelletjes en de trekpaardenrace (of Tally Ho) en iemand regelt de Hoofdplaatse re- unie. Lot Madeleine Voogdt is samen met Petra Scherbijn onder meer in de weer geweest voor de reünie. „Wij zijn bij alle adressen in het dorp, het buitengebied en ook op Slijkplaat, Nummer Een en Sasput langsgegaan, om te vragen of men oud- Hoof dplatenaren en familieleden die verhuisd zijn, wilde opsporen en uitnodi gen. Van ons hebben ze een brief ontvan gen om te versturen, met een lot voor een gratis ontbijt." Het ontbijt in de feesttent op zondag morgen 22 juni en de reünie moeten naast de Tally Ho de trekker van de zondag worden. Een Tally Ho is een race tussen twee trekpaarden. Adri Voogdt. „Het parcours is verdeeld in drie delen. De paarden moeten eerst stappen, dan draven en pas in het derde deel mogen ze in galop. Het is de kunst de felle paarden aan het begin in toom te houden. Wordt er te vroeg overgegaan in draf, dan moeten paard en ruiter even om de eigen as draaienMaar dat kost tijd, en de snelste wint uiteindelijk." Het programma voor dit bijzondere feest biedt voor elk wat wils: aan kinderen is gedacht, er zijn acht muziekgroepen, voor de rommelmarkt op zaterdag wor den vierhonderd deelnemers verwacht en de plaatselijke toneelvereniging Tekst Kwijt verzorgt op zaterdag en zondag drie voorstellingen straattoneel. Het dorp zal er op deze drie dagen op zijn best uitzien, dankzij de 'rozenploeg'. „We hebben een grote ploeg dames uit Hoofdplaat, die twee avonden per week papieren bloemen maken. Er komen on geveer vijftig ouderwetse hooiruiters te staan, met daarin kegels versierd met honderden bloemen. Er komt een ver sierde molen, een schip en overal in het dorp plaatsen we borden met 'Hoofd plaat 225 jaar'. Hiervoor zijn tiendui zend bloemen nodig, vooral in de kleuren zwart en geel - de kleuren van Hoofd plaat." De vlaggen zijn alvast op de dijk ge plaatst. „Want we willen ook vanaf de zeekant herkenbaar zijn." OOSTBURG - De oppositiepartijen Dorpsbelangen Toeris me (D&T) en Nieuw West in de gemeente Sluis uitten gister avond tijdens raadsvergadering op niet mis te verstane wijze hun ongenoegen over de voordracht van een aantal raadsle den in diverse gemeenschappelijke regelingen Tevergeefs, want na schriftelijke stemming werd het voorstel alsnog aan genomen. Schandelijk, vond Nieuw West-fractievoorzitter A. Rosen- daal het. Zowel bij de Regionale Brandweer Zeeland, Centra le Post Ambulancevervoer, Collectief Vervoer Zeeuws- Vlaanderen en arbeidsintegratiebedrijf Dethon was geen en kele oppositie-raadslid voorgedragen om de raad te vertegen woordigen. Rosendaal stelde zich daarom zelf kandidaat voor het Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen, naast de al |56ho- teerde CDA'er L. Verpaalen. Fractievoorzitter C. Bolijn- Hertzberger van D&T, genoteerd als plaatsvervangend raadslid bij de Centrale Post Ambulancevervoer, sloot zich aan bij de woorden van Rosendaal. „Dit heb ik nog nooit eer der meegemaakt Ik ga niet akkoord en wil dan ook niet.als plaatsvervangend raadslid optreden." De kritiek mocht echter niet baten. Na schriftelijke stemming werd vastgesteld dat T. Tas (WD/Gemeentebelangen) de raad vertegenwoordigt in de gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweer Zeeland. J. van 't Land (PvdA) doeVdat in de Centrale Post Ambulancevervoer. L Verpaalen (CDA) neemt zitting in het samenwerkingsverband Collectief Ver voer (negen stemmen, Rosendaal zeven stemmen) en PvdA'er J. Boogaard wordt namens de raad lid van Dethon. TERNEUZEN - De uitgifte van bouwvergunningen in: de nieuwe woonwijk Windlust in Hoek start op zijn vroegst be gin volgend jaar. Dat zei wethouder A van Waes gisteravond in de vergadering van de raadscommissie economie en beheer in de gemeente Terneuzen. G. van Boom had namens de frac tie TOP aangedrongen op het snel bouwrijp maken vanJiet nieuwe plan, omdat steeds meer jongeren Hoek verlaten we gens gebrek aan bouwruimte. „Het plan kan opgepakt wor den, ware het niet dat het exploitatieplan een negatief saldo laat zien. Daar moeten we nog iets aan zien te doen", aldus Van Waes. De gemeente gaat de grond rechtstreeks verkopen aan particulieren en heeft het terrein achter de molen niet verkocht aan een projectontwikkelaar. „We steken in op be handeling in de commissie in juni. De procedure om de be stemming van het terrein van de graanhandel te wijzigen, zou in september van start kunnen gaan.Van Boom vond het ant woord 'zeer teleurstellend', gezien het feit dat bouwlustigen in Hoek al zo lang wachten Het plan voor Windlust dateert al van twee jaar geleden. TERNEUZEN - De fractie van D66 in de Terneuzense ge meenteraad is tegen de invoering van verschillende tarieven voor huisvuilinzameling. De fractie verschilt daarmee van mening met andere partijen in de raad en met het college van burgemeester en wethouders, dat onderzoek wil laten doen naar de mogelij kheden van gedifferentieerde tarieven voor de afvalstoffenheffing. De ChristenUnie wil dat het college de invoering van containers voor oud papier aangrijpt om ver schillende tarieven te hanteren. D66 ziet echter meer na- dan voordelen van zón systeem. De fractie denkt aan sluikstort, zwerfvuil, en afval van anderen in je container De partij ziet meer in het stimuleren van het scheiden van afval door de mo gelijkheden hiertoe te verruimen en door uitgebreide voor lichting. De kwestie komt vanavond aan de orde in de raads commissie omgeving. Aanvang 19.30 uur in het stadhuis. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst treft aanvullende maatregelen om de overlast van het carillon voor omwonenden tot een mini mum te beperken. Advertentie Daarnaast worden diverse an dere activiteiten gehouden. Zo komt de marechaussee waar schijnlijk met een pantservoer tuig waarin meegereden kan worden. Een bootje van de politie te wa ter vaart in de kreek aan de Van der Maelstedeweg Bezoekers kunnen meevaren. De brand weer is aanwezig met drie voertuigen en ook de ambulan cedienst en verkeersveilig heidsorganisatie 3VO zijn pre sent. Voor de jeugd is een springkussen en een kieurwed- strijd. De Van der Maelstedeweg is op zaterdag 17 mei in verband met de activiteiten de hele dag afgesloten voor het doorgaande verkeer. 100% katoen 100% katoen T-shirt. T-snirt met glitterprint 92-122. Het klokkenspel begint later met spelen en de melodietjes du ren 39 seconden tot maximaal anderhalve minuut Wethouder E. de Deckere deelde dat gisteren mee naar aanlei ding van recente klachten van omwonenden en de wijkraad Hulst Binnenstad. De voor schriften zijn opgenomen in de ontheffing die de gemeente zichzelf als eigenaar van het ca rillon wilgeven. Het carillon in de toren van de basiliek speelt al vanaf 1958, maar pas sinds vorig jaar zijn klachten op het stadhuis binnen gekomen. De wijkraad Hulst Binnenstad vindt dat het ge meentebestuur het carillon on middellijk het zwijgen moet op leggen, omdat de gemeente geen ontheffing heeft op basis van de eigen algemene plaatselijke verordening. Voorzitter J. Steenbergen vindt het daarom zeer merkwaardig dat het caril lon toch iedere dag om het kwartier de melodietjes laat ho ren. Gedoogd Wethouder De Deckere beaamt dat de gemeente zichzelf nooit een ontheffing voor het spelen van het klokkenspel heeft gege ven. Vanwege het geluidsniveau valt het carillon onder de mi lieuwetgeving. De Deckere vindt de stelling dat de gemeen te dus de eigen regels overtreedt, wat overdreven. „Het carillon is altijd gedoogd, ook door de be woners. Gezien de recente klachten willen we ons nu ech ter een ontheffing verlenen. We voldoen hiermee aan de gelden de regelgeving. De klachten zijn voor ons aanleiding geweest in de ontheffing een aantal aan vullende voorschriften op te ne men. Het carillon speelt voort aan van 1 oktober tot en met 31 maart twee keer per uur, van 10.00 tot 20.00 uur. Van 1 april tot en met 30 september is dat elk kwartier van 10.00 tot 20.00 uur." Het verzoek tot ontheffing ligt tot en met 2 juni ter inzage op het stadskantoor. De wijkraad Hulst Binnenstad tekent be zwaar aan. Steenbergen weet dat ook omwonenden en bedrij ven dat gaan doen. „We wachten de reacties af", zegt De Deckere „Als het tot een rechtszaak komt, moeten we de uitspraak van de rechter afwachten. Maar ik hoop dat het zo ver niet komt. Het zou immers doodzonde zijn als het carillon zou verdwij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39