PZC Vlissingen verspeelt dure punten Hockeyers Vlissingen op plek twee Wolfaartsdijk grijpt op slotdag seizoen nog overal naast Veijgen en 't Hooft beste van de twaalf Brian Orij heer en meester in eigen huis 20 Basketbalsters maken het zichzelf met thuisnederlaag moeilijk in promotiedivisie Huiszoon wint met overmacht in Rilland uitslagen Derde zege op rij voor Hage in Veldhoven wb maandag 5 mei 2003 door Ferdinand Koppejan VLISSINGEN - De basketbal sters van BC Vlissingen hebben zaterdag dure punten laten lig gen in de strijd om lijfsbehoud in de promotiedivisie. De thuis wedstrijd tegen JRC Boxtel ging met 44-54 verloren. In de laatste twee wedstrijden van het sei zoen heeft het Walcherse team nog een zware klus te klaren. Vooraf memoreerde coach Frank Böseler aan de uitwed strijd tegen Boxtel. Daar liep het eerste onderlinge treffen van dit seizoen bijna uit de hand vanwege het provocerende ge drag van de tegenstander. „Dat ging zelfs zover dat de Boxtelse basketbalsters ons in de rust bij onze kleedkamer kwamen af luisteren. Verder speelden ze toen heel fysiek." Desalniettemin was Böseler er van overtuigd dat hij over een technisch sterkere ploeg be schikt Voor de wedstrijd stelde hij dat Vlissngen in hoog tempo moest spelen, verdedigend alles op orde moest hebben en dat zijn vrouwen het koppie fris moes ten houden om zo hun eigen spel te kunnen spelen. In allereerste instantie leken de Vlissingers daarin te slagen. Al snel stond er 4-0 op het score bord. Maar dat gaf BC Vlissingen niet het broodnodige zelfvertrou wen. Toen nam Boxtel het initi atief over en scoorde vijf keer achter elkaar: 4-10. Vanaf dat moment tot aan het einde van het tweede kwart domineerden de Brabantse basketbalsters de wedstrijd. Bij rust stond Vlis singen achter met 17-32 en leek er een forse nederlaag aan te ko men. Maar in de eerste helft had BC Vlissingen weinig geluk. Af en toe leek het alsof een onzichtba re hand Vlissingse schoten op miraculeuze wijze uit de basket tikte. Veel ballen ketsten af op de rand of ze rolden over de bas ket heen. Aanvoerder Nanon Doeland daarover: „Bij ons vie len ze niet, terwijl bij hun de gekste ballen erin gingen." De forse achterstand bij rust was voor de Vlissingers geen re den het op te geven. Met een ste vige portie inzet, overgoten met bewonderenswaardig doorzet tingsvermogen bracht de thuis ploeg de marge na rust terug tot een acceptabel verschil. In de derde periode was de achter stand weliswaar nog wat opge lopen tot 29-49, maar het ver toonde spel gaf vertrouwen voor het laatste kwart. In dat laatste kwart gooide BC Vlissingen alle schroom van zich af. In die periode toonden de speelsters zich duidelijk de meerdere van de misschien in middels vermoeide Brabantse opponent. Vlissingen scoorde vijftien punten, Boxtel kon er slechts vijf tegenover zetten: 44- 54. Aanvoerster Nanon Doeland gaf na de wedstrijd toe dat haar ploeg in de eerste twee kwarten werd weggespeeld. „Bij rust ke ken we tegen een enorme ach terstand aan, maar we zijn toch sterk teruggekomen. Als we de inzet van de laatste twee kwar ten de hele wedstrijd hadden ge had, was het resultaat mis schien wel anders geweest." Gelijke hoogte BC Vlissingen staat nu elfde met veertien punten uit 24 wedstrij den. Daarmee staat de ploeg op gelijke hoogte met Jugglers en de voorsprong op Rotterdam be draagt slechts twee punten. BC Vlissingen speelt komende za terdag nog de uitwedstrijd te gen Black Eagles, de nummer laatst op de ranglijst. De laatste competitiewedstrijd spelen de Vlissingse vrouwen over twee weken thuis tegen Akrides, de huidige nummer vier. Doeland besefte dat de neder laag tegen Boxtel de kansen van BC Vlissingen op lijfsbehoud in de promotiedivisie niet groter heeft gemaakt: „Deze wedstrijd hadden we moeten winnen. Zij speelden heel robuust en fysiek en met dat spel hebben wij grote moeite. Feit blijft dat we ons lot steeds minder in eigen hand hebben, maar het kan nog steeds." Ook assistent-trainer Comé Kapaan gooide het bijltje er nog Nanon Doeland van BC Vlissingen heeft moeite om tussen een kluwen van basketbalsters van JRC Boxtel de bal af te spelen. foto Ruben Oreel niet bij neer. Ondanks de neder laag zag hij genoeg positieve za ken in de Baskensburg. Zo vond hij Cindy Koole de absolute uit blinker aan Vlissingse zijde. „Vooral verdedigend speelde zij fantastisch." En ook Yolanda Joosse ontving een pluim voor haar spel. „Ze pakte een paar goede reboundjes mee en had leuke schotjes in huis." Op basis van het derde en vierde kwart gaat Kapaan ervanuit dat zijn speelsters zich handhaven in de promotiedivisie. „In die periode heb ik een echt team zien spelen en dat geeft mij heel veel vertrouwen voor de laatste twee wedstrijden. Maar het zal wel heel zwaar worden." Scores BC Vlissingen: Yolanda Joos se 13, Nanon Doeland 9, Astrid Franke en Linda de Mey 6, Cindy Koole 4, Imi Pathkawa, Jessica Ver flage en Marjolein van ae Bosse 2 doorWim Broekhoven VLISSINGEN - DFS heeft za terdag met 4-1 van Colijns- plaatse Boys gewonnen en pak te eindigde daardoor als tweede in de vierde klasse A. De ploeg uit Burgh-Haamstede nam en passant een periodetitel over van kampioen Heinkenszand. Cadzand haalde de derdeperio- detitel binnen. In 4B greep Wolfaartsdijk overal naast. De ploeg won wel met 3-0 van Smerdiek, maar omdat Vre derust met 3-2 van WIK won, gaat de Bergse formatie samen met Halsteren en Chrislandia naar de strijd om de klassepe- riodetitel. Colijnsplaatse Boys-DFS 1-4: De betere bezoekers liepen voor rust al uit tot 0-2 door doelpun ten van Richard Kint (14e min) en Bas Hagestein (41e min). Ne gen minuten voor tijd schoot Robert-Jan van de Genugten vanaf elf meter de thuisploeg wel naar 1-2, maar in de reste rende tijd scoorde DFS nog drie keer. Remco Rotte, Anco van der Linde en René Brussé kregen de treffers op hun naam. Cadzand-Spui 1-0: GuidoRay- nard bracht in de 82e minuut de stand op 1-0, waardoor zijn ploeg de derdeperiodetitel pak te. SPS-Nieuwland 2-5: Mike van Kleef en Richard Jacobs zorg den binnen tien minuten voor 0-2. Een eigen doelpunt en een treffer van Martin Quist lever den vervolgens 2-2 op, waarna van Kleef nog voor rust voor de 2-3 kon zorgen. In de tweede helft had SPS wel meer balbe zit. Via Eddy de Vries en Bart Jan Kroes leverde dat 2-5 op. Wemeldinge-Mevo 4-1: Mevo kwam na drie minuten op voor sprong door Jeroen Pen, die een hoekschop rechtstreeks binnen- trapte. Een solo van Chris Kole leverde een kwartier later de ge- lijkmaker op. Een vrije trap van Erik Timmerman betekende in de 53e minuut 2-1. John Mol zorgde even later voor 3-1 en Richard Stouten in de 85e mi nuut voor 4-1. Borssele-Heinkenszand 1-2: Via Remco van der Does werd het in de tiende minuut 0-1 Vijf minuten voor tijd maakte hij ook de 0-2. In de slotminuut van de aantrekkelijke wedstrijd te kende Marcel Mol voor de 1-2. Wissenkerke-Brouwershaven 2-2: Frank Kristelijn zorgde halverwege de eerste helft voor 0-1, maar in de blessuretijd van de eerste helft kon Robbin Mo- reauw gelijkmaken. Marcel Duinhouwer kopte een kwartier voor tijd de bezoekers uit een corner naar 1-2, maar opnieuw in blessuretijd tikte Moreauw uit een voorzet van Marcel van Hekken nog de 2-2 binnen Wolfaartsdijk-Smerdiek 3-0: Twintig minuten voor tijd maakte Stefan Schipperde 1-0. Erik de Kok maakte er tien mi nuten later 2-0 van en Arnold van Gemerden zorgde voor 3-0. WIK-Vrederust 2-3: Elmar Ver- hage opende na vijf minuten vanaf elf meter de score voor de thuisploeg, maar via Langen- berg kwam Vrederust nog voor rust op gelijke hoogte. Diezelfde Langenberg maakte er halver wege de tweede helft 1-2 van, waardoor Vrederust de titel in de derde periode op zak had. Drie minuten voor tijd maakte Marco Ganseman echter gelijk en met die uitslag zat Wolfaarts dijk dan weer in de nacompeti- tie. In blessuretijd schoot Dem- mers echter Vrederust alsnog naar de periodetitel. SKNWK-Hoedekenskerke 4-1: Fred Velkers bracht de bezoe kers na drie minuten nog wel op voorsprong, maar nog voor rust had de kampioen de zaak recht getrokken met doelpunten van Jan Jaap Padmos en Erwin The- unisse. In de tweede helft maak ten Jacky de Bruine en Maarten Padmos de 3-1 en 4-1. DSE-Stavenisse 4-0: De simpe le winst van DSE kwam tot stand door doelpunten van Teu- nissen (2x) en Kamp voor rust en een strafschop van doelman van Velden na rust. Halsteren-Krabbendijke 0-0: De gezapige slotwedstrijd van het seizoen leverde terecht geen treffers en geen winnaar op. RILLAND-BATII - Nicky Huiszoon werd zaterdag onverwacht met over macht winnaar van de fi nale in de klasse 125cc tij dens de drukbezochte wedstrijden van de Mc Rilland. Bij de 250cc+ was er weinig spanning, Cas per Ovaa was hier een maatje te groot voor zijn tegenstanders. De opkomst bij de 125cc was zaterdag zo groot op het Rillandse circuit dat de organisatie besloot om over te gaan tot het rijden van series met een her kansing en een finale. De winnaar werd de jonge Vlissinger Nicky Huis zoon. En dat was enigs zins onverwacht, vooral omdat na de eerste serie de kenners er al van over tuigd waren dat de strijd in de finale een onderons je zou worden tussen de gebroeders Joeri en Twan van Liere. In de finale nam Huiszoon, winnaar van de tweede serie, direct de lei ding Hij bouwde daarna aan een comfortabele voorsprong. Dave de Jon ge ging de strijd aan met Twan van Liere om de tweede plaats. De Jonge toonde zich de sterkste. Joeri van Liere, die in de finale een slechte start had, reikte niet verder dan de vierde plaats. Bij de 250cc+ was er wei nig spanning. In beide manches nam Casper Ovaa direct de leiding om met voorsprong te win nen. Anco Korte weg werd tweede, Erik van der Wek ken op grote achterstans derde. Spanning was er wel bij de debutanten. In de eerste manche vochten elf cou reurs om de derde plaats achter Ferdy Dingemanse en Dennis Onderdijk. Het was tenslotte Pascal van der Brom die de laatste podiumplaats pakte. Ook in de tweede manche ging het er spannend aan toe Van de Bom moest al na de eerste bocht opgeven na een val en nu waren de po diumplaatsen voor Din gemanse, Steigerwald en Ruud van Kerkhof. door Peter Snelders TERNEUZEN - De hockeyers van Vlissingen hebben in de vierde klasse D tegen Rapide uitstekende zaken gedaan. Door de 8-2-winst op de Hulste naren zijn ze verzekerd van de tweede plaats en die geeft recht op promotiewedstrijden. De te genstander wordt wellicht Spitsbergen uit Veenendaal. Goes, dat met tien man speelde, leed een kansloze nederlaag te gen Oudenbosch: 12-0. Middel burg hield in Rucphen tegen kampioen Mistral de schade be perkt, het werd slechts 3-0. Vlissingen-Rapide 8-2: Vlissin gen was duidelijk de betere ploeg Dat kwam tot uiting in het veldoverwicht én in de score. Na tien minuten kwam Rapide al met tien man te staan. Michiel IJsebaert werd namelijk met rood uit het veld gestuurd Dat brak de Hulstenaren in het ver dere verloop van de wedstrijd op. Door treffers van Jurjen Schuurmans, GijsBert van Em- pel (strafcomer) en Vincent Laarakker liep Vlissingen uit naar 3-0. Nog voor rust scoorde Michiel van Putte uit een strafcomer te gen: 3-1 Gelijk na de pauze zorgde Mare Schülz voor 4-1 Via GijsBert van Empel en twee keer Lein Labruyère werd het 7-1. Pas daarna scoorde Rapide weer: Jochem Beaart maakte de 7-2. Johan Tanghe bracht de 8-2-eindscore op het bord. Oudenbosch-Goes 12-0: Goes- coach Jan Oosterveld moest met slechts tien man naar West Bra bant, omdat een aantal spelers wegens vakantie niet beschik baar was. Tot de pauze konden de Bevelanders de schade (4-0) nog enigszins beperken, maar na de pauze was het over en slui ten. De thuisploeg overklaste de Goesenaren op alle fronten. „Het verschil was vandaag overduidelijk", zei Oosterveld na afloop. Kampioen Mistral-Middelburg 3-0: De Middelburgers zetten een ver dienstelijk resultaat neer in Rucphen. Mistral is namelijk al kampioen en Middelburg staat onderin. De thuisploeg was uiteraard technisch de betere ploeg, maar de Middelburgers zetten daar een enorme inzet tegenover. Het gevolg was dat het tot de twin tigste minuut duurde voordat Middelburg het eerste tegen doelpunt moest incasseren Kort voor de pauze kwam Mis tral via een snelle uitbraak op 2- 0. Lange tijd leek dat ook de einduitslag te worden, maar in de slotminuut veranderde de thuisploeg nog iets aan de stand Een perfect uitgevoerde counter resulteerde opnieuw in een tref fer: 3-0. Vrouwen Ililvarenbeek-Vlissingen 3-2: De Vlissingse vrouwen hebben weinig positiefs overgehouden aan het duel in de derde klasse B. Vlissingen had gezien het spel wel minstens een punt verdiend, maar kreeg het niet. Een onte recht toegekende strafcomer, waardoor de stand na de pauze op 3-1 werd gebracht, deed hen de das om. De score werd na vijf minuten geopend door de thuisploeg, maar nog voor de pauze knalde Rachel Schoonderwoerd de 1-1 erin. Gelijk na rust waren de Vlis singse hockeysters weer veroor deeld tot toekijken: eerst werd het 2-1 en na de 3-1 was het over. Chantal van Leeuwen maakte er nog wel 3-2 van. Marijn Vei jgen retourneert een bal tijdens de finale van het top 12 toernooi in Arnemuiden. Hij won van Ton Vogelaar. foto Ruben Oreel van onze sportredactie ARNEMUIDEN - Marijn Veijgen van tafel tennisvereniging 't Zand heeft zaterdag het Vroco Sport Top 12 toernooi van tafelten nisvereniging Arnemuiden gewonnen. Bij de vrouwen won Kimberlv 't Hooft van SAR'72. Veijgen, de regerend Zeeuws kampioen en tevens de nummer één op de plaatsingslijst, versloeg in de halve finale Mare Hacken- berg (Armemuiden) en was in de finale te sterk voor Ton Vogelaar van Hotak'68. De tafeltennisser uit Hoogerheide moest het onderspit delven met 3-1 (10-12 11-6 11-8 11-7). Vogelaar had in zijn halve finale ge wonnen van Jan-Rien Meerman van de thuisclub. Bij de vrouwen bereikten de zussen Lacey en Audrey Koole, beide van SAR, de halve finales. Maar beide strandden ook daarin Lacey Koole werd verslagen door Naomi Schelf hout, Audrey Koole kreeg klop van Kimber- ly 't Hooft. In de eindstrijd won de als tweede geplaats te 't Hooft het Sar-onderonsje van de num mer één op de plaatsingslijst Schelfhout: 8- 11 11-8 11-87-11 11-9. Bowling Vereniging Middelburg. Maandag league: Kwik kwek kwak-Spruyt 0-4, Kapsa lon Duck-Pro shop 3-1, Imtech-Pelgrim 4-0, Computer service-Euro cars 1-3, Fine line tattoo-Glazenwasserij Zuid 0-4, Hertel servi ce-Van Akkeren 4-0, E-property-Pets place 4-0. Stand na 87 games Glazenwasseri] Zuid 77.5, Pets place 77, Spruyt 73, Imtech 72.5, Pro shop 64, Computer service 63 5, Hertel service 60, Pelgrim 59.5, van Akkeren 59, Kwik kwek kwak 50, Eurocars 45.5, E-pro- perty45, Kapsalon Duck 41, Fine line tattoo 23. Donderdagleague: EPZ 2-EPZ 4-0, Wonder- gem-Auto Ram 2-2, Eastman-Fonsies 1-3, Kruilmolen-Rekening 2-2 Stand na 87 games: Wondergem 85.5, Fonsies 68, Kruit molen 61.5, EPZ 2 58. Auto Ram 53. Reke ning 52, Eastman 43 5. EPZ 42.5. Rilland-Bath. Clubwedstrijd MC Rilland. 250cc+ Eerste manche: 1. Casper Ovaa, 2. Anco Korteweg, 3. Erik van der Wekken, 4. Marinus Hoek, 5 Marco Overweel; Tweede manche: 1. Ovaa, 2 Korteweg, 3. Van der Wekken, 4. Wim van den Eijnden, 5. Over weel, Totaal: 1Casper Ovaa, 2. Anco Korte weg, 3. Erik van der Wekken 125cc finale: 1. Nicky Huiszoon, 2. Dave de Jonge, 3. Twan van Liere, 4. Joeri van Liere, 5. Roel v d Ber gen. 85cc. Eerste manche: 1 Boy Stockman, 2 Rinie v.d. Linden, 3. Gilbert de Visser. 4 Steven Ovaa. 5. Benot van de Guchte. Twee de manche: 1. Sotckman, 2. Van de Linden, 3. De Visser, 4. Michael Willekens, 5. Ovaa; Totaal: 1 Boy Stockman, 2. Rinie van Lin den, 3. Gilbert de Visser. 65cc. Eerste man che: 1. Perry Nagelkerke, 2. Luuk Dybala, 3. Ricky Joosse, 4 Maikel Bazen, 5. Keivin Smit; Tweede manche: 1 Dybala, 2. Nagel kerke, 3. Joosse. 4. Bazen, 5. Smit; Totaal: 1 Luuk Dybala, 2. Perry Nagelkerken, 3 Ricky Joosse. Debutanten. Eerste manche: 1 Ferdy Din gemanse, 2. Dennis Onderdijk, 3 Pascal van der Bom, 4. Sjors de Biggelaar, 5. Karin Goetheer; Tweede manche: 1 Dingemanse, 2 Leo Steigerwald, 3. Ruud van Kerkhof, 4 Joel Jakobsen, 5. Gert Huisman; Totaal: 1 Ferdy Dingemanse, 2. Leo Steigerwald, 3. Joel Jobse. Vlissings zomeravondvoetbal. A-klas: de Dwaes-vv Palazzo 4-1, VAW-fc Dorst 2-4, w Palazzo-VAW 5-3, fc Dorst-Garderen/Dekker 3-3, VAW-de Dwaes 6-1, Garderen/Dekker- vv Palazzo 4-1. Stand: Garderen/Dekker 2-4 fc Dorst 2-4, de Dwaes 2-3, VAW 3-3, vv Pa lazzo 3-3. B-klas: EPZ-Uiterton/PKCZ 1-1, BW-LW 2-1, Uiterton/PKCZ-SVR 0-5, LW EPZ 1-1 Stand: SVR 1-3, BW 1-3, EPZ 2-2 LW 2-1, Uiterton/PKCZ 2-1 VELDHOVEN - Stefan Hage heeft gisteren in Veldhoven zijn derde zege op rij geboekt. De tienjarige motorcrosser uit Borssele was na zijn overwin ningen in Mill en Lierop nu de sterkste in Veldhoven. Hage, die uitkomt in de klasse 65cc grote wielen, kende in de eerste manche een uitstekende start en hield zijn concurrent uit Letland de gehele race achter zich. Hij won de eerste manche over tuigend en was ook in de tweede manche weer als snelste weg. Na drie ronden volgde na een val partij echter een herstart. Hage kwam hierna in de eerste bocht pas als tiende door, maar één ronde verder had hij de kop positie al weer in handen De jeugdige motorcrosser gaf die niet meer uit handen en boekte zo zijn derde overwinning op rij door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - Brian Orij van biljartvereniging Delta is in eigen huis winnaar geworden van het driebandentoernooi Co- lijnsplaat 405. In de finale bleek hij te sterk voor een zich kranig verwerende Johan Geldof uit Wissenkerke. Willem van Leeu wen uit Kapelle werd derde. Brian Orij mag zich sinds dit weekeinde de ongekroonde bil jartkoning van Noord-Beve land noemen. Na zijn zege eer der dit jaar in het libretoernooi van Wissenkerke werd hij nu winnaar in het driebandentoer nooi van zijn eigen vereniging. Climax Het toernooi in Colijnsplaat be gon met circa 100 deelnemers uit Noord- en Midden-Zeeland en vond vrijdagavond zijn cli max. De overmacht van Orij in de finale was groot. De eigenlij ke finale was dan ook al de dag daarvoor geweest, toen speel den Orij en Van Leeuwen tegen elkaar in de halve finale. Toen droop de spanning er wel van af. In de strijd om de derde en vier de plaats was Van Leeuwen op permachtig tegen Ruud Cevaal uit oost Souburg: 12-1 8-9 12-2. De finale, met de setstanden 10-8 10-7 en 10-7, was een vluggertje. Het verweer van Geldof was bewonderenswaar dig, maar hij kwam op de beslis sende momenten steeds iets te kort. Eindstand: 1. Brian Orij (Colijns plaat); 2. Johan Geldof (Wissenker ke), 3 Willem van Leeuwen (Kapelle 4. Ruud Cevaal (O-Souburg); 5. Ruud Schijf (Kloetinge), C> Piet Schrier (Goes); 7 Ko Bayens (Kort- gene); 8. Pieterde Jong (M'burg)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20