AZVV geniet van falen Zaamslag PZC Breskens blijft met lege handen achter Invaller Raynard schiet Cadzand naar nacompetitie 19 Terneuzense Boys blijft tweedeklasser na 6-4-zege op Seolto Stoutjesdijk kampioen met Stellendam Vrouwen van Terneuzen zijn kansloos Hoek 2 speelt in nacompetitie B-junioren Terneuzen spelen niet Terneuzen Dl gedegradeerd Negende plaats Jan Breukelman Vijfde plaats voor Van Goethem Derde zege op rij voor Hage maandag 5 mei 2003 door Peter van Kouteren AXEL - Het is ruim een uur na afloop van de wedstrijd, waarin zijn ploeg zich door een overtui gende overwinning op Noad'67 (4-0) en ten koste van Zaamslag heeft verzekerd van lijfsbehoud in de tweede klasse E. Trainer Jaap Goossen heeft zijn laatste kunstje geflikt, neemt om ge zondheidsredenen afscheid van de hoofdmacht van AZVV, en wordt door zijn spelers op juiste waarde geschat. Goossen, die ook graag fietst, krijgt van de selectie een bij een rijwielhandel te besteden ca deaubon en een in de clubkleu ren geschilderd vehikel. Een rood-witte bidon, voorzien van een passend etiket ('honderd procent bloeddrukverlagend') memoreert aan de beweegrede nen van de oefenmeester om er een punt achter te zetten. ,,Hij kan nog op slot ook", stelt de trainer goedkeurend vast, nadat hij een proefrondje op het veld heeft gereden. Een vaste sup porter heeft een mooie tip voor zijn eerste toertje „Rijd daar maar eens een rondje mee door Zaamslag", zegt hij. Het is feest in Axelomdat naast het lijfsbehoud van de hoofd macht het tweede elftal door een overwinning op de tweede keus van Terneuzense Boys kampi oen is geworden en naar de re serve-hoofdklasse promoveert. Opluchting is er ook in Terneu- zen, waar Terneuzense Boys in een zinderende wedstrijd tot twee keer toe een achterstand (2-0 en 4-2) heeft opgehaald en door een 6-4-overwinning op Seolto zich eveneens buiten schot van de achtervolgers heeft gespeeld. Verschonen De ontlading is groot en zegt veel over de angst, die in het Ter neuzense kamp was binnenge slopen. „Ik heb me drie keer moeten verschonen", zegt trou we supporter Jan Meertens, die ondanks dat zijn club veilig is praat van een slecht seizoen. Het heeft aan mentaliteit ont broken, vindt hij. „Kwalitatief BARENDRECHT - Trainer Ko Stoutjesdijk is zaterdag met zijn club Stellendam kampioen ge worden in de tweede klasse D van het zaterdagvoetbal. De Thoolse oefenmeester (50) won in Barendrecht met zijn ploeg het beslissingsduel 0111 de titel tegen Xerxes/DZB met 2-0. Stellendam en Xerxes waren na 22 duels allebei op 48 punten ge ëindigd, nadat Xerxes in de laatste wedstrijd tegen Monster niet verder was gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Stellendam won zelf met 6-2 van Honselers- dijk en kwam daardoor op de valreep nog op gelijke hoogte met de Rotterdammers. TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen liepen in de laat ste competitiewedstrijd in de derde klasse van het zondag voetbal tegen een nederlaag aan. De vrouwen van Bergijk waren met 3-1 te sterk voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg. Het laatste competitieduel ver liep minder goed dan verwacht. Tegen de nummer laatst van de derde klasse konden de Terneu- zenaren op de slotdag geen vuist maken. Al na één minuut keken de rood-zwarten tegen een ach terstand aan. Petra de Braai wist na acht minuten uit een hoekschop nog wel Marcia Bos ten te vinden (1-1), maar na rust zakte de motivatie ver weg. De bezoeksters, die met acht in- vallsters aantraden, zagen de tegenstander in de laatste vijf minuten weglopen naar een 3- 1-eindstand. Vijfde klasse In de vijfde klasse van het vrou wenvoetbal kwamen de Zeeuws-Vlaamse ploegen allen tot een overwinning. Steen en Hulsterloo sloten het seizoen thuis succesvol af, terwijl Clin- ge in Bergen op Zoom met de eer ging strijken. Hulsterloo-WVV'67 4-0 (2-0). Deb bie Robbrecht 1-0 en 2-0, Tamara verbreacken 3-0, Debbie Robbrecht 4-0. Bosko-Clinst 6-7 (5-2). Caterien de user (4x), Romana van Hoosle. Aelly Mensaij en Joyce de Bin. ateen-Odio 12-2 (2-2). Manon üogaeri 4x, Saskia Blommaert 3x, Aruinnt Pieper, Alies Proper, Es ther Verdunnen, Muriël van Looy, Pennie de Wilde. is het geen slechte groep hoor. Maar ze zijn hier nogal gemak kelijke hé. We hebben veel te veeï doelpunten tegen gekregen en dan heeft Ronald Gort er nog heel veel tegengehouden. Die is geloof ik al driehonderd jaar." Tim Louwiesse, die met twee fraaie treffers kort na rust bin nen vijf minuten (beide keren op aangeven van Ralph Zegers) de thuisploeg op 4-4 bracht en daarmee het sein gaf tot de om mekeer in de wedstrijd, spreekt van een mooie teamprestatie. „Het zou, ondanks alle blessu res die we gehad hebben, een schande geweest zijn als we het niet hadden gehaald", vindt hij. „Ik heb er natuurlijk aan ge dacht dat het wel eens derde klasse zou kunnen worden. We hebben na de winterstop een pe riode gehad, waarin we geen knikker hebben geraakt. Toen was er totaal geen bezieling. Vandaag gelukkig wel. We ge loofden er ondanks die 4-2-ach- terstand in de rust echt nog in. Die mannen kwamen een paar keer bij de goal en scoorden steeds. Ik vind dat we dik ver diend hebben gewonnen. We hebben vooral in de tweede helft heel goed gevoetbald." De overwinningen van Terneu zense Boys en AZW zijn een streep door de rekening van Zaamslag, dat bij kampioen Rillandia met 3-1 verliest en daardoor tot de nacompetitie veroordeeld is. Dat is na twee ti tels op rij even wennen. „Het is hier nog feest ook", zegt trainer Mare de Kunder zuur. Het twee de elftal is kampioen geworden. De Kunder: „Ze staan hier op tafel en lopen in polonaise. Daar doe ik maar even niet aan mee. De oefenmeester, die zelf het laatste halfuur meedeed, spreekt van een complete off day. „Meewerken is een groot woord, maar Rillandia had al zijn reservespelers opgesteld", bekent hij. „Het was duidelijk dat deze ploeg kampioen ge worden was en eigenlijk niet meer hoefde. Er stonden hier waarnemers van de KNVB, om dat ze dachten dat deze wed strijd verkocht was. Dat is bij deze de kop ingedrukt, maar daar ben ik natuurlijk niet blij mee." „Ik vind dat we Jacco den Ha mer (die door een bedrijfsonge val niet inzetbaar was) enorm hebben gemist. We hebben het helemaal aan onszelf te wijten. want we hebben kansen genoeg gehad. We hebben zelfs een pe nalty gemist. In de rust (1-1) dacht ik nog dat het wel goed zou komen. Ik denk dat het met druk te maken heeft." De Zaamslag-trainer riep ruim een kwartier na de wedstrijd zijn complete selectie terug in de kleedkamer „Er waren er bij die dachten dat ik mijn ontslag zou aanbieden, maar ik wilde alleen maar zeggen dat we even een weekje vrij zijn." Gerechtigheid De veroordeling tot de nacom petitie is niet meer dan gerech tigheid, klinkt het in Axel en Terneuzen. Daar is nog niet vergeten dat Zaamslag zo maar midden in het seizoen Hubert van den He mel en Randy Lauret van Ter neuzen haalde. De motivering voor hun overschrijving (werk op zondag) zou als valsheid in geschrifte kunnen worden uit gelegd en in elk geval als compe- titievervalsing. De Kunder: „AZW heeft toch ook midden in het seizoen Benny Bontinck gehaald?" AZW-penningmeester Willy Stallaert: „Wij zijn niet de markt opgegaan, omdat we in degradatienood verkeerden." „Nou gaan we naar 'het durp' kijken hé", zegt een Axelaar in onvervalst dialect vooruitblik kend op de nacompetitie. „Dan gaan we daar eens lachen. Ze hebben in Zaamslag het hele seizoen lopen verzieken. Die transfers hebben overal kwaad bloed gezet. Je had die mensen van Noad eens moeten zien, toen ze hoorden dat Zaamslag het kind van de rekening was geworden. Die sprongen een gat in de lucht." Willy Stallaert: „Ik was ervan overtuigd dat we eerst met zijn drieën een nacompetitie zouden moeten spelen. Maar ik zie het Zaamslag toch nog redden hoor." Tim Louwiesse: „Ik hoop echt dat ze erin blijven. Dat zijn toch mooie wedstrijden, die derby's." AZVV-Noad'67 4-0 (3-0). 8. Jacco Koekkoek 1-0, 44. Leon Goossen 2-0 (strafschop), 45. Veli Eryiirük 3-0, 61 Leon Goossen 4-0. Scheidsrech ter: C. Sprong (Ammerzoden)Gele kaart: Freddy Bakker (AZVV), Cor- né de Frel (Noad'67). Aantal toe- schouivers150 AZVV: Niels Meesen; Freddy Bak ker, Peter Wieland, Gerben Stey- aert, Ferry van de Veeke, Rory Cur- ran (63. Jochem van LeeuwenVeli Eryürük, Jacco Koekkoek, Jurgen de Reu (74. Corné Langendoen); Le on Goossen en Benny Bontinck (58. Jaap den Doelder). Terneuzense Boys-Scolto (»-4 (2-4). 12. Corné van Tilborgh 0-1, 14. Ar nold Mol 0-2, 33. Robert Rijnberg 1- 2,41. Evert Jan van Opdorp 2-2, 43. Robin Maat 2-3, 44 Pieier de Wit 2- 4, 48. Tim Louiviesse 3-4, 50. Tim Louwiesse 4-4, 65 Ruud Hoogeste- ger 5-4, 84. Jeroen van de Broeke 6- 4. Scheidsrechter: L. Kerstens. Gele kaart: Mevlud Eryüruk (Terneuzen se Boys), Frank van Loon (Seolto). Aantal toeschouwers200 Terneuzense Boys: Ronald Gort, Ralph Zegers, Robert Rijtiberg, Ay- an Atmaca (33. Evert Jan van Op- dorp), Jordi Goossen; Jeroen van de Broeke, Mevlud Eryürük, Anrico van Hecke (83. John de Ritter); Tim Louiviesse, Mario de Fouw (70. Edo Lucieer) en Ruud Hoogesteger. Rillandia-Zaamslag 3-1 (l-l). 20. Martijn van Elzakker 1-0, 38. Peter Hamelink 1-1, 75. Hakim Didi 2-1, 82. Mehmet Dolma 3-1. Scheids rechter; D.D. Makkelie (Dordrecht). Aantal toeschouwers. 125. Zaamslag: Bart Corstanje; Arjen de Koeijer, Hubert van den Hemel, Jaap Pijpelink, Peter Oppenneer, Peter Hamelink, Menno den Dek ker, Jean Dooms (46. Wim Duerink), David de Haan; Joris Rademakers (60. Mare de Kunder) en Peter Diele- TerneuzenseBoys-spits Tim Louwiesse jaagt op de bal in het duel met Seolto. foto Wim Kooyman Zeelandia Middelburg verovert verrassend periodetitel door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Zeelandia Mid delburg gaat de nacompetitie in. De ploeg van trainer Huib Meerman pakte gisteren in Breskens de laatste benodigde punten door met 4-3 te winnen. De zege werd uit het vuur ge sleept na een aantrekkelijke wedstrijd met een merkwaardig verloop. „Wij waren zonder meer de be tere ploeg. Zeker voor de rust", oordeelde Rinus Zegers, coach bij de Bressiaanders. Zijn colle ga Meerman was het daar verre van mee eens. „Als je met een 3- 0-achterstand de rust ingaat, kun je moeilijk stellen dat je be ter bent", pareerde hij. Deze te gengestelde opvattingen leef den met name in de eerste 45 minuten. In de eerste helft had den de beide coaches weinig goede woorden voor eikaars team over. Zo kreeg ook arbiter Piet Nefs veel opmerkingen naar zijn hoofd geslingerd. Oorzaak van dat alles waren de belangen die op het spel ston den. Breskens moest winnen om de derde-periodetitel in de der de klasse te kruinen pakken, ter wijl Zeelandia Middelburg aan een gelijkspel genoeg had. De strijd binnen de lijnen was daardoor hard en om elke gras spriet werd vol overgave ge vochten. Zeker nadat de ploeg uit Walcheren in de achtste mi nuut op 0-1 was gekomen door een kopbal van Jan de Rijke, gooiden de Bressiaanders alle remmen los. Onder regie van de 37-jarige Arno Zwegers drong de thuisclub Zeelandia Middel burg terug en schiep zich kan sen. Breskens slaagde er echter niet in de rood-zwarte muur te slopen. En als dat al eens gebeurde, was daar altijd nog de ijzersterk keepende Edwin Overbeeke. De sluitpost slaagde er zelfs in van richting veranderende inzetten te stoppen. Zijn team bleef daardoor op de been en loerde nog slechts op kansen via een uitbraak. Deze kwam er in de veertigste minuut via spits Al berto Conde Morgado. Hij werd echter door Michel Cocquit on reglementair gestuit en dat be tekende dat arbiter Nefs niets anders restte dan de bal op de stip te leggen. Marcel Lourens maakte dankbaar gebruik van dit buitenkansje: 0-2. Nadat Zwegers aan de andere kant naast had geknald en Esad Osmanovski door doelman Ed win Overbeeke van scoren was afgehouden, viel tegen de ver houding in een treffer aan de an dere kant. Deze keer was het A- junior Alper Kog die doelman Roy den Dunnen het nakijken gaf: 0-3. Met deze score leek de strijd ge streden. Temeer daar beide equipes veel energie verspeeld hadden in de eerste helft. De deur leek helemaal op slot te gaan toen Conde Morgado er na een uur spelen van maakte. Die gedachte moet eveneens in de hoofden van de ploeg uit Wal cheren geslopen zijn, want zo hecht de defensie was, zo open viel deze na de vierde treffer. Robbie van de Wijnckel tilde de score binnen twee minuten naar 2-4 en twee minuten later zorg de invaller Barry Polderman Esad Osmanovski blijft aan de bal tussen twee tegenstanders. foto Wim Kooyman voor 3-4. Hectische minuten volgden waarin Breskens alles op alles zette om op gelijke hoogte te komen. Ondanks kei harde inzetten van Zwegers en Van de Wijnckel veranderde er niets meer aan de score. In plaats van 4-4 leek het zelfs nog 3-5 te worden toen Conde Mor gado in de slotfase alleen op doelman Den Dunnen af mocht gaan. Den Dunnen torpedeerde de aanvaller echter voordat hij raak kon schieten en daardoor veranderde er niets meer aan de score. Zeelandia Middelburg mag de kansen op promotie nu waar proberen te maken. De ploeg begint met een thuiswed strijd tegen Madese Boys. Breskens-Zeelandia Middelburg 3- 4 (0-3). 8. Jan de Rijke 0-1,40. Mar cel Laurens 0-2 (strafschop), 47. Al- per Kog 0-3, 60. Alberto Conde Mor gado 0-4, 61 Robbie van de Wijnckel 1-4, 52. Robbie van de Wijnckel 2-4, 54. Barry Polderman 3-4. Scheids rechter. P. Nefs (Bergen op Zoom) Gele kaart Roy den Dunnen (Breskens), Daan Eikenhout, Ruud Sanderse en Ruud de Vroe (allen Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 200. Breskens: Roy den Dunnen; Mario Corthals (46. Barry Polderman), Ro bin Buitendijk, Michel Cocquit, Gerben Schram (56. Sven Verploeg); Arno Zwegers, Serge Nöthen, Dwight van Hulle, Johnny den Bes ten; Esad Osmanovski. Robbie van de Wijnckel. Zeelandia Middelburg: Edwin OverbeekeErin Vilder in (46. Paul Constandse). Alper Kog, Leonard Kerkhove. Ruud de Vroe; Marcel Lourens (100. Piet Baan), Jan de Rij ke, Ronnie Mesu, Ruud Sanders (92 Victor Baars). Alberto Conde Mor gado en Daan Eikenhout. HEERJANSDAM - De reserves van hoofdklasser Hoek plaatsten zich zaterdag voor de nacompetitie door een 3-1- zege in de uitwedstrijd tegen Heerjansdam. De ploeg van trai ner Arie Dekker legde daarmee beslag op de vierde plaats, achter ASWH 2, WGZ 2 en Groote Lindt 2. Met de laatste twee ploegen gaan de Zeeuws-Vlamingen de strijd nog aan, met een plaats in de bekercompetitie voor eerste elftallen als inzet. In het beslissende treffen met Heerjansdam 2, dat één punt meer had, had Hoek van meet af aan het beste van het spel. Voor de rust al leidde dat tot een 1-O-voorsprong. In tweede helft werd die vervolgens uitgebouwd tot 0-3, voordat Heer jansdam de eindstand in de slotfase op 1-3 kon bepalen. Voor Hoek 2 was Gert-Jan Hamelink tot driemaal toe de doelpun tenmaker. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen konden zater dag geen team op de been brengen voor de slotwedstrijd van het seizoen tegen Longa BI (uit). Zes spelers slechts had trai ner Danny van de Velde tot zijn beschikking. ..Acht spelers waren dit weekeinde met vakantie", zei Van de Velde. „Omdat bovendien drie spelers doorgeschoven zijn naar de A-junio ren konden we met geen mogelijkheid tot een elftal komen." De wedstrijd, die voor de ranglijst van geen enkel belang meer is, zal op een later tijdstip worden ingehaald. OOSTERHOUT - De D-junioren van Terneuzen ontkwamen zaterdag niet aan degradatie naar de hoofdklasse. De ploeg van trainer Eric van Britsom verloor de uitwedstrijd tegen TSC D1 met 6-0 en is daarom volgend jaar tot een lager niveau veroordeeld. „We waren kansloos", moest van Britsom na af loop toegeven. „Maar dat kon ook moeilijk anders. Ik had sterk de indruk dat TSC met vier C-junioren speelde. Vooral daarom stonden we bij voorbaat al voor een onmogelijke op gave." Omdat Terneuzen halverwege de wedstrijd tegen een 1-0-achterstand aankeek en moest winnen om zeker te zijn van lijfsbehoud, werd in de tweede helft achterin één op één gespeeld. Die tactiek pakte echter verkeerd uit. Niet Terneu zen kwam tot scoren, maar TSC dat het duel al vroeg besliste Daarna liep de score steeds verder op, totdat het uiteindelijk 6-0 werd. SCH AGEN - Jan Breukelman uit Terneuzen is tijdens het Ne derlands kampioenschap schaken voor jeugd op een eervolle negende plaats geëindigd bij deB-jeugd Hij kwam tot een to taal van vijf punten. In diezelfde categorie kwamen ook twee leden van de West-Zeeuws-Vlaamse schaakvereniging in ac tie. Ab van Hoeve uit Oostburg (4,5 punt) eindigde op de der tiende plaats en Simon Provoost uit Nieuwvliet (drie punten) werd 24e. Bij de A-jeugd was Matthicu Freeke uit Terneuzen de enige Zeeuw die zich wist te kwalificeren. Met 3,5 punt ein digde hij in de middenmoot. ZWIJNDRECHT - Brian van Goethem van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen is tijdens jeugdwedstrijden in het Zuid- Hollandse Zwijndrecht in zijn leeftijdscategorie op de vijfde plaats geëindigd. De bloemen waren voor Wouter Wippert uit Nijverdal. door Fred Rabout CADZAND - Dat er bij de Zeeuws-Vlaamse derby tussen Cadzand en Spui wel degelijk nog iets op het spel stond, werd zaterdag al snel duidelijk. Beide ploegen speelden nerveus, om dat er een periodetitel en dus een plaats in de nacompetitie op het spel stond. Cadzand had vooraf de beste papieren en trok uiteindelijk ook aan het langste eind door een doelpunt van in valler Guido Raynard: 1-0. De schoonheidsprijs hoefde niet te worden uitgereikt in Cad zand. De twee ploegen gingen er met de volle honderd procent voor, maar met open doelkan sen wist men geen raad. Pas ze ven minuten voor het einde schoot Raynard, die daarvoor al een paar mogelijkheden laten liggen, de beslissende treffer binnen. Danny van Waes speelde de bal te kort terug op zijn doelman Sjaak Paulusse. De gerouti neerde Angelo Martlé, die al de hele wedstrijd op een dergelijk moment had gewacht, onder schepte de bal en versloeg doel man Paulusse. De bal werd ech ter nog van de lijn gehaald door een Spui-verdediger, maar in de scrimmage die daarna ontstond was daar ineens Guido Ray nard. Van dichtbij knalde hij de bal snoeihard tegen de netten: 1-0. Spui ging daarna nog wel op zoek naar de gelijkmaker, maar dat bleek tevergeefs. Spui had de.nederlaag overi gens volledig aan zichzelf te danken, want nadat Cadzand in de openingsfase de betere ploeg was geweest, was het Spui dat de wedstrijd naar zich toetrok en de betere kansen creëerde. Het kreeg de bal na 22 minuten zelfs voorbij Cadzand-doelman Thijs van de Heuvel. Jurgen Meijer zette de bal voor waarna Mare Otterloo scoorde. Cad- zand-grensrechter Johan de Lijser stond echter al geruime tijd met de vlag omhoog en scheidsrechter Cees Dalebout uit Nieuwerkerk keurde de tref fer af. „De bal was duidelijk achter de doellijn geweest voordat de voorzet kwam", zei Dalebout na afloop. „Ik stond er vlakbij en ik heb zeker niet gereageerd op de grensrechter." Spui kreeg daar na nog mogelijkheden te over om het alsnog af te maken. Mare van Minnen zag kans om vanaf tien meter, alleen voor doelman Van de Heuvel, naast te schie ten, terwijl ook de kans van Mare Otterloo (hoog over) ge woon een doelpunt had moeten opleveren Met kunst- en vlieg werk bleef Cadzand op de been en werd de rust met 0-0 bereikt Na de pauze waren de beste mo gelijkheden opnieuw voor Spui Het kreeg de bal echter niet langs Van de Heuvel. Invaller Martin Kalisvaart knalde naast en het schot van Marcel de Zeeuw spatte op de lat uiteen. Pas na de treffer van Raynard kreeg Cadzand wat meer lucht De druk was van de ketel en het spel werd beter. Spui probeerde het nog, maar wist de gelijkma ker niet meer te forceren. Cadzand-Spui 1-0 (0-0). 82. Guido Raynard 1-0. ScheidsrechterC. Da- lebout (Nieuwerkerk). Gele kaart: Ronald Vanhijfte (Cadzand). Aantal toeschouwers: 150. Cadzand: Thijs van de Heuvel; Tim Caci, Stefan Vercauteren (87. Gerry de Smidt), Eelco Basting, Ronald Vanhijfte; CorFieret, Jurgen de Jon ge, Peter Nieskens, Jean-Pierre Ver cauteren; Moklar Abid (65. Guido Raynard) en Angelo Martlé. Spui: Sjaak Paulusse; Hugo Meesen (75. Martin Kalisvaart), Jurgen Meijer, Marcel de Zeeuw. Reinier Spaans; Eric de Loof (46. Ludwig Kalisvaart), Marc van Minnen, Pa trick Boogaart (70. Arjan van Dix- hoorn); Mare Otterloo, Alex Meijer en Danny van Waes. VELDHOVEN - Stefan Hage heeft gisteren in Veldhoven zijn derde zege op rij geboekt. De tienjarige motorcrosser uit Borssele, die uitkomt in de klas se 65cc grote wielen, kende in de eerste manche een uitstekende start en hield zijn concurrent uit Letland de gehele race achter zich. In de tweede manche was hij weer als snelste weg. Na een herstart (valpartij) kwam Hage in de eerste bocht pas als tiende door, maar één ronde verder had hij de koppositie weer in han den. Hage gaf die vervolgens niet meer uit handen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39