Kogel door de kerk bij Zierikzee Arbiters op de korrel bij Delta Sport Renesse scoort niet tegen VC Vlissingen Motorcrosser Erik van der Wekken derde in Rilland Rebellin niet naar de Giro Schouwenaren winnen van Goes (1-0) en presenteren nieuwe spelers Stoutjesdijk kampioen met Stellendam uitslagen Vechtpartij in Schouwse derby vijfde klasse maandag 5 mei 2003 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het gedegra deerde Renesse kwam gisteren in de vierde klasse A niet tot sco ren tegen Vlissingen. Bij winst op Aardenburg zou de derde pe- riodetitel in handen van Zee land Sport zi jn gekomen. Na de 0-1-nederlaag van de ploeg van interim-trainer Karl Vergou wen wacht hen nu een beslis singswedstrijd tegen Axel (3-0 zege bij Noormannen) om uit te maken wie het volgend seizoen een klasse lager uitkomt. Renesse-Vlissingen 0-3: Renes se was al weken geleden gede gradeerd en Vlissingen leek met zijn gedachten bij de nacompe- titie. Halverwege leidden de be zoekers met 1-0 door een treffer uit een strafschop van Lunven Vermeer. Ook in de tweede helft kreeg Vlissingen de beste kan sen en liep eenvoudig uit naar 0- 3 via Roepesh Bhagola en Ngefu Sambi (strafschop). Walcheren-IJzendijke 6-3: De thuisploeg speelde een sterke wedstrijd waarin IJzendijke werd overklast. Via treffers van Edward Laarman, Mike Geljon (2x) en Midhel Carol, slechts on derbroken door een tegentreffer van Martijn Rijckaert stond het halverwege al 4-1In de tweede helft scoorde Adri van Hanegem uit een strafschop tegen. Door Michel van Dalen (strafschop) en Roelof Siereveld liep Wal cheren verder uit naar 6-2. In de laatste minuut bepaalde Van Hanegem de eindstand op 6-3. Hulsterloo-Clinge 3-4: Tot drie maal toe kwam de thuisploeg langszij te komen nadat Clinge op voorsprong was kwam. De treffer van Peter Drumont in de 79e minuut bracht de beslissing. Kort daarvoor kregen de ver trekkende Johnny de Bakker en Lode van der Heyden bij de thuisploeg een publiekswissel. Voor Hulsterloo scoorden Ken neth Mangnus, Dennis Mang- nus en Erik Goossens. Aan de andere kant toonden behalve Peter Drumont ook Jurgen Ras (2x) en Thomas Leegwater zich trefzeker. De Noormannen-Axel 0-3: Voor rust waren de bezoekers meer in de aanval, maar creëerden wei nig kansen: 0-0 halverwege. In de tweede helft werd de scorea i tien minuten geopend doorlt kevan de Bergen: 0-1. Ookhie 1 na bleef Axel feller, wat ziq vertaalde in nog twee treffer Via Meivin Rijckaert en Ranr c Zandstra eindigde de wedstr.] in 0-3. 1 Ria W-Oost burg 3-2: Een goed start van de bezoekers leidde:; i de openingstreffer van Abuis 1 kar Kourouman. 0-1 La;* zaam maar zeker nam Ria Wij s initiatief over en via twee dot 1 punten van Geert Jan de Src: werd de achterstand omgebo j genineen2-l-voorspronghall weg. In de tweede helft brac- 1 Abubakar Kourouman de te i zoekers langszij, maar met te 1 prachtig afstandsschot zorgt Geert Jan de Smet ervoor da: 5 1 drie punten in Westdorpe b:« ven:3-2. 1 Aardenburg-Zeeland Sport 1+ Door grote belangen voor beid ploegen werd het een nerveic duel, waarin de partijen aan el kaar gewaagd waren. Richard de Wit vergat voor rust twé keer in kansrijke positie te sco ren namens de Vlissingers vijf minuten in de tweede he£ was Niek van Sprundel wel tnj zeker toen hij de bal uit ee voorzet van Martin van Voors inschoot: 1-0. Aardenburg gs deze voorsprong niet meer ui tlanden en won de derde perav detitel. RIJSWIJK - Da vide RebellÈ rijdt niet in de Giro d'Italia.Di Italiaan, donderdag nog win naar van Rund um den Bennie ger Turm, wil zijn schouderbles sure rust geven. Hij maakt zijt) rentree pas weer in de Rondt van Duitsland, begin juni. Rebellin blesseerde zijn scho: der in de Waalse Pijl bij een val Later bleek er een scheurtje 'z het schouderblad te zitten. J heb de hele winter getraind voir, de Giro, maar vind het nsic toch te groot. Donderdag Frankfurt reed ik met veel pijn', zei hij over zijn beslissing, Re bellin wil de schouder pas na he seizoen laten opereren. SID door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Ze hebben er een ware apotheose van gemaakt. Gisteren, pas tijdens de laatste competitiewedstrijd, viel de be slissing. Door winst op Goes kon Zierikzee uiteindelijk toch nog op eigen kracht lijfsbehoud af dwingen voor de derde klasse. En warempel, dat lukte. Vraag niet hoe, maar de Bevelandse bezoekers werden met 1-0 ver slagen. Op diverse fronten was gisteren bij Zierikzee de spreekwoorde lijke kogel door de kerk. De ploeg komt door de 1-0-winst volgend seizoen opnieuw uit in de derde klasse. Daarnaast werd gisteren bekend dat dit gaat gebeuren met in elk geval vijf nieuwe spelers. Voetballers van naam, die op het verlang lijstje stonden van zowel trainer John de Frel, als van bestuurslid technische zaken, Gerard Olij- hoek. Beiden hebben zich de voorbije maanden intensief be ziggehouden met het benaderen van de nieuwkomers. En niet zonder resultaat Toegevoegd Zoals het er nu naar uitziet dra gen de volgende spelers na de zomer het roodzwart om de schouders: Niels Lodewijk (Kloetinge), Serge Berrevoets (Goes), Rutger Kooman (Zonne- maire), Mattijs Hage (RBC) en keeper Peter Brussé (Goes). Met Elmar Verhage (WIK'57) en Pim Bruins (SSV'65) vinden mo menteel nog afrondende ge sprekken plaats. Komende week moet er meer duidelijk heid komen of ook deze twee spelers nog aan de selectie van Zierikzee toegevoegd kunnen gaan worden. „Dat betekent dat we volgend jaar bij Zierikzee de lat toch wel een stukje hoger mogen gaan leggen", vindt trainer De Frel. ,,Of ze allemaal spelen? Dat ligt aan henzelf. In principe komen de besten er te staan. Ik wil in elk geval nog meer verzorgd spel gaan spelen van achteruit om vervolgens tot scoren te komen. Met die vijf nieuwelingen moet Een Zierikzee-aanvaller breekt dat naar mijn idee kunnen." Serge Berrevoets, die gisteren na zes jaar zijn laatste wedstrijd voor Goes speelde in en tegen Zierikzee, heeft er ook veel zin in. ,,Ik ga proberen een voor beeld te zijn voor de jongens. Ik heb per slot van rekening in de eerste klasse gevoetbald en denk ze nog wat te kunnen leren. Ik heb begrepen dat het het be langrijkst is om eerst een hecht team te kweken, want dat schijnt nu een probleem te zijn", dacht de 28-jarige aanvaller, die overigens onomwonden de feitelijke reden van zijn over stap aangaf. ,,Mijn vriendin is vrij ernstig ziek. Voetbal is voor mij momenteel maar bijzaak. En als ik dan dicht bij de deur kan spelen, is dat een groot or de verdediging van Goes heen. voordeel. Telkens op en neer naar Goes kost me nu eenmaal meer tijd." Problemen Het is overigens te hopen voor de Zierikzeëenaren dat Berre voets volgend seizoen beter speelt dan gisteren. In zijn laat ste optreden voor Goes bakte hij er weinig van. Of wilde de aan valler, die dit seizoen elf keer scoorde, zijn nieuwe werkgever sparen? „Nee absoluut niet. Ik voetbal altijd om te winnen. De problemen waar Zierikzee zich in bevond waren niet mijn pro blemen. Dat hebben ze zelf ge daan. Ik heb mijn best gedaan, maar het lukte niet", vertelt Berrevoets die zeven minuten voor tijd nog werd gewisseld. Bij Zierikzee werd uiteindelijk de nog jonge spits Michiel Ta- merus met zijn derde seizoens treffer bejubeld Hij trapte in de twaalfde minuut na rust een voorzet op maat van het andere jonkie, Patrick Verkaart, keurig achter doelman Sven Wolken- hauer. Het bleef de eerste en eni ge treffer en betekende zodoen de lijfsbehoud. „Het was een intikker", relativeerde Talm- erus. „Patrick gaf hem perfect voor. Ik hoefde er weinig aan te doen." Voorwaartsen Even later kreeg Tamerus dé kans op een zekere overwin ning. Alleen voor de keeper faalde hij hopeloos. „Ik wilde de keeper nog voorbij, maar speel de de bal te ver voor me uit. Nee, ik had niet gezien dat Erwin (Nelissen) links naast mij hele maal vrij stond Het was jam mer, maar ik ben wel blij met deze winst." Over de toenemen de concurrentie van voorwaart sen volgend seizoen, zei hij: „In principe is dat alleen maar goed. Dat maakt je scherp. Zelf denk ik dat we met zulke spelers in de ploeg gewoon voor het kampi oenschap moeten gaan." Ook bij middenvelder Benjamin Verwest waren de verwachtin gen voor het volgende hoog ge spannen. „Ik hoop dat we nu ook eens voor een periodetitel kunnen gaan. Behalve met Niels heb ik met de rest van de spelers wel gespeeld. Het mooie daarbij is ook nog eens dat het allemaal foto Marijke Folkertsma mensen uit Zierikzee zijn. Ik kijk er naar uit." Michel Win kels, sinds november gebles seerd, probeerde het enthousi asme enigszins te temperen. „Wanneer de lat hoger gelegd wordt, kan dit voor bepaalde jongens ook verlammend wer ken." Zierikzee-Goes 1-0 (0-0): 57. Mi chiel Tamerus 1-0. Gele kaarten: Niels Paardekooper (Goes), Benja min Verwest (Zierikzee) Scheids rechter: J.F. Gordijn (Beesd). Aantal toeschouwers: 150. Zierikzee: Jaco van der Schee; Colin van Oeveren, Erwin Nelissen, Barry Hage, Richard van Balen; Lee Mol, Benjamin Verwest, Patrick Verkaart; Michiel Tamerus, Patrick Roggeband, Patrick Verkaart (87, Robbert Roggeband). BARENDRECHT - Trai ner Ko Stoutjesdijk is zaterdag met zijn club Stellendam kampioen ge worden in de tweede klas se D van het zaterdag- voetbal. De Thoolse oefenmeester (50) won in Barendrecht met zijn ploeg het beslissingsduel om de titel tegen Xcrxes/- DZB met 2-0. Stellendam en Xerxes wa ren na 22 duels allebei op 48 punten geëindigd, na dat Xerxes in de laatste wedstrijd tegen Monster niet verder was gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Stellendam won zelf met 6-2 van Honselersdijk en kwam daardoor op de val reep nog op gelijke hoogte met de Rotterdammers Ko Stoutjesdijk bracht na rust Jos Melaard in de ploeg en die omzetting pakte goed uit, omdat de invaller al snel voor 1-0 zorgde Diep in de tweede helft besliste Hans van Lenten het duel met een kopbal: 2-0. Zierikzeese handballers verliezen promotieduel van Helius: 26-22 OUWERKERK - De Schouwse derby tussen Ouwerkerk en Dreischor kende een vervelend einde. Na een grote vechtpartij in de laatste minuut besloot scheidsrechter Nijsse af te flui ten. Het duel was uiterst vriendelijk en scheidsrechter Nijsse had daardoor de kaarten op zak ge houden. In de laatste minuut van het duel dat in 5-4 eindigde zag de arbiter dat Dreischor- speler Patrick Berrevoets een tegenstander sloeg Toen de leidsman de speler van Dreischor de rode kaart wilde voorhouden, kreeg hij van Ber revoets een klap en een kniestoot toegediend, waarop Nijsse ten val kwam. Na dit inci dent viel de doorgedraaide voetballer ook nog de leider van zijn eigen team aan. Scheidsrechter Nijsse vond het na dit incident welletjes en floot direct voor het einde Door hem is na afloop aangifte gedaan bij de politie. door Wim Kakebeeke BARENDRECHT - Vertwijfeld en ontredderd zocht de aan voerder van Ambiance/Delta Sport, Ricky Evertse, zaterdag naar oorzaken waarom het mis ging. De Zierikzeese ploeg ver loor in het duel met Helius om promotie naar de regioklasse met 26-22. „Dit was absoluut niet verdiend. Over zestig minu ten waren wij de betere ploeg, maar de scheidsrechters hebben ons volledig uit de wedstrijd ge haald." De linkshandige routinier had de Schouwse handballers graagnaar een hoger plan willen tillen. Het ticket voor promotie naar de regioklasse werd echter onverbiddelijk opgeëist door opponent Helius. De ploeg uit Barendrecht hield een uur lang de kaken stijf op elkaar. „Dat was onze grootste verdienste", zei Helius-trainer John Lijnse na afloop. Toen het laatste fluitsignaal door sporthal Aksent schalde, laaien de emoties behoorlijk op De nederlaag van Ambiance- /Delta Sport was volgens de Zierikzeese aanhang niet te recht Ook voorzitter Aart Wal raven kon zijn gevoelens maar moeilijk de baas. „Voor deze lei ding heb ik geen goed woord over. Het is gewoon schandalig. De hele wedstrijd hebben ze lo pen zieken." De nederlaag was bij de voorzitter duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten. Sterk keepend En niet onterecht Het arbitrale duo Duon en Palts floot de partij voor de pauze totaal kapot voor Delta Sport. Het regende het strafworpen tegen de Schouwse ploeg (Helius kreeg er al acht voor de pauze). Vijf belandden er achter de sterk keepende Jac- co de Loof, Aan de andere kant waren de scheidsrechters veel minder scheutig. Slechts één keer mocht mocht Lars van Zwieten aanleggen tegen Jeroen van der Meijden. „Reken maar dat we een vlammend protest gaan schrijven naar de bond", ging Walraven verder. „Verliezen vind ik niet erg, maar het optre den van Duon en Palts vond ik sport onwaardig." Delta Sport-trainer John Jan sen: „We hebben het in de kleed kamer makkelijk kunnen verte ren, omdat Helius er ook niks aan kon doen. En ik gun ze het ook wel." De toeschouwers wa ren spekkoper in de zinderende partij. Spanning was er van het begin tot het eind. Delta Sport, dat na de reguliere competitie (half maart) nauwelijks meer trainde en alleen nog een keertje tegen Helius oefende (toen 32- 32), bleek in het veld onverzet telijk. Over alle fronten werd er met krachten gesmeten. Zonder Peter Bos (knie) en Tommy Ver- west(vakantie) knokten de blauwhemden zich naar een voorsprong. Onder meer door scores van Lars van Zwieten, Erwin Schaalje en Francois Verrijzer: 6-4. Irritatie Door de strakke dekking op Ed win Schop kon Helius de draai aanvallend maar moeilijk vin den. „Achterin koos ik bewust voor een vlakke dekking," legde Jansen uit. „Ze zochten ons ge woon op. Ga je offensief verde digen, kost je dat niet alleen meer conditie, maar ook meer tijdstraffen." Gaandeweg de eerste helft nam de iritatie bij de Zierikzeëers toe. Niet alleen Jansen kreeg een waarschuwing wegens commentaar. Ook talent Guust Sluijs kreeg twee tijd straffen. Helius verkleinde op slag van rust de marge door Ed win Schop tot 11-12 Delta Sporter Jimmy Niemans had de held van de wedstrijd kunnen worden. Terwijl Helius z'n vierde strafworp in rook zag opgaan, had de flankspeler een aantal fraaie kansen kunnen verzilveren. Hij vond echter drie keer sluitpost Roel de Koning op zijn weg. Lars van Zwieten scoorde wel. De blonde cen trumopbouwer, die Delta Sportverruilt voor het Rotter damse Snelwiek, haalde met drie fraaie acties z'n gram:17- 17. Door de tijdstraffen en de bles sure van Bob van Lint (hoofd wond) was de organisatie achterin even weg: 20-17. De schade leek groter te worden, maar opnieuw bewees Jacco de Loof met vier reflexen zijn waarde. Toen Helius-speler Marc Luteijn rood kreeg voor het neerhalen van Guido de Graaf, kantelde de partij. Lars van Zwieten kreeg even la ter zijn derde tijdstrafdus rood Het draadje knapte daarna de finitief: 26-22. Na afloop werden ook trainer John Jansen en Guido de Graaf nog eens op het wedstrijdfor mulier vermeld Bruinisse. Springconcours Schouwse Rui ters. Paarden klasse ZZ: 1 Paul Donkers, Mi- rella (Eindhoven) 0/0/37 16; 2. Wil Schelle- kens, Stapp's Uphimedia (Esbeek) 0/0/38.03, 3. Siebe Kramer, Nameta (Oud- Beijerland) 4/75.88. Z: 1. Dominique Greeve. Kairo (Bergschenhoek) 0/0/37.01; 2. Bianca van Beers, Nevermind (Breda) 0/0/40.05; 3 Teun van den Broek, Summer (Bergen op Zoom) 0/4/35.98. M: 1. Dominique Greeve, Popcorn, 0/0/36.22; 2. Wil Schellekens, Stapp's Ronaldo, 0/0/42.22; 3 Patricia Greeve. Romio B (Bergschenhoek) 0/0/43.99 L: 1Ad van Beek, Paigon (Woens- drecht) 0/0/39.53, 2, Sven Boeijkens, Rio (Huybergen) 0/0/42.08; 3. Sven Boeijkens, Monroe, 0/0/42.24. Pony's klasse Z/ZZ cat. DE: 1. Chayenne Wiskerke, Wiskeke's Mirror (Z-Bev.) 0/0/38.46. M cat. DE: 1Wilma Stouten, Stou- ten's Jumper (Weelr.) 0/0/36.23. M cat. C: 1 Wilma Stouten, Stouten's Shadow, 0/0/40 27. Lcat. DE: 1. Anniek de Ronde, Up- perstar (Schowse R.) 0/0/54.86. L cat. C l Margot Vermue, Gabber (Weelr4/88 97, B-junioren. Heinkenszand B1-MEVO B2 14- 1MEVO Bl-Rillandia B15-0. MEVO B1 Kam pioen Zierikzee. WEA/Mevo'80 competitie recre atievolleybal: Zeelandia 1 - VC Lob 2-1, Dui veland Vastgoed/Kwiek H3 - Café De Stulp 2- 1, Atlas/Korstanje 1 - Big Boss 0-3, Praktijk Jan/Cluzona - HCR De Kroon/Wiska 12-j Connexxion - Café De Vlinder 0-3, Starsolü' fe - Zeelandia 2 0-3, Profile Tyrecenter Rinis Roon - 't Vegertje 2-1, WEA/Mevo'80 3 SgravodeVerfbron2-1,MOLAGR0 Ma'!» co/Cluzona 2 1-2, Schilder de Oude/Kwie» H4 - Atlas/Korstanje 2 2-1, VVOZ - Stattó De Banjaard 3-0, Zeelandia 3 - SgravoDft verkeersopleidingen 3-0, CZ Actief in ge zondheid - Duckhams motorolie/Cluzona' 2, Bolle Dier &Tuin/WIK 1 - WEA/Mevo* Meisjes 2-1Mazda Legemaate - WEAV-r- '80 Dames 12-1, DRV AccountantsWK: DRS/WIK 2 0-3, Kwiek/Sporthuis Zierite Dl - HCR De Kroon/Wiska Dames 2-1 Ei» standen, poule A: Zeelandia 1 24-66, VC.^ 24-57, Cafe De Stulp 24-42, Big Boss 24-21 WEA/Mevo'80 1 24-26, 6 Atlas/Korstani'.l 24-15, Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 24-13, Poule B: HCR De Kroon/Wiska 1 27-63,Prat- tijk Jan/Cluzona 27-60, Profile TyrecenterRi- nus Roon 27-60, 't Vegertje 27-54, Zeeland; 2 27-46, Stars of Life 27-36, Cafe De Vlinder 27-25, WEA/Mevo'80 3 27-24, Sgravoni Verfbron 27-19, Connexxion 27-17 PouleC MOL AGRO 24-64, Marleco/Cluzona 224 Schilder de Oude/Kwiek H4 24:'. Atlas/Korstanje 2 24-46, WOZ 24 32 Zs landia 3 24-27, Stadscafé De Banjaard24>: Sgravo-DEK verkeersopleidingen 24-ü WEA/Mevo'80 jeugd 24-11 Poule DA. D:; /WIK 2 27-76, Mazda Legemaate 27-53,08; Accountants/WIK 3 27-50, WEA/Mevo'ï Dames 1 27-48, Duckhams motorolie/Clutt» na 27-45, Kwiek/Sporthuis Zierikzee Dl 27 36, CZ Actief in gezondheid 27-29,8 Bok Dier&Tuin/WIK 1 27-26, HCR De Kroon/Wis. ka Dames 27-21, WEA/Mevo'80 Meisjes 27 20. Delta Sport-aanvoerder Ricky Evertse legt aan vooreen vernietigend schot op Helius-doclnian Roel de Koning. foto Guido Benschop Zaterdag werd ook bekend dat er nog geen opvolger is voor de opgestapte trainer. De groep heeft de voorkeur uitgesproken voor oud-speler Bert de Vos. Walraven: „Bert heeft een tijd rovende baan. Een combinatie met Jaap Niemans was een optie geweest. Maar Niemans heeft vandaag bedankt." Jansen, die in de belangstelling staat bij het Middelburgse EMM, heeft nog geen spijt van zijn vertrek. „Ik ben nu eenmaal een trainer met ambities. Ik weet wel dat je het eerste seizoen moet investeren. Maar het tweede jaar was dat ook al zo." Scores Delta Sport: Lars van Zwieten en Erwin Schaalje 5, Guido de Graaf en Ricky Evertse 4, Francois Verrijzer 2, Bob van Lint en Jimmy Niemans doorlepTriou RILLAND-BATH - Nicky Huiszoon werd zaterdag on verwacht met overmacht winnaar van de finale in de klasse 125cc tijdens de druk bezochte wedstrijden van de Mc Rilland. Bij de 250cc+ was er weinig spanning, Cas per Ovaa was hier een maatje te groot voor zijn tegenstan ders. Erik van der Wekken werd derde. Bij de 250cc+ was er weinig spanning. Casper Ovaa nam in beide manches direct de leiding om met voorsprong te winnen. Anco Korteweg werd tweede, Enk van der Wekken op grote achterstans derde De opkomst bij de 125cc was zaterdag zo groot op het Ril- landse circuit dat de organi satie besloot om over te gaan tot het rijden van series met een herkansing en een finale. De winnaar werd de jonge Vlissinger Nicky Huiszoon. En dat was enigszins onver wacht, vooral omdat na de eerste serie de kenners er al van overtuigd waren dat de strijd in de finale een onder onsje zou worden tussen de gebroeders Joeri en Twan van Liere. In de finale nam Huiszoon, winnaar van de tweede serie, direct de leiding. Hij bouwde daarna aan een comfortabele voorsprong. Dave de Jonge ging de strijd aan met Twan van Liere om de tweede plaats. De Jonge toonde zich de sterkste. Joeri van Liere, die in de finale een slechte start had, reikte niet verder dan de vierde plaats. Spanning was er wel bij de debutanten. Elf coureurs vochten in de eerste manche om de derde plaats achter Ferdy Dingemanse en Den- 4 nis Önderdijk. Het was ten slotte Pascal van der Brom die derde werd. Ook in de tweede manche ging het er spannend aan toe. Van der Brom moest al na de eerste bocht opgeven na een val en nu waren de podiumplaatsen voor Dingemanse, Steiger- wald en Ruud van Kerkhof, j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34