Kevers blijven vertederen PZC Stroomstoring kost horeca klandizie YOUR CULT GUIDE ICkJ Mooie weer lokt veel kijkers naar autos op Schouwen-Duiveland Anti-muggenzalf gestolen Instrumenten uit auto gestolen Sander Willemse wint j ongeren wedstrij d ringrijden Aagtekerke Brand blokhut Amazone verliest vinger AM NE STY maandag 5 mei 2003 door Ali Pankow BRUINISSE - Traditionele volkswagentjes, oftewel kever tjes roepen bij velen jeugdsenti ment op. De rondrit met deze specifieke auto's door enkele dorpen en een stukje buitenge bied van Schouwen-Duiveland trok gistermiddag veel bekijks. De tocht is onderdeel van de tra ditionele Keverdagen. Deze laat initiatiefnemer André van Gilst al achttien jaar plaatsvinden, meestal tijdens het eerste week end van mei. Het keverlint slingerde zich dit keer door Bruinisse, via het Dijkwater naar Dreischor, langs Schuddebeurs en weer te rug naar camping Onze Hoeve in Bru waar de VW-fanaten hun kampement hadden opgesla gen. Overigens namen slechts 45 kevers aan de rondrit deel, ter wijl ongeveer driemaal zoveel keverbezitters kwamen opda gen voor dit evenement. Dat zijn er ruim vijftig meer dan vorig jaar en Van Gilst schrijft dat vooral toe aan het mooie weer. Ook de publieke belangstelling WEMELDINGE - In een super markt in Wemeldinge is zater dagochtend een 63-jarige man uit Sittard aangehouden we gens diefstal. De man had anti-muggenzalf met een waarde van ongeveer vier euro weggenomen. Tegen hem werd proces-verbaal opge maakt. GOES - In een geparkeerde auto aan de Voorstad te Goes is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. Uit de auto werden onder anderen een paar zonne brillen en een tas met muziekin strumenten weggenomen. op camping Onze Hoeve waai de auto's te pronk stonden bleek dit keer groot. Er waren kevers in felle kleuren, maar ook in plechtig zwart te bewonderen, terwijl legergroe ne exemplaren zich extra on derscheidden. Heel veel aan dacht kreeg ook een felrode Kubel compleet met brand- weerpomp ,,Een prachtig ex emplaar ergens uit de jaren veertig. Geen wonder dat daar steeds mensen omheen staan", zegt Van Gilst. Hij begon des tijds met de Bruse Keverdagen in het kader van zijn functie als regioleider van de Nederlandse Keverclub. Toen werd er van hem verwacht dat hij minstens één keer per jaar een groot eve nement organiseerde. Voor die bestuursfunctie heeft hij allang geen tijd meer, maar de Kever dagen blijft hij doen. Die zijn in middels uitgegroeid tot een tra ditie. Dat de belangstelling voor deelname in de loop der jaren wel wat is teruggelopen, wijdt Van Gilst aan de veelheid aan meetings en beurzen voor ke verliefhebbers. Volgens hem wordt er minstens twee keer per maand een keverevenement ge houden. De ontmoeting in Brui nisse trekt veel trouwe VW-fans uit Brabant en België. Miss Tien jaar geleden introduceerde Van Gilst een nieuw element voor de Bruse Keverdagen: een charmante Miss die aan het slot van de zondagmiddag een prijs voor mooiste VW-bus en een be ker als aanmoediging voor een beginnend keverbezitter mag uitreiken. De misstitel viel dit keer de twintigjarige Samantha van der Leeuw uit Zierikzee te beurt. Ze is niet in het bezit van een kever, maar zij is trouwe be zoeker van discotheek De Steeg, waar Van Gilst ook mede-uitba ter van is. Zij gaf graag gehoor aan zijn uitnodiging deze bij zondere taak op zich te nemen. „Misschien ga ik nog wel eensin een kever rijden, maar ik moet eerst mijn rijbewijs nog halen. Daar ben ik druk mee bezig", er kent ze met een stralende glim lach. De felrode Kubel met brandweerpomp stond op camping Onze Hoeve in Bruinisse erg in de belangstelling. foto Marijke Folkertsma door Nadia Berkelder ZOUTELANDE - In delen van Biggekerke, Grijpskerke en Zoutelande is zaterdagavond de stroom uitgevallen. Horecabe drijven vielen stil op het drukste moment van de dag. De storing duurde van iets voor zes uur tot acht uur. De oorzaak is nog niet bekend. De storing is ontstaan bij Grijpskerke. Energiebedrijf Delta heeft, in afwachting van de uitkomst van het onderzoek naar de ooi-zaak van de storing, de elektriciteit omgeleid. Bij het Beach Hotel in Zoutelan de moest flink geïmproviseerd worden. „We hebben alles moe ten grillen", vertelt medewerker Peter van Dongen. „Je kunt niets, de ovens en de frituur wa ren uit. We hebben geen aardap pelen gegeven, maar brood. In de keuken stonden ze bij kaars licht te werken. Bij strandpaviljoen De Zeeuwse Rivièra gingen de klanten weg. „Alles werkt hier op elektrici teit", zegt medewerkster Ilse van der Schoor. „Het duurde niet zo geweldig lang, maar het was wel vervelend. We werken met een computersysteem en nu moesten we ineens de be stellingen met pen en papier op nemen. De klanten die wilden eten, zijn weggegaan. Sommi gen waren een beetje boos, die hadden het idee dat het aan ons lag." Spitsuur Theo Melis van snackbar de Zeeuwsche Mop in Zoutelande moest ook klanten wegsturen. „We hebben twee uur niet kun nen verkopen. Het was zater dag, het spitsuur begon en toen was het ineens afgelopen. De frituur werkt op gas, maar is elektrisch beveiligd. De ijs- machine en de koeling vielen uit. Mijn klanten zijn naar West- kapelle en Koudekerke gere den." Het is niet de eerste keer dat de stroom in zijn zaak uitvalt. „In de afgelopen tien tot twaalf jaar is het ongeveer zes keer ge beurd. In de Langstraat in Zou telande is steeds meer horeca gekomen, ik denk dat de leiding gewoon te weinig capaciteit heeft. Ik denk dat de gemeente er weinig voor voelt om de Langstraat weer open te halen, want die is net opgeknapt. Maar ik denk dat we eens om de tafel moeten gaan zitten." door Sandra van de Vreugde AAGTEKERKE - Vorig jaar won Roel Willemse uit Dom burg de jongerenwedstrijd van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging, maar dit jaar was hij te oud om in Aagtekerke nog mee te mogen doen. De familie Willem se had daarom zaterdag een an dere troef ingezet: jongere broer Sander won de wedstrijd door 19 van de 21 ringen te steken. Concurrentie kwam uit ver wachte, maar ook uit onver wachte hoek. Roald Leendertse uit Biggekerke is onder de jon geren eigenlijk al een oude rot. Al vele successen heeft hij in zij n nog betrekkelijk korte ringrij- carrière geboekt. Ook deze keer leek hij af te gaan op een over winning. Samen met Willemse kon hij na vijf beurten de groene sjerp omhangen. Tot twee keer toe moest hij deze inleveren en toen hij in de laatste vier beur ten twee missers noteerde, kon hij geen aanspraak meer maken op de titel'. Toen bleek er ineens nog een an dere kanshebber te zijn op één van de drie beschikbare bekers. Moniek Corbijn uit Gapinge had over een hele dag slechts drie ringen gemist, maar werd door de meeste toeschouwers niet getipt voor een van de hoog ste plaatsen. Zij bewees over stalen zenuwen te beschikken, want toen Leendertse zijn mis sers liet noteren, hield zij stug vol. Met 18 van de 21 ringen won zij de tweede beker in het dag klassement. Roald Leendertse werd zodoende derde met 17 ringen en won ook nog een kamp na een beurt op de 26-millime- terring. Coen Murk uit Domburg begon deze dag voor het eerst op zijn eigen jonge trekpaard. Dit gaf in het begin nog wel wat proble men, maar met een beetje ge duld en hulp ging dit in de loop van de dag steeds beter zodat hij ook meer tijd kreeg om zich op het steken te concentreren. Dit bewees hij dubbel en dwars door de afsluitende pollepel kamp te winnen. Hij stak daar voor zelfs de 20-millimeterring. Een goede prestatie van combinatie waar we de kor de jaren ongetwijfeld nog van gaan horen. Van de 44 deelnemers waren j 30 meisjes en 14 jongens, i staan de meisjes er vaak om kend dat ze meer aandacht steden aan het vlechtwerkemij versiering van de paarden dj de jongens. Dit bleek nu nietig geval te zijn. Het fraai gevlo ten en versierde trekpaard Karei Geldof uit Oostkaj sleepte de eerste prijs wacht. De tweede prijs wasos vooreen jongen, namelijkFloij Moens uit Aagtekerke. Deni werd Lianne Epker uit Gaping met haar vrolijk versierd haflinger. ikhJ Bon- SINT-LAURENS - Een blol bij een woning aan de Van Bon selenlaan in Sint-Laurens gisterochtend door brand ve woest. De naastliggende wt mng raakte bij de brand besdu- digd. De brandweer schatte d schade op 10.000 euro. OUDDORP - Een 44-jarige in woonster van Ouddorp verloer gisterochtend rond half ad haar ringvinger als gevolg ra; een val van haar paard. De vrouw reed op haar paardaj het ruiterpad langs de BroJ-j wersdam. Plotseling schrok hd dier van een smal poortjes gooide zijn berijdster van zid af. Na haar val kwam het paait met zijn voet op haar vinger te recht. De vrouw werd naaree ziekenhuis overgebracht. bij nader inzier In het verslag van de koninginnedag^, viteiten in de PZC van donderdag 1 menj gemeld dat de spelletjes voor kinderen Oostdijk werden gehouden in een lal van uienhandel Arjazon. De hal is echteI van concurrent Jonika. Wat vind jij van film, theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN Ja, ik steun Amnesty International We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt i lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer L JJl l llIILJ Naam/voorletters Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer m Geboortedatum Datum Handtekening Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl International Support our fight for human rights Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nu. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28