PZC BTW op afschrift tunnelkosten de Vlijt PZC www.pzc.nl/adverteren Kinderen met hersenletsel s niet 8-9en10 mei 3 DAGEN LANG '14 Geen vogelpest in 's-Heer Arendskerke Zwarte vlaggen langs onveilige weg Nisse Havenschap maakt twee miljoen meer winst dan verwacht ~n Topmerken tegen uitzonderlijk frtvcastje* lage prijzen ledikanten Bedden Giro 860 Vermelding aftrekbare belasting op verzoek van zakelijke grootverbruikers Boete voor mes in auto (met kleine beschadigingen) en De Slaapvoorlichter® voor Zeeland WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN VLISSINGEN, KOUDEKERKE, MELISKERKE huisartsen en neurologen verwijzen te weinig door Hersenstichting Nederland woensdag 7 mei 2003 door Wout Bareman TERNEUZEN - De NV Wester- scheldetunnel gaat voortaan bij de automatische incasso van het voorschot voor 'zakelijke' abonnementhouders de terug te vorderen BTW vermelden. Dat gebeurt op verzoek van tal van vaste klanten (vooral 'grootgebruikers') van de tunnel en na overleg met de fiscus. De tunnelklanten klaagden er over dat ze bij de Belasting dienst nul op het rekest kregen wanneer op hun ingediende af rekenstaten voor het tunnelge- bruik geen BTW werd vermeld. Bij de online-overzichten via de website van de tunnel stond de BTW niet vermeld, op de toege stuurde prints wel. Ook bij de eerste bankafschrijving van het voorschot werd tot nu toe geen BTW vermeldwel op de volgen de afschriften. De tunnelexploi tant gaat nu de computerpro grammatuur aanpassen zodat op nagenoeg alle afschriften de negentien procent BTW - voor bedrijven aftrekbaar - valt af te lezen. Voorwaarden Woordvoerder I. de Moor van de NV; „Het staat vermeld in de voorwaarden, dus dat gaan we nu rechttrekken. Zowel in de ge- bruiksoverzichten als op de bankafschriften wordt voort aan de BTW vermeld. Daarmee zijn de problemen die de groot gebruikers bij de fiscus onder vonden in ieder geval opgelost." Aan een andere wens, van met name de transportonderne mersorganisaties, kan de tun nelexploitant niet tegemoet ko men De tunneltarieven voor het vrachtverkeer zijn, volgens die organisaties, veel te hoog verge leken met die van de opgeheven veerdiensten. De organisaties kaartten de zaak al aan vóór de ingebruikname van de tunnel, half maart. Zij spraken van 'buitensporige kostenstijgin gen' voor de Zeeuws-Vlaamse transportondernemers. Hun conclusie: ook als rekening wordt gehouden met de terug- vorderbaarheid van de BTW liggen de tunneltarieven voor vrachtauto's in de verschillende door Steffan ter Maat 's-HEER ARENDSKERKE - Op het pluimveehoudersbedrijf van de familie Blok in 's-Heer Arendskerke is geen vogelpest geconstateerd. Op het bedrijf werden twee weken geleden 21.500 vleeskuikens preventief geruimd. Was er sprake van vo gelpest dan was dit in de afgelo pen twee weken bevestigd. Dit gebeurde echter niet. Het offici ële uitsluitsel wordt binnenkort verwacht. Bedrijfseigenaar Nelleke Blok - die tevens voorzitter is van de vakgroep pluimveehouderij van de Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO), afde ling Zeeland - was er vanaf het eerste moment van overtuigd dat er geen vogelpest op het be drijf van haar en haar man was. Er was wel een hoge sterfte on der de kuikens, maar volgens Blok kwam dit door een zoge noemde dooierrestontsteking. Ook de artsen van de Rijks dienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW), de organisatie die besluit over de ruimingen, zeiden al direct dat er geen met het oog waarneembare kenmer ken van vogelpest waren Het gebied rondom het bedrijf werd dan ook niet tot toezichtgebied benoemd, maar omdat er geen definitief uitsluitsel over de hoge kuikensterfte was, werd er zekerheidshalve wel ge ruimd. „Maar dat maakt het nu achter af niet extra wrang, want we wisten deze uitkomst toch al. We waren allang blij dat het hier geen toezichtsgebied werd, want dan waren andere bedrij ven waarschijnlijk ook gedu peerd", zegt Blok. „Het is voor ons nu vooral belangrijk hoe snel we met ons bedrijf verder kunnen. Voorlopig zitten we echter nog met een gedwongen leegstand." Blok verwacht aan het einde van deze week of begin volgen de week de officiële uitslag. In middels zijn ze afgelopen maan dag op het bedrijf al met een grote schoonmaak begonnen. Als de uitslag binnen is en de schoonmaak is afgerond, dan komt de RW langs voor een in spectie. Als alles goed is geeft de rijksdienst toestemming voor een schoonmaak door een offici eel ontsmettingsbedrijf. Daar na moet het pluimveebedrijf nog twee weken dicht blijven en dan mogen er weer kuikens ko men. De familie Blok is er op dat mo ment echter nog wel van afhan kelijk of het vervoersverbod dan nog van kracht is. Blok: „Dat moeten we dus maar af wachten. Het is voor ons in ieder geval van groot belang, want het zal voor een groot deel de fi nanciële gevolgen bepalen." NISSE - Inwoners van Nisse hebben giste ren zwarte vlaggen geplaatst aan de Drie weg bij Nisse. Ook zijn er twee borden met de tekst 'Veilig niet praten maar doen' bij de kruising van de Drieweg en Gerbernesseweg geplaatst. Vorige week woensdag kwam een negen tienjarige inwoner van 's-Gravenpolder om het leven bij een ongeval op de Drie weg. Het slachtoffer fietste 's avonds om 10.00 uur over de Drieweg van Nisse naar zijn woonplaats toen hij werd aangereden door een auto. Vandaag werd het slachtoffer be graven. Zo'n zes a zeven inwoners van Nisse waren het gevaar van de Drieweg waar geen apart fietspad ligt en auto's 80 kilometer per uur mogen dusdanig zat dat ze besloten om tot actie over te gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema categorieën 54 tot 105 procent hoger dan die van de veren. Gedeputeerde Staten hebben, als aandeelhouder van de tun nel, de organisaties al direct laten weten dat de omstandig heden tussen tunnel en veren nauwelijks vergelijkbaar zijn (de tunnel is immers 24 uur per dag beschikbaar) én dat nu ge hanteerde tarieven ruimschoots binnen de marges blijven die in de Tunnelwet zijn vastgelegd. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van havenschap Zee land Seaports rekent voor vol gend jaar op een positief be drijfsresultaat van bijna 7,5 miljoen euro. Dat is twee mil joen meer dan de raming over dit jaar. Overigens kunnen het nieuwe samenwerkingsverband met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam (Exploitatiemaat schappij Schelde Maas H) en het Valuepark bij de Braakmanha ven in Terneuzen (Dow Benelux de raming voor 2004 nog danig beïnvloeden. Zodra over die projecten, inclu sief de aanleg van de Wester- schelde Container Terminal, duidelijkheid bestaat, wordt het algemeen bestuur van het havenschap een aangepaste be groting én een meerjarenraming tot en met 2007 gepresenteerd. TERNEUZEN - Een man uit Hoek moet zeventig euro beta len omdat hij vorig jaar septem ber een flink keukenmes in zijn auto had liggen. „Het is toch niet normaal dat u zo'n mes in uw auto onder hand bereik heeft", vond de Terneu- zense kantonrechter A. Melens gisteren. De verdachte was niet onder de indruk van het standje. „Dat mes lag in mijn gereed schapskist in de auto. Bij Terho le kreeg ik pech en heb ik het uit de gereedschapskist gehaald. Ik kreeg m'n auto niet meer aan de praat. Uiteindelijk heb ik beslo ten om in de auto te slapen. Het mes heb ik bij me gelegd om me te verdedigen." De politie vond de man al slapende in z'n auto. Melens vond het 'een vreemd verhaal' en ook officier van jus titie G. Oosterveld kon geen be grip opbrengen. Hij eiste een boete van 70 euro, wat de rech ter overnam. Het havenschap werkt sinds oprichting van Zeeland Sea- ports met twee business-umt$ die van Terneuzen en van singen. De winst- en verlies!*, groting voor Terneuzen sluit met een geraamd positief et ploitatieresultaat van 2.232.000 euro, een verbetering ten op zichte van het geraamde resul- taat over dit jaar met 152 0!)! euro. Er wordt voor 6,6 rnüjoe euro geïnvesteerd, waarvan U miljoen wordt gereserveerc voor de nieuwbouw van het ha venschapskantoor, 880.000 eu ro voor de aankleding van da; kantoor, 2 miljoen euro voor aanleg van de kade aan de west zijde van de Zevenaarhaven en 120.000 euro wordt opzijgezet voor ICT-ontwikkelinga. Daarnaast is 15,2 miljoen eim geraamd voor investeringen it de ontwikkelingsplannen Axel- se Vlakte II en de Braakmanpoi- der. Het dagelijks bestuur van het schap stelt voor het positievere- sultaat aan de algemene reserve toe te voegen. In Vlissingen sluit de ontwerp begroting met een positief ex ploitatieresultaat van 4.665 50( miljoen euro. Daarbij is reke ning gehouden met het aandeel van Zeeland Seaports in het verwachte exploitietekort over 2004 van Exploitatiemaat schappij Schelde Maas. Het schap past de helft bij, ofwel 600.000 euro. Het geraamde re sultaat valt bijna 1,3 miljoeneu ro hoger uit dan de raming voor dit lopende jaar. Er is 5,3 mil joen euro uitgetrokken voor in vesteringen. Daarbij gaat het om dezelfde bedragen voor de nieuwbouw, de inrichting en ICT-ontwikkelingen plus de aanpassing van het coördinatie centrum van het havenschap. Daarvoor is 750.000 euro gere serveerd. Het algemeen bestuur moet de begroting nog vaststel len. Dat gebeurt voor 1 juli Uit de jaarrekening over 2002 blijkt dat Zeeland Seaports da: jaar een positief bedrijfsresul taat heeft geboekt van 7,2 mil joen euro. Het positief resulaat over 2001 bedroeg 5,3 miljoen. nac' Beestenmarkt 12 Goes Tel. (0113) 23 22 13 Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Voor het aanleveren van ochtendkranten en als afhaal- en insteekplaats voor de bezorgers heeft de PZC behoefte aan een ruimte die aan de volgende minimumeisen voldoet: goede bereikbaarheid voor expeditiewagens overdekt voldoet aan de geldende arbonormen, o.a. stro mend water, toilet- en elektriciteitsvoorzieningen mogelijkheden voor aanpassingen ten behoeve van het afzetten afmeting circa 16 mJ Voor aanbiedingen en/of informatie kunnen kandi daatverhuurders contact opnemen met rayonleider H. Noevers, 06-54267139 of met de binnendienst 0800 - 023 51 11 (gratis). Vooral voor jeugd- en sportcentra, dorps- en buurt huizen, scholen is deze verhuuroptie aantrekkelijk. Revalidatiearts Nienke Roux van Sophia Revalidatie Den Haag zegt het stellig. 'Van alle kinderen met her senletsel door bijvoorbeeld een onge val of ontsteking, komt slechts een klein deel bij ons terecht'. 'Huisartsen en neurologen verwijzen kinderen met niet-aangeboren her senletsel zelden door naar een revali datiecentrum. Tegen kind en ouders wordt al te vaak gezegd: "Met de tijd komt het wel goed." Het besef dat re validatieartsen aanvullend veel voor deze kinderen kunnen betekenen, is er te weinig Terwijl aan bijvoorbeeld verminderde concentratie of bewe gingsproblemen meestal nog veel te doen is.' Wat is een revalidatie- programma? Bij een revalidatieprogramma kan de patiënt ook zelf aangeven welke din gen hij het belangrijkst vindt: voor de een is dat goed kunnen lopen, een ander wil zijn geheugen verbeteren. Veel van de kinderen worden na de eerste intensieve revalidatieperiode nog geruime tijd begeleid. Speciale voorzieningen Roux: 'Waar ook nog veel aan verbe terd moet worden, zijn scholing en woongelegenheid voor jonge volwas senen met niet-aangeboren hersen letsel. Als het hersenletsel zo ernstig is dat het halen van een diploma niet lukt, ook niet op het speciaal onder wijs, dan heb je vervolgens niets. Voor deze kinderen zijn geen speciale voorzieningen. Ze komen als zestien-, zeventienjarige automatisch op een dagactiviteitencentrum terecht, tus sen mensen die meestal veel ouder zijn... Verder bestaan er voor kinde ren met hersenletsel nauwelijks mo gelijkheden om begeleid op zichzelf te wonen. Hiervoor moet meer aan dacht komen.' Enige cijfers: In Nederland krijgen 2,7 op de 100.000 kinderen per jaar een her seninfarct of hersenbloeding. Elk jaar komen zo'n 1.000 kinde ren na een verkeersongeval in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en reva lidatie zijn uiterst belangrijk om her senletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang. Word daarom donateur van de Hersen stichting of doe een gift. Ons CBF- keurmerk garandeert een verant woorde besteding van uw bijdrage. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichtlng.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14