Jong Ambon kan druk niet aan Zeelandia Middelburg periodekampioen PZC Zeeland Sport wacht beslissings wedstrij d Vogelpest zorgt voor enorm startveld bij springconcours wb 19 Middelburgers spelen gelijk bij FC Bergen en zijn veroordeeld tot nacompetitie WK voetbal voor vrouwen verplaatst Rebellin laat Giro schieten Stoutjesdijk kampioen met bij Stellendam Derde plaats Bart de Wilde maandag 5 mei 2003 werd twee keer stilgelegd omdat wedstrijd. De teleurstelling was kleedkamers en de Brabanders het publiek binnen de omhei- van de gezichten van alle spelers vierden het gelijkspel in de zon. ning stond) floot de scheids- van Jong Ambon af te lezen. De We wilden vandaag bewijzen rechter voor het einde van de spelers verdwenen snel in de dat we op zijn minst gelijkwaar- Martin Waisapy van Jong Ambon, dat net naast de titel greep, passeert Bergen-verdediger FysaI el Ah- rami. Sonny Haurissa kijkt op de achtergrond toe. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen door Eugène de Kok BERGEN OP ZOOM - Revan che krijgt Jong Ambon wel in de nacompetitie. Dat was de bood schap van de Middelburgse sup porters gisteren in Bergen op Zoom. Jong Ambon verspeelde daar het kampioenschap in de vijfde klasse B door met 1-1 ge lijk te spelen tegen FC Bergen. Het vuurwerk dat de supporters van Jong Ambon hadden mee genomen, werd gisteren meer afgestoken uit frustatie dan van blijdschap. De fanatieke volge lingen van de Walcherse vereni ging waren niet tevreden over de prestaties van hun spelers op het veld. Het elftal van Bert Pentury moest winnen van de Brabanders om de titel te ver overen. Bij gel ij kspel of verlies zou de ti tel zo goed als zeker gaan naar Hansweertse Boys, dat thuis te gen de nummer laatst Volhar ding speelden. „Het was van daag de vraag of dit jonge team onder deze druk kon voetballen In de eerste helft bleek van niet", zei de Walcherse oefen- meester na afloop. De Middelburgers begonnen erg zenuwachtig aan de wedstrijd en maakten veel foutjes in de opbouw. Vaak werd net iets te lang nagedacht en een keer te veel gedraaid en gekapt voordat de bal werd gepasst. Daardoor kon de stugge verdediging van FC Bergen zich goed hergroepe ren en strandde de aanval van Jong Ambon. Het droge, hobbe lige veld in Bergen op Zoom was ook niet in het voordeel van Jong Ambon, dat het vooral moet hebben van snelle combi naties en individuele techniek. Kansen kregen de Middelbur gers nauwelijks in de eerste helft. De vroege wissel, Rody Hamel kwam voor Jonah Latu- meten in de dertigste minuut, bracht wel meer dreiging en snelheid, maar ook Hamel kon het tij niet keren. Strafschop Een goal van FC Bergen in de vierde minuut van de tweede helft bracht wél de ommekeer in ZÜRICH - Het WK voetbal voor vrouwen wordt wegens de ern stige longziekte sars verplaatst van China naar een ander land. De wereldvoetbalbond Fifa heeft dat besloten op advies van de medische commissie van de bond. Het vierde WK voetbal voor vrouwen zou in China plaats hebben van 23 september tot 11 oktober. De Verenigde Staten en Australië hebben zich aange meld om het evenement over te nemen. ANP door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Zeelandia Mid delburg gaat de nacompetitie in. De ploeg van trainer Huib Meerman pakte gisteren in Breskens de laatste benodigde punten door met 4-3 te winnen. De zege werd uit het vuur ge sleept na een aantrekkelijke wedstrijd met een merkwaardig verloop. „Wij waren zonder meer de be tere ploeg. Zeker voor de rust", oordeelde Rinus Zegers, coach bij de Bressiaanders. Zijn colle ga Meerman was het daar verre van mee eens. „Als je met een 3-0-achterstand de rust ingaat, kun je moeilijk stellen dat je be ter bent", pareerde hij. Deze te gengestelde opvattingen leef den met name in de eerste 45 minuten. In de eerste helft had den de beide coaches weinig goede woorden voor eikaars team over. Zo kreeg ook arbiter Piet Nefs veel opmerkingen naar zijn hoofd geslingerd Oorzaak van dat alles waren de belangen die op het spel ston den. Breskens moest winnen om de derde-periodetitel in de der de klasse te kunnen pakken, ter wijl Zeelandia Middelburg aan een gelijkspel genoeg had. De strijd binnen de lijnen was daardoor hard en om elke gras spriet werd vol overgave ge vochten. Zeker nadat de ploeg uit Walcheren in de achtste mi nuut op 0-1 was gekomen door een kopbal van Jan de Rijke, gooiden de Bressiaanders alle remmen los. Onder regie van de 37-jarige Arno Zwegers drong de thuisclub Zeelandia Middel burg terug en schiep zich kan sen. Breskens slaagde er echter de partij. Een zachte terug speelbal van Emiel Laisina werd onderschept door Thomas Bergs. Hij speelde hem breed naar Sezer Yeral, die de bal ach ter keeper Wilfred Vreeke schoot. De treffer schudde de Middelburgers wakker en zorg de voor een levendige tweede helft. Tien minuten na de treffer brak de ingevallen Marsal Rihi- rena door de verdediging van Bergen en ging alleen door op keeper Johan Gerritse. De goa lie dook naar de bal en raakte Rihirena, die vervolgens naar de grond ging. Maar scheidsrech ter Mies zag er geen strafschop in Een minuut later kwam de gelijkmaker. Eldridge Pentury krulde een vrije trap mooi over het muurtje met de lange verde digers van FC Bergen: 1-1. Jong Ambon kon geen genoegen nemen met een gelijkspel en bleef aanvallen, waardoor er re gelmatig wat gaatjes achterin vielen. In de 25e minuut profi teerde Bergen daarvan. De 2-1 leek eraan te komen, maar een bal van Sezer Yeral raakte de paal. Het offensief van Jong Ambon leidde wel tot veel werk voor de laatste linie van Bergen, maar tot doelpunten kwamen de Middelburgers niet meer. Iets voor half vijf (de wedstrijd met in de rood-zwarte muur te slopen. En als dat al eens gebeurde, was daar altijd nog de ijzersterk keepende Edwin Overbeeke. De sluitpost slaagde er zelfs in van richting veranderende inzetten te stoppen. Zijn team bleef daardoor op de been en loerde nog slechts op kansen via een uitbraak. Deze kwam er in de veertigste minuut via spits Al berto Conde Morgado. Hij werd echter door Michel Cocquit on reglementair gestuit en dat be tekende dat arbiter Nefs niets anders restte dan de bal op de stip te leggen. Marcel Lourens maakte dankbaar gebruik van dit buitenkansje: 0-2. Nadat Zwegers aan de andere kant naast had geknald en Esad Osmanovski door doelman Ed win Overbeeke van scoren was afgehouden, viel tegen de ver houding in een treffer aan de an dere kant. Deze keer was het A- junior Alper Kog die doelman Roy den Dunnen het nakijken gaf: 0-3. Met deze score leek de strijd ge streden. Temeer daar beide equipes veel energie verspeeld hadden in de eerste helft. De deur leek helemaal op slot te gaan toen Conde Morgado er na een uur spelen 0-4 van maakte. Die gedachte moet eveneens in de hoofden van de ploeg uit Wal cheren geslopen zijn, want zo hecht de defensie was, zo open viel deze na de vierde treffer. Robbie van de Wijnckel tilde de score binnen twee minuten naar dig waren aan Jong Ambon. Ik denk dat dat wel is gelukt", gaf trainer Jan Scheepers als ver klaring voor de felle strijd tegen de titelkandidaat. Zijn ploeg veroverde vorige week de derde periode-titel na een reeks van zeven wedstrijden zonder ver lies. De nacompetitie ziet Scheepers met vertrouwen tegemoet, zei hij. „Wij hebben nu het voordeel dat we pas de tweede en derde wedstrijd moeten spelen en dat we Jong Ambon op bezoek krij gen. Die ploeg ligt ons veel beter dan Hansweert." Bert Pentury gaf aan dat hij promotie ook nog niet uit zijn hoofd gezet. „We zullen volledig gaan voor die laatste strohalm", zei hij FC Bergen - Jong Ambon 1-1 (0-0). 49 Sezer Yeral 1 -0, 63. Eldridge Pen tury 1-1. Gele kaartArno Suherti- an, Martin Waisapy, Zico Tuhule- ruw (Jong Ambon) en Rob Stoffels (FC Bergen). Scheidsrechter: J. J.M Mies (Wouwse Plantage). Aantal toeschouwers: 250. Jong Ambon: Wilfred VreekeJordy Sinay, Emiel Laisina, Dennis Feli- us, Jonah Latumeten (30. Rody Ha mel); Arno Suhertian (94. Marley Mual), Sonny Haurissa, Zico Tuhu- leruw; Eldndge Pentury, Martin Waisapy en Frank Tuanahotta (59 Marsal Rihirena). 2-4 en twee minuten later zorg de invaller Barry Polderman voor 3-4. Hectische minuten volgden waarin Breskens alles op alles zette om op gelijke hoogte te ko men. Ondanks keiharde inzet ten van Zwegers en Van de Wijnckel veranderde er niets meer aan de score. In plaats van 4-4 leek het zelfs nog 3-5 te wor den toen Conde Morgado in de slotfase alleen op doelman Den Dunnen af mocht gaan. Den Dunnen torpedeerde de aanval ler echter voordat hij raak kon schieten en daardoor verander de er niets meer aan de score. Zeelandia Middelburg mag de kansen op promotie nu waar proberen te maken. De ploeg be gint met een thuiswedstrijd te gen Madese Boys. Breskens-Zeelandia Middelburg 3- 4 (0-3). 8. Jan de Rijke 0-1, 40 Mar cel Laurens 0-2 (strafschop), 47. Al- per Kog 0-3, 60. Alberto Conde Mor gado 0-4, 61.Robbievan de Wijnckel 1-4, 52. Robbie van de Wijnckel 2-4, 54. Barry Polderman 3-4. Scheids rechter P Nefs (Bergen op Zoom) Gele kaart: Roy den Dunnen (Bres kens), Daan Eikenhout, Ruud Sanderse en Ruud de Vroe (allen Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers 200 Breskens: Roy den Dunnen; Mario Corthals (46. Barry Polderman), Ro bin Buitendijk, Michel Cocquit, Gerben Schram (56. Sven Verploeg Arno Zwegers, Serge Nöthen, Dwight van Hulle, Johnny den Bes ten; Esad Osmanovski, Robbie van de Wijnckel. Zeelandia Middelburg: Edwin Overbeeke: Enn Vilderin (46. Paul Constandse), Alper Kog, Leonard Kerkhove, Ruud de Vroe; Marcel Lourens 100. Piet Baan), Jan de Rij ke, Ronnie Mesu, Ruud Sanders (92 Victor Baars); Alberto Conde Mor gado en Daan Eikenhout VLISSINGEN - Bij winst op Aardenburg zou de derde-pe- riodetitel in de vierde klasse A in handen van Zeeland Sport zijn gekomen. Na de 1-0-neder- laag van de ploeg van interim- trainer Karl Vergouwen wacht de Vlissingers een beslissings wedstrijd tegen Axel (3-0 zege bij Noormannen) om uit te ma ken wie het volgend seizoen een klasse lager uitkomt. Walcheren-IJzendijke 6-3: De thuisploeg speelde een sterke wedstrijd waarin IJzendijke werd overklast. Via treffers van Edward Laarman, Mike Geljon (2x) en Michel Carol, slechts on derbroken door een tegentreffer van Martijn Rijckaert, stond het halverwege al 4-1In de tweede helft scoorde Adri van Hanegem uit een strafschop tegen, maar door Michel van Dalen (straf schop) en Roelof Siereveld liep Walcheren verder uit naar 6-2 In de laatste minuut bracht Van Hanegem de eindstand op 6-3. De Noormannen-Axel 0-3: Voor rust waren de bezoekers meer in de aanval. In de tweede helft werd de score na tien minuten geopend door Mike van de Ber gen: 0-1. Ook hierna bleef Axel feller, wat zich vertaalde in nog twee treffers. Meivin Rijckaert en Randy Zandstra scoorden. Aardenburg-Zeeland Sport 1-0: De belangen waren voor beide ploegen groot, wat leidde tot een nerveus duel waarin de partijen aan elkaar gewaagd RIJSWIJK - Davide Rebellin rijdt niet in de Giro. De Italiaan, donderdag nog winnaar van de semiklassieker Rund um den Henninger Turm. wil zijn schouderblessure rust geven. Rebellin blesseerde zijn schou der in de Waalse Pijl bij een val. Het weerhield de 31-jange cou reur er niet van om op 1 mei de Henninger Turm te winnen „Ik heb de hele winter getraind voor de Giro, maar vind het risico toch te groot. Donderdag reed ik met veel pijn". SID door Lucien Roelandt BRUINISSE - De vele afgelas tingen door de vogelpest heeft op het springconcours van de Schouwse Ruiters vooreen ware invasie van deelnemers van bui ten Zeeland gezorgd. Zelfs een aantal Duitsers greep de wed strijd op manege Aquadelta in Bruinisse aan om zijn paarden aan het werk te houden. Dat zorgde voor grote rubrieken, sterke deelnemers en spannen de sport. Spannende sport waarin de Zeeuwen, ondanks de sterke be zetting, een hartig woordje mee spraken in de strijd om de prijzen. In de klasse B stuurde Martine Stouten Stouten's Ka- tinka zelfs naar de zege. De amazone uit Serooskerke toon de zich met de super springende merrie de beste van de negen combinaties die zich voor de barrage hadden geplaatst. De veertienjarige amazone ver wees daarmee favoriet Simon den Exter verrassend naar de tweede stek. Evenals Martine Stouten hield de routinier uit Kortgene met Tashin in de be slissende ronde de nul op het strafblad. Maar in stijl kwam de 'oude meester' een puntje te kort. Parcoursbouwer Kris van Gel der uit Beneden Leeuwen maakte het met zijn technische parcoursen de ruiters zeker niet gemakkelijk. Desondanks wis ten zich in alle rubrieken vol doende combinaties voor de barrage te plaatsen. Waarmee de sterke bezetting van dit con cours werd onderstreept. Met Dominique Greeve als winnaar in de klasse Z werd dit nog eens extra geaccentueerd. De jeugd- international uit Bergschen- hoek liet in de beslissende ronde met een foutloze rit en de snelle tijd van 37.01 de concurrentie slechts één keus; doorkachelen of achteraansluiten. Teun van den Broek had de boodschap uitstekend begrepen. De ruiter uit Bergen op Zoom stuurde Summer als een raket door het parcours en toonde zich een tel sneller dan Dominique Greeve. Het bleek echter niet voldoende voor de zege, want in de haast haalde de Brabantse combina tie met de finish in zicht een paal naar de bodem Het was voor Van den Broek zelfs niet vol doende voor de tweede stek. Die waren Richard de Wit verzuim de voor rust tot tweemaal toe in kansrijke positie de score te openen namens de Vlissingers. Na vijf minuten in de tweede helft toonde Niek van Sprundel zich wel trefzeker toen hij de bal uit een voorzet van Martin van Vooren inschoot: 1-0. Aarden burg gaf deze voorsprong niet meer uit handen, maar sloot on danks het behalen van de derde- periodetitel de wedstrijd toch met gemengde gevoelens af: Martin van Vooren kwam een kwartier voor het einde onge lukkig neer toen hij werd onder uitgehaald en brak zijn sleutel been. Renesse-Vlissingen 0-3: De thuisploeg was al weken gele den gedegradeerd en Vlissingen leek al met zijn gedachten bij de nacompetitie. Halverwege leid den de bezoekers met 1-0 door een treffer uit een strafschop van Lunven Vermeer. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor Vlissingen. dat eenvoudig uitliep naar 0-3 via Roepesh Bhagola en Negfu Sambi (strafschop). BARENDRECHT - Trainer Ko Stoutjesdijk is zaterdag met zijn club Stellendam kampioen ge worden in de tweede klasse I) van het zaterdagvoetbal. De Thoolse oefenmeester (50) won in Barendrecht met zijn ploeg het beslissingsduel om de titel tegen Xerxes/DZB met 2-0. Stellendam en Xerxes waren na 22 duels allebei op 48 punten ge ëindigd, nadat Xerxes in de laatste wedstrijd tegen Monster niet verder was gekomen dan een 0-0-gelijkspel Stellendam won zelf met 6-2 van Honselers- dijk en kwam daardoor op de valreep nog op gelijke hoogte met de Rotterdammers. Ko Stoutjesdijk bracht na rust Jos Melaard in de ploeg en die omzetting pakte goed uit, om dat de invaller al snel voor 1-0 zorgde. Diep in de tweede helft besliste Hans van Lenten het duel met een kopbal: 2-0. werd een prooi voor Bianca van Beers die met Nevermind het strafblad blank hield. Michelle Evertse kon in deze sterk bezette rubriek op een ge slaagd debuut terug zien. De amazone uit Nieuwland kreeg met Oemoemenoe weliswaar een springfout aan de broek, maar eindigde op een fraaie zes de plaats. Nog indrukwekkender dan in de klasse Z was de zege van Do minique Greeve in de klasse M. Als eerste starter in de barrage gooide Ingrid Jakobsen meteen de knuppel in het hoenderhok De amazone uit Meliskerke stuurde Leila Luca in 44.11 foutloos naar de finish. Een prestatie waarmee de Zeeuwse combinatie een greep naar de macht leek te doen. Het venijn zat voor Ingrid Jakobsen echter in de staart. En niet zo verwon derlijk. Het was jeugdinterna- tional en regerend Nederlands KNHS-kampioen Patricia Greeve, zus van Dominique, die zich met Romio een fractie snel ler. Met zijn tijd van 42.22 toon de international Wil Schel le- kens met Stapp's Ronaldo dat het echter nog sneller kon. Wie de in Zeeland razend populaire ruiter uit Esbeek de overwin ning had toebedacht, had echter naast Dominique Greeve gere kend. De Bergschenhoekse toonde zich met Popcorn exact zes tellen sneller dan Schelle- kens. ROTTERDAM - Turner Bart de Wilde uit Sint Maartensdijk is zaterdag derde geworden bij de Open Jongensdag Regio Zuid Holland Zuid. De Wilde, die turnt in de catego rie Jeugd niveau C, behaalde in totaal 44.10 punten: vloer 7.90, voltige 7.10, ringen 6 80, sprong 7.50, brug 7.90 en rekstok 6.90. De turner van SDS Rotterdam scoorde daarmee 0.10 punt min der dan tijdens de play-offs van een week eerder. Joost de Wilde. Barts broer, deed ook mee, maar turnde de wedstrijd vanwege een schouderblessure niet uit. Hij moet wel zien op tijd fit te zijn voor het Nederlands kam pioenschap dat op 18 mei in Borne gehouden wordt. foto Dirk-Jan Gjeltema Hansweertse Boys viert feest na het behaalde kampioenschap. Gisteren werd Volharding met 5-0 verslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19