Vuurens gewiekst naar winst Remy Vasseur maakt valse start Drive aan kop na maximale zege Kousemaker na zeven jaar weer kampioen 21 Schuit tast weer net mis I Dammer Provoost maakt indruk Rentmeester strandt in halve finale Stokman maakt veel progressie Sranang laat dure punten liggen Sterk optreden Dieleman in Europa Cup Zwemmers plaatsen zich voor titelstrijd Van de Ven blijft ongeslagen maandag 5 mei 2003 nKHMW jt mist rinorWimde Vos YERSEKE - Het was de laatste weken al dikwijls net niet ge lukt voor Jacques Schuit. De wielrenner uit Arnemuiden ver keert volgens eigen zeggen in een blakende vorm. maar kan het nog steeds niet afmakenZa terdag in Yerseke reed Schuit weereen opmerkelijke race. Hij moest alleen in de finale van de koers lijdzaam toezien hoe Nico Vuurens er met de zege vandoor Vuurens sloeg een kleine bres die hij tot over de aankomstlijn vast wist te houden. Jacques Schuit eindigde enkele meters voor de rest van de spurtende kopgroep als tweede. De Arnemuidenaar was zelf te vreden over zijn optreden, maar: „Het is weer geen eerste plaats." In het nog prille seizoen werd Schuit al eens tweede in Huybergen en derde in Lierde. Er zit dus wel een stijgende lijn in zijn prestatiecurve. Vorig sei zoen was een derde plaats in het Belgische Maarkedal zijn beste prestatie. „Natuurlijk, het gaat steeds beter. De vorm is ook goed, maar ik kan het helaas nog niet afmaken in de finale", ver telde Schuit tijdens de huldi ging in Yerseke, waar zater dag overigens een massale belangstelling was voor de wed strijd. Niet minder dan 93 cou reurs kwamen er aan het ver trek. Speldenprik Door dat grote aantal vertrek kers was het vooral in de ope ningsfase erg onrustig in het pe loton. Er werden behoorlijk wat speldenprikken uitgedeeld. Die van het duo Eric van Eekelen en Marco Luyten duurde enkele ronden lang, maar werd uitein delijk toch achterhaald. De in spanning van de achtervolgers die daarvoor nodig was, veroor zaakte een breuk in het peloton. Slechts enkele achterblijvers, zoals Wilfried Bastiaanse en Johnny van de Klooster, slaag den er alsnog in bij de voorste groep aan te sluiten. Van de Klooster moest even la ter echter met last van zijn rug afstappen. ,,Ik heb vorige week mijn zadel wat lager gezet. Ik heb vergeten die weer terug op de goede hoogte te zetten. Daar door heb ik de hele week in een verkeerde houding getraind en daardoor last van mijn rug gekregen", aldus Van de Kloos ter. Onrustig Wilfried Bastiaanse leidt de dans in de Ronde van Yerseke. foto Willem Mieras Intussen werd het, met de finale in zicht, vooraan weer onrustig. Gerwin de Regt en de Australiër David Harragen probeerden een paar maal aan de haal te gaan, maar zij kregen weinig ruimte. Daardoor begon het er naar uit te zien dat een spurt de beslissing moest gaan brengen. Nico Vuurens dacht daar echter anders over. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste de cou reur uit Meerkerk (vorig jaar goed voor acht overwinningen) een tempoversnelling waar ie dereen het antwoord op schul dig moest blijven. „Ik had al eens een paar keer rondgekeken en zag dat een aantal er redelijk doorheen zat. Daarom heb ik het geprobeerd, en met succes dus", zei Vuurens die na de winst in Schagen in Yerseke zijn tweede overwinning van het sei zoen pakte. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Arjo Kousemaker is de nieuwe Zeeuwse damkampioen. Zater dag won de 32-jarige Goesenaar ook zijn tweede barragepartij tegen Kees Rijk en pakte daar door voor de tweede keer in zijn carrière de Zeeuwse titel. Zijn eerste titel dateert uit 1996, ook toen kwam er een barrage aan te pas. Zeven jaar geleden werd het tegen Dominique de Rooij nog 3-1 in het voordeel van Kousemaker, in de twee kamp van 2003 bleef Rijk met lege handen staan. De partij van zaterdag verliep minder spectaculair dan die van een week eerder, toen Kees Rijk in het middenspel een sterke voortzetting miste en mede daardoor in een kansloos eind spel terechtkwam. Na een rusti ge opening liet Rijk in het vroege middenspel een grote ruil toe. „Daar heb ik nu grote spijt van. Stiekem hoopte ik dat Arjo een andere variant zou kiezen. Ik dacht na die ruil een betere stand te krijgen, maar dat viel bitter tegen"zei de veteraan uit Lewedorp. Kousemaker kreeg in het ver volg van de partij steeds meer grip op de stelling van zijn op ponent, die tot overmaat van ramp ook zijn linkervleugel steeds verder zag uitdunnen. Rijk, die inzag dat hij zijn titel zou kwijtraken, probeerde de eer te redden door een remise aanbod, maar daar wenste Kou semaker niet op in te gaan: „Ik had een prachtige stand, waarin ik onmogelijk nog kon verlie zen. Een tweede overwinning in deze barrage zou mijn titel nog meer glans geven." In het eindspel vond een moege streden Rijk met de sterkste voortzetting. Kousemaker had de winstvarianten voor het uit zoeken, maar hij koos uiteinde lijk voor een mooie afwikkeling, waarin beide spelers nog één schi j f overhieldenDe schij f van Kousemaker was veel dichter bij dam, zodat Rijk niets anders restte dan zijn tegenstander de hand te schudden Kousemaker vond het na afloop lastig om zijn twee Zeeuwse ti tels met elkaar te vergelijken: „Een eerste titel is natuurlijk al tijd heel mooi, maar over mijn spel ben ik dit jaar veel beter te spreken. Ik heb een heel produc tief toernooi achter de rug, met mijn winstpartij tegen Johnny de Leeuw als hoogtepunt." Be gin volgend jaar gaat de nieuwe kampioen, in het dagelijks leven werkzaam op de financiële ad ministratie van een scholenge meenschap, in de halve finale van het NK de Zeeuwse kleuren verdedigen. BUNSCHOTEN - Bennie Provoost, de talentvolle jeugddam- mer uit Aagtekerke, heeft de voorbije week voor een toppres- tatie gezorgd in het Barnsteentoernooi in Bunschoten In een veld van 54 deelnemers, onder wie veel spelers uit de nationa le subtop, eindigde de Zeeuw op een gedeelde eerste plaats. Op basis van de weerstandspunten moest Provoost genoegen nemen met de derde plaats in de eindstand, achter nationaal meester Gerrit Boom en Bas Messemaker. Provoost won in totaal vier partijen en speelde drie keer ge lijk. Veel indruk maakte hij in zijn partij tegen de latere win naar Gerrit Boom, die hij op het randje van een nederlaag bracht. Provoost ging de slotronde op zaterdag in met een punt ach terstand op de koplopers Boom en Messemaker, maar voegde zich alsnog bij de twee leiders dankzij een knappe overwin ning op Rienk van Marle. Provoost gebruikte het toernooi als voorbereiding op het NK voor junioren, dat in juli in Wester- haar wordt gehouden en waarin hij als een van de favorieten van start zal gaan. WAGENINGEN - Rianka Rentmeester uit 's-Gravenpolder is uitgeschakeld in de halve finale van het Nederlands dam kampioenschap voor junioren. De Zeeuwse kampioene ein digde in haar poule in Wageningen op de zesde plaats. Alleen de nummers één tot en met drie plaatsten zich voor de finale van het NK Rentmeester won twee partijen, speelde er één gelijk en verloor vier keer. Bij de aspiranten nam haar jongere broer Martijn namens de provincie Zeeland deel aan de halve finale in Zegveld. Ook voor hem bleek een plaats bij de eerste drie niet haalbaar, hij eindigde als vijfde en greep daardoor eveneens naast een fina leplaats. UTRECHT - Stefan Stokman is het atletiekseizoen in Utrecht goed begonnen. Op baanwedstrijden van Hellas verbeterde de B-junior van AV'56 maar liefst drie persoonlijke records goed voor even zoveel overwinningen. Op de kogel verbeterde hij zich met 20 centimeter tot 12 meter en 65 centimeter. De discus plofte na 33 meter en 18 centimeter in het gras, bijna twee meter verder dan hij ooit wierp. Het speerwerpen lever de met 3 7 meter en 12 centimeter en verbetering van een halve meter op. De progressie komt vooral voort uit de trainingen die Stok man volgt bij werptrainer Bert de Jonge, die eerder al Erwin Simpelaar en Maritza op 't Hof onder zijn hoede had. VLISSINGEN - Het kampioenschap lag voor het grijpen, maar lijkt nu alsnog heel ver weg. De futsallers van FM Sra nang kwamen tegen FC Van Haren niet verder dan een 6-6-ge- lijkspel en zagen Malabata het duel met Alwako, een andere titelkandidaat, winnen. Met nog één duel voor de boeg heeft Sranang nu één punt achterstand op Malabata. Het gelijkspel tegen FC Van Haren was het gevolg van een slechte wedstrijd van de Zeeuwen Bij de rust keek Sranang tegen een 3-2-achterstand aan en negen minuten voor tijd leidde Van Haren zelfs met 6-3. Sranang wist uiteindelijk toch nog een punt uit het vuur te slepen door een late treffer van Ramon Dahoe: 6-6. De overige treffers kwamen op naam van Clarence Pahlad (3x), Ryan de Meza en Pearl Doesburg. Sranang speelt vandaag thuis tegen Zwarthoed en Malabata moet het nog opnemen tegen het laaggeklasseerde Brabantia Zieke atleet kan geen vuist maken in eerste wedstrijd triatloncircuit KLUISBERGEN - Mirjam Di eleman heeft in de openings- wedstrijd van de Europa Cup mountainbike uitstekend ge- presteerd. De Vlissingse die in de eerste ronde nog met materi- aalpech kampte, werd met een zevende stek uiteindelijk beste Nederlandse. De Fran^aise Le- l boucher won de race. Mirjam Dielemans veroverde daarmee een startbewijs voor de -. wereldbekerwedstrijd in het ssj Duitse Sankt Wendel. De Euro pa Cup is na de wereldbeker de 1-3 belangrijkste wedstrijdenreeks d voor mountainbikers. Bij de mannen ging de zege naar 'i Bart Brentjens. De Nederlands a kampioen domineerde de wed- strijd samen met Bas Peters, die 3 uiteindelijk 1.10 moest toege ven op de winnaar. Er-win Bak- - kermaake het Nederlandse suc- ces compleet met een derde stek. iüj Eric Vereecken deed het uitste- :jij kend bij de veteranen. Na vier !van de zes ronden had de Zeeuws-Vlaming samen met de Belgisch kampioen Geoffrey Maes een ruime voorsprong op gebouwd. Vereecken bleek ech- ter de technisch mindere van Maes die de zege greep. Leen Schoe uit Vrouwenpolder werd in dezelfde klasse 34e. Joël Di- 1 deman werd bij de elite/espoirs 4 dertiende. KAPELLE - De invitatiewed strijd in het zwembad van Ka- pelle was voor een heleboel zwemmers de laatste kans op plaatsing voor de Zeeuwse Zo- T-er .^'^kampioenschappen, die 17 mei starten. Bij de mimoren waren het a vooral Simon Edenburg van Onderdak uit Zierikzee en Tim Tramper van Zeelandia uit s Kruiningen die goede prestaties neerzetten. De elfjarige Joy v- Tramper heerste op alle onder delen bij de meisjes minioren. In - jje seniorencategorieën waren het bij de mannen vooral de lemmers van Zeelandia (Ro nald Baks, René van Oudenaar de en Richard van Oosten) en - |^Uctor et Emergo uit Middel burg (Frans Vermeulen, Ferdi Boelee en Yaus Lekatompessy) die de dienst uitmaakten Bij de 5, Wouwen heersten Marieke bmechng en Ilse Snaayer van Luctor et Emergo, Jacintha van ..0ven Zoé Braai en Therese de Munck, allen van Zeelandia door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Het mannen- team van Drive uit Sas van Gent staat na een klinkende 6-0- overwinning op Kruiningen aan de leiding in de hoofdklasse van de districtstenniscompetitie. De achtervolgers Smash en De Schelde lieten beiden punten liggen. Smash uit Sint-Jansteen won 'slechts' met 4-2 van degra datiekandidaat Kapelle, terwijl De Schelde Zierikzee een punt moest gunnen: 5-1. In de eerste enkelpartij van Drive tegen Kruiningen kreeg Peter Jan Mante geen schijn van kans tegen de prima op dreef zijnde Sascha Saey: 0-6 2-6. Er- win de Keijzer bood prima tegenstand tegen Kim Langer- aert, maar de thuisploeg ver diende ook in deze tweede enkel geen punt: tweemaal 4-6. Mi- chiel Visser en zijn teamgenoot De Looze probeerden het tij nog te keren, maar ook zij bleven met lege handen. Paul Cort- vriendt en Frank Hamelink ble ven voor Drive aan de goede kant van de score en zegevier den met 6-4 6-2 en 6-0 6-1. In de eerste dubbel tussen De Keijzer/Visser en Cort- vriendt/Saey was het lange tijd onduidelijk wie met de zege aan de haal zou gaan. Het Drive- -duo bleek over de beste zenu wen te beschikken, want zij werden na drie sets de winnaar met 4-6 7-6 en 6-4. Kim Lange- raert en Frank Hamelink maak te de volle winst compleet door Mante/De Looze met 6-2 6-1 kansloos te laten. De leidende equipe uit Sas van Gent heeft met nog twee wedstrijden te spelen nu een punt voorsprong op achtervolger Smash. Smash speelde een moeilijke thuiswedstrijd tegen Kapelle. Zowel Alexander Bauwens als Richard Bral waren in verband met vakantie afwezig. Ronald van Remortel liet zich voor Smash van zijn beste kant zien, want in een mum van tijd speel de hij zijn tegenstander Marlon Wisse naar een nederlaag: 6-0 6-1. Jeroen Verstraeten ging echter nipt onderuit tegen Eelco Eversdijk. 6-2 4-6 4-6. Patrick Vervaet gunde zijn tegenstan der Sander van Buren niet veel kansen in de eerste set (6-1), daarna liep het ietsje stroever maar met veel minder succes rijk (6-3) De Belg Jeroen Mas- soels deed het goed tegen Jan Pijpelink van Kapelle, maar desondanks leverde zijn enkel- partij geen punt op- 4-6 en 5-7. In de dubbelpartijen liet Smash zich niet verrassen en waren ze de sterksten. Verstraeten/Ver- vaet won met 6-3 6-1 van Wis- se/Pijpelink, terwijl Van Re- mortel/Massoels het duo Van Buren/Eversdijk aan de kant zette met 6-1 6-3 Sluiskil zag zijn kansen op een toppositie verdwijnen door een 2-4-nederlaag tegen Wester- schouwen. Dethlef Pieters was met 6-2 6-0 de baas over Robert Kort, terwijl Jos Zegers geen kans kreeg tegen Michiel de Vlieger: 2-6 1-6. Han Matthijs- sen en Sjakco de Braai leden al lebei een nederlaag. Matthijs- sen won zelfs geen game van Chris Schoneman, en De Braai moest in Wim Dettingmeijer zijn meerdere erkennen: 2-6 4-6. In de dubbelpartijen wer den de punten gedeeld. In Zierikzee kwam De Schelde op bezoek. Sportief gezien le verde dit voor de thuisploeg een slecht resultaat op. De Zienk- zeeënaren verloren met 1-5. Al leen het duo Van Urk/Praet kwam tot een overwinning door Van Housselt/Hendrikse in een driesetter te verslaan: 6-2 4-6 en 7-6 Voor de Vlissingers wer den de punten verdiend door Jurjen Mooibroek, Sake Smit en Rogier van Housselt in hun en kelpartijen en Mooibroek/Kats in het eerste dubbel. VELDHOVEN - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft ook de zevende wedstrijd in de voor ronde van het Nederlands kam pioenschap gewonnen. De Vlis- singer schreef in Veldhoven zowel de eerste als de tweede manche in de 85cc klasse op zijn naam. In de eerste mache finishte Van de Ven met dertig seconden voorsprong op de nummer twee, ondanks mechanische proble men met zijn motor. Ook de tweede manche verliep niet ge heel vlekkeloos voor de jonge Vlissinger. Maar na een aantal ronden kon de concurrentie hem toch niet meer volgen en kwam hij opnieuw als eerste over de eindstreep. De wedstrijd in Veldhoven gold als laatste test case voor het Europees kampi oenschap in Milaan. door Sjaak Sinke BERGEN OP ZOOM - Remy Vasseur heeft een valse start gemaakt in de eerste wedstrijd voor het Ironman wetsuit tri atloncircuit in Bergen op Zoom. Na twee rondjes fietsen zag de Vlissinger het niet meer zitten en besloot af te stappen. Een flinke verkoudheid speel de hem danig parten. Vasseur werd ziek na terug komst van een trainingsstage in Zuid-Frankrijk. De over gang van een mediterraan kli maat naar het kille Nederland bleek een te grote belasting voor zijn afweersysteem. „Normaal kom je beter terug van zo'n stage, maar bij mij is het net omgekeerd", liet Vas seur weten. Titelverdediger Ronnie Babijn uit Terneuzen had zich al eerder afgemeld met rugklachten en eveneens een verkoudheid. Bij het zwemmen kwam Vas seur al niet erg goed uit de verf Hij kon het drietal Anton Mol uit Oud Beijerland, plaatsge noot Leon Jacobse en twee voudig Nederlands kampioen long distance Bert Flier uit Ba- rendrecht niet volgen. Flier stapte na een kilometer zwem men na 12 minuten en 30 se conden uit zwembad de Schelp. Hij werd op drie secon den gevolgd door Mol, en op zes seconden door Jacobse. Vasseur keek na het zwemmen tegen een achterstand van twintig seconden aan. Op de fiets kreeg Flier na twee ronden fietsen even gezelschap van Carlo van den Berg uit Ca- pelle aan de IJssel, maar die moest die inspanning bezuren op de tien kilometer lange loopafstand. Jeroen Korpers- hoek uit Spijkenisse kwam sterk terug bij het lopen maar kon Bert Flier die na 1 uur, 51 minuten en 54 seconden finish te, niet van de zege afhouden. Geloof Voor Flier was de Jan Wijten- memorial een eerste test voor een seizoen waarin hij uitein delijk in oktober wil vlammen op de hele triatlon van Hawaii. Uit geloofsovertuiging laat hij het NK long distance, dat op zondag 29 juni in Stein wordt gehouden, schieten. Hij richt zich op kwalificatie voor Ha waii, waarvoor hij volgende Bert Flier gaat op een lege Boulevard van Bergen op Zoom onbedreigd naar de winst. foto Ben Steffen maand afreist naar Brazilië. Anton Mol legde beslag op de derde plaats. Hij was drie mi nuten langzamer dan de win naar Mol is in voorbereiding op de hele triatlon van Klagen- furt. Leon Jacobse moest zich in dit sterke veld uiteindelijk tevredenstellen met de negen de plaats, op een kleine zes mi nuten van Flier. Het lijkt wel of de tijd geen vat heeft op Terèse van Lare uit Sluis. Ze wordt met het klim men van de jaren alleen maar sterker. De twaalfvoudig we reldkampioen, in voorberei ding voor de grote wedstrijden, voltooide de kilometer zwem men in ruim achttien minuten. Daarna fietste ze, ondanks de sterke wind, een gemiddelde van bijna 34 kilometer per uur. Daar had de concurrentie geen antwoord op. Op de tien kilo meter lopen was er niemand die in de buurt van Van Lare kon komen, en dus pakte zij de volle 925 punten voor het triat loncircuit De Terheijdense Sofie Hamers, die door een communicatiesto ring in de andere serie moest starten, kwam vier minuten te kort op Van Lare. Hamers stapte vier minuten eerder dan Van Lare uit het zwembad. Ha mers moest ook nog Annet Jou- stra uit Herkingen voor laten gaan. Joustra was negen se conden sneller. Junior Gerbert van den Bigge- laar uit Oud Gastel hield op de achtste triatlon Marcel Gierman uit Lathum knap achterzich. Ondanks de peper dure fiets slaagde Gierman er niet in om Van den Biggelaar los te rijden op de twintig kilo meter fietsen. Gierman moest in de laatste ronde zelfs toezien dat de junior een achttal se conden van hem wegliep. Kristien Vleugels uit het Belgi sche Olen was de snelste bij de vrouwen, voor Claudia Winnemuller uit Etten-Leur en de Middelburgse Katja Bot man. Toekomst Het is overigens nog maar de vraag of de triatlon van Bergen op Zoom een vervolg krijgt. De gemeente en de politie hante ren de regels zo streng dat er voor de vrijwilligers van Spa- do nauwelijks meer aan is te voldoen. Half maart nog werd de duatlon verboden door de politie omdat men de verzeke ringspolis voor de verkeersre gelaars niet kon tonen. Nu wa ren alle vergunningen in orde maar dreigde de politie nog even met een veto omdat er drie van de 22 verkeersrege laars niet waren komen opda gen. Tot opluchting van orga nisator Cees van Ginderen werd dit brandje geblust en kon de wedstrijd van start gaan. „Het zit me tot hier",ver kondigde Van Ginderen, wij zend op zijn strot. „Voor mij hoeft het op deze manier niet meer." De naam Jan Wijten-memorial verdwijnt in ieder geval. Met de weduwe Mia Wijten was af gesproken om vijf edities ter ere van de vijf jaar geleden overleden triatlonpionier Jan Wijten te houden. Samen met dochter Geertje nam Mia deel aan de achtste triatlon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21