Voorleesteam krijgt lintje I Parkeertarief verschilt enorm 11 Speelplek voor tieners Heikant Voortaan BTW op afrekening zakelijk abonnement tunnel i Pril geluk Geef MOEDER meer daaaaaag eh m zeeuwse almanak Ballon Sluis gratis, Middelburg voor inwoners het duurst Belg ontkent snelle autorit Boete voor 3" mes in auto PZC ZEEUWS-VLAANDEREN door Wout Bareman TERNEUZEN - De NV Wester- scheldetunnel gaat voortaan bij de automatische incasso van het voorschot voor 'zakelijke' abonnementhouders de terug te vorderen BTW vermelden. Dat gebeurt op verzoek van tal van vaste klanten (vooral 'grootge bruikers') van de tunnel en na overleg met de fiscus. De tunnelklanten klaagden er over dat ze bij de Belasting dienst nul op het rekest kregen wanneer op hun ingediende af rekenstaten voor het tunnelge- bruik geen BTW werd vermeld. Bij de online-overzichten via de website van de tunnel stond de BTW niet vermeld, op de toege stuurde prints wel. Ook bij de eerste bankafschrijving van het voorschot werd tot nu toe geen BTW vermeld, wel op de volgen de afschriften. De tunnelexploi tant gaat nu de computerpro grammatuur aanpassen zodat op nagenoeg alle afschriften de negentien procent BTW - voor bedrijven aftrekbaar - valt af te lezen. Woordvoerder I. de Moor van de NV: ,,Het staat vermeld in de voorwaarden, dus dat gaan we nu rechttrekken. Zowel in de ge- bruiksoverzichten als op de bankafschriften wordt voort aan de BTW vermeld. Daarmee zijn de problemen die de groot gebruikers bij de fiscus onder vonden in ieder geval opgelost." Aan een andere wens, van met name de transportonderne mersorganisaties, kan de tun nelexploitant niet tegemoet ko men. De tunneltarieven voor het vrachtverkeer zijn, volgens die organisaties, veel te hoog verge leken met die van de opgeheven veerdiensten. De organisaties kaartten de zaak al aan vóór de ingebruikname van de tunnel, half maart. Zij spraken van 'buitensporige kostenstijgin gen' voor de Zeeuws-Vlaamse transportondernemers. Hun conclusie: ook als rekening wordt gehouden met de terug- vorderbaarheid van de BTW liggen de tunneltarieven voor vrachtauto's in de verschillende categorieën 54 tot 105 procent hoger dan die van de veren. Marges Gedeputeerde Staten hebben, als aandeelhouder van de tun nel, de organisaties al direct laten weten dat de omstandig heden tussen tunnel en veren nauwelijks vergelijkbaar zijn (de tunnel is immers 24 uur per dag beschikbaar) én dat nu ge hanteerde tarieven ruimschoots binnen de marges blijven die in de Tunnelwet zijn vastgelegd. Advertentie Moeders vinden bijna niets leuker dan bellen. Altijd, overal en naar iedereen. En het liefst zonder ruis en gekraak zoals met deze Siemens. Het wordt een stuk voordeliger met de GRATIS Tell Me Netwerk-belminuten, die krijg je er nu voor niets bij. Dan kan je moeder jou voordeliger daaaaaag zeggen 0900-8182 www.tell-me.nl door Frank van Cooten HULST - In navolging van Clin- ge krijgt ook Heikant een plek voor de jeugd van twaalf tot zes tien jaar. Het speelterrein aan de Schooldreef wordt heringe richt. De gemeente Hulst heeft daar zestienduizend euro voor over. „We hebben onlangs een ge sprek gehad met een aantal jon geren uit Heikant. Aan de hand van hun wensen is een opzet ge maakt voor een eigen plek voor deze jongeren", zegt wethouder F. van Driessche. Het speelter rein bestaat momenteel uit een trapveldje, een fietscrossge- biedje en een voorterrein. Op dit voorterrein komt een stuk asfalt met een basket en voorzienin gen om te skaten. Bij de ingang komt een fiets- en brommersluis om fietsen en brommers te we ren. „De aanleg van dit terreintje is een wens van de jongeren en van de dorpsraad", aldus jongeren werker G. Bertram. Het speel terrein in Clinge dient als voor beeld. Ook een aantal jongeren en ver tegenwoordigers van de dorps raad in Vogelwaarde nam on langs een kijkje in Clinge. Zij willen dolgraag een soortgelijke speelplek in Vogelwaarde. Behalve voor het speelterrein in Heikant wil het college nog meer geld uittrekken voor jeugd- en jongerenactiviteiten. Zo krijgt de jongerenafdeling van de Samen op Weg-kerk Hulst/Hontenisse duizend euro. Deze jongeren houden momen teel activiteiten op dezolder van de hervormde kerk en vragen de gemeente om een bijdrage om wat meer met deze activiteiten te kunnen doen. De 10-er club van de parochie Johannes De Doper in Sint Jan steen krijgt ook duizend euro, om een goede start te kunnen maken met de activiteiten voor de katholieke jeugd. Toen die Middelburger thuis kwam van z'n werk, rende z'n vierjarig zoontje hem vrolijk tegemoet. In diens handje danste een paarse ballon. „Mooi hoor", zei vader be wonderend. „Waar heb je dié vandaan?" Het antwoord kwam snel: „Op kraambezoek gekre gen. Onze Middelburger stond even sprakeloos. Want voor zover hem bekend, was er in familie- noch kennis senkring een geboorte te vie ren. „Nee", hielp z'n echtgenote hem, „maar we zijn vandaag nog wel even op de week markt geweest." Dat is gewoon Edah Tijdens een feestelijke bijeenkomst kreeg het voorleesteam in de bibliotheek een lintje en een oorkonde. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Een Belg uit Wichelen hield gisteren bij de Temeuzense kantonrechter bij hoog en laag vol dat het niet zijn auto was die twee jaar geleden geflitst was in de buurt van IJ- zendijke. Op de weg, waar een maximum snelheid geldt van 80 kilometer per uur, zou de verdachte 31 ki lometer te hard hebben gereden. ..Dat kan helemaal niet", voerde de man aan. „Die dag was ik werkzaam in België met m'n be stelauto. De auto die zoge naamd geflitst is, heeft de hele dag thuis gestaan." Op de vraag van rechter A. Me- lens of hij dat kon aantonen, moest hij het antwoord schuldig blijven. „Maar ik denk dat er ge bruik is gemaakt van een valse nummerplaat. Ik heb namelijk zelf reflecterende nummerpla ten en die zijn niet te zien op de foto uit de flitspaal." Officier van justitie G. Ooster- veld was niet onder de indruk van het betoog en eiste 220 euro boete Melens legde de man een boete van 180 euro op. HEIKANT - Pril geluk op een weilandje op de kruising van de Magdalenastraat en Ellestraat in Heikant, waar twee veulentjes te bewonderen zijn. Een jong trekpaardje van een paar dagen oud en eentje niet ouder dan een paar weken. De jongste is niet bij moeder weg te slaan. foto Wim Kooyman Advertentie Sarlini Diesel Fossil Alfex juwelier modeaccessoires Langeviele 52/54 Middelburg tel 0118-674102 Advertentie door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het vijftig-plus-voor- leesteam van de openbare bibliotheken in de voormalige gemeente Sas van Gent is gis teravond onderscheiden met het nationale Voorleeslintje. Deze onderscheiding is in het leven geroe pen naar aanleiding van het tienjarig be staan van de nationale Voorleesdag. Die vindt woensdag 14 mei plaats. Het voor leeslintje is bestemd voor mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de pro motie van het (voor)lezen. Het voorleesteam van de Sasse bibliotheken is vijf jaar geleden in het kader van een lan delijk project opgericht. Sinds die tijd lezen vijftigplussers elke week een half uurtje voor aan kinderen van de peuterspeelzalen in Sas van Gent, Philippine en Westdorpe. De twaalf vrijwilligers van het voorlees team zoeken zelf de boekjes uit waar ze uit voorlezen. „Soms is het haast een voor dracht wat ze doen, want het is natuurlijk niet zo gemakkelijk om alleen met voorle- Diverse soorten, pak 1000 ml vanaf m Kipkluifjes naturel of gekruid, kilo 395 zen de aandacht van de peuters vast te hou den", zegt Marleen Lammens van de open bare bibliotheek in Sas van Gent, die het team voordroeg voor de onderscheiding. In het hele land zijn ruim negentig mensen onderscheiden met een voorleeslintje. Het thema van de nationale Voorleesdag is dit jaar 'Voorlezen, een groot avontuur'. Meer dan 650 basisscholen en 750 instellin gen voor kinderopvang houden in het kader van die dag een voorleesontbijt, waar zowel landelijke als plaatselijke bekenden komen voorlezen. woensdag 7 mei 2003 p TERNEUZEN - Een man uit Hoek moet zeventig euro beta len omdat hij vorig jaar septem- ber een flink keukenmes in zijn ai; auto had liggen. ar: ati „Het is toch niet normaal dat u zo'nmes in uw auto onder hand- i o bereik heeft", vond de Terneu- 15 zense kantonrechter A. Melens te gisteren. De verdachte was niet re onderdeindruk van hetstandje. 7- .Dat mes lag in mijn gereed- 52 schapskist in de auto. Bij Terho- re lekreeg ik pech en heb ik het uit de gereedschapskist gehaald." Melens verbijsterd: ,,U gaat me toch niet vertellen dat u met een mes uw auto repareert. De verdachte liet zich echter met uit het veld slaan. „Ik kreeg m'n auto niet meer aan de praat, sse Uiteindelijk heb ik besloten om ss» mdeauto te slapen. Het mes heb re ikbij me gelegd om me te verde- ig digen." De politie vond de man ok alslapende in z'n auto. re Melens vond het 'een vreemd kt- verhaal' en ook officier van jus titie G. Oosterveld kon geen be- gnp opbrengen. Hij eiste een boete van 70 euro, wat de rech- J terovernam. Pringles diverse soorten, can 200 gram 1.79 fjnnrfiheila van Doorsselaer (negen euro) en voor bedrijven (45 euro). In Terneuzen betalen (fK HULST - De tarieven voor par- particulieren 18 euro per jaar en Vgervergunningen in de Zeeuw- voor bedrijven gelden twee ta- se gemeenten lopen erg uiteen, rieven. Ze kunnen 181,50 euro In Sluis kunnen mensen gratis per jaar betalen voor een onbe- hun auto kwijt. Bewoners van perkte vergunning, of een ver- i de Middelburgse binnenstad gunning voor een vaste werkdag zijn het duurst uit: zij betalen 45 a 18 euro. Wil een werknemer op euro per jaar. Terneuzen belast twee vaste dagen zijn auto in de bedrijven in de binnenstad het binnenstad kwijt, dan verdub- ujj meest. Werkgevers moeten er belt het bedrag. Binnenstadbe- :gï bijna 182 euro per jaar neertel- woners met een parkeervergun- is len voor een parkeerplaats in de rat binnenstad. jg Behalve de tarieven verschillen li ook de regelingen per stad. éi Hulst kent slechts twee vergun- Ei ningsoorten: voor bewoners ning kunnen voor bezoekers een dag- (2,50 euro) of week vergun ning (4,50 euro) aanvragen. In Sluis kan iedereen voorlopig gratis parkeren, maar daar komt wellicht verandering in. Buiten Zeeuws-Vlaanderen gaan de tarieven fors omhoog. Goes rekent twintig euro voor een be woners vergimning, Schouwen-Duiveland zit daar tachtig eurocent boven, Vlissin- gen vraagt 34,03 euro en Mid delburg 45 euro. Per woning worden in de meeste gemeenten maximaal twee vergunningen uitgegeven Voor bedrijven ge vestigd in de binnensteden of bedrijven die regelmatig in de binnensteden moeten zijn, gel den buiten Zeeuws-Vlaanderen allerhande regels en tarieven. Goes verstrekt maximaal drie vergunningen per bedrijf. De eerste kost 120 euro per jaar, de tweede 180 euro en de derde 300 euro. Ook de medische diensten moeten dokken: 120 euro per jaar. Vlissingen Vlissingen hanteert dezelfde ta rieven voor bewoners en bedrij ven, maar heeft tevens een par- keermeter-abonnement. Voor 462,84 euro kan de auto een jaar lang vrij bij elke parkeermeter worden gezet. Ook zijn er werkvergunningen voor bedrijven buiten de bin nenstad; 3,40 euro voor een dag, 9,08 euro voor een week en 265 euro per jaar In enkele gemeenten zijn de fo rensenvergunning en de bezoe kerskraskaart in zwang. Voor marktkooplieden geldt weer een heel ander tarief. Uit na vraag blijkt dat ambtenaren op de verschillende gemeentehui zen soms door de bomen het bos niet meer zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37