Powell waarschuwt Syrië Spectaculaire aanbiedingen op de nieuwe Kia Rio! De Rio Smash met gratis extra's t.w.v. 750,- De Rio Ice met gratis airco t.w.v. 1.095,- Stembussen in Nigeria blijven leeg uit protest Duitse elitetroepen voor Algerije Doden door explosie bus Vietnam Gevechten in zuiden Filipijnen Blushelikopter crasht in Siberië Nieuw bestand in Ivoorkust Meisje overleeft instorting in arme dode moeder Land moet Iraakse grens en Palestijnse kantoren sluiten Johannesburg zinkt langzaam WARRI - Regionale ver kiezingen in Nigeria zijn volgens de kiescommissie naar behoren verlopen, maar de opkomst was op veel plaatsen minimaal en onafhankelijke waarne mers maakten melding van verspreid geweld en roof van stembussen. In de zuidelijke oliestad Wam werd niet of nauwe lijks gestemd omdat nie mand de straat op durfde in verband met gevechten tussen het leger en activis ten van het Ijaw-volk. De Ijaw boycotten de verkie zingen, omdat de regering volgens hen de grenzen van de kiesdistricten in hun nadeel heeft veran derd. Zaterdag leverden Ijaw- activisten in speedboten voor de tweede achtereen volgende dag strijd met militairen buiten de mari nebasis bij de stad. Martins Onukwuba, een waarnemer van een rooms-katholieke organi satie, zei dat de chaos die vorige week bij de parle- ments- en presidentsver kiezingen te zien was, zich zaterdag had herhaald. Toen werd echter gezegd dat er veel meer geweld was verwacht en de uit slag van die verkiezingen werd door de kiescommis sie goedgekeurd. In de zakenhoofdstad La gos zaten veel verkie zingsfunctionarissen dui men te draaien en ook in andere plaatsen was de belangstelling minimaal. Alleen in het noorden, het machtscentrum van pre sident Olusegun Obasan- jo's opponent Muham- madu Buhari, kwamen re delijk veel kiezers opda gen. In een noordelijke stad, Kano, verscheurden veel oppositieaanhangers hun stembiljet uit protest tegen de herverkiezing van Obasanjo. AP maandag 5 mei 2003 BERLIJN-De Duitse bondskanselier Schroder heeft Algerije elitetroepen aangeboden om een groep waarschijnlijk gegij zelde buitenlandse toeristen op te sporen en eventueel te be vrijden. Dat bericht vandaag Der Spiegel. Volgens het weekblad heeft Schroder er bij de Algerijnse pre sident Bouteflika vooral op aangedrongen de kwestie vreed zaam en zonder bloedvergieten op te lossen. Schroder heeft Bouteflika een brief geschreven waarin hij de president vraagt er alles aan te doen de 31 toeristen, onder wie vijftien Duitsers, op te sporen. De groep vermisten bestaat verder uit tien Oostenrijkers, vier Zwitsers, een Zweed en een Nederlander. Ze reisden in zeven verschillende groepen. ANP/DPA/RTR HANOI - Een explosie van een bus in Vietnam heeft aan acht mensen het leven gekost en 82 passagiers en omstanders ver wond, meldde de Vietnamese politic zaterdag. De bus explodeerde vrijdag in het dorp Dai Bai, dertig kilo meter ten noorden van Hanoi. De passagiers konden het bran dende voertuig allemaal levend verlaten, maar acht van hen zijn alsnog bezweken aan hun verwondingen. De politie onderzoekt nog wat de oorzaak van de explosie was, maar volgens ooggetuigen vervoerde de bus onder meer munitie voor jagers DPA MANILLA - Gevechten tussen moslimrebellen en het rege ringsleger hebben gisteren in het zuiden van de Filipijnen aan minstens 22 mensen het leven gekost. Een honderdtal rebellen van het Moro Islamitisch Bevrij dingsfront (Milf) viel de stad Siocon binnen. Zij beschoten huizen en bezetten het stadhuis, een ziekenhuis en een markt plaats. De rebellen houden de vrouw en dochter van de burge meester in gijzeling. Een woordvoerder van het Milf zei dat de beweging zal blijven aanvallen zolang geen gehoor wordt gegeven aan haar eisen, zoals de in vrijheidsstelling van een aantal rebellenleiders en de teruggave van ingenomen rebellenkampen. AP MOSKOU - Een Russische helikopter is zaterdag neergestort in Siberië, waar het bijstand verleende bij het blussen van een grote bosbrand. Alle twaalf inzittenden kwamen om het le ven. Ongeveer 36.000 hectare bos in de Siberische regio staat in brand, meldden lokale autoriteiten. Meer dan tweeduizend mensen zijn betrokken bij de bluswerkzaamheden. AFP CAIRO - Reddingswerkers halen de vierja rige Sandra Saeed uit het puin. Het meisje werd gisteren levend in de armen van haar dode moeder aangetroffen onder de resten van een vier verdiepingen tellend flatge bouw, dat tien uur eerder was ingestort. De moeder had zich op het kind gelegd om het .te beschermen. Bij het incident in Cairo kwamen zeven mensen om. Tien flatbewoners worden e nog vermist. Het gebeurt in Egypte vaker dat gebouwen plotseling instorten, meestal als gevolg van constructiefouten of doordat er illegaal extra verdiepingen bovenop zijn gezet. foto Saad Fag al Nour/AP De geologen ontdekten dat wa ter aan de fundamenten van de stad knaagt, doordat een monu ment begint te hellen. Volgens geologen komen funda menten in heel Johannesburg in beweging, waardoor muren barsten en gebouwen overhel len. Belangrijkste oorzaak zijn waterlekkages en een slecht af wateringssysteem. ANP ABIDJAN - De strijdende partijen in het West-Afrikaanse land Ivoorkust hebben zaterdag een bestand gesloten. Dat moet een einde maken aan het geweld in het land. Na een mislukte coup in september brak in Ivoorkust een bur geroorlog uit. Duizenden mensen kwamen om en meer dan een miljoen sloegen op de vlucht. President Laurent Gbagbo sloot al eerder een bestand met de MPCI, de voornaamste re bellenbeweging die het noorden beheerst. Nieuw geweld bleef echter niet uit. Enkele uren na ondertekening van het bestand ging het alweer mis. In het westen braken gevechten uit tussen soldaten en rebellen. RTR/AFP van onze redactie buitenland WASHINGTON - Syrië moet re kening houden met 'consequen ties' als het van kwade wil blijkt ten aanzien van het Israëlisch- Palestijnse vredesproces en Irak. Daarvoor heeft de Ameri kaanse minister van Buiten landse Zaken Colin Powell gis teren gewaarschuwd. Voor de Amerikaanse televisie zender CBS zei Powell dat hij de Syrische leiders had gevraagd rekening te houden met de 'nieuwe situatie' in het Midden- Oosten die is ontstaan door de omverwerping van het regime van Saddam. Hij zei bij president Bashar al Assad vooral te hebben aange drongen op vergrendeling van de grens tussen Syrië en Irak en sluiting van kantoren van radi cale pro-Palestijnse organisa ties in de hoofdstad Damascus. Assad heeft volgens Powell be loof d de Amerikaanse wensen te bestuderen. Verder heeft Syrië aangegeven al enkele kantoren van Palestijnse organisaties te hebben gesloten. De VS zullen dat controleren, maar verwach ten dat de Syrische regering meer doet, zei Powell. Hij gaf aan geen genoegen te zullen ne men met de verzekeringen die zijn Syrische gesprekspartners hem hadden gegeven. „Wat telt, zijn de daden", aldus de Ameri kaanse bewindsman. Antiterreurwet Powell maakte duidelijk dat het Amerikaanse Congres voor sancties tegen Syrië kan stem men, waarop een aantal parle mentsleden al heeft aangedron gen. Nieuwe sancties zijn volgens hem al lang mogelijk volgens de Antiterreurwet die de Verenigde Staten hebben in gevoerd na de aanslagen van 11 september 2001. Powell benadrukte Damascus niets te hebben beloofd, maar hij heeft wel gezegd dat Syrië 'voordelen zou kunnen vinden' in een wijziging van zijn Mid- den-Oostenbeleid „Er liggen nieuwe mogelijkheden op tafel waarvan de Syriërs zouden kunnen profiteren", zei hij. Strijders van de Libanese sjiiti- sche beweging Hezbollah en de Palestijnse radicale islamiti sche beweging Harnas zeiden gisteren er alle vertrouwen in te hebben dat Libanon en Syrië niet zullen buigen voor de Ame rikaanse eis die organisaties te beteugelen. Zij hebben gezworen hun gewa pend verzet tegen Israël voort te zetten. RTR/AFP/AP JOHANNESBURG - De Zuid- Afrikaanse stad Johannesburg zinkt, maar volgens geologen is er geen reden voor paniek. Advertentie centrale portiervergrendeling met afstandsbediening achterspoiler lederen stuur en pookknop stootstrips speciale Smash badge Veilig, comfortabel en zorgeloos rijden in een ruime sportieve gezinsauto met 3 jaar garantie. Dat alles is van toepassing op de nieuwe Kia Rio, dé gezinsauto van dit moment. Dat de Rio ook de meest comfor tabele auto in zijn klasse is, blijkt wel uit zijn rijke standaard uitrusting. Zo is de Rio 1.5 LS Ice al voorzien van stuurbekrachtiging, elektrische raambediening voor en achter, dubbele airbags, centrale portier vergrendeling, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en zijn de bumpers én spiegels in de carrosseriekleur meegespoten. Tijdelijk krijgt u op de Rio Ice gratis airconditioning (t.w.v. 1.095,-)! Standaard is ook 3 jaar volledige garantie, 3 jaar road assistance en ook nog eens 6 jaar carrosserie garantie. De Kia Rio is tijdelijk ook nog eens bijzonder scherp geprijsd: de Kia Rio 1.3 RS Senza is er al vanaf 8.995,-! U kunt ook kiezen voor de uiterst scherp geprijsde Rio 1.5 LS Smash 12.495,-) met vele gratis extra's t.w.v. 750,-. Nog geen keuze kunnen maken? Dan biedt Kia ook nog eens één jaar lang gratis uitgestelde betaling: koop nu, betaal in 2004 (m.u.v. de actiemodellen)*! Ga nu naar de Kia-dealer, of kijk voor meer informatie op www.kia.nl. De voorraad is beperkt! GOES AutoVermeulen, Pearyweg 6, 0113-561812 TERNEUZEN Kia Terneuzen, Mr. F.J Haarmanweg 4, 0115-622722 Verkoopprijzen incl. BTW/BPM, excl. kosten deel I en II, verwijderingsbijdrage, metallic lak en rijklaar maken 'Financiering is op basis van de gebruikelijke (inanciermgsvoorwaarden van Kia finance (toetsing en registratie bij B K R te Tiel). Maximaal rentevrijbedrag is 5.000.-. Vraag uw dealer naar de voorwaarden Algebeeld model bevat opties tegen meerpnis. Gemiddeld verbruik volgens 1999/100/EEC 7.01/100 km - II op 14,3 km tol 9,11/100 km -11 op 11,0 km - COg-uitstoot: van 185 g/km tot 215 g/km. Acties zijn geldig tot en met, 31 mei 2003. Acties gelden niet in combinatie met elkaar of met andere acties E-MAIL INFQ@KIA.NL INTERNET WWW.KIA NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 5