Vrijheid is niet zo gewoon PZC Kunstschouw Kunstbende brengt talent op podium daagt jeugd uit 14 Reizigersgroep tevreden over alternatief voor Bredabus Herdenking kunst Johan Verminnen in Porgy Bess Expositie 'Week van de Zee' VU-"' lezers schrijven Presentaties architectuur en water in Plus Min Commissaris I Commissaris II Commissaris III Commissaris IV Islam II Crematie II Crematie III Ombudsman dinsdag 6 mei 2003 STEKENE - Reizigersgroep Waasland is na een maand van busritten redelijk tevreden over de gestarte snelbus 4IS op het traject Moerbeke-Antwerpen Linkeroever. De snelbus ontstond na acties van reizigersgroepen en reed op maandag 7 april voor het eerst. Het Belgische vervoersbedrijf De Lijn laat de bussen drie maanden op proef rijden. Ma ken er voldoende reizigers ge bruik van, dan komt er een per manente verbinding. ,,De nieuwe lijndienst loopt heel vlot en steeds meer mensen ma ken er gebruik van. Wij schatten dat gemiddeld 25 reizigers mee rijden, het cijfer dat De Lijn echter vooropstelde voor renda biliteit is 30 per rit. Natuurlijk houden ze er ook rekening mee dat de inloopperiode nog bezig is"aldus Piet Vandereyden van Reizigersgroep Waasland. Snelbus 41S is ontstaan nadat in september 2002 de grens overschrijdende samenwerking tussen De Lijn en Connexxion eindigde, vanwege de grote ta- riefsverschillen. Hierdoor stop te de Bredabus niet meer in De Klinge, Vrasene en and ere opst applaatsen op het traject naar Antwerpen. Reizigersgroep Waasland en de organisatie At- tac hebben uiteindelijk De Lijn bereid gevonden om weer een bus te laten stoppen bij de diver se opstapplaatsen net over de Zeeuws-Vlaamse grens. Snel bus 41S is hiervan het resultaat geworden. De snelbus rijdt al leen op weekdagen met tien rit ten per dag. Op woensdagen en examenperiodes zullen er vier extra middagritten worden ge reden. Aansluitingen De Lijn heeft twee nieuwe bus sen beschikbaar gesteld en de chauffeurs verzekeren via ra diocontact de aansluitingen. „Dankzij de chauffeurs is er nu ook aansluiting verzekerd in Stekene met Lijn 43 van en naar de Hellestraat en daar zijn wij natuurlijk erg blij mee", vertelt Vandereyden. „Wij beseffen ook dat er nog meer reizigers moeten komen om de dienst te behou den en uit te breiden." door Emile Calon Anwar Üldal grijnst van oor tot oor. Midden in de Vlissingse Schelde- straal wil hij het wel uitroepen, zo blij is de Iraakse Koerd. „Eén dag bevrij dingsdag? Nee. Het is al ruim een maand bevrijdingsdag", zegt hij met glinsterende ogen. Jaren geleden ontvluchtte hij zijn ge boortestad Mosul om te ontkomen aan de tirannie van Saddam Hoessein. Nu is een einde gekomen aan dat 'vreselijke bewind' en kunnen de mensen weer uit komen voor hun mening. Hij kijkt de verslaggever doordringend aan en zegt dat mensen in Nederland niet beseffen wat het is om in een dictatuur te leven. Om altij d voorzichtig te zij n, altijd op te letten op wat je zegt. Iedereen kan een spion zijn, zelfs je buurman, vervolgt hij. „De willekeur regeerde daar." Men sen werden om niets opgepakt en ver dwenen naamloos en spoorloos. „Je was nooit veilig." Hij wijst naar een boekhandel aan de overkant van de straat en vertelt hoe verwonderd hij bij aankomst in Neder land was over de enorme hoeveelheid boeken, kranten en tijdschriften. „Je kunt hier alles zeggen en alles lezen." Veel van zijn familieleden leven net als hij in de diaspora. „Wij zijn verspreid over de hele wereld." Hij verwacht dat velen terug zullen keren om het land weer op te bouwen. Zeker als het noor delijk deel van Irak een autonome regio kan blijven. Niet vergeten Üldal vindt het vanzelfsprekend dat Nederlands ook zoveel jaren na het ein de van de Tweede Wereldoorlog bevrij dingsdag vieren. Het verleden mag niet vergeten worden, beklemtoont hij. Wie in Nederland geboren en getogen is, weet over het algemeen dat 5 mei be vrijdingsdag is en dat dan stil gestaan wordt bij de herwonnen vrijheid op de nazidictatuur. Heel wat mensen die op latere leeftijd naar Nederland kwamen, vinden het zeer belangrijk dat zo veel jaar na dato nog steeds stil gestaan wordt bij de bevri jding, zo blijkt uit een serie gesprekken met mensen in de Scheldestraat. Ahmed Kepil en zijn zoon Yusuf bijvoorbeeld zeggen beiden volmondig dat het belangrijk is om stil te staan bij de vrijheid. Zoals veel ande ren die ochtend ook doen, legt senior een link met de oorlog in Irak. „We heb ben kunnen zie hoe belangrijk herwon nen vrijheid is." Een straatverkoper kan nu rustig in Bagdad cd's, foto's en videobanden verkopen met daarop de 'misdaden van dictator Sad dam Hoessein'. foto AFP/Ahmad al-Rubaye Hossein Nouri vluchtte een aantal jaren geleden vanuit Iran naar Nederland. Hij heeft de bevrijding van buurland Irak op de voet gevolgd omdat die actie grote betekenis heeft voor zijn geboor teland. Uit zijn contacten met 'thuis' merkt hij dat het regime in Iran zeer nerveus is geworden en allerlei, klei ne vrijheden nu weer inperkt. Flink wat liberale voormannen zijn de af gelopen weken opgepakt en ook het aantal verdwijningen neemt weer toe. Desondanks verwacht hij dat de be vrijding van Irak op de langere termijn positief uitpakt voor zijn land ..De Amerikanen hebben laten zien dat een dictatuur niet het eeuwige leven heeft", aldus Nouri. De druk die nu vanuit de States wordt uitgeoefend op de dictatoriale buurregimes van Irak zullen gevolgen hebben, zegt hij hoop vol. „Ooit komt het goed. Ooit zullen de mensen in landen als Syrië, Saoedi- Arabië en Iran ook in vrijheid kunnen leven." René Idoe is opgegroeid in Suriname. Toen hij 22 jaar geleden in Nederland arriveerde, wist hij nauwelijks iets over de bezetting van Nederland door de Duitsers, zegt hij terwijl hij van zijn fiets stapt. In de loop der jaren is die leemte aardig opgevuld, geeft hij zelf aan. Een bevrijdingsfestival, zoals gis teren plaats vond in Vlissingen, vindt hij uitermate belangrijk. „We mogen niet vergeten welke strijd er gestreden is voor het herwinnen van de vrijheid." Hij vindt het zorgelijk dat steeds meer jongeren nauwelijks nog beseffen dat er zware strijd nodig was om de vrijheden, die ze nu zo normaal vinden, te herwin nen, vervolgt hij. Egbert Laccroes, afkomstig uit Cura sao, is de enige passant in de Schelde straat die enigszins nonchalant doet over de betekenis van 5 mei. Hij vindt het vervelend dat kantoren gesloten zijn en dat er 's morgens maar weinig mensen op straat zijn. Na wat doorvra gen geeft hij echter wel aan dat vrijheid voor hem zeer belangrijk is. Paul Ugueto (Congo-Zaïre) tenslotte vindt het opvallend dat zo weinig Ne derlanders vlaggen op nationale feest dagen als Koninginnedag en bevrij dingsdag. Een gebrek aan respect, zo merkt hij op. „Vrijheid en democratie is niet zo gewoon als jullie hier in West- Europa denken." door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De Kunstschouw Westerschouwen daagt de schoolgaande jeugd in heel Zeeland uit een kunstwerk te maken geïnspireerd op het thema 'leven aan het water'. De Kunstschouw wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden. Ter gelegenheid van dat eerste decennium wordt dit speciale evenement voor jongeren op touw gezet als extraatje naast de kunstroute met meer dan 45 locaties met zeer uiteenlopende exposities. TERNEUZEN - Chansonnier Johan Verminnen geeft op zon dag 18 mei een concert in de Ter- neuzense jazzclub Porgy Bess. Verminnen borduurt verder op zijn programma Luistervinken dat hij twee jaar geleden samen met jazzpianist Michel Bis- ceglia verzorgde. Toen ging het duo op zoek naar de essentie en soberheid van het chanson. Nu voegt Verminnen daar een ele ment aan toe: de accordeonpres taties van Rony Verbiest. Samen met Verbiest en Bisceglia brengt Verminnen eigen chansons en werk van voorgangers als Ferré, Nougaro en Brei. Het concert begint om 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Gale rie Kunst geen Kunst in Burgh- Haamstede houdt van vrijdag 9 mei tot zondag 1 juni een speci fieke tentoonstelling in het ka der van 'Week van de Zee'. Tijdens deze themaexpositie zal er werk te zien zijn van onder meer Jan de Quelery, Nicolette Arens, Cees van Oostmalle, Hanneke Blom en Jaap van der Oest. Daarnaast biedt de galerie een vaste collectie met olieverf schilderijen, glas, keramiek, brons en siersmeedwerk van verschillende kunstenaars. Kunst geen Kunst is geopend van donderdag tot en met zater dag van 11.00 tot 17.00 uur en op dc laatste zondag van de maand tijdens het zogeheten Rondje Kunst in Schouwens Westhoek. Het is de bedoeling zoveel mo gelijk leerlingen van zowel het basis- als het voortgezet onder wijs in Zeeland bij dit evene ment te betrekken. Adviseur R. van den Bosch binnen het be stuur van De Kunstschouw lan ceerde het voorstel van een gro te straattekenwedstrijd voor kinderen van de basisscholen en een ontwerpwedstrijd voor jon geren van middelbare scholen en mbo- en hbo-opleidmgen. Voor de praktische uitwerking van dit plan wordt Van den Bosch bijgestaan door vijf sta giaires van de opleiding cultu rele, maatschappelijke vorming in Rotterdam. „Die wedstrijd straattekenen wordt in de week van de Kunst schouw gehouden, op woens dagmiddag 18 juni. Het evene ment vindt plaats in een deel van de Ring rond de Hervormde kerk in Burgh. Daar worden per deelnemer de vlakken uitge zet", vertelt Van den Bosch. Vooraf inschrijven voor deel name is niet vereist. Hij heeft er vertrouwen in dat er een behoorlijke opkomst zal zijn. Breed De uitdaging waar De Kunst schouw de jongeren voor plaats is het maken van een kunst werk in de brede zin van het woord. „Dat kan dus een schil derij zijn, een beeld, een kle dingstuk of een toneelpresen tatie. Als het maar te maken heeft met het thema van leven aan het water'", zegt Van den Bosch. De deelnemers dienen hun kunstwerken circa twee weken voor aanvang van De Kunst schouw in te sturen. Bij het be oordelen van de inzendingen wordt onderscheid gemaakt tussen twee leeftijdsgroepen, van 12 tot 16 en van 17 tot 20 jaar In beide categoriën bepaalt de jury twee prijswinnaars. De winnaar ontvangt 250 euro, voor de nummer twee is er 100 euro beschikbaar. De winnaars worden bekend gemaakt tijdens de officiële opening van De Kunstschouw door gedeputeer de H. van Waveren van Cultuur op vrijdagmiddag 13 juni in een grote tent op de Beatrixweide in Haamstede. Daar zullen alle in zendingen van deze kunstwed strijd gedurende De Kunst schouw tot en met zondag 22 juni ook tentoon gesteld wor den. door Anita Janse VLISSINGEN - Tijdens het feestgewoel op het Vlissingse bevrijdingsfestival namen Zeeuwse Jongeren het tegen el kaar op in de Kunstbende. Deze jaarlijkse wedstrijd in kunst en cultuur biedt jong talent een kans. Dit jaar was gekozen voor het thema 'Toekomst'. De zaal van het Arsenaaltheater zit stampvol. Voor de ingang staan nog drommen mensen, maar helaas, ze kunnen er echt niet meer bij. Op het podium steelt Dance Evolution de show. Het is doodstil in de zaal als het solo-optreden begint met een klassieke dans. De danseres lijkt over het podium te zweven. Plots verandert de muziek. De balletschoentjes worden losge knoopt en van het ene op de an dere moment brengt de solist een populaire dans in beeld. De zaal swingt mee. De stemming zit er goed in bij het publiek. Ook buiten op het Dijktheater is het een gezellige boel. Een zan ger van een streatpunkband schreeuwt de sterren van de he mel. Sommige festivalgangers gaan uit hun dak, andere blijven even staan, maar slenteren vervol gens verder. De Kunstbende is bedoeld om een brug te slaan tussen de ge vestigde kunst- en cultuur en jongeren. Omdat kunst een breed spectrum aan uitingen heeft, bestaat de wedstrijd uit verschillende categorieën; mu ziek, taal, dans, expo compu teren film. In totaal doen zo'n 65 jongeren in de leeftijd van der tien tot achttien jaar aan de Kunstbende mee. Het onderdeel muziek telt de meeste deelne mers. Publiek is er meer dan ooit: „Voor het eerst valt de Kunstbende in Zeeland op be vrijdingsdag. We hebben daar door ontzettend veel toeschou- V!-v f New Hazard uit Oostburg in actie tijdens de Kunstbende. wers", constateert organisator Sigrid Verdonck. Aan het eind van de dag worden in een miezerige regen op het Dijktheater de Zeeuwse win naars bekendgemaakt. Zij ko men uit in de landelijke finale op 14 juni in Utrecht. Een des kundige jury beoordeelde Yoe- ran Luteijn als beste muzikant. „Hij drumde er in zijn eentje op los of er een hele band op het po dium zat", aldus een van de juryleden. Beste theatermaker is Roald Jansen, omdat hij schijnbaar zonder moeite zijn publiek aan het lachen krijgt. Odette Sorber sleept een eerste prijs in de wacht in de categorie dans, Anne Vader wint het onderdeel expo en Vincent van Williger wint met de beste film. Geen prater In de categorie taal heeft Lisan- ne Dauma de jury zonder woor den overtuigd van een eerste foto Ruben Oreel plaats. Ze maakte zich sterk door een bord met een pakkende tekst in de lucht te steken en verder niets te doen. Achteraf is zij verbaasd en verrast dat ze zo goed beoordeeld is. „Ik ben geen prater, maar ik had niet verwacht dat ik zo sterk over zou komen", vertelt de fi- naliste. Zij is ontzettend blij dat zenaar de landelijke finale gaat. „De sfeer was hier geweldig, ik weet zeker dat het in Utrecht ook heel tof wordt." door Ali Pankow RENESSE - Het Zeeuwse land schap is als gevolg van de watersnoodramp vijftig jaar ge leden drastisch van uiterlijk veranderd. Die veranderingen, evenals de nieuwe verbindingen tussen de eilanden onderling en de rest van Nederland, hadden ook invloed op de ontwikkeling van de architectuur in dit ge bied. Het bestuur van galeriege bouwen Plus Min in Renesse gaat daar nader op in met de presentatiecyclus Architectuur en water. Bestuurslid van Plus Min én zelf architect Johan de Koning heeft voor deze cyclus JosJobse en Li- lian Bos, Lab4Arch en Maarten Struijs uitgenodigd specifieke presentaties te verzorgen. De cyclus wordt zondag 31 augus tus afgerond met een lezing door cultuurfilosoof J an van Heemst De architecten Jos Jobse uit Middelburg en Lilian Bos van Jobse Bos Architecten uit Rot terdam zijn de ontwerpers van het installatie- en kantoorge bouw bij de Westerscheldetun- nel inTerneuzen. Hun presenta tie is van 11 mei tot en met 8 juni in Plus Min te zien. Het betref fende gebouw heeft een lineaire structuur en is loodrecht op de Westerscheldetunnel gesitu eerd. Hierdoor vormt het als het ware een brug parallel aan de Westerschelde. Het symboli- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verjc^ nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactiet- beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordt niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.Dj., dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over» weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. seert op deze wijze de verbin ding van land met water, res pectievelijk van landschap met tunnel. Met maquettes en mate riaal dat op het ontwerp betrek king heeft, wordt de expositie in Plus Min ingericht. Johan de Koning verricht zon dag 11 mei om 12.00 uur de ope ning van deze presentatie, die verdertot en met 8 juni te zien is op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Wat is er toch mis met de bestuurders in Middelburg? Hadden we tot voor kort een burgemeester die zijn eigen achternaam niet correct kon schrijven, nu blijkt ook de com missaris van de koningin niet te beschikken over de meest ele mentaire kennis voor managers. In het PZC-artikel van zaterdag 3 mei kunnen we lezen dat de heer Van Gelder de Zeeuwse provincie-ambtenaren niet erg 'hoog op' heeft. „Als er dan eens een sprankelende en creatieve geest tussen zit, dan is die zo weer weg", aldus het relaas van de heer Van Gelder. Zelden een manager op zo'n trieste wijze zijn eigen mensen horen beledi gen. Wat een negatieve Zeeland Promotie! In hetzelfde'artikel spreekt de provinciesecretaris Verduit over het gemis aan intellectuele kameraadschap. Arrogante ui tingen als deze zullen kame raadschap geen goed doen, toch zeker niet bij intellectuelen. Wat jammer allemaal. In de PZC-rubriek Lezers Schrijven werd onlangs door ex-gede- puteerde Van Zwieten excu ses aangeboden aan gedepu teerde Poppelaars. Welgemeend excuses aanbieden is ridder lijk, maar wel op de juiste plaats. Robert Ferket Mart. Nijhofflaan 116 Kloetinge Als ik weer eens in mijn geboor teprovincie Zeeland ben, hou ik me via de PZC op de hoogte van het lokale- en wereldnieuws. Zaterdagochtend 3 mei maakte een artikel in uw krant mij zó aan het lachen dat ik mijn bolus in mijn kop thee liet vallen. Ik las het artikel over de commis saris van de koningin, W. van Gelder, die weinig kwaliteit in zijn eigen ambtenaren ziet om dat grotere provincies meer én briljantere ambtenaren hebben. Als zijn stelling klopt, zou het dan ook zo kunnen zijn dat gro tere provincies zich betere en briljantere commissarissen van de koningin zouden kunnen veroorloven, dacht ik. In het zelfde artikel kwam ook de pro vinciesecretaris, L. Verduit (wat betekent die L?), aan het woord. Deze topambtenaar die van Rotterdam naar Zeeland is af gezakt, voelt zich eenzaam aan de top en mist vaak de intellec tuele kameraadschap Na deze uitspraak van een raté had ik geen goesting meer in mijn bo lus. Ruud van Marion Keizersgracht 691 Amsterdam Naar aanleiding van het artikel over de kwaliteit van de Zeeuw se ambtenaren it's lonely at the top), zou ik de heer Van Gelder willen zeggen: informeert u zich eens aan de onderkant, daar is het pas echt gezellig! C. Wesdorp Oudkortgenedijk 2 Kortgene Commissaris Van Gelder be klaagt zich over de kwaliteit van de Zeeuwse provincieamb tenaren; die is in andere provin cies beter. Deze stelling laat zich door buitenstaanders lastig be oordelen. Zijn ook de commis sarissen in grotere provincies beter dan in kleine? Het lijkt mij een interessant vraagstuk voor nadere studie. Bij een dergelijke studie kan ook de hypothese worden onderzocht of een mid delmatige commissaris met be tere ambtenaren ook beter uit de verf komt. Mr. ir. Jaap Huisman Noordhoeklaan 18 Goes Vervolgens heeft hij een spreke (F. van de Kooi) van de obsc© partij NNP (Nieuwe Nationals tische Partij) uitgenodigd, dj een al even afschrikwekkend toekomst voor Nederland e voor Zeeland in het bijzonce voorspelt als we doorgaan opé ingeslagen weg van samenleve; in een multiculturele samenle- ving. Een voor normaal denken- de mensen misselijkmakend toespraak, die werkelijk bo stond van verdraaiingen vuilspuiterij. Van etnische zui vering, alle allochtonen eruitto: oproep om Turkse buurthuize en moskeeën af te breken toto; de laatste steen. Als het aat Vreeke ligt vervallen wij in et- regime welke grote gelijkend vertoont met die van het Deri- Rijk, waarin eveneens werd op geroepen tot uitsluiting, vreec- delingenhaat en tenslotte c praktijk gebracht in talloz- concentratie- en vernietiging kampen. Onze samenleving k beter respectvol met elkaar gaan, eikaars verschillen acce.- teren en vooral bedacht zijn cc gevaarlijke stromingen zo; Waakt! Naar aanleiding van de inge zonden brief van de heer M. Vreeke uit Oostkapelle (PZC, 1-5). wil ik graag reageren. De heer Vreeke heeft het in zijn schrijven over bangerikken van de Nederlandse samenleving als het gaat over gedogen van al lochtonen en de islam in het bij zonder. Ik vrees dat Vreeke daar zelf aan lijdt, gezien zijn activi teiten op dit terrein. Zo organi seert hij een bijeenkomst van zijn organisatie (Waakt!), waar hij het bestaat om te openen met een lied waarin hij een toe komstbeeld schetst waarin bij bels en kerken zouden zijn ver nietigd. Ben van de V- Edisonwegï: Vlissing? Met betrekking tot het voorn op het crematorium in Middd- burg wil ik de volgende react:; geven: op de dag dat de vergis sing heeft plaatsgevonden is ook mijn moeder begraven ii Middelburg. De begrafenis werd verzorgd door dezelfde uitvaartonderneming. Datdea uitvaartonderneming op een toch negatieve toon wordt ver meld, vind ik onnodig en zeker voorbarig. Door in uw krantee naam te noemen wordt de sug gestie gewekt dat deze uitvaart onderneming een fout heeft ge maakt. Na een minder positieve ervaring met een bekend uit vaartcentrum zijn wij voor de begrafenis van mijn moeder te- recht gekomen bij Jannekedes Besten. Zij was een verademing voor ons. Janneke werkt voce mensen die een moeilijke en emotionele periode doormaken Naar mijn ervaring doet ze da: correct en persoonlijk en me: met de kille zakelijkheid dieik eerder heb meegemaakt. Zo'n vergissing is zeker nooit opzet en voor alle betrokkenen vrese lijk. C. de Hart-Segelr Schramstraaü Heusfa Naar aanleiding van de verwis seling van personen in hetere matorium Middelburg: watee gevoel van leegte en verdriet za. dit geven voor mevrouw Janne ke den Besten. Wij kennen haa: als een fantastische vrouw ik' heel veel gevoel en respect voet de nabestaanden Begripw heeft zij ons bijgestaan in ee moeilijke periode. Fam. H.F. Schippr Roozenburglaan Ü3 Middelbm In de PZC van 30 april legt Zeeuwse ombudsman, de hee E. Meijer, uit waarom hij per mei weg gaat. Gelukkig iemaK met principes die de eer aanzie: zelf houdt en zich niet aanpa.- aan de heersende bestuurslaag De dupe hiervan wordt echte: de burger die zijn geschil voor legt, alle wegen al heeft be wandeld om zijn gelijk tekrij-; gen en alleen als lastig wordter varen. De gemeente heeft altijd gelijs wat zeurt zo'n burger toch'Pi1 wanneer je schriftelijke bewij zen hebt en men daar niet or heen kan, al dan niet een caat hebt; dan moéten ze het we serieus nemen, en via een cos- missie van bezwaar en bero« moeten ze wel hun ongelijk be kennen maar dan zijn daar, va: de kant van de burger dan. i veel onnodige (in)spanninge en vooral onbegrip overeen w hebben gelijk'-houding at voorafgegaan Veel burgers ont breekt het aan het geld, de ket nis en de energie om een klaci vol te houden. Als een klacht van een burgert eerst eens gewoon wordt uit zocht voordat er gezegd wotf dat hij ongelijk heeft" Nu we weer terug naar af en blijv® de geschillen en fouten binnc de organisatie, een ambteli? apparaat moet er zijn maar»- ten dienste van de burgert wegvallen van een ombudsff»- geeft aan dat een echte denx- cratie nog ver weg is. J.A. Rentmee# Hoofdstraat Ovezan#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14