Zeeland Seaports boekt winst PZC Scholen terug naar Goese Polder PvdA'er Samson ziet kans op eerder sluiten Borsele verdampen door mislukken formatie Geen vogelpest in 's-Heer Arendskerke Plus van 7,5 miljoen euro Boete voor slapen met keukenmes in auto Overleg over vreugdevuur Yerseke Rijbewijs kwijt Vernielingen aan school Drankrijders moeten boete betalen Hinder door wrakruiming Skeelerclub houdt dag voor gehandicapten agenda woensdag 7 mei 2003 TERNEUZEN - Een man uit Hoek moet zeventig euro beta len omdat hij vorig jaar septem ber een flink keukenmes in zijn auto had liggen. „Het is toch niet normaal dat u zo'n mes in uw auto onder hand bereik heeft", vond de Terneu- zense kantonrechter A. Melens gisteren. De verdachte was niet onder de indruk van het standje. „Dat mes lag in mijn gereed schapskist in de auto. Bij Terho le kreeg ik pech en heb ik het uit de gereedschapskist gehaald. Ik kreeg m'n auto niet meer aan de praat. Uiteindelijk heb ik beslo ten om in de auto te slapen. Het mes heb ik bij me gelegd om me te verdedigen." De politie vond de man al slapende in z'n auto. Melens en officier van justitie G. Oosterveld vonden het 'een vreemd verhaal'. De laatste eis te een boete van 70 euro, wat de rechter overnam. YERSEKE - De gemeente Reimerswaal wil met jongeren uit Yerseke gaan praten over een geschikte locatie voor een vreugdevuur tijdens de jaarwisseling. Het is de bedoeling dat gesprek in het najaar te voeren. Om problemen zo veel moge lijk te voorkomen, wees de gemeente bij de jongste jaarwisse ling plaatsen aan waar vreugdevuren mochten worden gehouden. De locatie in Yerseke, op de kruising van de Lange- ville, de Julianastraat en de Vierstraat, viel slecht bij omwo nenden. Die zou te dicht bij de woningen liggen. In overleg met de jongeren wil de gemeente daarom kijken naar een an dere plek. Twee winkeliers uit Yerseke die enkele jaren gele den schade opliepen door vreugdevuren, krijgen een vergoe ding van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders besloot daar gisteren toe. De raad heeft er eerder al op aangedrongen. Het gaat om een bedrag van duizenden euro's. I Hnnr Wout Bareman TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van havenschap Zee land Seaports rekent voor vol- gend jaar op een positief be- I drijfsresultaat van bijna 7,5 L, miljoen euro. Dat is twee mil- f joen meer dan de raming over dit jaar. Overigens kunnen het nieuwe I samenwerkingsverband met H het Gemeentelijk Havenbedrijf H Rotterdam (Exploitatiemaat- n schappij Schelde Maas II) en het Valuepark bij de Braakman- haven in Terneuzen (Dow Bene- i lux) de raming voor 2004 nog danig beïnvloeden. Zodra over die projecten, inclu- I sief de aanleg van de Wester- schelde Container Terminal, duidelijkheid bestaat, wordt het algemeen bestuur van het havenschap een aangepaste be- I groting én een meerjarenraming tot en met 2007 gepresenteerd. Het havenschap werkt sinds de oprichting van Zeeland Sea ports met twee business-units, die van Terneuzen en van Vlis- singen. De winst- en verliesbe- groting voor Terneuzen sluit met een geraamd positief ex ploitatieresultaat van 2.232.000 euro, een verbetering ten op zichte van het geraamde resul taat over dit jaar met 152.000 II euro. Er wordt voor 6,6 miljoen THOLEN - Een 41-jarige auto mobilist uit de gemeente Tholen moest gisteravond zijn rijbewijs inleveren, nadat hij betrapt was met drie keer te veel alcohol op. De man liep tegen de lamp bij een alcoholcontrole op de Mo- lenvlietsestraat in Tholen. euro geïnvesteerd, waarvan 3,6 miljoen wordt gereserveerd voor de nieuwbouw van het ha venschapskantoor, 880.000 eu ro voor de aankleding van dat kantoor, 2 miljoen euro voor aanleg van de kade aan de west zijde van de Zevenaarhaven en 120.000 euro opzij wordt gezet voor ICT-ontwikkelingen. Daarnaast is 15,2 miljoen euro geraamd voor investeringen in de ontwikkelingsplannen Axel- se Vlakte II en de Braakmanpol der. Het dagelijks bestuur van het schap stelt voor het positieve re sultaat aan de algemene reserve toe te voegen. Tekort In Vlissingen sluit de ontwerp begroting met een positief ex ploitatieresultaat van 4.665.500 euro. Daarbij is rekening ge houden met het aandeel van Zeeland Seaports in het ver wachte exploitietekort over 2004 van Exploitatiemaat schappij Schelde Maas. Het schap past de helft bij, ofwel 600.000 euro. Het geraamde re sultaat valt bijna 1,3 miljoen eu ro hoger uit dan de raming voor dit lopende jaar. Er is 5,3 mil joen euro uitgetrokken voor in vesteringen. Daarbij gaat het om dezelfde bedragen voor de nieuwbouw, de inrichting en ICT-ontwikkelingen plus de aanpassing van het coördinatie centrum van het havenschap. Daarvoor is 750.000 euro gere serveerd. Het algemeen bestuur moet de begroting nog vaststel len. Dat gebeurt voor 1 juli. Uit de jaarrekening over 2002 blijkt dat Zeeland Seaports dat jaar een positief bedrijfsresul taat heeft geboekt van 7,2 mil joen euro. Het positief resulaat over 2001 bedroeg 5,3 miljoen. Noodlokalen voor 't Noorderlicht worden op het parkeerterrein bij het ZLM-kantoor geplaatst. foto Di rk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - Basisschool 't Noorderlicht en de Holtkampschool keren waarschijnlijk be gin volgende maand terug in de Goese Pol der. Momenteel worden de noodlokalen voor 't Noorderlicht op het parkeerterrein bij het ZLM-kantoor neergezet. De gemeente wil binnenkort ook beginnen aan de tijdelijke lokalen bij de Holtkampschool. Beide scholen werd tijdens de jaarwisseling getroffen door een grote brand. In de dagen na de brand werd er tijdelijk onderdak ge vonden bij het Sint Willibrordcollege en in het vroegere gebouw van de Prinses Bea- trixschool. Bussen vervoeren de leerlingen naar Goes-Zuid. Destijds is al afgesproken dat de scholen zo snel mogelijk zouden verhuizen naar nood lokalen in de Goese Polder zelf. De voorbe reiding daarvan en het doorlopen van de noodzakelijke procedures heeft enkele maanden in beslag genomen. Vooral in het geval van de Holtkampschool, die tijdelijke ruimten krijgt bij de depen dance aan De Spinne, ontstonden proble men doordat omwonenden bezwaar hebben gemaakt. Zij vinden de locatie niet geschikt. Vorige week hebben zij via de rechter gepro beerd de plaatsing van de lokalen tegen te houden, maar dat verzoek werd door de rechter afgewezen. De noodlokalen voor 't Noorderlicht wor den 6 juni in gebruik genomen. Op dezelfde locatie komt ook een tijdelijk wijkgebouw. De gemeente streeft ernaar de lokalen voor de Holtkampschool eveneens begin juni ge reed te hebben, maar is daarbij afhankelijk van mogelijke verdere bezwaarprocedures. De tijdelijke onderkomens gelden voor een periode van twee a drie jaar. Dan moet de nieuwbouw van de scholen en het wijkcen trum gereed zijn. COLLINSPLAAT - Tijdens de meivakantie zijn er vernielin gen aangericht aan een schoolgebouw in Colijnsplaat Vier luchtkokers zijn kapot. Ook zijn er keien van het schooldak door de kokers naar binnen gegooid. MIDDELBURG - Een 27-jarige drankrijder uit Ovezande moet van de Middelburgse rechter 450 euro boete betalen. Ook kreeg hij een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden opgelegd. De man werd 10 november in Kats in zijn auto betrapt met tweeënhalf keer zoveel alcohol op als toege staan. Hij vertelde dat hij na het stappen eigenlijk bij vrien den wilde slapen. Toen dit spaak liep, besloot hij enkele uren te wachten alvorens naar huis te rijden. Hij veronderstelde dat de alcohol uit zijn bloed zou zijn, maar de blaastest be wees het tegendeel.Een 58-jarige inwoner van Poortvliet werd voor het rijden onder invloed tot zes maanden rijontzeg ging en 500 euro boete veroordeeld. De man bestuurde 27 no vember vorig jaar in Tholen dronken een bedrijfsauto. Nadat hij was aangehouden, realiseerde hij zich dat hij gigantisch in de fout was gegaan. „Ik ben te bezopen om een auto te bestu ren", had hij tegen de politie gezegd Dat bleek ook uit de uit komst van de blaastest 675 microgram, ruim drie keer zoveel als toegestaan. In de strafmaat werd rekening gehouden met de beperkte financiële draagkracht van de man. HANSWEERT - Het scheepvaartverkeer op de Westerschelde moet rekening houden met hinder door wrakruiming. Op 10 en 11 mei wordt bij Hansweert een wrak uit de vaargeul ver wijderd en op 24 en 25 mei één bij Bath. Omdat de geul ter plaatse erg smal is, zijn er beperkingen voor schepen. Rijks waterstaat wil met name voorkomen dat zeeschepen elkaar daar passeren. Rijkswaterstaat begon in februari het Project Wrakoprui ming Westerschelde, waarbij 38 wrakken en obstakels uit de Westerschelde worden gehaald. Twee wrakken kunnen niet zomaar worden opgeruimd, omdat ze in een smal stuk van de vaargeul liggen In overleg met de Antwerpse haven is beslo ten het ruimen van deze wrakken in twee weekeinden in mei te plannen. Op 10 en 11 mei mag in de Overloop van Hans- weert en op 24 en 25 mei in de Bocht van Bath niet worden ge vist, gezeild, gebaggerd en gemeten. Exacte informatie over uitvoering van het werk en de scheepvaartbegeleiding wor den door de Scheepvaartdienst Westerschelde gemeld via Be richten aan de Schelde Scheepvaart (BASS) en de marifoon. door Mieke van der Jagt 's HEER ABTSKERKE - Het PvdA-Kamerlid Diederik Samsom, gisteren op visitie bij de afdeling Borsele van de PvdA, betreurt het stuklopen van de kabinetsformatie Bos- Balkenende het meest omdat er nu nog steeds geen oplossing is voor de kerncentrale. In de besprekingen waren Bos en Balkenende het daarover eens geworden: sluiting van Borssele zodra de opslagruimte bij COVRA voor afval uit de kerncentrale vol is. Volgens Samson zou Borssele in dat ge val in 2007 of 2008 gesloten zijn geweest. Voor de werkgelegenheid vindt Samson de aanleg van een con- tainerterminal in het Sloege- bied niet zo'n goed plan, vanwe ge de gevolgen voor de rest van Zuid-Beveland. Hij had veel lie ver gezien dat Zeeland getrok ken zou hebben aan de vestiging van een fabriek voor windmo lens en die aan heel veel mensen werk kan verschaffen. Samsom hoopt dat de uitspraak van de Raad van State over de contai- nerterminal, een hernieuwde start van de discussie mogelijk zal maken: kiezen voor duurza me werkgelegenheid en niet de pil vergulden met het verleggen van een spoor hier en het inzet ten van een paar extra binnen vaartschepen daar. Samson vindt dat de voorstanders van duurzame werkgelegenheid wel wat van hun opponenten, die streven naar een containerter- minal, kunnen leren. „Zij leggen meteen een enorme druk op al les en iedereen: zo'n ding moet er komen. Er is ook een bedrijf dat zoekt naar een plaats voor een windmolenwerf, maar de mensen die daar werken, blij ven beleefd pleiten Wij zouden oók zo'n druktactiek moeten orltwikkelen." door Steffan ter Maat 's-HEER ARENDSKERKE - Op het pluimveehoudersbedrijf van de familie Blok in 's-Heer Arendskerke is geen vogelpest geconstateerd. KRABBENDIJKE - De ijs- en skeelervereniging Krabbendij- ke houdt zaterdag een gehandi captendag in de bedrijfshallen van Gebroeders Weststraten en HPR aan de Zuidweg te Krab- bendijke. i Belangstellenden kunnen zich vanaf 10 uur vermaken met .spelletjes, skelteren, blikgooi- en, springkussen, sjoelen, zin gen en meerijden in een leger voertuig of vrachtauto. Tevens vertoont de ijs- en skeelerver- eniging een videopresentatie van haar diverse evenementen Advertentie REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET wvvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zikverras prijs Op het bedrijf werden twee we ken geleden 21.500 vleeskui kens preventief geruimd van wege een hoge sterfte onder de dieren. Was er sprake van vogel pest dan was dit in de afgelopen twee weken bevestigd. Dit ge beurde echter niet. Het officiële uitsluitsel wordt binnenkort verwacht. Bedrijfseigenaar Nelleke Blok was er vanaf het eerste moment van overtuigd dat er geen vogel pest was. Ook de artsen van de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW) zeiden direct dat er geen met het oog waar neembare kenmerken van vo gelpest waren. „Maar dat maakt het nu achteraf niet extra wrang, want we wisten deze uit komst toch al. We waren allang blij dat het hier geen toezichts- gebied werd, want dan waren andere bedrijven waarschijn lijk ook gedupeerd", zegt Blok „Het is voor ons nu vooral be langrijk hoe snel we met ons be drijf verder kunnen. Voorlopig zitten we echter nog met een ge dwongen leegstand." Blok verwacht aan het einde van deze week of begin volgen de week de officiële uitslag. Als alles goed is geeft de RVV toe stemming voor een schoonmaak door een ontsmettingsbedrijf. Daarna moet het pluimveebe- drijf nog twee weken dicht blij ven. De familie Blok is er op dat moment echter nog wel van af hankelijk of het vervoersverbod dan nog van kracht is. STREEKACTIVITEITEN GOES Ambachtscentrum Hollandsche Hoeve. 13.00 uur; Demonstratie oude ambachten, De Spinne. 13.30-16 30 uur Koersbal senioren Wijkgebouw Jan Lig- thart, 13.30 uur; Bingo; De Pit. 14.00 uur: activiteiten WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur. Voorlezen; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur- Koersbal; De Vroone, 13.30 uur Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en vijftigplussers; 14.00 uur: Koersbal voor vijftigplussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur Koersballen Anbo; SCHORE Dorpshuis. 13 15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur; Jeugdsoos. WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel, 13.00 uur; Kaarten en biljarten. YERSEKE Bibliotheek, 14.00-14.30 uur: Voorlezen, De Zaete. 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor vijftigplussers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29