PZC Van Moorsel wint slijtageslag veiri Avonturier Hiensch went snel in Sunderland De Bruin profiteert van falen concurrenten Jonge krachtpatser beste in afvalrace BUg Beltman rekent zich te vroeg rijk in Omloop van Borsele wmm wm—mmm Ascot in Amerika Japie Pauze Axel RUGNUMMER maandag 5 mei 2003 door Pieter van Klinken 's-HEERENHOEK - Stijn de Bruin won zaterdag de Omloop van Borsele bij de nieuwelin gen. De renner van Breda- Knooppunt was op de finish Manman van Ruitenbeek (West- land Wil Vooruit) en Robin van der Lijn te snel af. Dat was nou net niet wat de ploeg varrWestland Wil Vooruit voor ogen had. In de slotfase van de wedstrijd was de ploeg met twee man vertegenwoordigd in de kopgroep van vijf; Manman van Ruitenbeek en Maurice Vrijmoed namen het op tegen Stijn de Bruin, Robin van der Lijn en Dennis Luyt. Van Rui tenbeek: „Ik zou wegspringen op een paar kilometer van de meet. Maurice kon het daarna eventueel afmaken in de sprint, want hij is een betere sprinter. Mijn jump was alleen niet goed genoeg. De anderen konden mee, behalve Maurice. Toen zat ik nog maar alleen en verloor ik ook nog de sprint." Stijn de Bruin uit Rijsbergen boekte de mooiste overwinning in zijn pas twee jaar jonge carri ère. Hij schreef zaterdag voor het eerst een grote ronde op zijn naam. „Het was precies de goe de race. Ik houd van zwaar weer en dat was het met zo veel wind. Ook houd ik niet van massa spurts De beslissing viel pas in de der de en laatste ronde van 24 kilo meter. Na enkele vluchtpogin gen van Ricardo van der Velde plaatste Van der Lijn een jump De ander vier volgden hem niet veel later. Tot op twee kilometer van het einde was de samenwer king goed Daarna kwam de mislukte vluchtpoging van Van Ruitenbeek. De beste Zeeuw was zaterdag Jacob Wijnstra uit Heinkens- zand. Hij werd elfde op één mi nuut en acht seconden. door Pieter van Klinken 's-HEERENHOEK - Blokke rende benen, de beste pootjes, waaiers en lossers. De vrouwen- koers van de Omloop van Borse le had zaterdag alles wat een wielerronde nodig heeft. Leon- tien Zijlaard-Van Moorsel be schikte over 'de beste pootjes' en won de sprint van haar mede vluchters Ghita Beltman en Ve ra Koedooder. Er was geen betere winnaar te bedenken voor de organisatie van de Omloop van Borsele. De tweede editie van de vrouwen wedstrijd vormde tevens het startschot voor de eerste top- competitie (vier koersen) voor vrouwen. Van Moorsel pakte zaterdag de eerste honderd pun ten. „Dit ligt mij veel beter dan die windstille klassiekers', ver telde ze achteraf. „Ik heb niet eens vol gereden. Voor mij is de topcompetitie ook niet het be langrijkste doel dit jaar. Dat is de poging om het werelduurre cord te breken." De hele Nederlandse top was aanwezig in 's-Heerenhoek. Farm Frites-Hartol was bijna compleet, met behalve Leontien van Moorsel ook Mirjam Mel- chèrs. Sissy van Alebeek, we reldkampioene bij de junioren Suzanne de Goede en de Japan se kampioene Miho Oki. Neder lands kampioene Arenda Grim berg was door ziekte afwezig. De andere nationale topploeg, Bik-Powerplate, was er met Au stralisch kampioene Sara Car- rigan en Vera Koedooder. Verder waren er toppers als Chantal en Ghita Beltman, Debby Mans veld en Loes Gunnewijk, de winnares van vorig jaar. Met al die grote namen werd het een keiharde koers voor de min dere rensters, die vrijwel direct kansloos waren. Al in de eerste ronde ontstonden acht verschil lende waaiergroepen door de felle wind op de dijken. In de derde omloop, na zo'n 55 van de 120 kilometer, ontstond de be slissende kopgroep. Tien ren sters reden weg. Sissy van Ale beek nam het initiatief en kreeg negen rensters mee: haar ploeg genotes Leontien van Moorsel en Mirjam Melchers van Farm Frites-Hartol, Sara Carrigan. Vera Koedooder en Christine Mos van Bik-Powerplate, Ghita en Chantal Beltman van Home Cycling-Acca Due, Loes Gun newijk van Ondernemers van Nature en Bertine Spijkerman van de nationale selectie. Aan het begin van de vierde en laatste ronde was het verschil van de kopgroep anderhalve minuut. Toen ging het achter Leontien van Moorsel (links) controleert voor de start haar zender met ploeggenote Anouska van der Zee. foto Mechteld Jansen volgende peloton rijden om de vluchters nog te kunnen bijha len. Dat lukte bijna. Ware het niet dat opnieuw Van Alebeek demarreerde op de Kruiningen- polderweg bij Nisse. Alleen Koedooder, Gunnewijk, Ghita Beltman en Van Moorsel konden mee. De andere vijf gaven zich gewonnen en werden opgeslokt door het peloton, dat op drie ki lometer van de finish nog maar twintig seconden achterstand had. Ghita Beltman beging vervol gens waarschijnlijk de grootste blunder van haar wielercarriè- re. Ze zag een reclameboog van een bank aan voor de finish, ter wijl die een kleine honderd me ter verderop lag. Ze ging vol er op af en stopte na de boog. „Ik weet niet wat er precies gebeur de", legde ze uit. „Ik ontplofte, reed als een gek op die boog af en dacht dat ik er was. Toen ik ver volgens niet meer trapte, werd ik verslagen." Door Leontien van Moorsel. Met een fietslengte voorsprong kwam ze over de streep. „Toen de groep brak, waren alle sprin ters er ineens uit. Daardoor kon ik winnen. Dat was super voor mij", glunderde de drievoudig olympisch kampioene. Voor Sissy van Alebeek, de smaak maker, duurde de koers net iets teiang. Op een kilometer van de streep loste ze uit de groep. Ze eindigde daardoor zelfs nog achter het peloton, 24 seconden achter Van Moorsel. De enige Zeeuwse renster in de Omloop van Borsele kon niet imponeren. Karin de Krijger uit Breskens loste al in het begin van de eerste ronde en zou zich niet meer klasseren. De junioren in de Zak van Zuid-Beveland. foto Dirk-Jan Gjelte^ door Pieter van Klinken 's-HEERENHOEK - Uitgeput viel hij in de berm. „Wat een wind, ongelooflijk." De win naar van de Omloop van Borsele bij de junioren kwam gisteren na een ware afvalrace in zijn eentje over de finish. Levi Hei mans uit Diemen, een zeven tienjarige krachtpatser, maakte veruit de beste indruk in 's-Hee renhoek. Net als bij alle andere categorie- en werd de koers ook bij de juni oren een echte slijtageslag. Slechts 46 van de 122 gestarte renners haalden de finish. Veer tig coureurs stapten al in de tweede omloop, na 34 kilome ter, af. Een groep van 23 reed toen al een tijdje voorop. Na ruim 55 kilometer ontsnapte Ruud Fransen van WSV Emmen uit die groep. Hij nam al snel een voorsprong van vijftien secon den. Even later voegde Efraïm Ester van Jan van Arckel zich bij hem en samen reden ze kilo meterslang alleen op kop met een voorsprong van zo'n kleine halve minuut. Na dik honderd kilometer, in de laatste omloop, kwamen ook Levi Heimans (De Amstel) en Wim Botman (DTS Zaandam) bij hen. Ester en Fransen hadden op dat moment hun krachten al verspeeld. Hei mans: „Ze zeiden tegen mij al dat ze kramp hadden en dat het nauwelijks meer ging. Ook Bot man kon niet meer. Toen spnaj ik op tien kilometer van del nish weg. De voorsprong snel op naar twintig second; Daarna was het alleen nog ma kilometers aftellen." Heimans hield die twintig s conden ook over op de streep Hij eindigde daarmee voor Be man en Fransen. Efraïm werd nog ingelopen door groep van vier achtervolgers(c grote groep was ook al uiteengt slagen) en eindigde op de ach: ste plek. De beste Zeeuw wer1 Niek Rentmeester op de de tiende plaats. Ik hadgehoop op veel wind", zei de zeventis jarige rijder van Theo Middd kamp. „Maar na één rondi kwam ik daar al op terug. Z: veel wind was ook voormi] veel. Ik was gewoon niet gos genoeg. Ik ben ook nog mai eerstejaars junior. Volgend jat hoop ik beter mee te kunnen.' Bij de junior-vrouwen stres Moniek Rotmensen de winstcc voor Mari je Profijt en Loes Ma- kering. Renske Doedee B Kloosterzande eindigde m de zelfde groep op de zesde plei De winst bij de nieuweling- vrouwen ging naar Moniq* van de Ree. Zij won de eind sprint in de kopgroep van re van Roxane Knetemann dochter van), Linda van Rijn Sofie van Horik, Suzanne va: Veen en Maxime Groenewega Annelies Israel uit Kruininge was de snelste Zeeuwse: 25e. door Frits Bakker Twee dagen over vanuit Engeland en ge lijk weer thuis. Diedenk Hiensch dook zaterdag weer even op in de omgeving waar hij naam heeft gemaakt als trainer. Het was een prettig weerzien met zijn spe lers, met supporters en andere mensen van de club De Zeeuwse voetbaltrainer, die per 1 maart van dit jaar bij Kloetinge vertrok en in dienst trad als opleider bij de Engelse club Sunderland, wilde de meest aanspre kende derby van het jaar (Kloetinge tegen Hoek) niet missen Het werd geen onver deeld genoegen. Kloetinge ging op eigen veld ongenadig onderuit: 2-5. Hiensch keek toe vanuit de dug-out en zag wat er mis ging op het veld. „Joost (Folmer) had me gevraagd om erbij te komen zitten. Dat doe ik maar wat graag. We hebben wat dingen doorgesproken, maar er was geen redden aan." Dat heeft je vast wel verrast, want Kloetin ge heeft na jouw vertrek een prachtige reeks neergezet. LOUISVILLE - Het was zaterdag even Ascot in Amerika. De 129e editie van de Kentucky Derby in Louisville vertoonde weer veel gelijkenis met de hoedenshow die de Engelse paardenrace altijd zo kleurrijk maakt. Van de duizenden opgedofte toeschouwers hadden Eric Williams (links) en Charles Matasich de bijnaam van het evenement. The Run for the Roses, in hun uitdossingen ver werkt. De wedstrijd werd gewonnen door jockey José Santos op Funny Cide. foto's Brandon Benson en Tami Chappell/Reuters Hiensch: „Ze hebben het fantastisch ge daan, want na Hoek uit (2-0-verlies) heeft Kloetinge twintig punten gehaald uit acht wedstrijden. Dat is een ongelooflijke pres tatie in deze supersterke hoofdklasse." Hoe kon dit elftal tegen Hoek ineens zo fa len? Hiensch: „Ze zijn te gretig aan de wedstrijd begonnen, dat kan eigenlijk niet met zo veel mutaties in het elftal. Joost moest twee, drie spelers op posities zetten waar ze niet ingespeeld zijn. Dat heeft de ploeg op gebroken, vooral omdat er achterin veel gaten vielen en omdat er verkeerd werd in gestapt. Hoek heeft door positiewisselin gen en overlappingen de achilleshiel van Kloetinge blootgelegd. Toen het 3-1 werd voor rust, was de wedstrijd al gelopen." Toch nog een beetje genoten van zo'n dag Hiensch: „Ja, heel veel, van de entourage en van al die mensen die je dan weer even terugziet. Ik ga het vaker doen, hoor. Zo één keer in de maand kom ik zeker een paar dagen over." Voel je je al een beetje thuis in Sunderland? Hiensch: „Het is even wennen, aan de cul tuur, aan het voetbal en aan de mensen Maar dat gaat snel. Ik ben in een geweldige voetbalstad terechtgekomen. Dat Sunder land is gedegradeerd uit de hoogste klasse is natuurlijk een grote tegenvaller. Het was een klein drama voor de supporters. Je zag overal mensen zitten huilen, soms gewoon midden op de stoep Hoe zijn de eerste maanden geweest bij je nieuwe club? Hiensch: „Kees (Zwamborn) en ik zijn in de eerste periode aan het inventariseren ge weest. Je moet eerst kijken waar de priori teiten liggen. We willen het voetbal een an der gezicht geven en vooral ook gaan wer ken aan de structuur van de organisatie. De scouting moet bijvoorbeeld heel anders. Wat ik tot nu toe heb gezien, is dat ze niet op zoek gaan naar voetbalintelligentie, maar dat ze vooral scouten op kracht en lengte. Daar ligt dus heel veel werk We gaan de Engelse cultuur niet ineens helemaal om gooien. Die diepe bal willen ze gewoon zien. Maar we willen wel anders scouten en anders voetballen." Toch zal er ook wel talent lopen bij zo'n grote club. Hiensch: „Zeker wel, ze hebben jongens met een goeie trap, met enorm veel karak ter. Dat is lekker om mee te werken Het wordt onze taak om ze ook voetbalslimheid en tactische kennis bij te brengen." Sta je zelf veel op het veld, of komt het meer op organiseren aan? Hiensch:.We gaan het allebei doen met in gang van het nieuwe seizoen. Kees krijgt straks de selectie tussen zeventien en ne gentien jaar onder zijn hoede en ik de lich ting die daar net onder zit. We gaan scou ten, trainers instrueren en de hele organi satie anders opzetten." Hoe mooi is die nieuwe baan voor jou? Hiensch: „Het is in de eerste plaats heel an ders werken dan bij een club als Kloetinge, waar het gaat om resultaat. In Engeland staat de opleiding van talent centraal. We gaan dus spelers begeleiden in hun ontwik keling en beoordelen of ze het talent heb ben om in het profvoetbal te slagen." En hoe is het om daar te iconen en te leven? Hiensch: „Heel prettig, vind ik. Ik woon sa men met Zwamborn in een penthouse met zicht op zee. De mensen zijn aardig, re laxed vooral. En de verwachtingen zijn hoog. We krijgen alle vertrouwen en mede werking van de club. Ik denk dat we ons daar heel snel thuis gaan voelen." zijn dochters zo'n lange tijd makkelijk kunnen overbruggen zonder noemens waardig krachtsverlies. Serena won de vier laatste Grand Slam-toernooien en is met afstand de beste tennisster van de we reld. Haar oudere zus Venus staat derde op de wereldranglijst. DPA Het wordt stil op de velden .Jaap Pijnen burg, die met zijn zware stemgeluid heel Kloetinge wakker kon gillen, stopt met keepen. „Het is mooi geweest, mijn werk gaat nu voor", zei de 38-jarige reser vekeeper van Kloetinge zaterdag na de verloren derby tegen Hoek (2-5). Keepers trainen blijft hij nog doen, maar zelf komt hij niet meer in de goal. Japie gaat uitrusten. Hij kon het niet laten om Hoek-voorzitter Kees de Feyter zaterdag na de derby nog even stevig toe te spreken. „Jij met je gekke clubje man, altijd spelers van ons wegkopen." Hij meende het niet zo kwaad als het klonk. „Ik heb zelf ook twee jaar bij Hoek ge speeld, dat is best een mooie tijd geweest." Het afscheid valt niet al te zwaar. „Ik heb dit jaar nog één keer op goal gestaan, tegen Noordwijk thuis. En ik werd nog man of the match ook", zei hij met een glimlach Ze zullen hem nog missen in Kloetinge. „Maar mijn baas wil dat ik op zaterdag ga werken. Het wordt tijd om daar maar eens naar te luisteren." Richard Williams, de vader van de ten nissende zussen Serena en Venus, vindt dat zijn dochters een ruime pauze in hun sportieve loopbaan moeten inbouwen. Twee jaar, zei hij in een interview met de Franse sportkrant L'Equipe. „Een beetje zeilen, schaatsen en dan zonder ranking te rugkeren en binnen vijf of zes maanden weer aan de top staan." Vader Williams acht de dominantie van Se rena en in mindere mate Venus zo groot, dat Waar is de tijd gebleven dat het vlag genschip van Axel in een uitstekende wedstrijd met slechts 5-4 van de Belgische landskampioen Club Brugge verloor? De oranjehemden, die destijds in de derde klasse speelden, boden zes jaar geleden in een oefenpartijtje de duur betaalde profs prima partij. Waar Club Brugge zich afgelopen week einde van een nieuwe landstitel verzeker de, is het met Axel echter bergafwaarts ge gaan. De leden van de Zeeuws-Vlaamse club weigerden onlangs in te stemmen met een fusie met AZVV. Dat leidde tot onge loof in de gelederen van deze Axelse zater dagclub, waar een samengaan als red dingsmiddel voor het voetbal in Axel wordt beschouwdNog voordat AZW zich zaterdag verzekerde van lijfsbehoud in de tweede klasse, circuleerde daar een vlug schrift met een sombere blik in de toekomst in rijmvorm een sneer naar de zondagclub De afwijzing om te fuseren („Als je het tij niet wilt keren"), zo viel te lezenkan AZW niet deren. Waarna met enig leedvermaak fijntjes melding werd gemaakt van de ko mende tegenstanders in de vijfde klasse, die lonkt nu Axel is veroordeeld tot het spe len van een beslissingswedstrijd tegen Zeeland Sport. .Luister dus niet naar onze stemmen, al wordt de vijfde klasse wel ff wennen. De topper straks. Terhole uit Ed dy die oranje fluit. Ook bij Graauw thuis niet lopen klagen. Er komen nog veel van die (zon)dagen." Het aantal frames achterstand dat Ken Doherty zaterdag goed maakte tegen Paul Hunter in de hal ve finale van het WK snooker in Shef field. De 33-jarige Ier, wereldkampi oen in 1997 en verliezend finalist in 1998, vocht zich terug bij een stand van 15-9 in het voordeel van Hunter, die nog maar twee frames hoefde te winnen om de finale te bereiken. Het werd eerst 15-14, toen 16-14, waarna Doherty de partij definitief naar zich toetrok 16-17. In de finale, die giste ren begon en vandaag wordt vol tooid, treft hij Mark Williams.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24