Koewacht moet geduld hebben PZC Zware nederlaag voor hockeyers Rapide .2b Spanning te snijden in vijfde klasse A Seizoen krijgt nog vervolg voor HVY Koploper vijfde klasse is afhankelijk van concurrent Com Boys Rebellin laat Giro schieten IkA - "f Beslissingsduel tussen Zeeland Sport en Axel moet uitkomst brengen uitslagen maandag 5 mei 2003 doorWim de Vos VOGELWAARDE - Koewacht moet nog even in de wachtka mer plaatsnemen. De leider in de vijfde klasse van het zon- dagvoethal won zelf de uitwed strijd tegen Vogelwaarde (2-4), maar omdat Corn Boys te sterk bleek voor Graauw is de titel strijd nog steeds niet beslist. Koewacht is uitgespeeld en heeft drie punten voorsprong op de ploeg uit Sas van Gent, die echter nog één wedstrijd voor de boeg heeft. De spanning blijft daardoor nog even be staan. Het was niet echt een tegenval ler voor Koewacht-trainer Car lo van Grimberghe dat zijn ploeg nog geen kampioen was geworden Natuurlijk moet je er rekening mee houden, maar ik had niet verwacht dat Corn Boys een foutje zou maken. Be langrijker voor mij was dat we zelf zouden winnen. Het is nog een jonge ploeg en daarom speelden de zenuwen een erg grote rol. Desondanks was ik optimistisch", aldus Van Grim berghe. Vooral in de eerste helft van de ontmoeting had Koewacht veel last van de spanning. Zelfs een vroeg openingsdoelpunt van Sander van Remortele bracht daar geen verandering in. „Toen hadden we toch mogen ver wachten dat er rust in de ploeg zou komen, maar dat bleek dus niet het geval. Daardoor kon Vogelwaarde vrij snel weer ge lijk komen", meende Van Grim berghe. Vooral in verdedigend opzicht speelde Koewacht vrij onrustig waardoor bijna iedere Vogel waarde-aanval gevaar oplever de. De thuisploeg speelde vooral in de eerste helft met meer be zieling dan Koewacht, maar verder dan een treffer van Robin Oppeneer kwam de thuisclub niet tot aan de rust. Compacter „We missen iemand die leiding geeft achterin. Daardoor gaven we te veel kansen weg. Gelukkig ging het in de tweede helft veel beter", oordeelde Van Grim berghe terecht. Koewacht speelde toen veel compacter, gaf Vogelwaarde veel minder ruim te en had het geluk dat Sander van Remortele in de eerste mi nuut van de tweede helft zijn ploeg opnieuw op voorsprong brachtVan ver buiten het straf schopgebied haalde de blonde spits uit waardoor Vogelwaar de-doelman Danny Pijcke (die Vogelwaarde gaat verlaten om volgend seizoen uit te komen voor het Belgische Ertvelde) verrast werd. Toch kwam Vogelwaarde nog een keer terug door een fraaie treffer van Artjan Lambert, maar vanaf dat moment nam Koewacht het initiatief. Van de vele kansen die de bezoekers vanaf dat moment kregen wer den er slechts twee benut. Eerst zorgde de jonge Bart van Re- moortele voor 2-3 en later be paalde Carlo van Grimberghe de eindstand zelf op 2-4. Koe wacht haalde daarmee wel al de tweede-periodetitel binnen. „Als we onverhoopt geen kam pioen zouden worden hebben we toch nog via de nacompetitie kans op promotie. Wat dat betreft ben ik overigens opti mistisch, want de moeilijke wedstrijden hebben we dit jaar allemaal kunnen winnen", al dus Van Grimberghe. Vogelwaarde-Koewacht 2-4 (1-1). 5 Sander van Remortele 0-1,24. Robin Oppeneer 1-1, 46. Sander van Re mortele 1-2, 63. Artjan Lambert 2-2, 69. Bart van Remoortele 2-3, 72. Carlo van Grimberghe 2-4. Scheids rechter. P. van Groeninge (Roosen daal). Gele kaart: Dirk van Dam (Vo gelwaarde). Aantal toeschouwers: 150. Vogelwaarde: Danny Pijcke; Dennis Jonkheijm (10. Martijn van Duij- sse), Bart Mangnus, Wim Steijns, RIJSWIJK - Davide Re bellin rijdt niet in de Giro dTtalia. De Italiaan, don derdag nog winnaar van de Duitse semiklassieker Rund um den Henninger Turm, wil zijn schouder blessure rust geven. Rebellin blesseerde zijn schouder in de Waalse Pijl bij een val. Het weerhield de 31-jarige coureur er niet van om op 1 mei de Henninger Turm te win nen „Ik heb de hele win ter getraind voor de Giro, maar vind het risico toch te groot. Donderdag in Frankfurt reed ik met veel pijn", zei hij over zijn be slissing. S1D Speler/trainer Carlo van Grimberghe slaagt er niet in Volgelwaarde-keeper Danny Pijcke te passeren. foto Wim Kooyman Hockeyers Vlissingen door zege zeker van nacompetitie van onze sportredactie TERNEUZEN - De hockeyers van Vlissingen deden in de vier de klasse D van de mannen uit stekende zaken tegen Rapide. Door een 8-2-zege op de Hulste naren verzekerde de ploeg zich van de tweede plaats, die recht geeft op promotiewedstrijden. De tegenstander daarin wordt wellicht Spitsbergen uit Veenendaal. Goes kon in het uitduel met Ou denbosch met slechts tien spe lers in actie komen en dat brak de ploeg op. Goes leed een kans loze 12-0-nederlaag. Middel burg wist in Rucphen tegen kampioen Mistral de nederlaag beperkt te houden: 3-0. De vrouwen van Vlissingen leden in de derde klasse D tegen Hilva- renbeek een 3-2-nederlaag. Vlissingen-Rapide 8-2 (3-1): Vlissingen was de betere ploeg en dat kwam tot uitdrukking in de score. Rapide moest na tien minuten al met een man minder verder, omdat Michiel IJsebaert met een rode kaart werd wegge stuurd. Dat brak de Hulstena ren in het verdere verloop van de wedstrijd op. Door treffers van achtereenvolgens Jurjen Schuurman s, een benutte straf- corner van Gijs-Bert van Empel en Vincent Laarakker liep Vlis singen uit naar 3-0. Michiel van Putte bracht uit een strafcorner de 3-1-ruststand op het bord. Gelijk na rust zorgde Mare Schülz voor 4-1. Via Gijs-Bert van Empel en Lein Labruyère (2x) werd het 7-1, waarna Jo- chem Beaart voor 7-2 zorgde. Johan Tanghe bracht de 8-2- eindstand op het bord. Oudenbosch-Goes 12-0 (4-0): Goes-coach Jan Oosterveld moest met slechts tien spelers naar Brabant afreizen omdat een aantal spelers wegens va kantie niet beschikbaar was. Tot de pauze kon het de schade nog enigszins beperken, maar na rust was het over en sluiten. De thuisploeg overklaste de Goesenaren op alle fronten. „Het verschil was duidelijk vandaag", liet Oosterveld zich na afloop ontvallen. Mistral-Middelburg 3-0 (2-0): De Middelburgers bivakkeren aan de onderkant van de rang lijst en boekten'tegen kampioen Mistral daarom een verdienste lijk resultaat. De thuisploeg was technisch de betere, maar de Middelburgers zetten daar een enorme inzet tegenover. Daar door ihoest Middelburg pas in de twintigste minuut voor het eerst capituleren. Kort voor de pauze scoorde Mis tral en pas in de slotminuut was het opnieuw raak: 3-0. Hilvarenbeek-Vlissingen 3-2 (1-1): De Vlissingse vrouwen hielden een slecht gevoel over aan dit duel, want gezien het spel had de ploeg meer ver diend. Een onterecht toegeken de strafcorner (3-1) deed hen de das om. De score werd na een vijftal minuten geopend door de thuisploeg, maar nog voor de pauze knalde Rachel Schoon- derwoerd Vlissingen langszij. Gelijk na rust werd het 2-1 en toen het ook nog 3-1 werd leek het duel beslist. De Vlissingse vrouwen stroopten de mouwen echter nog eens op, maar verder dan de 3-2 van Chantal van Leeuwen kwam de ploeg niet meer. van onze sportredactie TERNEUZEN - De spanning is te snijden in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Koe wacht won zijn laatste competi tieduel van Vogelwaarde (4-2) en blijft koploper, maar Corn Boys kan na de zege op Graauw nog op gelijke hoogte komen met Koewacht. De formatie uit Sas van Gent moet dan volgen de week thuis het inhaalduel met Terhole winnen. Philippine won van Groede en bleef daardoor inde race voor de nacompetitie. Sluiskil herstelde zich van de mindere resultaten van de laatste weken en versloeg Biervliet overtuigend met 5-0. Schoondijke bond SDO'63 aan de zegekar en Hoofdplaat won in de slotminuten van Terhole. Graauw-Corn Boys 1-3 (0-1): Corn Boys blijft sterk presteren en doet volop mee voor de titel. Nog voor rust bracht Xavier Herman de Sasse formatie op 0-1Corn Boys bleef goed spelen in de tweede helft en liep door treffers van Martin Kalfsvel en Mark Maes uit naar een veilige 3-0-voorsprong. In de laatste minuut redde Ronald Vael de eer voor Graauw: 1-3. Als Corn Boys volgende week van Terho le wint, eindigen Koewacht en Corn Boys gelijk en zal een be slissingswedstrijd uitsluitsel moeten geven over het kampi oenschap. Philippine-Groede 5-0 (1-0): Philippine boekte een regelma tige zege op een zwak Groede. EdwaldMartijnopendedescore voor Philippine en Ostar Diele- man zorgde met twee treffers voor een 3-0-voorsprong. In de slotfase bouwden Marnix Schieman en Job van der Vinnen deze voorsprong uit tot 5-0. Schoondijke-SDO'63 5-2 (3-1): Schoondijke liep door doelpun ten van Steven van Tilburg, Barry Haerens en Rob van Waes uit naar een 3-0-voorsprong. Vlak voor de pauze scoorde Pas cal Helmy 3-1. In de tweede helft bleef Schoondijke domi neren en liep door Claude Cor- nelis en Barry Haerens uit naar 5-1. In de slotfase bepaalde Martin Poppe de eindstand op 5-2. Biervlict-Sluiskil 0-5 (0-0): In de eerste helft had Sluiskil wel een veldoverwicht, maar kwam het niet tot scoren. Na rust scoorde Chris de Bruin 0-1. Sluiskil ging vrijuit spelen en liep door twee doelpunten van Rolf Mobach uit naar 0-3 Roy Scheele scoorde 0-4 en Rolf Mobach bepaalde de eind stand op 0-5. Sluiskil kan zich op gaan maken voor de nacom petitie. Terhole-Hoofdplaat 0-2 (0-0): Een gelijkspel had meer op zijn plaats geweest, maar het venijn zat bij dit duel in de staart In de 89e minuut scoorde Erik van Goethem ongelukkig in eigen doel en een minuut later bepaal de Nicky Vermeersen de eind stand op 0-2. Dirk van Dam (57. Michel Nieuwe- link); Björn Verrneerssen (77. San- der de Schepper), Jeroen Vervaet, Robin Oppeneer, Wim Delaere; Art jan Lambert en Arno Wouters Koewacht: Johan de Vos; Giovanni la Heijne, Dennis Aerts, Ad Verlin de, Peter de Caluwé; Danny Dignef- fe, Reinbert Broos, Bart van Re moortele (79. Stoyan van Dorsse- laer). Jack van Nieulande (90. Wou ter Sioagemakers); Diego de Vlieg- her (63. Carlo van Grimberghe) en Sander van Remortele. door Peter van Kouteren DORDRECHT - HVV'24 mocht gisteren in Dordrecht 45 minuten hoop koesteren op een verrassing, maar ging na afloop van het duel met DFC een ontgoocheling rij ker de kleedkamer in. De Zeeuws-Vlaamse tweede klasser hield in de eerste helft gelijke tred met de titel kandidaat, maar werd na rust naar een 4-2-nederlaag gespeeld. De drie naaste be lagers aan de staart van de ranglijst wonnen wel, waar door het seizoen voor HW'24 nog een vervolg krijgt. Noad versloeg middenmoter Unitas'30 met maar liefst 6- 1, maar had daar door de overwinningen van SCO en SC Gastel geen baat bij. SCO passeerde dooreen 3-0-over- winning tegen het op de der de plaats geklasseerde Don gen de formatie van Eddy van der Hooft en SC Gastel nestelde zich door een krap pe 4-3-zege op gelijke hoog te. Een beslissingsduel tus sen de ploeg uit Hulst en SC Gastel moet tot de nummer tien van de ranglijst leiden. De winnaar verzekert zich van lijfsbehoud. De verliezer speelt in een nacompetitie met winnaars van een perio- detitel in de derde klasse om een plaats in de tweede klas se. Dat HW'24 het tegen DFC niet zou redden en de Brabantse staartploegen zouden winnen, werd vooraf al in Hulst gevreesd. Niette min kwam de klap in het Hul ster kamp hard aan. Eddy van der Hooft: „Er werd na afloop geen woord gezegd in de kleedkamer. Ze zaten alle maal kapot." Voorzitter Ge rard van de Voorde: „Dit zijn de harde wetten van de Bra bantse clan. Je kunt alleen niets bewijzen. Ik was er van- tevoren zeker van dat Gastel, Noad en SCO zouden win nen, maar ergens in je onder bewustzijn houd je toch re kening met een verrassing." En dan cynisch: „Die Bra banders helpen elkaar ge-1 woon, al is het tot in de put." I' Het waren bespiegelingen in 1 de bestuurskamer van DFC. 1 waar ook werd vastgesteld! dat HW'24 ondanks alles ei-1 genlijk boven verwachting! heeft gepresteerd, omdat de I enige Zeeuws-Vlaamse zon- j dag-tweedeklasser vooraf j als gedoodverfd degradatie-1 kandidaat werd bestempeld. I „Het is een compliment voor I de groep dat ze 23 punten bij elkaar getrapt hebben", zei Gerard van de Voorde. Eddy I van der Hooft: „We kunnen ons vandaag toch niks ver- j wijten? Er is hard genoeg F voor gewerkt." Met een voorbeeldige inzet I bleef HW'24 geruime tijd op de been. De bezoekers moes-1 ten het initiatief in de eerste helft ook al aan DFC laten. I maar gaven in die fase nau- welijks kansen weg. HW'24 j kwam een paar minuten voor I rust zelfs op voorsprong, na I een knap uitgevoerde coun-1 ter. Tristan van Acker stelde 1 JohnnyLenseninstaatomde I score te openen: 0-1. De vreugde was slechts van korte duur, omdat DFC verin de extra tijd van de eerste helft op gelijke hoogte i kwam. Nadat de thuisploeg I direct na de hervatting op 2-1 1 was gekomen, was er geen 1 houden meer aan. Het was I vooral aan doelman Jean- Pierre de Keijzer te danken I dat DFC niet meer dan vier keer raak schoot. DFC-HW'24 4-2 (1-1). 41. John- J ny Lensen 0-1, 45. Oguz Senerl- 1 1, 48. Ron Verhagen strafschop 2-1, 73. Bas Verhoeven 3-1, 87. I Tristan van Acker 3-2, 88. Gio- i vanni van Klaverwei 4-2. I Scheidsrechter: L.C.R van Beurden ('s-Hertogenbosch). Ge- '4 le kaart: Oguz Sener (DFC). Aan tal toeschouwers 150 HW'24: Jean-Pierre de Keijzer, 1 Dave van den Bergh, Norben J Baart, Harald Verschuren (46 Kees Duitemeijer), Dimitri Ver- linde; Kana da Rosa Bernardo Kieran O'Shea, Maarten Scheer ders (70. Percey Verlinden), Hans 1 van Damme (80. Maarten Goe- j thals); Tristan van Acker en Johnny Lensen Een spelmoment uit het duel tussen Vlissingen en Rapide. foto Ruben Oreel door Jos van Belzen VLISSINGEN - Bij winst op Aardenburg zou de derde perio- detitel in handen van Zeeland Sport zijn gekomen. Na de 1-0- nederlaag van de ploeg van in terim-trainer Karl Vergouwen wacht de Vlissingers nu een be slissingswedstrijd tegen Axel (3-0-zege bij Noormannen) om uit te maken wie het volgend seizoen een klasse lager uit komt. IJzendijke verloor met 6-3 bij kampioen Walcheren, maar nam ondanks dit verlies toch de eerste periodetitel over van de ploeg van Tom de Quelery. De derby tussen Hulsterloo en Clinge kende een spannend sco reverloop en eindigde uiteinde lijk in 3-4. Walcheren-IJzendijke 6-3: De thuisploeg speelde een sterke wedstrijd waarin IJzendijke werd overklast. Via treffers van Edward Laarman, Mike Geljon (2x) en Michel Carol, slechts on derbroken door een tegentreffer van Martijn Rijckaert stond het halverwege al 4-1. In de tweede helft scoorde Adri van Hanegem tegen, maar door Michel van Dalen (strafschop) en Roelof Siereveld liep Walcheren verder uit naar 6-2. In de laatste mi nuut bepaalde Adri van Hane gem de eindstand op 6-3. Hulsterloo-Clinge 3-4: Tot drie maal toe wist de thuisploeg langszij te komen nadat Clinge op voorsprong was gekomen, maar de treffer van Peter Dru- mont in de 79e minuut bracht de beslissing. Kort daarvoor had den Johnny den Bakker en Lode van der Heyden, die volgend sei zoen elders hun geluk gaan zoe ken, bij de thuisploeg een pu- bliekswissel gekregen. Voor Hulsterloo scoorden Kenneth Mangnus, Dennis Mangnus en Erik Goossens. Aan de andere kant toonden behalve Peter Drumont ook Jurgen Ras (2x) en Thomas Leegwater zich trefze ker. De Noormannen-Axel 0-3: Voor rust waren de bezoekers meer in de aanval, maar wisten weinig kansen te creëren. In de tweede helft werd de score na tien mi nuten geopend door Mike van de Bergen: 0-1. Ook daarna bleef Axel feller, wat zich vertaalde in nog twee treffers. Via Meivin Rijckaert en Randy Zandstra eindigde de wedstrijd in 0-3. RIA W.-Oostburg 3-2: Een goe de start van de bezoekers leidde tot de openingstreffer van Abu-1 bakar Kourouman: 0-1 Lang zaam maar zeker wist RIA ft het initiatief over te nemen es via twee doelpunten van Geert1 jan de Smet werd de achter- stand omgebogen in een 2-1- voorsprong. In de tweede helft bracht Abubakar Kourouma: de bezoekers langszij, maar me; een prachtig afstandsschot zorgde Geertjan de Smet ervoor' dat de drie punten in Westdorpe! bleven:3-2. Aardenburg-Zeeland Sport 1-0: De belangen waren voor beide ploegen groot, wat leiddetotees nerveus duel waarin de partijen aan elkaar gewaagd waren. Ri chard de Wit verzuimde voo? rust tot tweemaal toe in kansnj- ke positie de score te openen na mens de Vlissingers. Na vijf mi nuten in de tweede helft toonde Niek van Sprundel zich wei trefzeker toen hij de bal uit eer. voorzet van Martin van Voorea inschoot: 1-0. Aardenburg gai deze voorsprong niet meer ui! handen, maar sloot ondanks het behalen van de derde periodeti tel de wedstrijd toch met ge mengde gevoelens af Martin van Vooren kwam namelijk eer. kwartier voor het einde onge-, 1 ukkig neer toen hij werd onder- uitgehaald en brak zijn sleutel-,: been waardoor hij de komend weken uitgeschakeld is. -4 Renesse-Vlissingen 0-3: P' thuisploeg was al weken gele- den gedegradeerd en Vlissinga j leek al met zijn gedachten bij de nacompetitie. Halverwege leid den de bezoekers met 1-0 doo: een treffer van Lunven Vermeer Ook in de tweede helft warende beste kansen voor Vlissingen, dat eenvoudig uitliep naar O-S1 via Roepesh Bhagola en Negfcj Sambi (strafschop). Westdorpe Autocross Balkenklasse: Bob Herrebout (Hoek), 2. Luut de Jont (Graauw), 3. Benno van de Velde (OoS burg). Tot 1550cc: 1. Patrick Kreule ('s-H# Arendskerke), 2. Peter Baaiemans (Ou. Gastel), 3. Ankie Jansen (Sluiskil). 1950cc. 1 Dennis Poppe (Vlissingen),1 Paul van der Poel (Putte), 3. Ron BaanslW'S- singen). Boven 2000 cc: 1. Ruben van 0v« meeren (Zaamslag), 2 Henk Burg*5 (Putte). 3. Biesheuvel (Halsteren). Sprinten 1 Michel Kempaars (Oud-Gastel),2 Ror»- Akkermans (Oud-Gastel). 3. Leonard var» Ven (Vlissingen) Superfinale: 1. Leon*: van de Ven, 2. Ron Baans. 3. Din Tak (Zegg*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40