Officeel bezwaar tegen A-theater PZC Zeeuwse molens te kijk Werkstraf voor gewelddadig duo Parkeertarieven verschillen enorm PZC Belangenvereniging heeft te weinig tijd en informatie gekregen van gemeente 13 Hinder door wrakruiming Kop-staartbotsing in Vlissingen Spanjaardstraat tijdelijk dicht Werkstraf voor frauderen Boetes voor aangeschoten man agenda bij nader inzien woensdag 7 mei 2003 door Miriam van den Broek AAGTEKERKE - Een groot aantal molens op Walcheren draait zaterdag - als het weer meezit - op volle toeren. De molens zijn tij dens de Nationale Molendag de hele dag te bezichtigen. Molenaars geven informatie en beantwoorden vragen. Een van de molens die open zijn, is die in Aagtekerke. Deze molen is in 1801 gebouwd en is vrij uniek, vertelt molenaar Dennis Bommeljé. „Dit is namelijk de enige zes- kantige molen in Zeeland. Alle andere mo lens hebben acht zijden. Toen deze gebouwd werd, was er weinig geld beschikbaar. Het moest zo goedkoop mogelijk uitgevoerd worden met zo weinig mogelijk materialen. Daarom is het een zeskantige molen gewor den." Molenaar Nel van Leijen is zaterdag te vin den in haar molen Ons Genoegen in Nieuw en Sint Joosland. „Alle molens waarbij de vlag of een wimpel uithangt, zijn te bezich tigen", vertelt ze. „Dat geldt niet alleen tij dens de Nationale Molendag. Mensen den ken dat vaak. Maar eigenlijk is een molen altijd te bezichtigen wanneer die draait of als de deur open is. Bezoekers zijn het hele jaar door welkom." Behalve in Nieuw- en Sint Joosland en Aag tekerke, zijn ook de molens in Middelburg, Vlissingen en in de gemeente Veere geopend. De meeste molens zijn geopend van negen tot vijf uur. Molenaar Dennis Bommeljé van de molen in Aagtekerke. foto Lex de Meester HANS WEERT - Het scheepvaartverkeer op de Westerschelde moet rekening houden met hinder door wrakruiming. Op 10 en 11 mei wordt bij Hansweert een wrak uit de vaargeul ver wijderd en op 24 en 25 mei één bij Bath. Omdat de geul ter plaatse erg smal is, zijn er beperkingen voor schepen. Rijks waterstaat wil met name voorkomen dat zeeschepen elkaar daar passeren. Rijkswaterstaat begon in februari het Project Wrakoprui ming Westerschelde, waarbij 38 wrakken en obstakels uit de Westerschelde worden gehaald. Twee wrakken kunnen niet zomaar worden opgeruimd, omdat ze in een smal stuk van de vaargeul liggen. In overleg met de Antwerpse haven is beslo ten het ruimen van deze wrakken in twee weekeinden in mei te plannen. Op 10 en 11 mei mag in de Overloop van Hansweert en op 24 en 25 mei in de Bocht van Bath niet worden gevist, gezeild, ge baggerd en gemeten. Exacte informatie over uitvoering van het werk en de scheepvaartbegeleiding worden door de Scheepvaartdienst Westerschelde gemeld via Berichten aan de Schelde Scheepvaart (BASS) en de marifoon. VLISSINGEN - Op de Veerhavenweg in Vlissingen zijn gis termiddag drie auto's beschadigd bij een kop-staartbotsing. De voorste van de auto's wilde de A58 oversteken, toen daar een ambulance met zwaailicht en sirene kwam aanrijden. De bestuurder remde, de chauffeur achter hem ook, maar de be stuurder van de derde personenauto kon niet op tijd stoppen en veroorzaakte een botsing. Er was alleen materiële schade. MIDDELBURG - De Spanjaardstraat, tussen de Molstraat en de Balans, wordt herbestraat. De werkzaamheden beginnen maandag 12 mei. Vanaf die dag is de straat afgesloten voor het verkeer De woningen blijven bereikbaar voor voetgangers. De werkzaamheden duren, afhankelijk van de weersomstan digheden, tot ongeveer medio juli. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 38-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofd stad voor het plegen van valsheid in geschrifte conform de eis veroordeeld tot 120 uur werkstraf. De man had de belasting aangifte over het jaar 2000 vervalst door over zijn naam de persoonsgegevens van zijn ex-vrouw te plakken en van het opgaveformulier een kopie te maken. Daarbij was het zijn be doeling het alimentatiebedrag te verminderen. Het een en an der was het gevolg van een slepende echtscheidingsprocedu re, waarbij verdachte sinds 1995 alimentatie betaalt aan zijn ex. Er was toen sprake van een aanzienlijke schuldenlast. Daarnaast waren er problemen over de omgangsregeling van hun kind. „Mijn ex probeerde mijn leven kapot te maken", zei de Middelburger gisteren. VLISSINGEN - Een 33-jarige man uit Vlissingen heeft in de nacht van maandag op dinsdag twee boetes gekregenDe man liep rond half twee, ondersteund door twee vrienden, in de Walstraat. Onderweg sloeg hij op de ruiten die hij tegen kwam. Toen de Vlissinger werd aangesproken door een agent, viel hij over de fiets van de agent. De man kreeg twee boetes voor openbare dronkenschap en voor baldadigheid. door Sheila van Doorsselaer In Sluis kunnen mensen gratis ^nnrAb van der Sluis MIDDELBURG - De bewoners vereniging Van A tot Z, die ageert tegen de bouw van het A- theater aan de Zuidsingel in Middelburg, heeft bezwaar in gediend tegen de wijziging van het bestemmingsplan. De ver eniging vindt dat zij te weinig tijd heeft gekregen om alle ar gumenten tegen het bouwplan goed op een rijtje te zetten. Los daarvan vindt de vereniging dat zij onvoldoende informatie heeft gekregen om goed te kun nen reageren. Tekeningen, een verklarende tekst, een financië le berekening, cijfers over par- Werkstraf voor autorijden onder invloed van drugs MIDDELBURG - Een 46-jarige inwoner van Vlissingen ontken de gisteren in Middelburg met zijn auto te zijn ingereden op een agente. Ook officier van jus titie R. Jeuken vond het moeilijk te bewijzen dat de Vlissinger be wust op haarwas ingereden. Hij geloofde zonder meer dat de agente opzij had moeten stap pen om een aanrijding te voor komen. Volgens de off icier stond het wel vast dat de verdachte op 14 september in zijn woonplaats een auto had bestuurd onder in vloed van cocaïne en morfine. Toen de man rond middernacht door de politie werd aangehou den, weigerde hij een blaas- proef. Getuigen zagen de automobilist met piepende banden wegrij- den. Een fiets van een van de agenten werd onder de auto meegetrokken en onderweg J reed hij tegen een verkeerszuil. Uit het onderzoek van het Ne- :r derlands Forensisch Instituut bleek dat hij onder invloed van verdovende middelen had gere- j"' den. De officier eiste 80 uur werkstraf en zes maanden rij- ontzegging. De politierechter i- nam de eis over. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Westkapelle gaf gisteren op de zitting van de Middelburgse politierechter toe een man te hebben mishandeld en ernstig te hebben bedreigd. De verdachte had een pistool in de mond van het slachtoffer ge duwd. Officier van Justitie R. Jeuken repte over de zwaarste vorm van I STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9 00 -12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten, MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos, MIDDELBURG Trefunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: Inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; Volkssterrenwacht, Herengracht 52, 9.00-12.30 uur: Kijkochtend voor de Mer- i curiusovergang; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 9.00-11.30 uur: Sina Idioma, activiteiten voor Antilliaanse vrouwen, SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VUSSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor vijftigplus sers; •In-en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, .13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder - Edith Ramakers Miriam van den Broek - Ron Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl keernormen en milieu-eisen ontbreken, aldus Van A tot Z. B en W van Middelburg zijn van plan om via een versnelde be stemmingsplanwijziging de bouw van de schouwburg moge lijk te maken. Het bouwplan ligt tot vrijdag ter inzage. De omwonenden vinden dat het college slecht communiceert. Pas elf dagen na het ingaan van de inzage- en bezwaartermijn op vrijdag 11 april kreeg Van A tot Z de tekeningen met het de finitieve ontwerp, terwijl be loofd was dat buurtbewoners stukken tijdig toegestuurd zou den krijgen. Volgens de vereni ging is de termijn van vier we ken te kort om alles goed te bestuderen, omdat binnen de termijn een aantal vrije dagen vallen zoals Goede Vrijdag, Tweede Paasdag, Koninginne dag en 5 mei. Een verzoek om de termijn te verlengen, werd niet gehonoreerd. De omwonenden zijn daar erg boos over. Ondanks het ontbreken van vol doende informatie is de belan genvereniging één ding duide lijk geworden. „Het bevestigt onze mening dat er een enorme kolos komt te staan en dat is te gen de wens van de omwonen den. Het past niet in onze woon omgeving, het is te groots van opzet en het geeft een te grote belasting." Doorzichtige ramen De omwonenden zijn geïrri teerd over het feit dat ramen in getekend zijn met doorzichtig, spiegelend glas tegenover de huizen in de Korte Noordstraat. In de Koningstraat zijn ingan gen van de fietsenstalling voor het personeel gesitueerd en en kele doorzichtige ramen op de tweede verdieping. Volgens de belangenvereniging schaden die ramen de privacy van de be woners in beide straten. De ge- In het bericht over de bijbelstudie (PZC, 6 mei) is een fout geslopen. De activiteit vindt niet plaats in Middelburg, maar in zaal Irene aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg. bedreiging. Hij eiste 150 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. Daarnaast paste volgens hem een leerstraf alcoholdelin- quentie van 28 uur. Politierech ter G. Nomes sprak overeen hef tige bedreiging. Hij nam de eis vel aan de Zuidsingel bestaat voornamelijk uit doorzichtig, spiegelend glas. Bezoekers van het restaurant en gebruikers van de multifunctionele ruimtes hebben daardoor onbelemmerd zicht op de watertoren en een deel van de huizen van de He rengracht. „Als 's avonds de ver lichting brandt in het theater van de officier over. In de straf maat werd ook het omvangrijke strafblad van de verdachte mee genomen. Een 33-jarige medeverdachte uit Middelburg kreeg voor zijn aandeel in de bedreiging 60 uur taakstraf en twee maanden worden de omwonenden onge wild geconfronteerd met alle bedrijvigheid die in het theater plaatsvindt." Problemen heeft de buurt ook nog steeds met de parkeerkel der. Daarin kunnen 273 auto's staan. Op het parkeerprobleem op te lossen huurt de gemeente Middelburg ruimte van het te- voorwaardelijke gevangenis straf opgelegd. Het incident speelde zich af op 5 maart vorig jaar in Middelburg. Aanleiding was de vriendin van het slacht offer, die bij het duo haar beklag deed. Ze liet blauwe plekken zien, waarvoor haar vriend ver- genovergelegen Gasthuis. Vol gens Van tot Z is dat aantal vol strekt onvoldoende, omdat de parkeerkelder overdag ook ge bruikt kan worden als openbare parkeerkelder. Het voormalige gasterrein aan het Molenwater verliest de functie van parkeer terrein door woningbouw. De omwonenden zijn bang voor antwoordelijk zou zijn. Ook vertelde ze door hem te zijn ver kracht. Mede als gevolg van overmatig alcohoilgebruik gin gen de verdachten vervolgens tot actie over. De Westkappelaar zei gestopt te zijn met drinken. Hij vertelde parkeeroverlast. Ook is er vol gens hen nog geen goed ver keerscirculatieplan en bestaat onduidelijkheid over aanrijrou- tes van vrachtwagens met de corstukken, bevoorrading van het restaurant, de laad- en los- zone en de archeologische vond sten op het terrein van de oude Berghuijskazerne. zijn leven een positieve wendig te hebben geven door te werken en een huis te kopen Dit jaar treedt hij in het huwelijk. „Dit is prachtig, maar er moet nog af gerekend worden", stelde de po litierechter. De verdachten be tuigden gisteren hun spijt Ze zeiden niet meer in dezelfde fout te zullen vervallen. „Als zoiets nog eens gebeurt, dan zullen we onze vriendin adviseren om aangifte te doen bij de politie." HULST - De tarieven voor par- keervergunningen inde Zeeuw se gemeenten lopen erg uiteen. hun auto kwijt. Bewoners van de Middelburgse binnenstad zijn het duurst uit: zij betalen 45 euro per jaar. Terneuzen belast bedrijven in de binnenstad het meest. Werkgevers moeten er bijna 182 euro per jaar neertel len voor een parkeerplaats in de binnenstad. Behalve de tarieven verschillen ook de regelingen per stad. Hulst kent slechts twee vergun ningsoorten: voor bewoners (9 euro) en bedrijven (45 euro). In Terneuzen betalen particu lieren 18 euro per jaar en voor bedrijven gelden twee tarieven. Ze kunnen 181,50 euro per jaar betalen voor een onbeperkte vergunning, of een vergunning voor een vaste werkdag a 18 eu ro. Wil een werknemer op twee vaste dagen zijn auto in de bin nenstad kwijt, dan verdubbelt het bedrag. In Sluis kan ieder een voorlopig gratis parkeren, maar daar komt wellicht veran dering in. Goes rekent twintig euro voor een bewonersvergunning, Schouwen-Duiveland zit daar tachtig eurocent boven, Vlissin gen vraagt 34,03 euro en Mid delburg 45 euro. Per woning worden in de meeste gemeenten maximaal twee vergunningen uitgegeven. Voor bedrijven ge vestigd in de binnensteden of bedrijven die regelmatig in de binnensteden moeten zijn, gel den allerhande regels en tarie ven. Goes verstrekt maximaal drie vergunningen per bedrijf. De eerste kost 120 euro per jaar, de tweede 180 euro en de derde 300 euro. Ook de medische dien sten moeten dokken: 120 euro per jaar. Parkeermeter Vlissingen hanteert dezelfde ta rieven voor bewoners en bedrij ven, maar heeft tevens een par- keei'meter-abonnement. Voor 462,84 euro kan de auto een jaar lang bij elke parkeermeter wor den gezet. Ook zijn er werkver gunningen voor bedrijven bui ten de binnenstad; 3,40 euro voor een dag, 9,08 euro voor een week en 265 euro per jaar. In enkele gemeenten zijn de fo rensenvergunning en de bezoe kerskraskaart in zwang. Voor marktkooplieden geldt weer een heel ander tarief. Uit na vraag blijkt dat ambtenaren op de verschillende gemeentehui zen soms door de bomen het bos niet meer zien. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13